20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

زندگی در نیوفاندلند و لابرادور

برای اطمینان از یک زندگی موفق در استان نیوفاندلند و لابرادور، می­توانید از راهنمایی­های این مقاله کمک بگیرید. این راهنما اطلاعات جامعی در مورد دستیابی به یک زندگی موفق در این استان را توضیح می دهد. اطلاعات تماس با هر آژانس خدماتی را که ممکن است برای شروع زندگی جدید خود در نیوفاندلند و لابرادور و زندگی  در شهر سنت جان و یا دیگر مناطق اطراف نیاز دارید، در این راهنما پیدا خواهید کرد.

اطلاعات عمومی در مورد نیوفاندلند و لابرادور

وب سایت رسمی مهاجرت استانی: www.nlimmigration.ca

وب سایت رسمی شهر سنت جان: www.stjohns.ca

مراقبت­های بهداشتی در نیوفاندلند و لابرادور

شما هنگامی که در نیوفاندلند و لابرادور سکونت دارید، در برنامه مراقبت پزشکی نیوفاندلند (MCP) واجد شرایط می­شوید. MCP یک طرح بیمه خدمات درمانی است که کلیه ملزومات اساسی مراقبت­های بهداشتی را برای خود و خانواده شما که در نیوفاندلند و لابرادور ساکن هستند، پوشش می­دهد. صلاحیت در این مورد منوط به وضعیت شما در استان است. نیروی کار خارجی موقت که مهاجرت کرده است و شهروندان کانادایی، واجد شرایط این طرح هستند. ارائه اسناد رسمی که حاکی از وضعیت مربوط به شما است، لازم است. پس از رسیدن، شما باید هرچه سریعتر در MCP ثبت نام کنید. برای انجام این کار، فرم مربوطه که در کلینیک محلی، مطب پزشکان یا بیمارستان وجود دارد را تکمیل نمایید همچنین می­توانید این فرم را از آدرس www.health.gov.nl.ca/health/mcp/travelassistance دانلود کنید و بعد از تکمیل ، پست کنید یا آن را با تمام مدارک مورد نیاز به یک دفتر MCP تحویل دهید.

توجه: شما باید هر سال حداقل چهار ماه در نیوفاندلند و لابرادور سکونت داشته باشید تا بتوانید واجد شرایط این طرح باشید.

برای سوالات مربوط به ثبت نام MCP:

منطقه سنت جان / آوالون، تماس بگیرید: 1-866-449-4459

با سایر مناطق از جمله لابرادور تماس بگیرید: 1-800-563-1557

از طریق پست یا به صورت حضوری:

برنامه مراقبت­های پزشکی نیوفاندلند و لابرادور

P.O. Box 5000 ، خیابان 22، Grand Falls-Windsor، NL، کانادا، Neapean ، انتاریو K1A 0Y9، A2A 2Y4

برنامه مراقبت­های پزشکی نیوفاندلند و لابرادور

P. O. Box 870057، مکان مارگارت، سنت جان ، NL ، کانادا، A1B 4J6

ساعات اداری بین 8:30 صبح تا 4:30 بعد از ظهر است. دوشنبه تا جمعه (8:30 صبح تا 4 بعد از ظهر در طول تابستان). همچنین می­توانید از طریق تلفن با شماره تلفن (709) 292-4000 تماس بگیرید.

اشتغال در نیوفاندلند و لابرادور

برای کار قانونی در نیوفاندلند و لابرادور، باید شماره بیمه تأمین اجتماعی کانادا (SIN) داشته باشید. این یک شماره شناسایی است که طبق قانون برای کار در کانادا لازم است که داشته باشید. پس از ورود به این کشور، کارت SIN خود را در اسرع وقت درخواست کنید. ممکن است هنگام ورود به درگاه ورودی به کانادا فرم­هایی به شما داده شود، اما اگر در آن زمان چنین فرمی را دریافت نکردید، می­توانید در یک مرکز خدمات کانادا در نزدیکی خود در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهید. برای جزئیات خاص در مورد چگونگی به دست آوردن SIN خود، به وب سایت Service Canada به آدرس: www.servicecanada.gc.ca/en/sc/sin مراجعه کنید یا به سادگی با این شماره تماس بگیرید: I-800-O-CANADA (1-800-622-6232).

