20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

کار در امارات

اقامت از طریق کار در امارات

امارات به تعداد زیادی از کارکنان خارجی اجازه ورود موقت به این کشور را می دهد و مهاجران به طور کلی نمی توانند بخشی از جمعیت دائمی کشور باشند. به طور کلی با کارگران خارجی به خوبی و عادلانه رفتار می شود و دستمزد کافی به آنان نیز تعلق می گیرد. با این حال اکثر ناظران خارجی، بر این باورند که مهاجران نقش قابل توجهی ایفا می کنند و به نظر می رسد که نقش مهاجران برای دو یا سه دهه بعدی همچنان دارای اهمیت است. با اتمام بسیاری از پروژه های ساخت و ساز در سراسر منطقه تعداد کارگران مورد نیاز کاهش می یابد، با این حال توسعه تجاری به برنامه های ساخت و ساز بیشتری منجر می شود. چرا که اقتصاد دبی در حال رشد است. تجربه مدیریتی، حرفه ای و به ویژه فناوری همچنان پس از سال ها با افزایش تقاضا روبرو است.

فرصت های کاری در امارات

هر ساله افراد زیادی خواستار اقامت از طریق کار در امارات هستند و این اتفاق باعث رقابت بین متقاضیان کار در امارات خواهد شد. مسائل دیگری که باید در نظر گرفت، فرهنگ دبی ممکن است با کشور شما کاملا متفاوت باشد. شما در حالت ایده آل باید قبل از سفر به دبی پیشنهاد کار داشته باشید. شما به ویژه باید خوش شانس باشید و شرایط و تجربه کافی برای استفاده از هر فرصتی را داشته باشید. همچنین شما به رابط های آگاه محلی و انجام بررسی های کافی برای آشنایی با شرکت هایی که بیشترین اهمیت را برای تجربه کاری شما قائل هستند، نیاز دارید.کار در کشور های دیگر حاشیه خلیج فارس مانند کار در قطر نیز به همین صورت می باشد.

فرآیند ویزای کار در امارات

به طور اولیه کارفرما از طرف وزارت کار یا سایر مقامات وابسته یک تاییدیه برای کارمند دریافت می کند. کارمند می تواند در تمام مناطق آزاد در امارات کار پیدا کند. وزارت کار اگر متقاعد شود کسی برای انجام این شغل در امارات وجود ندارد و یا اینکه این شغل برای نیاز های خاصی که در امارات وجود ندارد و این دلیلی است که کارفرما شخصی را از خارج استخدام می کند. وقتی یک کارمند خارجی وارد امارات می شود، اگر در مناطق آزاد دبی کار می کنید، باید برای کارت شناسایی و کارت کار اقدام نمایید. این کارت ها می توانند در 30 روز پس از ورود به دبی درخواست شوند، اما بهتر این است که قبل از این 30 روز این اقدام را انجام دهید. این کارت به مدت 2 سال معتبر است.

اقدامات پس از دریافت مجوز کار

پس از دریافت کارت کار، کارمند می بایست برای معاینات پزشکی به بیمارستان یا کلینیک دولتی مراجعه کند و تست پزشکی، شامل آزمایش خون، اشعه ایکس، ایدز، هپاتیت B، هپاتیت C، سل، جذام و سفلیس است. بعد از تایید معاینات کارفرما با بازدید از DNRD تمام مدارک لازم برای مهر شدن ویزا بر روی پاسپورت کارمند را ارائه می کند. این مدارک باید طی 60 روز آماده شوند. ویزای کار امارات برای 3 سال معتبر است. بعد از 3 سال کارفرما باید برای تمدید آن اقدام نماید. در صورت عدم وجود حامی برای زمان اخذ ویزای کار در امارات، فرد می تواند درخواست ویزای کار موقت کند.

یافتن کار در امارات

برای دریافت مجوز کار در امارات نیاز به یک حامی مالی دارید. این حامی می تواند شرکت یا فردی باشد که شما را دعوت به کار کرده است. برای اغلب کارکنان خارجی شرکت حامی آن ها می شود. متخصصان بیشتر بر روی پروژه های خاص در یک شعبه از امارات کار می کنند. افراد جویای کار در امارات می توانند بخش تبلیغات در روزنامه های محلی را بررسی کنند تا شانس خود برای پیدا کردن کار در امارات را افزایش دهند. همچنین افراد می توانند از طریق تماس با شرکت های استخدام به جستجوی کار در امارات بپردازند.

اقتصاد امارات

همانند کشورهای حوزه خلیج فارس، تنوع اقتصادی در امارات حمایت می شود، به حدی که صنایع غیر نفتی در حال حاضر بیش از نیمی از تولید ناخالص داخلی را تامین می کنند. پروژه های عمده عبارت از پتروشیمی، پالایشگاه نفت، مخابرات، حمل و نقل هوایی و گردشگری هستند. امارات دارای بالاترین درآمد سرانه در جهان عرب است. تنوع صنایع در دبی بیش از سایر ایالات امارات است و مجموعه ای از پروژه های صنعتی، تولیدی، ساخت و ساز و خدماتی در حال انجام است. درگذشته منبع درآمد امارات صادرات نفت و گاز بود، اما اکنون دولت تلاش کرده است که مستقل از صادرات نفت و گاز در بخش صنایع و خدمات سرمایه گذاری کند.

