20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

برنامه استانی بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا

پس از کبک و انتاریو، بریتیش کلمبیا بزرگ ترین استان کانادا بشمار می رود. این استان که در غربی ترین منطقه کانادا واقع شده است شهر پر جمعیت و مهم ونکوور را در خود جای داده است که یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان بشمار می رود. وسعت جغرافیایی و گوناگونی جوی این استان سبب شده است تا اقتصاد بریتیش کلمبیا عمدتا بر پایه منابع طبیعی و جنگلداری در جریان باشد.

برنامه های استانی  کانادا – بریتیش کلمبیا

استان های کشور کانادا (به جز استان کبک) تحت برنامه مهاجرتی استانی کانادا قادر هستند تا با توجه به وضعیت اقتصادی و مشاغل مورد نیاز خود اقدام به جذب نیروهای خارجی کنند. نیروهای واجد شرایط قادر خواهند بود  نهایاتا در طی یک سال اقامت دائمی استان مورد پذیرش خود را دریافت کنند. در این راستا به توضیحات لازم پیرامون برنامه استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) پرداخته شده است.

دسته بندی برنامه های استانی بریتیش کلمبیا

 • مهاجرت از طریق مهارت و تخصص (همگام با اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا)
 • مهاجرت از طریق کارآفرینی

مهاجرت به بریتیش کلمبیا از طریق مهارت و تخصص

مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا از طریق مهارت و تخصص با احتساب برنامه اکسپرس اینتری این استان به 9 زیر گروه تقسیم می شود که در ادامه مطلب توضیح داده شده است.

نیروی متخصص بریتیش کلمبیا

این دسته مناسب برای اشخاصی خواهد بود که سابقه کاری کافی در حرفه خود دارند و موفق شده باشند در لیست مشاغل مورد نیاز یک پیشنهاد کاری از کارفرما دریافت کرده باشند. جهت مشاهده  لیست مشاغل مورد تقاضای نیروی متخصص روی لینک کلیک کنید.

متخصصین بهداشت و درمان

این زیر گروه مناسب برای  پرستاران، پزشکان و سایر متخصصان درمانی می باشد که تجربه کاری کافی در حرفه خود دارند. اگر وضعیت کاری شما شامل یکی از موارد گفته شده باشد این امکان وجود دارد که با شرکت در اکسپرس اینتری فدرال به اقامت دائم کانادا دست پیدا کنید.

فارغ التحصیلان بین المللی

فارغ التحصیلان بین المللی در کانادا

اگر در سه سال گذشته شما در یکی از کالج ها و دانشگاه های کانادایی مورد تائید دولت تحصیل کرده و از طرف کارفرمایی در بریتیش کلمبیا پیشنهاد کاری دریافت کرده باشید، می توانید تحت دسته فارغ التحصیلان بین المللی اقامت دائم کانادا را به دست آورید.

فارغ التحصیلان بین المللی در بریتیش کلمبیا

فارغ التحصیلانی که در مقطع دکتری یا کارشناسی ارشد در رشته های پیرا پزشکی یا علوم غذایی موفق به اخذ مدرک خود شده باشند بدون نیاز به دریافت پیشنهاد کاری می توانند در این برنامه شرکت کرده و اقامت دائم کانادا را کسب کنند.

نیروهای مبتدی و نیمه ماهر

نیروهایی که به صورت مبتدی یا نیمه ماهر در مشاغل گردشگری، رانندگی کامیون و خدمات اغذیه ای در بریتیش کلمبیا مشغول به کار هستند و یا نیروهایی که به صورت مبتدی یا نیمه ماهر در شمال شرق این استان مشغول به کار هستند این فرصت را خواهند داشت تا در این برنامه واجد شرایط باشند.

برنامه اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا

همان طور که گفته شد برنامه مهاجرت از طریق مهارت و تخصص با مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری در یک راستا انجام می شود. تفاوت میان این دو برنامه این است که برنامه مهاجرت از طریق مهارت و تخصص از طریق اکسپرس اینتری فدرال صورت گرفته و برنامه اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا به صورت انحصاری در این استان شکل می گیرد و شرایط بخصوص خود را دارد. از این رو برنامه اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا همانند مهاجرت از طریق مهارت و تخصص از آیتم های یکسانی تشکیل شده (به جز نیروهای مبتدی یا نیمه ماهر که تنها در اکسپرس اینتری فدرال بررسی می شود) و تنها اولویت بندی آن ها تفاوت ایجاد می کند.

مهاجرت از طریق کارآفرینی

برنامه آزمایشی منطقه ای بریتیش کلمبیا

برنامه آزمایشی منطقه ای بریتیش کلمبیا مناسب برای کارآفرینانی است که قصد دارند در یکی از مناطق کوچک بریتیش کلمبیا کسب و کار خود را شروع کنند.

برنامه پروژه های استراتژیک بریتیش کلمبیا

از طریق برنامه پروژه های استراتژیک، شرکت های خارجی قادر خواهند بود تا در استان برتیش کلمبیا ثبت شرکت کرده و نهایتا تا 5 نفر از اعضای شرکت اقامت دائمی این استان را کسب کنند.