پس از به دست آوردن شماره SIN خود، مهم است که مدارک خود را برای معادل کانادایی یا نیوفاندلند و لابرادور ارزیابی کنید. به این ترتیب، کارفرمایان کانادایی قادر به درک صلاحیت و تجربه شما در مقایسه با استانداردهای کانادایی خواهند بود. برای کسب اطلاعات در مورد ارزیابی مدارک معتبر خود به سازمان اعتبارات بین المللی تماس بگیرید: www.cicic.ca.

برای کسانی که در زمینه­ی تجاری کار می­کنند، باید مجوز تجارت کانادا را بگیرند تا تجارت خود را بتوانند در نیوفاندلند و لابرادور انجام دهید. از طریق تماس با Red Seal، یک سازمان صدور گواهینامه تجارت در سراسر کشور، درخواست کنید. برای جزئیات کامل، به آدرس زیر مراجعه کنید: www.red-seal.ca.

ممکن است کارمندان و متخصصان موظف شوند در یک سازمان نظارتی استان ثبت نام کنند. شما می­توانید براساس حرفه خود سازمان نظارت تجارت را در دفترچه تلفن یا از طریق جستجوی آنلاین پیدا کنید. به عنوان مثال، دندانپزشکان باید سازمان دندانپزشکان نیوفاندلند و لابرادور را جستجو کنند. اولین نتیجه جستجو انجمن دندانپزشکی نیوفاندلند و لابرادور است: www.nlda.net

مهارت­های زبانی

برای اینکه بتوانید در زندگی جدید خود در کانادا موفق شوید، مهارت در زبان انگلیسی و یا فرانسوی لازم است. اگر نیاز دارید مهارت­های زبانی خود را به دو زبان انگلیسی یا فرانسوی بهبود بخشید، در اسرع وقت ثبت نام کنید. می­توانید اطلاعات مربوط به دوره­های زبان را از شماره­های زیر به دست آورید:

مرکز آموزش بزرگسالان ESL / خدمات شغلی AXIS

10 هلال اسمیتویل

سنت جان ، NL

برای تعیین وقت ملاقات از قبل تماس بگیرید:

مرکز آموزش بزرگسالان ESL

تلفن: (709) 726-6848

فکس: (709) 726-6841

[email protected]

خدمات شغلی AXIS

تلفن: (709) 579-1780

فکس: (709) 579-1894

[email protected]

رزومه شما

قبل از شروع جستجوی کار در کانادا، اطمینان حاصل کنید که رزومه شما به روز بوده و برای دقت و صحت آن خطاهای هجی و گرامری آن را به دقت بررسی کنید. بسیاری از سازمان­های ارائه دهنده خدمات مهاجرت، خدمات نوشتن و بررسی رزومه و کاورلتر را برای کمک به شما در این زمینه ارائه می­دهند. برای اطلاع از اینکه این خدمات در منطقه شما ارائه می­شود یا خیر، به یک سازمان دارای خدمات مهاجرت تماس بگیرید.

در جستجوی شغل

چندین موتور جستجوی آنلاین محبوب برای مرور پست­های شغلی و یافتن کار در کانادا وجود دارد. محبوب­ترین آنها شاملCraigslist ، Monster، و Bank Bank of Job Job دولت کانادا است. با این حال، جستجوی تبلیغات روزنامه­های محلی، پیوستن به شبکه­های اجتماعی آنلاین و تحقیق در مورد شرکت­های محلی نیز گزینه­های خوبی هستند. پیدا کردن کار می­تواند کاری زمانبر باشد، بنابراین در حالی که به دنبال اشتغال هستید، باید بتوانید حمایت مالی داشته باشید.

