استان ساسکاچوان

ساسکاچوان استانی پهناور واقع در غرب کاناداست که اقتصاد آن وابسته به صنعت کشاورزی و صنایع مربوط به منابع طبیعی نظیر  ماهیگیری می باشد. ساسکاتون و رجینا از مهم ترین شهرهای این استان محسوب می شوند.

برنامه های استانی کانادا – ساسکاچوان

استان های کشور کانادا (به جز استان کبک که برنامه مختص به خود را دارد) تحت برنامه مهاجرتی استانی کانادl قادر هستند تا با توجه به وضعیت اقتصادی و مشاغل مورد نیاز خود اقدام به جذب نیروهای خارجی کنند. نیروهای واجد شرایط قادر خواهند بود  نهایاتا در طی یک سال اقامت دائمی استان مورد پذیرش خود را دریافت کنند. در این راستا به توضیحات لازم پیرامون برنامه استانی ساسکاچوان (SINP) پرداخته شده است.

دسته بندی برنامه های استانی ساسکاچوان

 • گروه نیروی ماهر بین المللی
 • گروه تجربه ساسکاچوان (Saskatchewan Experience Category)
 • گروه کارآفرینان و مزرعه داران
 • گروه دانشجویان کارآفرینان

همچنین گروه های نامبرده شامل زیرگروه هایی می شوند که در ادامه مطلب به آن ها پرداخته شده است.

گروه نیروی ماهر بین المللی

گروه نیروهای ماهر بین المللی برای متقاضیانی مناسب است که علاوه بر تخصص و مهارت در حوضه خود، قصد اقامت دائم و زندگی در استان ساسکاچوان کانادا را داشته باشند. صلاحیت متقاضیان این گروه تحت یک سیستم امتیاز بندی مشخص خواهد شد و به طور کلی نیرو های ماهر بین المللی در سه زیر گروه می توانند درخواست خود را به ثبت برسانند.

1.      برنامه اکسپرس اینتری ساسکاچوان

برنامه اکسپرس اینتری نخستین بار در سال 2015 به منظور توسعه و برطرف کردن نیروهای مورد نیاز استان های کانادا ایجاد شده و در حال حاظر به یکی از محبوب ترین شیوه های مهاجرتی در ایران و جهان تبدیل شده است. برنامه اکسپرس اینتری ساسکاچوان در سه زمینه تجربه کارب فدرال، نیروهای متخصص فدرال و جریان نیروی فنی فدرال فعال است و به متقاضیان برگزیده اقامت دائم کانادا را اعطا می کند. جهت اطلاعات بیشتر درباره اکسپرس اینتری روی لینک کلیک کنید.

2.      دریافت پیشنهاد کاری از کارفرما

این زیر گروه مناسب برای نیروهای متخصصی است که یک پیشنهاد کاری از یک کار فرما در استان ساسکاچوان دریافت کرده اند. متقاضیان با دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرما در این استان، می توانند بدون نیاز به شرکت در اکسپرس اینتری به اقامت دائم کانادا دست یابند.

3.      مشاغل مورد تقاضا ساسکاچوان

استان ساسکاچوان همانند سایر استان های کانادا این مجوز را دارد که جهت توسعه صنعت و اقتصاد خود نیروهای خارجی متخصص را جذب کند. لیست مشاغلی که در حال حاظر مورد تقاضا استان ساسکاچوان نمی باشد در این لینک مشخص شده است.

گروه تجربه ساسکاچوان

این گروه مناسب برای متقاضیانی است که در حال حاظر در استان ساسکاچوان زندگی می کنند. این افراد قادر خواهند بود تحت 3 جریان زیر به اقامت دائم کانادا دست پیدا کنند.

1.      دارندگان مجوز کاری

این زیر گروه مناسب برای متقاضیانی می باشد که در استان ساسکاچوان 6 ماه مشغول به کار بوده اند.

2.      متخصصین بهداشت و درمان

این زیر گروه مناسب برای  پرستاران، پزشکان و سایر متخصصان درمانی می باشد که حداقل به مدت 6 ماه در ساسکاچوان مشغول به کار بوده اند.

3.      خدمات مهمان داری

این جریان نیز مناسب برای افرادی خواهد بود که حداقل به مدت 6 ماه در استان ساسکاچوان مشغول ارئه خدمات اغذیه ای، دستار آشپز، خانه داری و یا به عنوان نظافتچی در این استان مشغول به کار بوده اند. افرادی که در مشاغل نامبرده تجربه کاری بدست آورده اند این فرصت را خواهند داشت از تحت گروه تجربه ساسکاچوان به اقامت دائم این کشور دست یابند.

