وقتی از شانس صحبت میکنیم، باید به آمار رجوع کنیم. شانس برنده شدن در لاتاری مساوی است با تعداد برنده ها تقسیم بر تعداد ثبت نام لاتاری. آخرین آمار رسمی لاتاری که در سال 2020 در وبسایت وزارت امور خارجه آمریکا منتشر شد، مربوط به لاتاری 2017 است. لذا بر اساس آمار لاتاری 2017 به تحلیل و بررسی شانس برنده شدن در برنامه لاتاری میپردازیم.

آمار لاتاری و شانس برنده شدن

آمار لاتاری 2017

 • تعداد ثبت نام لاتاری 737181 نفر
 • تعداد برنده لاتاری 4500 نفر
 • تعداد ویزای صادر شده 2106 نفر

نکته اینکه تعداد ثبت نام لاتاری که به مرکز کنسولی کنتاکی ارسال شده است 737181 فرم میباشد اما این آمار تمام فرم هاست که بسیاری از آنها فرم های اشتباه است و در هنگام قرعه کشی بسیاری از اینها حذف میشوند.

طبق آمار ارائه شده از بین هر هزار نفر 6 نفر برنده لاتاری میشوند اما بر اساس آمار ثبت نام موسسه حامی مهاجر، از هر یکصد نفر ثبت نام لاتاری که در موسسه حامی مهاجر انجام میشود، هر سال تعداد 5 الی 7 نفر برنده میشوند.

دلیل شانس بالاتر در موسسه حامی مهاجر، ثبت نام صحیح لاتاری است و دلیل آمار پایین رسمی، ثبت نام های اشتباه عمدی و سهوی است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، تعداد زیادی از ثبت نام های لاتاری، به صورت عمدی اشتباه هستند. مثلا شخصی حیوان خانگی اش را ثبت نام میکند. نوجوانان بسیاری بدون داشتن شرایط ثبت نام لاتاری، نسبت به ثبت نام لاتاری اقدام میکنند.

آمار لاتاری 2021

آمار لاتاری 2021 شاید در سال 2024 منتشر شود. یکی از نقاط ضعف وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا، کندی در انتشار آمار ویزا است.

شانس برنده شدن در لاتاری 2022

با توجه به اینکه در لاتاری 2022، بسیاری از افراد تصور میکنند که لاتاری لغو شده و بسیاری نیز در این تصور هستند که ویزای لاتاری به دلیل حکم تراول بن ترامپ برای ایرانیان صادر نمیشود، قطعا تعداد ثبت نام لاتاری بسیار کم خواهد شد و این به معنی افزایش شانس ثبت نام کننده های لاتاری 2022 خواهد بود.

ضمنا در صورتی که ثبت نام لاتاری را توسط حامی مهاجر انجام دهید، پس از برنده شدن، ما برای اخذ ویزا، همراه شما خواهیم بود و البته از هزینه های کارگزاری معاف خواهید شد. در صورتی که مشتری حامی مهاجر هستید، نگران فرمان ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان نباشید. ما برای معافیت از ابلاغ ترامپ، همراهتان هستیم.

بهتر است بدانید: کانادا برنامه لاتاری ندارد

آیا برنامه لاتاری 2022 همچنان اجرا میشود؟

برای پاسخ به این سوال، به سایت رسمی ثبت نام لاتاری مراجعه کنید و تاریخ پایان ثبت نام لاتاری 2021 و تاریخ اعلام نتایج لاتاری 2021 را مشاهده کنید. تاریخ آغاز لاتاری 2022 نیز، چند روز قبل از شروع ثبت نام لاتاری 2022 در همین وب سایت اعلام خواهد شد. تا لحظه نگارش این مقاله هیچ پیام رسمی از وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر لغو لاتاری شنیده نشده است. باید بدانید ترامپ هم سعی کرد برنامه لاتاری را لغو کند اما موفق نشد.

بهتر است بدانید: مهاجرت به آمریکا

افزایش شانس برنده شدن در لاتاری

خبر خوش برای متاهلین داریم، آن هم اینکه متاهلین به دلیل اینکه میتوانند دو مرتبه ثبت نام کنند، شانس دو برابر دارند. یک بار خانم به عنوان سرپرست ثبت نام میکند و یک بار آقا به عنوان سرپرست. در صورتی که هریک برنده شوید، خانواده مهاجرت میکند.

آیا تحصیلات بالاتر شانس را بالا میبرد؟

قرعه کشی لاتاری کاملا  بر اساس شانس است و توسط کامپیوتر انجام میشود. این قرعه کشی کاملا مستقل از تحصیلات و سن است. تحصیلات بالاتر یا پایین تر اصلا اهمیتی در شانس شما برای شرکت در لاتاری ندارد.

نتیجه گیری

اگر رویای آمریکا در سر دارید، ثبت نام لاتاری 2022 را از دست ندهید. با شیوع بیماری کرونا و ضعف دولت دونالد ترامپ در پیشگیری و مهار بیماری، امثال شانس رای آوردن ترامپ برای ریاست جمهوری آمریکا بسیار پایین آمده است و رقبای انتخاباتی ترامپ به دست پر به او حمله میکنند. احتمال زیادی وجود دارد که مانند گذشته، صدور ویزای لاتاری ساده شود. البته در حال حاضر نیز با وجود سختگیری ها، ویزا صادر میشود اما نسبت به قبل سخت تر شده است.

اشتراک مطلب
امتیاز شما

نظرات شما

 1. میلاد ف
  بعد از اخذ ویزا و گیرین کارت امریکا حتما باید وارد خاک امریکا شد؟؟میشه مثلا چند سال تاخییر انداخت؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ میلاد ف گفته است :
  سلام از زمان دریافت ویزا 6 ماه زمان دارید که وارد خاک آمریکا شوید
 1. مسعود نصیری
  با سلام
  سوال من در رابطه با بعد از قبول شدن در لاتاری است . به فرض اینکه در قرعه کشی انتخاب شدیم و با کمک شما تونستیم ویزا و اجازه ورود به خاک آمریکا رو بگیریم اینجا این سوال مطرح میشه که وارد آمریکا شدیم بحث شغل و خانه و معیشت و گذران زندگی چجور ی میشه آیا باید دنبال کار خودمون بگردیم و مسئله زبان انگلیسی به چه صورت هست و آیا خود دولت آمریکا خدمات خاصی برای برندگان لاتاری دارد ؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ مسعود نصیری گفته است :
  سلام، خیر برنده شدن در لاتاری و گرفتن ویزا فقط به معنای ورود به خاک آمریکا می‌باشد و بحث شغل و خانه بر عهده خودتون می‌باشد.
نمایش بیشتر
ثبت دیدگاه
سوالی دارید؟