50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

درآمد مشاغل مختلف در امارات چقدر است؟

درآمد مشاغل مختلف در امارات: حقوق کارگر در دبی

آسمان‌خراش‌های خارق‌العاده، خیابان‌های پُرزرق‌وبرق، اتومبیل‌های لوکس و تفریحات منحصربه‌فرد! این‌ها، معمولا اولین تصاویری است که با شنیدن نام امارات به ذهنمان می‌رسد. اما این همۀ ماجرا نیست! چرا که زندگی در امارات جنبه‌های دیگری هم دارد.
مانند چه؟ مثل بازار کار پرتنوع این کشور، شغل‌های در دسترس آن و سطح بالای درآمد در امارات. می‌دانیم دیگر! سرعت پیشرفت امارات متحده عربی در طی سال‌های اخیر به‌قدری زیاد بوده که امروزه، نیاز به نیروی کار بیش از هر زمان دیگری در این سرزمین احساس می‌شود.
به همین خاطر هم در این سال‌ها، جمعیت زیادی از متخصصان (در زمینه‌های مختلف) راهی این سرزمین شده‌اند و در ازای ارائه خدماتشان، حقوق‌ومزایای مناسبی دریافت کرده‌اند. بنابراین می‌توان گفت که این ماجرا، یک بازی برد برد است. همچنین شما می‌توانید از همان ابتدای زندگی خود به این کشور بروید و حتی تحصیل در دبی را نیز تجربه کنید.
حالا ما می‌خواهیم چه کنیم؟ قرار است درباره کار در امارات و سطح درآمد در دبی حرف بزنیم تا شما را از چندوچون این بازی دوسربرد باخبر کنیم. پس همراهمان باشید تا در کنار یکدیگر، از سطح درآمد مشاغل مختلف در امارات شگفت‌زده شویم!

درآمد در دبی

اگر الان مهم‌ترین مزایای کار کردن در دبی را به شما بگوییم، باورتان نمی‌شود!
میزان مالیات بر حقوق، مالیات بر درآمد و مالیات بر دارایی در دبی و امارات صفر است. بنابراین همه سرمایه‌ای که به‌دست می‌آورید، بی‌واسطه متعلق به خودتان است. البته نباید این نکته را فراموش کرد که در امارات، قوانین مالیاتی در خصوص مالیات بر ارزش افزوده یا مالیات بر املاک اجرا می‌شود.
ضمنا این یک واقعیت است که هزینه‌های زندگی در این کشور نسبتا بالاست و مواردی مانند هزینه اجاره خانه در دبی، حمل‌ونقل و... احتمالا پرخرج‌تر از آن چیزی است که انتظارش را دارید. با این وجود، چندان هم نباید نگران بود! زیرا شما به‌واسطه تنوع بازار کار دبی، می‌توانید در زمینه موردنظرتان فعالیت کنید و از پس هزینه‌های موجود بربیایید.
البته باید بدانید که در ابتدا، ممکن است اوضاع آن‌طور که می‌خواهید پیش نرود. چرا که جمعیت متقاضیان کار در دبی زیاد است و برای هر موقعیت شغلی، رقابت سنگینی در جریان است. با این وجود، اگر در مسیر شغلی خود صبور باشید و دست از تلاش برندارید، در نهایت می‌توانید به شغل و میزان درآمد دل‌خواهتان در دبی برسید.
ما در ادامه به توضیحاتی درمورد مشاغل مهم و پردرآمد دبی نیز پرداخته‌ایم تا شما در هنگام جست‌وجوی کار موردنظرتان، بهتر تصمیم‌گیری کنید.

مزایا کار کردن دردبی

حقوق کارگر ساده در دبی به پول ایران

در دبی حقوق کارگران ساده نسبت به سایر کشورها بیشتر است. میانگین حقوق کارگران در این کشور 2000 تا 3500 درهم است. این مقدار به واحد پول ایرانی تقریبا 300 الی 600 میلیون در سال می‌شود. حال این میزان دریافتی، پیوسته بیشتر می‌شود. هرچه شما تجربه بیشتری کسب کنید، حقوق شما نیز افزایش می‌یابد.

حقوق پرستار در دبی

بالاترین حقوق پرستار در دبی 23458 درهم در ماه است. اگر مدرک تحصیلی شما کارشناسی‌ست میانگین درآمد شما 125700 و اگر در مقطع ارشد تحصیلات خود را به پایان رسانده باشید 246200 درهم دریافتی شما خواهد بود. درضمن درآمد هر پرستار بر اساس تخصص خود متفاوت است. به‌عنوان مثال، پرستار کلینیک با پرستار تکنسین قلب دستمزد متفاوتی دارد.

