20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

درآمد در دبی و امارات

درآمد مشاغل مختلف در امارات چقدر است؟

آسمان‌خراش‌های خارق‌العاده، خیابان‌های پُرزرق‌وبرق، اتومبیل‌های لوکس و تفریحات منحصربه‌فرد! این‌ها، معمولا اولین تصاویری است که با شنیدن نام امارات به ذهنمان می‌رسد. اما این همۀ ماجرا نیست! چرا که زندگی در امارات جنبه‌های دیگری هم دارد.

مانند چه؟ مثل بازار کار پرتنوع این کشور، شغل‌های در دسترس آن و سطح بالای درآمد در امارات. می‌دانیم دیگر! سرعت پیشرفت امارات متحده عربی در طی سال‌های اخیر به‌قدری زیاد بوده که امروزه، نیاز به نیروی کار بیش از هر زمان دیگری در این سرزمین احساس می‌شود.

به همین خاطر هم در این سال‌ها، جمعیت زیادی از متخصصان (در زمینه‌های مختلف) راهی این سرزمین شده‌اند و در ازای ارائه خدماتشان، حقوق‌ومزایای مناسبی دریافت کرده‌اند. بنابراین می‌توان گفت که این ماجرا، یک بازی بردبرد است.

حالا ما می‌خواهیم چه کنیم؟ قرار است درباره کار در امارات و سطح درآمد در دبی حرف بزنیم تا شما را از چندوچون این بازی دوسربرد باخبر کنیم. پس همراهمان باشید تا در کنار یکدیگر، از سطح درآمد مشاغل مختلف در امارات شگفت‌زده شویم!

درآمد در امارات

آیا از چهارچوب‌هایی که برای تعیین سطح درآمد در امارات وجود دارد باخبرید؟ اصلا میزان درآمد افراد در امارات، طبق چه قواعدی تعیین می‌شود؟ بگذارید این سوال را در یک جمله پاسخ بدهیم: تعیین سطح درآمد در امارات، هیچ قاعده‌وقانون ازپیش‌تعیین‌شده‌ای ندارد!

یعنی چه؟ یعنی دولت امارات متحده عربی حداقل یا حداکثر حقوقی برای کارکنان خود تعیین نکرده است. پس افراد بر چه اساسی حقوق دریافت می‌کنند؟ بر اساس فاکتورهایی از این‌دست: مدرک تحصیلی، مهارت تخصصی، سابقه‌کار، سن فرد، ، ملیتش، توانایی او در مذاکره و...

بر همین اساس، عجیب نیست اگر دو نفر در یک پست فعالیت کنند اما میزان درآمدشان با هم اختلاف داشته باشد. حتی اگر آن شخص که ماهرتر است هم حقوق کمتری دریافت کند، عجیب نیست! زیرا آنچه در عقد قراردادهای کاری امارات حرف اول را می‌زند، توانایی مذاکره افراد برای متقاعدکردن کارفرمایشان است.

سوای این، یکی از بزرگ‌ترین مزایای کارکردن در امارات متحده همین بحث حقوق است. به چه دلیل؟ زیرا در مقایسه با بسیاری از کشورهای دنیا، میزان حقوق‌ودستمزد در کشور امارات بسیار زیاد است. مثلا در حال حاضر، متوسط درآمد یک شخص در امارات سالانه برابر با 250.000 درهم است.

حال اگر این عدد را به تومان تبدیل کنیم، متوجه می‌شویم که یک فرد معمولی در کشور امارات، می‌تواند هرساله حدود 3.5میلیارد تومان درآمد داشته باشد. رقمی که در بسیاری کشورها، حتی نزدیک‌شدن به آن مانند آرزوست!

درآمد در دبی

درباره مزایای کارکردن در امارات و سطح درآمد در این کشور حرف زدیم.

در ادامه بد نیست به این مورد هم اشاره کنیم که میزان مالیات بر حقوق، مالیات بر درآمد و مالیات بر دارایی در دبی و امارات صفر است. بنابراین همه سرمایه‌ای که به‌دست می‌آورید، بی‌واسطه متعلق به خودتان است. البته نباید این نکته را فراموش کرد که در امارات، قوانین مالیاتی در خصوص مالیات بر ارزش افزوده یا مالیات بر املاک اجرا می‌شود.