4.      رانندگان کامیون (مسیرهای طولانی)

از دیگر مشاغلی که این فرصت را خواهند داشت تا با برنامه استانی ساسکاچوان به اقامت دائمی کانادا دست یابند، افرادی هستند که به عنوان رانندگان کامیون در یک شرکت مورد تائید کانادایی حداقل به مدت 6 ماه مشغول به کار بود اند.

5.      دانشجویان

دانشجویان بین المللی از 2 طریق قادر خواهند بود تا با شرکت در برنامه استانی ساسکاچوان به اقامت دائم کانادا برسند. دسته اول دانشجویان بین المللی هستند که تحصیلات عالیه خود را در یک موسسه مطرح ساسکاچوانی به پایان رسانده  اند و در این استان حداقل به مدت 24 ماه مشغول به کار شده باشند قادر خواهند بود تا به عنوان یک زیر گروه از تجربه  کاری استان ساسکاچوان مقیم دائم کانادا شوند. روش دیگر اخذ اقامت دائم استان ساسکاچوان برای دانشجویان بین المللی در تیتر های بعدی عنوان شده است.

گروه کارآفرینان و مزرعه داران

همان طور که گفته شد اقتصاد استان ساسکاچوان بر پایه صنعت هایی نظیر دامداری، کشاورزی و سایر مشاغل مربوط در این حوضه فعال می باشد. از این جهت استان ساسکاچوان تحت دو زیر گروه کار آفرینان و مزرعه داران اقدام به جذب نیروهای خارجی می کند. همچنین این برنامه نیازی به دریافت پیشنهاد کاری از کارفرما ندارد و الزامی برای سابقه حضور در کانادا یا استان ساسکاچوان وجود نخواهد داشت. متقضایان زیر گروه های زیر بر اساس سیستم امتیاز دهی EOI برگزیده خواهند شد.

1.      کارآفرینان

این زیر گروه مناسب برای افرادی خواهد بود که تمایل به ایجاد کسب و کار و مدریت آن در استان ساسکاچوان هستند. متقاضیان این زیر گروه باید حداقل دارایی آن ها به 500.000 دلار کانادا برسد و حداقل میزان سرمایه گذاری آن ها در این استان 300.000 الی 200.000 دلار باشد. تفاوت میزان سرمایه گذاری بسته به شهری خواهد بود که کارآفرین قصد ایجاد کسب و کار در آن را داشته باشد، بنابراین حداقل مبلغ 300.000 دلار کانادا برای سرمایه گذاری در شهرهای ساسکاتون و رجینا و مبلغ 200.000 دلار کانادا جهت سرمایه گذاری در سایر شهر های این استان در نظر گرفته شده است.

2.      صاحبان و کارکنان مزرعه

اشخاصی که تجربه مزرعه داری، کشاورزی، دامپروری و سایر مشاغل مربوطه را داشته اند  یا تمایل به خرید و سرمایه گذاری زمین زراعی یا پرورشی در استان ساسکاچوان را دارند می توانند برای اخذ اقامت دائم این استان اقدام کنند. متقاضیانی که از این زیر گروه خواهان اقامت دائم ساسکاچوان هستند نیازی به دریافت پیشنهاد کاری نخواهند داشت و تجربه کاری مربوطه می تواند در هر کشوری کسب شده باشد.

گروه دانشجویان کارآفرین

از دیگری طروقی که دانشجویان بین المللی قادر خواهند به به اقامت دائم استان ساسکاچوان دست یابند، به پایان رساندن تحصیلات عالیه (هر مقطعی بالاتر از دیپلم و دبیرستان) و ایجاد کسب و کار به مدت 1 سال می باشد. البته کسب و کار ایجاد شده نیازی به سرمایه ی بالا و موفقیت تجاری نخواهد داشت. همچنین گروه دانشجویان کارآفرین از طریق سیستم امتیازی بندی EOI انتخاب می شوند

مزایای اقامت دائمی کانادا

 • کیفیت بالای زندگی
 • دسترسی به سیستم آموزشی و بهداشتی کانادا
 • حق کار و زندگی در کانادا بدون هیچگونه محدودیت زمانی
 • ایجاد کسب و کار شخصی
 • نرخ پایین جرایم
 • تخفیف های مالیاتی برای شرکت های تازه تاسیس

مزایای شهروندی کانادا

 • دریافت پاسپورت معتبر و سفر به 171 کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا
 • فرزندان شما شهروند کانادا محسوب خواهند شد
 • حق رای در انتخابات کانادا
 • امکان استخدامی در مشاغل دولتی
 • اجازه دریافت تابعیت دوگانه

