50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

صفر تا صد ویزای دانش آموزی انگلستان

ویزای دانش آموزی انگلیس 2024 (شرایط، مدارک و هزینه ها)

آینده فرزندان خود را از همین امروز بسازید! این یک جمله بسیار بدیهی و روشن است. اما چطور و چگونگی‌اش هم اهمیت دارد. چون نباید بی‌گدار به آب زد و باید با برنامه‌ریزی دقیق، اولین قدم را محکم‌تر بردارید. 

حالا که به این صفحه آمدید، خودتان را جزو خوش شانس‌ها بدانید. چون اینجا یک پیشنهاد خیلی خیلی ویژه برایتان داریم که در یک عبارت خیلی کوتاه خلاصه می‌شود: ویزای دانش آموزی انگلیس. 

بسیاری هنوز فکر می‌کنند انگلیس فرایند سختی برای صدور ویزا دارد اما این را نمی‌دانند که ویزای دانش‌ آموزی انگلستان یک فرصت استثنایی برای مهاجرت به این کشور است. مهاجرتی که از سنین کم شروع می‌شود و قرار است جا پای قرص‌تری برای فرزندانتان در یکی از بهترین کشورهای دنیا بسازد. 

این مقاله به شما می‌گوید که چطور آینده فرزندانتان در سرزمین شکوه و امید بسازید و آنها را برای ساختن یک زندگی شکوهمند امیدوار کنید. گام به گام با ما حرکت کنید. مطمئن باشید هر زمان و هزینه‌ای برای فرزندانتان صرف کنید، سرمایه‌ای برای دلبندانتان می‌شود.

ویزای دانش آموزی انگلیس

انگلیس سالانه بیش از 500 هزار دانش‌آموز بین‌المللی دارد. چرا فرزند شما یکی از آنها نباشد؟ به‌خصوص اگر رویای پزشک شدنش را دارید. چون مسیر ورود به دانشگاه‌‍‌های پزشکی برای کسانی‌که در مدارس انگلستان تحصیل کرده‌اند، هموارتر است. دیگر دانستن اینکه مدارس این کشور کلاس‌های کم جمعیت، امکانات خوابگاهی و سایر خدمات رفاهی را دارد هم دلتان را قرص‌تر می‌کند. پس تعلل جایز نیست!

ویزای دانش آموزی انگلیس

گرفتن ویزای دانش آموزی انگلستان اصلا هدفی دور و دیر نیست. اگر فرزندی دارید که بین 4 تا 17 سال است و می‌خواهید در یک مدرسه مستقل در انگلستان تحصیل کند، می‌توانید برای این نوع ویزا درخواست دهید. البته باید بدانید که داشتن ویزای دانش‌آموزی مجوزی برای تحصیل در مدارس دولتی انگلستان نیست و تنها این اجازه را خواهید داشت که از یکی از مدارس خصوصی این کشور پذیرش بگیرید. 

نام دیگرش Tier 4 (Child) visa است و به آن Child Student visa هم می‌گویند. مدت زمان اعتبارش به طول دوره تحصیل فرزندتان بستگی دارد که در جدول زیر آن را شرح دادیم:

سن متقاضی

مدت زمان اقامت

کمتر از 16 سال

حداکثر 6 سال (به اضافه 4 ماه پس از آن)

 16-17 

حدااکثر 3 سال (به اضافه 4 ماه پس از آن)

شرایط ویزای دانش آموزی انگلیس

اینجا توجه شما را یکی از نکات مثبت و ویژه ویزای تحصیلی دانش ‌آموزی انگلیس جلب می‌کنیم. پرونده‌های Tier 4 (Child) visa بسیار سریع‌تر از سایر پرونده‌های مهاجرتی انگلستان بررسی می‌شود. دلیل آن را می‌توان در مزیت‌هایی که مهاجرت در سن پایین برای کشور مقصد دارد، جستجو کرد. دانش‌آموزان خارجی سرمایه بالقوه انگلیس به شمار می‌آید و برای همین است که شرایط ساده‌تری برای متقاضیان این نوع ویزا در نظر گرفته شده است.

