20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای کار امارات

امارات یکی از مهمترین و محبوب ترین قطب های گردشگری می باشد که دارای مراکز گردشگری و جذابیت های فراوانی است که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود سوق می دهد. با توجه به رونق اقتصادی و فرهنگی در کشور امارات سیل مهاجران به این کشور روز به روز در حال افزایش می باشد. یکی از مستلزمات سفر به امارات گرفتن ویزا می باشد. ویزای کار یکی از ویزاهای این کشور بشمار می رود که در این مقاله قصد داریم تمام مراحل اخذ ویزای کار امارات را بیان نمائیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه درخواست اجازه کار درامارات

با توجه به رشد روز افزون صنعت در کشور پر از هیجان دبی میزان تقاضای نیروی کار برای حفظ این رشد به صورت تصاعدی و سریع در حال افزایش است. با افزایش رشد پیش‌بینی‌شده درهمه بخش‌های اقتصادی، فرصت های شغلی دراین کشور زیاد است. بنابراین تعداد مهاجران اعم از کارگر ماهر وکارگر غیر ماهر، هر ساله با ویزای کار وارد این کشور می‌شوند. هر مهاجر خارجی که تبعه امارات نباشد، نیازمند ویزای اقامت برای زندگی و کار در دبی است. با دریافت ویزای کار اقامت کار برای کارکنان که موفق به دریافت ویزای کاری شده اند از سمت وزارت کار دبی صادر می شود. اکثر مهاجران قبل از رسیدن به دبی باید ویزای کاروهمچنین شغل موردنظرخود را دریافت نمایند تا برای دریافت مجوز کار نیازی به مراجعه به وزارت کار نداشته باشند. کارفرما موظف است مسئولیت مراحل درخواست ویزا را به عهده بگیرد و به نمایندگی از کارمند، به بخش های مربوطه مراجعه نماید. طبق قانون کشور دبی، کارفرمایان موظف به پرداخت هزینه های مالی مربوط به تهیه ویزا برای کارمند موردنظر خود خواهد بود.
انواع مختلفی از مجوزهای کاری لازم برای اشتغال در دبی وجود دارد که این ویزاها بسته به نوع و مدت زمان اشتغال متفاوت خواهند بود. دولت امارات‌متحده‌عربی تلاش کرده‌است روند اخذ ویزا را تسهیل کند، اما هنوز اسناد حقوقی متفاوتی وجود دارد که باید با آن‌ها مطابقت داشته باشد.در ادامه یک راهنمای کامل و گام به گام در مورد روش درخواست ویزا کاری و اشتغال به کار را بیان خواهیم نمود.

درخواست ویزای اقامت امارات

برای دریافت مجوز کار، ابتدا باید کارمند ویزای اقامت داشته باشد که معمولاً این ویزا برای مدت سه سال اعتبار خواهد داشت. انواع مختلف ویزای اقامت وجود دارد که مدارک مورد نیاز برای ویزای اقامت شامل موارد زیر می باشد.

 • تکمیل فرم درخواست
 • عکس در ابعاد موردنظر پاسپورت
 • گذرنامه اصلی کارمند با یک نسخه
 • کپی کارت معتبر شرکت
 • مجوز تجاری معتبر شرکت
 • هزینه درخواست
 • گواهی بهداشت معتبر
 • مجوز ورود توسط وزارت کار صادر شده است

الزامات پزشکی برای ویزای اقامت امارات

یک گواهی سلامت معتبر برای صدور مجوز اقامت لازم است؛ این امر مستلزم آن است که متقاضیان در هر بیمارستان دولتی یا درمانگاه پزشکی تحت کنترل سلامتی قرار گیرند.
آزمون باید به محض حضور متقاضی در کشور انجام شود. آزمون های خارج از کشور پذیرفته نمی شوند.
معاینه پزشکی شامل آزمایش های اشعه ایکس قفسه سینه و آزمایش خون برای بررسی برخی از بیماری های واگیر از جمله  ایدز(اچ آی وی)، جذام ، هپاتیت و سل انجام می شود. نتایج مثبت هر یک از این آزمایشات منجر به انکار ویزای اقامت و اخراج سریع از دبی انجام خواهد شد .در حال حاضر هیچ روند درخواست تجدید نظر در این مورد در دبی انجام نشده است.

