20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

پاموکاله

پاموکاله یکی از چشمه‌های آب گرم ترکیه و اولین چشمه آب شور جهان است که دارای خواص درمانی زیادی می‌باشد و گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است. پاموکاله که یکی از جاهای دیدنی ترکیه است، به معنای قلعۀ پنبه‌ای می‌باشد و در جنوب غربی ترکیه در ایالت دنیزلی قرار دارد.  پاموکاله بخاطر قرار گرفتن در منطقه دریای اژه و رودخانۀ مندرس، در بیشتر فصلهای سال آب و هوای معتدل دارد.
 
 
 
دمای چشمه‌های آب گرم بین 35 تا 100 درجه است. آب درون این حوضچه‌های آهکی پاموکاله برای درمان بسیاری از بیماری‌ها نظیر ناراحتی های عصبی، بیماریهای گوارشی، مشکلات دستگاه گردش خون، فشار خون و ... مفید می‌باشد. در این منطقه برای جلوگیری از ته نشین شدن مواد معدنی‌ که در آب این چشمه ها وجود دارد، پوشیدن کفش در این مناطق ممنوع است.
 
 

مناطق دیدنی پاموکاله

کاروانسرای پاموکاله

این کاروانسرا سلجوقی نمایی از سنگ مرمر، حیاط مسقف، دو برج عظیم و کتیبه‌هایی در کنار دو تمثال شیر دارد و در سال 1253 کشف شد.
 
 

 استخر باستانی پاموکاله

استخر در کنار معبد آپولو قرار گرفته است و شما این فرصت را دارید که در چشمه‌های آب گرم به درمان عضلات خود بپردازید.
 
 

 شهر هیراپولیس

شهر هیراپلیس از جاذبه‌های دیگر پاموکاله است که قدمت آن به 190 سال پیش از میلاد می‌رسد. قلعه پاموکاله در کنار شهر هیراپلیس قرار دارد که زمان غروب آفتاب بهترین زمان برای بازدید از آن است،زیرا تغییر نور باعث درخشیدن سنگهای تراورتن شده و زیبایی آن را دوچندان می‌کند. شهر به عنوان یک مرکز اسپا و به خاطر چشمه‌های آب گرم در قرن دوم و سوم به اوج شکوفایی رسید. بازمانده‌های خیابان‌ها یک کیلومتر موازی با تراورتن‌ها هستند و بعد به دو شاخه تقسیم می‌شوند و  یکی به سمت گورستان در شمال و دیگری به سمت یک کلیسای بیزانسی در جنوب می‌رود. از کلیسا می‌توانید به معبد آپولو و دروازه جهنم معروف آن یا پلوتونیم بروید. زیر معبد غاری وجود دارد که منبع یک گاز سمی بوده است.
 
 

تئاتر هیراپولیس

این تئاتر در وسط هیراپولیس قرار دارد و در زمان حکومت امپراتور هادریان در قرن دوم میلادی ساخته شده و تاکنون خوب حفظ شده است. این تئاتر رومی دارای ظرفیت 8500 تا 10000 تماشاگر بود و به وسیله دیازوما به دو بخش تقسیم شد. کنسرت، مسابقات و مراسم مذهبی در این تاتر ترتیب داده می‌شد.
 
 

موزه باستان شناسی هیراپولیس

موزه در ساختمان محل قدیمی حمام خانه رومی قرار دارد و می‌توانید چندین قبر سنگی و مجسمه را در آن ببینید. این موزه دو بخش سربسته و روباز دارد. که قسمت سربسته مخصوص کتابخانه و اسناد است و در بخش روباز آن آثار تاریخی سنگی از جنس سنگ مرمر در آن نگهداری می‌شود.
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0