50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای توریستی دبی امارات متحده

بر خلاف بیشتر کشورهای دنیا، ویزای توریستی امارات، دبی توسط اداره مهاجرت و وزارت کار صادر می‌شود و سفارت امارات متحده ویزای توریستی صادر نمی‌کند. درخواست ویزای توریستی دبی تقریبا آسان است و فقط از طریق کارگزاری‌ها و موسسات معتبر مهاجرتی انجام می‌شود و این کار به صورت شخصی و با مراجعه به سفارت امارات قابل انجام نیست. به دلیل دخالت نداشتن سفارت در امر صدور ویزا، نیازی به مصاحبه نیست و فقط باید بر اساس نوع ویزایی که قصد دریافت آن را دارید، مدارک و پول کافی را به کارگزار مورد نظرتان برسانید.

در این مقاله قصد داریم به صورت کامل درباره ویزای توریستی امارات، دبی توضیح دهیم. در این مطلب درباره انواع ویزاهای توریستی دبی، شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی امارت، دبی ، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی دبی ، هزینه ویزای توریستی امارات ، دبی ، نحوه دریافت ویزای توریستی ویزای دبی ، مدت زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی امارات، دبی ، مدت اعتبار ویزای توریستی دبی و در نهایت نحوه تمدید ویزای توریستی دبی صحبت خواهد شد.

حامی مهاجر یک موسسه معتبر مهاجرتی و کارگزار رسمی ویزا در ایران است. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر در زمینه اخذ ویزای توریستی امارت، دبی ، اخذ اقامت امارات از طریق شریک لایسنس، رزرو تور دبی، رزرو هتل در دبی و رزرو بلیط هواپیما می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ویزای توریستی امارات، دبی

برای ورود به خاک امارات و گردشگری در دبی ، نیاز به دریافت ویزای توریستی امارات، دبی دارید. به دلیل اینکه روند دریافت ویزای توریستی دبی بسیار آسان است و اغلب از طریق کارگزاری‌ها انجام می‌شود، بیشتر افراد تصور می‌کنند برای ورود به امارات نیازی به اخذ ویزای توریستی نیست؛ در صورتی که این تصور غلط است و برای ورود به امارات حتما باید ویزای توریستی امارات را دریافت نمایید. همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، ساز و کار ویزای توریستی دبی با سایر ویزاهای توریستی کشورهای دیگر مانند کانادا، آمریکا و... متفاوت است. برای اخذ ویزای توریستی امارات نیازی به مراجعه به سفارت این کشور نیست. درخواست این ویزا فقط باید از طریق کارگزاران معتبر ویزا و موسسات مهاجرتی صورت گیرد، چرا که درخواست انفرادی ویزای توریستی امارات مورد قبول قرار نمی‌گیرد.

ویزای توریستی آنلاین امارات، دبی

یکی از تفاوت های دیگر ویزای توریستی دبی با ویزای توریستی سایر کشورها این است که در راستای پیشگیری از اتلاف وقت و هزینه و راحت تر شدن صدور ویزا برای متقاضیان در اقصی نقاط جهان، دولت امارات متحده پروسه صدور ویزای توریستی امارات، دبی را کاملا به صورت آنلاین انجام می‌دهد. این ویزا پس از ثبت درخواست و اتمام پروسه بررسی، به صورت آنلاین صادر شده و به آدرس ایمیل متقاضی ارسال می‌گردد. مسافر نیز برای استفاده از آن، فقط کافی است پرینت ویزای توریستی دبی را تهیه کرده و در هنگام ورود به امارات آن را در کنار گذرنامه به همراه داشته باشد.

انواع ویزاهای توریستی امارات ، دبی

ویزای توریستی دوبی در دو نوع صادر می‌شود. این دو نوع فقط از لحاظ مدت زمان اعتبار با یکدیگر متفاوت هستند :

 • ویزای توریستی امارات 14 روزه :  با این نوع ویزا می‌توانید حداکثر 14 روز در کشور دبی اقامت داشته باشید. این ویزا فقط برای یک بار ورود به امارات اعتبار دارد و در صورت خروج از امارات باطل خواهد شد.
 • ویزای توریستی امارات یک ماهه : با این نوع ویزا می‌توانید حداکثر 30 روز در کشور دبی اقامت داشته باشید. این ویزا فقط برای یک بار ورود به امارات اعتبار دارد و در صورت خروج از امارات باطل خواهد شد.

