20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای کار انگلستان – ویزای tier 2 انگلستان

ویزای انگلستان مجوزی است که به فرد جهت ورود به کشور انگلستان داده می‌شود. ویزای انگلستان دارای انواع مختلفی می‌باشد که دارای اهداف مشخصی است که اعتبار آنها نیز برحسب نوع ویزا متفاوت است و قبل از تمام شدن تاریخ ویزا شما موظف خواهید بود کشور را ترک کنید و یا اینکه در بعضی شرایط خاص می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید. در مقاله‌ای دیگر  ویزای Tier 1 انگلستان را توضیح دادیم اما در این بخش به بررسی ویزای Tier 2 انگلستان می‌پردازیم.

ویزای Tier 2 انگلستان

ویزای Tier 2 انگلستان  یا ویزای کار انگلستان به صورت دائمی، برای افراد باتخصصی‌ است که به صورت بلندمدت قصد اقامت و کار در حوزۀ تخصصی خود مانند فناوری اطلاعات، حسابداری، تدریس و یا مراقبت‌های بهداشتی را دارند. شغل مورد تخصص شما باید در لیست شغل‌های Tier 2 یا شغل‌هایی که انگلستان در آن کمبود دارد، موجود باشد. این شغل‌ها ابتدا می‌بایست به افراد داخل منطقه اقتصادی اروپا معرفی شده و اگر هنوز جای خالی باقی ماند، افراد خارج از منطقه اقتصادی اروپا می‌توانند برای این شغل‌ها اقدام کنند؛ برای همین احتمال قبولی افراد در این بخش بسیار کم و تقریباً نزدیک به صفر است. مگر اینکه شغل مورد نظر شما در لیست شغل‌های دارای کمبود باشد. شغل‌های این لیست از قاعده بالا مستثنا می‌باشند.

انواع ویزای Tier 2 انگلستان

انواع مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای Tier 2 به صورت زیر است:
  • ویزای کار عمومی (تخصص)
  • ویزای انتقال داخل شرکتی
  • ویزای مبلغ دینی
  • ویزای ورزشکاری

ویزای Tier 2 انگلستان (ویزای کار عمومی)

این ویزا مناسب افرادیست که دارای پیشنهاد شغلی و گواهی مخصوص اسپانسری از یک کارفرمای انگلیسی که مجوز اسپانسری دارد، هستند. پیشنهاد شغلی این کارفرما ابتدا باید برای افراد داخل بریتانیا ارسال شود و اگر به حدنصاب نرسید، به مهاجران ابلاغ می‌شود، مگر اینکه این شغل در لیست مشاغل دارای کمبود نیروی کار باشد. در هر سال، 20700 نفر می‌توانند از این نوع ویزا استفاده نمایند. کاری که قرار است در انگلستان انجام دهید، باید با حوزۀ کاری کارفرمای شما، ارتباط داشته باشد.

زمان اخذ ویزای کار و سفر به انگلستان

می‌توانید از سه ماه قبل از شروع کار در انگلستان، اقدام به اخذ این ویزا کنید. بعد از اخذ ویزا، سه هفته فرصت دارید تا جهت خروج از کشور تصمیم بگیرید. مدت اقامت شما در انگلیس، به دو چیز بستگی دارد، تاریخ درج شده روی ویزای شما که حداکثر پنج سال و 14 روز است و یا تا تاریخ گواهی اسپانسری، به اضافۀ یک ماه. هرکدام از این تواریخ که کوتاه‌تر باشند، به عنوان مدت اقامت شما، محسوب می‌شود. توجه داشته باشید که حداکثر 14 روز از زمان شروع تاریخ گواهی اسپانسری فرصت دارید تا کار خود را شروع کنید. همچنین می‌توانید مدت ویزای خود تا حداکثر پنج سال دیگر افزایش دهید، البته به این شرط که مدت اقامت کلی شما، بیشتر از 6 سال نشود؛ زیرا امکان اخذ اقامت دائم انگلستان از این طریق وجود ندارد.

