20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

با پاسپورت ترکیه به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

با پاسپورت ترکیه به کدام کشورها میشود سفر کرد؟ این سوال به زبان ساده یعنی صرفا با داشتن پاسپورت ترکیه و بدون نیاز به ویزا به چند کشور جهان می‌توانید سفر کنید. مثلا کشور اوکراین از شهروندان ترکیه ویزا نمی‌خواهد و شما با داشتن پاسپورت می‌توانید به آنجا بروید. مثل اینکه از استانبول به آنکارا بروید.

این موضوع یعنی اینکه پاسپورت ترکیه در اوکراین معتبر است و همین موجب افزایش اعتبار پاسپورت ترکیه می‌شود. هر چه پاسپورت کشور شما در تعداد کشورهای بیشتری معتبر باشد، رتبه اعتبار پاسپورت شما بالاتر می‌رود.

ما در این مقاله با استفاده از آمار سالانه موسساتی مانند هنلی و گلوبال پسوورد که اعتبار جهانی پاسپورت‌‌ها را اعلام می‌کنند. اعتبار و ارزش پاسپورت ترکیه، امکان سفر به آمریکا با پاسپورت ترکیه، اخذ ویزای آمریکا با پاسپورت ترکیه و امکان سفر به اروپا با پاسپورت ترکیه را بررسی می‌کنیم.

موسسه حامی مهاجر با داشتن شرکت در ایران و ترکیه متخصص اموری همچون اخذ اقامت ترکیه ، اخذ پذیرش تحصیلی در ترکیه ، اخذ اقامت سریع در ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه و خرید ملک در ترکیه است و افتخار آن را دارد که به شیوه‌های بسیار عالی و با کمترین هزینه اقامت ترکیه را برای شما اخذ نماید. در صورتی که به خدمات و کمک ما در این رابطه نیاز داشتید، می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

با پاسپورت ترکیه به چه کشورهایی میشود سفر کرد؟

اعتبار پاسپورت ترکیه

وقتی شما می‌خواهید پاسپورت ترکیه را بررسی کنید، باید به سه نکته‌ توجه کنید:

  1. کشورهایی که می‌توانید بدون گرفتن ویزا به آن سفر کنید.
  2. کشورهایی که برای شما در فرودگاه ویزا صادر می‌کنند و به آن ویزای فرودگاهی گفته می‌شود
  3. کشورهایی که به شهروندان ترکیه ویزای الکترونیکی می‌دهند.

ویزای الکترونیکی یک راه‌حل سریع برای دریافت ویزا است. شما به جای مراجعه به سفارت، به وبسایت ویزای کشوری می‌روید که می‌خواهید به آن سفر کنید. با بارگذاری مدارک ویزای شما صادر می‌شود. بنابراین تنها دغدغه شما خرید بلیط هواپیما خواهد بود. به این ویزا ETA نیز گفته می‌شود.

هر چقدر روابط بین‌المللی یک کشور بهتر باشد، ویزای آن کشور اعتبار بیشتری دارد. پاسپورت ترکیه نشان می‌دهد که ترکیه روابط خوبی با کشورهای اروپایی، آمریکایی و ... دارد. چون وقتی شما بتوانید پاسپورت ترکیه را بگیرید و جزو شهروندان آن کشور شوید، می‌توانید به 72 کشور خارجی سفر کنید؛ بدون اینکه آن‌ها از شما ویزا بخواهند.

گذشته از آن، 36 کشور جهان به شهروندان ترکیه ویزا فرودگاهی می‌دهند. یعنی وقتی شما به آن کشور رسیدید، برای شما در فرودگاه ویزا صادر می‌شود. حتی نیاز به مراجعه به سفارت ندارید. ماموران کنسولی در زمان کوتاهی و با اخذ هزینه کم، برگه تردد شما را صادر می‌کنند. 3 کشور نیز در دنیا هستند که برای شهروندان ترکیه ویزای الکترونیک صادر می‌کنند.

دارندگان پاسپورت ترکیه می‌توانند به 111 کشور جهان سفر آسان داشته باشند. موسسه هنلی پاسپورت ترکیه را سی و پنجمین پاسپورت معتبر جهان معرفی کرده است. باید بدانید که پاسپورت ترکیه در مقایسه با 199 کشور جهان این رتبه را بدست آورده است.

