20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
تحصیل رشته موسیقی در کانادا؛ گرایش ها و بهترین دانشگاه ها

هنر موسیقی، رشته تحصیلی که با آن می‌توان از زندگی لذت برد! زندگی نوازندگان همیشه پر از شوروهیجان است. آنها ساعت‌های زیادی را صرف آموزش و تکمیل مهارت خود می‌کنند، اما نه از روی اجبار! بلکه به این حرفه علاقه‌مند هستند و در واقع با کار خود زندگی هم می‌کنند.
اگر شما هم یاد گرفتن حساب و هندسه برایتان جذاب نیست و از علاقه‌مندان تحصیل در رشته هنری به ویژه موسیقی هستید اما در ایران آنگونه که می‌خواهید به هدفتان نمی‌رسید، کانادا کشور رویایی شما می‌شود؛ زیرا این کشور شهرت خوبی به عنوان کشوری مهربان و خوش‌آمد دارد و مقصدی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند، است.
همچنین در نظر داشته باشید این کشور برای کار پس از تحصیل، در حوزه موسیقی نیز بسیار مناسب است. فارغ‌التحصیلان موسیقی در کاناد به راحتی می‌توانند وارد مشاغلی همچون موسیقی درمانی‌، تکنسین‌های موسیقی، معلم موسیقی و نوازندگان حرفه‌ای شوند. 
طبق گزارش اعلام شده در کانادا 22 درصد کل هنرمندان را نوازندگان و خوانندگان تشکیل می‌دهند. همچنین براساس آمار شورای کانادا از سال 2019، مشاغل مربوط به موسیقی و نوازندگی و خوانندگی مورد استقبال زیادی نسبت به دیگر رشته‌های هنری قرار گرفت. شما می‌توانید از طریق تماس با کارشناسان ما با شماره 02148000957 شرایط خود را برای تحصیل در کانادا مورد بررسی قرار دهید. 
در ادامه به بررسی کامل تحصیل موسیقی در کانادا می‌پردازیم.

مقاطع تحصیلی و گرایش های رشته موسیقی در کانادا 

در کانادا، می‌توانید بی حدومرز موسیقی بیاموزید؛ زیرا این کشور در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و پست دکترا آموزش دارد و حتی برگزارکننده دوره‌ها و ارائه‌دهنده دیپلم‌های آموزشی نیز است.

آموزش موسیقی در کانادا

گروه‌های تحصیلی موسیقی در کانادا به چند مورد تقسیم می‌شود: گروه جاز، گروه ضربی، گروه راک و پاپ، گروه سمفونیک، ارکسترها، گروه کر سه گانه، گروه همخوانی، گروه کر مجلسی و گروه کنسرت.
برنامه‌های کلی موسیقی در کانادا معمولا در یکی از دو حوزه زیر قرار می‌گیرند:

اجرای موسیقی در کانادا:

موضوعات دوره شامل تمرین گوش، هارمونی، رهبری، تدریس و تاریخ موسیقی است. دانشجویان اصول گروه‌های موسیقی مختلف را می‌آموزند، تمرین و اجرا می‌کنند و در نهایت راهنمایی و بازخورد دریافت می‌کنند.

هنر های تئاتر موسیقی در کانادا:

دوره‌ها نه تنها بر موسیقی، بلکه روی بازیگری، رقص و مهارت‌های کلی اجرای تئاتر تمرکز دارند. تکنیک صدا، بداهه نوازی و تئوری موسیقی تنها برخی از دروس خاص هستند که هنرجویان را برای یک حرفه در تئاتر آماده می‌کند.
دانش‌آموزان زمان زیادی را صرف تمرین، کار روی اجراهای تئاتری و تقویت مهارت‌های اجرایی خود می‌کنند. آنها از ویولن، سل، گیتار، پیانو، صدای خود یا سایر آلات موسیقی استفاده می‌کنند.
برخی از برنامه های موسیقی مکان های میدانی را ارائه می‌دهند، اما در همه برنامه‌ها، تجربه اجرای عملی از طریق کنسرت‌ها و ویترین‌هایی که توسط دانشجویان برگزار می‌شود به دست می‌آید.

