20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

وقت فوری سفارت پرتغال

کشور پرتغال

آیا پرتغال را برای سفر، کار یا تحصیل خود انتخاب کرده اید؟ بنابراین شما نیاز دارید تا اطلاعاتی در مورد اخذ ویزای پرتغال و شرایط آن دریافت کنید. پرتغال یکی از 26 کشور عضو شینگن است، پس برای سفر به پرتغال لازم است تا ویزای شینگن دریافت کنید. برای کسانی که اولین بار است می خواهند ویزای شینگن دریافت کنند و قصد سفر به پرتغال دارند باید از سفارت پرتغال ویزای شینگن خود را دریافت کنند.

مرحله اول اخذ ویزای پرتغال

اما مرحله ی اول در جهت اخذ ویزای پرتغال چیست؟ مانند تمام سفارتخانه های دیگر کشورها برای ارائه مدارک و بررسی آن ها باید از قبل برای حضور در سفارت پرتغال نوبت بگیرید. راه آسان برای وقت گرفتن از سفارت تعیین وقت به صورت آنلاین است. البته همچنان به روش حضوری هم می شود از سفارت پرتغال وقت مصاحبه گرفت، اما این روش زمانبرتر و سخت تر از روش قبلی است.

وقت سفارت خانه پرتغال

برای سفری که به پرتغال دارید (چه تجاری، چه تحصیلی و یا حتی گردشگری) باید وقت متناسب را از سفارت دریافت کنید. البته مراحل تعیین وقت از سفارت یکسان است و فقط لازم است ذکر کنید که خواستار کدام نوع ویزا هستید.

این نکته قابل ذکر است که در ایام پر مسافر اگر راهی پرتغال هستید بهتر است از مدتی قبل اقدام به تکمیل مدارک و دریافت وقت کرده باشید تا در ترافیک مسافران در سفارت به مشکل بر نخورید. ایام شلوغ معمولا برای تعطیلات و ایام تابستان است.

حتی در ایام غیر شلوغ هم ممکن است دریافت نوبت از سفارت زمان بر و طولانی شود. این امر ممکن است برای بسیاری از مسافران که می خواهند به سرعت ویزای شنگن خود را از طریق پرتغال دریافت کنند و وارد خاک پرتغال شوند آزار دهنده باشد. اما برای این دسته از مسافران نیز راه حلی وجود دارد.

وقت فوری سفارت پرتغال

سفرهای از قبل برنامه ریزی نشده، کنفرانس ها و جلسات و از این دست سفرهای فوری که ممکن است برای افراد پیش آید باعث می شود که افراد خواستار دریافت وقت فوری از سفارت باشند تا بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای خود را دریافت کنند و وارد پرتغال شوند. از آن جایی که این وقت های ملاقات فوری هستند باید مدارک مورد نیاز به ویژه مدارک هویتی و شناسایی آماده باشند تا در زمان رجوع به سفارت همه چیز کامل باشد. با اینکه بسته به هدف سفر شما به پرتغال مدارک مورد نیاز تفاوت دارد .

مدارک مورد نیاز برای وقت فوری سفارت پرتغال

  • گذرنامه معتبر
  • شناسنامه و مدارک شناسایی
  • تمکن مالی
  • گواهی اشتغال به کار یا تحصیل
  • بیمه نامه

اما کسانی که برای اخذ ویزا عجله دارند باید توجه داشته باشند که دریافت وقت فوری به معنای تضمین دریافت ویزای پرتغال نیست و این تنها امکانی است که برای آن ها فراهم شده تا مدارک خود را زود تر به سفارت پرتقال ارائه دهند. همچنین برای تمام افراد باید به صورت جداگانه وقت از سفارت دریافت شود.

تفاوت وقت فوری و عادی سفارت پرتغال

  • وقت فوری سفارت پرتغال این امکان را به شما می دهد که در کمتر از دوهفته به سفارت بروید و مدارک خود را تحویل دهید. اما وقت عادی مدت زمان بیشتری شما را در انتظار نگه خواهد داشت.
  • وقت فوری سفارت برای کسانی که قصد شرکت در کنفرانس ها، جلسات و یا درمان فوری بیماری در خاک پرتغال را دارند بسیار کارایی دارد. زیرا زمان کمتری نسبت به وقت عادی نیاز خواهند داشت تا بتوانند به پرتغال بروند.
  • وقت عادی سفارت پرتغال بیش از یک ماه برای ارایه مدارک در سفارت پرتغال زمان خواهد برد و برای کسانی که عجله ای برای رفتن به سفر ندارند بهتر است.
  •  وقت عادی و وقت فوری از سفارت پرتغال در هزینه نیز با هم تفاوت دارند. هرچه زمان کمتری برای رسیدن به هدفتان منتظر باشید نیاز به پرداخت هزینه بیشتری دارید و بالعکس.
  • بنابراین این دو وقت تنها در زمان انتظار و هزینه با یکدیگر تفاوت دارند و در نوع ثبت نام و مدارک موردنیاز یکسان هستند.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 3 | کل دیدگاه های تایید شده: 0