وقت فوری سفارت کانادا: ترکیه ( استانبول و آنکارا )

همانطور که می‌دانید، روابط کنسولی ایران و کانادا از سال 91 قطع شد و سفارت کانادا در ایران بسته شد. بنابراین به دلیل قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا، امکان بررسی پرونده های مهاجرتی و اخذ ویزای کانادا از درون ایران امکان‌پذیر نیست. در نتیجه کسانی که قصد دریافت ویزای کانادا را دارند، باید به سفارت‌های کانادا در یکی از کشورهای ترکیه، ارمنستان و یا امارات مراجعه کنند. متقاضیان ویزا باید قبل از مراجعه به سفارت کانادا یا دفاتر وک کانادا (VAC کانادا)، درخواست ویزای خود را به صورت آنلاین تکمیل کنند و سپس به منظور انگشت نگاری و تصویر برداری در دفاتر وک کانادا، به صورت آنلاین نوبت دریافت کنند.

گفتنی است پرونده ویزای شما فقط وقتی به جریان خواهد افتاد که در دفاتر وک کانادا حضور پیدا کرده و مرحله بایومتریک سفارت کانادا (انگشت نگاری و تصویر برداری) را انجام دهید. به همین دلیل آگاهی از طریقه گرفتن وقت سفارت کانادا به منظور انجام مرحله بایومتریک بسیار مهم و اساسی است. در این مطلب قصد داریم نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا در استانبول و آنکارا را به صورت کامل برای شما توضیح دهیم.

موسسه حامی مهاجر یک موسسه گردشگری و مهاجرتی معتبر است که با داشتن شرکت در ایران و ترکیه خدماتی همچون برگزاری تورهای ارزان انگشت نگاری دفاتر VAC کانادا در آنکارا و استانبول با ترنفسر فرودگاهی ، دریافت نوبت از دفاتر VAC کانادا ، اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا ، اخذ اقامت دائم کانادا و ثبت شرکت در کانادا را ارائه می‌کند. در صورت نیاز به خدمات ما می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

نحوه گرفتن وقت از سفارت کانادا

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، دریافت وقت از سفارت کانادا و انجام مراحل بیومتریک ویزای کانادا یکی از مراحل بسیار مهم در فرآیند اخذ ویزای کانادا است و چنانچه این مرحله را انجام ندهید، پرونده شما به جریان نخواهد افتاد. به همین دلیل قصد داریم این مقاله را به آموزش گرفتن وقت سفارت کانادا اختصاص دهیم. قبل از آنکه برای دریافت وقت سفارت کانادا یا همان وقت دفاتر VAC کانادا اقدام کنید، باید درخواست ویزای کانادا خود را به صورت آنلاین به ثبت رسانده باشید. برای اطلاع از نحوه درخواست آنلاین ویزای کانادا می‌توانید مقاله ویزای توریستی کانادا یا مقاله همه چیز درباره تحصیل در کانادا را بخوانید.

پس از درخواست آنلاین ویزای کانادا، باید درباره کشور مقصد خود برای مراجعه به دفاتر وک کانادا تصمیم‌گیری نمایید. نزدیک‌ترین و مناسب‌ترین دفاتر وک کانادا (VAC) برای ایرانیان، دفتر وک کانادا در ایروان ارمنستان، دفتر وک کانادا در استانبول ترکیه، دفتر وک کانادا در آنکارا ترکیه و دفتر وک کانادا در دوبی امارات هستند. معمولا برای انجام مرحله بیومتریک ویزای کانادا، کشور ترکیه به دلایل زیر انتخاب بهتری می‌باشد:

 • در این کشور دو دفتر وک کانادا در شهر استانبول و آنکارا وجود دارد و همین موضوع شانس شما را برای دریافت وقت سفارت کانادا بالا می‌برد.
 • سفر به کشور ترکیه ویزا نمی‌خواهد و پروازهای زیادی بین کشور ایران و ترکیه وجود دارد
 • ترکیه یک کشور توریستی است و امکان سفر مقرون به صرفه به این کشور وجود دارد.
 • امکان پیکاپ ویزای کانادا در کشور ترکیه وجود دارد.