الزامات ویزای کار امارات

اولین قدم برای گرفتن مجوز کار این است که از وزارت کار تاییدیه بگیرید. کارفرما از طرف کارمند برای این کار درخواست خواهد داد. تاییدیه مربوط به درخواست  ویزا باید قبل از ورود کارمند به امارات صادر شود. مهم‌ترین الزامات ویزای کار، اثبات یک قرارداد کار یا پیشنهاد کار از یک شرکت در امارات‌ متحده‌عربی است. در طی فرآیند تصویب ، وزارت کار معمولاً با بررسی اینکه هیچ شهروند بیکاردرامارات قادربه انجام کارمربوطه نیست ، تصمیم خود را پایه گذاری می کند. درهنگام دریافت تاییدیه، وزارتخانه یک ویزای مجوز ورود (که به عنوان ویزای صورتی معروف است) را صادر می‌نماید که به واسطه آن متقاضیان اجازه ورود به امارات‌متحده‌عربی را خواهند داشت. این مجوز برای ۲ ماه از تاریخ صدورمجوزمعتبر است و به دارنده اجازه می‌دهد که مدت ۳۰ روز درامارات‌متحده‌عربی باقی بماند .این مجوز دو بارقابل تمدید می باشد.
بعد از ورود کارمند به کشور، کارفرما فرآیند درخواست برای کارت اجازه کار(labor card) را آغاز می‌کند. برای استخدام منطقه آزاد یک کارت شناسایی صادر خواهد شد. هر دو کارت شناسایی و کارت اجازه کار به طور معمول برای ۲ سال معتبر هستند. بعد از ورود کارمند به کشور او (کارمند) شصت روز فرصت دارد تا کلیه تشریفات لازم برای دریافت ویزای اقامت را تکمیل نماید. توصیه می شود به جای انتظار و موکول کردن کارتا آخرین لحظه این مراحل را سریعتر انجام دهید.

سپس کارمند باید پس از دریافت فرم مربوطه که درهرمرکز تایپ قابل تهیه می باشد و تکمیل آن به مرکز خدمات امارات مراجعه خواهد کرد. باید در نظر داشته باشید که گذرنامه معتبر و اصلی و همچنین اجازه ورود معتبر برای این اقدامات لازم و ضروری می باشد.

اکنون کارفرما می‌تواند به مراجع مهاجرت برای ویزای اقامت درخواست دهد و کارمندان باید به هر کدام از بیمارستان‌های دولتی برای آزمون‌های تناسب پزشکی خود( تست های آمادگی جسمانی) مراجعه نماید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین اقدامات مربوطه بهتر است به بخش مورد نیاز پزشکی برای ویزای اقامت مراجعه نمایید. کارمندان برای عده ای از مشاغل خاص نیاز به صلاحیت های تحصیلی دارند که برای دریافت تاییدیه آن می توانید توسط سفارت امارات‌متحده‌عربی در کشور خودتان و همچنین وزارت امور خارجه در امارات‌متحده‌عربی اقدام نمایید.

هنگامی که کارفرما نتایج آزمایش آمادگی پزشکی را آماده می کند، می‌تواند با تمام مدارک مربوطه به اداره قبول تابعیت و اقامت دبی (DNRD) مراجعه نموده و ویزای مربوطه را اخذ نماید. 

مدارک مورد نیاز برای اجازه کار امارات

 • عکس‌های متقاضی
 • ویزای اقامت
 • گذرنامه معتبر (حداقل شش ماه اعتبار مورد نیاز)
 • گواهی سلامت معتبر
 • سه کپی از قرارداد استخدام یکی برای کارفرما، یکی برای کارمندان و یکی برای وزارت کار
 • گواهینامه های تحصیلات و سایر مدارک مربوط به مدارک حرفه ای
 • مجوز تجاری معتبر شرکت حمایت مالی

و در ادامه ذکر این نکته حائزاهمیت می باشد که شرایط ویزا ممکن است بدون به روزرسانی وب سایت های مربوطه تغییر یابد، بنابراین متقاضیان همیشه باید آخرین خبرهای مربوطه را با کنسولگری یا سفارتخانه های موردنظر خود بررسی نمایند.

