50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ازدواج در یونان

ازدواج در یونان

یک زوج ماجراجو ممکن است مایل به ازدواج در یونان باشند. یونان بدلیل سواحل زیبا، موسیقی و غذا شناخته شده است و نقطه ایده آل برای یک مهمانی بیاد ماندنی است. در این مقاله از شرایط قانونی تا مقصد ایده آل توضیح داده شده است و اگر علاقه مند به ازدواج در یونان هستید، توصیه می کنیم که این مقاله را از دست ندهید.
 

انواع ازدواج در یونان

ازدواج در یونان می تواند به صورت مدنی یا مذهبی باشد و هر دو نوع ازدواج به طور قانونی شناخته شده اند. یک مقام رسمی مراسم های مدنی را انجام می دهد، درحالی که یک وزیر یا کشیش مراسم مذهبی را انجام می دهد. یونان به عنوان یک کشور آزاد شناخته شده است، اما همچنان یک کشور مذهبی نیز است. کلیسای ارتدکس یونان با ازدواج همجنسگرایان مخالف است، اما با این حال، اتحادیه های مدنی از سال 2015 به زوج های همجنس باز اجازه ازدواج داده اند. امروزه زوج های بیشتری به جای ازدواج مذهبی، ازدواج مدنی در یونان را انتخاب می کند.

شرایط ازدواج در یونان

برای ازدواج در یونان شما نیازی ندارید که شهروند یونان یا اقامت یونان را داشته باشید. با این حال اگر شما با شهروند یونان یا فرد مقیم یونان ازدواج کنید، باید مجوز اقامت معتبر داشته باشید. برخی از الزامات قانونی ممکن است بسته به شهر یا منطقه ای که شما در آن قصد ازدواج دارید، متفاوت باشد، بنابراین همیشه توصیه می شود که با مقامات محلی این الزامات را بررسی نمائید. شما همچنین باید از یک دوره انتظار بین درخواست ازدواج در یونان و روز عروسی خود گذر کنید. این دوره انتظار بسته به شهرداری که در آن تصمیم به ازدواج می گیرید، متفاوت خواهد بود. هر جا از یک هفته تا چند ماه ممکن است طول بکشد، اما برای مجوز ازدواج مدنی می توانید یک دوره انتظار 7 روزه را داشته باشید.

سن قانونی برای ازدواج در یونان

حداقل سن قانونی برای ازدواج در یونان 18 سال است. زوج هایی که کمتر از 18 سال سن دارند، اگر از دادگاه ویژه نامه ای دریافت کنند و همچنین اجازه والدین را داشته باشند می توانند در یونان ازدواج کنند.

مراسم ازدواج در یونان

برنامه ریزان عروسی و سازمان ها می توانند به شما در برنامه ریزی روز عروسی کمک کنند و همچنین می توانند به سوالات شما در مورد الزامات قانونی ازدواج در یونان پاسخ دهند. به دلیل سواحل بی نظیر یونان، معمولا مراسم ازدواج در یونان در فضای باز انجام می شود. همچنین کلیساها و سالن های شهر محل های رایجی برای ازدواج در یونان هستند.

فرآیند ازدواج در یونان

رسم ازدواج در یونان جالب است، شما باید قصد ازدواج خود را در یک روزنامه محلی یا در دفاتر جامعه ها یا در سالن شهر اعلام کنید. حداقل 8 روز قبل از روز عروسی خود باید این کار را انجام دهید. هنگامی که تمام مستندات مورد نیاز را جمع آوری کردید، می توانید این مدارک را به صورت شخصی به سالن شهر یا به رئیس جوامع تحویل دهید. شما اگر بخواهید می توانید برنامه ریز عروسی را خودتان انتخاب کنید. مجوز اقامت ازدواج در یونان هشت روز بعد صادر می شود و بمدت 6 ماه اعتبار دارد. پس از صدور مجوز، شما باید یک درخواست مشترک که شامل زمان ازدواج شما است برای شهرداری ارسال کنید. مراسم های مدنی معمولا به سبک یونانی انجام می شود، بنابراین ممکن است که نیاز به مترجم داشته باشید. برای ازدواج مدنی در یونان شما نیاز به دو شاهد دارید و آنها باید دارای گذنامه یا مدارک شناسایی یونانی باشند.

کسب گواهی ازدواج در یونان

کسب گواهی ازدواج در یونان نیز یک تعهد قانونی است. شما می توانید فرم ثبت نام را با اداره آمار در شهرداری که در آن ازدواج کرده اید، ثبت کنید. شما باید 40 روز پس از ازدواج این کار را انجام دهید و در غیر این صورت جریمه خواهید شد. همچنین ازدواج هایی که ثبت نشده اند از لحاظ قانونی معتبر نیستند.
 

هزینه های ازدواج در یونان

هزینه های پیش بینی شده قانونی برای ازدواج در یونان عبارتند از:
  • برای گواهی ازدواج: 7 یورو
  • برای مدارک ازدواج: 200 تا 500 یورو
  • در صورت لزوم برای خدمات ترجمه: 100 یورو
ازدواج در یونان بستگی به خواست شما می تواند مقرون به صرفه باشد، این درحالی است که گزینه های لوکس برای شما در دسترس هستند. برای یک عروسی در یونان که 30 مهمان دارید، هزینه ها به صورت جدول زیر می باشد:
 
ازدواج در یونان
 
هزینه ازدواج در یونان
 
هزینه های اداری
 
200-500 €
 
سایت پذیرنده
 
1500 €
 
دی جی - موسیقی
 
900 €
 
گل ها
 
500 €
 
دکور
 
300 €
 
لباس، کفش، لوازم جانبی
 
500 €
 
برنامه ریز عروسی
 
2000 €
 
عکاس
 
800 €
 
کیک
 
100 €
 
نوشیدنی (برای هر نفر)
 
75 €
 
غذا (برای هر نفر)
 
60 €
 

مدارک لازم ازدواج در یونان

  • هر یک از طرفین ازدواج باید یک کپی از مدارک زیر را داشته باشد. برای یک مراسم مذهبی، برنامه ریزی کنید که دو کپی داشته باشید.
  • پاسپورت معتبر
  • گواهی تولد با مهر Apostille  (نوعی احراز هویت است که برای کشورهایی که در کنوانسیون 1967 لاهه مشارکت دارند، صادر می شود).
  • یک Apostille رسمی ترجمه شده به زبان یونانی داشته باشید که توسط یک وکیل، اداره ترجمه یا توسط کنسولگری یونان از کشور خودتان ترجمه شده باشد.
  • اثبات آزادی ازدواج یا تایید ازدواج (وضعیت تاهل، در صورت طلاق یا فوت یکی از زوجین مدارک ارائه شود)
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0