20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای تحصیلی انگلستان – ویزای tier 4 انگلستان

مهم­ترین شرط تحصیل در انگلستان دریافت پذیرش از سوی دانشگاه­های معتبر این کشور است. ویزای Tier 4 انگلستان یا ویزای تحصیلی انگلستان روشی دیگر و شاید بهترین آنها برای مهاجرت به انگلستان بوده و همانگونه که از نامش بر می‌آید برای ادامه تحصیل در این کشور است. برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان ابتدا نیاز به دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌ها و یا موسسات آموزشی معتبر در این کشور است که خود تابع سیستم امتیازبندی ویزا (point based visas) می‌باشد. دانش‌آموزان و دانشجویان تحت ویزای tier 4 انگلستان باید حداقل 15 ساعت در هفته به تحصیل بپردازند. تنها متقاضیانی می­توانند ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت کنند که تابعیت کشوری غیر از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا را داشته باشند.

انواع ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای دانش آموزی: این نوع ویزای تحصیلی انگلستان مخصوص دانش‌آموزان ۴ تا ۱۷ ساله طراحی شده است و امکان تحصیل این رده سنی از مقطع پیش دبستانی تا دبیرستان را فراهم می‌آورد.
ویزای دانشجویی: این نوع ویزا مخصوص افراد بالای ۱۷ سال بوده و امکان تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلیس را برای این رده سنی ممکن می‌سازد.
ویزای تحصیلی کوتاه مدت: ویزای تحصیلی کوتاه مدت یا Student Visitor مخصوص دوره‌های کوتاه مدت کالج و یا یادگیری زبان انگلیسی است. اعتبار این ویزا حداکثر ۱۱ ماه است و فرد می‌بایست پیش از پایان اعتبار این نوع ویزا، خاک بریتانیا را ترک نماید.
 
 

ویزای تحصیلی انگلستان ( ویزای دانش‌آموزی Tier 4 child )

برای استفاده از این ویزا، دانش آموز باید شرایط زیر را داشته باشد:
 • سن بین 4 تا 17 سال
 • پذیرش از مدرسه یا کالج غیرانتفاعی مورد نظر
 • داشتن رضایت نامه از والدین یا قیم
 • داشتن پس‌انداز به اندازه کافی برای هزینه مدرسه و اقامت

زمان اخذ ویزای تحصیلی و سفر به انگلستان

می‌توانید از سه ماه قبل از شروع تحصیل در انگلستان، اقدام به اخذ این ویزا کنید. بعد از اخذ ویزا، سه هفته فرصت دارید تا جهت خروج از کشور تصمیم بگیرید. مدت اقامت شما بستگی به سن و دوره‌ تحصیلی شما دارد. اگر شما کمتر از 16 سال سن داشته باشید، می‌توانید به اندازه تمام شدن دوره‌ تحصیلی خود (حداکثر 6 سال) باضافۀ 4 ماه دیگر در انگلیس اقامت داشته باشید. برای متقاضیان بین 16 تا 17 سال نیز شرایط به همین صورت است، با این تفاوت که حداکثر دورۀ تحصیلی شما 3 سال محسوب خواهد شد. اگر دورِه‌ تحصیلی شما 6 ماه و یا کمتر طول می‌کشد، می‌توانید از یک هفته پیش از شروع دوره، سفر به انگلستان را آغاز کنید. اگر مدت این دوره از 6 ماه بیشتر است، می‌توانید از 1 ماه پیش از شروع دوره در انگلیس حضور پیدا کنید.

هزینه اپلای ویزای تحصیلی دانش آموزی

هزینه‌ اپلای برای هر دانش‌آموز که از خارج از بریتانیا اقدام می‌کند، مبلغ 335 پوند است. همچنین هزینه‌ بیمه سلامت برای ایرانیان و به ازای هر سال تحصیلی، حدود 225 پوند است. اگر مدت اقامت شما 13 ماه و یا کمتر باشد، این هزینه به 150 پوند کاهش پیدا خواهد کرد.

اعتبار ویزای تحصیلی دانش آموزی

ویزای افراد زیر ۱۶ سال تا ۶ سال به علاوه ۴ ماه اضافه صادر می‌گردد. ویزای افراد ۱۶ تا ۱۷ سال تا سه سال به علاوه ۴ ماه اضافه صادر میگردد.