ضمنا این یک واقعیت است که هزینه‌های زندگی در دبی نسبتا بالاست و مواردی مانند اجاره خانه، حمل‌ونقل و... احتمالا پرخرج‌تر از آن چیزی است که انتظارش را دارید. با این وجود، چندان هم نباید نگران بود! زیرا شما به‌واسطه تنوع بازار کار دبی، می‌توانید در زمینه موردنظرتان فعالیت کنید و از پس هزینه‌های موجود بربیایید.

البته باید بدانید که در ابتدا، ممکن است اوضاع آن‌طور که می‌خواهید پیش نرود. چرا که جمعیت متقاضیان کار در دبی زیاد است و برای هر موقعیت شغلی، رقابت سنگینی در جریان است. با این وجود، اگر در مسیر شغلی خود صبور باشید و دست از تلاش برندارید، در نهایت می‌توانید به شغل و میزان درآمد دل‌خواهتان در دبی برسید.

مالیات در امارات

اما آیا برای کسب درآمد در دبی، راه دیگری وجود دارد که هم کم‌تنش‌تر باشد و هم میزان سوددهی‌اش بیشتر؟ بله! در بخش‌های بعدی بیشتر درباره این شیوه صحبت خواهیم کرد؛ اما فعلا، بهتر است به اصول فعالیت در دبی و امارات بپردازیم. پس این شما و این، قانون کار در دبی و امارات.

قانون کار در دبی و امارات

برخی از مهم‌ترین قوانین کار امارات، در ادامه آمده‌اند. شما برای اطلاع از تمامی این قوانین، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید و از راهنمایی‌های مشاوران ما در مجموعه حامی مهاجر استفاده کنید.

قانون عقد قرارداد کاری در امارات

تا پیش از سال 2023، کارفرمایان اماراتی این امکان را داشتند که قرارادهایی نامحدود با کارمندان خود امضا کنند. اما طبق آخرین مصوبه دولت امارات، کارفرمایان باید قراردادهای جدید خود را در چهارچوبی مشخص و تحت 6 قالب‌کاری تعیین‌شده به‌امضا برسانند. این 6 قالب عبارت‌اند از کار تمام‌وقت، نیمه‌وقت، موقت، منعطف، مشترک و دورکاری.

قانون کار مشترک در دبی

در این شیوه کاری، افراد می‌توانند یک موقعیت شغلی را با شخص دیگری شریک شوند و ضمن تقسیم وظایف، مسئولیت‌ها و...، حقوق‌ومزایای دریافتی را هم طبق چهارچوبی مشخص با یکدیگر تقسیم کنند. این شیوه کار، مناسب آن‌دسته از موقعیت‌های شغلی‌ست که با مسئولیت‌های سنگینی همراه است.

قانون ساعت کاری در امارات و دبی

طبق اعلام اداره کار این سرزمین، ساعت کاری افراد در امارات روزانه 8 ساعت و در هفته 48 ساعت است. همچنین در خصوص اضافه‌کاری هم قواعد مشخصی وجود دارد:

 • در برخی موارد، ممکن است کارفرما مستقیما از شما بخواهد که ساعات بیشتری کار کنید. باید بدانید خواسته او تنها در صورتی قانونی است که مدت اضافه‌کاری شما بیش از دو ساعت نباشد.
 • اگر موقعیت شغلی شما طوری است که همواره به اضافه‌کاری نیاز دارید، دستمزد ساعات اضافی‌تان باید طبق این فرمول محاسبه شود: دستمزد معمولی هر ساعت + 25درصد از همان دستمزد
 • چنانچه مجبور بودید در روزهای تعطیل کار کنید، باید حقوق‌تان بر این اساس محاسبه شود: دستمزد معمولی هر ساعت + 50درصد از همان دستمزد

نکاتی برای کسب درآمد در دبی

اکنون که با قانون کاری امارات آشنا شدید، دوست دارید بدانید چگونه می‌توان راحت‌تر در این کشور درآمد کسب کرد؟ بسیار خوب! باقی مطلب را دنبال کنید.

 • زمان را از دست ندهید!

برای یافتن شغل مناسب، از همان ابتدا تلاش کنید. از کارفرمایان، مشاوران، هم‌حرفه‌های خود، دوستان، آشنایان و هرکس که می‌تواند کمکتان کند راهنمایی بگیرید تا هرچه سریع‌تر مشغول‌به‌کار شوید.