در واقع مدت زمان ویزای توریستی دبی، مدت مجاز اقامت شما در امارات را مشخص می‌کند.

زمان اخذ ویزای توریستی امارت، دبی

زمان اخد ویزای توریستی امارات، دبی بسیار کم است و این پروسه به قدری پر سرعت انجام می‌شود، که گاهی اوقات تصور می‌شود ورود به امارت نیازی به ویزا ندارد. امکان دارد در بعضی موارد خاص مدت زمان صدور ویزا کمی بیشتر به طول بیانجامد؛ اما به صورت کلی زمان لازم برای صدور ویزای توریستی امارات، دبی بین 3 تا 7 روز کاری و برای ویزای فوری بین 1 تا 3 روز کاری می باشد.

شرایط اخذ ویزای توریستی دبی

مواردی که در این قسمت برای شرایط اخذ ویزای توریستی دبی عنوان می‌شود، آخرین قوانین وضع شده توسط کشور امارات است. در سال‌های اخیر به دلیل شیوع بیماری کرونا و تنش روابط دیپلماتیک بین کشور ایران و امارات، شرایط اخذ ویزای توریستی امارات، دبی برای سرعت بیشتری تغییر می‌کند. به طور مثال برای چند ماه قانونی از طرف کشور امارات وضع شد که صدور ویزای توریستی امارات برای مردهای مجرد زیر 50 سال ایرانی ممنوع شد؛ اما چند ماه بعد این قانون لغو شد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم، حتما اخرین اخبار ویزای توریستی دبی را از همین صفحه یا از صفحه اینستاگرام حامی مهاجر یا از کانال تلگرام حامی مهاجر پیگیری نمایید.

شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی امارات، دبی شامل موارد زیر است :

 • امکان دریافت ویزای توریستی امارات، دبی به صورت شخصی امکان‌پذیر نیست و این کار باید حتما از طریق یک کفیل (موسسه معتبر مهاجرتی یا آژانس مسافرتی) انجام شود.
 • برای افراد زیر 18 سال و افراد بالای 70 سال که بخواهند به صورت انفرادی به دبی مسافرت کنند، ویزا صادر نمی‌شود، و این افراد باید حتما به همراه خانواده به دبی بیایند.
 • متقاضی ویزا فقط باید از طریق خطوط هوایی امارات وارد دبی شده و از آن خارج شود.
 • در هر صورت ورود به امارات متحده بستگی به تایید اداره مهاجرت این کشور دارد
 • داشتن بیمه مسافرتی به منظور سفر به دبی الزامی است. (این کار توسط کارگزار ویزای شما انجام خواهد شد.)
 • در دوره بیماری کرونا شرایط اخذ ویزای توریستی دبی از حالت عادی متفاوت است و قوانین جدید موقتی برای ورود به امارات وضع شده است. در ادامه درباره شرایط ویزای توریستی دبی در دوره کرونا صحبت خواهیم کرد.

شرایط اخذ ویزای دبی برای دختران

شرایط اخذ ویزای دبی برای دختران به این صورت است که دختران زیر 18 سال نمی‌توانند به تنهایی ویزای توریستی دبی را اخذ نمایند. دختران بالای 18 سال در صورتی که مشکلی بابت دریافت پاسپورت نداشته باشند، می‌توانند ویزای توریستی امارات، دبی را اخذ نمایند و شرط مجرد یا متاهل بودن آنان برای دریافت ویزای توریستی دبی مطرح نیست.

ویزای توریستی دبی برای مردان مجرد زیر 50 سال باز شده است؟

دولت امارات برای چند ماه قانونی وضع کرد که از ورود مردان مجرد زیر 50 سال ایرانی به خاک دبی جلوگیری می‌شد و این دسته از افراد حتما باید به همراه همسر خود درخواست ویزای توریستی دبی می‌کردند، اما اخیرا این قانون لغو شده است و محدودیتی برای درخواست ویزای مردان مجرد زیر 50 سال وجود ندارد.

