20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

راه های افزایش شانس برنده شدن در لاتاری و تعداد برندگان از ایران

برای افرادی که شرایط مهاجرت تحصیلی یا کاری به آمریکا را ندارند، برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بزرگی محسوب می‌شود. بنابراین بسیاری از متقاضیان ثبت نام لاتاری آمریکا به دنبال محاسبه شانس برنده شدن در لاتاری و همچنین جستجوی روشی برای افزایش احتمال قبولی در لاتاری هستند. 

در این مقاله قصد داریم به موضوعاتی از قبیل افزایش شانس برنده شدن در لاتاری، درصد برنده شدن لاتاری برای ایرانیان، تعداد برندگان لاتاری و تعداد برندگان لاتاری ایرانی در سال بپردازیم. سپس به بررسی روش‌های افزایش شانس لاتاری می‌پردازیم و راه‌های درست را از راه‌های غیراصولی و غلط جدا می‌کنیم تا بدانید در لاتاری چند نفر برنده میشن! 

شما می‌توانید همین حالا، با استفاده از فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر نام‌نویسی خود را در لاتاری 2025 آمریکا به‌صورت آنلاین تکمیل کنید یا از طریق دکمۀ زیر، نسبت به دریافت نوبت حضوری ثبت نام لاتاری اقدام نمایید تا با استفاده از  یکی از ساده ترین روش های مهاجرت به آمریکا، به این کشور رویایی بروید. 

ثبت نام حضوری لاتاری

تعداد برندگان لاتاری

به نظر شما چند نفر لاتاری برنده میشن؟ باید بدانید کشور های مجاز در لاتاری سهمیه تقریبا مشخصی از نظر برنده‌های دارند و با توجه به اینکه برنامه لاتاری یک برنامه حفظ تنوع نژادی است، سهمیه ایران در لاتاری به همراه تعداد برنده های رزرو مشخص است. تعداد برندگان لاتاری ایرانی یا تعداد برندگان لاتاری در ادوار گذشته متغیر است؛ دستیابی به تعداد کاملا دقیق از تعداد برندگان لاتاری از ایران یا تعداد برندگان لاتاری در سال دشوار و در مواقعی قابل دسترس نیست. 

تعداد برندگان لاتاری

منابع غیر رسمی هر ساله آمارهایی از تعداد برندگان لاتاری در کشور های مختلف را منتشر می کنند، ما پس از جمع‌آوری داده‌های مختلف هر یک از این منابع و فیلتر کردن آنها به میانگینی از برندگان لاتاری و سهمیه هر کشور در لاتاری دست پیدا کردیم تا شما بدانید حدودا چند نفر در لاتاری برنده میشن!

نام برنامه گرین کارت لاتاری آمار ثبت نام ایرانی ها در لاتاری تعداد برندگان لاتاری
لاتاری 2019 864568 نفر 4199 برنده لاتاری
لاتاری 2020 1354444 نفر 4101 برنده لاتاری
لاتاری 2021 759903 نفر 6001 برنده لاتاری
لاتاری 2022 590117 نفر 5739 برنده لاتاری
لاتاری 2023  821014 نفر 5822 برنده لاتاری

برای دیدن آمار رسمی ثبت نام لاتاری از ایران و همچنین آمار رسمی برندگان لاتاری از ایران، توصیه می‌کنیم که مقاله سهمیه ایران در لاتاری سال های گذشته را بخوانید تا بدانید لاتاری چند برنده دارد. 

شانس برنده شدن در لاتاری

برای آنکه بتوانیم درصد شانس لاتاری آمریکا را محاسبه کنیم باید آمار جامعی از تعداد ثبت نام های صحیح انجام شده در لاتاری های گرین کارت و همچنین تعداد ویزاهایی که برای برندگان در نظر گرفته شده داشته باشیم. یکی از این آمارها مشخص است.

وزارت امورخارجه آمریکا سالانه 55000 ویزای مهاجرتی لاتاری برای کشورهای واجد شرایط در نظر می‌گیرد. از این سهم حداکثر هفت درصد به هر کشور تعلق می‌گیرد، بنابراین می‌توانیم متوجه شویم که سهم ایرانیان حدود 4500 الی 5000 ویزای لاتاری است. این آمار کاملا روشن است، حال اجازه دهید به آمار تعداد ثبت نام‌های صحیح در لاتاری بپردازیم.

شانس برنده شدن در لاتاری

آمار تعداد ثبت نام های صحیح انجام شده در هر برنامه لاتاری گرین کارت، کاملا مبهم و نامشخص است. سایت وزارت امورخارجه آمریکا، آمار برنامه های لاتاری را با تاخیر منتشر می‌کند و هیچ آمار جدیدی از تعداد ثبت نام کنندگان برنامه های لاتاری وجود ندارد. آخرین آمار مربوط به تعداد ثبت نام کنندگان لاتاری از ایران ، مربوط به لاتاری 2021 است که ثبت نام آن در سال 2019 (سال 98) بوده است.

