20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

وقت فوری سفارت کانادا: ترکیه ( استانبول و آنکارا )

نحوه گرفتن وقت فوری سفارت کانادا استانبول یا آنکار

برای دریافت ویزای کانادا، باید از مرزهای کشور خود خارج شویم! این یک حقیقت کتمان‌ناپذیر است. اما چرا؟
تقریبا اواسط شهریورماه 1391 بود که به‌دلیل برخی مسائل دیپلماتیک، روابط ایران و کانادا قطع و فعالیت سفارت‌های هردو طرف نیز تعلیق شد؛ در نتیجه تمام کسانی که متقاضی دریافت ویزای کانادا بودند، از آن به‌بعد مجبور شدند راه متفاوتی را برای پیگیری پروندۀ خود پیش بگیرند؛
مثلا اگر می‌خواستند ویزای تحصیلی این سرزمین را دریافت کنند، مجبور می‌شدند مدت‌ها بگردند تا ببینند در میان سفارت‌های کانادای خارج از ایران، کدام مرکز است که بهترین گزینه محسوب می‌شود. تا اینکه در نهایت، خود دولت‌مردان کانادایی تصمیم گرفتند چند کشور جایگزین را به مردم ایران پیشنهاد بدهند.
یکی از این کشورها، ترکیه بود؛ چون نه‌تنها همسایۀ کشورمان است و دسترسی به آن آسان، بلکه در این سرزمین دو مرکز سیاسی کانادایی هم وجود دارد؛ پس مشخصا پردازش پرونده‌ها در آنجا سریع‌تر بود و مراجعه به آن، راحت‌تر. امروزه هم همین است!
طوری که اگر متقاضی ویزای کانادا هستید و می‌خواهید مراحل انگشت‌نگاری خود را پیش ببرید، پیشنهاد می‌کنیم اول از همه، ترکیه را گوشۀ ذهنتان بگذارید! اما خوب نمی‌شود که همین‌طور به سفارت کانادا در ترکیه مراجعه کنیم! باید وقت بگیریم و آن هم اصولی دارد.
پس همراهمان باشید تا همه‌چیز را درباره وقت سفارت کانادا در ترکیه بیان کنیم. ضمنا همین اول‌کار، این را هم بگوییم هر سوالی دربارۀ مراحل اخذ ویزای کانادا دارید، ما از طریق شماره‌تماس 02148000957 پاسخگویتان هستیم.

سفارت کانادا در ترکیه

بگذارید همین اول‌کار دربارۀ یک اشتباه رایج صحبت کنیم. آن هم اینکه برای دریافت ویزای کانادا، اصلا احتیاجی نیست به سفارت برویم! چون آن‌ها هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارند. بلکه نهاد مستقیم ما، دفاتر VAC کانادا هستند؛ یعنی این دفاترند که مدارکمان را می‌گیرند و انگشت‌نگاری‌مان را صورت می‌دهند؛
منتها آنچه در بین عموم مردم جا افتاده، لفظ «سفارت کانادا در ترکیه» است. به همین خاطر، ما نیز در ادامه ممکن است همین عبارت را به‌کار می‌بریم؛ ولی حواستان باشد که منظور اصلی‌مان دفاتر وک هستند.

سفارت کانادا در ترکیه

حالا برای مراجعه به این دفاتر باید چه کرد؟

روند به این صورت است که ابتدا باید درخواست ویزای خود را ثبت کنیم و سپس، برای تصویربرداری و انگشت‌نگاری از این دفاتر وقت بگیریم. اهمیت موضوع در این است که پرونده‌مان، تنها زمانی به جریان میفتد که مرحلۀ بایومتریک را در این دفاتر پشت‌سر گذاشته باشیم؛
پس اکنون روشن است که چرا گرفتن وقت از سفارت کانادا در ترکیه انقدر اهمیت دارد؛ چون بدون حضور در این ساختمان‌های اجرایی، انگار هیچ کاری نکره‌ایم! حالا نکتۀ جالب‌توجه این است که کشور ترکیه، دو دفتر وک کانادا دارد. به این صورت که یکی‌شان در استانبول است و دیگری در آنکارا؛
پس مشخصا روند پردازش پرونده‌ها در این سرزمین سریع‌تر است. ضمنا مراجعه به سفارت کانادا در ترکیه مزایای دیگری هم دارد که سرتیتروار به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

مزیت حضور در سفارت کانادا در ترکیه

چنان‌که گفتیم، ترکیه دو دفتر VAC دارد؛ بنابراین همین موضوع، شانس ما را برای اخذ وقت سفارت کانادا بیشتر می‌کند؛

 • سفر به ترکیه نیازی به اخذ ویزا ندارد؛
 • همواره پروازهای زیادی به‌مقصد ترکیه وجود دارد؛
 • به‌سبب سقوط ارزش لیر، اقامت در این سرزمین نسبتا مقرون‌به‌صرفه است؛
 • ترکیه سرزمینی توریستی است؛ بنابراین در صورت اقامت طولانی‌تر، می‌توان از این جاذبه‌های گردشگری بهره برد؛

نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا در ترکیه

بسیار خوب! برسیم به اصل ماجرا!
گفتیم که برای مراجعه به دفاتر وک کانادا، حتما باید نوبت قبلی داشته باشیم؛ اما چگونه؟ چطور می‌توانیم از این مجموعه‌ها وقت بگیریم؟

اخذ وقت سفارت کانادا در ترکیه
بینید! این کار به دو شیوه امکان‌پذیر است؛ یعنی هم می‌توانیم به‌صورت آنلاین از دفاتر وک کانادا وقت بگیریم و هم این موضوع را به کارگزاران مهاجرتی بسپاریم؛ منتها زمانی که خودمان وقت بگیریم، طبیعتا هزینه‌هایمان هم کمتر  می‌شود؛
اما بر سر راه این کار، سه مانع جدی وجود دارد:
یکی اینکه اخذ وقت، عمدتا فرایندی حساس‌به‌زمان است؛ یعنی چه؟ یعنی همیشه نمی‌توانیم وقت موردنظر خود را دریافت کنیم. بلکه سامانۀ اخذ وقت سفارت کانادا در ترکیه، ممکن است در ساعت خاصی تقویم خود را باز کند و پس از مدت کوتاهی، دوباره آن را ببندد. حالا این اتفاق ممکن است ساعت 5 عصر یا 3 صبح رخ بدهد. خوب چاره چیست؟ نمی‌شود که از کاروزندگی بیفتیم و 24ساعته چشم به سامانه بدوزیم تا تقویمش را باز کند!
مشکل دیگر این است که گاهی در زمان موردنظرمان، وقت خالی وجود ندارد. حالا علتش می‌تواند شلوغی دفتر وک باشد یا بسته‌بودن سامانه؛ اما چنانچه این اتفاق در موقعیتی رخ بدهد که فرصت محدودی داشته باشیم، حسابی به دردسر میفتیم!
در نهایت، مسئلۀ ناآشنایی با روند اخذ وقت هم می‌تواند مشکل‌ساز شود؛ چون گاهی اشتباهات کوچک در این زمینه، نتایج ترسناکی را به‌دنبال دارند! بنابراین طبق این موارد، می‌توانیم این‌طور نتیجه بگیریم که هرچند اقدامِ شخصی کم‌هزینه‌تر و سریع‌تر است، اما ممکن است مشکلات جبران‌ناپذیری هم به‌بار بیاورد.
در چنین شرایطی، معقول‌ترین راه این است که از افراد باتجربه و موسسات معتبری مانند حامی مهاجر کمک بگیریم؛ زیرا همکاران ما، در هر ساعتی از شبانه‌روز که تقویم باز شود، نخستین وقت خالی را رزرو می‌کنند و کل مراحل اخذ وقت را بدون کوچک‌ترین دردسری پیش می‌برند. بگذارید کمی شفاف‌تر توضیح بدهیم.

خدمات حامی مهاجر برای اخذ وقت سفارت کانادا در ترکیه

موسسه حامی مهاجر، به‌واسطۀ تجربیات طولانی‌مدت خود در زمینۀ اخذ ویزای کانادا، به مراجعین خود خدماتی تخصصی نظیر اخذ وقت سفارت کانادا و تور انگشت‌نگاری کانادا ارائه می‌کند که در ادامه می‌بینید. برای کسب اطلاعات بیشترف می‌توانید با شمارۀ 02148000957 تماس بگیرید.

 • دریافت وقت سفارت کانادا از دفاتر وک کانادا در استانبول و آنکارا
 • دریافت وقت فوری سفارت کانادا در ترکیه
 • ارائه تورهای سفارت کانادا مختص ترکیه
 • ارائه خدمات ترنسفر فرودگاهی مختص تور سفارتی
 • ارائه خدمات همراهی ویژه در تور انگشت‌نگاری کانادا؛ به این معنی که کارگزار مجموعه در تمامی مراحل همراه شما خواهد بود و به‌صورت پیووته راهنمایی‌تان خواهد کرد.
 • ارائۀ خدمات پیکاپ ویزای کانادا از کشور ترکیه

مدت زمان دریافت ویزا از دفتر وک کانادا در ترکیه

یکی از پرتکرارترین سوالات در خصوص صدور ویزای کانادا، همین موضوع مدت زمان دریافت ویزا از دفتر وک کانادا در ترکیه است. ببینید! این موضوع، از آن‌دست مسائلی است که نمی‌توان یک قاعدۀ کلی برایش تعریف کرد؛
یعنی این‌طور نیست که بگوییم شخصی که وقت سفارت کانادا در ترکیه را می‌گیرد و به این مرکز مراجعه می‌کند، فلان‌روز بعد ویزایش را می‌گیرد؛ چون این امر، به شرایط پروندۀ افراد بستگی دارد. با این حال، معمولا عنوان می‌شود که صدور ویزا از دفاتر وک کانادا در ترکیه، ممکن است تا 80 روز هم زمان ببرد.

اطلاعات سفارت کانادا در ترکیه

اکنون که همه‌چیز را دربارۀ دفاتر وک کانادا در ترکیه می‌دانیم، اکنون دیگر نوبت آدرس و جزئیات است؛ پس این شما و این، اطلاعات سفارت کانادا در ترکیه.