 • به مهارت‌های خود اضافه کنید!

بازار کار امروز، حول‌محور مهارت افراد می‌چرخد. پس مهارت‌های جدیدی را در حوزه کاری خود فرا بگیرید و رزومه‌تان را قدرتمندتر کنید. این‌طوری، سریع‌تر می‌توانید در حرفه دل‌خواهتان فعالیت کنید.

کسب مهارت در دبی

 • مراقب کلاه‌برداران باشید!

اگر شخصی ادعا کرد که در ازای دریافت پول، می‌تواند کاری برایتان دست‌وپا کند، به‌هیچ‌وجه به او اعتماد نکنید! زیرا مشغول‌به‌کارشدن در امارات، طی یک پروسه مشخص و با انجام مصاحبه استخدامی صورت می‌گیرد.

 • با ویزای توریستی کار نکنید!

این کار غیرقانونی است! بنابراین اگر می‌خواهید در امارات درآمد داشته باشید، ابتدا باید ویزای کاری این سرزمین را اخذ کنید و سپس به فعالیت بپردازید.

 • غیرقابل دست‌یابی نباشید!

نه! نمی‌گوییم هر پیشنهادی را قبول کنید. بلکه حتی پیشنهادمان این است درباره شرایط کاری، حقوق دریافتی، میزان مرخصی و... هم با افراد باتجربه مشورت کنید؛ اما می‌گوییم برای شروع کار، زیادی هم سخت‌گیری نکنید! زیرا با گذشت زمان، همواره می‌توانید توانایی‌هایتان را اثبات کنید و در حیطه کاری خود پیشرفت کنید.

شغل های پر درآمد در دبی و امارات

همان‌طور که گفتیم، سطح درآمد در امارات و دبی به‌طور کلی بالاست؛ حتی بالاتر از بسیاری کشورهای جهان‌اول دنیا! حال در این بین، برخی مشاغل هم وجود دارند که حقوق‌ومزایایشان به‌نسبت بیشتر است. تعدادی از آن‌ها ر ا معرفی می‌کنیم.

شغل های با درآمد بالا در امارات

مدیر مالی | سالانه 133.000 دلار

فرض کنید در یک مجموعه کاری بزرگ، هیچ‌کدام از حساب‌وکتاب‌ها طبق اصول‌وقاعده پیش نرود! به‌نظرتان در این شرایط، آن مجموعه چه سرنوشتی خواهد داشت؟ مشخص است. نابودی!

فلسفه وجود مدیر مالی هم دقیقا همین است. یعنی او تلاش می‌کند با مدیریت، برنامه‌ریزی و سازماندهی امور مالی یک مجموعه، از بروز هرج‌ومرج در روند سازمانی جلوگیری کند و همه‌چیز را طبق قاعده پیش ببرد. به همین دلیل هم کشور صنعتی و پرتجارت امارات، همواره از مدیران مالی خبره و کارآمد استقبال می‌کند.

مشاور سرمایه‌گذاری | سالانه 127.000 دلار

کدام حوزه مالی سودده‌تر است؟ کدام بازار سرمایه، بازدهی بیشتری دارد؟ با فلان‌قدر سرمایه، درصد موفقیت چه طرحی بالاتر است؟

این‌ها، سوالاتی است که مدام در ذهن سرمایه‌داران و صاحبان کسب‌وکار مطرح می‌شود. خوب پاسخش چیست؟ نمی‌دانیم! این را از مشاوران سرمایه‌گذاری بپرسید. آن‌ها هستند که با تحلیل‌های به‌روز و دقیق خود، مناسب‌ترین کانال سرمایه‌گذاری را به شما معرفی خواهند کرد و به چندبرابرشدن سرمایه‌تان کمک خواهند کرد.

توسعه‌دهنده کسب‌وکار | سالانه 100.000 دلار

توسعه‌دهندگان کسب‌وکار یا Business developers، متخصصانی هستند که طرح ارتقای عملکرد سازمان‌ها را کلید می‌زنند. به این ترتب که با بررسی راهکارهای مختلف، تلاش می‌کنند کارکرد مجموعه را سریع‌تر، بهینه‌تر و پربازده‌تر کنند. حتی در مواردی، ساختار لازم برای تغییر در زمینه کسب‌وکار را هم پایه‌ریزی می‌کند.

