50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت انگلستان

کشور انگلستان به پایتختی لندن از جمله کشورهای بریتانیای کبیر می‌باشد که در سالهای متوالی توانسته است بیش‌ترین میزان پذیرش مهاجر برای اخذ اقامت انگلستان را به خود اختصاص دهد. حكومت انگلستان سلطنت مشروطه است و يكی از پر ثبات‌ترين كشورهای جهان از نظر سياست است. اقتصاد بريتانيا در بين كشورهای جهان در رده چهارم قرار دارد. راه‌های زیادی برای مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت انگلستان وجود دارد که در این مقاله آنها را معرفی می‌کنیم. برای اطلاعات بیشتر به مقاله‌های مربوطه هر بخش مراجعه کنید.

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

در این راه باید برای ویزای دائم کشور انگلستان سرمایه 2 میلیون پوندی داشته باشید که به صورت اوراق قرضه دولتی یا سهام یا وام انجام می‌پذیرد. سرمایه گذار اجازه ندارد پول خود را در بخش مسکن یا سپرده بانک سرمایه گذاری کند. اقامت این کشور به خود فرد و خانوادۀ او بعد از 5 سال اعطا می‌شود. لازم به ذکر است که هرچه میزان سرمایه شما بیشتر باشد، زمان دریافت اقامت دائم کمتر خواهد بود. به عبارت دیگر این که اگر 2 میلیون پوند داشته باشید بعد از 5 سال اقامت خود را دریافت می‌کنید و اگر 5 میلیون پوند داشته باشید بعد از 3 سال و اگر 10 میلیون پوند داشته باشید بعد از 2 سال می‌توانید اقامت دائم کشور انگلستان را دریافت کنید. برای دریافت این نوع اقامت نیاز به ویزای Tier 1 انگلستان است.

اقامت انگلستان از طریق کارآفرینی

برای گرفتن این نوع از ویزا نیاز به آیلتس 4.5 است. متقاضی و وابستگان آن (همسر و فرزندان زیر 18 سال) می‌توانند ویزا را برای زمان 3 سال و 4 ماه دریافت کنند و تا 2 سال بعد نیز، اقامت در انگلستان داشته باشند. بعد از 5 سال اقامت در انگلستان نیز می‌توانند برای اقامت دائم و 1 سال بعد نیز برای گرفتن پاسپورت انگلستان اقدام کنند. حداقل سرمایه گذاری در این حالت برای ایجاد یک فعالیت جدید یا ایجاد دوشغل جدید برای ساکنان انگلستان برابر با 200 هزار پوند می‌باشد. در این حالت باید متقاضی به صورت تمام وقت برای فعالیت خود کار کند و علاوه بر پرداخت مالیات، به کارکنان خود (حداقل دو نفر) برای 5 سال حقوق دهد. برای دریافت این نوع اقامت نیاز به ویزای Tier 1 انگلستان است.

 

 

اقامت انگلستان از طریق کار

اقامت انگلستان از طریق کار به دو صورت می‌باشد. دو نوع ویزای کار در انگلستان موجود است که شرایط آنها به صورت زیر می باشد:

ویزای کار انگلستان به صورت دائمی

ویزای کار انگلستان برای اشخاصی است که یا فردی اسپانسِر آنها در کشور انگلستان می شود و یا اینکه شخص یک پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در این کشور دارد.

شرایط اِسپانسر

شرایط اسپانسر شدن بدین صورت است که اسپانسِر باید حداقل 10% و یا 159.600 پوند از سهام شرکت خود را به جهت استخدام شما و دریافت گواهی اسپانسر، بلوکه کند. گواهی اسپانسر (حامی)، شامل اطلاعات شخصی شما و جزئیات کاری که به شما پیشنهاد شده است می باشد. این گواهی الکترونیکی است و به صورت کاغذی نمی باشد. اسپانسر به شما یک کد خواهد داد که شما می توانید آن را در نامه درخواست خود به سفارت اعلام کنید. شما تنها یک بار می توانید با آن کد، درخواست دهید و حتما می بایستی سه ماه پس از دریافت آن اقدام کنید. حداقل درآمد دریافتی شما جهت اخذ این نوع ویزا، می بایست 30.000 پوند در یک سال باشد.