فرزند شما موفق به دریافت ویزای دانش‌آموزی کشور انگلیس می‌شود، اگر:

 • بین 4 تا 17 سال باشد.

 • نامه پذیرش از یکی از مدارس انگلستان داشته باشد.

 • رضایت‌نامه رسمی از والدین و قیم خود ارائه دهد.

 • توان مالی برای پرداخت شهریه مدرسه داشته باشد.

همانطور که در موارد بالا گفته شد، یکی از شرایط اصلی ویزای Tier 4 (Child) داشتن نامه پذیرش از یکی از مدارس انگلستان است. به این ترتیب که مدرسه خصوصی مدنظر شما باید یک شماره مرجع یا تائیدیه پذیرش مطالعاتی «CAS» به ایمیل‌تان ارسال کند.

نکته: شما ظرف مدت 6 ماه پس از دریافت CAS فرصت دارید که برای دریافت ویزای دانش‌آموزی کشور انگلستان اقدام کنید.

شرایط ویزای دانش آموزی انگلیس

با‌توجه‌به اینکه ویزای دانش آموزی انگلیس جزئی از سیستم امتیازی بریتانیا برای مهاجرت است، متقاضیان برای اینکه واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی انگلیس شوند، باید امتیازات زیر را کسب کنید:

نوع امتیاز

الزامات

میزان امتیاز

شرایط عمومی

CAS دوره درسی واجد شرایط مدرسه خصوصی مجوزدار- رضایتنامه والدین یا قیم محدودیت سنی 4 تا 17 سال

50

شرایط مالی

رعایت الزامات مالی لازم

20

تمکن مالی برای ویزای دانش آموزی انگلیس

برای اثبات تمکن مالی مورد‌نیاز برای صدور ویزای دانش آموزی انگلیس ، باید ثابت کنید که بودجه کافی برای حمایت فرزندتان در طول دوره آموزشی‌ را دارید. توجه داشته باشید که دانش‌آموز تا سن 16 سالگی مجاز به کار در انگلستان نیست و پس از آن فقط تحت شرایط خاصی ممکن است بتواند کار کند. بنابراین قبل از هرچیز حتما باید برآورد کلی از هزینه‌های تحصیل فرزندتان داشته باشید.

با توجه به اعلام دپارتمان مهاجرت دولت بریتانیا میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس برای کودکان با توجه به شرایط سکونت برای حداقل 12 ماه مطابق با جدول زیر است:

شرایط سکونت دانش‌آموز

میزان تمکن مالی

اقامت در خوابگاه‌های مدارس شبانه روزی

بودجه کافی برای پرداخت شهریه دوره و هزینه خوابگاه برای یک سال تحصیلی (حداقل 9 ماه).

زندگی با یک سرپرست خصوصی یا خویشاوند نزدیک در انگلیس

بودجه کافی برای پرداخت شهریه برای یک سال تحصیلی (حداقل 9 ماه) +

 مراقب یا خویشاوند باید توان پرداخت 570 پوند در ماه برای پرداخت هزینه‌های زندگی دانش‌آموز را داشته باشد.

زندگی با والدین و سرپرست قانونی

بودجه کافی برای پرداخت شهریه دوره برای یک سال تحصیلی (حداقل 9 ماه)+ اگر فرزند دیگری برای نگهداری توسط والدین وجود نداشته باشد، باید حداکثر 1560 پوند در ماه برای پرداخت هزینه‌های زندگی دانش‌آموز را داشته باشد.

زندگی مستقل (برای دانش آموزان 16 تا 17 سال)

بودجه کافی برای پرداخت شهریه+ توانایی پرداخت هزینه زندگی به مبلغ 1،334 پوند در ماه برای سکونت در لندن و 1023 پوند در ماه برای افراد خارج از لندن.