رشته‌های موسیقی در کانادا متنوع هستند و هر دانشگاه‌ که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم، رشته‌های متفاوتی را ارائه می‌دهند. تعدادی از رشته‌های معروف موسیقی عبارت‌اند از:

 • لیسانس علوم در تکنولوژی موسیقی
 • رسانه های محاسباتی (مدرک محاسباتی با فناوری موسیقی)
 • آهنگ‌سازی
 • مهندسی موسیقی 
 •  ترانه‌سرایی 
 • اموزش تئوری موسیقی 
 • تاریخ موسیقی اجرا (از طریق ساز یا آواز)
 • موسیقی درمانی

ادامه تحصیل رشته موسیقی در کانادا

ادامه تحصیل رشته موسیقی در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا، دارای گرایش‌های مختلفی است که شرایط ورود به هرکدام نیز متفاوت است. 
به عنوان مثال برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان باید اجرای زنده موسیقی انجام دهند و به‌علاوه مدارک تحصیلی، ریزنمرات، مقالات و آثار موسیقی خود را نیز ارائه دهند. مثال برای ورود به مقطع دکترا نیز می‌تواند برای دانشجویان رشته آهنگ‌سازی باشد که باید در آزمونی جهت ارزیابی و آمادگی ورود به این رشته شرکت کنند. 
در مقطع دکترا، دانشجو باید مدارک دوره کارشناسی (4 ساله) و کارشناسی ارشد (3 ساله) در رشته‌های مرتبط را ارائه دهد. همچنین داشتن تسلط به زبان انگلیسی و اثبات آن از طریق تست‌های ویژه هر رشته در مقطع دکترا اقدام کنند.

شرایط و مدارک لازم برای رشته موسیقی کانادا

برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های کانادا، باید رزومه خوبی داشته باشید. همکاران ما در حامی مهاجر در زمینه اخذ ویزا و پذیرش در رشته موسیقی، آماده کمک به شما هستند. 
معمولا شرایط پذیرش در دانشگا‌ه‌های کانادا ثابت است اما برخی رشته‌های خاص مانند موسیقی، نیازمند داشتن پیش‌نیازهایی است که در ادامه شرایط کلی برای ورود به رشته موسیقی در کانادا را بررسی می‌کنیم:

 • داشتن تجربه موسیقی و ارائه رزومه 
 • ریزنمرات تمامی دوره‌های تحصیلی 
 • مدارک هویتی 
 • ترجمه رسمی تمامی مدارک به انگلیسی یا فرانسوی 
 • تسلط به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی 

این موارد، شرایط کلی هستند و دارای حساسیت بالایی است که اشتباه در آن می‌تواند شانس پذیرش و ویزا شما را از بین ببرد. برای بررسی دقیق‌تر شرایطتان و راهنمایی تخصصی با حامی مهاجر در تماس باشید. همچنین برای تمدید ویزای دانشجویی کانادا نیز می‌توانید در خاک کانادا اقدام کنید. 

شهریه دانشگاه های موسیقی در کانادا

معمولا برای دریافت مدرک کارشناسی در کانادا باید 4 سال را صرف مطالعه در این کشور کنید. شهریه‌ها برای این رشته موسیقی در کانادا بسیار معقول است. هزینه کالج حدودا بین 8000 تا 20000 و دانشگاه‌ها حدودا بین 10000 تا 40000 دلار در سال است.

شهریه دانشگاه موسیقی کانادا

به این نکته توجه داشته باشید که متقاضیان رشته‌های هنر و تربیت بدنی می‌توانند در کالج تحصیل کنند؛ همانطور که در بالاتر اشاره شد هزینه کالج کمتر از دانشگاه‌ها است اما اخذ ویزا برای دانشگاه‌ها شانس بیشتری را داراست، زیرا رنک دانشگاه‌ها پایین‌تر قرار دارد. همچنین امکان داشتن بورس تحصیلی نیز در این کشور وجود دارد. تعداد زیادی بورس تحصیلی به دانشجویانی که برای اولین بار به دانشگاه‌های کانادا ورود می‌کنند، ارائه می‌شود و با توجه به الویت‌ها، هزینه آن متغیر است.

هزینه زندگی نیز به استان موردنظر شما بستگی دارد، برای مثال دریافت لیسانس آموزش موسیقی در دانشگاه مک‌گیل، دارای 20000 تا 25000 دلار شهریه و بین 15000 تا 20000 هزینه زندگی و خوراک است.  

