20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

سرمایه گذاری در امارات

ویزای سرمایه گذاری در امارات  به روش های مختلفی صورت می پذیرد. ویزای سرمایه گذاری در امارات یکی از روش های مهاجرت به امارات می باشد. در این مقاله می خواهیم به اطلاعاتی درباره ویزای سرمایه گذاری در امارات اشاره کنیم.

سرمایه گذاری در امارات

قبل از هر موضوعی باید ببینیم که سرمایه گذاری در امارات به چه صورت بوده و چه راه هایی دارد و امارات چقدر ظرفیت برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف دارد. در مورد مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری باید ذکر کنیم که با توجه به گزارش های جهانی از سرمایه گذاری های صورت گرفته در دنیا در سال 2016، کشور امارات در قاره آسیا رتبه 9 را به خود اختصاص داده است. این نشان دهنده جذب سرمایه بالا توسط این کشور است و می تواند خبر خوشی برای افرادی باشد که قصد دریافت ویزای سرمایه گذاری امارات را دارند. آمار ها نشان می دهد در سال 2015 کشور امارات حدود 13 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است که این رقم نسبت به سال 2014 افزایشی 25 درصدی را نشان می دهد. اکثر سرمایه گذاری ها در امارات در بخش هیدروکربن، آب، تولید برق متمرکز شده و اکثر سرمایه گذاران در این 3 حوزه سرمایه گذاری می نمایند.

دلایل سرمایه گذاری در امارات

هزینه های انرژی پایین،دسترسی آسان به منابع نفتی، تمایل به ایجاد تنوع در اقتصاد، قدرت خرید بالا، وجود نداشتن مالیات(به غیر از بانک ها، شرکت های نفت و اپراتورهای مخابراتی)،از دلایل سرمایه گذاری در امارات است. همچنین در امارات به طور کلی تمایل به ایجاد تنوع در اقتصاد از رشد خوبی برخوردار بوده و قدرت خرید در این کشور به دلیل درآمد های بالا بسیار بالا می باشد، که خبری خوب برای افرادی است که قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در امارات را دارند. کشور امارات در رتبه بندی تجاری سال 2017 در رتبه 26 قرار گرفته است که این آمار توسط بانک های جهانی اعلام شده است. نقطه ضعف سرمایه گذاری در امارات این است که بیش از 49 درصد از سهام یک شرکت محلی نباید به سرمایه گذار خارجی تعلق بگیرد. علاوه بر این، حضور یک نماینده محلی در شعبه ها و دفاتر نمایندگی شرکت های خارجی نوعی محدودیت است.

اقدامات دولت برای ایجاد انگیزه سرمایه گذاری در امارات

هفت امیر نشین کشور امارات برای ایجاد یک محیط مطلوب تر برای سرمایه گذاران خارجی اقداماتی را انجام داده اند. دبی، شارجه و ابوظبی قوانین بسیار انعطاف پذیری در مورد کسب مالکیت املاک برای خارجی ها دارند. دولت امارات به تازگی قانون جدید شرکت ها را تصویب نموده است. در حال حاضر 18 پیش نویس قوانین برای رسیدگی به مسائل و موانع سرمایه گذاری خارجی در امارات تدوین شده است. همچنین صحبت هایی در مورد لغو قانون تعلق 51 درصد از سرمایه شرکت خارجی به یک شهروند اماراتی و همچنین در بخش بانکداری و بیمه مطرح شده است، اما هنوز در این مورد تصمیم گیری نشده است.

اقامت در امارات از طریق ثبت شرکت

انتخاب دوم مربوط به مقیم شدن در امارات می باشد، که این فرآیند با ثبت یک شرکت شخصی امکان پذیر می باشد. این شرکت ثبت شده، مجوز تجارت در مناطق آزاد دبی را به شما می دهد و امکان درخواست دادن برای اقامت در امارات  به عنوان یک شریک تجاری برای شما وجود دارد. این شرکت نه تنها اقامت را برای سهامداران فراهم می نماید، گزینه های مختلفی را در اختیار افراد استخدام شده در نظر خواهد داشت. لازم به ذکر است که نیازی نیست که خود یک فعالیت تجاری راه اندازی نمایید و به اقامت برسید، چرا که شما قادر به بهره بردن از مزیت تجارت و معاف بودن از پرداخت مالیات می باشید. سرمایه گذاران خارجی، شرکت با مسئولیت محدود را ترجیح می دهند. از سویی، ساختار مدیریت این نوع شرکت و حفاظت از سهامداران انعطاف پذیر است. از سوی دیگر، تاسیس این نوع شرکت طبق قانون آسان است و وزارت اقتصاد نقش خاصی در صدور مجوز ندارد.

