50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

در خاک ترکیه، وقت سفارت کانادا دریافت کنید!

سفارت کانادا در استانبول و آنکارا ترکیه

برای دریافت ویزای کانادا، باید از مرزهای کشور خود خارج شویم! این یک حقیقت کتمان‌ناپذیر است. اما چرا؟ 
تقریبا اواسط شهریورماه 1391 بود که به‌دلیل برخی مسائل دیپلماتیک، روابط ایران و کانادا قطع و فعالیت سفارت‌های هردو طرف نیز تعلیق شد؛ در نتیجه دولت‌مردان کانادایی تصمیم گرفتند چند کشور جایگزین را به مردم ایران پیشنهاد بدهند تا برای اخذ ویزا، به آنجا مراجعه کنند.
یکی از این کشورها، ترکیه بود؛ چون نه‌تنها همسایۀ کشورمان است و دسترسی به آن آسان، بلکه در این سرزمین دو مرکز سیاسی کانادایی هم وجود دارد؛ پس مشخصا پردازش پرونده‌ها در آنجا سریع‌تر بود و مراجعه به آن، راحت‌تر. امروزه هم همین است!
طوری که اگر متقاضی ویزای کانادا هستید و می‌خواهید مراحل انگشت‌نگاری خود را پیش ببرید، پیشنهاد می‌کنیم اول از همه، ترکیه را گوشۀ ذهنتان بگذارید! اما خوب نمی‌شود که همین‌طور به سفارت کانادا در ترکیه مراجعه کنیم! باید وقت بگیریم و آن هم اصولی دارد. پس همراهمان باشید تا همه‌چیز را درباره وقت سفارت کانادا در ترکیه بیان کنیم. 

سفارت کانادا در ترکیه 

بگذارید همین اول‌کار دربارۀ یک اشتباه رایج صحبت کنیم. آن هم اینکه برای دریافت ویزای کانادا، اصلا احتیاجی نیست به سفارت برویم! چون آن‌ها هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارند. بلکه نهاد مستقیم ما، دفاتر VAC کانادا هستند؛ یعنی این دفاترند که مدارکمان را می‌گیرند و انگشت‌نگاری‌مان را صورت می‌دهند؛
منتها آنچه در بین عموم مردم جا افتاده، لفظ «سفارت کانادا در ترکیه» است. به همین خاطر، ما نیز در ادامه ممکن است همین عبارت را به‌کار ببریم؛ ولی حواستان باشد که منظور اصلی‌مان دفاتر وک هستند.

سفارت کانادا در ترکیه

حالا برای مراجعه به این دفاتر باید چه کرد؟
روند به این صورت است که ابتدا باید درخواست ویزای مهاجرت کانادا خود را ثبت کنیم و سپس، برای تصویربرداری و انگشت‌نگاری از این دفاتر وقت بگیریم. اهمیت موضوع در این است که پرونده‌مان، تنها زمانی به جریان میفتد که مرحلۀ بایومتریک را در این دفاتر پشت‌سر گذاشته باشیم؛
پس اکنون روشن است که چرا گرفتن وقت از سفارت کانادا در ترکیه انقدر اهمیت دارد؛ چون بدون حضور در این ساختمان‌های اجرایی، انگار هیچ کاری نکرده‌ایم! اما خوب اصلا سفارت کانادا در ترکیه در کدام شهر است؟! کشور ترکیه، دو دفتر وک کانادا دارد؛ یکی‌ سفارت کانادا در استانبول و دیگری سفارت کانادا در آنکارا.

سفارت کانادا در استانبول 

کنسولگری کانادا در استانبول، انتخاب بسیاری از متقاضیان ویزای کانادا است؛ زیرا این سفر هم تفریحی و هم کاری می‌تواند باشد. انجام امور انگشت‌نگاری در سفارت کانادا کمتر از 1 ساعت طول می‌کشد و متقاضیان می‌توانند قبل از بازگشت به ایران، در بزرگ‌ترین شهر ترکیه، گردش و خرید داشته باشند. 