بایدها و نبایدهای ویزای تحصیلی دانش آموزی

شما می‌توانید در یک مدرسسه خصوصی یا غیرانتفاعی تحصیل کنید و پس از اتمام ویزا، آن را تمدید کنید. مدارس غیرانتفاعی هم می‌توانند برنامه آموزشی ملی که در مدارس دولتی از آن پیروی می‌شود را دنبال کنند و یا یک برنامۀ آموزشی مستقل ولی معتبر و ثبت شده داشته باشند. قبل از اقدام به تحصیل در هر آموزشگاهی از نحوۀ تدریس و دوره‌های آن مطمئن شوید. همچنین اگر 16 سال به بالا دارید در شرایط زیر اجازۀ کار به شما داده می‌شود:
 • کار پاره‌وقت حین تحصیل تا حداکثر 10 ساعت در هفته
 • کار تمام‌وقت حین تعطیلات
 • کار شما بخشی از فرآیند تحصیل باشد(زمان کار کردن نباید بیشتر از 50% زمان کل تحصیل باشد)
 • کار شما به عنوان افسر فرصت مطالعاتی از طرف اتحادیه دانشجویی باشد.
از طرفی دیگر شما نمی‌توانید در یکی از مدارس و یا کالج‌های دولتی شروع به تحصیل کنید. اجازه داشتن یک کار دائمی یا تمام‌وقت نیز به شما داده نمی‌شود. شما برای این نوع ویزا، نمی‌توانید بِه عنوان یک دکتر و یا دندان‌پزشک درحال آموزش، همچنین بعنوان یک ورزشکار یا مربی حرفه‌ای کار کنید. شما واجد شرایط دریافت Public funds نبوده و همچنین نمی‌توانید از طریق این ویزا برای اقامت دائم، اقدام کنید. والدین (وابستگان) دانش‌آموزان نمی‌توانند همراه آنها در طول مدت اقامت حضور داشته باشند. اگر ایشان قصد همراهی فرزندان خود و سپس بازگشت را دارند،باید درخواست ویزای والدین دانش‌آموزان  tier 4 را بدهند.
 
 

ویزای تحصیلی انگلستان (ویزای دانشجویی Tier 4 general)

شرایط استفاده از ویزای دانشجویی انگلستان به شرح زیر می‌باشد:
 • سن بالای 17 سال
 • پذیرش از کالج یا دانشگاه مورد نظر
 • حداقل IELTS6 و یا بالاتر
 • داشتن پس‌انداز کافی برای هزینۀ دانشگاه و اقامت

زمان اخذ ویزای تحصیلی و سفر به انگلستان

می‌توانید از سه ماه قبل از شروع تحصیل در انگلستان، اقدام به اخذ این ویزا کنید. بعد از اخذ ویزا، سه هفته فرصت دارید تا جهت خروج از کشور تصمیم بگیرید. اگر دورِه‌ تَحصیلی شما 6 ماه و یا کمتر طول می‌کشد، می‌توانید از یک هفته پیش از شروع دورِه، سفر به انگلستان را آغاز کنید. اگر مدت این دوره از 6 ماه بیشتر است، می‌توانید از 1 ماه پیش از شروع دوره در انگلستان حضور پیدا کنید. هزینه اپلای و بیمه سلامت هم مانند ویزای دانِش‌آموزی است.

بایدها و نبایدهای ویزای تحصیلی دانشجویی

شما می‌توانید در یک دانشگاه به تحصیل در انگلیس بپردازید و پس از اتمام ویزای تحصیلی خود، آن را از خارج یا داخل انگلستان تمدید کنید. می‌توانید حین تحصیل در انگلستان در اغلب شغل‌ها مشغول به کار بشوید؛ البته این موضوع بستگی به زمینۀ تحصیلی و اسپانسر (دانشگاه) شما دارد. همچنین کار شما می‌تواند به عنوان افسر فرصت مطالعاتی از طرف اتحادیه دانشجویی باشد. اعضای خانواده شما می‌توانند همراه شما به انگلستان مهاجرت کنند. از طرفی دیگر شما نمی‌توانید در یکی از مدارس و یا کالج‌های دولتی شروع به تحصیل در انگلستان کنید. کار بِه عُنوان یک ورزشکار یا مربی حرفه‌ای برای شما مجاز نیست. شما واجد شرایط دریافت Public funds نیز نخواهید بود.
 
 

ویزای تحصیلی انگلستان (ویزای کوتاه مدت)

شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کوتاه مدت Tier 4 :

اگر بالای 18 سال دارید

 • باید یکی از موسسات خصوصی انگلستان، شما را به شرکت در دوره‌های آموزشی دعوت کرده باشد.
 • بتوانید هزینه‌هایِ تحصیلی و زندگی خود را هنگام اقامت پوشش دهید.
 • بتوانید از پسِ هزینۀ برگشت به کشور خود برآیید.

