20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

گواهی پذیرفتگان کبک

برای افراد و خانواده هایی که مایل به مهاجرت از طریق یک برنامه اقتصادی به کبک هستند ، اولین قدم دریافت گواهی پذیرفتگان کبک ) (CSQ است. گواهی پذیرفتگان کبک یا (CSQ)  سندی است که توسط وزارتخانه ها منتشر می شود که در آن انواع راه های مهاجرت گنجانده شده است و توسط بخش (MIDI) صادر می شود و اعلام می کند که فرد متقاضی برای اقامت در کبک پذیرفتگان شده است یا خیر.

 با داشتن گواهی پذیرفتگان کبک ، متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم کانادا را به مراجع مهاجرت فدرال ارائه دهد. کبک می تواند مهاجران را طبق معیارهای خاص خود انتخاب کند ، اما نمی تواند به متقاضیان ویزای اقامت دائم اعطا کند بنابراین CSQ  یک ویزای اقامت دائم نیست و نمی توان از آن برای ورود به کانادا استفاده کرد.

مدت زمان اعتبار گواهی پذیرفتگان کبک

براساس مقررات مهاجرت کبک که ۲ آگوست ۲۰۱۸ به اجرا در آمد، مدت ‌زمان اعتبار برای یک گواهی پذیرفتگان کبک ، 24 ماه یا تا زمانی که سازمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) تصمیم بر درخواست اقامت دائم کانادا برای متقاضی داشته باشد، می باشد.همچنین لازم به ذکر است که همه CSQ که پیش از ۲ اوت ۲۰۱۸ صادر شده‌اند، مدت ‌زمان اعتبار پیشین یعنی ۳۶ ماه را حفظ می‌کنند.

برنامه های مهاجرت کبک

داوطلبانی که مایل به مهاجرت از طریق یک برنامه اقتصادی به کبک هستند می توانند از طریق یکی از برنامه های زیر درخواست CSQ کنند:

  • برنامه کارگر ماهر در کبک
  • برنامه de l'expérience québécoise کلاس تجربه کبک ، PEQ))
  • برنامه سرمایه گذار کبک
  • برنامه کارآفرین کبک
  • برنامه شخص خود اشتغالی کبک

هر برنامه ای برای اقامت در کبک دارای معیارهای مشخصی می باشد. یک متقاضی دارای برنامه خاص برای دریافت گواهی پذیرفتگان کبک باید شرایط برنامه خود را با معیارهای استان کبک مقایسه کند. این معیارها مبتنی بر عواملی است که می تواند شامل وضعیت مدنی فرد ، سابقه کار ، تاریخ آموزش ، دانش زبان ، اطلاعات خانواده ، تجربه در کبک و دارایی های مالی باشد.
ارسال درخواست گواهی پذیرفتگان کبک
هنگامی که یک متقاضی بالقوه معتقد است که وی برای یک برنامه خاص واجد شرایط است ، می تواند یک درخواست گواهی پذیرفتگان کبک را به MIDI ارسال کند.  با این حال، کبک تنها برنامه‌های خاصی را در طول دوره‌های ورودی تعیین‌شده دریافت می‌کند. بسته به برنامه، متقاضی احتمالی ممکن است مجبور باشد منتظر باز کردن یک دوره ورود به منظور ارسال یک درخواست باشد.

بعد از اخذ گواهی پذیرفتگان کبک

پس از اخذ CSQ ، متقاضی می تواند درخواست جداگانه ای برای اقامت دائم را به مقامات مهاجرت فدرال کانادا ارسال کند. در این مرحله ، از آنجایی که متقاضی قبلاً از طریق کبک برای مهاجرت پذیرفتگان شده است ، مقامات فدرال مهاجرت روی بررسی های کیفری و پزشکی متقاضی متمرکز میشوند. لازم به ذکر است که گواهینامه های ترخیص پلیس و نتایج معاینات پزشکی در مرحله درخواست فدرال لازم است.جزو ضروریات می باشد.

از همین رو مقامات رسمی مهاجرت فدرال ، تاریخچه سفر متقاضی را بررسی می کنند و ممکن است برای تأیید هر یک از اطلاعات ادعا شده در برنامه CSQ ، مستندات دیگری بخواهند.

قابل توجه: در بعضی موارد ، ممکن است متقاضی از سوی مقامات رسمی مهاجرت فدرال دعوت به مصاحبه شود.

کار در کبک با یک  گواهی پذیرفتگان کبک

افرادی که دارای یک گواهی پذیرفتگان کبک معتبر هستند ممکن است بدون نیاز به تأمین ارزیابی تأثیر بازار کار   (LMIA) در کبک کار کنند .بنابراین پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مجوزهای کاری مبتنی بر گواهی پذیرفتگان کبک ، با ما در تماس باشید.

اقامت در کبک بدون گواهی پذیرفتگان کبک

گواهی پذیرفتگان کبک اولین قدم در روند مهاجرت دائم به کبک است. برای کسانی که مایل به اقامت در کبک به عنوان یک کارگر موقت خارجی یا به عنوان یک دانشجوی بین المللی هستند ،داشتن یک CSQ لازم نیست . در این شرایط ، متقاضی بالقوه ممکن است نیاز به گواهی یا گواهی پذیرش کبک ، گواهینامه  du Québec  (CAQ)داشته باشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0