اگر در خارج از لندن تحصیل می کنید، 1023 پوند در ماه (حداکثر 9 ماه)

نکته: بورسیه دانش‌آموزی انگلیس نهایتا 5 تا 10 درصد از کل مبلغ شهریه را در بر می‌گیرد. البته اگر مدرسه انتخابی، برنامه‌ای برای بورسیه دانش‌آموزان داشته باشد و متقاضی بتواند در آزمون اختصاصی بورسیه آن امتیاز لازم را کسب کنید. در حین تحصیل هم موفق به دریافت بورسیه هم می‌شوید که بسیار شرایط بهتری دارد و تقریبا 50 درصد از مبلغ شهریه را شامل می‌شود. به‌شرطی که جزو دانش‌آموزان ممتاز و نمونه شوید.

مدارک لازم برای ویزای دانش آموزی انگلستان

مدارک مورد‌نیاز برای اخذ ویزای دانش آموزی انگلیس به ترتیب زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • تاییدیه پذیرش برای مطالعات (CAS)
 • گواهی سلامت (در صورت لزوم)
 • شواهدی مبنی بر تمکن مالی و اثبات پرداخت هزینه‌های تحصیل (صورت حساب بانکی یا سایر اسناد مالی معتبر)
 • رضایت‌نامه معتبر و قانونی از والدین یا قیم
 • قبض پرداخت هزینه ویزا

نکته: بسته به شرایط متقاضی، ممکن است مدارک اضافی دیگری مورد نیاز باشد. همچنین همراه این مدارک بایستی نسخه‌ای به زبان انگلیسی ارائه شود.

بایدها و نبایدهای ویزای تحصیلی دانش آموزی انگلیس

هر نوع ویزای تحصیلی یک سری بایدها و نبایدها دارد که باید حتما رعایت کنید. مانند ویزای دانش آموزی کانادا ، ویزای دانش آموزی کشور انگلیس هم از این امر مستثنی نیست و بایدها و نبایدهایش را باید بدانید. 

اول به شرایط اشتغال به کار دانش‌آموزان 16 سال به بالا می‌پردازیم چون سوال بسیاری از والدین است: 

 • تا 10 ساعت در هفته کار کنند.
 • می‌توانند در روزهای تعطیل به‌صورت تمام وقت کار کنند.
 • می‌توانند به‌عنوان بخشی از دوره آموزشی در شغلی مشغول به کار شوند.

بایدها و نبایدهای ویزای دانش آموزی انگلیس

حالا که شرایط اشتغال دانش‌آموزان در کشور انگلستان را مطلع شدید، وقتش است سایر نبایدهای عمومی و مهم این نوع ویزا را بدانید:

 • با ویزای دانش‌آموزی انگلستان نمی‌توانید در مدارس دولتی و محلی تحصیل کنید.
 • امکان کار تمام وقت و تخصصی ندارید.
 • مجاز به کار در مشاغل فریلنسری نیستید.
 • نمی‌توانید از بودجه و کمک‌های مالی دولتی استفاده کنید.

هزینه دریافت ویزای دانش آموزی انگلیس

هزینه های ویزای دانش آموزی انگلستان به ترتیب زیر است:

 • 490 پوند برای درخواست ویزا
 • 490 پوند برای تمدید یا تغییر نوع ویزا

نکته: شما همچنین باید هزینه اضافی مراقبت های بهداشتی را به عنوان بخشی از هزینه‌های درخواست ویزای دانش‌آموزی خود بپردازید. این مبلغ به مدت زمان ویزا بستگی دارد، اما به‌طور میانگین چیزی در حدود 30 هزار پوند برای یکسال است. بنابراین قبل از ارسال درخواست، حتما یک برآورد کلی در این خصوص داشته باشید.

مراحل اخذ ویزای دانش ‌آموزی در انگلیس

برای ارسال درخواست ویزای دانش‌آموزی، مهم است که تمامی مراحل را به دقت طی کنید تا بهترین شانس موفقیت را داشته باشید. اگر در مورد نحوه درخواست شک دارید، توصیه می‌شود با یک موسسه مهاجرتی واجد شرایط صحبت کنید. موسسه حامی مهاجر می‌تواند در این زمینه یاری‌تان کند از تکمیل فرم درخواست ویزا تا وقت سفارت انگلیس در کنارتان هستیم و خدمات با کیفیت به شما ارائه می‌دهیم.