بهترین دانشگاه‌ های موسیقی در کانادا

در حالی که دانشگاه‌ها فعالیت‌های فوق‌برنامه و زندگی دانشجویی را در خارج از کلاس‌های درس بیشتر ارائه می‌دهند، هنرستان‌ها برای دانشجویانی مناسب‌تر هستند که به دنبال صرف زمان بیشتری برای تمرکز روی یک تخصص و حرفه هستند.

آموزش موسیقی در کالج یا دانشگاه‌ های کانادا

10 مورد از بهترین‌ دانشگاه‌های موسیقی عبارت‌اند از: 

دانشکده رسانه و هنرهای خلاق هامبر در تورنتو

دانشکده هامبر فرصت‌های جهانی، منابع فراوان و تجربه کاری عملی را برای دانشجویانی که به دنبال دریافت مدرک موسیقی هستند، فراهم می‌کند. از سال 2005، این مدرسه دو برنامه کارشناسی را ارائه می‌دهد، یکی در موسیقی و دیگری در موسیقی معاصر.
فارغ‌التحصیلان مشهور عبارت‌اند از: آلیشا برلینگر، نوازنده جاز با استعداد کانادایی و گرگ ولز، نوازنده چند ساز، ترانه‌سرا و مهندس صدا!

دانشکده موسیقی دانشگاه آکادیا 

مدرسه موسیقی آکادیا که به‌خاطر برنامه‌های نوآورانه خود شناخته می‌شود، دارای کلاس‌هایی با 28 دانشجو است و سه گزینه لیسانس در موسیقی و موسیقی درمانی ارائه می‌دهد.
دانشجویان در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کنند، که شامل ارائه 2 تا 3 قطعه در هر سبک موسیقی به‌عنوان اجرای زنده آنلاین، حضوری یا ارسالی از پیش ضبط‌شده علاوه بر مصاحبه با اساتید می‌شود.
این دانشگاه همچنین خانه هفت گروه مختلف از جاز/بیگ باند تا گروه گیملان است. گروه منحصر به فرد Gamelan در سال 2009 تاسیس شد و صداهای سنتی و معاصر اندونزی را از منطقه جاوه غربی معرفی کرد. 
این مدرسه موسیقی در شهر کوچک نوا اسکوشیا واقع شده و برنامه درسی آن حول سه موضوع متمرکز شده است: سلامت منتول و رشد شخصی، آموزش معلمان موسیقی و اجرای موسیقی و آموزش مهارت.

دانشگاه موسقی ویکتوریا (VCM) 

به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین مدارس موسیقی کانادا، دانشگاه موسیقی ویکتوریاست که یک سازمان غیرانتفاعی است و در سال 1964 تأسیس شد. برنامه موسیقی که زمانی با کلاسی متشکل از 8 دانشجو شروع می‌شد، اکنون بیش از 4500 دانشجو در تمام سنین و توانایی‌های موسیقی دارد.
این مدرسه شامل برنامه‌های مختلف کلاسیک، معاصر، فناوری و خلاقیت، درمان، دوره تحصیلات تکمیلی است. دانشجویان فرصت‌های بی پایانی برای ایجاد روابط با کارشناسان صنعت موسیقی و مربیان حرفه‌ای دارند که با گروه‌ها و شرکت‌های معتبری مانند ارکستر جاز ویکتوریا و استودیو یونیورسال کار کرده‌اند.

مدرسه موسیقی کوئینز

این مجموعه دارای بورس تحصیلی است و این مورد آن را از دیگر دانشکده‌ها متمایز می‌کند. دانشجویانی که برای ادامه تحصیل رشته موسیقی، تئاتر موسیقی و آموزش موسیقی را انتخاب می‌کنند، مولفه‌های اصلی تئوری، موسیقی‌شناسی، موسیقی‌دانی و مطالعات کاربردی را خواهند آموخت. 
کسانی که برنامه کارشناسی ارشد را دارند، دانش خود را در رهبری و مدیریت هنر گسترش می‌دهند. این دانشگاه دارای اعضای هیئت علمی بسیاری است که در این صنعت متخصص هستند.
 اعضای هیئت علمی شامل مربیان تحسین شده بین‌المللی، از جمله دکتر آدرین شانون است که یک پیانیست تحت عنوان تک‌نواز، موسیقی مجلسی و پیانیست دوتایی است و برای  BBC، PBS، RAE ایتالیا و بسیاری دیگر صداهای ضبط شده را انجام داده است.