مزایای اقامت دائمی کانادا

 • کیفیت بالای زندگی
 • دسترسی به سیستم آموزشی و بهداشتی کانادا
 • حق کار و زندگی در کانادا بدون هیچگونه محدودیت زمانی
 • ایجاد کسب و کار شخصی
 • نرخ پایین جرایم
 • تخفیف های مالیاتی برای شرکت های تازه تاسیس

مزایای شهروندی کانادا

 • دریافت پاسپورت معتبر و سفر به 171 کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا
 • فرزندان شما شهروند کانادا محسوب خواهند شد
 • حق رای در انتخابات کانادا
 • امکان استخدامی در مشاغل دولتی
 • اجازه دریافت تابعیت دوگانه

هزینه درخواست برنامه استانی بریتیش کلمبیا

1040  دلار کانادا جهت دور مجوز و کارت اقامت دائمی

هزینه بیومتریک 85 دلار کانادا

700 دلار کانادا جهت درخواست اقامت از طریق مهارت و تخصص  یا اکسپرس اینتری

3500 دلار کانادا جهت درخواست اقامت بریتیش کلمبیا از طریق کارآفرینی

روند کار برنامه استانی بریتیش کلمبیا

در صورت تمایل برای اخذ اقامت دائمی کانادا از طرق برنامه استانی بریتیش کلمبیا، موسسه حامی مهاجر قادر است تا به وسیله وکلای مهاجرتی خود در کانادا،  کلیه روند کار را بر عهده بگیرد و توسط مشاورین مهاجرتی شما را از تمامی مراحل پیش رو آگاه سازد.

در ابتدا مشاورین مهاجرتی حامی مهاجر وضعیت شما را جهت واجد شرایط بودن درخواست برنامه مهاجرتی بریتیش کلمبیا بررسی کرده و شانس پذیرش شما را اعلام می کنند. سپس برای دریافت ویزای کانادا به شما کمک خواهیم کرد تا چگونه مدارک مورد نظر را جمع آوری و ترجمه کنید. در گام بعدی وکلای مهاجرتی حامی مهاجر وقت سفارت شما را در یکی از کشور های همسایه (یا هر کشور مدنظرتان) دریافت می کنند و با راهنمایی های کامل شما را آماده مصاحبه خواهند کرد و در آخر نیز تا دریافت اقامت دائم و سفر به کانادا موسسه حامی مهاجر همراه و همگام شما خواهد بود.

مالیات در کانادا

تقریبا هر فردی که در کانادا کسب درآمد می کند، ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد فدرال است. مالیات بر درآمد در کانادا بصورت تصاعدی است، به این معنی که کسانی که درآمد بیشتری کسب می کنند نرخ مالیات بالاتری نیز پرداخت می کنند. برای اکثر کانادایی ها مالیات بر درآمد فدرال توسط کارفرمایان کسر شده و به طور مستقیم به اداره دارایی کانادا پرداخت می شود.

مالیات بر درآمد در کانادا

 در سال 2019 میزان درآمدهای مشمول مالیات بدین شرح بوده است:

 • درآمد تا مبلغ 46،605 دلار برابر با 15 درصد مالیات
 • درآمد از مبلغ 46،605 تا 93،208 دلار برابر با5 درصد مالیات
 • درآمد از مبلغ 144،489 دلار تا 205،842 دلار برابر با 29 درصد مالیات
 • برای مبالغ بالاتر از 205،842 دلار برابر با 33 درصد مالیات

سایر مالیات ها رایج در کانادا

 • نرخ مالیات برشرکت ها برابر با 12.5 درصد
 • نرخ مالیات وارد بر درآمد برابر با 53.7 درصد
 • نرخ مالیات وارد بر فروش 15 درصد
 • نرخ مالیات بر سود سرمایه برابر با 26.7 درصد
 • نرخ مالیات وارد بر سرمایه گذاری 53.7 درصد

درباره کانادا

واحد پول: دلار کانادایی (CAD)

کد ناحیه: 1

قاره: آمریکای شمالی

پایتخت: اتاوا

نوع حکومت: پاداشاهی مشروطه و نظام پارلمانی

زبان  مرسوم: انگلیسی و فرانسوی

جمعیت: 33.680.000 نفر

مساحت: 9583 کیلومتر مربع

کانادا دومین کشور وسیع جهان با مساحت حدود 10 میلیون متر مربع است که از جنوب با ایالات متحده آمریکا هم مرز می باشد. پایتخت این کشور شهر اتاوا است و جمعیت این کشور بالغ بر 37 میلیون نفر تخمین زده می شود.

این کشور به دلیل مزر وسیعی خود با کشور آمریکا بزرگ ترین مبادلات اقتصادی بین المللی را  از آن خود کرده است و همچنین این موضوع سبب شده است تا اقتصاد دولت کانادا را مستحکم تر کند. کشور کانادا توسط دولت های مستقل از هم اداره می‌شود که در مجموع تحت پوشش یک دولت فدرال قرار گرفته اند. طبق آمار حدود 160000 نفر با ملیت ایرانی در کانادا زندگی می‌کنند که این امر باعث شده مهاجرین ایرانی در سرزمین کانادا راحتی های بسیاری داشته باشند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0