پناهندگی نروژ

اگر شما در کشورتان مورد آزار و اذیت قرار گرفتید و یا اگر ترس از آزار و شکنجه یا رفتار غیر انسانی در کشور خود دارید، می توانید برای پناهندگی نروژ اقدام نمائید. برای درخواست پناهندگی نروژ شما باید در خاک این کشور باشید. شما وظیفه دارید حقیقت را به مقامات نروژی بگوئید و اگر این کار را انجام ندهید، طبق قانون، مجازات خواهید شد. برای درخواست حفاظت باید به دفاتر پلیس بروید و پلیس با شما مکالمه خواهد کرد تا درخواست خود را ثبت کنید و درباره اینکه چرا نیاز به حفاظت دارید، با شما مصاحبه خواهند کرد. پلیس اثر انگشت شما را می گیرد و با شما صحبت می کند.

اطلاعات مور نیاز برای درخواست پناهندگی به پلیس  نروژ

 • شما باید نام، سن و آدرس خود را اعلام کنید.
 • شما باید مدارک شناسایی خود را ارائه کنید.
 • شما باید گذرنامه خود را ارائه کنید.
 • شما باید نام، سن و آدرس نزدیکترین بستگان خود را ذکر کنید.

شرایط پناهندگی نروژ

ممکن است پلیس سوالاتی از شما بپرسد. به عنوان مثال در مورد سفرتان به نروژ خواهند پرسید و اینکه چرا درخواست حفاظت داشته اید. سازمان پناهندگان نروژی (NOAS) به شما در مورد حقوق و تعهدات شما به عنوان یک پناهجو اطلاع خواهد داد و همچنین اطلاعاتی در مورد آنچه که در مصاحبه چه چیزهایی مهم است، دریافت خواهید کرد. پس از اتمام تمام مراحل به مرکز پذیرش پناهندگی نروژ فرستاده می شوید. افراد بی سوادی که برای پناهندگی نروژ درخواست می کنند و اگر زیر 18 سال و بدون خانواده باشند، نیاز به نماینده ای دارند. همچنین آنها یک وکیل خواهد داشت و پس از ثبت نام توسط پلیس به مراکز پناهندگی فرستاده می شوند.

شرایط پاسخ درخواست پناهندگی نروژ

اکثر متقاضیان پناهندگی نروژ قبل از اکتبر جواب خود را دریافت خواهند کرد. شما پاسخ درخواست خود را از مقامات مهاجرت دریافت خواهید کرد. اگر یک وکیل دارید، شما پاسخ پناهندگی نروژ را از او می توانید جویا شوید. اما اگر وکیل ندارید، می توانید پاسخ درخواست خود را از مقامات مربوط به پناهندگی بپرسید.

روند بررسی پناهندگی نروژ

اگر از یک کشوری هستید که می توانید از مقامات خود کمک بگیرید، درخواست پناهندگی شما در عرض 48 ساعت پردازش و رد خواهد شود. اگر شما از کشورهای بنگلادش، بلاروس، نپال، روسیه یا کوزوو هستید، درخواست پناهندگی شما در عرض سه هفته صورت می گیرد. اگر در کشور دیگری قبل از نروژ، درخواست پناهندگی داده باشید، شما را به آن کشور خواهند فرستاد. اگر شما در خاک نروژ نباشید، نمی توانید درخواست پناهندگی نروژ را داشته باشید. پارلمان نروژی تصمیم گرفته است، افراد خاصی که قبلا برای پناهندگی نروژ درخواست کرده اند، بتوانند درخواست جدیدی داشته باشند.

مراحل دریافت پناهندگی نروژ

UDI باید برای ارزیابی پناهندگی نروژ ، باید بداند که شما کجا هستید و چگونه می تواند با شما ارتباط برقرار کند. بنابراین مهم است که شما در مراکز پذیرش زندگی کنید و ناپدید نشوید. اگر نتوانند با شما ارتباط برقرار کنند، بررسی و پردازش به پرونده شما به تاخیر خواهد افتاد. تا زمانی که UDI به شما پاسخی ارسال نکند، پلیس مجاز به فرستادن شما به خارج از نروژ نیست. اگر نیاز به مصاحبه باشد، با شما تماس خواهند گرفت و قبل از اینکه این اتفاق رخ دهد، شما باید منتظر بمانید.

قوانین پناهندگی نروژ

اگر یک کودک متولد در نروژ دارای والدینی است که درخواست پناهندگی نروژ داشته اند، یا با درخواست آنها موافقت شده، والدین می توانند برای محافظت از کودک خود اقدام کنند. هنگامی که یک کودک از والدین غیر نروژی متولد می شود، والدین باید به زودی پس از تولد کودک، برای اجازه اقامت درخواست دهند. شما برای درخواست پناهندگی نروژ باید تست سل، داشته باشید. تست سل اجباری است و در مراکز درمانی از شما تست گرفته خواهد شد. آزمایشات مربوط به بیماری های دیگر مانند اچ آی وی و هپاتیت داوطلبانه است، اما توصیه می شود این تست ها را هم بگذرانید.

دلایل رد شدن درخواست پناهندگی نروژ

در نامه ای که شما دریافت می کنید، اگر درخواست پناهندگی شما رد شود، مشخص خواهد شد که چرا درخواست شما رد شده است. بیشتر رد شدن درخواست پناهندگی نروژ بدلیل، موارد زیر می باشد:
 • شما قوانین نروژ را زیر پا گذاشته اید و یا در کشور دیگری مجرم شناخته شده اید.
 • شما تهدید جدی برای نظم عمومی و ایمنی نروژ هستید
 • اگر شما در کشور دیگری درخواست پناهندگی کرده باشید.
 • اگر شرایط در کشور شما تغییر کند و شما دیگر مورد آزار و اذیت نباشید.

 

اشتراک مطلب
امتیاز شما

نظرات شما

 1. خاموشی
  سلام آیا امکان داره یه وکیل مخصوص پناهندگی در ایران و ترجیحا تهران یا کرمانشاه به من معرفی کنید. من نیاز به مشاوره ی ابتدایی برای پناهندگی دارم. سپاسگزارم
 2. حامی مهاجر در پاسخ خاموشی گفته است :
  سلام، در زمینه پناهندگی اطلاعی نداریم.
 1. Mohammadjavadvaezi
  سلام ببخشید میخواستم پناهندگی نوروژ بشم مدارک کارت دارم زیر سن هم هستم
 2. حامی مهاجر در پاسخ Mohammadjavadvaezi گفته است :
  سلام وقت بخیر، در شرکت حامی مهاجر هیچ اموری مربوط به پناهندگی رو انجام نمیشود.
 3. حامی مهاجر در پاسخ Mohammadjavadvaezi گفته است :
  سلام وقت بخیر، ما در شکت حامی مهاجر هیچ گونه امور پناهندگی رو انجام نمیدیم.
 1. مهدی دولت آبادی
  آیا بعد از این که درخواست پناهندگی دادیم باید بریم برای مصاحبه ؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ مهدی دولت آبادی گفته است :
  طبق روال ، مصاحبه شخصی با متقاضیان باید ظرف 30 روز از تاریخ ثبت نام انجام شود که این مصاحبه توسط افراد آموزش دیده در زمینه حقوق پناهندگی و حقوق بشر انجام می شود
نمایش بیشتر
ثبت دیدگاه