بنابراین اگر در این زمینه تجربه و مهارت کافی دارید، امارات متحده عربی با روی خوش از شما استقبال می‌کند!

پزشک | سالانه  86.000 دلار

همه ما، اوایل دوران شیوع کرونا و اتفاقات ترسناکش را به‌خاطر داریم. همچنین یادمان هست که در آن دوران، کارکنان مراکز درمانی تا چه اندازه فداکارانه عمل می‌کردند و با به‌خطرانداختن جانشان، چه زندگی‌هایی را نجات می‌دادند.

خوب! بدیهی است چنین کسانی، چه در امارات و چه در باقی کشورهای دنیا، در صف اول حقوق و مزایا باشند. زیرا انواع‌واقسام ویروس‌ها، هنوز هم در حال هجوم به زندگی‌ ما هستند و نیاز به پزشکان و پرستاران متبحر، همیشه احساس می‌شود.

خلبان | سالانه 84.000 دلار

پرواز، رهایی، سکوت و آرامش! این‌ها، اولین مفاهیمی است که با شنیدن عنوان «خلبانی» به ذهن آدم می‌رسد. اما می‌دانیم دگر! خلبانی مسئولیتی پرمخاطره و سنگین است. ضمنا عمر و انرژی بسیاری هم صرف می‌شود تا یک خلبان خبره پرورش پیدا کند.

بنابراین به همین خاطر است که خلبانی، نه‌تنها یکی از شغل های پردرآمد در دبی و امارات، بلکه یکی از سودمندترین مشاغل در کل جهان است.

درآمد سایر مشاغل در امارات

علاوه بر موارد بالا، شغل‌های دیگری هم در امارات وجود دارند که درآمدشان متغیر است. در ادامه، تعدادی از این مشاغل را فهرست‌وار معرفی می‌کنیم.

شغل

متوسط درآمد سالانه (به دلار)

مدیر حسابرسی

100.000

هیئت‌علمی دانشگاه

81.000

مدیر پروژه

78.000

مدیر تولید

75.000

وکیل

65.000

مدیر بازاریابی

60.000

سرآشپز

55.000

کپی رایتر

50.000

داروساز

49.000

مهندس نرم‌افزار

48.000

مهندس مکانیک

47.000

حسابدار

46.700

معمار

46.600

طراح گرافیک

40.000

طراح وب

40.000

معلم

39.000

تحلیل‌گر داده

38.000

پرستار

35.000

آرایشگر

31.000

متخصص گچ‌کار

29.000

عکاس

29.000

کابینت‌ساز

28.000

پیشخدمت

22.000

لوله‌کش

19.000

متخصص بنایی

16.000

راننده تاکسی

11.000

جوشکار

10.000

کارگر ساده

8.000

ثبت شرکت در دبی و امارات

اگر یادتان باشد، گفتیم که بر سر استخدام‌شدن در امارات، عده زیادی با هم رقابت می‌کنند. همچنین به این اشاره کردیم که راه دیگری هم برای کارکردن در این سرزمین وجود دارد. راهی که نه‌تنها کم‌تنش‌تر و پربازده‌تر است، بلکه به‌وسیله آن، می‌توان برای خانواده خود هم اقامت امارات را به‌دست آورد.

داریم از چه حرف می‌زنیم؟ از ثبت شرکت در دبی و امارات.

این اتفاق چه مزایایی دارد؟ مواردی از این دست را:

 • اخذ اقامت امارات با تمدید نامحدود
 • افتتاح حساب بانکی در امارات متحده عربی
 • مالیات صفردرصدی بر درآمد شرکت‌های ثبت‌شده
 • امکان ورود به بازارهای جهانی و تجارت در بالاترین سطح
 • عدم‌نیاز به وجود کفیل یا شریک اماراتی

جدا از این، زمان لازم برای ثبت شرکت در امارات هم بسیار کوتاه و حدود 1 الی 4 هفته است. تازه! شرطی هم برای تمدید اقامت فرد با ثبت شرکت وجود ندارد. یعنی او می‌تواند اقامت خود را تا هر زمان که شرکت فعالی در امارات دارد، تمدید کند.