ویزای توریستی دبی در شرایط کرونا

شیوع بیماری کرونا بیشتر قوانین سفر به کشورهای دیگر را تغییر داده است و کشورهای مختلف مجبور شده‌اند برای کنترل این بیماری اقدام به وضع قوانین جدید نمایند. امارات نیز به منظور کنترل شیوع کرونا در کشور خود، شرایط جدیدی را برای اخذ ویزای توریستی دبی در شرایط کرونا وضع کرده است و افرادی که این قوانین را رعایت نمی‌کنند، نمی‌توانند وارد خاک امارات شوند. برای اخذ ویزای توریستی امارات، دبی در کرونا باید شرایط زیر را رعایت کنید :

 • انجام تست کرونا 72 ساعت قبل از مسافرت به دبی ( این تست کرونا باید تحت شرایط خاصی انجام شود که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد.
 • برای همه مسافران داشتن بیمه مسافرتی با پوشش بیماری کرونا الزامی است.
 • از مسافران کشورهایی همچون ایران که بیشترین درگیری را با کرونا دارند، در فرودگاه امارات نیز تست کرونا گرفته خواهد شد و هزینه این تست بر عهده مسافر است.
 • چنانچه در فرودگاه امارات از مسافر تست کرونا گرفته شود، مسافر باید تا زمان مشخص شدن نتیجه تست، در هتل خود قرنطینه باشد و اجازه خروج از اتاق خود را نخواهد داشت.
 • چنانچه مسافر علائم بیماری کرونا را داشته باشد یا نتیجه تست کرونای او مثبت باشد، مسافر به سیستم درمانی امارات معرفی خواهد شد.
 • عبور از دستگاه های ویژه حرارت سنج در فرودگاه امارات الزامی است.

شرایط تست کرونا برای ورود به کشور امارات

همانطور که گفتیم یکی از شرایط اخذ ویزای توریستی امارات، دبی در کرونا انجام تست کرونا در کشور مبدا است. برای انجام این تست در کشور مبدا باید دو نکته حتما در نظر گرفته شود :

 • تست کرونا باید حتما از نوع PCR باشد و سایر تست های کرونا دیگر مورد قبول نمی‌باشد.
 • تست  PCRباید حتما 72 ساعت قبل از سفر انجام شده باشد.
 • باید پرینت رسمی نتیجه تست کرونا را که به زبان انگلیسی یا عربی است، به همراه داشته باشید و نسخه اس ام اسی و الکترونیکی آن مورد قبول نیست.
 • تست PCR باید حتما در آزمایشگاه های مورد تایید کشور امارات انجام شده باشد. (لیست این آزمایشگاه ها در ادامه برای شما آورده خواهدشد. )

آزمایشگاه های مورد تایید امارات برای تست کرونا ویزای توریستی دبی

جدول زیر لیست تمام آزمایشگاه های مورد تایید امارات برای تست کرونا در شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، تبریز و شیراز است. جدول زیر به روزترین لیست آزمایشگاه های مورد تایید امارات برای تست PCR کرونا است. لیستی که در جدول زیر مشاهده می‌کنید برای مخاطبان ساکن در ایران است، برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، می‌توانید لیست اصلی آزمایشگاه های مورد تایید امارات برای تست کرونا را مورد بررسی قرار دهید.

شهر

آزمایشگاه مورد تایید برای انجام تست PCR ویزای توریستی دبی

تهران

انستیتو پاستور ایران ( فقط برای برای دارندگان پاسپورت های دیپلماتیک و مقامات دولتی )

