20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

مهاجرت به انگلستان

کشور انگلستان

انگیزه‌های زیادی در زمینه مهاجرت کردن به انگلستان برای مردم وجود دارد، زیرا با مهاجرت به انگلستان می‌توانند به اهدافی همچون تحصیل مناسب، یافتن شغلی با درآمد بالا، زندگی در سطح بالا و… دست یابند. بزرگ‌ترین کشور بریتانیای کبیر، انگلستان می‌باشد، پایتخت این کشور لندن است که سالانه افراد بسیاری از روش‌های گوناگون درصدد مهاجرت به انگلستان می‌باشند، اما باید قبل از هر اقدامی برای مهاجرت به انگلستان اطلاعات کاملی در تمام زمینه‌ها داشته باشید و با توجه به شرایطی که دارید باید مطمئن شوید که آیا کشور انگلیس برای شما مناسب می‌باشد؟ ویزاهای مهاجرتی انگلستان به 5 دسته تقسیم می‌شوند و آنها را Tier می‌نامند. در این مقاله به بررسی روش‌های مهاجرت به انگلستان می‌پردازیم.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

برای سرمایه ‌گذاری در انگلستان و مهاجرت به انگلستان سه روش وجود دارد :

ثبت شرکت

در این روش باید مدارکی را جهت تأسیس شرکت به اداره مهاجرت ارائه دهید، در این روش باید از طرح توجیهی اقتصادی استفاده نمایید و برنامه آینده شرکت را معرفی نمایید و بعد از تائید و به ثبت رساندن جهت دریافت ویزا اقدام کرده و بعد از چند سال بتوانید اقامت این کشور را اخذ نمایید.

سرمایه‌گذاری

روش دوم از طریق سرمایه ‌گذاری می‌باشد که باید امتیاز لازم را در سیستم امتیازبندی اخذ نمایید، در این روش شما باید سرمایه‌ای به مبلغ دو میلیون پوند داشته باشید که داشتن سرمایه می‌تواند سی امتیاز را برای شما به همراه داشته باشد و حدنصاب نمره باید ۷۵ باشد، شایان ذکر می‌باشد که فرد باید از طریق این روش ابتدا حسابی در بانک‌های این کشور افتتاح نماید.

کارآفرینی

درروش بعدی هم باید فرد حداقل ۹۵ امتیاز را در سیستم امتیازبندی اخذ نماید، ویزای کارآفرینی از طریق این روش اخذ می‌گردد و متقاضی باید حداقل مبلغ پنجاه هزار پوند سرمایه داشته باشد.

ویزای Tier 1

به طور کلی ویزای Tier 1 انگلستان برای افراد زیر می‌باشد:
  • کارآفرینان و سرمایه گذارانی که سرمایه‌ای بزرگ برای برپایی تجارت در انگلستان و یا سرمایه گذاری در یکی از تجارتهای انگلستان را دارند.
  • فارق‌التحصیلان دانشگاه‌های انگلستان که دارای یک پلن کاری تایید شده توسط یکی از ارگان‌های مهم هستند.
  • افراد محدودی که به صورت بین‌المللی، به عنوان یک استعداد بخصوص در زمینۀ کاری خودشان شناخته شده‌اند.
 

مهاجرت به انگلستان از طریق کار و تخصص به صورت دائمی

کشور انگلستان به دلیل داشتن اقتصادی قوی مکان مناسبی برای کار کردن می‌باشد و افرادی که درصدد مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص هستند می‌تواند به‌راحتی و با تکمیل نمودن مدارک خود اقدام به این عمل نمایند.