بنابراین می‌بینید که با ثبت شرکت در امارات، نه‌تنها از تنش‌های معمول خبری نیست، بلکه دیگر نگرانی خاصی هم برای زندگی در این سرزمین وجود ندارد. فقط تنها مورد حساس، آماده‌سازی مدارک لازم برای ثبت شرکت و تکمیل اصولی مراحل اداری این امر است.

اما در این باره هم نیازی نیست نگران باشید! چرا که ما در مجموعه حامی مهاجر، در تمامی این مراحل کنار شماییم و تمام اقدامات لازم را برای ثبت شرکتتان صورت می‌دهیم. از جمله خدمات ما برای ثبت شرکت در دبی عبارت است از: ارائه مشاوره تخصصی به متقاضیان، انجام صفرتاصد مراحل ثبت شرکت، اخذ کارت اقامت امارات و... جهت کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

اقامت در دبی و امارات

اکنون که درباره تمامی مسائل مرتبط با بازار کار در امارات حرف زدیم، بد نیست نیم‌نگاهی هم به مسئله اقامت در دبی و امارات بیندازیم.

خوب! چگونه می‌توان اقامت این سرزمین را به‌دست آورد؟ از طریق کار، ازدواج، تحصیل، سرمایه‌گذاری و مهم‌تر از همه، ثبت شرکت. چرا که در قیاس با راه‌های دیگر، اخذ اقامت امارات با ثبت شرکت بسیار سریع‌تر و آسان‌تر است.

راحت ترین راه اخذ اقامت امارات

بنابراین اگر دوست داشتید روزگار خود را در امارات متحده عربی سپری کنید، می‌توانید پس از اتمام مراحل ثبت شرکتتان، اقامت 3ماهه این سرزمین را دریافت کنید و پس از گذر این مدت، برای دریافت اقامت دوساله خود اقدام کنید. تازه، پس از آن هم می‌توانید اقامت خود را به‌شکل طولانی‌مدت تمدید کنید.

گفتنی است ما درباره اخذ اقامت امارات و شرایط زندگی در این کشور، پیش‌تر مطلب مفصلی نوشته‌ایم و تمام راه‌های موجود برای دریافت اقامت این سرزمین را توضیح داده‌ایم. اگر دوست دارید، می‌توانید آن را در این صفحه بخوانید: بهترین راه برای اخذ اقامت امارات

 • سخن پایانی

بله! یافتن کار مناسب در امارات دشوار است؛ اما به‌سبب فراهم‌بودن امکانات متنوع، همه افراد می‌توانند رفته‌رفته در کار خود پیشرفت کنند و پس از مدتی، به درآمد دل‌خواهشان در این سرزمین دست پیدا کنند.

بنابراین اگر شما هم از کسانی هستید که رویای کارکردن در امارات و کسب درآمد در دبی را در ذهن دارید، باید بدانید این مطلب را برای شما تدارک دیده‌ایم. زیرا در طول آن از درآمد در دبی، قانون کار در امارات و برخی شغل های پر درآمد در دبی و امارات حرف زدیم.

همچنین به یکی از پردرآمدترین و کم‌دردسترین شیوه‌های کسب درآمد در امارات که همان ثبت شرکت در دبی است اشاره کردیم و گفتیم که برای اخذ اقامت امارات، می‌توانید از همین طریق هم اقدام کنید.

بنابراین موضوع کسب درآمد در امارات را از جهات مختلف بررسی کردیم و به سوالات پیرامون آن پاسخ دادیم. با این حال، اگر سوال بی‌پاسخی در ذهنتان وجود دارد، خوش‌حال می‌شویم که آن را از طریق قسمت نظرات مطرح کنید. همچنین در صورت لزوم، می‌توانید از طریق شماره 02148000957 نیز با همکاران ما ارتباط برقرار کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 22 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
پوریا ندرتی
با سلام لطفا در صورت وجود لطفا راهنمایی بفرمایید برای ثبت شرکت و ادامه روند کاری و اخذ مجوزهای صادرات و واردات با تشکر
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز. اگر می‌خواهید دربارۀ ثبت شرکت اطلاعات بیشتری کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم به مقالۀ ثبت شرکت در امارات مراجعه کنید. ضمنا برای دریافت مشاوره کامل، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمایی‌تان کنند.