هزینه اپلای

برای اپلای ویزای عمومی Tier 2 ، اگر قصد اقامت تا سه سال را دارید، باید هزینۀ 587 پوند پرداخت کنید. برای تغییر از یک ویزای دیگر به این نوع ویزا، 677 پوند و اگر می‌خواهید از سرویس Premium برای تغییر ویزا و به صورت حضوری در انگلستان استفاده کنید، مبلغ پرداختی به ازای هر نفر 1,267 پوند می‌باشد. در حالت دوم اگر مدت ویزای شما قرار است بیش از سه سال (حداکثر تا پنج سال باشد)، باید به ازای هر نفر 1,174 پرداخت کنید. برای تغییر از یک ویزای دیگر به این نوع ویزا 1,354 پوند و اگر می‌خواهید از سرویس Premium برای تغییر ویزا و به صورت حضوری در انگلستان استفاده کنید، مبلغ پرداختی شما 1,944 می‌شود. هزینه بیمۀ سلامت برای ایرانیان، برای هرکدام از چهار نوع ویزای بالا، مساوی است. طبق قانون اداره مهاجرت انگلستان، شما باید به ازای هرسال کاری (صرفنظر از مدت اقامت شما) مبلغ 200 پوند پرداخت کنید.

بایدها و نبایدها

شما می‌توانید برای اسپانسرتان کار کنید که این شغل در گواهی اسپانسری، توصیف شده است. شما می‎‌توانید در مدت اقامت، شغل دوم داشته و کارهای داوطلبانه انجام دهید. درمورد شغل دوم بعداً توضیح داده خواهد شد. شما می‌توانید در مدت اقامت به تحصیلات بپردازید، تا زمانی که با کار شما تداخل نداشته باشد. همچنین می‌توانید در این مدت به خارج از بریتانیا سفر کرده و سپس برگردید و خانوادۀ خود را نیز همراه خود ببرید. از طرفی دیگر، سهام شما از شرکت فرد حامی مالی، نباید بیشتر از 10% باشد (مگر اینکه درآمد شما بیشتر از 159,600 پوند در سال باشد). همچنین نمی‌توانید قبل از شروع کار برای حامی مالی‌تان، برای کار دوم اقدام کنید. شما واجد شرایط دریافت public funds نیز نخواهید بود.
 
 

ویزای Tier 2 انگلستان (ویزای انتقال داخل شرکتی)

این ویزا برای کارمندان شرکت‌های بین‌المللی انگلستان به کار می‌رود که قرار است از یکی از کشورهای خارج منطقه اقتصادی اروپا، به یکی از شعبات شرکت خود در بریتانیا، منتقل شوند. این افراد باید گواهی اسپانسری از کارفرمای خود داشته باشند. همچنین زمینۀ کاری که قرار است در انگلستان به آن مشغول باشید، باید با زمینۀ کاری کارفرما یا اسپانسر شما، همخوانی داشته باشد. این ویزا خود به سه بخش تقسیم می‌شود:

کارکنان بلندمدت  (Long-term Staff)

این ویزای برای کارکنانی‌ است که قصد انتقال بیشتر از 12 ماه را دارند. البته به این شرط که کارمندان انگلیسی نتوانند در این موقعیت شغلی، کار کنند. شما باید به مدت یکسال یا بیشتر در این شرکت کار کرده باشید، در غیراینصورت شرکت باید حاضر باشد حقوقی معادل 73,900 پوند در سال برای کار در بریتانیا به شما پرداخت کند.

کارکنان کوتاه‌مدت    (Short-term Staff)

این ویزای برای کارکنانی‌ است که قصد انتقال کمتر از 12 ماه یا 12 ماه را دارند. البته بازهم به این شرط که کارمندان انگلیسی نتوانند در این موقعیت شغلی، کار کنند. شما باید به مدت یکسال یا بیشتر در این شرکت کار کرده باشید. شما تنها در صورتی می‌توانید از این نوع ویزا استفاده کنید که گواهی اسپانسری در تاریخ 5 آپریل 2017 و یا قبل از آن به شما داده شده باشد؛ زیرا بعد از این تاریخ این نوع ویزا بسته شده است.

کارآموز فارغ‌التحصیل  (Graduate Trainee)      

این ویزا برای انتقال کارآموزان فارغ‌التحصیل برای آن موقعیت‌های شغلی‌ست که نیاز به متخصص دارند. برای استفاده از این نوع ویزا، باید حداقل سه ماه سابقه‌ کار در شعبه‌ خارج از بریتانیای شرکت خود داشته باشید.