سفارت کانادا در استانبول 

ضمنا روزهای کاری سفارت کانادا در استانبول، دوشنبه تا جمعه ساعت 08:30 الی 16:30 است. 

آدرس سفارت کانادا در استانبول 

اگر بخواهید بدانید سفارت کانادا در استانبول کجاست، از طریق آدرس زیر می‌توانید به مرکز انگشت نگاری کانادا در استانبول برسید. 

 • لوکیشن سفارت کانادا در استانبول: Ergenekon, Cumhuriyet Cd. No:193, 34373 Şişli/İstanbul, Türkiye 
 • فاصله میدان تکسیم تا سفارت کانادا: 7 دقیقه با تاکسی و 18 دقیقه پیاده‌روی (2 کیلومتر) 

سایر اطلاعات دفتر VAC در استانبول 

یکی از خوبی‌های ذفتر وک کانادا در استانبول، فاصله میدان تکسیم تا سفارت کانادا است که در بالا مشاهده کردید. به‌دلیل نزدیکی این مکان به سفارت کانادا، انتخاب بسیاری از متقاضیان، گرفتن وقت سفارت کانادا در استانبول است که سایر اطلاعات آن را در ادامه می‌بینید: 

 • آدرس ایمیل سفارت کانادا در استانبول: [email protected]
 • شماره تلفن سفارت کانادا در ترکیه استانبول: +009021238597
 • فکس سفارت کانادا در استانبول: 90-212-375-1000
 • سایت سفارت کانادا در ترکیه - استانبول: https://www.international.gc.ca/country-pays/turkiye/index.aspx?lang=eng

هتل های نزدیک سفارت کانادا در استانبول 

برای اسکان در ترکیه و رسیدن وقت مراجعه به سفارت، هتل‌ های نزدیک وک استانبول بسیار است؛ زیرا ممکن است تاریخ و ساعت پروازتان و رسیدن به ترکیه تا وقتی که در سفارت دریافت کرده‌اید، فاصله زیادی باهم داشته باشد، هتل‌های زیر برای اقامت متقاضیان پیشنهاد می‌شود: 

هتل های نزدیک سفارت کانادا در استانبول 

ضمنا، ممکن است ویزا شما روز بعد از انگشت‌نگاری قابل تحویل باشد؛ پس بهتر است با اسکان در این هتل‌ها، منتظر دریافت ویزا باشید اما درصورتی‌که افسر سفارت پاسخ قطعی بعد از انجام مراحل بایومتریک نداد، می‌توانید در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی کرده، به ایران بازگردید و درصورت مثبت بودن جواب ویزا، از خدمات پیکاپ ویزا کانادا استفاده کنید.

سفارت کانادا در آنکارا 

علاوه‌بر استانبول، سفارت کانادا در آنکارا نیز فعال است و می‌توان این شهر را برای انجام امور اخذ ویزای کانادا، انتخاب کرد. ساعات کاری سفارت کانادا در پایتخت ترکیه یعنی آنکارا به صورت زیر است: 

 • دوشنبه تا پنج‌شنبه ساعت 08:30 الی 16:45
 • جمعه ساعت 8:00 الی 12:30

آدرس سفارت کانادا در آنکارا 

برای اطلاع از آدرس انگشت نگاری کانادا در آنکارا، لوکیشن زیر را می‌توانید مشاهده کنید. با دریافت تور انگشت نگاری آنکارا، پیدا کردن هتل مناسب و نزدیک به دفتر وک و دریافت بلیط پرواز و ترنسفر به سفارت را به حامی مهاجر بسپارید تا سفر آرامی را داشته باشید. 

