چه کشورهایی لاتاری دارند؟

مهاجرت از طریق لاتاری جز آسان‌ترین روش مهاجرت می‌باشد، فقط کافی است که در برنامه قرعه‌کشی لاتاری ثبت‌نام کنید و پس از برنده شدن و پیش بردن مراحل دریافت گرین کارت به ایالات متحده امریکا مهاجرت کنید. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال این هستند که چنین موقعیت‌هایی را در کشورهای دیگر نیز پیدا کنند و با ثبت‌نام در برنامه لاتاری کشورهای دیگر شانس مهاجرت خود را بالا ببرند. بنابراین سوال همه آن‌ها این است که چه کشورهایی لاتاری دارند؟

به احتمال خیلی زیاد از زبان افراد ناآگاه لاتاری سوئد و مهاجرت از طریق لاتاری به کانادا رو شنیده‌اید؛ ولی اجازه دهید در همین ابتدا جواب سوال شما را خیلی کوتاه و مختصر بدهیم. در حال حاضر در هیچ کشور دنیا به جز امریکا برنامه مهاجرت از طریق لاتاری ندارد و تنها کشوری که به وسیله برگزاری لاتاری، به اتباع کشورهای دیگر اقامت دائم می‌دهد، کشور آمریکا است.

چه کشورهایی لاتاری دارند؟

لاتاری کانادا و لاتاری سوئد

ویزای تنوع نژادی که به ویزای لاتاری معروف است، یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی کشور آمریکاست. فرد دارنده این ویزا می‌تواند به آمریکا مهاجرت کند و به محض ورود او به کشور آمریکا برای وی کارت اقامت دائم یا همان گرین کارت آمریکا صادر خواهد شد. در واقع دولت آمریکا برای حفظ تنوع نژادی در این کشور، چنین برنامه مهاجرتی را ترتیب داده است و هدفش آن است که به وسیله تنظیم جمعیت نژادها و ملیت‌های گوناگون در آمریکا، قدرت و امنیت این کشور را ارتقا دهد.

سایر کشورهای جهان مانند آمریکا از نژادهای بسیار متفاوت تشکیل نشده‌اند، به همین دلیل مانند آمریکا برنامه‌ای برای حفظ تنوع نژادی در کشورهای خود ندارند. به همین دلیل در ویزاهای این کشورها خبری از ویزای تنوع نژادی یا ویزای لاتاری وجود ندارد و در نتیجه کشورهای دیگر جهان هیچگونه برنامه لاتاری ندارند.

برای ورود به هر کشور دیگر باید از طریق برنامه‌های مهاجرتی و ویزاهای متناسب اقدام نمایید. به طور مثال برای مهاجرت به کانادا می‌توانید از برنامه های مهاجرت کاری به کانادا ، برنامه های مهاجرت تحصیلی به کانادا و ... استفاده کنید. برای آشنا شدن با تمام روش‌های مهاجرت به کانادا، می‌توانید مقاله 5 روش برای اخذ اقامت کانادا را مطالعه فرمایید.

بنابراین اگر از این به بعد با سایت‌ها و صفحات مجازی مواجه شدید که تبلیغاتی مانند لاتاری کانادا، لاتاری سوئد، لاتاری آلمان و لاتاری اروپا و ... داشتند، بدانید که این عبارات هیچ کدام واقعیت ندارند و تنها روشی برای سودجویی و کلاهبرداری هستند، در نتیجه توجهی به آن‌ها نکنید.

آیا شما واجد شرایط حضور در لاتاری 2023 هستید ؟

در واقع تمام مردم می توانند در قرعه کشی لاتاری امریکا 2023 شرکت کنند، اما دو شرط لازم برای شرکت در لاتاری امریکا 2023 وجود دارد.

  1. کشوری که در آن متولد شده‌اید :

کشور محل تولد شما باید واجد شرایط شرکت در لاتاری باشد. همانطور که گفتیم ویزای لاتاری به منظور حفظ تنوع نژادی در آمریکا صادر می‌شود، بنابراین کشورهایی مانند چین و بریتانیا که تعداد اتباع زیادی در کشور آمریکا دارند، شامل این ویزا نشده و متولدین این کشورها نمی‌توانند در لاتاری شرکت کنند. نکته مهم درباره این موضوع آن است که تابعیت شما اهمیتی ندارد و فقط محل تولد جز شرایط شرکت در لاتاری به حساب می‌آید. می‌توانید لیست کشورهای مجاز برای ثبت‌نام در لاتاری را، در مقاله ویزای لاتاری بر روی ویکی پدیا مشاهده کنید.

  1. تحصیلات و یا تجربه کاری

سطح تحصیلات معادل دیپلم دبیرستان امریکا یعنی 12 سال تحصیل می‌باشد و یا آنکه باید در 5 سال گذشته باید 2 سال در حرفه‌ای کار کرده باشید که حداقل نیاز به دو سال آموزش داشته باشد.

این دو گزینه تنها شرط لازم برای شرکت در لاتاری می باشد که باید در زمانی که برنده شده‌اید هم ثابت بمانند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد شرایط شرکت در لاتاری می‌توانید مقاله شرایط ثبت نام لاتاری را مطالعه بفرمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0