پس از انتخاب کشور مناسب می‌توانید به منظور دریافت وقت سفارت کانادا اقدام نمایید. در ایام کنونی به دلیل شیوع ویروس کرونا ممکن است، دریافت نوبت سفارت از برخی کشورها امکان‌پذیر نباشد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم، به وسیله شماره 02148406  با کارشناسان ما در موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید و از وقت های خالی سفارت کانادا در منطقه مطلع شوید.

در چه شهرهایی می شود وقت سفارت کانادا گرفت؟ 

گرفتن وقت سفارت کانادا در شهرهای آنکارا، استانبول و ابوظبی یکسان و بر اساس قوانین رسمی کانادا است. اما انتخاب هر یک از این شهرها برای ایرانی ها می تواند مزایا و معایب متفاوتی داشته باشد. مثلا با مراجعه به مرکز آنکارا، فرد می تواند از امتیاز پیکاپ ویزا نیز بهره‌مند شود. این در صورتی است که پیکاپ ویزا در شهر استانبول امکان پذیر نخواهد بود. اما در عوض ایرانی ها می توانند راحت تر به استانبول سفر کنند (به دلیل وجود پرواز روزانه برای استانبول) و لذا هزینه های کمتری پرداخت کنند. همچنین که پیکاپ ویزا در ابوظبی نیز ممکن است ولی هزینه اقامت در این شهر نسبتاً بالاست.

نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا در استانبول

برای گرفتن وقت سفارت کانادا در استانبول باید ابتدا به سایت کنسولی کانادا در ترکیه مراجعه کنید. دقت کنید که سفارت های کانادا در کشورهای گوناگون سایت های کنسولی جداگانه‌ای دارند و هر سایت فقط برای دفاتر VAC موجود در آن کشور نوبت صادر می‌کند، پس برای گرفتن وقت سفارت کانادا در استانبول باید حتما به سایت سفارت کانادا در ترکیه مراجعه نمایید. پس از مراجعه به این سایت با دنبال کردن مراحل زیر از روش گرفتن وقت سفارت کانادا آگاهی خواهید یافت.

مرحله اول : ایجاد حساب کاربری در سایت دریافت وقت سفارت کانادا

اولین گام برای دریافت وقت سفارت کانادا در استانبول این است که در سایت یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. برای ایجاد حساب کاربری در این سایت حتما از نام و نام خانوادگی حقیقی خود استفاده کنید و ایمیل معتبر خود را ارائه دهید.

مرحله دوم : مشخص کردن دفتر وک و دلیل دریافت وقت سفارت کانادا

پس از ایجاد حساب کاربری و ورود به آن، قبل از هر چیز باید چند موضوع اولیه را مشخص کنید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، پس از زدن گزینه دریافت نوبت سفارت کانادا با صفحه زیر روبرو خواهید شد. در قسمت اول این صفحه باید دفتر وک مورد نظر خود برای دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه را انتخاب کنید، می‌توانید یکی از دفاتر وک کانادا در استانبول یا آنکارا را انتخاب نمایید. در قسمت دوم باید تعداد متقاضیان ویزا را انتخاب کنید. در قسمت سوم نیز باید دلیل دریافت وقت سفارت کانادا را مشخص کنید؛ بنابراین اگر قصد دریافت نوبت برای انجام انگشت نگاری را دارید، گزینه مربوط به ثبت اطلاعات بیومتریک را انتخاب نمایید.

مرحله سوم : ورود اطلاعات شخصی و اطلاعات تماس

در این مرحله فرمی برای شما باز می‌شود که باید در آن اطلاعات شخصی و اطلاعات تماس خود را وارد نمایید. در هنگام ورود اطلاعات در فرم بسیار دقت کنید، چرا که نامه نهایی وقت سفارت با توجه به این اطلاعات صادر خواهد شد. اطلاعات تماس وارد شده در این فرم نیز بسیار مهم است، چرا که تمام مکاتبه های بعدی سفارت با شما از طریق ایمیل وارد شده در این قسمت انجام خواهد شد.