 • لوکیشن سفارت کانادا در آنکارا: Turkey, CankayaAnkara ,CinnahCaddesi No: 5806690

سایر اطلاعات سفارت کانادا در آنکارا 

اطلاعات تکمیلی مرکز انگشت نگاری کانادا در آنکارا، در ادامه نوشته شده است. درصورت تایید وقت انگشت نگاری سفارت کانادا در آنکارا، از طریق ایمیل زیر مطلع می‌شوید: 

 • ایمیل سفارت کانادا در آنکارا: [email protected]
 • شماره تلفن سفارت کانادا در ترکیه آنکارا: +90 (312) 409 27 00
 • فکس وک کانادا در آنکارا: +90 (312) 409 27 00
 • سایت سفارت کانادا در آنکارا: www.turkey.gc.ca

هتل های نزدیک سفارت کانادا در آنکارا ترکیه 

آدرس وک کانادا در آنکارا را دیدید! برای اسکان در این شهر و مراجعه به سفارت، هتل‌های زیر در فاصله نزدیکی قرار دارند و شما می‌توانید با استراحت در این هتل‌ها، انگشت‌نگاری خوبی را داشته باشید. 

هتل های نزدیک سفارت کانادا در آنکارا ترکیه 

تور آنکارا سفارت کانادا

برای مراجعه به سفارت کانادا در استانبول یا آنکارا پیشنهاد می‌شود از تور انگشت نگاری کانادا استفاده کنید تا به‌راحتی و بدون چالش وارد ترکیه شده، به سفارت بروید و پس از کمی گردش، به کشور بازگردید. 
برای اطلاع از قیمت تور آنکارا سفارت کانادا و گرفتن وقت سفارت کانادا در آنکارا، با شماره 02148000957 تماس گرفته تا راهنمایی لازم از طریق کارشناسان به شما داده شود. 

مدارک لازم برای سفارت کانادا در استانبول و آنکارا 

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی، تحصیلی و کاری تفاوت‌های جزئی با یکدیگر دارند؛ اما به‌طور کلی مدارکی که باید به‌صورت رسمی ترجمه کرده و همراه خود داشته باشید، شامل موارد زیر است: 

 • پاسپورت قدیمی (درصورت داشتن ویزا در آن) و پاسپورت جدید دارای تاریخ انقضا
 • عکس مشابه پاسپورت
 • ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی 
 • نامه تمکن مالی 
 • نامه اشتغال به کار یا تحصیل 
 • گواهی عدم سوءپیشینه 
 • مدارک رزرو بلیط و رزرو هتل

مدارک اختصاصی برای ویزای توریستی کانادا: 

 • ترجمه رسمی سند ملکی 
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش‌آموزان و دانشجویان 

مدارک اختصاصی برای تحصیلی کانادا: 

 • مدرک زبان آیلتس 
 • نامه پذیرش از دانشگاه 
 • ترجمه ریزنمرات و آخرین مدرک تحصیلی 

مدارک اختصاصی برای ویزای کاری کانادا: 

 • کپی از پیشنهاد کاری و دعوت به کار 
 • رسید پرداخت هزینه تشکیل پرونده 

وقت سفارت کانادا در استانبول 

گفتیم که برای مراجعه به دفاتر وک کانادا، حتما باید نوبت قبلی داشته باشیم؛ اما چگونه می‌توان وقت سفارت کانادا در ترکیه گرفت؟ 

وقت سفارت کانادا در استانبول 

این کار به دو شیوه امکان‌پذیر است؛ یعنی هم می‌توانیم به‌صورت آنلاین از دفاتر وک کانادا وقت بگیریم و هم این موضوع را به کارگزاران مهاجرتی بسپاریم؛ منتها زمانی که خودمان وقت بگیریم، طبیعتا هزینه‌هایمان هم کمتر می‌شود؛
اما بر سر راه این کار، سه مانع جدی وجود دارد:

 • یکی اینکه اخذ وقت، عمدتا فرایندی حساس‌به‌زمان است؛ یعنی چه؟ یعنی همیشه نمی‌توانیم وقت موردنظر خود را دریافت کنیم. بلکه سامانۀ اخذ وقت سفارت کانادا در ترکیه، ممکن است در ساعت خاصی تقویم خود را باز کند و پس از مدت کوتاهی، دوباره آن را ببندد. 
 • مشکل دیگر این است که گاهی در زمان موردنظرمان، وقت خالی وجود ندارد. حالا علتش می‌تواند شلوغی دفتر وک باشد یا بسته‌بودن سامانه؛ اما چنانچه این اتفاق در موقعیتی رخ بدهد که فرصت محدودی داشته باشیم، حسابی به دردسر میفتیم!
 • در نهایت، مسئلۀ ناآشنایی با روند اخذ وقت هم می‌تواند مشکل‌ساز شود؛ چون گاهی اشتباهات کوچک در این زمینه، نتایج ترسناکی را به‌دنبال دارند! 