دانشکده موسیقی دان رایت

دانشکده موسیقی دان رایت در دانشگاه وسترن انتاریو است و محل سه بخش مطالعات عملکرد موسیقی، تحقیق و آهنگسازی موسیقی و آموزش موسیقی است.
این مدرسه دارای 6000 فارغ‌التحصیل در سراسر جهان است که مسیرهای شغلی منحصر به فردی را در حقوق، تئاتر و تلویزیون دنبال کرده‌اند.جالب است بدانید از هر پنج برنده مسابقه Met Opera Laffont سه نفر از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این مدرسه هستند.
شما به‌عنوان یک فارغ‌التحصیل، با دسترسی به شبکه این دانشگاه فرصت‌های بی‌پایانی دارید؛ مانند شرکت در برنامه‌های مختلف آموزشی، جشنواره‌های موسیقی و مسابقات.
دانشجویانی که علاقه‌مند به دریافت مدرک لیسانس موسیقی یا لیسانس هنر در موسیقی، مطالعات موسیقی عامه‌پسند یا مطالعات اداری موسیقی هستند، مراحل تست و مصاحبه را پشت سر خواهند گذاشت.

برترین دانشگاه های موسیقی کانادا

دانشکده موسیقی دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور

این دانشکده در مقاطع لیسانس، فوق‌لیسانس و بدون مدرک در زمینه اجرای موسیقی، آهنگ‌سازیو آموزش با بورس تحصیلی فعالیت دارد.دانشجویان مقطع کارشناسی این امکان را دارند که لیسانس موسیقی دریافت کنند یا مدرک دوگانه موسیقی و آموزش را دنبال کنند که تکمیل آن پنج سال طول می‌کشد.
فارغ‌التحصیلان UBC از طریق برنامه‌های تحصیلی مختلف، مسیرهای شغلی موفقی از نوازندگان تا معلمان را هموار کرده‌اند. به طور مثال کریس درکسن، نوازنده ویولن سل و فعال بومی و برنده جایزه iSing 2020 در مسابقه بین‌المللی آهنگ‌سازی هنرمند جوان، رویدون تسه، بخشی از فهرست برجسته فارغ‌التحصیلان است.
همچنین این دانشگاه فرصت‌هایی را برای همکاری دانشجویان با همکاران و سازمان‌های اجتماعی فراهم کرده است. این برنامه‌ها شامل موقعیت‌های داوطلبانه در اپرای ونکوور، آموزش دستیاری و گروه‌های دانشجویی در یک ارکستر سمفونیک و غیره است.

دانشکده موسیقی دانشگاه تورنتو

تورنتو یک مرکز فرهنگی با کنسرت‌ها، سخنرانی‌ها و کارگاه‌های پرجنب‌وجوش است که دانش‌جویان می‌توانند با خوانندگان و نوازندگان مطرح این صنعت ملاقات کنند.
این دانشکده دارای 7500 فارغ‌التحصیل است که در صحنه‌های جهانی اجرا داشته‌اند.مدارک شامل گواهینامه‌های پیشرفته یک ساله در اجرا، لیسانس چهار ساله در رشته‌های موسیقی و برنامه‌های اجرای موسیقی و آهنگ‌سازی است. 
کلاس‌های این دانشکده در ساختمان ادوارد جانسون در جنوب موزه سلطنتی انتاریو برگزار می‌شود. با دسترسی به امکانات مختلف، از جمله تئاتر مک میلیان با 815 صندلی و استودیوی موسیقی الکترونیک دانشگاه تورنتو، لذت آموزش موسیقی برای دانشجویان چندین برابر می‌شود.

هنرستان سلطنتی موسیقی مدرسه گلن گولد

این هنرستان در سال 1997 به عنوان مکانی برای هنرمندان جوان با استعداد، برای آموزش حرفه‌ای در اجرای موسیقی در مقاطع پس از متوسطه و فوق‌لیسانس تاسیس شد.
این کنسرواتوار به‌عنوان یکی از معتبرترین و تحسین‌شده‌ترین مؤسسات بین‌المللی در آموزش موسیقی، با بیش از 130 سال سابقه است و هنرمندان برنده جایزه، مانند فرانسین کی، پیانیست و پیتر بارت، خواننده اپرا از مربیانش هستند.
این مدرسه سه سطح تحصیلی در زمینه موسیقی، اجرا و برنامه دیپلم را ارائه می‌دهد. جالب است بدانید در این هنرستان از طریق کمک هزینه تحصیلی خانواده Rebanks و برنامه اقامت عملکرد بین‌المللی، شرکت‌کنندگان منتخب مربی‌گری شغلی دریافت می‌کنند و تحت مطالعات خصوصی با اساتید استثنایی و هنرمندان مهمان قرار می‌گیرند.
از طریق این هنرستان، دانش‌آموزان سالانه حدود 100 اجرا در مراکز تفریحی بزرگ در سراسر تورنتو مانند تالار Koerner و Trinity-St دارند.