در این سال به دلیل محدودیت‌های مهاجرتی ترامپ آمار ثبت نام ایرانیان در لاتاری بسیار پایین آمده است و با توجه به شرایط جدید نمی‌توان از این آمار استفاده چندانی کرد.

هر سال تعداد زیادی از مشتریان ما در لاتاری گرین کارت آمریکا برنده می‌شوند، برخی از آن‌ها در اولین ثبت نام برنده می‌شوند و برخی دیگر بعد از ده سال ثبت نام پی در پی، برنده لاتاری شده‌اند. احتمال برنده شدن در لاتاری برای همه افراد به صورت یکسان وجود دارد، اما اینکه در چه زمانی آن را به دست می‌آورید، مشخص نیست. برای اینکه این موضوع برای شما روشن شود، ویدیو تجربه دریافت ویزای لاتاری بعد از 23 سال ثبت نام در لاتاری که با همکاری حامی مهاجر بوده را ببینید.  

راه های افزایش شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا

حالا که دانستید سالانه چند نفر در لاتاری قبول می شوند، درباره روش های افزایش شانس برنده شدن در لاتاری نیز بدانید. در یک قرعه‌کشی همواره طبیعی است که افراد به دنبال راه های افزایش شانس برنده شدن باشند، اما در مورد شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا، شایعات و دروغ‌های زیادی نیز وجود دارد.

راه های افزایش شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا

در این بخش قصد داریم ضمن بررسی این شایعات، راه های مناسبی برای افزایش تعداد شانس برنده شدن در لاتاری معرفی کنیم. ابتدا اجازه دهید به چند ابهام در زمینه لاتاری ایران قرعه پاسخ دهیم تا بدانید شانس برنده شدن در لاتاری چند درصد است. 

مدرک تحصیلی بالا و یا موقعیت شغلی تاثیری بر شانس برنده شدن در لاتاری دارد؟

در مورد اینکه چه کسانی در لاتاری برنده می شوند، باید بگوییم که تمام ثبت نام کنندگان در لاتاری گرین کارت آمریکا شانس برابری دارند، داشتن تحصیلات دانشگاهی یا حتی موقعیت شغلی خوب (برخلاف ویزای توریستی آمریکا) هیچ امتیازی برای شانس برنده شدن در لاتاری ایجاد نمی‌کند. هر شخص در هر سال حق انجام یک ثبت نام را دارد.

تاثیر تحصیلات و سابقه کاری در شانس برنده شدن لاتاری

پس توصیه می‌کنیم برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری به هیچ وجه بیش از یک ثبت نام در هر سال انجام ندهید، چرا که به صورت کامل از قرعه کشی گرین کارت حذف خواهید شد. با این حال راه هایی برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری گرین کارت وجود دارد که در ادامه آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

آیا یک شخص می‌تواند در یکسال، دو یا چند بار در لاتاری ثبت نام کند؟

برخی افراد تصور می‌کنند که اگر در یکسال، چند بار در لاتاری ثبت نام کنند، درصد شانس برنده شدن در لاتاری آن‌ها افزایش می‌یابد. اما این تصور کاملا اشتباه است. توجه کنید که برنامه لاتاری آمریکا به شکل یک قرعه کشی کامپیوتری انجام می‌شود و بنابراین امکانی برای تقلب در آن وجود ندارد.

آیا یک شخص می‌تواند در یکسال، دو یا چند بار در لاتاری ثبت نام کند

احتمال برنده شدن لاتاری آمریکا اینگونه است که یک شخص نمی‌تواند با چند بار ثبت نام در لاتاری، شانس خود را افزایش دهد، چرا که سیستم به صورت خودکار ثبت نام های تکراری را بررسی می‌کند. در صورتی که اگر یک شخص دوبار ثبت نام در لاتاری انجام دهد، سیستم هر دو ثبت نام او را باطل خواهد کرد و آن شخص شانس شرکت در قرعه کشی لاتاری را از دست خواهد داد. بنابراین این کار نه تنها باعث افزایش شانس برنده شدن در لاتاری نخواهد شد، بلکه شانس بردن لاتاری شما را نیز از بین خواهد برد.

راهکاری برای افزایش شانس لاتاری وجود دارد؟

اجازه دهید بدون هیچ مقدمه‌ای بگوییم که شانس همه افراد برای انتخاب شدن در برنامه لاتاری یکسان است. یعنی یک شخص نمی‌تواند کاری انجام دهد که مورد توجه‌تر باشد و سیستم قرعه‌کشی نسبت به او ارفاق قائل شود تا برای اخذ اقامت دائم آمریکا اقدام کند!

