50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

برنامه مهارت کاری کبک

نکته: حامی مهاجر فاقد مجوز کاریابی بین‌المللی است و این مقاله صرفا جهت اطلاع‌رسانی منتشر شده است.

برنامه مهارت کاری کبک (QSWP) برای افرادی که تمایل دارند برای کار وارد استان کبک شوند و از این طریق اقامت داشته باشند، گزینه مناسبی می باشد. این افراد از طریق برنامه مهارت کاری کبک می توانند در شهر مونترال و یا سایر مناطق استان کبک سکونت داشته باشند و افراد در این برنامه تحت یک سیستم کاملا متفاوت با سایر استان ها،  مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

ثبت نام برنامه مهارت کاری کبک

برنامه مهارت کاری کبک از سال 2018 برای افرادی که تمایل به شرکت در این برنامه دارند از طریق پرتال Arrima قابل دسترسی می باشد. این سیستم یکپارچه جهت ساده تر شدن مراحل پردازش برنامه ها برای متقاضیان صورت گرفته است و متقاضیان مهاجرت به استان کبک، باید از این درگاه تمایل خود را برای شرکت در برنامه مهارت کاری کبک اعلام نمایند.

پرتال Arrima

این پرتال آنلاین به صورت رایگان در اختیار متقاضیان برنامه مهارت کاری کبک قرار داده شده است و افراد بالای 18 سال می توانند از طریق این پرتال اقدام به ابراز تمایل برای شرکت این برنامه نمایند. افراد می توانند در هر زمان از سال از طریق این پرتال اطلاعات خود را تکمیل و ارسال نمایند.

تایید درخواست متقاضیان برنامه مهارت کاری کبک

داوطلبان و متقاضیانی که درخواست اولیه آن ها مورد تایید قرار گرفته است برای درخواست مهاجرت به استان کبک از طریق برنامه مهارت کاری کبک ، باید یک درخواست از طریق پرتال Mon Projet Québec ارسال نمایند. این پرتال به متقاضیان این امکان را می دهد تا درخواست خود را برای CSQ  ارسال و به صورت آنلاین پرداخت نمایند.همچینین از طریق پرتال Mon Projet Québec می توانند از وضعیت برنامه خود با خبر شوند و در صورت نیاز تغییرات لازمه را اعمال نمایند.

پذیرفته شدگان برنامه مهارت کاری کبک

متقاضیان در صورت واجد شرایط بودن و کسب امتیاز کافی در فاکتور های موجود ، در برنامه مهارت کاری کبک پذیرفته شده و یک گواهی CSQ دریافت می کنند و از طریق آن می توانند برای دریافت اقامت دائم به اداره مهاجرت کانادا مراجعه نمایند. در ادامه باید مراحل پزشکی و سوء پیشینه کیفری را نیز انجام دهند.

فاکتور های برنامه مهارت کاری کبک

افراد برای پذیرفته شدن در برنامه مهارت کاری کبک باید از میان فاکتور های تاثیر گذار حداقل 50 امتیاز کسب نمایند. افراد متاهل باید این نکته را در نظر داشته باشند که این حداقل امتیاز برای افراد متاهل 59 امتیاز می باشد.

عوامل

امتیاز

تحصیلات

حداکثر 14 امتیاز

منطقه تحصیلی

حداکثر 12 امتیاز

پیشنهاد کار معتبر

حداکثر 14 امتیاز

تجربه کار

حداکثر 8 امتیاز

سن

حداکثر 16 امتیاز

تسلط به زبان (انگلیسی / فرانسه)

حداکثر 22 امتیاز

اقامت خانواده در استان کبک

حداکثر 8 امتیاز

شرایط همسر

حداکثر 17 امتیاز

داشتن فرزند

حداکثر 8 امتیاز

تمکن مالی

حداکثر 1 امتیاز

اولویت پذیرفته شدگان برنامه مهارت کاری کبک

در تاریخ 26 ژوئن 2019 ، اداره مهاجرت کبک اعلام کرد که درخواست متقاضیان برنامه مهارت کاری کبک ، تا 16 ژانویه 2020 ، برای متقاضیان که در دو دسته زیر قرار می گیرند ، در اولویت پردازش می باشد.

  • متقاضیانی که درخواست آن ها برای دریافت گواهینامه مهارت کاری کبک در 16 ژوئن 2019 پایان یافته است و در هنگام ثبت درخواست ، مقیم موقت کبک هستند.
  • متقاضیانی که درخواست آن ها برای دریافت گواهینامه مهارت کاری کبک در 16 ژوئن 2019 پایان یافته است و در هنگام ثبت درخواست ، شاغل یا محصل در کبک هستند.

فرآیند برنامه مهارت کاری کبک

  • تکمیل فرم درخواست در پرتال Ariima و ورد به بانک متقاضیان QSWP
  • بررسی درخواست ارسال شده توسط اداره مهاجرت کبک
  • ارسال گواهی برنامه مهارت کاری کبک
  • برنامه ها بر اساس فاکتور های شغلی و شرایط فرد مورد ارزیابی قرار می گیرد و در صورت تایید برای متقاضیان گواهینامه CSQ صادر می شود
  • ارسال درخواست اقامت به اداره مهاجرت کانادا

هزینه برنامه مهارت کاری کبک

هزینه های کارگزاری و پردازش اطلاعات برنامه مهارت کاری کبک نسبت به سایر استان ها ، ارزان تر می باشد. این هزینه برای متقاضی اصلی 798 دلار کانادا می باشد. اگر فرد متاهل باشد ، برای همسر خود نیز باید 171 دلار کانادا نیز اضافه تر بپردازد. با توجه به شرایط ، به ازای هر فرزند نیز مبلغ 171 دلار کانادا اضافه خواهد شد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0