امکان سفر خارجی با پاسپورت ترکیه

سفر خارجی با پاسپورت ترکیه

  • سفر به 72 کشور بدون نیاز به اخذ ویزا
  • سفر به 36 کشور با امکان اخذ ویزا در بدو ورود
  • سفر به 3 کشور با دریافت ویزای الکترونیک

به غیر از این باید آینده رابطه اروپا و ترکیه را هم در نظر بگیریم. اگر مذاکرات و توافقات بین‌المللی بین ترکیه و اتحادیه اروپا، به سرانجامی برسد که ترکیه انتظار آن را می‌کشد، شهروندان ترک دیگر برای ورود به خاک کشورهای اروپایی نیازی به ویزا نخواهند داشت.

سفر بدون ویزا به آسیا با پاسپورت ترکیه

امکان سفر با پاسپورت ترکیه در قاره آسیا

ماکائو

سریلانکا

برونه‌ئی

مالزی

بنگلادش

تایوان

کامبوج

مالدیو

تاجیکستان

هنگ‌کنگ

مغولستان

تایلند

اندونزی

نپال

ژاپن

فیلیپین

ازبکستان

قزاقستان

قرقیزستان

کره‌جنوبی

بحرین

گرجستان

ایران

عراق

ارمنستان

لبنان

قطر

اردن

آذربایجان

تیمور

لائوس

سنگاپور

سفر بدون ویزا به اروپا با پاسپورت ترکیه

سفر به اروپا با پاسپورت ترکیه

امکان سفر با پاسپورت ترکیه در قاره اروپا

کوزوو

صربستان

مولدوا

آلبانی

بلاروس

بوسنی و هرزگوین

مونته‌نگرو

اوکراین

مقدونیه‌ شمالی

 

سفر بدون ویزا به آفریقا با پاسپورت ترکیه

امکان سفر با پاسپورت ترکیه در قاره آفریقا

سیرالئون

بوتسوانا

جزیره کیپ‌ورد

تونس

سیشل

گابون

گامبیا

ماداگاسکار

موریتانی

مائوریتیس

مراکش

موزامبیک

رواندا

جزیره کموروس

           

سفر بدون ویزا به آمریکا با پاسپورت ترکیه

سفر به آمریکا با پاسپورت ترکیه

امکان سفر با پاسپورت ترکیه در قاره آمریکا

اکوادور

کلمبیا

شیلی

شیلی

برزیل

آرژانتین

اروگوئه

ونزوئلا

کاستاریکا

پرو

پاراگوئه

پاناما

مکزیک

بولیوی

بیلز

السالوادور

گواتمالا

هندوراس

نیکاراگوئه

سفر بدون ویزا به اقیانوسیه با پاسپورت ترکیه

امکان سفر با پاسپورت ترکیه در قاره اقیانوسیه

جزیره پالائو

ساموئا

جزیره کوک

فیجی

جزیره ماشال

میکرونزیا

نیو

تونگا

توالو

وانواتو

سفر بدون ویزا به حوزه دریای کارائیب با پاسپورت ترکیه

امکان سفر با پاسپورت ترکیه در حوزه دریای کارائیب

 

تیرینیداد و تیباگو

باهاماس

باربادوس

سنت لوئیس

 

دومینیک

جمهوری دومینیک

سنت کیتس و نویس

 

سنت وینسنت و گرنادیس

آنتیگوا و بارودا

جامائیکا

 

بریتیش ویرجین

هائیتی

 

 

           

سفر با ویزای فرودگاهی با پاسپورت ترکیه

امکان اخذ ویزای فرودگاهی با پاسپورت ترکیه

کویت

کنیا

لبنان

ارمنستان

آذربایجان

بحرین

عمان

کیپ‌ورد

کامبوج

ماداگاسکار

سورینام

تایوان

تاجیکستان

توگو

تیمور شرقی

تووالو

اوگاندا

زامبیا

پالائو

موزامبیک

زیمباوه

تونگا

 

 

 