هزینه درخواست برنامه استانی ساسکاچوان

 • هزینه درخواست برای اکسپرس اینتری ساسکاچوان 350 دلار کانادا
 • هزینه درخواست برای گروه تجربه کاری ساسکاچوان 300 دلار کانادا
 • هزینه درخواست برای گروه کارآفرینان و مزرعه داران 2500 دلار کانادا
 • هزینه درخواست برای دانشجویان کارآفرین 3000 دلار کانادا
 • 1040 دلار کانادا جهت اخذ اقامت دائمی و هزینه های دولتی
 • هزینه بیومتریک 85 دلار کانادا

روند کار برنامه استانی ساسکاچوان

در صورت تمایل برای اخذ اقامت دائمی کانادا از طرق برنامه استانی ساسکاچوان، موسسه حامی مهاجر قادر است تا به وسیله وکلای مهاجرتی خود در کانادا،  کلیه روند کار را بر عهده بگیرد و توسط مشاورین مهاجرتی شما را از تمامی مراحل پیش رو آگاه سازد.

در ابتدا مشاورین مهاجرتی حامی مهاجر وضعیت شما را جهت واجد شرایط بودن درخواست برنامه مهاجرتی ساسکاچوان  بررسی کرده و شانس پذیرش شما را اعلام می کنند. سپس برای دریافت ویزای کانادا به شما کمک خواهیم کرد تا چگونه مدارک مورد نظر را جمع آوری و ترجمه کنید. در گام بعدی وکلای مهاجرتی حامی مهاجر وقت سفارت شما را در یکی از کشور های همسایه (یا هر کشور مدنظرتان) دریافت می کنند و با راهنمایی های کامل شما را آماده مصاحبه خواهند کرد و در آخر نیز تا دریافت اقامت دائم و سفر به کانادا موسسه حامی مهاجر همراه و همگام شما خواهد بود.

مالیات در کانادا

تقریبا هر فردی که در کانادا کسب درآمد می کند، ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد فدرال است. مالیات بر درآمد در کانادا بصورت تصاعدی است، به این معنی که کسانی که درآمد بیشتری کسب می کنند نرخ مالیات بالاتری نیز پرداخت می کنند. برای اکثر کانادایی ها، مالیات بر درآمد فدرال توسط کارفرمایان کسر شده و به طور مستقیم به اداره درآمد کانادا پرداخت می شود. در سال 2019 میزان درآمدهای مشمول مالیات بدین شرح بوده است:


درآمد تا مبلغ 46،605 دلار برابر با 15 درصد مالیات

درآمد از مبلغ 46،605 تا 93،208 دلار برابر با 20.5 درصد مالیات

درآمد از مبلغ 144،489 دلار تا 205،842 دلار برابر با 29 درصد مالیات

برای مبالغ بالاتر از 205،842 دلار برابر با 33 درصد مالیات

سایر مالیات های رایج در کانادا

 • نرخ مالیات برشرکت ها برابر با 12.5 درصد
 • نرخ مالیات وارد بر درآمد برابر با 53.7 درصد
 • نرخ مالیات وارد بر فروش 15 درصد
 • نرخ مالیات بر سود سرمایه برابر با 26.7 درصد
 • نرخ مالیات وارد بر سرمایه گذاری 53.7 درصد

درباره کانادا

واحد پول: دلار کانادایی (CAD)

کد ناحیه: 1

قاره: آمریکای شمالی

پایتخت: اتاوا

نوع حکومت: پاداشاهی مشروطه و نظام پارلمانی

زبان  مرسوم: انگلیسی و فرانسوی

جمعیت: 33.680.000 نفر

مساحت: 9583 کیلومتر مربع

کانادا دومین کشور وسیع جهان با مساحت حدود 10 میلیون متر مربع است که از جنوب با ایالات متحده آمریکا هم مرز می باشد. پایتخت این کشور شهر اتاوا است و جمعیت این کشور بالغ بر 37 میلیون نفر تخمین زده می شود.

این کشور به دلیل مزر وسیعی خود با کشور آمریکا بزرگ ترین مبادلات اقتصادی بین المللی را  از آن خود کرده است و همچنین این موضوع سبب شده است تا اقتصاد دولت کانادا را مستحکم تر کند. کشور کانادا توسط دولت های مستقل از هم اداره می‌شود که در مجموع تحت پوشش یک دولت فدرال قرار گرفته اند. طبق آمار حدود 160000 نفر با ملیت ایرانی در کانادا زندگی می‌کنند که این امر باعث شده مهاجرین ایرانی در سرزمین کانادا راحتی های بسیاری داشته باشند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0