50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل در هند

تحصیل در هند

نظام آموزشی هند سومین سیستم آموزشی عالی جهان است و با بیش از 800 دانشگاه، 39000 کالج دارای ظرفیت ثبت نام بیش از 20 میلیون دانشجو است. موسسات آموزش عالی در هند دوره هایی را ارائه می دهند که از لحاظ کیفیتی درحال رقابت با جهان هستند. هزینه تحصیل در هند پایین است و تقریبا یک چهارم هزینه دیگر کشور ها است. تحصیل در هند طی دهه گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده و کیفیت آموزش و پرورش توسعه یافته است. شما برای تحصیل در هند باید یک ویزای مناسب دریافت کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک شما کامل می باشد.

تحصیل در هند مقطع کارشناسی

مدرک کارشناسی در رشته های هنر، علم و تجارت پس از سه سال تحصیل بدست می آید. مدرک کارشناسی در رشته های مهندسی، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی بین 4 تا 5 و نیم سال بدست می آید. کسانی می توانند در مقطع کارشناسی تحصیل کنند که مدرک دیپلم 12 ساله داشته باشند. اکثر دوره های کارشناسی در هند به ویژه آنهایی که معتبر هستند، برای پذیرش در دانشگاه نیاز به گذراندن آزمون ورودی دارید. کلاس ها به صورت تمام وقت هر هفته از دوشنبه تا شنبه برگزار می شوند. متقاضیان مقطع کارشناسی باید  دارای مدرک پیش دانشگاهی با معدل بالای 14 باشند.

تحصیل در هند مقطع کارشناسی ارشد

برای دریافت مدرک دوره های کارشناسی ارشد در رشته های هنر، علوم، بازرگانی، مهندسی و پزشکی حدودا 2 سال تحصیلی نیاز است. برنامه کارشناسی ارشد را می توان تنها پس از اتمام مدرک کارشناسی ادامه داد. دوره کارشناسی ارشد در هند به نام دوره های تحصیلات تکمیلی نیز شناخته می شوند. این دوره ها نیاز به آزمون های ورودی و یا مصاحبه ها نیز دارند. متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد باید دارای مدرک کارشناسی با معدل 14 و نمره زبان حداقل 5 آیلتس باشند. در غیر این صورت باید در دوره های آمادگی برای دانشگاه شرکت نمایند.

تحصیل در هند مقطع دکترا

مدت زمان دریافت مدرک دکترا حداقل 3 سال است و می تواند چندین سال طول بکشد. این دوره ها شامل کار تحقیقاتی انتخاب شده، اختصاص داده شده است که منجر به ارائه پایان نامه قوی می شود. تکمیل موفقیت آمیز دوره دکترا عنوان دکتر را به فرد اختصاص می دهد. متقاضیان مقطع دکترا در هند بایستی دارای مدرک کارشناسی ارشد با معدل بالای 15 و نمره آیلتس 6 باشند. متقاضیان باید ویزای تحقیقاتی گرفته تا بتوانند به هند سفر کنند و لازم به ذکر است که اخذ ویزا برای مقطع دکترا معمولا تا 1 سال به طول می انجامد.

تحصیل در هند در رشته های پزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هند با توجه به اعتبار دانشگاه های هند پرطرفدار هستند و نکته جالب توجه تحصیل داروسازی در هندوستان این که امکان پذیرش مقطع دکترای حرفه ای و کارشناسی نیز وجود دارد.

شرایط تحصیل در هند

در هند بسیاری از دانشگاه های مشهور برای دانشجویان خود خوابگاه هایی در محوطه دانشگاه فراهم کرده اند، اما با این حال برخی از دانشگاه ها این امکانات را ندارند. بنابراین دانشجو می تواند یک اتاق را اجاره کند و با پرداخت ماهی حدودا 160 دلار زندگی راحتی داشته باشد. متوسط سایر هزینه های زندگی به صورت زیر می باشد:
 
زندگی دانشجویی در هند
 
هزینه زندگی دانشجویی در هند
 
خورد و خوراک (1 هفته)
 
24-70 $
 
قبض ها (1 هفته)
 
4-10 $
 
حمل و نقل عمومی (1 هفته)
 
4-10 $
 
ورزش و اوقات فراغت (1 هفته)
 
7-15 $
 
 
متوسط زبان آموزش در تمام دوره ها و موسسات انگلیسی خواهد بود. متقاضیانی که برای تحصیل در هند درخواست می کنند، باید دانش کاربردی انگلیسی داشته باشند که بدان معنی است که باید توانایی خواندن، نوشتن، گوش کردن و صحبت کردن به زبان انگلیسی را داشته باشند.

تاریخ شروع کلاس ها

با توجه به این که بیشتر دانشگاه ها در هند خصوصی می باشند و فقط از نظر استاندارد آموزشی و متحوای امتحانات زیر نظر دانشگاه های مرکزی فعالیت می کنند و زمان شروع کلاس ها بسته به مدیریت دانشگاه ها متفاوت است. ثبت نام در دانشگاه های هند از فوریه (بهمن ماه) هر سال آغاز می شود و تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت. تاریخ شروع کلاس ها در هند معمولا از آگوست تا سپتامبر می باشد.

ویزای تحصیل در هند

ویزای تحصیل در هند به مدت 5 سال، بسته به مدت دوره صادر می شود و همچنین می توان ویزای خود را تمدید کرد. دانشجویانی که ویزای تحصیل در هند را دارند، می توانند وارد هند شوند. هزینه ویزا برای دانشجویان هر کشور متفاوت است و بین 13 تا 118 دلار متغیر است. متقاضیان تحصیل در هند می توانند با مراجعه به وب سایت هر دانشگاه فرم درخواست را پر کنند یا می توانند به سفارت هند در کشور خود مراجعه کنند و فرم درخواست تحصیل در هند را پر نمایند.

بورسیه تحصیل در هند

طرح جامع بورس یکی از مهمترین و محبوب ترین برنامه برای جذب دانشجویان خارجی است. بورسیه تحصیلی تحت برنامه سالانه به دانشجویان بین المللی متعلق به کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین برای تحقیق در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد اهدا می شود. با این حال بورس تحصیل در هند برای مطالعات پزشکی یا برای تحقیقات پزشکی که دوره دکترا تحت طرح جامع بورس ارائه نمی شود.

مزایای تحصیل در هند

 • شهریه های نسبتا پایین تحصیل در هند
 • امکان تحصیل در هند در دانشگاه های معتبر
 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • هزینه زندگی مناسب در هند
 • مسافت کم هند تا ایران نسبت به سایر کشورهای اروپایی
 • داشتن استانداردهای بالای آموزشی و اعتبار بالای دانشگاه های هند

مدارک لازم تحصیل در هند

 • بیمه مسافرت و بیمه درمانی داشته باشید.
 • پاسپورت (حداقل 6 ماه اعتبار)
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • عکس های اندازه پاسپورت (6 در 4)
 • کپی پاسپورت
 • اثبات آدرس مسکونی
 • کپی فرم پر شده تحصیل در هند
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • جزئیات دانشگاه
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0