در چنین شرایطی، معقول‌ترین راه این است که از افراد باتجربه و موسسات معتبری مانند حامی مهاجر کمک بگیریم؛ زیرا همکاران ما، در هر ساعتی از شبانه‌روز که تقویم باز شود، نخستین وقت سفارت کانادا در ترکیه که خالی باشد را رزرو می‌کنند و کل مراحل اخذ وقت را بدون کوچک‌ترین دردسری پیش می‌برند. 

خدمات حامی مهاجر برای وقت سفارت کانادا در ترکیه 

موسسه حامی مهاجر، به‌واسطۀ تجربیات طولانی‌مدت خود در زمینۀ اخذ ویزای کانادا، به مراجعین خود خدماتی تخصصی نظیر اخذ وقت سفارت کانادا و تور انگشت‌نگاری ارائه می‌کند که در ادامه می‌بینید.

خدمات حامی مهاجر برای وقت سفارت کانادا در ترکیه

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شمارۀ 02148000957 تماس بگیرید.

 • دریافت وقت سفارت کانادا از دفاتر وک کانادا در استانبول و آنکارا
 • دریافت وقت فوری سفارت کانادا در ترکیه
 • ارائه تورهای سفارت کانادا مختص ترکیه
 • ارائه خدمات ترنسفر فرودگاهی مختص تور سفارتی
 • ارائه خدمات همراهی ویژه در تور انگشت‌نگاری کانادا؛ به این معنی که کارگزار مجموعه در تمامی مراحل همراه شما خواهد بود و به‌صورت پیووته راهنمایی‌تان خواهد کرد.
 • ارائۀ خدمات پیکاپ ویزای کانادا از کشور ترکیه

در نظر داشته باشید که حامی مهاجر نه‌تنها در ترکیه، بلکه در تمامی کشورهای اطراف، تور ویژه سفارت‌های کانادا را دارد؛ مانند وقت سفارت کانادا در دبی، وقت سفارت کانادا در ایروان و غیره. 

مزیت حضور در سفارت کانادا در ترکیه 

چنان‌که گفتیم، ترکیه دو دفتر VAC دارد؛ بنابراین همین موضوع، شانس ما را برای اخذ وقت سفارت کانادا بیشتر می‌کند:

 • سفر به ترکیه نیازی به اخذ ویزا ندارد؛
 • همواره پروازهای زیادی به‌مقصد ترکیه وجود دارد؛
 • به‌سبب سقوط ارزش لیر، اقامت در این سرزمین نسبتا مقرون‌به‌صرفه است؛
 • ترکیه سرزمینی توریستی است؛ بنابراین در صورت اقامت طولانی‌تر، می‌توان از این جاذبه‌های گردشگری بهره برد.

سخن پایانی 
گفتیم که مهم‌ترین مرحله در طی روند اخذ ویزای کانادا، مراجعه به دفاتر وک کانادا یا همان سفارت کانادا در ترکیه است؛ اما خوب این کار، الزاماتی دارد؛ از جمله دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه.
همانطور که گفتیم باید با مراجعه به سایت سفارت کانادا در آنکارا یا استانبول، اولین وقت خالی را رزرو کنید و این کار حساسیت بالایی دارد؛ بنابراین گرفتن وقت سفارت و تور سفارتی خود را به حامی مهاجر سپرده تا سفر به کانادا یا اقامت در کانادا خوبی در پیش داشته باشید. 

سوالات پرتکرار راجع‌به سفارت کانادا در ترکیه

شما عزیزان می‌توانید پرسش خود را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید یا ضمن تماس‌گرفتن با شمارۀ 02148000957، آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

امکان دریافت وقت فوری سفارت کانادا وجود دارد؟

بله! اما این امر شرایطی دارد که برای اطلاع از آن، می‌توانید با شمارۀ 02148000957 تماس بگیرید. همکاران ما همه‌چیز را خواهند گفت.