سفر با ویزای الکترونیکی با پاسپورت ترکیه

سفر با ویزای الکترونیک با پاسپورت ترکیه

گابن

کنیا

مکزیک

میانمار

سریلانکا

مزایای اخذ پاسپورت ترکیه

مزایای پاسپورت ترکیه

متقاضیان اخذ پاسپورت ترکیه و مهاجرت به این کشور آسیایی اروپایی، باید توجه داشته باشند که اقامت دائم ترکیه با اخذ پاسپورت این کشور تفاوت دارد. اخذ پاسپورت ترکیه، تمام حقوق شهروندی را به دارنده این پاسپورت اعطا می‌کند. دارندگان پاسپورت ترکیه می‌توانند در انتخابات شرکت و برای نامزدی در انتخابات اقدام کنند.

حقوق دیگری که ترکیه برای شهروندان جدید خود قائل است می‌توان به کلیه برنامه‌های بازنشستگی، تحصیل رایگان، بهرمندی از خدمات و حقوق پزشکی نام برد. دارندگان این پاسپورت، امکان تحصیل رایگان در ترکیه را بدست می‌آورند و می‌توانند از امکانات بازگشت پول دانشگاه استفاده کنند.

مهاجران به ترکیه می‌توانند با تغییر نام و نام‌خانوادگی جدید برای خود، هویت قبلی خود را ترک کنند. اما هیچ اجباری وجود ندارد که تابعیت کشور قبلی خود را لغو کنند. آن‌ها می‌توانند از خدمات و تسهیلات دولتی استخدام در ترکیه استفاده کنند.

کسانی که پاسپورت ترکیه را اخذ کرده باشند، می‌توانند برای همسر و فرزندان بالای 18 سال خود، فرایند قانونی درخواست حق شهروندی ترکیه را شروع کنند. همچنین، دارندگان پاسپورت ترکیه‌، محدودیتی برای دریافت‌ کارت‌های اعتباری، افتتاح حساب در بانک‌های ترکیه و بهرمندی از تسهیلات بانکی، در این کشور نخواهند داشت.

انواع چهارگانه پاسپورت ترکیه

انواع پاسپورت ترکیه

بطور کلی، پاسپورتی که دولت ترکیه برای شهروندان خود صادر می‌کند، در 4 نوع کلی طبقه‌بندی می‌شوند. این چهار پاسپورت با عنوان‌های پاسپورت سبز یا ویژه، پاسپورت قرمز یا عمومی، پاسپورت مشکی یا دیپلماتیک و پاسپورت خاکستری یا خدمات ترکیه شناخته می‌شوند.

پاسپورت سبز یا پاسپورت ویژه ترکیه

پاسپورت سبز یا ویژه دولت ترکیه برای کارمندان رسمی دولتی، نمایندگان مجلس این کشور، اعضای سابق شهرداری و غیره صادر می‌شود. پاسپورت سبز را اعتبار خود را از مهر ویژه‌ دولتی می‌گیرد و بدون وجود این مهر ویژه، فاقد اعتبارو رسمیت است. پاسپورت سبز تشور ترکیه 30 صفحه دارد و مهر ویژه بر جلد آن درج می‌شود.

پاسپورت سرخ یا پاسپورت عمومی ترکیه

پاسپورت سرخ، عادی‌ترین نوع پاسپورت ترکیه است و برای افراد معمولی صادر می‌شود. همین پاسپورت است که به متقاضیان خارجی نیز اعصا می‌شود. هر کدام از شهروندان ترک با ثبت درخواست و رجوع به اداره نفوس ترکیه می‌توانند این پاسپورت را تهیه کنند. پاسپورت سرخ برای افراد بالای 18 سال و با اعتبار 10 ساله صادر می‌گردد.

پاسپورت سیاه یا پاسپورت دیپلماتیک ترکیه

پاسپورت سیاه ترکیه یک پاسپورت دیپلماتیک است و فقط برای افراد خاص صادر می‌گردد. افرادی مانند روسای جمهور سابق، روسای شهرداری، اعضای دیوان عالی عدالت و غیره.