اولین چیزی که برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا باید رعایت کنید، ثبت نام صحیح در لاتاری امریکا است. برخی افراد به دلیل عکس نامناسب یا ورود اطلاعات اشتباه در فرم لاتاری، در قرعه کشی لاتاری آمریکا شرکت داده نمی‌شوند و به همین دلیل شانس خود در لاتاری را از دست می‌دهند. متاسفانه سایت اصلی لاتاری به افرادی که اطلاعات خود را اشتباه ثبت می‌کنند، هیچ اخطاری نمی‌دهد و سالانه افراد زیادی به دلیل عدم آگاهی از نحوه صحیح ثبت نام لاتاری شانس خود را از دست می‌دهند.

راهکاری برای افزایش شانس لاتاری

بنابراین توصیه می‌کنیم که به عنوان اولین قدم برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری، ثبت نام خود را با مشورت افراد با تجربه و متخصص انجام دهید و یا اینکه ثبت نام لاتاری خود را بر عهده موسسات معتبر مهاجرتی بگذارید.

تنها کاری که می‌توان پس از ثبت نام صحیح برای افزایش شانس برنده شدن انجام داد، افزایش تعداد شانس برنده شدن در لاتاری است. در ادامه به معرفی روش‌هایی می‌پردازیم که به وسیله آن می‌توانید تعداد شانس برنده شدن در لاتاری را افزایش دهید.

راه های افزایش تعداد شانس برنده شدن در لاتاری

درست است که به غیر از ثبت نام صحیح راهی برای افزایش شانس برنده شدن لاتاری آمریکا وجود ندارد، اما برخی افراد می‌توانند تعداد شانس برنده شدن خود در لاتاری را افزایش دهند. افراد متاهل می‌توانند دو شانس در لاتاری داشته باشند و افراد مجرد زیر 21 سال نیز می‌توانند، سه شانس برای برنده شدن در لاتاری داشته باشند. در ادامه درباره هر کدام بیشتر توضیح خواهیم داد.

راه های افزایش تعداد شانس برنده شدن در لاتاری

شانس دوبرابر متاهلین در لاتاری آمریکا (ثبت نام دو شانسه)

یکی از خدمات موسسه حامی مهاجر برای ثبت نام لاتاری گرین کارت، ثبت نام دو شانسه است که باعث دو برابر شدن شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا خواهد شد. ثبت نام دو شانسه مخصوص متاهلین است. در این نوع ثبت نام، یک بار آقا به عنوان متقاضی اصلی و خانم و فرزندانش به عنوان همراه، و یک بار خانم به عنوان متقاضی اصلی و آقا و فرزندانشان به عنوان همراه ثبت نام می‌شوند تا درصد قبولی آنها بیشتر شود. 

بنابراین در ثبت نام دو شانسه، یک بار شما شانس برنده شدن در لاتاری را دارید و یک بار هم همسرتان شانس برنده شدن در لاتاری را دارد. در صورتی که هرکدام برنده شوند، کل خانواده ویزای لاتاری دریافت می‌کنند و می‌توانند به آمریکا بروند.

افراد زیر 21 سال مجرد، سه شانس در لاتاری دارند

چنانچه شما یک فرد زیر 21 سال مجرد باشید و مدرک دیپلم نیز داشته باشید، می‌توانید به شیوه های زیر در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید و سه شانس برای برنده شدن در لاتاری به دست آورید:

  • یک بار می‌توانید زیر مجموعه پدر خود در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید. (پدر متقاضی اصلی ثبت نام در لاتاری است)
  • یک بار می‌توانید زیر مجموعه مادر خود در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید. (پدر متقاضی اصلی ثبت نام در لاتاری است).
  • یک بار هم می‌توانید به عنوان متقاضی اصلی در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید. (البته شما نمی‌توانید پدر و مادرتان را به عنوان زیر مجموعه ثبت نام کنید و فقط باید مشخصات خودتان را درون فرم ثبت کنید.)

سخن پایانی

پس پاسخ به سوال چگونه در لاتاری برنده شویم به‌صورت واضح داده شد! دانستید از آنجا که قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا به صورت کامپیوتری انجام می‌شود، هیچ راه تقلب و اعمال نفوذ در آن وجود ندارد. شانس قبولی در لاتاری برای تمام افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند، یکسان است.

تنها راهی که برای افزایش شانس برنده شدن لاتاری وجود دارد، مراقبت از شانس خود به وسیله ثبت نام صحیح در لاتاری و همچنین افزایش تعداد شانس خود به وسیله راهکارهایی است که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم.