آدرس سفارت کانادا در ترکیه

آدرس سفارت کانادا در استانبول

جزئیات محل حضور و ساعت کاری دفتر وک کانادا در استانبول، به شرح زیر است:

آدرس سفارت کانادا در استانبول

آدرس

34394 turkey/ levent 4 istanbul/ tefken tower/ 209 buyukdere caddesi/ Consulate General of Canada

تلفن

90-212-385-9700

فکس

90-212-375-1000

ساعات کاری

یکشنبه تا جمعه _ 08:30 الی 12:30

آدرس سفارت کانادا در آنکارا

جزئیات محل حضور و ساعت کاری دفتر وک کانادا در آنکارا ، به شرح زیر است:

آدرس سفارت کانادا در استانبول

آدرس

Turkey, CankayaAnkara ,CinnahCaddesi No: 5806690

تلفن

+90 (312) 409 27 00

فکس

+90 (312) 409 27 00

ساعات کاری

دوشنبه تا پنج‌شنبه _ 08:30 الی 16:45

جمعه _ 8:00 الی 12:30

سخن پایانی
گفتیم که مهم‌ترین مرحله در طی روند اخذ ویزای کانادا، مراجعه به دفاتر وک کانادا یا همان سفارت کانادا در ترکیه است؛ اما خوب این کار، الزاماتی دارد؛ از جمله دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه.
به همین خاطر، در این مطلب هرآنچه لازم بود را دربارۀ این مراکز بیان کردیم و تا آنجا که می‌شد، بررسی‌اش کردیم؛ از جمله اینکه حضور در دفتر وک کانادای ترکیه چه مزتی دارد، صدور ویزا از این مرکز چقدر زمان می‌برد، نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا در ترکیه به چه صورت است و اصلا، این دفاتر در کجا واقع شده‌اند.
ضمنا برخی موارد جزئی‌تر را هم در پایان مطلب، در بخش سوالات متدوال مطرح کرده‌ایم؛ مانند هزینۀ انگشت نگاری کانادا در ترکیه یا حتی گروه‌های معاف از انگشت‌نگاری! بنابراین از اینجا به‌بعد، دیگر شمایید و سوالاتتان! اگر خواستید، می‌توانید پرسش خود را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید یا ضمن تماس‌گرفتن با شمارۀ 02148000957، آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید.
همیشه پاسخگویتانیم.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه وقت سفارت کانادا در ترکیه

هزینه انجام مرحله بیومتریک در دفاتر وک کانادا چقدر است؟

به‌صورت کلی، کارمزد ثبت مشخصات بیومتریک در دفاتر وک کانادا، برای متقاضی اصلی 85 دلار کاناداست که به‌ازای هر عضو خانواده نیز 85 دلار جداگانه پرداخت می‌شود.

امکان دریافت وقت فوری سفارت کانادا وجود دارد؟

بله! اما این امر شرایطی دارد که برای اطلاع از آن، می‌توانید با شمارۀ 02148000957 تماس بگیرید. همکاران ما همه‌چیز را خواهند گفت.

نحوه اطلاع از وقت های خالی سفارت کانادا به چه صورت است ؟

همان‌طور که توضیح دادیم، تقویم سامانۀ اخذ نوبت از دفاتر وک کانادا همیشه در دسترس نیست؛ بنابراین برای اطلاع از این نوبت‌های خالی، بهتر است حتما با کارشناسان مهاجرتی مشورت کنید.

وک کانادا چیست و چه تفاوتی با سفارت کانادا دارد؟

دفاتر وک (VAC) کانادا، مراکزی هستند برای ثبت اطلاعات بیومتریک متقاضیان و به‌جریان‌انداختن پرونده ویزای آن‌ها. گفتنی است این دفاتر معمولا در نزدیکی سفارت کانادا واقع شده‌اند و به همین خاطر، عده‌ای آن دو را یکی می‌دانند. این در حالی است که در برخی مناطق هم، دفاتر وک کیلومترها از سفارت فاصله دارند.

گرفتن وقت از سفارت کانادا در آنکارا چگونه امکان‌پذیر است؟

همان‌طور که در ضمن مقاله اشاره کردیم، گرفتن وقت سفارت کانادا در آنکارا یا اخذ وقت سفارت کانادا در استانبول، هم می‌تواند به‌صورت فردی باشد و هم به‌کمک موسسات معتبر. جهت اطلاع از این دو شیوه، مقاله را مطالعه کنید.

چه کسانی لازم نیست برای ویزای کانادا انگشت نگاری کنند؟

به‌شکل کلی، این 4 گروه نیازی نیست که برای انگشت نگاری، وقت سفارت کانادا در ترکیه را دریافت کنند: 

 • کودکان زیر 14سال و سالخوردگان بالای 80سال؛
 • افرادی که ویزای مهاجرتی کانادا را اخذ کرده‌اند؛
 • عده‌ای که از قبل اقامت کانادا را دریافت کرده‌اند؛
 • کارمندان، افراد دولتی و سیاستمداران.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 16 | کل دیدگاه های تایید شده: 0