حقوق راننده در دبی

رانندگان در دبی می‌توانند، به‌صورت رقابتی حقوق دریافت کنند. عواملی که بر حقوق رانندگان تاثیر می‌گذارد، شامل: نوع ماشین، تجربه‌کاری و شرکت (شرکت تدارکات یا شرکت حمل‌ونقل) است.

 نوع راننده

حقوق دریافتی

راننده تاکسی  

2700 درهم در ماه

راننده اتوبوس

3150 درهم در ماه

راننده شخصی

3150 درهم در ماه

درآمد آرایشگری در دبی

شاید باورش برایتان سخت باشد؛ ولی درآمد آرایشگری با میزان تحصیلات شما رابطه مستقیم دارد. به‌عنوان مثال: اگر تحصیلات شما در مقطع دبیرستان باشد، حقوقی که شما دریافت می‌کنید به‌طور متوسط 90620 درهم است یا اگر دیپلم داشته باشید، حقوقی که دریافت می‌کنید 150000 درهم است. همین‌طور هرچه‌قدر سطح تحصیلاتتان بالاتر باشد، قاعدتا حقوق بالاتری می‌گیرید. هم‌چنین میزان حقوق یک آرایشگر مرد با آرایشگر زن متفاوت است.

درامد پزشک در دبی

خب ابتدا از میزان حقوق پزشکی صحبت کنیم یا مزایایی که برای پزشکان درنظر گرفته شده است؟ اولین مزیتی که پزشکان از آن بهر‌مند می‌شوند، کمک هزینه مسکن است. دومین مزیت، برخورداری از بلیط‌های سفر است. بدین صورت که هرساله برای پزشکان، مرخصی سالانه همراه با بلیط هواپیما ارائه می‌شود.
درضمن برای حقوق پزشکان، مالیات نیز در نظر گرفته نشده است و همین کار باعث می‌شود تا درآمد آنها خیلی بیشتر ‌شود. پزشکان در اوایل کار حدود 1500000 روپیه در سال درآمد دارند و به مرور زمانه به 2200000 روپیه نیز می‌رسد.
درآمد دکتر ماما و پزشک عمومی نیز، از 10450 درهم در ماه شروع می‌شود و با کسب تجربه بیشتر این درآمد بیشتر خواهد شد. 

حقوق آشپز در دبی

درست است که حقوق آشپز در دبی بسیار خوب است؛ اما این نکته در نظر بگیرید، شما به‌طور تقریبی 80 ساعت در هفته باید کار کنید. در کمترین حالت، شما در ماه 9250 و در بیشترین حالت 14400 درهم درآمد دارید. حال هرچه تجربه بیشتری داشته باشید، مسلما حقوق شما بیشتری خواهید شد.

حقوق داروساز در دبی

اگر شما هم مدرک تحصیل رشته داروسازی را اخذ کرده‌اید و حالا به دنبال کار می‌گردید، این مقاله مناسب شماست. حقوق سالانه یک داروساز در دبی به طور تقریبی، 225700 درهم است. لازم به ذکر است، امکان دریافت دستمزد بیشتر با کسب تجربه و مهارت بیشتر نیز وجود دارد.

شغل های پر طرفدار دبی

حقوق دندانپزشک در دبی

با توجه به فرصت‌های شغلی بی‌نظیر دبی، همواره افراد زیادی جذب زندگی در این شهر می‌شوند. یکی از این شغل‌های پردرآمد و جذاب دبی، دندانپزشکی‌ست. شما با یک‌سال تجربه کارآموزی، به راحتی می‌توانید درآمدی بین 10000 تا 60000 درهم در ماه داشته باشید. البته میزان درآمد شما به مدرک تحصیلی شما نیز بستگی دارد.

حقوق مدیر مالی در دبی

فرض کنید در یک مجموعه کاری بزرگ، هیچ‌کدام از حساب‌وکتاب‌ها طبق اصول‌وقاعده پیش نرود! در این شرایط، آن مجموعه چه سرنوشتی خواهد داشت؟ مشخص است. نابودی!