اگر زیر 18 سال سن دارید

علاوه بر موارد بالا، باید شرایط زیر را داشته باشید:
 • یک رضایت نامه از والدین و قیم خود تهیه کنید.
 • باید برای تایید وضعیت خود، اقدامات و هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

موسسه‌های آموزشی دوره‌های کوتاه مدت

شما می بایستی از یک مجموعه آموزشی که دارای لیسانس ویزای Tier4 است، پذیرش دریافت نمایید. در غیر اینصورت دوره مورد نظر شما بایستی در یکی از موسسات آموزشی  زیر برگزار شود.
 • Accreditation Service for International Colleges
 • Accreditation UK
 • Bridge Schools Inspectorate
 • British Accreditation Council
 • Education and Training Inspectorate (in Northern Ireland)
 • Estyn (in Wales)
 • HM Inspectorate of Education (in Scotland)
 • Independent Schools Inspectorate
 • Office for Standards in Education (Ofsted)
 • Quality Assurance Agency for Higher Education
 • Schools Inspection Service
اگر دورۀ شما به عنوان تحصیل درباره دانش زبان انگلیسی باشد، باید حداقل 18 سال داشته باشید و برای دریافت ویزای 11 ماهه، از یکی از مؤسسات تعلیم زبان انگلیسی پذیرش دریافت کرده باشید. دورِه‌های مخلوط که شامل تحصیل زبان انگلیسی به اضافۀ تحصیل در زمینۀ اصلی هستند، در این بخش قرار نخواهند گرفت. هزینه اپلای برای ویزای 6 ماهه 93 پوند و برای ویزای 11 ماهه 179 پوند خواهد بود.

بایدها و نبایدهای ویزای تحصیلی کوتاه مدت

در صورتی که شما ویزای تحصیلی کوتاه مدت داشته باشید نمی‌توانید در مدرسه‌ها و دانشگاههای دولتی انگلستان ثبت نام کنید. همچنین اجازه کار در انگلستان و یا هیچ گونه بیزینس و تجارتی در انگلستان ندارید. از طرفی ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان نمی‌تواند تمدید شود و همچنین اجازه بردن همراه (از اعضای خانواده) را ندارید. شما واجد شرایط دریافت Public funds نیز نخواهید بود.
 
 

ویزای والدین دانش‌آموزان انگلستان

اگر فرزند (زیر 12 سال) شما در حال تحصیل در یک آموزشگاه خصوصی بِه صورت روزانه‌ست و خارج از منطقه اقتصادی اروپا اقامت دارید، می‌توانید برای دریافت ویزای والدین دانش‌آموز Parent of a Tier 4 Child Visa ، اپلای کنید. می‌توانید از سه ماه قبل از شروع تحصیل فرزندتان در انگلستان، اقدام به اخذ این ویزا کنید. پس از اخذ ویزا، سه هفته فرصت دارید تا جهت خروج از کشور تصمیم بگیرید.

هزینه اپلای و اعتبار ویزای والدین

هزینۀ اقدام برای ویزای گاردین انگلستان به ازای هر کدام از والدین، 496 پوند است. مدت این ویزا معمولاً بصورت 6 یا 12 ماهه است. تحت دو شرایط زیر ویزای شما تمدید نخواهد شد و تنها یک ویزای کوتاه‌تر به شما داده می‌شود:
 • اگر فرزند شما تا 12 ماه آینده به سن 12 سالگی برسد.
 • اگر تحصیل فرزند شما تا 12 ماه دیگر به پایان می‌رسد.

بایدها و نبایدهای ویزای والدین

اگر اعتبار ویزای شما به پایان رسیده و هیچکدام از شرایط بالا اتفاق نیوفتاده، می‌توانید آن را تا 6 یا 12 ماه دیگر تمدید کنید، درغیراینصورت پس از پایان مدت اعتبار ویزا باید انگلستان را ترک نموده و از ویزای دیگری برای مهاجرت، استفاده کنید؛ زیرا امکان تغییر این نوع ویزا به ویزای دیگر وجود ندارد. در مدت اقامت در انگلستان شما نمی‌توانید دارای خانه اصلی باشید (تنها ملک شما، ملکی در بریتانیا باشد)، کار با حقوق انجام دهید، تحصیل کنید و یا دیگر اعضای خانواده را با خود بیاورید. این بدین معناست که هرکدام از والدین باید بصورت انفرادی اقدام به دریافت این ویزا نمایند. همچنین شما واجد دریافت Public funds نخواهید بود.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 3 | کل دیدگاه های تایید شده: 0