پاسپورت خاکستری یا پاسپورت خدمات ترکیه

پاسپورت خاکستری برای ماموریت در خارج از کشور ترکیه و برای مامورین دولتی ترکیه صادر می‌شود. البته برخی از روزنامه‌نگاران نیز از این پاسپورت استفاده می‌کنند. کسانی که این پاسپورت را دارند برای ورود به کشورهای دیگر نیازی به اخذ ویزا ندارند.

ویزای آمریکا با پاسپورت ترکیه

ویزای آمریکا با پاسپورت ترکیه

مهاجرت به آمریکا برای بسیاری از ایرانی‌ها دشواری‌های قانونی خاص خود را دارد. اما همیشه کانال‌هایی وجود دارند که دسترسی شما به خاک آمریکا را آسان می‌کنند. بطور مثال، اگر شما پاسپورت ترکیه را بگیرید و شهروند ترکیه محسوب شوید، راحت‌تر به آمریکا سفر می‌کنید. همچنین مهاجرت شما هم آسان می‌شود.

اگر شما بتوانید شهروندی کشور ترکیه را اخذ کنید، فرایند قانونی آسان‌تری را برای مهاجرت به آمریکا سپری خواهید کرد. این بیشتر به مناسبات سیاسی آمریکا و ترکیه مربوط است. اگرچه آمریکا جزو کشورهایی نیست که پاسپورت ترکیه را بدون ویزا بپذیرد، اما اخذ شهروندی ترکیه می‌تواند شرایط کار و تحصیل در آمریکا را برای شما تسهیل کند.

به همین سبب اغلب به مهاجران توصیه می‌شود، پیش از اقدام برای اخذ شهروندی آمریکا، اقدام به اخذ شهروندی ترکیه کنند. زیرا ورود ایرانیان به آمریکا به مراتب از ورود شهروندان ترکیه به این مقصد سخت‌تر است. شما با دریافت یکی از پاسپورت‌های ترکیه می‌توانید خود را به یکی از مقصد‌های راضی‌کننده در آمریکا برسانید.

سفر به آمریکا با پاسپورت ترکیه

گذشته از مهاجرت، آمریکا جزو مقصدهای توریستی جذاب و مهم در دنیا است که ایرانی‌ها به دلایل مختلف امکان اخذ ویزای توریستی را پیدا نمی‌کنند. اما می‌توانند با اخذ پاسپورت کشور ثالث و دریافت حق شهروندی آن کشور، فارغ از کشمکش‌های سیاسی مسافرتی امن و بی‌دغدغه به ایالات متحده آمریکا داشته باشند.

یکی از کشورهایی که اخذ شهروندی آن این امکان را برای ایرانی‌ها فراهم می‌کند، ترکیه است. برای آن‌ها ترکیه میانبری است که می‌توانند دسترسی بی واسطه به سفارت آمریکا داشته باشند و از انواع 185 گانه ویزاهایی مطلع شوند که ایالات متحده آمریکا برای سفر به آمریکا پیش‌بینی کرده است.

سفارت آمریکا در ترکیه انواع قابل توجهی از ویزا صادر می‌کند تا ورود به خاک این کشور تسهیل شود. با توجه به اینکه سفارت آمریکا در ایران شاغل نیست، در ایران این شرایط متنوع برای سفر به آمریکا ناشناخته مانده است. بهترین راه برای استفاده از این امکانات، کسب شهروندی کشور ثالث است. برخورد سفارت آمریکا با شما، زمانی که شهروند ترکیه شناخته شوید، انتخاب‌های زیادی پیش پایتان می‌گذارد.

سفر به اروپا با پاسپورت ترکیه

سفر به اروپا با پاسپورت ترکیه نیز سریع‌تر از وقتی انجام می‌شود که شما با پاسپورت ایرانی اقدام به اخذ ویزای توریستی اروپا کنید، یا بخواهید ویزای شنگن دریافت کنید. ترکیه کشوری اروپایی و آسیایی محسوب می‌شود. بنابراین کشورهای اروپایی مراودات صمیمانه‌تری با ترکیه دارند و ویزای اروپا برای شهروندان ترک راحت‌تر صادر می‌گردد.