دانشکده موسیقی و هنر دراماتیک کبک 

این دانشکده با امید به ارائه آموزش عالی به جامعه، در سال 1942 با هفت هنرستان به موسیقی و دو هنرستان به هنرهای نمایشی تاسیس شد.
این سازمان سه برنامه آموزشی موسیقی در تفسیر، رهبری و آهنگ‌سازی ارائه می‌دهد. این هنرستان آموزش به دانشجویان در سطح پایه و بزرگسالان در سطح فارغ‌التحصیل را انجام می‌دهد.
مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از دو تا سه سال تحصیل با تمرکز بر تسلط روی یک ساز، اجرا یا رهبری ارکستر متغیر است. هنرستان‌ها در شهر شیک فرانسوی‌زبان واقع شده‌اند که توسط جمعی از خلاقان، هنرمندان و رهبران صحنه موسیقی مدیریت می‌شود.

دانشکده موسیقی دانشگاه مک‌گیل

دانشگاه مک گیل یکی از دانشکده‌های Schulich (نام نیکوکاری که در ساخت مدرسه کمک کرد) است و خانه بیش از 800 دانشجو است که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا یا فارغ‌التحصیل دیپلم و دریافت گواهی موسیقی تحصیل می‌کنند. در این دانشکده 16 حوزه مطالعاتی بین دپارتمان تحقیقات موسیقی و دپارتمان اجرا تقسیم شده است.
از زمانی که کنسرواتوریوم موسیقی مک گیل در سال 1904 تأسیس شد، این مدرسه به خاطر برنامه‌های اپرا، ارکستر، جاز و برنامه‌های موسیقی اولیه و معاصر در سطح جهانی شناخته شد.
از طریق ترکیب برنامه درسی از تحقیق، فناوری و عملکرد جامعه، فارغ‌التحصیلان حتی به تالار مشاهیر راک اند رول راه یافتند و جوایز متعددی را کسب کردند.
دانشجویان و اساتید مدرسه هر سال بیش از 700 نمایش اجرا می‌کنند. چنین آموزش‌هایی برای موفقیت بسیار مهم است؛ زیرا محیطی ایده‌آل برای تمرین پیش حرفه‌ای برای دانشجویان فراهم می‌کند.

تحصیل رشته موسیقی در کانادا

اولین مرکز موسیقی کانادا در سال 1959 افتتاح شد و دانشگاه‌های برتر کانادا از سالیان پیس مشغول تحصیل این رشته جذاب هستند؛ به طور مثال دانشگاه مونترال از سال 1973، دانشگاه ونکوور از سال 1977 و دانشگاه کلگری از سال 1980 رشته موسیقی را در برنامه‌های خود دارند. 

تحصیل رشته موسیقی در کانادا

کانادا از نظر تنوع مدارس موسیقی از بهترین‌هاست. از دانشگاه‌ها گرفته تا هنرستان‌ها، این کشور از نظر استعداد موسیقی، دانش جهانی و مدارک موسیقی که مناسب همه نوع علایق باشد، کم ندارد.تفاوت بین دانشگاه و هنرستان در تنوع دروس دانشگاهی و اندازه کلاس‌های درس آن است.
دانشجویی که به دنبال تحصیل در رشته موسیقی است، باید حداقل تجربه‌ای از ساز یا تخصص حرفه‌ای داشته باشد؛ بنابراین برای تبدیل شدن به یک نوازنده در کانادا، به آموزش موسیقی از دانشگاه یا کالج یا آموزش خصوصی نیاز دارید.
به عنوان یک دانشجوی موسیقی، شما نه تنها آموزش عملی مهارت‌های ساز موردنظرتان را دریافت می‌کنید، بلکه دانش خود را در مورد تئوری موسیقی نیز افزایش می‌دهید. این دانش ممکن است شامل تاریخچه موسیقی، اجرا، تنظیم، هارمونی و فناوری موسیقی باشد.
مدرک شما در ترکیبی از حالت‌ها تحویل داده می‌شود؛ به این معناست که می‌تواند شامل سخنرانی‌ها، سمینارها و همچنین پروژه‌های عملی و فرصت‌های اجرایی باشد. ممکن است گزینه‌ای برای شما وجود داشته باشد که در یک موقعیت کاری شرکت کنید، اما این تضمین نمی‌شود.
در نظر داشته باشید استعداد موسیقی یک معیار مهم برای استخدام است. همچنین ممکن است عضویت در اتحادیه مرتبط با نوع اجرا نیز مورد نیاز باشد.