مرحله چهارم : تعیین وقت سفارت کانادا در استانبول

پس از ورود اطلاعات شخصی، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید وارد صفحه‌ای خواهید شد که یک تقویم در آن وجود دارد و وقت‌های خالی سفارت کانادا در استانبول بر روی آن مشخص شده است. پس از انتخاب تاریخ مورد نظر خود بر روی تقویم، باید ساعت قرار ملاقات را نیز از سمت راست تقویم انتخاب کنید. پس از تایید تاریخ و ساعت مورد نظر خود وارد صفحه پایانی می‌شوید و می‌توانید نامه وقت سفارت کانادا را پرینت کنید. در هنگام مراجعه به دفتر وک کانادا در استانبول باید حتما این نامه را به همراه داشته باشید.

در صورتی که نتوانستید در این تقویم وقت خالی سفارت پیدا کنید و یا آنکه نیاز به دریافت وقت فوری سفارت کانادا داشتید، می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان ما در موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید. کارشناسان ما با تجربه بالایی که در این زمینه دارند آماده پاسخگویی به مشکلات شما در زمینه دریافت وقت سفارت کانادا هستند و می‌توانند شما را در این زمینه کمک کنند.

آدرس و ساعت کار سفارت خانه کانادا در استانبول – ترکیه

34394 turkey/ levent 4 istanbul/ tefken tower/ 209 buyukdere caddesi/ Consulate General of Canada

آدرس

90-212-385-9700

تلفن

90-212-375-1000

فکس

یکشنبه تا جمعه – 08:30الی 12:30

ساعات کاری

نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا در انکارا

در بخش قبلی چگونگی گرفتن وقت سفارت کانادا در استانبول توضیح داده شد. نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا در انکارا نیز همانند وقت سفارت در استانبول است. تنها تفاوتی که در این بین وجود دارد این است که در هنگام گرفتن وقت سفارت کانادا در انکارا، باید در مرحله اول محل دفتر VAC کانادا را آنکارا انتخاب کنیم. در سایر مراحل هیچ تفاوتی میان دریافت وقت سفارت در استانبول با دریافت وقت سفارت کانادا در آنکارا وجود ندارد و می‌توانیم به همان ترتیب قبلی اقدام نماییم.

آدرس و ساعت کار سفارت خانه کانادا در آنکارا – ترکیه

Turkey, CankayaAnkara ,CinnahCaddesi No: 5806690

آدرس

+90 (312) 409 27 00

تلفن

+90 (312) 409 27 00

فکس

دوشنبه تا پنج شنبه - 08:00 الی 12:00 و  12:30 الی 16:45 و جمعه - 8:00 تا 12:30

ساعات کاری

خدمات حامی مهاجر در زمینه دریافت وقت سفارت کانادا

موسسه حامی مهاجر با چندین سال تجربه و تخصص در زمینه مهاجرت، خدمات متنوعی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. از جمله این خدمات دریافت وقت فوری سفارت کانادا و خدمات تور سفارت کانادا می‌باشد. خدماتی که در این زمینه ارائه می‌شود به شرح زیر است:

 • دریافت وقت سفارت کانادا از کشورهای ترکیه، ارمنستان، امارات، آذربایجان و ...
 • دریافت وقت فوری سفارت کانادا در استانبول ترکیه
 • ارائه تورهای سفارت کانادا
 • ارائه تور سفارت کانادا در ترکیه با ترنسفر فرودگاهی رایگان
 • ارائه خدمات همراهی ویژه در استانبول ترکیه (همراهی یک راننده برای جابجایی متقاضی بین هتل و دفاتر وک کانادا)

جهت اطلاع از شرایط تورهای سفارت کانادا می‌توانید مطلب تورهای ارزان انگشت نگاری دفاتر VAC کانادا در آنکارا و استانبول با ترنفسر فرودگاهی را بخوانید و یا به وسیله شماره 02148406 با ما تماس بگیرید.  