صنعت گردشگری در امارات

صنعت گردشگری به ویژه در سال های اخیر شاهد پیشرفت های زیادی بوده است و سعی بر آن شده تا فرصت های شغلی جدید برای مهاجران ایجاد شود. اقتصاد ایالت دبی در طی 10 سال گذشته رشد چشمگیری داشته است و فرصت های شغلی جدید برای افراد جویای کار در دبی ایجاد شده است. کسب و کارهای کوچک و متوسط به طور خاص تحت حمایت دولت است. موقعیت های شغلی ایده آل در بین بازارهای کشورهای اروپایی و آسیایی مزایای خاصی را برای افراد جویای کار در دبی ایجاد می کند.

ویزای کار در امارات

برای کار در امارات تمام مهاجران به ویزای کار با حداقل سه ماه اعتبار از تاریخ ورود نیاز دارند. در صورتی که شما قبل از ورود به امارات شاغل بوده باشید، تمام امور مربوط به ویزای کار و مجوز توسط کارفرمای شما انجام می شود. علاوه بر این، اگر از مهاجرین دارای شغل تمام وقت باشید، همسر شما می تواند به راحتی برای یک شغل پاره وقت در امارات اجازه کار بگیرد.

شرایط کار در امارات

شرایط کار در امارات به صورت زیر می باشد:

ساعت کاری

ساعت کاری در امارات 9 ساعت در روز از ساعت (8:30 صبح تا 17:30 بعد از ظهر یا 9 صبح تا 6 بعد از ظهر) می باشد. معمولا در امارات مردم در هفته به مدت 47 ساعت کار می کنند.

مرخصی

هر کارمند مشغول به کار در امارات معمولا در سال دارای 30 روز مرخصی مجاز می باشد، به طور کلی 22 روز مرخصی با حقوق است. با این حال، کارکنان در طول دوره مرخصی استعلاجی در سال فقط 15 روز حقوق خواهند گرفت.

پرداخت حقوق

شرایط مختلفی مانند پایان خدمات در مورد کارکنان مهاجر در امارات اعمال می شود. کارمندان مشغول به کار به مدت بیش از یک سال حق دارند، برای پرداخت حق ESG درخواست دهند که شامل 21 روز حقوق برای هر سال از پنج سال اول و 30 روز حقوق برای هر سال بیشتر است.
 
بر اساس یک نظر سنجی، متوسط دستمزد در امارات به شرح زیر می باشد:
 • بخش مهندسی: 25000 درهم در سال
 • بخش مالی: 55000 درهم در سال
 • بخش املاک: 35000 درهم در سال
 • مدیریت خدمات: 40000 درهم در سال
 • بخش بهداشت و درمان: 55000-80000 درهم در سال
 • فناوری و اطلاعات: 20000 درهم در سال

مالیات و انعام

یکی از عمده ترین دلایل برای تمایل خارجیان به کار در امارات برخورداری از دستمزد کامل خود با توجه به وجود نداشتن مالیات در این کشور است. مردم کشور امارات معاف از مالیات هستند، ولی با این حال ممکن است بسیاری از هتل ها و باشگاه ها بین 10 تا 15 درصد هزینه خدمات رسانی دریافت کنند و بنابراین نیازی به پرداخت انعام نیست.

مدارک مورد نیاز کار در امارات

 • پاسپورت (حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد).
 • متقاضی می بایست کمتر از 50 سال سن داشته باشد.
 • گواهی تست پزشکی متقاضی از یک بیمارستان معتبر و دولتی.
 • یک کپی از فرم امضا شده درخواست ویزای کار امارات.
 • نامه حمایت مالی کارفرما که توسط مقامات بالاتر امضا شده است.
 • تائید صلاحیت مدارک.
 • گواهی عدم سو پیشینه.
 • عکس 6*4 متقاضی.
 • مجوز ورود که توسط وزارت کار صادر شده است.

نکاتی درباره کار در امارات

 1. هر کارفرما و شرکتی مجوز کار خود را تامین می کند و نمی توان با استفاده از یک مجوز کار در شرکت های مختلف کار کرد.
 2. ویزای کار امارات برای 3 سال معتبر است، بعد از 3 سال کارفرما باید برای تمدید آن اقدام کند.
 3. در صورت نداشتن حامی برای کار در امارات، فرد می تواند درخواست ویزای کار موقت کند.
 4. هر فرد برای زندگی در امارات به حدود 20000 تا 40000 درهم امارات در سال نیاز دارد.
 5. در صورت دریافت مجوز کار و ویزای کار در امارات فرد می تواند با همسر و فرزندان زیر 18 سال خود به این کشور مهاجرت کند، آن ها می توانند از مزایای زندگی و تحصیل در این کشور بهره مند شوند.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 10 | کل دیدگاه های تایید شده: 0