20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

چه کشورهایی لاتاری دارند؟

مهاجرت از طریق لاتاری آسان‌ترین روش مهاجرت به آمریکا است، فقط کافی است که در برنامه قرعه‌کشی لاتاری ثبت‌نام کنید و پس از برنده شدن و پیش بردن مراحل دریافت گرین کارت، زندگی خود را در ایالات متحده بسازید. به‌همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال این هستند که چنین موقعیت‌هایی را در کشورهای دیگر نیز پیدا کنند و با ثبت‌نام در برنامه لاتاری کشورهای دیگر شانس مهاجرت خود را بالا ببرند. بنابراین سوال همه آن‌ها این است که چه کشورهایی لاتاری دارند؟

به احتمال خیلی زیاد از زبان افراد ناآگاه، لاتاری سوئد و مهاجرت از طریق لاتاری به کانادا رو شنیده‌اید؛ ولی اجازه دهید در همین ابتدا جواب سوال شما را خیلی کوتاه و مختصر بدهیم. در حال حاضر در هیچ کشور دنیا به جز آمریکا برنامه مهاجرت از طریق لاتاری وجود ندارد و تنها کشوری که به وسیله برگزاری لاتاری، به اتباع کشورهای دیگر اقامت دائم می‌دهد، کشور آمریکا است.

انواع لاتاری

نام لاتاری را که به انگلیسی در گوگل سرچ کنید، مطالب مختلفی برای شما می‌آید. تصاویری که بیشتر شبیه به بخت‌آزمایی است و برندگان با در دست داشتن دسته‌های اسکناس دلار خوشحالی خود را ابراز می‌کنند. اگر می‌خواهید به مطالب دقیق‌تری درباره مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری برسید، چاره‌ای ندارید جز اینکه عبارت DV-Lottery را سرچ کنید. در ادامه مفاهیم لاتاری را در انواع مختلف معرفی کرده‌ایم:

معنای اول لاتاری: در این معنا، قرعه‌کشی لاتاری مترادف با همان مسابقه بخت‌آزمایی که در همه کشورهای دنیا عمومیت دارد. افراد برای شرکت در آن بلیط می‌خرند و بعد از انجام قرعه‌کشی اگر شانس یارشان باشد، برنده جایزه نقدی می‌شوند.

معنای دوم لاتاری: در اینجا لاتاری گرین کارت آمریکا معنای خود را می‌یابد. که به منظور حفظ تنوع نژادی بین مهاجران آمریکا برگزار می‌شود و افراد پس از مطالعه شرایط برنامه قرعه کشی لاتاری ثبت نام کنند و این شانس را داشته باشند که به‌عنوان برگزیدگان مهاجرت به آمریکا انتخاب شوند.

انواع لاتاری

لاتاری کشورهای مختلف

لاتاری برای چه کشورهایی است؟ ویزای تنوع نژادی که به ویزای لاتاری معروف است، یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی کشور آمریکاست. فرد دارنده این ویزا می‌تواند به آمریکا مهاجرت کند و به محض ورود او به کشور آمریکا برای وی کارت اقامت دائم یا همان گرین کارت آمریکا صادر خواهد شد. در واقع دولت آمریکا برای حفظ تنوع نژادی در این کشور، چنین برنامه مهاجرتی را ترتیب داده است و هدفش آن است که به وسیله تنظیم جمعیت نژادها و ملیت‌های گوناگون در آمریکا، قدرت و امنیت این کشور را ارتقا دهد.

سایر کشورهای جهان مانند آمریکا از نژادهای بسیار متفاوت تشکیل نشده‌اند، به همین دلیل مانند آمریکا برنامه‌ای برای حفظ تنوع نژادی در کشورهای خود ندارند. به‌همین‌دلیل در ویزاهای این کشورها خبری از ویزای تنوع نژادی یا ویزای لاتاری وجود ندارد و در نتیجه کشورهای دیگر جهان هیچگونه برنامه لاتاری ندارند.

بنابراین اگر از این به بعد با سایت‌ها و صفحات مجازی مواجه شدید که تبلیغاتی مانند لاتاری کانادا، لاتاری سوئد، لاتاری آلمان و لاتاری اروپا و ... داشتند، بدانید که این عبارات هیچ کدام واقعیت ندارند و تنها روشی برای سودجویی و کلاهبرداری هستند، در نتیجه توجهی به آن‌ها نکنید.