فعلا برای درخواست ویزای دانش‌آموزی مراحل زیر را دنبال کنید:
مراحل دریافت ویزای دانش آموزی انگلیس

نکته: به‌طور کلی این نوع ویزا مصاحبه ندارد. اما در برخی از موارد و با توجه به شرایط متقاضی ممکن است نیاز به مصاحبه حضوری در محل سفارت باشد.

امکان تبدیل ویزای دانش آموزی به ویزای دانشجویی انگلیس وجود دارد؟

اگر بعد از پایان دوران تحصیل در مدرسه، از یکی از دانشگاه‌های معتبر انگلستان پذیرش بگیرید، این امکان وجود دارد که ویزای دانش آموزی خود را به ویزای دانشجویی انگلیس تغییر دهید. مسلم است بعد از تبدیل ویزا همچنان اجازه اقامت در این کشور را خواهید داشت.

البته باید توجه داشته باشید که هنگام درخواست برای تبدیل ویزا باید همچنان در بریتانیا باشید و ویزای فعلی‌تان نباید منقضی شده باشد. همچنین در زمان اقامت خود نقض قانون نکرده باشید و پرونده‌تان اصطلاحا clear باشد.

مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل فرزند

اگر فرزند شما دارای ویزای دانش‌آموزی است، ممکن است واجد شرایط درخواست ویزای همراه دانش آموزی انگلستان باشید، اگر: 

 • فرزند شما بین چهار تا یازده سال سن داشته باشد.
 • فرزند شما در حال تحصیل در یک مدرسه خصوصی در انگلستان باشد.
 • شما تنها والدین فرزندتان باشید که او را در بریتانیا همراهی می‌کند.
 • همچنان اقامتگاه اصلی خود را در کشور اصلی‌تان حفظ کرده باشید.
 • برنامه‌های مشخصی برای ترک بریتانیا در زمان انقضای ویزای خود دارید.

شما مجاز هستید تا زمان انقضای ویزای فرزندتان، یا تا زمانی که او 12 ساله شود (هر کدام که اول اتفاق بیفتد) در بریتانیا بمانید. اگر شرایط لازم را داشته باشید، ممکن است امکان تمدید ویزا وجود داشته باشد.

**توجه توجه: در‌حالی‌که در بریتانیا هستید، اجازه کار، تحصیل، راه‌اندازی کسب و کار، درخواست مزایا یا آوردن یکی دیگر از اعضای خانواده به انگلستان را ندارید. همچنین اجازه ندارید انگلستان را اقامتگاه اصلی خود قرار دهید. سایر بستگان می‌توانند به‌صورت مستقل و از طریق ویزای توریستی انگلیس به این کشور سفر کنند.

 • سخن پایانی

با شرایط کلی اعزام دانش آموز به انگلستان و ویزای دانش آموزی انگلیس Tier 4 آشنا شدید. فقط این را در نظر داشته باشید که تمامی این اطلاعات از منابع رسمی و موثق اداره مهاجرت انگلستان استخراج شده است و اگر می‌خواهید از جزئیات دقیق‌تر قوانین این ویزا مطلع شوید، با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید. ما به‌ روزترین اخبار و تغییرات قوانین مهاجرت به انگلستان را در اختیار داریم و در صف اول مطلعان این حوزه ایستاده‌ایم.