فلسفه وجود مدیر مالی هم دقیقا همین است. یعنی او تلاش می‌کند با مدیریت، برنامه‌ریزی و سازماندهی امور مالی یک مجموعه، از بروز هرج‌ومرج در روند سازمانی جلوگیری کند و همه‌چیز را طبق قاعده پیش ببرد. به همین دلیل هم کشور صنعتی و پرتجارت امارات، همواره از مدیران مالی خبره و کارآمد استقبال می‌کند. حال حقوقی که مدیر مالی دریافت می‌کند به‌طور ماهانه 21858 درهم است.

حقوق خلبان در دبی

پرواز، رهایی، سکوت و آرامش! این‌ها، اولین مفاهیمی است که با شنیدن عنوان «خلبانی» به ذهن آدم می‌رسد. اما می‌دانیم دگر! خلبانی مسئولیتی پرمخاطره و سنگین است. ضمنا عمر و انرژی بسیاری هم صرف می‌شود تا یک خلبان خبره پرورش پیدا کند. به همین خاطر است که خلبانی، نه‌تنها یکی از شغل های پردرآمد در دبی و امارات، بلکه یکی از سودمندترین مشاغل در کل جهان است. حقوقی که یک خلبان در ماه دریافت می‌کند، تقریبا 32083 درهم در ماه است. 

حقوق توسعه‌دهنده کسب‌وکار در دبی

توسعه‌دهندگان کسب‌وکار یا Business developers، متخصصانی هستند که طرح ارتقای عملکرد سازمان‌ها را کلید می‌زنند. به این ترتب که با بررسی راهکارهای مختلف، تلاش می‌کنند کارکرد مجموعه را سریع‌تر، بهینه‌تر و پربازده‌تر کنند. حتی در مواردی، ساختار لازم برای تغییر در زمینه کسب‌وکار را هم پایه‌ریزی می‌کند. بنابراین اگر در این زمینه تجربه و مهارت کافی دارید، امارات متحده عربی با روی خوش از شما استقبال می‌کند!حقوقی که شما برای این شغل دریافت می‌کنید،  ماهانه 10917 درهم در ماه است.

درآمد در امارات

آیا از چهارچوب‌هایی که برای تعیین سطح درآمد در امارات وجود دارد باخبرید؟ اصلا میزان درآمد افراد در امارات، طبق چه قواعدی تعیین می‌شود؟ بگذارید این سوال را در یک جمله پاسخ بدهیم: تعیین سطح درآمد در امارات، هیچ قاعده‌وقانون ازپیش‌تعیین‌شده‌ای ندارد!

نکاتی برای درآمد در امارات
یعنی چه؟ یعنی دولت امارات متحده عربی حداقل یا حداکثر حقوقی برای کارکنان خود تعیین نکرده است. پس افراد بر چه اساسی حقوق دریافت می‌کنند؟ بر اساس فاکتورهایی از این‌دست: مدرک تحصیلی، مهارت تخصصی، سابقه‌کار، سن فرد، ، ملیتش، توانایی او در مذاکره و...
بر همین اساس، عجیب نیست اگر دو نفر در یک پست فعالیت کنند اما میزان درآمدشان با هم اختلاف داشته باشد. حتی اگر آن شخص که ماهرتر است هم حقوق کمتری دریافت کند، عجیب نیست! زیرا آنچه در عقد قراردادهای کاری امارات حرف اول را می‌زند، توانایی مذاکره افراد برای متقاعد کردن کارفرمایشان است. در بخش پایین به برخی مشاغل مهم در امارات اشاره می‌کنیم.

 • درامد پزشک عمومی در امارات: از 2500 درهم در ماه

 • درامد پرستار در امارات: از 4500 درهم در ماه

 • درامد مهندس مکانیک در امارات: از 5500 درهم درماه

 • درامد پزشک در امارات: از 57884 درهم در ماه

 • درامد جوشکار در امارات: از2873 درهم در ماه

 • حقوق معلم در امارات: از 4500 درهم در ماه

 • درامد مهندس نرم‌افزار در امارات: 10917 درهم در ماه

 • درآمد عکاس در امارات: از 3518 درهم در ماه

 • درآمد آرایشگر در امارات: از 4307 دهم در ماه

حقوق ماهیانه کارگر ساده در امارات

در دبی، قانونی تحت عنوان حداقل درآمد در نظر گرفته نشده است. با این حال، برای برخی کارگران حداقل دستمزدی بر اساس سطح تحصیلات این افراد تعیین کرده‌اند. حقوق  کارگر ساده در امارات به صورت زیر است:

 • به کارگرانی که حداقل مدرک لیسانس دارند، باید حداقل 12000 درهم در ماه پرداخت کنند.
 • کارگران دارای حداقل مدرک فوق‌دیپلم، باید 7000 درهم در ماه درآمد داشته باشند.
 • افرادی که دبیرستان خود را تکمیل نکرده‌اند، حداقل حقوق دریافتی آنها 5000 درهم است. 