آزمایشگاه آزادی

آزمایشگاه بهار

آزمایشگاه بیمارستان پارس

آزمایشگاه بیمارستان نیکان

آزمایشگاه پارسیان

آزمایشگاه کلینیک پیوند

مرکز پاتوبیولوژی دی

آزمایشگاه پاتوبیولوژی سعید

آزمایشگاه کلینیکی قلهک

آزمایشگاه لاوازیه

آزمایشگاه پزشکی

آزمایشگاه بیمارستان آتیه

آزمایشگاه بیمارستان تندیس

آزمایشگاه بیمارستان خاتم الانبیا

آزمایشگاه بیمارستان دی

آزمایشگاه بیمارستان رسالت

آزمایشگاه بیمارستان عرفان

آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش

آزمایشگاه آینده

آزمایشگاه انستیتو رویان

آزمایشگاه ولیعصر اسلام شهر

پاتوبیولوژی فروردین

پژوهشکده معتمد جهاد

آزمایشگاه قلی زاده اسفندیاری

آزمایشگاه ابن سینا

آزمایشگاه بقراط

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مرکزی

آزمایشگاه کیوان

آزمایشگاه پاتوبیولوژی کریمی‌نژاد-نجم آبادی

آزمایشگاه پارس طب

آزمایشگاه کاویان

آزمایشگاه بیمارستان مهر

آزمایشگاه سیمرغ

آزمایشگاه بیمارستان لاله

مشهد

آزمایشگاه پردیس حافظ

آزمایشگاه دکتر اجتهادی

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مشهد

آزمایشگاه نیکان

آزمایشگاه جهاد دانشگاهی

آزمایشگاه اکبرزاده

آزمایشگاه آیت اللهی

آزمایشگاه ایران

آزمایشگاه نوروزپور

اصفهان

آزمایشگاه مفید

آزمایشگاه پارک

آزمایشگاه دکتر بصیر کازرونی

تبریز

آزمایشگاه دانش

آزمایشگاه سلام

شیراز

آزمایشگاه پیوند

آزمایشگاه پارس

آزمایشگاه آنالیز

آزمایشگاه آریانا

شرایط سفر از دبی به ابوظبی در شرایط کرونا

اشخاصی که می‌خواهند برای انجام امور اداری (همچون مراجعه به سفارت آمریکا) به صورت زمینی از دبی به ابوظبی بروند، باید به این موضوع توجه کنند که شرایط محدودیت های کرونایی در ابوظبی سخت تر از دبی است و مسافران باید حتما شرایط سفر از دبی به ابوظبی در دوره کرونا را رعایت نمایند. این شرایط به شرح زیر است :

 • مسافران واکسینه شده‌ای که از کشورهای با شرایط سبز کرونایی وارد می شوند، باید در هنگام ورود به ابوظبی تست PCR کرونا بدهند و در روز ششم ورود خود به ابوظبی یکبار دیگر این تست را تکرار کنند. این مسافران نیازی به قرنطینه شدن ندارند.
 • مسافران واکسینه شده ای که از کشورهای دیگر وارد می‌شوند، باید در هنگام ورود به ابوظبی تست PCR کرونا بدهند، 5 روز قرنطینه شوند و در روز چهارم ورود خود به ابوظبی یکبار دیگر این تست را تکرار کنند.
 • مسافران واکسینه شده ای که در تماس با یک فرد مبتلا به کرونا بوده‌اند، باید در هنگام ورود به ابوظبی تست PCR کرونا بدهند، 5 روز قرنطینه شوند و در روز چهارم ورود خود به ابوظبی یکبار دیگر این تست را تکرار کنند.
 • مسافران واکسینه نشده ای که از کشورهای با شرایط سبز کرونایی وارد می شوند، باید در هنگام ورود به ابوظبی تست PCR کرونا بدهند و در روز ششم ورود خود به ابوظبی یکبار دیگر این تست را تکرار کنند. در صورتی که این مسافران بیشتر از 6 روز در ابوظبی اقامت دارند، باید در روز 12 ام ورود خود به ابوظبی، یکبار دیگر تست کرونا را تکرار نمایند. این مسافران نیازی به قرنطینه شدن ندارند.
 • مسافران واکسینه نشده ای که از کشورهای دیگر وارد می‌شوند، باید در هنگام ورود به ابوظبی تست PCR کرونا بدهند، 10 روز قرنطینه شوند و در روز هشتم ورود خود به ابوظبی یکبار دیگر این تست را تکرار کنند.
 • مسافران واکسینه نشده ای که در تماس با یک فرد مبتلا به کرونا بوده‌اند، باید در هنگام ورود به ابوظبی تست PCR کرونا بدهند، 10 روز قرنطینه شوند و در روز هشتم ورود خود به ابوظبی یکبار دیگر این تست را تکرار کنند.

مدارک لازم برای صدور ویزای توریستی امارات ، دبی

 • اسکن رنگی دو صفحه اول پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار.
 • عکس رنگی متقاضی (3*4).
 • فرم اصلی درخواست ویزا
 • کپی از بلیط شرکت هواپیمایی امارات

توجه داشته باشید که نیازی به ترجمه مدارک ویزای دبی نیست و فقط ارائه اصل مدارک کفایت می‌کند. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر در زمینه اخذ ویزای توریستی امارت، دبی ، رزرو تور دبی، رزرو هتل در دبی و رزرو بلیط هواپیما می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی امارات ، دبی در کرونا

 • انجام تست PCR کرونا در مراکز مورد قبول دولت امارات و به همراه داشتن گواهی آن که به زبان انگلیسی یا عربی است.
 • داشتن بیمه مسافرتی

نحوه دریافت ویزای توریستی دبی

برای دریافت ویزای توریستی دبی حتما لازم است که از طریق یک موسسه مهاجرتی معتبر، کارگزاری ویزا و یا آژانس مسافرتی اقدام نمایید و نمی‌توانید با مراجعه به سفارت امارات ویزای توریستی دبی دریافت کنید. بنابراین داشتن کفیل برای اخذ ویزای توریستی دبی الزامی است. تمام کارهای ویزای توریستی دبی به صورت آنلاین انجام می‌شود و ویزا پس از صدور به ایمیل شما ارسال خواهد شد. ویزای توریستی دبی در یک کاغذ A4 چاپ می‌شود و برخلاف ویزاهای توریستی آمریکا یا کانادا، نیازی به چسباندن آن به پاسپورت نیست. فقط کافی است که برگه ویزا را همراه پاسپورت داشته باشید.

