50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

در سال 2013، رئیس جمهور وقت کشور فرانسه، فرانسوا اولاند، اولین برنامه صدور ویزای سرمایه گذاری را در کشور فرانسه معرفی کرد، این برنامه به گونه‌ای طراحی شده بود که افراد ثروتمند و تجار خارجی را ( اتباع کشورهای خارج از محدوده شینگن) به خود جذب کند و به آنها این فرصت را بدهد که از کشور فرانسه استفاده کنند و در آن تجارت مولتی میلیون یورویی خود را پایه گذاری کنند و در این کشور به سرمایه گذاری بپردازند و این تجارت را برای مدت حداقل 10 سال حفظ نمایند.

برنامه اقامت طلایی فرانسه

برنامه اقامت طلایی فرانسه با هدف جذب اشخاصی طراحی شده که ارزش خالص دارایی های آنها فوق العاده زیاد است. با سرمایه گذاری مبلغی معین، شما و خانواده تان یک اجازه اقامت 10 ساله دریافت خواهید کرد و به موجب آن از حقوقی همسان با سایر اتباع فرانسه برخوردار خواهید شد. 
 

مزایای سرمایه گذاری در فرانسه

- بدون نیاز به اقامت قبلی، اقامت در فرانسه، مهارت‌های زبانی یا تجربۀ تخصصی
- حداکثر زمان پردازش برای صدور اقامت 2 ماه است.
- سرمایه گذاری می‌تواند به تنهایی، با دوستان یا شرکا در سرمایه گذاری‌های هدف دار انجام شود، یا به عنوان بخشی از برنامه سرمایه گذاری از پیش انتخاب شده، انتخاب شود و توسط ریاست مربوطه تایید شود.

شرایط مالی سرمایه گذاری

متقاضیان باید مبلغ حداقل 10 میلیون یورو را در زمینه شرکت های صنعتی یا بازرگانی فرانسه سرمایه گذاری کنند. می توانید این سرمایه گذاری را شخصاً انجام دهید یا از طریق شرکتی که حداقل %30 از سهام آن متعلق به شما است. برای گنجاندن اعضای خانواده در در درخواست برای اجازه اقامت، نیاز به سرمایه گذاری اضافی نیست. این سرمایه گذاری را می توان به تنهایی، به اتفاق دوستان یا شرکا، یا به عنوان بخشی از یک برنامه سرمایه گذاریی تأیید شده توسط نهادهای مربوطه انجام داد.

معیارهای کارآفرین

برای برآورده کردن معیارها برای دریافت مجوز اقامت اقتصادی فرانسه، کارآفرین باید:
1- سرمایه گذاری 10 میلیون یورویی طولانی مدت و غیرمخاطره آمیز در دارایی‌های صنعتی و تجاری در فرانسه؛ سرمایه‌گذاری ممکن است شخصی یا از طریق شرکتی باشد که در آن حداقل ۳۰ درصد از سرمایه را در اختیار دارد. اگر شرکت هیئت مدیره نداشته باشد، متقاضی باید از راه‌های مختلفی ثابت کند که مالک حداقل 30 درصد از سهام شرکت است.
2- جایگاه خوبی در رابطه با حقوق اقامت در خاک فرانسه، داشته باشید.
3- نداشتن سوء پیشینه
4- برخورداری از سلامت کامل

مزایای مجوز اقامت فرانسه

  • دسترسی نامحدود به 127 کشور منطقه شینگن
  • شرایط زندگی جذاب برای شهروندان غیراتحادیه اروپا با حقوق برابر با شهروندان فرانسوی: دسترسی نامحدود و رایگان به مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و غیره.
  • مجوز اقامت اقتصادی برای 10 سال اعتبار دارد.
  • همسر و فرزندان سرمایه گذار به طور خودکار ویزای فرانسه بدون هیچ سرمایه گذاری اضافی دریافت می کنند.
  • بدست آورن تابعیت فرانسه پس از 3 سال اقامت دائم در فرانسه

نکته

توجه داشته باشید که شخصی که در فرانسه سرمایه گذاری می‌کند (و برای مقصد تجاری تنها چند هفته در فرانسه می‌ماند) به عنوان یکی از ساکنان مالیاتی فرانسه درنظر نگرفته نخواهد شد، زیرا مرکز منافع حیاتی‌اش (دارایی‌های شرکت، روابط خانوادگی و ....) در اصل خارج از فرانسه هستند. بنابراین مهم است توجه داشته باشید که مجوز اقامت اقتصادی فرانیه تاثیر بر بدهی مالیاتی ندارد. فقط سود حاصل از سرمایه گذاری مالیات می‌گیرد. در فرانسه بر سایر درآمد جهانی فرد، مالیات تعلق می‌گیرد و شخص باید تصمیم بگیرد که برای همیشه در فرانسه ساکن شود.
اخذ اجازه اقامت به خودی خود به معنای آن نیست که شما یک شهروند مشمول پرداخت مالیات در فرانسه محسوب می شود. اگر بخش زیادی از وقت خود را خارج از فرانسه سپری کنید، درآمد جهانی شما معاف از مالیات باقی خواهد ماند، و فقط عواید حاصل از سرمایه گذاری شما در فرانسه مشمول مالیات خواهد بود.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0