نکته: در یافتن کار مشکل دارید؟ با کار داوطلبانه تجربه کار کانادایی را به دست آورید! کار داوطلبانه راهی عالی برای وارد شدن به جامعه جدید، دیدار با افراد جدید و به دست آوردن تجربه­ی کاری از سازمان­های کانادایی و کمک به شما در دریافت منابع کانادایی برای کارفرمایان آینده کانادایی است. فرصت­های داوطلبانه از طریق مراکز جامعه یا روزنامه محلی شما در دسترس است و می­تواند از کاشت درختان، تا کارهای اداری در مدارس، بیمارستان­ها و دفاتر باشد.

امور مالی در نیوفاندلند و لابرادور

در اولین روزهایی که به نیوفاندلند و لابرادور خواهید رسید، باید در یک بانک محلی یا موسسه مالی حساب کاربری خود را باز کنید. برخی از بانک­های محبوب در کانادا شامل HSBC، بانک اسکاتلند، بانک رویال کانادا (RBC)، بانک مونترال، TD Canada Trust و بانک تجارت امپریال کانادا (CIBC)، بانک ملی کانادا، بانک Desjardins هستند. با جستجو در اینترنت می­توانید اطلاعات تماس با این بانک­ها را پیدا کنید، یا می­توانید به سادگی در یک شعبه محلی خود مراجعه کنید و از آنها سؤال کنید. ممکن است برای شما ایده خوبی باشد که با یک مشاور مالی در موسسه بانکی ملاقات کنید که می­تواند در سازماندهی امور مالی خود در کانادا به شما کمک کند، اطلاعاتی در مورد تأمین اعتبار خرید خانه و اتومبیل به شما ارائه دهند، از پرداخت هزینه تحصیلات بیشتر برای خود یا اعضای خانواده خود مطلع شوید و در مورد آمادگی مالی برای بازنشستگی به شما راهنمایی­هایی ارائه کنند. برای کسب اطلاعات کلی در مورد امور بانکی و مالی در نیوفاندلند و لابرادور و بقیه کانادا، به وب سایت انجمن بانکداران کانادا به آدرس: www.cba.ca مراجعه کنید.

برای فهمیدن نسبت ارز محلی شما با ارز کانادایی، با نماینده­ای از یک بانک محلی صحبت کنید یا به یک وب سایت مبادله ارز مانند این مراجعه کنید: www.xe.com

در کانادا معمولاً معاملات با پول نقد، چک، کارت­های بانکی بدهی و کارت­های اعتباری انجام می­شود.

نکته: اگر فرزندانتان زیر 18 سال سن دارند، ممکن است واجد شرایط دریافت مزایای مالیات کودک کانادا باشند. برای اطلاعات، به وب سایت آژانس درآمدی کانادا به آدرس www.cra.gc.ca مراجعه کنید یا با شماره 1-800-959-2221 تماس بگیرید.

مدرسه و آموزش در نیوفاندلند و لابرادور

کودکان زیر 16 سال باید برای مدرسه ثبت نام کنند. مدرسه به طور کلی از چهار یا پنج سالگی شروع می­شود، در سطحی به نام کودکستان. بیشتر کودکان تا پایان دوره متوسطه، به طور کلی در سن 18 سالگی در مدرسه حضور دارند. در درجه اول به دانش آموزان به زبان انگلیسی در نیوفاندلند و لابرادور تدریس می­شوند، اگرچه برخی از مناطق به زبان فرانسه نیز آموزش­هایی دارند. سیستم مدارس دولتی کانادا بیشتر به سه سطح ابتدایی، راهنمایی و متوسطه تقسیم می­شود که عموماً سپس از کالج­ها و دانشگاه­ها تشکیل می­شود. برخی از مناطق یا سیستم­های مدارس خصوصی ممکن است سطح نمرات خود را به صورت متفاوتی ارائه دهند. مهم نیست که سامانه نمره دهی چگونه ساماندهی می­شود، استانداردهای آموزش و پرورش توسط دولت استان تنظیم می­شود تا از کیفیت بالای آموزش برای همه دانش آموزان اطمینان حاصل شود. سال تحصیلی برای کلیه مقاطع تحصیلی از ماه سپتامبر آغاز می­شود و تا ژوئن برای دانش آموزان مقدماتی و راهنمایی برگزار می­شود. دانشجویان دانشگاه عموماً سالهای تحصیل خود را در آپریل یا ماه مه به پایان می­رسانند. تعطیلات استاندارد شامل تعطیلات کریسمس و سال نو در ماه دسامبر و ژانویه و یک تعطیلات بهاری در مارس یا آپریل است. دانش آموزان حق دارند تعطیلات مذهبی را رعایت کنند. روزهای تعطیل اضافی توسط هیئت مدیره مدرسه محلی مشخص می­شود.

