کشور استرلیا یک کشور وسیع و دارای جاذبه های فراوانی از قبیل توریستی، کاری، سرمایه گذاری، تحصیلی و... میباشد استرالیا کشوری ثروتمند است که در نیمکره جنوبی زمین قرار گرفته است که اقتصاد آن بر پایه توان بخشی خصوصی و تولید ناخالص داخلی نسبتا بالا است. استرالیا یکی از کشورهای مشترک المنافع است که از طریق دولت نیمه خود مختار و توسط ملکه انگلیس اداره میشود.
این کشور به واسطه پیشرفت و جذابیت های منحصر به فردی که داراست سالانه با درخواست های بسیاری برای درخواست انواع ویزا مواجه میشود لذا در همین بین درخواست های بسیاری هم وجود دارند که مورد قبول واقع نمیشود. از همین رو تیم تخصصی موسسه حامی مهاجر را بر آن داشت تا نکاتی را در چند مورد برای شما بیان کند به امید انکه مورد توجه عزیزانی که قصد سفر به کشور استرا لیا را دارند و یا ویزای آنها رد شده است قرار بگیرد.

اگر ویزا شما لغو یا رد شد

ریجکتی و رد شدن ویزا هم برای افراد و هم برای مشاغل می تواند ویران کننده و استرس زا باشد. با این حال ، در بسیاری از شرایط این امکان برای شما وجود دارد که تصمیم وزارت امور داخله استرالیا را به دادگاه تجدید نظر اداری (AAT) ارائه بدهید، زیرا این دادگاه مستقل از وزارت امور داخله عمل می کند و هر موضوع را به شایستگی خود ارزیابی میکند، نکته مهم این است که شما فقط 21 روز از تاریخ رد شدن ویزا فرصت دارید که درخواست تجدید نظر خود را ارائه کنید این را هم باید بدانید که دادگاه تجدید نظر اداری (AAT) این توانایی را دارد كه تصمیم وزارت امور داخله را برای امتناع از ویزا دادن به شما تأیید كند.
از آنجا که شرایط برای درخواست ویزا برای هر پرونده متفاوت است، اگر می خواهید با دادگاه تجدید نظر (AAT) اقدام به درخواست ویزا کنید ، می توانید از مشاوران تخصصی ما در موسسه مهاجرتی حامی مهاجر کمک بگیرید.

می دانیم که این بار برای هر کسی که لغو ویزا را تجربه کرده ،سنگین ،استرس زا و نگران کننده است، از همین رو ما در موسسه مهاجرتی حامی مهاجر تلاش میکنیم که این تجربه تلخ برای شما رخ ندهد.

دلایل ریجکتی ویزا

 • عدم رعایت شرایط توسط شما
 • عدم موفقیت دریافت ویزا بخاطر شرایط سلامتی و جسمی
 • تست شخصیت

عدم رعایت شرایط توسط شما

به عنوان مثال ، عدم ثبت نام مناسب در ویزای دانشجویی خود ، عدم کار در وقت تعیین شده برای کارفرمای خود، ارائه اطلاعات نادرست یا غلط در مورد ویزا یا درخواست تابعیت، عدم تحقق الزامات شخصیت (متهم به جرم جدی یا محکومیت به حبس 12 ماه یا بیشتر).

اگر اخطاری مبنی بر لغو ویزا و یا رد شدن ویزا از سازمان(دی-آی-بی-پی) دریافت کردید باید هرچه سریعتر و در کوتاه ترین زمان ممکن با ما تماس بگیرید.

عدم موفقیت دریافت ویزا بخاطر شرایط سلامتی و جسمی

استرالیا در رابطه با سلامتی دارای الزامات و مقررات سختی است و از طریق معاینات بهداشتی شما و اعضای خانواده خود اطلاعات به دست آمده را ارزیابی خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که شما خطری برای جامعه استرالیا نخواهید داشت، نکته قابل توجه اینست که اگر مشکلی دارید که بر سیستم سلامتی شما تاثیر منفی خواهد گذاشت یا شرایطی دارید که منجر به هزینه قابل توجهی خواهد شد که شما توان پرداخت آن را ندارید و این اطمینان حاصل شود که شما نیاز به مراقبت های بهداشتی یا خدمات اجتماعی در استرالیا را دارید این موضوع از طرف دولت استرالیا درک شده و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
در شرایط محدود، وزارت امور داخله قادر است از درخواست نامه های تایید سلامتی برای شما یا وابستگان شما چشم پوشی کند، اما در جایی ممکن است چشم پوشی کند که شما متقاضی ویزای 457 باشید و یا متقاضی اقامت دائم از طریق ویزای 186 و دارای حمایت کارفرما خود باشید.

