لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

کشور جمهوری چک

جمهوری چک، کشوری است در اروپای مرکزی که پایتخت آن شهر پراگ است. کشور چک به عروس اروپا شهرت دارد و همین گردشگران زیادی را سالانه به جاذبه های گردشگری کشور چک جذب می کند. به دلیل قرار گرفتن جمهوری چک در مرکز اروپا و همچنین عضویت چک  در پیمان شینگن، این امر می تواند فرصت مناسبی برای سفر از چک به سایر نقاط اروپا باشد. همچنین به لحاظ آب و هوایی کشور چک برای بسیاری از افراد جذاب است و گردشگران را در فصولی خاص دو چندان می کند.

چگونه به جمهوری چک سفر کنیم؟

برای سفر به هر کشوری شما نیاز به ویزای آن کشور دارید. از آن جایی که جمهوری چک عضو پیمان شنگن است، باید برای سفر به چک ویزای شنگن داشته باشید. اگر بار اولی است که قصد ورود به حوزه ی شنگن را دارید و مقصد اول شما جمهوری چک است، باید ویزای شنگن خود را از سفارت چک دریافت کنید. برای حضور در سفارت چک باید از قبل وقت گرفته باشید.

چگونه وقت سفارت چک بگیریم؟

برای تعیین وقت در سفارت چک باید مراحلی طی شود. ابتدا باید ایمیلی شامل اطلاعاتی نظیر: نام و نام خانوادگی، نوع ویزای درخواستی، هدف از سفر، مدت زمان اقامت در چک و شماره تماس قابل دسترسی را به آدرس ایمیل سفارت چک ارسال کنید. به غیر از این اطلاعات لازم نیست چیز دیگری را در ایمیلتان وارد کنید زیرا بقیه ی مدارک باید روز حضور در سفارت همراه متقاضی باشد. پس از آن وقت تعیین شده برای شما برای حضور در سفارت چک، به شما اعلام می شود. برای کسانی که متقاضی دریافت وقت از سفارت چک هستند، بهتر است حداقل 2 ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام کنند. به خصوص در فصول شلوغ و ایام تعطیلات که مسافران بیشتری راهی جمهوری چک هستند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای چک چیست؟

برای هر نوع ویزایی که بخواهید دریافت کنید مدارک موردنیاز برای اخذ آن ویزا متفاوت است. اما برای تمام ویزاها مدارک مشترکی به شرح زیر وجود دارد:

  • گذرنامه معتبر
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
  • عکس جدید
  • هزینه دریافت ویزای چک به یورو ( 60 یورو برای افراد بزرگسال)
  • بیمه نامه پزشکی
  • گواهی تمکن مالی
  • دعوت نامه یا رسید رزرو هتل

وقت فوری سفارت چک

در شرایط خاصی که برای افراد پیش می آید نظیر سفرهای پزشکی و یا سفرهای فوری دیگر ممکن است سفارت چک با بررسی علت سفر شما و مدارکتان اقدام به دادن نوبت زود تر به شما کند. در نتیجه شما می توانید زودتر از حالت معمول در سفارت حضور یابید و در صورت موافقت با ویزای شما زودتر وارد خاک جمهوری چک شوید. در نظر داشته باشید که مدارک شما باید هیچ نقصی ای داشته باشد.

این امکان تعیین وقت فوری در موارد کمی از سوی سفارت چک ارائه می شود. بنابراین بهتر است شما از مدتی قبل از سفرتان درخواست وقت کرده باشید.


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مطالب مرتبط
شنبه 01 مرداد 1401
وقت سفارت آمریکا ارمنستان هزینه و نحوه گرفتن وقت

رای دریافت ویزای آمریکا نیاز به مصاحبه حضوری و متقاعد کردن شفاهی افسر سفارت است، اینکه چگونه برای دریافت وقت سفارت آمریکا اقدام نماییم از اهمیت بالایی برخوردار است که در این مقاله قصد داریم در مورد تمام مراحل آن توضیح دهیم. ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
وقت فوری سفارت هلند

هلند یکی از کشور های پرطرفدار برای مسافران خارجی در قاره ی اروپاست. در این مطلب پیرامون وقت فوری سفارت هلند و مطالب مرتبط با آن توضیح داده ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
وقت فوری سفارت فنلاند

یکی از مواردی که باید در نظر گرفته شود این است که برای مراجعه به مرکز درخواست ویزا یک قرار ملاقات بگذارید زیرا این باعث کاهش زمان انتظار شم ...

ادامه مطلب