حقوق کارگر در امارات

قانون کار در دبی و امارات

به هرحال، اگر قصد کار کردن در دبی و امارات را دارید، باید با قوانین کاری این کشورها نیز آشنا باشید. توضیح قوانین کار در دبی را می‌توانید در بخش پایین بخوانید.

 • قانون عقد قرارداد کاری در امارات: کافرمایان موظف‌اند، قراردادهای خود را در چارچوبی مشخص و تحت 6 قالب‌کاری (تمام‌وقت، نیمه‌وقت، موقت، منعطف، مشترک و دورکاری) تعیین شده به امضا برساند.
 • قانون کار مشترک در دبی: در این شیوه‌کاری افراد می‌توانند وظایف، حقوق و مزایا و مسئولیت‌هایشان را طبق چهارچوبی مشخص با شخصی دیگر تقسیم کنند.

قانون ساعت کاری در امارات و دبی

طبق اعلام اداره کار این سرزمین، ساعت کاری افراد در امارات روزانه 8 ساعت و در هفته 48 ساعت است. همچنین در خصوص اضافه‌کاری هم قواعد مشخصی وجود دارد:

قانون ساعت کار در دبی

 • در برخی موارد، ممکن است کارفرما مستقیما از شما بخواهد که ساعات بیشتری کار کنید. باید بدانید خواسته او تنها در صورتی قانونی است که مدت اضافه‌کاری شما بیش از دو ساعت نباشد.
 • اگر موقعیت شغلی شما طوری است که همواره به اضافه‌کاری نیاز دارید، دستمزد ساعات اضافی‌تان باید طبق این فرمول محاسبه شود: دستمزد معمولی هر ساعت + 25درصد از همان دستمزد
 • چنانچه مجبور بودید در روزهای تعطیل کار کنید، باید حقوق‌تان بر این اساس محاسبه شود: دستمزد معمولی هر ساعت + 50درصد از همان دستمزد

ثبت شرکت در دبی و امارات

این یک شعار نیست!
اگر می‌خواهید حقوقتان در دبی عالی باشد و تمامی درآمد برای خودتان باشد، پیشنهاد می‌شود برای ثبت شرکت در دبی اقدام کنید! با این روش علاوه‌بر درآمد بالا، می‌توانید اقامت دبی را نیز کسب کنید. درست است که اقامت این سرزمین از طریق کار، ازدواج، تحصیل و سرمایه‌گذاری هم  قابل دریافت است اما مهم‌تر از همه، ثبت شرکت است. چرا که در قیاس با راه‌های دیگر، اخذ اقامت امارات با ثبت شرکت بسیار سریع‌تر و آسان‌تر است.»
حال این اتفاق چه مزایایی دارد؟ بخش پایین را بخوانید.

 • اخذ اقامت امارات با تمدید نامحدود
 • افتتاح حساب بانکی در امارات متحده عربی
 • مالیات صفردرصدی بر درآمد شرکت‌های ثبت‌شده
 • امکان ورود به بازارهای جهانی و تجارت در بالاترین سطح
 • عدم‌نیاز به وجود کفیل یا شریک اماراتی

جدا از این، زمان لازم برای ثبت شرکت در امارات هم بسیار کوتاه و حدود 1 الی 4 هفته است. تازه! شرطی هم برای تمدید اقامت فرد با ثبت شرکت وجود ندارد. یعنی او می‌تواند اقامت خود را تا هر زمان که شرکت فعالی در امارات دارد، تمدید کند.
بنابراین می‌بینید با ثبت شرکت در امارات، دیگر نگرانی خاصی برای زندگی در این سرزمین وجود ندارد. فقط تنها مورد حساس، آماده‌سازی مدارک لازم برای ثبت شرکت و تکمیل اصولی مراحل اداری این امر است.
اما در این باره هم نیازی نیست نگران باشید! چرا که یکی از خدمات حامی مهاجر ثبت شرکت در دبی است. از جمله خدمات ما برای ثبت شرکت در امارات عبارت است از: ارائه مشاوره تخصصی به متقاضیان، انجام صفرتاصد مراحل ثبت شرکت، اخذ اقامت امارات و... جهت کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

