20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

فستیوال‌ های مشهور ترکیه

فستیوال‌ها، جشن‌های رنگارنگ و پر از موسیقی هستند که به سادگی و زیبایی تمام، فرهنگ و سنت کشور ترکیه را به نمایش می‌گذارند. برای کسی که قصد سفر به استانبول را دارد، دیدن این جشن‌ها خالی از لطف نخواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه سفر خاطره‌انگیزی به ترکیه داشته باشید تاریخ سفر خود را با زمان برگزاری یکی از این جشنواره‌ها همزمان کنید و از دیدن جشن‌های رنگ و نور و موسیقی و رقص لذت ببرید.

 جشنواره خرید در استانبول 

در روزهایی که این فستیوال در استانبول برپا می‌شود، دیدن خیابان‌ها را نباید از دست دارد چون از همیشه زیباتر می‌شوند. در طول این جشنواره، می‌توانید هرچیزی که می‌خواهید را با تخفیف‌های 30 تا 90 درصدی از حراجی‌های ارزان‌قیمت یا برندهای معروف بخرید. علاوه بر این‌ها می‌توانید از کنسرت‌ها و تئاترهای عروسکی که در خیابان‌ها برگزار می‌شود دیدن کنید.

فستیوال هیدیرلس در استانبول

فستیوال هیدیرلس از بزرگ‌ترین رویدادهای شهر استانبول محسوب می‌شود. اگر قصد دارید با تور به استانبول سفر کنید پیشنهاد می‌کنیم حتما در این فستیوال شرکت کنید. هیدیرلس، جشن تولد بهار است. این جشن هرساله در پنجم ماه می و در سراسر ترکیه برگزار می‌شود اما شهر استانبول به دلیل فرهنگ و تاریخ قدیمی که دارد این جشن را به بهترین شکل برگزار می ‌ند.

فستیوال جاز در استانبول

سال 1984، استانبول میزبان کنسرت جاز شد. به دلیل استقبال مردم از این سبک موسیقی، از سال 1994 به طور مستقل تبدیل به یک جشنواره موسیقی شد که هر سال در سبک‌های، راک، جاز، پاپ، بلوز و ... اجرا می‌شود. این فستیوال هر سال در اواخر ماه ژوئن برگزار می‌شود.

فستیوال درویش‌های گردان و مولانا

مولانا شاعر معروف و بزرگ ایرانی هرساله میلیون‌ها نفر را به سمت قونیه می‌کشاند. بیش از 750 سال است که جشن درویش‌های گردان هر سال در شب اَروس برگزار می‌شود. موضوع اصلی این فستیوال رقص سماع مولانا و موسیقی است. این مراسم هر سال در ماه دسامبر برگزار می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم رقص سماع دراویش و جشن یگانگی مولانا با معبود خویش را از دست ندهید.

فستیوال لاله‌ها  در استانبول

فستیوال بین‌المللی لاله، هرسال در ماه آپریل در استانبول برپا می‌شود. برخلاف باور عمومی که فکر می‌کنند منشا گل های لاله هلند است، باید بدانید که لاله‌ها کم و بیش در ترکیه رشد می‌کنند. بنابراین، اگر در این زمان از سال در استانبول باشید،کاملا خوش‌شانس خواهید بود. در پارک‌ها و خیابان‌های استانبول و اساسا هر جایی که زمین خالی در دسترس باشد میلیون‌ها لاله کاشته می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم برای دیدن یک جشنواره بین‌المللی واقعی لاله در استانبول، حتما از پارک Emirgan دیدن کنید.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0