موسسه حامی مهاجر کارگزار رسمی ویزا در ایران است. چنانچه قصد مسافرت به دبی و اخذ ویزای توریستی امارات، دبی را دارید، می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ویزای توریستی دبی چند روزه است؟

ویزای توریستی دبی می‌تواند در دو نوع 14 روزه و یک ماهه صادر شود. چنانچه مدت اعتبار ویزای شما بیشتر باشد، هزینه ویزای توریستی دبی نیز بالاتر خواهد رفت. گفتنی است که عدد گفته شده برای مدت اعتبار ویزا، تعداد روزهایی است که مجاز به اقامت در دبی هستید. به طور مثال شما با ویزای 14 روزه دبی، می‌توانید 14 روز در دبی اقامت داشته باشید و پس از آن باید کشور امارات را ترک کنید.

هزینه ویزای توریستی دبی

گفتنی است که به علت شرایط بیماری کرونا هزینه بیمه مسافرتی اجباری نیز به هزینه ویزای توریستی امارات، دبی اضافه شده است. در جدول زیر می‌توانید هزینه های مربوط به این ویزا را مشاهده کنید.

هزینه بیمه مسافرتی اجباری

هزینه ویزای توریستی دبی

نوع ویزا

70 درهم (بیمه 30 روزه)

135 درهم (بیمه 90 روزه)

340 درهم

ویزای 14 روزه

70 درهم (بیمه 30 روزه)

135 درهم (بیمه 90 روزه)

380 درهم

ویزای یک ماهه

تمدید ویزای توریستی دبی

در صورتی که قصد دارید ویزای توریستی امارات، دبی را تمدید کنید، پاسپورت شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. ویزای توریستی می تواند به مدت 30 روز تمدید شود و این کار توسط اداره مهاجرت امارات متحده انجام می پذیرد. ویزای شهری نیز می تواند تمدید شود، لازم به ذکر است اگر از شهر ابوظبی وارد امارات متحده شده اید، امکان تمدید ویزا در دبی وجود ندارد.

سخن پایانی

در این مقاله تمام مطالب مربوط به ویزای توریستی امارات، دبی مورد بررسی قرار گرفت. در این مطلب بیان شد که ویزای توریستی دبی به صورت انفرادی قابل دریافت نیست و برای اخذ آن باید حتما از طریق موسسات مهاجرتی معتبر و یا آژانس های مسافرتی اقدام کرد. همچنین در مورد شرایط اخذ ویزای توریستی دبی نیز صحبت کردیم و قوانین جدید اخذ ویزای توریستی دبی در شرایط کرونا را نیز بیان کردیم. در این نوشته در مورد هزینه ویزای توریستی دبی و مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی دبی نیز توضیحات کاملی ارائه شد. آخرین اخبار ویزای توریستی دبی را می‌توانید از همین صفحه یا از صفحه اینستاگرام حامی مهاجر یا از کانال تلگرام حامی مهاجر پیگیری نمایید.

حامی مهاجر یک موسسه معتبر مهاجرتی و کارگزار رسمی ویزا در ایران است. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر در زمینه اخذ ویزای توریستی امارت، دبی ، رزرو تور دبی، رزرو هتل در دبی و رزرو بلیط هواپیما می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 5 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
ناشناس
سلام ببخشید اگر روی ویزا محل صدور دبی درج شده باشه، برای ورود به امارات میشه از شهر شارجه وارد شد؟ و بعدا قابل تمدید هست؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود به شما همراه عزیز&nbsp;</p> <p>به طور کلی شما ویزای امارات دریافت کردید و شهر ورودتون ملاک نیست.&nbsp;</p> <p>در خصوص تمدید ویزا بایید نوع ویزا و مدت اعتبار ویزاتون بررسی بشود که پیشنهاد میکنیم در این زمینه با موسسه تماس بگیرید و با کارشناس در این زمینه مشاوره داشته باشید . شماره تماس موسسه 02148406</p>