50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

سفر به سرزمین ابر و باد، با ویزای توریستی انگلیس!

ویزای توریستی انگلستان: شرایط اخذ ویزا، هزینه و مدارک

انگلستان، کشوری با تاریخ سلطنتی شگفت انگیز و ادبیات مشهور جهانی!
سفر به انگلستان یک تور در طول زمان است، مملو از مکان های دیدنی و داستان‌هایی با قدمت هزاران سال. اگر شما هم قصد سفر به این کشور باستانی، زیبا و شگفت‌انگیز را دارید و نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید، این مقاله راهنمای شما برای سفر به این کشور است. حال، سوالی از شما داریم. به نظرتان برای اخذ ویزای توریستی انگلیس، سابقه سفر به ترکیه مناسب است یا آلمان؟ آیا امکان گرفتن ویزای توریستی انگلیس بدون دعوت‌نامه ممکن است؟ به‌نظر شما، اخذ اقامت انگلستان از طریق تحصیل امکان‌پذیر است؟ برای پاسخ به این قبیل از سوالات، کافی‌ست مقاله امروز را از دست ندهید.

ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس یا همان ویزای استاندارد بازدیدکننده، ویزایی‌ست که برای اهدافی همچون، توریستی، تجارت، تحصیل و ... صادر می‌شود. به علت این‌که ویزای انگلیس توریستی، کوتاه مدت است، افراد اجازه اقامت طولانی مدت در این کشور را ندارند. این ویزا، برای شهروندان بین‌المللی در نظر گرفه شده است و شما تا زمانی‌ که در این کشور هستید، اجازه انجام هیچ‌گونه تخلف و نقض قوانین در این کشور را ندارید؛ زیرا هر زمان بخواهید برای تمدید ویزا اقدام کنید، با مشکل مواجه خواهید شد.

اخ ویزای توریستی انگلیس

انواع ویزای توریستی انگلستان

قبول دارید ما پیش از شروع هرکاری، ابتدا هدف خودمان را از انجام آن‌کار مشخص می‌کنیم! حال این‌کار را برای اخذ ویزا انگلیس توریستی نیز باید انجام دهیم. با مشخص نموندن هدف‌مان از سفر به بریتانیا، معلوم می‌کنیم که چه نوع ویزایی اخذ کنیم یا مدارکی که نیاز داریم، چه مدارکی هستند.
پس با خواندن بخش پایین، متوجه می‌شویم که برای انگلستان چند نوع ویزای توریستی وجود دارد و کدام ویزا مناسب سفر ما خواهد بود.

 • ویزای توریستی انگلستان برای تفریح: ویزای توریستی انگلستان برای تفریح، ویزایی‌ست کوتاه مدت که فقط به مدت 6 ماه می‌توانید برای بازدید از انگلیس در این کشور بمانید. با این ویزا اجازه کار ندارید و ضمنا باید ثابت کنید در پایان سفر، انگستان را ترک خواهید کرد. هم‌چنین برای اثبات بودجه کافی در این کشور، باید مدرکی ارائه دهید.
 • ویزای توریستی انگلستان برای بازدید از خانواده: این ویزا، فقط مختص بازدید از والدین نیست. حتی اگر برای دیدن همسر خود به انگلیس سفر می‌کنید یا حتی دیدن فرزندان‌تان، باید ویزای توریستی بازدید از خانواده اخذ کنید.
 • ویزای توریستی انگلستان برای تجارت: قبل از شروع کسب و کار خود در انگلیس، باید ثابت کنید ویزای توریستی تجارت برای انگلیس را اخذ کرده‌اید. برای اخذ این نوع ویزا، باید شاخه‌ای که در آن قصد فعالیت دارید را انتخاب کنید و متناسب با آن، ویزای تجاری خود را اخذ کنید.  ویزای سرمایه‌گذاری، ویزای استارت‌آپ، ویزای کارآفرینی و ... از انواع ویزای توریستی انگلستان برای تجارت است.

انواع ویزای توریستی انگلیس

 • ویزای توریستی انگلستان برای تحصیل: اگر قصد شروع تحصیل یا ادامه تحصیل در انگلستان را دارید، باید گفت ویزای توریستی انگلستان مناسب شماست.
 • ویزای توریستی انگلستان برای درمان: اگر، علاقه دارید یا فکر می‌‌کنید که برای درمان بیماری خود بهتر است به انگلیس سفر کنید، پیش از شروع هرکاری باید نسبت به اخذ ویزای توریستی انگلستان برای درمان اقدام نمایید.

حال، اگر شما دائما درحال سفر به انگلستان هستید، می‌توانید ویزای بلند مدت انگلستان، یعنی ویزاهای 2، 5 یا 10 ساله اخذ کنید. با ویزاهای بلند مدت تا هرچند بار که بخواهید، اجازه ورود به بریتانیا را دارید.