شرایط لازم برای اخذ ویزای کار

  • دعوتنامه کاری (Sponsorship-Letter) حاوی یک پیشنهاد کاری مکتوب با حقوق مناسب از یک کارفرمای انگلیسی
  • پرینت حساب بانکی 90 روز اخیر متقاضی به مبلغ حداقل 945 پوند سپرده ثابت
  • میزان دانش متوسط متقاضی به زبان انگلیسی

مدت زمان ویزایِ کار انگلستان

مدت زمان ویزای Tier 2 انگلستان ، نهایتا پنج سال و 14 روز است که شما می‌توانید پنج سال دیگر آن را تمدید کنید و پس از پنج سال، اقامت دائم کشور انگلستان را به دست آورید.

ویزای کار انگلستان به صورت موقت

ویزای Tier 5 انگلستان اجازه ورود به این کشور را به صورت کوتاه‌مدت و تحت شرایط مختلفی برای شما فراهم می‌کند؛ مانند کارمندهای خیریه، هنرمندان، کارکنان دیپلماتیک و ورزشکاران. بیشتر ویزاهای کاری Tier 5 به یک پیشنهاد کاری از طرف یک اسپانسر در بریتانیا، نیاز دارند، اما برای کسانی که در لیست کشورهای ویزای Tier 5 Youth Mobility Scheme اقامت دارند، ورود آنها می‌تواند بدون پیشنهاد کاری باشد. لازم به ذکر است که اقدام برای این نوع ویزا برای ایرانیان، در حال حاضر، امکان پذیر نمی‌باشد.

 

 

اقامت انگلستان از طریق تحصیل

کشور انگلستان به دلیل دارا بودن دانشگاه‌های معتبری مانند دانشگاه کمبریج، دانشگاه لندن، دانشگاه آکسفورد که همگی در رتبه‌های بالا در رنکینگ جهانی قرار دارند، درخواست‌های زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل در انگلستان وجود دارد. تمام مهاجران تحصیلی به انگلیس باید، ویزای تحصیلی Tier 4، همان ویزای تحصیلی انگلستان را برای ورود به این کشور دریافت کنند مگراینکه دارای ملیت سوییس یا دارای پاسپورت یکی از کشورهای اروپایی باشند. برای افرادی هم که زیر 16 سال هستند، از طریق ویزای Tier 4 کودکان می‌توانند برای اقامت انگلستان از طریق تحصیل اقدام کنند.

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

اقامت انگلستان از طریق ازدواج، نیازمند این است که شما اثبات کنید که باهم به مدت حداقل 18 ماه ارتباط دارید و قصد شما از ازدواج، صرفاً گرفتن اقامت انگلستان نمی‌باشد. همچنین با توجه به نوع ویزای ازدواج، مدت زمان ویزا و شرایط نیز تفاوت می‌کند. شخص متقاضی این ویزا باید به سفارت انگلستان در کشور خود مراجعه و درخواست را به همراه کلیه مدارک ازدواج و مدارک دال بر اقامت و شهروندی همسر خود را ارائه دهد. با دریافت این ویزا شما اجازه کار، تحصیل و زندگی در خاک انگلستان را بدست می‌آورید و پس از طی مدتی 5 ساله می‌توانید به اقامت دائم انگلستان دست یابید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 8 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
محمد هادی راثی
سلام خسته نباشید،من ۳۱ سال سن دارم و مجرد هستم،دیپلم ریاضی هستم و مدرک ۱۸ ماهه بین المللی اتومکانیک فنی و حرفه ای( ۲۸۰۰ساعته درجه ۱ طرح ایران و آلمان) و مدرک جوشکاری آرگون رو دارم،میخواستم ببینم برای انگلستان میتونم اقدام کنم یا نه و اگر میتونم با چه میزان سرمایه میتونم اقدام کنم؟ ممنون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. لطفا شرایط خود را در فرم ارزیابی مهاجرت تکمیل کنید تا توسط کارشناسان بررسی و به شما جواب داده شود.