50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی نوا اسکوشیا

استان نوا اسکوشیا که نام آن ریشه اسکاتلندی دارد و به معنای نیویورک اسکاتلند می باشد، دارای 21 اسکله است که در مدت کمتر از 50 سال، از 1928 تا 1971، بیش از یک میلیون مهاجر را که به وسیله قایق و از بندر هالیفاکس وارد شده بودند را به خود دید. مرکز سابق پذیرش مهاجران در اسکله، امروزه با نام دروازه کانادا شناخته می شود و موزه مهاجرت به کانادا است.
نوا اسکوشیا یک استان دریایی با حدود 7000 کیلومتر خط ساحلی است که هالیفاکس بزرگ‌ترین شهر و پایتخت آن است. فرهنگ این استان همانطور که از نامش پیداست شدیداً تحت تاثیر فرهنگ اسکاتلند قرار دارد. نوا اسکوشیا به شدت آماده و مایل به پذیرش افراد تازه وارد است. این استان با جمعیتی کمتر از یک میلیون نفر و نیروی کار مسن، بسیار مشتاق ورود نیروی های تازه وارد و جوان است تا در این استان به اشتغال بپردازند و در همین راستا نوا اسکوشیا سال گذشته تعداد زیادی افراد جدید به خود دید که موجب شد بالاترین رشد جمعیتی خود را شاهد باشد.

همچنین پیشنهاد می شود مقاله روش های مهاجرت به کانادا را مطالعه نمایید.

جریان های مرتبط با اکسپرس اینتری

این مسئله برای مهاجرین جدید در انواع روش هایی که با برنامه نامزدی استان نوا اسکوشیا ارتباط دارد، بیان می شود که بدین وسیله به استان اجازه می دهد کارگرانی را که ماهر هستند برای اقامت دائم کانادا انتخاب کند. NSNP  تعداد اصطلاحات شناخته شده خود را افزایش داد تا بدین ترتیب این امکان به کارگران ماهر داده شود با نمایه در برنامه اکسپرس اینتری فدرال، که منبع اصلی کارگران ماهر در کانادا است، انتخاب کنند. اکسپرس اینتری مجموعه ای از نامزدها را برای کلاس های کارفرمای ماهر فدرال مدیریت می کند، افراد در کلاس تجارت فدرال نحوه امتیاز دهی بر اساس عواملی همچون سن، تحصیلات، تجربه کار و مهارت در زبان انگلیسی و یا فرانسوی را تجربه می کنند. کاندیداهای اکسپرس اینتری با نامزد نهایی از نوا اسکوشیا 600 امتیاز دیگر به عنوان نمره رتبه بندی خود دریافت می کنند که برای درخواست اقامت دائم کانادا بسیار تاثیر گذار است.

سه جریان پیشرفته نوا اسکوشیا

 • تقاضای نوا اسکوشیا
 • تجربه نوا اسکوشیا
 • الویت های بازار کار نوا اسکوشیا

تقاضای نوا اسکوشیا

تقاضای نوا اسکوشیا اهداف اکسپرس اینتری کاندیداها را با آموزش های دوره دوم و داشتن تجربه در یکی از 11 مشاغل واجد شرایط از طریق دو دسته A  و B از تحصیلات تکمیلی به دست می آورد.

 • دسته A هر ساله برای کاندیداهای اکسپرس اینتری با پیشنهاد شغلی از مشاغل واجد شرایط باز است
 • دسته B به طور دوره ای برای برنامه های کاربردی نامزدهای اکسپرس اینتری که پیشنهاد شغلی مشخصی ندارند باز می شود

تجربه نوا اسکوشیا

تجربه نوا اسکوشیا برای افرادی با مهارت بالا که قبلا تجربه کار حداقل یک ساله را در مشاغل واجد شرایط دارند، طراحی شده است.

الویت های بازار کار نوا اسکوشیا

جریان الویت های بازار کار نوا اسکوشیا که نخستین بار در سال 2018 مطرح شد، برای جستجو در صندوق اکسپرس اینتری برای کاندیداهای با تجربه کاری در شغلی مشخص استفاده می شود. برای مثال در3 ژوئن 2019، نوا اسکوشیا از جریان الویت های باز کار برای شناسایی و دعوت از 312 نفر به عنوان مربی آموزش کودکان برای درخواست نامزدی استان برای اقامت دائم کانادا استفاده کرد. لازم به ذکر است که برای استفاده از هر یک از جریان های نامزدی NSNP باید وارد نمایه‌ای در صندوق اکسپرس اینتری فدرال شوید.

جریان های پایه

NSNP همچنین دارای چندین جریان نامزدی اساسی است که نامزدهای مهاجرتی خارج از برنامه اکسپرس اینتری را برای اقامت دائم کانادا تعیین می کند و عبارتند از:

 • کارگر ماهر
 • پزشک
 • شغل های دارای تقاضا

جریان کارگر ماهر

جریان کارگر ماهر از اهداف کارگران خارجی ماهر و دانشجویان فارغ التحصیل خارجی با پیشنهاد شغلی در نوا اسکوشیا است.

انواع جریان کارگر ماهر

 • جریان کارگر ماهر
 • جریان کارگر نیمه ماهر
 • جریان کارگر کم تجربه

جریان شغل های دارای تقاضا

جریان شغل های دارای تقاضا برای اولین بار در اوایل سال جاری مطرح شد و نامزدان واجد شرایط را با پیشنهادهای شغلی در نوا اسکوشیا روبرو کرد و در حال حاضر این شغل ها شامل پرستار، مراقبان کودک و رانندگان کامیون است.

جریان پزشک

جریان پزشک به منظور جذب پزشکان عمومی، پزشکان خانواده و پزشکان متخصص در سطح بین المللی به نوا اسکوشیا طراحی شده است.

جریان های کار آفرینی

NSNP همچنین دارای دو جریان برای کسانی است که قصد دارند کسب و کاری جدید در نوا اسکوشیا راه اندازی کنند که عبارتند از:

 • کارافرین
 • کارافرین فارغ التحصیل بین المللی

جریان کارافرین

این جریان مختص افرادی است که مایل به کسب و یا راه اندازی کسب و کار جدید در نوا اسکوشیا هستند و همچنین به طور دائم در این استان سکونت دارند.

جریان کارافرین فارغ التحصیل بین المللی

جریان کارافرین فارغ التحصیل بین المللی مختص فارغ التحصیلانی است که حداقل دو سال از تحصیل خود را در دانشگاه یا کالج های نوا اسکوشیا گذرانده باشد و حداقل تجربه یک سال کسب و کار را نیز در سابقه خود داشته باشد.

کمیته مهاجرت اقیانوس اطلس

استان نوا اسکوشیا همچنین در کمیته مهاجرت اقیانوس اطلس که متشکل از جزیره پرنس ادوارد، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور است، عضویت دارد. این کمیته به کارفرمایان در آتلانتیک کانادا اجازه می دهد تا کارگران خارجی و فارغ التحصیلان بین المللی موسسات را برای موقعیت های شغلی که توسط افراد محلی پر نشده است، استخدام کنند. دیوید کوهن یکی از اعضای ارشد کمپبل، شرکت حقوقی مهاجرت کانادا در کوهن، اذعان داشته است که برنامه نامزدی استان نوا اسکوشیا یکی از ابتکارات نوآورانه کانادا است که نشان دهنده اشتیاق بالای این استان برای جذب و حفظ نیروهای تازه وارد است. نوا اسکوشیا استانی است که در هنگام بررسی گزینه های مهاجرت به کانادا توجه شما را به خود جلب خواهد کرد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0