موسسه حامی مهاجر یک شرکت مهاجرتی معتبر در زمینه مهاجرت به آمریکا است و متخصص در اموری همچون ثبت‌نام لاتاری، مشاوره لاتاری و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. از همین الان می‌توانید از طریق فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر به صورت آنلاین در لاتاری 2025 آمریکا ثبت نام کنید یا از طریق سامانه دریافت وقت حضوری، وقت ثبت نام حضوری لاتاری در دفتر موسسه حامی مهاجر را دریافت کنید. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02191344330 تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول درباره افزایش شانس برنده شدن در لاتاری 

در ادامه به سوالات پرتکرار شما عزیزان پاسخ داده شده است. چنانچه سوال بیشتری دارید، می‌توانید در قسمت نظرات همین مقاله بپرسید یا با شماره بالا تماس بگیرید. 

آیا داشتن مدرک زبان تاثیری در شانس برنده شدن لاتاری دارد؟

خیر. برای مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری، مانند اخذ ویزای دانشجویی آمریکا بدون مدرک زبان، هیچ نیازی به داشتن مدرک زبان یا حتی بلد بودن زبان انگلیسی ندارید. مصاحبه برندگان لاتاری در سفارت آمریکا نیز به زبان فارسی انجام خواهد شد. بنابراین داشتن مدرک زبان هیچ تاثیری در شانس برنده شدن لاتاری ندارد. ولی برای زندگی در آمریکا و ارتباط با مردم، توصیه می‌کنیم که حتما زبان انگلیسی را بیاموزید.

آیا برنده لاتاری سال قبل، می‌تواند در لاتاری امسال هم برنده شود؟

بله. همه چیز بر اساس شانس است و نمی‌توان گفت چند درصد احتمال قبولی در لاتاری وجود دارد. شاید برای شما جالب باشد که ما هر سال شاهد برنده‌ های لاتاری هستیم که سال قبل هم در لاتاری برنده شده بودند و امسال برای بار مجدد برنده شده‌اند.

آیا امکان برنده شدن دو نفر از اعضای یک خانواده در لاتاری وجود دارد؟

با اینکه احتمال آن بسیار کم و غیرممکن به نظر می‌رسد، اما در بین برنده های لاتاری حامی مهاجر پدر و دختری وجود داشتند که هر دو در یکسال برنده لاتاری شده بودند. پیشنهاد می‌کنیم ویدئو مصاحبه پدر و دختر برنده لاتاری را حتما ببینید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 150 | کل دیدگاه های تایید شده: 77
مهری فرجی
سلام من از طریق یه کافی نت ثبت نام کردم که عکس هم خودش می گرفت و کد رهگیری داد آیا این معتبره؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. دریافت کانفرمیشن نامبر فقط به معنای پایان مراحل ثبت نام لاتاری است و به معنای ثبت نام صحیح در لاتاری نیست. حتی اگر عکس و اطلاعات شما اشتباه وارد شود، در پایان کد کانفرمیشن نامبر صادر می‌شود. بنابراین توصیه می‌کنیم که ثبت نام لاتاری را در موسسات معتبر انجام دهید تا از صحت آن مطمئن باشید

mozhdeh ebrahimi
سلام وقت بخیر. آیا عکس بدون روسری برای شانس برنده شدن تاثیر داره؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. هیچ تاثیری ندارد.

ندا
سلام من از طریق سایت شما ثبت نام کردم حالا سوالم اینه اگر کسی برنده بشه ولی مهاجرت نکنه آیا این اجازه اقامت تا چند سا ل بعد حفظ میشه ؟ مثلا امسال برنده میشه ولی 5 سال دیگه شرایط رفتن داره
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. پرونده برندگان لاتاری زمان دار هستند. یعنی برنده لاتاری مدت زمان محدودی فرصت دارد که مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری را انجام دهد و بعد از دریافت ویزای لاتاری، وارد کشور آمریکا شود.

محمد
سلام.خدا شانس بده برنده بشیم.سفارت آمریکا از کجا گیر بیاریم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. سفارت های آمریکا در ارمنستان، ترکیه و امارات.

آرزو مساح
سلام ببخشید یرای ثبت نام به پاسپورت نیازه ؟ ما پاسپورت نداریم بعضی کافی نت ها بهمون می گن پاسپورت اجباری ه ولی یه کافی نت بهمون گفته امسال پاسپورت اجباری نیست این درسته می تونیم ثبت نام کنیم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. ثبت نام لاتاری امسال بدون پاسپورت است. لطفا اخبار مربوط به مهاجرت را از شرکت های معتبر مهاجرتی پیگیری فرمایید. کافی نت ها جای مناسبی برای پرسیدن سوال مهاجرتی نیستند.