ویزای Tier 2

ویزای Tier 2 انگلستان یا ویزای کار انگلستان بصورت دائمی، برای افراد باتخصصی ا‌ست که بصورت بلندمدت قصد اقامت و کار در حوزۀ تخصصی خود مانند فناوری اطلاعات، حسابداری، تدریس و یا مراقبت‌های بهداشتی را دارند. شغل مورد تخصص شما باید در لیست شغل‌های Tier 2 یا شغل‌هایی که انگلستان در آن کمبود دارد، موجود باشد. قبل از اینکه اقدام برای اپلای ویزای دائمی کار در انگلستان نمائید، توجه داشته باشید که برای استفاده از ویزا باید یک پیشنهاد شغلی و یک گواهی اسپانسری مخصوص Tier 2 از یک کارفرمای انگلیسی که دارای مجوز اسپانسری است، داشته باشید. شما به کسب 70 امتیاز برای دریافت این ویزا نیازمندید که با داشتن پیشنهاد شغلی، ساپورت مالی مناسب و دانش زبان میتوانید به این امتیاز دست بیابید.
 

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به انگلستان که دارای محبوبیت بسیاری در بین متقاضیان می‌باشد، تحصیل در این کشور است، در این روش می‌توانید به ‌راحتی در صورت داشتن شرایط لازم اقامت انگلستان را اخذ نمایید. در اولین گام شما باید پذیرش را از دانشگاه و یا مدرسه‌ی مورد نظر خود در انگلیس اخذ نمایید، شایان ذکر می‌باشد که تحصیل در انگلستان بر اساس سیستم امتیازبندی امکان‌پذیر می‌باشد، سیستم امتیازبندی به این معنا می‌باشد که هرچقدر شما امتیازات بیشتر کسب کنید می‌توانید نظر آفیسر ویزا را بیشتر جلب کرده تا راحت‌تر ویزا صادر نماید.

ملزمات تحصیل در انگلستان

حداقل امتیازی که باید برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان کسب نمایید ۴۰ امتیاز است که ۳۰ امتیاز این ۴۰ امتیاز از طریق گرفتن پذیرش از دانشگاه و مدرسه مورد نظر در انگلیس به دست می‌آید، بعد از گرفتن پذیرش می‌توانید با ارائه مدارک زبان، ریز نمرات، معدل بالا و… جهت به دست آوردن امتیازات بیشتر اقدام نمایید و بعد از ارائه آن‌ها با دریافت ویزا به این کشور رفته و بعد از مدتی برای اقامت دائم انگلستان اقدام نمایید.  ویزای تحصیلی انگلستان (Tier 4) در مقاله‌ جداگانه به طور کامل توضیح داده شده‌ است.
 

مهاجرت به انگلستان از طریق کار و تخصص به صورت کوتاه مدت

کارمندان خیریه، کارکنان دیپلماتیک و ورزشکاران می‌توانند از این طریق به انگلستان مهاجرت کنند. بیشتر ویزاهای کاری Tier 5 به یک پیشنهاد کاری از طرف یک اسپانسر در بریتانیا، نیاز دارند، اما برای کسانی که در لیست کشورهای ویزای Tier 5 Youth Mobility Scheme اقامت دارند، ورود آنها می‌تواند بدون پیشنهاد کاری باشد. لازم به ذکر است که ایران در لیست این کشورها، قرار ندارد. ویزای Tier 5 به شش دسته تقسیم می‌شود:
  • ویزای  Tier 5 (Charity Worker) 
  • ویزای  Tier 5 (Creative and Sporting)
  • ویزای Tier 5 (Government Authorised Exchange)
  • ویزای Tier 5 (International Agreement)
  • ویزای  Tier 5 (Religious Worker)
  •  ویزای Tier 5 (Youth Mobility Scheme)

 مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند، می‌توانند با فردی که تابعیت انگلستان  و یا فردی که اقامت دائم انگلستان را دارد، ازدواج کنند. البته ذکر این نکته مهم است که بدانید، باید ثابت کنید که حداقل 18 ماه با نامزد یا شریکتان در ارتباط هستید. برای دریافت ویزای ازدواج حداقل سن هر دو طرف بایستی بیش از 18 سال تمام بوده و در خواست دهندۀ اخذ ویزا باید توانایی مالی خود را نیز مبنی بر اداره کردن مستقل زندگی خود و همسرش اثبات کند.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 8 | کل دیدگاه های تایید شده: 0