چه کسانی لازم نیست برای ویزای کانادا انگشت نگاری کنند؟

 • کسانی که کمتر از ۱۴ و بیشتر از ۸۰ سال سن داشته باشند.
 • کسانی که ویزای مهاجرتی دارند.
 • کسانی که از قبل اقامت کشور کانادا را داشته باشند.
 • کارمندان و افراد دولتی یا دیپلمات ها

سخن پایانی

این مقاله به آموزش گرفتن وقت سفارت کانادا به منظور انجام مراحل بیومتریک ویزای کانادا اختصاص داشت. همانطور که توضیح داده شد دریافت وقت سفارت کانادا در استانبول و انکارا مزیت های بیشتر نسبت به سایر کشورها دارد و به همین دلیل متقاضیان دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه از سایر کشورها بیشتر است. امکان دارد که در هنگام دریافت وقت سفارت کانادا با پیغام عدم وجود وقت خالی مواجه شوید. جهت رفع این مشکل و دریافت وقت فوری سفارت کانادا می‌توانید با کارشناسان مجرب ما در موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید.

 موسسه حامی مهاجر یک موسسه گردشگری و مهاجرتی معتبر است که با داشتن شرکت در ایران و ترکیه خدماتی همچون برگزاری تورهای ارزان انگشت نگاری دفاتر VAC کانادا در آنکارا و استانبول با ترنفسر فرودگاهی ، دریافت نوبت از دفاتر VAC کانادا ، اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی در کانادا ، اخذ اقامت دائم کانادا و ثبت شرکت در کانادا را ارائه می‌کند. در صورت نیاز به خدمات ما می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

 

پاسخ به سوالات متداول در زمینه دریافت وقت سفارت کانادا

چه مدارکی برای وقت سفارت کانادا مورد نیاز است؟

جواب : قبل از دریافت وقت سفارت کانادا باید درخواست ویزای خود را به صورت آنلاین به ثبت برسانید و هزینه های آن را پرداخت نمایید.

هزینه انجام مرحله بیومتریک در دفاتر وک کانادا چقدر است؟

جواب : کارمزد ثبت مشخصات بیومتریک (انگشت نگاری و تصویربرداری) در دفاتر وک کانادا، برای متقاضی اصلی 85 دلار کانادا است و  به ازای هر عضو خانواده نیز باید 85 دلار کانادا پرداخت شود. در صورتی که برای تمام اعضای خانواده به صورت یکجا پرداخت انجام شود، حداکثر 170 دلار کانادا باید برای کارمزد مشخصات بیومتریک خانواده پرداخت کرد. (یعنی هنگامی که تعداد اعضای خانواده از دو نفر بالاتر برود، احتیاجی به پرداخت کارمزد بیشتر نیست).

امکان دریافت وقت فوری سفارت کانادا وجود دارد؟

 جواب : این امکان تحت شرایط خاصی وجود دارد. برای اطلاع از شرایط به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نحوه اطلاع از وقت های خالی سفارت کانادا به چه صورت است ؟

جواب : برای اطلاع از وقت های در دسترس برای سفارت کانادا می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید تا به بهترین شکل راهنمایی شوید.

دفاتر وک کانادا چیست و چه تفاوتی با سفارت کانادا دارد؟

جواب : دفاتر وک (VAC) محلی برای ثبت اطلاعات بیومتریک متقاضیان ویزای کانادا و به جریان انداختن پرونده ویزای آن‌ها هستند. دفاتر وک کانادا معمولا در نزدیکی سفارت کانادا هستند و به همین دلیل مراجعین تفاوتی میان سفارت کانادا و دفتر وک احساس نمی‌کنند، ولی امکان دارد در برخی از شهرهای جهان دفاتر وک خارج از محدوده سفارت باشند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0