ترکیه به شدت امیدوار است که بتواند خود را در بین کشورهای قاره اروپا جای دهد، با توجه به اهمیتی که این امر برای دولت ترکیه داشته است، این کشور روابط خوبی با کشورهای اروپایی ایجاد کرده است. اهمیت این روابط در زمانی که شما با سفارت‌ کشورها کار داشته باشید، کاملا مشخص است. بنابراین شما در سفرهای اروپایی با اخذ شهروندی ترکیه تجربیات متفاوتی خواهید داشت.

همچنین؛ اگر اشتیاق داشته باشید که به اروپا مهاجرت کنید، مانند آنچه درباره آمریکا گفتیم، پذیرش شما در کشورهای اروپا به مراتب آسان‌تر اتفاق می‌افتد.

سخن پایانی

پاسپورت ترکیه برای ایرانی‌ها موقعیت‌های مهمی را ایجاد می‌کند. طبق آن چیزی که در مقاله خواندیم، شهروندی ترکیه سفر شما به آمریکا و اروپا را آسان می‌کند. همچنین اگر قصد مهاجرت به آمریکا و اروپا را داشته باشید، موفقیت شما بیشتر است. پاسپورت ترکیه و تحصیل در این کشور، می‌تواند دروازه ورود شما و فرزندانتان به اروپا باشد. نکته مهم دیگر در مورد پاسپورت این است که حقوق شهروندی یک مهاجر با شهروند غیر مهاجر یکسان است.

 مقایسه هزینه زندگی در ترکیه و اروپا، نشان می‌دهد که مهاجرت و زندگی به این کشور بسیار ارزانتر است، با این حال شما از موهبت‌های زندگی در کشوری اروپایی و آسیایی برخوردار می‌شوید که به نظر می‌رسد در آینده نزدیک به اتحادیه اروپا بپیوندد. این مهاجرت می‌تواند آینده شما و فرزندانتان را به اروپا گره بزند و باعث ترقی بسیار زیاد فرزندانتان شود. اما توصیه همیشگی ما برای یک مهاجرت موفق، مشورت با کارشناسان است.

موسسه حامی مهاجر با داشتن شرکت در ایران و ترکیه متخصص اموری همچون اخذ اقامت ترکیه ، اخذ پذیرش تحصیلی ترکیه ، اخذ اقامت سریع در ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه و خرید ملک در ترکیه است و افتخار آن را دارد که به شیوه‌های بسیار عالی و با کمترین هزینه اقامت ترکیه را برای شما اخذ نماید. در صورتی که به خدمات و کمک ما در این رابطه نیاز داشتید، می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج

اگرچه قوانین سختی دارد اما به لحاظ قانونی ممکن است. زوجین باید ثابت کنند که ازدواج آن‌ها قانونی است.

می توان پاسپورت ترکیه را اقساطی گرفت؟

اگر منظور خرید ملک اقساطی و به تبع آن اخذ پاسپورت ترکیه باشد، این امکان وجود دارد. متقاضی باید مبلغ 250 هزار دلار در ترکیه سرمایه‌گذاری کند. شما می‌توانید ابتدا یک ملک 130 هزار دلاری بخرید و درخواست اخذ پاسپورت را به صورت قانونی آغاز کنید. اما تا 1 سال آینده باید سرمایه‌گذاری خود در ترکیه را به حد نصاب برسانید وگرنه تلاش شما بی‌فایده باقی خواهد ماند.

آیا می توان پاسپورت ترکیه را خرید؟

شما می‌توانید با خرید ملک در ترکیه پاسپورت این کشور را  اخذ کنید، اگر مراودات مالی در کشوری دیگر برای شما دشوار است، تمام فرایند قانونی و اجرای آن را به ما بسپارید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
رضا
من قصد دارم تو ترکیه حساب بانکی داشته باشم. اول اینکه آیا ایرانی ها می تونند حساب باز کنند؟ و اینکه با چه نوع حساب و مبلغی میتونم پاسپورت ترکیه بگیرم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام

بله امکان افتتاح حساب در ترکیه حتی بدون داشتن پاسپورت هم وجود دارد. زراعت بانک ترکیه این امکان را برای ایرانیان فراهم کرده است. اگر بخواهید از طریق افتتاح حساب پاسپورت بگیرید باید مبلغ سپرده گذاری تان بیشتر از 500 هزار دلار باشد.