بازار کار رشته موسیقی در کانادا و درآمد نوازندگان

رایج ترین مشاغل برای فارغ‌التحصیلان رشته موسیقی، اجرای موسیقی، هنرمندان مجری و معلمان موسیقی است. به عنوان یک هنرمند اجرا، ممکن است با سمفونی‌ها و گروه‌های موسیقی حرفه‌ای کار کنید یا با شرکت‌های ضبط، تلویزیون، فیلم و سایر شرکت‌های مرتبط ثبت‌نام کنید.

بازار کار رشته موسیقی در کانادا

 شما همچنین می‌توانید در تئاتر کار کنید و اجرای موسیقی را با رقص و بازیگری ترکیب کنید. فرصت‌های شغلی در سایر مشاغل مرتبط با موسیقی، از جمله رادیو، انتشارات، تولید و خرده فروشی ابزار آلات موسیقی نیز می‌تواند گزینه‌های پیشنهادی دیگری باشد.
اگر تصمیم به تدریس موسیقی دارید، فرصت‌هایی در مدارس دولتی، هنرستان‌ها، مدارس خصوصی موسیقی، کالج‌ها و غیره وجود دارد. بسیاری از فارغ‌التحصیلان مسیر کارآفرینی را انتخاب می‌کنند، مانند آموزش از خانه یا راه‌اندازی کسب‌و‌کار خود.
میانگین حقوق اولیه در اجرای موسیقی بین 21000 تا 31000 دلار در سال است. شرکت‌های ضبط و تولیدات کوچک معمولاً دستمزد خوبی ندارند (مخصوصاً در ابتدا)، اما فارغ‌التحصیلان می‌توانند انتظار داشته باشند که وقتی حرفه‌ای شدند یا با یک شرکت تئاتر یا برندی بزرگ فرصت همکاری پیدا کنند، درآمد بیشتری مانند 70000 دلار در سال کسب کنند.

الزامات اجرای برنامه‌ های موسیقی 

برای شروع تحصیل یا ادامه تحصیل در کانادا و ورود به برنامه‌های اجرای موسیقی به حداقل دیپلم دبیرستان انتاریو (OSSD) یا معادل آن نیاز دارد که شامل نمره زبان انگلیسی درجه 12 است. 
استماع بخش مهمی از فرآیند پذیرش است. همچنین ممکن است از دانشجویان خواسته شود که موارد ضبط شده، رزومه و مدرکی مبنی بر تجربه موسیقی ارسال کنند تا در نظر گرفته شود. الزامات برنامه‌های فردی متفاوت است، بنابراین حتما باید شرایطتان بررسی شود.

سخن پایانی 

تصور تحصیل رشته موسیقی در کانادا، برای هر علاقه‌مندی به موسیقی می‌تواند جذاب باشد. همانطور که در این مقاله به 10 مورد از برترین دانشگاه‌های موسیقی کانادا اشاره شد، شما می‌توانید از طریق مشورت با کارشناسان تخصصی حامی مهاجر شانس خود را برای پذیرش در این دانشگاه‌ها بدانید. 

به‌علاوه شهریه مناسب برخی از دانشگاه‌های کانادا که در بالاتر ذکر شد، می‌تواند شرایط را برای شما آسان‌تر کند و با توجه به اینکه بازار کار موسیقی در کانادا بسیار خوب و پرطرفدار است، تحصیل در این رشته می‌تواند آینده خوبی را برای شما رقم بزند. 

یادتان باید ما در حامی مهاجر، بی حدو مرز همیشه پذیرای شما عزیزان هستیم. شماره تماس مجموعه 02148000957

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0