حامی مهاجر همانطور که در صدور ویزای دانش آموزی آمریکا متخصص است، خدمات گوناگونی را در زمینه ویزای دانش‌آموزی انگلیس به متقاضیان ارائه می‌دهد. وکلا و مشاوران ما راهنمایی‌تان می‌کند تا مراحل انتخاب مدرسه موردنظر و اخذ پذیرش از آن تا اخذ ویزای دانش آموزی انگلستان را در کمترین زمان ممکن پشت سر بگذارید. فاصله ما با شما فقط یک تماس است: 02148000957

خدمات حامی مهاجر برای ویزای دانش آموزی انگلستان

سوالات متداول درباره ویزای دانش آموزی انگلستان

در این قسمت به سوالات پرتکرار این حوزه که معمولا متقاضیان ویزای انگلستان از ما می‌پرسند، می‌پردازیم. سعی کردیم پاسخ‌هایی خلاصه و مفید برای هر کدام ارائه دهیم که به قرار زیر است:

آیا برادر و خواهر نیز می توانند به عنوان همراه ویزای انگلیس بگیرند؟

خیر، تنها والدین این مجوز را دارند که ویزای همراه دانش‌ آموزی انگلیستان را دریافت کنند. سایر وابستگان می‌توانند به‌صورت مستقل و با ویزای توریستی انگلستان به این کشور سفر کنند.

ویزای دانش آموزی انگلیس را تا چه سنی می توان دریافت کرد؟ 

متقاضیان این ویزا بایستی در بازه سنی 4 تا 17 سال باشند. بیشتر از این سن باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنند.

بهترین زمان برای درخواست ویزای دانش آموزی انگلیس چه زمانی است؟

توصیه می‌شود بلافاصله پس از دریافت نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر، درخواست ویزای خود را ارسال کنید. این بازه زمانی باید تا پیش از شروع سال تحصیلی مدارس انگلستان باشد و نباید بیشتر از 6 ماه از تاریخ دریافت پذیرش بگذرد.

آیا ویزای دانش آموزی قابل تمدید است؟

بله اگر در بازه سنی 4 تا 17 سال باشید امکان تمدید این نوع ویزا برایتان وجود دارد.

آیا یک کودک می تواند در حین دریافت Tier 4 (Child) visa کار کند؟

در کشور انگلستان دانش‌آموز کمتر از 16 سال مجوز کار ندارد. اما اگر بالای 16 سال باشد می‌توانید 10 ساعت در هفته به‌صورت پاره وقت کار کنید.

مدت اعتبار ویزای دانش آموزی انگلیس چقدر است؟

مدت اعتبار این نوع ویزا با‌توجه ‌به طول دوره تحصیلی متفاوت است. به‌طوریکه حداکثر مدت زمان تحصیل برای دانش‌آموزان زیر ۱۶ سال، ۶ سال است و ویزای تحصیلی این متقاضیان به مدت ۶ سال + ۴ ماه پس از پایان دوره اعتبار دارد. ویزای دانش‌آموزان ۱۶ تا ۱۷ سال هم حداکثر ۳ سال + ۴ ماه پس از پایان دوره معتبر است.

برای انتخاب مدرسه مناسب در انگلستان باید چه کرد؟

مدارس کشور انگلیس بسیار متنوع هستند و انواع مختلفی از مدارس دولتی، خصوصی، مذهبی، بین ‌المللی، شبانه‌روزی و ایرانی را دارد. قوانین و مقررات هر کدام نیز متفاوت است که باید به آنها اشراف کامل داشته باشید. خوشبختانه مدارس بین‌المللی معتبر سایت رسمی دارند اما اگر بخواهید در کمترین زمان ممکن بهترین انتخاب را داشته باشید، به حامی مهاجر اعتماد کنید. ما به شما می‌گوئیم کدام مدرسه با توجه به شرایط فرزندتان مناسب است و بیشترین احتمال را در دریافت پذیرش تحصیلی دارند.

آیا برای دریافت پذیرش در پایه دوازدهم تحصیلی نیاز به مدرک زبان است؟

خیر. اگر فرزندتان در حال تحصیل در یک آموزشگاه زبان انگلیسی است همین که از آن موسسه یک گواهینامه بگیرید که سطح زبان فرزندتان را تایید کند، کافی است. اما به‌طور کلی مدرسه یک آزمون تعیین سطح آنلاین برگزار می‌کند. اگر سطح زبان فرزند پایین‌تر از استاندارد باشد مدرسه او را در دوره‌های آموزش زبان پذیرش خواهد کرد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 3 | کل دیدگاه های تایید شده: 0