نحوه اطلاع از وقت های خالی سفارت کانادا به چه صورت است ؟

همان‌طور که توضیح دادیم، تقویم سامانۀ اخذ نوبت از دفاتر وک کانادا همیشه در دسترس نیست؛ بنابراین برای اطلاع از این نوبت‌های خالی، بهتر است حتما با کارشناسان مهاجرتی مشورت کنید.

وک کانادا چیست و چه تفاوتی با سفارت کانادا دارد؟

دفاتر وک (VAC) کانادا، مراکزی هستند برای ثبت اطلاعات بیومتریک متقاضیان و به‌جریان‌انداختن پرونده ویزای آن‌ها. گفتنی است این دفاتر معمولا در نزدیکی سفارت کانادا واقع شده‌اند و به همین خاطر، عده‌ای آن دو را یکی می‌دانند. این در حالی است که در برخی مناطق هم، دفاتر وک کیلومترها از سفارت فاصله دارند.

گرفتن وقت از سفارت کانادا در آنکارا چگونه امکان‌پذیر است؟

همان‌طور که در ضمن مقاله اشاره کردیم، گرفتن وقت سفارت کانادا در آنکارا یا اخذ وقت سفارت کانادا در استانبول، هم می‌تواند به‌صورت فردی باشد و هم به‌کمک موسسات معتبر. جهت اطلاع از این دو شیوه، مقاله را مطالعه کنید.

چه کسانی لازم نیست برای ویزای کانادا انگشت نگاری کنند؟

به‌شکل کلی، این 4 گروه نیازی نیست که برای انگشت نگاری، وقت سفارت کانادا در ترکیه را دریافت کنند:

 • کودکان زیر 14سال و سالخوردگان بالای 80سال؛
 • افرادی که ویزای مهاجرتی کانادا را اخذ کرده‌اند؛
 • عده‌ای که از قبل اقامت کانادا را دریافت کرده‌اند؛
 • کارمندان، افراد دولتی و سیاستمداران.

ساعت کار سفارت کانادا در استانبول به چه صورت است؟

روزهای کاری سفارت کانادا در استانبول، دوشنبه تا جمعه ساعت 08:30 الی 16:30 است. 

تعطیلی سفارت کانادا در ترکیه به چه صورت است؟

تعطیلی سفارت کانادا در ترکیه، فقط در ایام تعطیل رسمی مانند موارد زیر است: 

اولین روز از جشن های ماه مبارک رمضان

2024-04-10

روز ویکتوریا

2024-05-20

جشن ایثار (Feast of Sacrifice)

2024-06-17 و 2024-06-18

روز کانادا

2024-07-01

تعطیلات مدنی

2024-08-05

روز کارگر

2024-09-02

روز کریسمس

2024-12-25

کنسولگری کانادا در استانبول کجاست؟

همانطور که در متن گفته شد، آدرس سفارت کانادا در استانبول به‌صورت زیر است و فاصله آن تا میدان تکسیم، 7 دقیقه است: 
Ergenekon, Cumhuriyet Cd. No:193, 34373 Şişli/İstanbul, Türkiye

مدت زمان دریافت ویزا از دفتر وک کانادا در ترکیه چقدر است؟

این موضوع، از آن‌دست مسائلی است که نمی‌توان یک قاعدۀ کلی برایش تعریف کرد؛ یعنی این‌طور نیست که بگوییم شخصی که وقت سفارت کانادا در ترکیه را می‌گیرد و به این مرکز مراجعه می‌کند، فلان‌روز بعد ویزایش را می‌گیرد؛ چون این امر، به شرایط پروندۀ افراد بستگی دارد. با این حال، معمولا عنوان می‌شود که صدور ویزا از دفاتر وک کانادا در ترکیه، ممکن است تا 80 روز هم زمان ببرد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 16 | کل دیدگاه های تایید شده: 0