شرایط ویزای توریستی انگلیس

داشتن پاسپورت یا سند مسافرتی معتبری که درطول سفر اعتبار داشته باشد از اولین شروط دریافت ویزای توریستی انگلستان است. علاوه بر آن، برای دریافت ویزای توریستی انگلستان تضمینی، باید هر 3 شرط زیر را  رعایت کنید:
متقاضی باید سابقه سفر مفید داشته باشد. منظور از سابقه سفر مفید، سفر به کشورهایی مانند ایتالیا، آلمان و غیره است. گفتنی است سابقه سفر به ترکیه، گرجستان و این قبیل کشورها سابقه سفر محسوب نمی‌شود. علاوه‌بر این، متقاضیان این نوع ویزا حتما باید دعوت‌نامه داشته باشند. توجه داشته باشید که برای دریافت این نوع ویزا، باید دلیل خیلی مناسب و کاملا قانع کننده داشته باشید تا بتوانید ویزا دریافت کنید.

شرایط دریافت ویزای توریستی انگلیس
همچنین شما باید بتوانید نشان دهید که:

 • در پایان سفر خود بریتانیا را ترک خواهید کرد
 • می‌توانید از خود و افراد تحت تکفل خود در طول سفر حمایت کنید 
 • می‌توانید هزینه بازگشت سفر خود را بپردازید

تمکن مالی برای ویزای توریستی انگلیس

اثبات تمکن مالی ویزای توریستی انگلیس، بستگی به این موضوع دارد که برای چه مدتی به این کشور سفر می‌کنید. مثلا اگر به مدت یک ماه به لندن می‌روید، باید نشان دهید بودجه کافی برای پرداخت هزینه‌های خود و هتل را دارید یا اگر به مدت یک هفته به بریتانیا سفر می‌کنید، بودجه‌ای که برای اثبات تمکن مالی نیاز دارید، قاعدتا کمتر از سفر یک ماهه به لندن خواهد بود.

مدارک لازم برای ویزای توریستی انگلیس

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی انگلستان ممکن است بسته به هدف شما از سفر به این کشور متفاوت باشد. در ادامه می‌توانید برخی از مدارک عمومی مورد نیاز برای این نوع ویزا را ببینید:

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی انگلیس

 • فرم درخواست ویزای توریستی انگلستان
 • عکس
 • پاسپورت معتبر (با داشتن حداقل یک سال اعتبار)
 • اثبات توانایی مالی (تمکن مالی و گردش حساب 6 ماه اخیر)
 • مدارک اقامت (مانند رزرو هتل یا اجاره خانه)
 • ارائه برنامه سفر 
 • اطلاعات بیومتریک 
 • دعوت نامه 
 • رسید پرداخت هزینه‌های ویزا
 • مدارک و اطلاعات مربوط به سفرهای قبلی
 • گواهی سوء پیشینه

هزینه ویزای توریستی انگلیس

هزینه‌های درخواست ویزای توریستی انگلیس با توجه به هدف سفر، مدت اعتبار ویزا و سایر عوامل متفاوت است. در جدول زیر می‌توانید هزینه‌های درخواست ویزا را مشاهده کنید.

نوع ویزای توریستی انگلیس

حداکثر مدت اقامت

هزینه (پوند)

ویزای استاندارد توریستی

6 ماه

115

ویزای توریستی برای اهداف پزشکی

11 ماه

200

ویزای توریستی برای اهداف آموزشی و تحصیلی

12 ماه

200

ویزای توریستی 2 ساله

6 ماه در هر بازدید

432

ویزای توریستی 5 ساله

6 ماه در هر بازدید

771

ویزای توریستی 10 ساله 

6 ماه در هر بازدید

963

مراحل اخذ ویزای توریستی انگلیس

برای درخواست ویزای بازدید کننده انگلستان، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • تکمیل و ارسال درخواست ویزای بازدید کننده انگلستان به‌صورت آنلاین

اولین مرحله برای دریافت ویزای توریستی انگلستان، تکمیل فرم درخواست ویزا به‌صورت آنلاین است. توجه داشته باشید که اگر با اعضای خانواده خود به انگلستان سفر می‌کنید، هریک از اعضای خانواده باید درخواست خود را ارسال کرده و هزینه لازم را نیز بپردازند.

مراحل اخذ ویزای توریستی انگلیس

 • پرداخت هزینه‌های درخواست

در مرحله بعدی باید هزینه‌های لازم برای درخواست ویزا را پرداخت کنید. توجه داشته باشید که این هزینه برای بررسی درخواست شما است و در صورت رد شدن درخواست، هیچ هزینه‌ای عودت داده نمی‌شود.