مزایا و معایب اقامت در امارات

از مزایای این کشور این است که جهت سرمایه گذاری نیازی نیست که شما حتما صاحب ملکی در امارات باشید. ویزای اقامتی برای مدت طولانی می باشد و به مدت 3 سال به طول می انجامد. به طور کلی اخذ این ویزا فرصت انجام تجارت در امارات را برای شما فراهم می نماید. از معایب این کشور، هزینه های مربوط به ثبت شرکت می باشد که تقریبا از 9500 دلار آمریکا(34000 درهم) امارات شروع می شود. بخاطر داشته باشید که هزینه های ذکر شده نسبت به دیگر کشور های توسعه یافته متغیر می باشد. در نظر داشته باشید که شما ملزم به ارائه تمامی موارد و اسناد مورد نیاز می باشید و اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت به طور متوسط حدود یک ماه به طول می انجامد.

اقامت در امارات از طریق خرید خانه

برای سرمایه گذاری در امارات از طریق خرید ملک، قرارداد های اجاره به شرط تملیک اعیان آپارتمان ها امکان پذیر است. اما در بعضی از ایالات امارات خرید ملک و اخذ اقامت امکان پذیر نیست. در دبی، شارجه و ابوظبی با خرید ملک، امکان اخذ اقامت وجود دارد. سی سال سابقه اقامت مستمر در امارات، این امکان را به فرد می دهد که در صورت ترک تابعیت قبلی خود، به تابعیت امارات دست یابد. اعتبار پاسپورت امارات با توجه به برخورداری شهروندان این کشور از منابع عظیم سرمایه گذاری خارجی و زندگی در کشوری با درصد امنیت اجتماعی بالا، مورد علاقه بسیاری از افراد علاقه مند به سرمایه گذاری است. بخاطر داشته باشید که تمکن مالی شما بایستی در نظر گرفته شود. جهت انجام این امر، فرایند ساخت و ساز بایستی تکمیل گردد و ارزش این ملک نباید کمتر از 1 میلیون درهم باشد. این مبلغ به دلار آمریکا 272.260 دلار می باشد.

مزایای خرید خانه در امارات

اگر بخواهیم در منطقه خاورمیانه از کشوری یاد کنیم که در سال های اخیر به شکوفایی اقتصادی رسیده است، کشور جذاب امارات و در راس آن شهر دبی را می توان نام برد. اشخاصی که ملک و مستغلات در کشور امارات و به خصوص در شهر دبی خریداری می نمایند، در واقع نوعی سرمایه گذاری انجام داده اند و به رشد اقتصادی امارات کمک کرده اند. نکته حائز اهمیت این است که متقاضی خرید ملک می بایست به این نکته توجه داشته باشد که کشور مورد نظر، شرایط اقتصادی مناسبی را دارا باشد. از مهم ترین مزایای خرید خانه در امارات این است که اقتصاد امارات در حال پیشرفت است که این امر می تواند امتیاز مثبتی جهت خرید خانه باشد. از مزایای ویزای خرید خانه این است که هیچ نیازی به ثبت شرکت نمی باشد.

معایب خرید خانه در امارات

معایب خرید خانه در امارات این است که فرد خارجی باید برای خرید خانه قیمت دو یا چند برابر نسبت به قیمت واقعی پرداخت نماید. اخذ اقامت امارات با خرید خانه، در گذشته یکی از بهترین راه های مهاجرت به امارات قلمداد می شد. از دیگر معایب خرید خانه این است که ویزای اقامت به مدت 2 سال خواهد بود.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0