اما اگر متقاضی درخواست ویزای 457 و 186 نیستید، وزارت امور داخله دارای یک سیاست بهداشتی است که در آن همه با شکست مواجه می‌ شوند و اغب در مورد ویزاهای دائمی اعمال می شود. به عنوان مثال شما ممکن است یک کودک معلول داشته باشید یا یکی از وابستگان شما یک فرد دارای معلولیت باشد و در نامه ارزیابی سلامتی این فرد گزارش شده، در این صورت به نوبه خود منجر به رد شدن کل برنامه از جمله اپلیکیشن اصلی خواهد شد.
لازم به ذکر است که در شرایط محدود ممکن است شما موفق باشید که ثابت کنید که موضوع سلامتی شما، خطری برای جامعه استرالیا ایجاد نمی کند و ممکن است شما هنوز هم در شرایطی برای اخذ ویزا باشید. پیشنهاد میکنیم در این زمینه با وکلا و کارشناسان ما در مورد گزینه های خود در تماس باشید.

تست شخصیت

وزارت امور داخله شرایط سختی را برای متقاضیان ویزا و وابستگان آن‌ها اعمال می‌کند تا اطمینان حاصل شود که مهاجران موقت و دائمی دارای شخصیت خوب و مطابق با معیار های جامعه استرالیا هستند یا خیر.

اگر نتوانید یک یا چند مورد از موارد زیر را رد کنید ممکن است در آزمون تست شخصیت شکست بخورید.

این آزمون به این شرح است :

 • یک پرونده جنایی اساسی دارند؟ (محکوم به ۱۲ ماه یا بیشتر در زندان جنایت اساسی گفته می‌ شود).
 • به خاطر فرار از بازداشت، به زندان محکوم شده ‌اند؟
 • در مدتی که  فرد در بازداشت باشد مرتکب جرمی شده باشد؟
 • شما ارتباطی با افراد، گروه ‌ها یا سازمان ‌هایی که در رفتار مجرمانه دخیل هستند، مانند گروه یاغی و غیرقانونی، دارید؟
 • شما در قاچاق اعضا یا قاچاق انسان دخیل بوده ‌اید؟
 • شما در نسل‌کشی، جنایات جنگی و یا جرایم جدی بین‌ المللی دخیل بوده‌ اید؟
 • آیا این خطر وجود دارد که شما در حالی که در استرالیا هستید مرتکب یک جرم شدید شوید؟
 • شما محکوم به جرایم جنسیتی در رابطه با کودکان شده ‌اید؟
 • شما در معرض یک ارزیابی از طرف سازمان اطلاعات امنیتی استرالیا قرار دارید؟

اگر وزارت امور داخله متوجه شود که شما با هر یک از موارد فوق مرتبط هستید، آنها برای لغو یا امتناع ویزای شما اقدام خواهند نمود. لذا در شرایط خیلی خاص ممکن است شما را بازداشت کنند و به کشور مبدا خود برگردانند مگر اینکه گزینه های تجدید نظر درخواست ویزا در دسترس شما باشد. پیشنهاد میکنیم در این زمینه با وکلا و کارشناسان ما در مورد گزینه های خود در تماس باشید.

چگونه می توانیم در موارد لغو ویزا به شما کمک کنیم

فرآیند درخواست ویزا مستلزم توجه دقیق به جزئیات و درک درست نحوه اعمال قوانین مهاجرت استرالیا است تا شما بتوانید یک پرونده قوی برای بازبینی ارائه دهید. ما درک می‌کنیم که داشتن آینده شما در استرالیا می‌ تواند بسیار استرس زا باشد، اگر ویزای خود را لغو کردید برای تهیه نامه درخواست تجدید نظر خود، یک محدودیت زمانی ذکر کنید نه برای اشاره به محدودیت زمانی بلکه برای آماده‌ سازی درخواست تجدید نظر.

موسسه مهاجرتی حامی مهاجر با داشتن سالها تجربه در زمینه امور مهاجرتی و توانایی های منحصر به فرد در فرایند حل مشکلات لغو ویزا و رد شن ویزا شناخته شده است. اگر به دنبال یک عامل مهاجرت با چندین سال تجربه و موفقیت های بی شمار در امور رفع ریجکتی و لغو ویزا هستید باعث افتخار ماست که در این راه در کنار شما باشیم.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2