20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اخذ اقامت استرالیا – اقامت موقت استرالیا

اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید بهتر است قبل از هر اقدامی با روش‌های اخذ اقامت موقت استرالیا و اقامت دائم استرالیا آشنا شوید. بیشتر روشهای اقامت موقت استرالیا در اصل مسیری برای دریافت اقامت دائم استرالیا می‌باشند.

اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

اگر قصد اقامت در استرالیا از طریق سرمایه گذاری را دارید می‌توانید با ویزای 188 استرالیا برای اخذ اقامت موقت چهارساله اقدام کنید و سپس در مرحله بعد از طریق ویزای 888 استرالیا برای اقامت دائم درخواست دهید. دریافت این ویزا از سه مسیر زیر امکان‌پذیر است:
  • ویزای کارآفرینی
  • ویزای سرمایه گذاری معمولی
  • ویزای سرمایه گذاری ویژه

اقامت استرالیا از طریق کار

اگر نتوانسته‌اید ویزاهای اقامت دائم کاری را دریافت کنید نگران نباشید. دو ویزای ۴۷۶ و ۴۸۹ به همین منظور در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که فارغ‌التحصیل یکی از رشته‌های مهندسی از موسسات مورد تایید استرالیا هستید از طریق  ویزای ۴۷۶ استرالیا می‌توانید تا سقف ۱۸ ماه در استرالیا زندگی و در زمینه تخصصی خود مشغول به کار شوید و در این مدت هر زمان که امتیازهای لازم را به دست آوردید برای اقامت دائم استرالیا اقدام کنید. ویزای ۴۸۹ استرالیا نیز به شما اجازه می‌دهد تا ۴ سال در مناطق کم‌جمعیت این کشور زندگی و کار کنید و پس از ۲ سال برای برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید.
اما دو ویزای کاری ۴۰۰ و ۴۸۵ از این قائده مستثنا هستند و صرفاً هدف اقامت موقت دارند. ویزای ۴۰۰ استرالیا به شما به عنوان فردی متخصص اجازه می‌دهد با دعوت یکی از سازمان‌های استرالیا به این کشور سفر کنید و سه تا ۶ ماه در این کشور مشغول به کار شوید. اگر هم به تازگی از یک موسسه آموزشی استرالیایی فارغ‌التحصیل شده‌اید می‌توانید از طریق ویزای ۴۸۵ استرالیا ۱۸ ماه تا ۴ سال به طور موقت در استرالیا زندگی و کار کنید و درس بخوانید.
 
 

اقامت استرالیا از طریق ازدواج

اگر همسر یا نامزد شما به صورت دائمی در استرالیا اقامت دارد یا به تازگی اقامت دائم را اخذ کرده شما نیز می‌توانید از طریق ویزاهای ۸۲۰ و ۳۰۹ (ویزای ازدواج استرالیا) به عنوان همسر و از طریق ویزای ۳۰۰ به عنوان نامزد وی به صورت موقت در کنار ایشان زندگی کنید و در ادامه قبل از اتمام مهلت زمان ویزا برای اقامت دائم استرالیا (ویزای ۸۰۱ و ۱۰۰) اقدام کنید.

اقامت استرالیا از طریق والدین

اگر برای اخذ اقامت دائم استرالیا مجبور شده‌اید ابتدا یکی از ویزاهای موقت را اخذ کنید می‌توانید از طریق ویزای ۴۴۵ استرالیا (ویزای فرزند استرالیا)، فرزند خود را نیز همراه خود به این کشور ببرید. این ویزا به فرزند شما اجازه می‌دهد تا زمانی که نتیجه اقامت دائم شما به عنوان والدین مشخص شود بتواند در کنار شما در استرالیا زندگی کنید.

اقامت استرالیا از طریق فرزندان

اگر فرزند یا فرزندان شما در استرالیا به صورت دائمی اقامت دارند شما نیز می‌توانید از طریق ویزای ۱۷۳ که یکی از انواع ویزای والدین استرالیا است تا دو سال در کنار فرزندان خود در استرالیا اقامت کنید و در طول این مدت یا پس از آن برای ویزای اقامت دائم والدین (ویزا ۱۴۳ استرالیا) اقدام کنید.
 
اقامت موقت استرالیا شماره ویزا مدت اقامت
اقامت استرالیا از روش سرمایه گذاری 188  4 سال
اقامت استرالیا از روش کار 400 3 ماه
476 18 ماه
485 18 ماه تا 4 سال
489 4 سال
اقامت استرالیا از روش دیدار و گردشگری 600 حداکثر یک سال
اقامت استرالیا از روش ازدواج 820 2 سال
309 2 سال
اقامت استرالیا از روش نامزدی 300 9 ماه
اقامت استرالیا از راه فرزندان 173 2 سال
اقامت استرالیا از روش والدین 445 تا پایان مهلت اعتبار ویزای والدین
اقامت استرالیا از روش تحصیل 500 حداکثر 5 سال

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0