مجوزهای کار و ویزای مبتنی بر اشتغال

اخذ مجوز کار یا ویزای اشتغال در امارات کاملاً ساده است. اکثر مهاجران با اشتغال در امارات متحده عربی وارد امارات متحده عربی می شوند.  این امر روند کار ویزا را ساده تر می کند زیرا بیشتر شرکت های امارات متحده عربی کلیه شرایط ویزای اقامت و شرایط کارازجمله پرداخت هزینه ویزا را کنترل می کنند. مجوزهای کاری و ویزاهای اشتغال می تواند درهر جایی از یک تا ده سال به طول انجامند.  از ماه مه سال 2019 ، امارات متحده عربی اولین طرح اقامت دائم خود را با عنوان گلدن کارت منتشر کرد. این ویزا در درجه اول برای "متخصصان استثنایی" اعمال می شود.

هزینه دریافت ویزای کاری امارات متحده عربی

هزینه ویزای کاری امارات متحده عربی به دسته شرکت شما و اینکه آیا شما یک کارگر ماهر یا غیر ماهر هستید بستگی دارد.

سطح مهارت برای دریافت ویزای کار امارات

سطح 1: این افراد دارای مدرک لیسانس یا مدرک بالاتر هستند. در واقع این گروه افراد بعضی از متخصصان واجد شرایط  به شرح زیرمی باشند.
مدیر، مهندس، دکتر، معلم، حسابدار، منشی، متخصص بازاریابی، مسئول اجرایی، داروساز، مسئول، امور اداری، افسر رزرو، مامور امنیت، مسئول روابط عمومی، اپراتور کامپیوتر، طراح تبلیغات

سطح ۲: این دسته شامل افرادی می شود که دیپلم خود را درهر زمینه‌ای به اتمام رسانده‌اند و در مشاغل فنی و حرفه ای حضور دارند.

سطح ۳: این افراد دارای مدارک دبیرستان یا صلاحیت بالاتر دبیرستان را دارا می باشند.
مدیر فروش، نماینده فروش، سرپرست فروش، سرپرست وبسایت، منشی اداره، منشی مکاتبات، منشی ترخیص کالا از گمرک، منشی در زمینه صدور بلیط ، کارمند در بعضی مشاغل مرتبط، پذیرشگر، صندوقدار، راهنمای گردشگری

ویزای تجاری امارات

امارات‌متحده‌عربی به عنوان یک فرهنگ کسب‌وکار پیشرو، ویزای تجاری برای کارگران ماهر فراهم می‌کند که به رونق اقتصادی و رشد اقتصادی این کشور کمک خواهند کرد

دریافت ویزای ماموریت کاری امارات

ویزای ماموریت کاری یک ویزای کاری ۹۰ روزه است که باید توسط شرکتی درامارات‌متحده‌عربی حمایت شود. این ویزا به مهاجران اجازه می‌دهد تا وارد کشور امارات شده و برای مدت کوتاهی مشعول به کارشوند. برخی از مهاجران از این ویزا برای کاوش و شناختن امارات‌متحده‌عربی پیش از جابجایی رسمی استفاده می‌کنند.

ویزا برای افراد با استعدادهای تخصصی

این ویزا شامل استعدادهای متخصص و محققان در زمینه‌های علوم و دانش می‌شود . این امر برای پزشکان، متخصصان، دانشمندان، مخترعان و همچنین افراد خلاق در زمینه فرهنگ و هنر نیز صادق است. این ویزا شامل همسر و فرزندان نیز می شود. همه گروه‌ها ملزم هستند یک قرارداد استخدام معتبر در یک زمینه تخصصی در امارات‌متحده‌عربی داشته باشند.

شرایط ویزای خود اشتغالی امارات

اولین الزام ویزای خود اشتغال برای انجام این کار، پیدا کردن اسپانسر است. برای پیدا کردن یک اسپانسرمناسب، آسان‌ترین راه ورود به کشور و جستجوی شخصی یا آنلاین است. باید در نظر داشته باشید زمانی که می‌توانید با چهره‌های علاقه‌مند (اسپانسرهای علاقه مند) مواجه شوید، حمایت از خود اشتغالی می‌تواند از طریق یک منطقه آزاد، به عنوان پیمان‌کار از طریق یک شرکت تازه‌ تاسیس، یا از طریق یک فرد به دست آید. ویزای خود اشتغال اغلب به عنوان ویزای آزاد خوانده می‌شود.