 • رزرو وقت سفارت

پس از تکمیل فرم درخواست و جمع‌آوری تمام مدارک مورد نیاز، باید برای دریافت وقت سفارت انگلستان اقدام کنید و سپس در زمان تعیین شده، برای انجام خدمات بایومتریک (عکاسی و اسکن اثرانگشت) و ارائه مدارک لازم در سفارت حاضر شوید. 
پس از ارسال درخواست و انجام مراحل آن، معمولا درعرض 3 هفته جواب ویزای خود را دریافت می‌کنید. با این حال، با توجه به شرایط متقاضی، هدف سفر یا سایر عوامل ممکن است زمان دریافت ویزا کمتر یا بیشتر شود. بنابراین توصیه می‌شود در زمان‌بندی درست برای دریافت وقت سفارت اقدام کنید تا در بهترین زمان ممکن به سفر خود برسید.

مدت زمان گرفتن ویزای توریستی انگلیس

واقعا، 3 ماه زمان مناسبی‌ست تا درخواست خود را برای ثبت ویزای توریستی انگلیس ثبت کنید. هر زمان قصد سفر به این کشور دوست‌داشتنی را داشتید، کافی‌ست 3 ما قبل از شروع سفرتان، درخواست اخذ ویزا را ثبت کنید. سپس، سفر هیجان‌انگیز خود به انگلیس را تجربه کنید. هم‌چنین بعد انجام تمام مراحل ثبت درخواست، 6 یا نهایتا 8 هفته طول می‌کشد تا ویزای شما صادر شود.
ضمنا! مدت زمان مجاز برای اقامت در انگلستان با داشتن این نوع ویزا، حداکثر 6 ماه است؛ اما با این‌حال، در برخی موارد ممکن است بتوانید برای اقامت بیشتر درخواست دهید.

دلایل ریجکت شدن ویزا انگلیسی توریستی

ویزای بازدیدکننده ممکن است به دلایل زیادی رد شود. برخی از دلایل رد شدن درخواست عبارت‌اند از:

 • شما می‌خواهید از ویزای توریستی برای زندگی در بریتانیا استفاده کنید.
 • باعث تهدید امنیت ملی می‌شوید.
 • در گذشته قوانین مهاجرت را زیر پا گذاشته‌اید.
 • به‌نظر نمی‌رسد که یک بازدید کننده واقعی باشید.
 • بودجه کافی برای حمایت از خود در بریتانیا ندارید.
 • یک پرونده جنایی دارید.

دلایل رد شدن ویزای توریستی انگلیسنکات ویزای توریستی انگلیس

برای اینکه هنگام اخذ ویزای توریستی انگلستان با مشکلی مواجه نشوید، بهتر است به نکات تکمیلی که چند دقیقه بعد برایتان بازگو می‌کنیم، توجه کنید.

 • کودکان زیر 5 سال، در سفارت انگشت‌نگاری انجام نمی‌دهند.
 • کودکان زیر 16سال، باید توسط والدین، قیم قانونی خود به سفارت مراجعه کنند.
 • اگر برای درمان به این کشور سفر می‌کنید، باید نامه‌ای از پزشک مورد تایید سفارتخانه اخذ کنید تا وضعیت پزشکی شما تایید کند.
 • اگر شاغل یا دانشجو هستید، باید مدرک اشتغال به کار یا اشتغال به تحصیل همراه خود داشته باشید
 • بعد از پرداخت هزینه‌های درخواست ویزا، زمان محدودی دارید تا برای ثبت انگشت‌نگاری به یکی از دفاتر انگشت‌نگاری ویزای توریستی انگلیس مراجعه کنید.
 • متقاضیان زیر 18 سال، ملزم به ارائه مدارک دیگری اعم از شناسنامه، نامه تاییدیه از والدین و کپی پاسپورت والدین هستند.

دریافت وقت سفارت انگلستان با حامی‌مهاجر

درست است که مراحل اخذ ویزای توریستی انگلستان به نسبت راحت است؛ ولی اگر به بعضی نکات توجه نکنید، ممکن است ویزای خود را دیرتر از حالت معمولی اخذ کنید. بهترین کار چیست؟

تمام کارهای لازمه برای اخذ ویزا را به ما بسپارید. حامی مهاجر با توجه به تخصص و تجربه دیرینه‌ای که در زمینه اخذ ویزای توریستی انگلیس دارد، به‌راحتی می‌تواند برای شما متقاضیان عزیز، ویزای بازدیدکنننده انگلیس را اخذ کند.