پس حالا که به این موضوع پی بردید که لاتاری کشورهای مختلف صحت ندارد، باید برای ورود به هر کشور دیگر باید از طریق برنامه‌های مهاجرتی و ویزاهای متناسب آن کشور اقدام نمایید. به‌طور مثال برای مهاجرت به کانادا می‌توانید از برنامه های مهاجرت کاری به کانادا ، برنامه های مهاجرت تحصیلی به کانادا و ... استفاده کنید. همچنین مهاجرت به هر کشور اروپایی دیگری نیاز به مطالعه قوانین مهاجرتی همان کشور دارد.

لاتاری کشورهای مختلف

آیا شما واجد شرایط حضور در لاتاری هستید ؟

در واقع تمام مردم می توانند در قرعه کشی لاتاری امریکا شرکت کنند، اما دو شرط وجود دارد:

  1. کشوری که در آن متولد شده‌اید :

کشور محل تولد شما باید واجد شرایط شرکت در لاتاری باشد. همانطور که گفتیم ویزای لاتاری به منظور حفظ تنوع نژادی در آمریکا صادر می‌شود، بنابراین کشورهایی مانند چین و بریتانیا که تعداد اتباع زیادی در کشور آمریکا دارند، شامل این ویزا نشده و متولدین این کشورها نمی‌توانند در لاتاری شرکت کنند. نکته مهم درباره این موضوع آن است که تابعیت شما اهمیتی ندارد و فقط محل تولد جز شرایط شرکت در لاتاری به حساب می‌آید. می‌توانید لیست کشورهای مجاز برای ثبت‌نام در لاتاری را، در مقاله ویزای لاتاری بر روی ویکی پدیا مشاهده کنید.

  1. تحصیلات و یا تجربه کاری

سطح تحصیلات معادل دیپلم دبیرستان امریکا یعنی 12 سال تحصیل است و یا آنکه باید در 5 سال گذشته باید 2 سال در حرفه‌ای کار کرده باشید که حداقل نیاز به دو سال آموزش داشته باشد.

این دو گزینه تنها شرط لازم برای شرکت در لاتاری است که باید در زمانی که برنده شده‌اید هم ثابت بمانند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد شرایط شرکت در لاتاری می‌توانید مقاله شرایط ثبت نام لاتاری را مطالعه بفرمایید.

سخن پایانی

در مطلبی که خواندید مشخص شد که سوال کدام کشورها لاتاری دارند یا لاتاری برای کدام کشورهاست، صحیح نیست. در این موضوع کشورهای مختلفی وجود ندارد. بنابراین با فهرست متعددی روبرو نیستیم و فقط نام یک کشور به چشم می‌خورد و آن کشور ایالات متحده آمریکا است.

اگر که جزو متقاضیان شرکت در لاتاری آمریکا هستید که موسسه حامی مهاجر تجربه درخشانی در رابطه با ثبت‌نام داوطلبان لاتاری دارد و به تمامی مراحل بعد از برنده شدن این قرعه‌کشی آگاه است. اما چنانچه قصد مهاجرت به کشورهای دیگری مانند کانادا یا هر کشور اروپایی را دارید، ما در خدمتتان هستیم. کارشناسان حامی مهاجر تخصص‌های لازم را در اخذ اقامت کانادا دارند و در حوزه دریافت انواع ویزای شینگن خدمت رسان هستند. کافیست تماس بگیرید: 02148000957 

سوالات متداول درباره چه کشورهایی لاتاری دارند؟

هرچند در متن مقاله سعی کردیم به سوال کدام کشورها لاتاری دارند؟ پاسخ دهیم، اما در این بخش به چند پرسش متداول و پر تکرار می‌پردازیم.

چه کشورهایی می توانند در لاتاری شرکت کنند؟

عموم کشورهایی که میزان مهاجرت کمتری به ایالات متحده داشته‌اند، مجاز به شرکت در این برنامه قرعه‌کشی هستند. اما کشورهای چین، هند و مکزیک و سایر کشورهایی که آمار مهاجرتی بالایی به آمریکا دارند از شرکت در لاتاری محروم هستند.

چند نوع لاتاری وجود دارد؟

برنامه لاتاری مهاجرت به آمریکا تنها یک نوع است و توسط کشور آمریکا برگزار می‌شود. اما نوعی لاتاری وجود دارد که به‌صورت بخت آزمایی برگزار می‌شود و برگزیدگان آنها برنده جایزه نقدی می‌شود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 4 | کل دیدگاه های تایید شده: 0