هزینه اپلای

برای اپلای ویزای انتقال میان شرکتی انگلستان  Tier 2، اگر از نوع کارکنان کوتاه‌مدت یا کارآموزان فارغ‌التحصیل استفاده می‌کنید و خارج از بریتانیا هستید، باید مبلغ 463 پوند به ازای هر نفر پرداخت کنید. تمدید یا تغییر ویزا نیز 463 پوند است. اگر می‌خواهید از سرویس Premium  استفاده کرده و به صورت حضوری برای تمدید یا تغییر ویزا اقدام کنید، مبلغ پرداختی شما، 1,053 پوند است. اما اگر قصد اقدام برای اخذ ویزای کارکنان بلندمدت (کمتر از سه سال) را دارید، این مبالغ به ترتیب به 587، 677 و 1,267 پوند، افزایش می‌یابند.

بایدها و نبایدها

شما می‌توانید درحین کار کردن برای اسپانسر یا کارفرمای خود، شغل دومی در همان حرفه و همان سطح داشته باشید و یا کارهای داوطلبانه انجام دهید؛ اما نباید بیشتر از 20 ساعت در هفته به شغل دوم پرداخته شود. شما می‌توانید در مدت اقامت به تحصیلات بپردازید، تا زمانی که با کار شما تداخل نداشته باشد. همچنین می‌توانید در این مدت به خارج از بریتانیا سفر کرده و سپس برگردید و خانوادۀ خود را نیز از طریق ویزای خانوادگی، همراه خود ببرید. از طرفی دیگر نمی‌توانید قبل از اخذ ویزا، کار خود را شروع کنید. همچنین شما واجد شرایط دریافت public funds نیز نخواهید بود.
 
 

ویزای Tier 2 انگلستان (ویزای مبلغان دینی)

ویزای کار انگلستان، بخش مبلغ دینی مناسب کارکنانی‌ست که پیشنهاد کاری مانند مبلغان مذهبی از یکی از سازمان‌های مذهبی در بریتانیا دریافت کرده‌اند. همچنین باید گواهی اسپانسری از کارفرمای خود دریافت کنید. توجه داشته باشید که زمینه‌ی کاری شما باید با زمینه‌های سازمان کارفرمای شما همخوانی داشته باشد. شرایط، هزینه و مدارک موردنیاز این ویزا بسیار شبیه ویزای نوع اول یعنی ویزای عمومی  Tier 2  به صورت اقامت سه ساله یا کمتر است.

ویزای Tier 2 انگلستان (ویزای ورزشکاری)

ویزای ورزشکاری انگلستان، مناسب ورزشکاران و مربیان نخبه و حرفه‌ایست که بصورت بین‌المللی شناخته شده و در بالاترین سطح قرار دارند. همچنین یکی دیگر از شرایط اینست که استخدام متقاضی بصورت تضمینی باعث پیشرفت سطح آن رشته‌ی ورزشی تا بالاترین سطوح در بریتانیا شود. شرایط، هزینه و مدارک موردنیاز این ویزا بسیار شبیه ویزای نوع اول یعنی ویزای عمومی Tier 2 بصورت اقامت سه ساله یا کمتر است.

بایدها و نبایدها

اما نکته‌ای که باید رعایت شود اینست که بعد از مهاجرت به انگلستان ، هم می‌توانید در بازی‌های ملی خود حضور داشته باشید و هم به عنوان گوینده یا گزارشگر ورزشی، شروع به کار کنید. از طرفی شما نمی‌توانید یک کسب و کار در بریتانیا راه بیاندازید و یا قبل از کار کردن برای اسپانسر خود، برای شغل دوم اقدام کنید. اگر بخواهید برای شغل دوم اقدام کنید، اگر این شغل بصورت داوطلبانه نباشد و یا با حرفه‌ای که توسط آن ویزای اولیه را دریافت کرده‌اید، مغایرت داشته باشد، باید یک درخواست جدید برای ویزای بلندمدت ورزشکاری Tier 2 ثبت کنید. همچنین قبل از اپلای باید از کارفرمای جدید خود، گواهی اسپانسری را دریافت کنید. علاوه بر مدارک مورد نیاز ذکر شده در ویزای عمومی Tier 2 ، متقاضی باید از وزارت ورزش کشور خود، یک نامۀ تأییدیه دریافت کرده و آن را به اداره مهاجرت انگلستان ، ارائه دهد.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0