علاوه بر شهروندان کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا و شینگن هستند، شهروندان کشورهای زیر نیز برای سفر به ترکیه نیازی به ویزای توریستی ندارند:
مغولستان، جمهوری آذربایجان، اوکراین، ازبکستان، کوزوو، قرقیزستان، اکوادور، مراکش، قطر، تاجیکستان، تونس، ترکمنستان، بلاروس، بولیوی، بلیز، اردن، لبنان، روسیه، تایلند، گرجستان، ایران

مدارکی که برای سفر به ترکیه نیاز دارید        

پاسپورت

پاسپورت شما باید حداقل تا پایان مهلت ویزای مسافر یا 60 روز بعد از تاریخ انقضای ویزا اعتبار داشته باشد.

ویزا   

 طبق توافقاتی که بین دولت ایران و ترکیه صورت گرفته، چنانچه قصد سفر به ترکیه را دارید می‌توانید بدون ویزا به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید. تنها مدرکی که باید همراه داشته باشید پاسپورتی است که حداقل 6 ماه اعتبار دارد. ضمنا باید توجه داشته باشید که با داشتن این ویزای توریستی اجازه کار، تحصیل یا تجارت نخواهید داشت و بلافاصله بعد از پایان 90 روز باید کشور را ترک کنید. در صورتی که خلاف این دو مورد عمل کنید، با برخورد قانونی از طرف دولت ترکیه مواجه خواهید شد.
اما اگر قصد دارید برای اشتغال به کشور ترکیه سفر کنید باید ویزای کار دریافت کنید. برای این منظور باید برای تشکیل پرونده، مدارک مورد نیاز را به نمایندگی کشور ترکیه در ایران ارائه کنید. در صورتی که مدارک شما تائید شود برای شما ویزای کار صادر خواهد شد. این ویزا دارای محدودیت 1 ساله است. پس از این مدت می‌توانید تا سه سال آن را تمدید کرد. پس از پایان 3 سال می‌توانید شش سال دیگر آن را تمدید کنید. چنانچه بدون هیچ گونه مشکلی این دوره را طی کنید، قادر به دریافت ویزای کار دائم خواهید بود.

 مقاصد توریستی ترکیه

1. بدروم
این شهر در استان موغله در کنار دریای اژه در جنوب غربی ترکیه قرار گرفته و از قدیمی‌ترین شهرهای ترکیه است. این شهر با داشتن تاریخی 5 هزار ساله و معماری‌هایی به سبک مصر یکی از مقاصد دیدنی کشور ترکیه به شمار می‌رود.
2.  ازمیر 
بعد از آنکارا و استانبول، ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه محسوب می‌شود. این شهر روی یک خلیج قرار گرفته و شهری بندری، صنعتی، و تجاری است.
3. کوش‌آداسی
این شهر در قسمت ساحلی اژه در خلیجی بسیار زیبا و در استان آیدین قرار گرفته است. کوش‌آداسی یکی از مقاصد توریستی بسیار زیبا و مهم کشور ترکیه به شمار می‌رود.
4. استانبول
شهر استانبول در کنار تنگه بسفر واقع شده است. این شهر بزرگترین شهر ترکیه و مرکز فرهنگی این کشور محسوب می شود. استانبول تنها شهر در دنیا است که در 2 قاره قرار گرفته است و مهم‌ترین شهر توریستی ترکیه به شمار می‌رود.
5. آلانیا 
آلانیا شهری ساحلی و تاریخی و یکی از مهم‌ترین مقاصد توریستی برای مسافران به شمار می‌رود. آلانیا آب‌وهوای مدیترانه‌ای دارد و ترکیب زیبایی از دریا و جنگل است و آرامش بی‌نظیری را به گردشگران منتقل می‌کند.
6. آنتالیا
این شهر مرکز صنعت گردشگری ترکیه است و حدود 30 درصد از گردشگران خارجی، این شهر را برای گشت‌و‌گذار انتخاب می‌کنند. 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2