20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ازدواج در بلاروس

اگر شما یک فرد خارجی هستید که قصد ازدواج در بلاروس را دارید، باید بتوانید ثابت کنید که ازدواج شما یک ازدواج سوری نیست. با توجه به کمیته آمار ملی، 93 درصد از همه ازدواج ها در سال 2013 بین بلاروس ها انجام شد. با این حال هر ساله تعداد ازدواج بلاروسی ها با خارجی ها افزایش می یابد.

قوانین ازدواج در بلاروس

پیش از ازدواج در بلاروس دو چیز مهم وجود دارد. اول از همه شما باید به صورت قانونی در بلاروس اقامت داشته باشید و شما باید حداقل 18 سال سن داشته باشید تا بتوانید در بلاروس ازدواج کنید. ثبت نام ازدواج در بلاروس حدود 2 ماه طول خواهد کشید. برای ازدواج در بلاروس شما باید اول فرم درخواست را پر کنید و به یاد داشته باشید که طبق قوانین بلاروس، ازدواج نمی تواند زودتر از 3 یا بیشتر از 90 روز پس از فرم درخواست اعمال شود.

معتبر بودن ازدواج

در هنگام ازدواج در بلاروس ، در نظر داشته باشید که مقامات امور داخلی (پلیس) می توانند بررسی کنند که آیا ازدواج معتبر است یا خیر. به عنوان مثال آنها می توانند به آدرس که برای ازدواج ثبت کرده اید، بروند و ببینند که آیا شما با همسرتان زندگی می کنید یا خیر. اگر ثابت شود که ازدواج شما فقط برای رسیدن به اقامت بلاروس بوده است، ازدواج شما غیر قانونی اعلام می شود و ممکن است که حتی برای شما پرونده در دادگاه تشکیل شود.

شرایط ازدواج در بلاروس

ازدواج هایی که در دفتر ثبت نام (ZAGS) انجام می شوند، در بلاروس معتبر هستند. مراسم ازدواج در کلیسا نیز می تواند برگزار شود، اما فقط پس از بازدید دفتر ثبت ازدواج (ZAGS) بلاروس ازدواج معتبر خواهد بود. خارجی ها باید برای ازدواج در بلاروس به صورت رسمی از دولت درخواست کنند و شما باید متعهد شوید که هیچ جرمی در بلاروس مرتکب نشده اید.

اقامت بلاروس

این کار با ارائه اسناد مختلف از جمله تاییدیه وضعیت تاهل از طریق سفارت بلاروس انجام می شود. اگر قبلا ازدواج کرده باشید، ممکن است از شما مدارک طلاق یا فوت همسر قبلی درخواست شود. اگر متقاضی ازدواج در بلاروس با با یک شهروند بلاروسی ازدواج نماید، می تواند اقامت این کشور را دریافت کند. اخذ تابعیت بلاروس باعث لغو تابعیت قبلی می شود، برای این که دولت بلاروس تابعیت دوگانه را نمی پذیرد. اتباع کشورهای دیگر باید برای ازدواج در بلاروس تاییدیه سلامت بدنی داشته باشند.
 

ثبت ازدواج در بلاروس

شما باید با همسر آینده خود به دفتر ثبت نام بروید و برای ثبت تاریخ و زمان عروسی خود اقدام کنید. ممکن است از شما سوال کنند که می خواهید یک عروسی معمولی یا یک عروسی با تشریفات داشته باشید. هزینه ثبت ازدواج در بلاروس حدود 7 دلار می باشد. پس از ازدواج در بلاروس ، می توانید درخواست مجوز اقامت 1 ساله با امکان تمدید را داشته باشید. شهروندان بلاروسی که خارج از بلاروس اقامت دارند، می توانند ازدواج خود را در سفارت بلاروس به ثبت برسانند.

مدارک لازم ازدواج در بلاروس

برای ازدواج در بلاروس شما باید به دولت بلاروس نشان دهید که واجد شرایط برای این کار هستید و باید مدارک زیر را ارائه کنید. دقت داشته باشید که باید مدارک را به صورت رسمی ارسال کنید و باید مدارک خود را به زبان روسی یا بلاروسی ترجمه نمائید.
  • گواهی تولد زوج
  • گواهی وضعیت تاهل زوج (در صورت طلاق یا فوت همسر مدارک ارائه شود)
  • مدارک شناسایی
  • اثبات واقعی بودن ازدواج (زوج قبل از ازدواج حداقل باید چند بار یکدیگر را دیده باشند)
  • پرداخت هزینه های دولتی که حدود 10 یورو می باشد.

مدارک لازم درخواست ویزای بلاروس

  • 1 قطعه عکس
  • سند سفر خارجی
  • پاسپورت معتبر (حداقل 2 صفحه خالی و حداقل 3 ماه اعتبار)
  • پرداخت هزینه های سفارت
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 3 | کل دیدگاه های تایید شده: 0