وقتی درخواست ویزای خود اشتغالی می کنید ، از شما انتظار می رود که صلاحیت های مناسب را در هر زمینه ای که قصد کار دارید نشان دهید.  به عنوان مثال ، اگر خود اشتغالی شما درحوزه پزشکی باشد از شما انتظار می رود صلاحیت های کافی را به وزارت بهداشت نشان دهید . به مهاجران توصیه می شود با یک وکیل یا متخصص تجارت مشورت کنند.

انواع ویزای خود اشتغالی

 • سرمایه گذاران در یک ملک
 • کارآفرینان
 • سرمایه گذاران در سرمایه‌گذاری‌های عمومی حداقل ۱۰ میلیون درهم (2.7 میلیون دلار آمریکا)
 • ویزای آزاد

سرمایه گذاران در امارات متحده

 • سرمایه‌گذار باید در یک ملک دارای ارزش ناخالص بیش از ۵ میلیون درهم (۱.۳ میلیون دلار آمریکا)سرمایه‌گذاری کند.
 • مقدار سرمایه‌گذاری شده در املاک و مستغلات نباید به صورت وام باشد.
 • حفظ کردن ملک به مدت حداقل سه سال در کشور امارات.
 • این ویزا به دارندگان این امکان را می‌دهد که مدت پنج سال در کشور بمانند.

کارآفرینان

این رده شامل افرادی است که دارای یک پروژه موجود با حداقل سرمایه ۵۰۰۰۰۰ درهم (۱۳۶،۰۰۰ دلار آمریکا) یا کسانی هستند که تایید صلاحیت موسسات تجاری معتبر در کشور را دارند.

به کارآفرین اجازه ویزای چند ورودی به مدت شش ماه داده می شود که قابل تمدید برای شش ماه دیگر است . ویزای طولانی مدت شامل همسر و فرزندان ، شریک زندگی و سه مدیر اجرایی نیز خواهد بود. این ویزا به دارندگان این امکان را می‌دهد که مدت پنج سال در کشور بمانند.

سرمایه گذاران در سرمایه‌گذاری‌های عمومی حداقل ۱۰ میلیون درهم (2.7 میلیون دلار آمریکا)

این سرمایه گذاری ممکن است اشکال مختلفی به شرح زیر داشته باشد.

 • سپرده حداقل 10 میلیون درهم در صندوق سرمایه گذاری در داخل کشور.
 • تأسیس شرکتی در امارات با سرمایه حداقل 10 میلیون درهم.
 • مشارکت در یک شرکت موجود یا جدید با ارزش سهم حداقل کمتر از 10 میلیون درهم
 • داشتن سرمایه گذاری در کل در کمتر از 10 میلیون درهم، در تمام زمینه های ذکر شده ، به شرط اینکه سرمایه گذاری در بخش های غیر از املاک و مستغلات کمتر از 60٪ از کل سرمایه گذاری نباشد

ویزای آزاد

برای درخواست ویزای آزاد به موارد زیر نیاز خواهید داشت.

 • فرم درخواست مجوز مستقل برای منطقه آزاد انتخابی شما.
 • کپی از برنامه کاری شما.
 • کپی پاسپورت
 • نامه پیشنهادی امضا شده توسط کارفرمایان فعلی / قبلی.
 • رزومه و گواهینامه های صلاحیت اصلی
 • ارائه گواهی عدم شکایت (NOC) مبنی بر انتقال ویزای اقامت به ویزای آزاد
 • گواهی وضعیت خوب توسط یک بانک که تضمین می‌کند شما تاریخچه بانکی رضایت‌بخشی دارید.
 • پورتفولیوی کار یا هر نمونه کاری که ثابت کند شما می‌توانید در فعالیت کاری اعلام‌شده مستقل باشید.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 6 | کل دیدگاه های تایید شده: 0