تمام مراحل تکمیل فرم و وقت سفارت را کارشناسان حامی مهاجر برای شما انجام می‌دهد. اگر دوست‌دارید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید با شماره 02148000957 تماس بگرید و تمام سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

سخن پایانی

برای مهاجرت به انگلستان حتما نباید هدف خیلی بزرگی داشته باشید. با توجه به این‌که در این کشور فرصت‌های شغلی بسیاری وجود دارد و هم‌چنین سطح کیفیت تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان بالاست، این کشور می‌تواند به یکی از گزینه‌های انتخابی شما برای مهاجرت تبدیل شود. بماند که از لحاظ فرهنگی و تاریخی نیز بسیار غنی‌ست . در انگلستان شهرهایی وجود دارد که برای تفریح و گشت‌وگذار و حتی زندگی از امکانات بالایی برخوردار است. پس اگر قصد مهاجرت به انگلیس را دارید و از تصمیم‌تان مطمئن نیستید،  پیشنهاد می‌کنیم برای حل مشکل‌تان از کارشناسان ما کمک بگیرید.

اگر هم شماره حامی مهاجر را ندارید، جای هیچ نگرانی نیست. با کلیک بر روی این شماره 02148000957 تماس شما به کارشناسان ما وصل خواهد شد.

سوالات پرتکرار راجع‌به ویزای توریستی انگلستان

با این‌که تمام اطلاعات لازم را در بخش‌های بالا برایتان توضیح دادیم ولی باز هم برای پاسخ به سوالت متداول شما، بخش پایین را درنظر گرفته‌ایم. هرگونه سوال دیگری داشتید، در بخش کامنت با ما در میان بگذارید.

مدت اعتبار ویزای توریستی انگلستان چقدر است؟‌

ویزای انگلیس توریستی حداکثر تا 6 ماه اعتبار دارد.

دریافت ویزای توریستی انگلیس با دعوتنامه امکان پذیر است؟

بله. برای دریافت ویزای توریستی انگلیس، باید یک دعوت‌نامه از بستگان درجه یک داشته باشید.

آیا سفارت انگلیس در تهران وجود دارد؟

بله! سفارت انگلیس در خیابان فردوسی تهران واقع شده است. مراحل عکاسی از چهره شما و انگشت‌نگاری در  سفارت انگلیس انجام می‌شود.

تمدید ویزای توریستی انگلستان چگونه است؟

شما باید حداقل 8 هفته قبل از اتمام ویزا، درخواست خود را برای تمدید ویزا ثبت کنید. باید اطلاعات بیومتریک و عکس خود را ارائه دهید. در حین داشتن ویزا، نباید هیچ یک از قوانین بریتانیا را نقض کنید. می‌توانید درخواست خود را هم از داخل یا خارج انگلیس به‌صورت آنلاین ثبت کنید.

آیا با ویزای شینگن امکان سفر به انگلیس وجود دارد؟

با ویزای شینگن نمی‌توان به انگلیس سفر کرد. شما باید به‌طور جداگانه، ویزای انگلیس را دریافت کنید.

با ویزای انگلیس به چه کشورهایی می توان سفر کرد؟

به کشورهایی مانند، کانادا، سوئیس، گرجستان، ترکیه، بلاروس، سنگاپور، ارمنستان، قطر، تایلند، ایرلند، 
آمریکای مرکزی و ... می‌توانید سفر کنید.

چند بار می توانم با ویزای توریستی وارد انگلستان شوم؟

ویزای توریستی معمولا در دوره‌های 6 ماهه، 2 ساله، 5 ساله یا 10 ساله صادر می‌شود. تنها چیزی که مهم است، شما در هر بار سفر به انگلستان بیش‌از 180 روز در این کشور نمانید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 25 | کل دیدگاه های تایید شده: 2
محمد اسماعیل ناییج کناری
سلام من دوستم الان ۳ ساله به همرا خانومش تو انگلیس زندگی میکنه و هر دو کار میکنند ولی هنوز شهروند انگلیس نشده اند من میخام ویزای توریستی بگیرم برم انگلیس ۱۰ روز باشم تمکن مالی دارم و پیمانکار شهرداری هستم قرارداد دارم سند ملکی هم دارم ایا دوستم میتونه برام دعوت نامه بفرسته یا نه؟و اینکه حساب بانکی خانومم هم باید گردش داشته باشه یا حساب من کافیه چون خانومم خانه دار هست.ممنون میشم راهنمایی کنید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. مشاوره ویزای توریستی انگلیس در حامی مهاجر کاملا رایگان است. لطفا جهت دریافت مشاوره و تعیین شانس ویزای توریستی انگلیس با شماره 02149078 تماس بگیرید تا کارشناسان حامی مهاجر به صورت کامل شما را راهنمایی کنند.

کاوه کاویانی
سلام. اگر خانمی انگلیسی دعوتنامه برای ملاقات بفرستد،امکان دریافت ویزا برای کوتاه مدت وجود دارد. مدارک بیمه شغلی سند ملکی موجود است.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. مشاوره ویزای توریستی در موسسه حامی مهاجر رایگان است، لطفا برای اطلاع از این موضوع با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید. شماره تماس موسسه حامی مهاجر : 02148406