 • سخن پایانی

بله! یافتن کار مناسب در امارات دشوار است؛ اما به‌سبب فراهم‌بودن امکانات متنوع، همه افراد می‌توانند رفته‌رفته در کار خود پیشرفت کنند و پس از مدتی، به درآمد دل‌خواهشان در این سرزمین دست پیدا کنند.
بنابراین اگر شما هم از کسانی هستید که رویای کارکردن در امارات و کسب درآمد در دبی را در ذهن دارید، باید بدانید این مطلب را برای شما تدارک دیده‌ایم. زیرا در طول آن از درآمد در دبی، قانون کار در امارات و برخی شغل های پر درآمد در دبی و امارات حرف زدیم.
همچنین به یکی از پردرآمدترین و کم‌دردسترین شیوه‌های کسب درآمد در امارات که همان ثبت شرکت در دبی است اشاره کردیم و گفتیم که برای اخذ اقامت امارات، می‌توانید از همین طریق هم اقدام کنید.
با این حال، اگر سوال بی‌پاسخی در ذهنتان وجود دارد و یا نیاز به مشاوره برای اخذ ویزای توریستی دبی دارید، خوشحال می‌شویم که آن را از طریق قسمت نظرات مطرح کنید. همچنین در صورت لزوم، می‌توانید از طریق شماره 02148000957 نیز با همکاران ما ارتباط برقرار کنید.

سوالات پرتکرار راجع‌به درآمد در دبی و امارات

بخش پایین را به پاسخ به سوالات متداول شما درمورد درآمد در دبی و امارات اختصاص داده ایم.

بهترین حقوق ها در دبی برای چه مشاغلی است؟

پردرآمدترین مشاغل در دبی، مدیر اجرایی، جراح، مهندس نفت، وکیل، مدیر بازاریابی، مدیرفناوری اطلاعات و مدیر فروش است.

بهترین شغل در دبی برای ایرانیان چیست؟

مدیر پروژه، مهندس عمران و مدیر امورمالی از بهترین شغل‌ها در دبی برای ایرانیان است.

حقوق ماهیانه کارگر ساده در امارات چقدر است؟

حقوق کاگر ساده در امارات که مدرک لیسانس دارد، باید حداقل 12000 درهم، افرادی که مدرک فوق‌دیپلم دارند، 7000 درهم و افرادی که دبیرستان خود را تکمیل نکرده‌اند 5000 درهم باید دریافت کنند.

بیشترین و کمترین میزان درآمد در دبی چقدر است؟

هیچ مقداری برای کمترین درآمد در دبی تعیین نشده است و بیشترین درآمد 100000 درهم در دبی است.

حداقل حقوق در دبی چقدر است؟

هنوز حداقل حقوقی در دبی تعیین نشده است و این به موضوع به شغل هر شخص بستگی دارد.

شغل های پر درآمد دبی 2024 کدامند؟

از جمله شغل‌های پر درآمد در دبی، خلبانی، پزشکی و ... است که در توضیحات بالا به آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

چگونه در دبی کار پیدا کنیم؟ 

یکی از بهترین روش‌هایی مناسب برای انتخاب شغل در دبی، استفاده از پورتال‌های آنلاین است. این سایت‌ها، طیف گسترده‌ای از مشاغل را در اختیار شما قرار می‌دهند.

کارمندان در دبی چند روز مرخصی دارند؟ 

کارمندان در دبی، حق دارند 30 روز از سال را مرخصی با حقوق بگیرند.

درآمد کارواش در دبی چقدر است؟

درآمد کارواش در دبی 2250 درهم در ماه است.

حقوق راننده پایه یک در دبی چطور است؟

حقوق راننده پایه یک در دبی بین 2000 تا 4500 درهم متفاوت است. 
 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 24 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
پوریا ندرتی
با سلام لطفا در صورت وجود لطفا راهنمایی بفرمایید برای ثبت شرکت و ادامه روند کاری و اخذ مجوزهای صادرات و واردات با تشکر
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز. اگر می‌خواهید دربارۀ ثبت شرکت اطلاعات بیشتری کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم به مقالۀ ثبت شرکت در امارات مراجعه کنید. ضمنا برای دریافت مشاوره کامل، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمایی‌تان کنند.