مدارس در نیوفاندلند و لابرادور به پنج ناحیه تقسیم می­شوند. برای کسب اطلاعات در مورد ثبت نام با هیئت مدیره مدرسه محلی در محله خود تماس بگیرید: schoolboardsnl.ca

 1. دفتر منطقه ای بورین

P.O. Box 4000

Marystown, NL

A0E 2M0

(709) 891-6100

 1. مرکزی نوا - دفتر مرکزی

203 Elizabeth Dr

Gander, NL, A1V 1H6

(709) 256-2547

www.ncsd.ca

 1. دفتر آموزش منطقه ای – استفنویل

P. O. Box 5600

Stephenville, NL

A2N 3P5

(709) 643-9525

 1. دفتر آموزش منطقه ای- یارو کوو

P. O. Box 82

Lower Cove, NL, A0K 2V0

(709) 475-2232

 1. دفتر منطقه­ی غربی

Bay Roberts, NL

A0A 1G0

(709) 786-7182

 1. دفتر منطقه­ی ویستا

356 Memorial Drive

Clarenville, NL

A5A 1P4

(709) 466-3401

 1. دفتر مرکزی – کورنر بروک

P. O. Box 368

10 Wellington Street

Corner Brook, NL

A2H 6G9

(709) 637- 4000

 1. دفتر منطقه (آزمایشگاه شرق)

P.O. Box 1810, Stn. "B"

Happy Valley-Goose Bay, NL

A0P 1E0

Canada

(709) 896-2431

 1. دفتر منطقه­ی شرقی - دفتر مرکزی

Suite 601, Atlantic Place

215 Water Street

St. John's, NL

A1C 6C9

(709) 758-2372

 1. دفتر منطقه­ (آزمایشگاه غرب)

669 Tamarack Drive

Labrador City, NL

A2V 2V2

Canada

(709) 944-7628

وبسایت: http://www.wnlsd.ca/

 1. دفتر آموزش منطقه ای

.O. Box 70

Grand Falls-Windsor, NL

A2A 2J3

(709) 489-2168

email: [email protected]

Eastern:  www.esdnl.ca

 1. Conseil scolaire francophone provincial de Terre-Neuve-et-Labrador

65, Chemin Ridge, suite 212

Saint-Jean (Terre-Neuve-et-Labrador)

A1B 4P5

Sans frais : 1-888-794-6324

Tel: (709) 722-6324

Fax : (709) 722-6325

Courriel: [email protected]

www.csfp.nl.ca

برای کسب اطلاعات کامل در مورد آموزش بعد از دوره راهنمایی به راهنمای مطالعه در کانادا مراجعه کنید.

اخذ گواهینامه رانندگی در نیوفاندلند و لابرادور

اگر قصد اجاره لیزینگ یا خرید ماشین را دارید، باید گواهینامه رسمی رانندگی نیوفاندلند و لابرادور را داشته باشید. اگر در حال حاضر مجوز رانندگی دارید، باید ظرف 3 ماه از ورود خود، مجوز رانندگی نیوفاندلند و لابرادور را درخواست کنید. اگر مجوز شما از ایالات متحده، آلمان، اتریش، سوئیس یا انگلستان است، می­توانید مجوز خود را برای دریافت مجوز رانندگی نیوفاندلند و لابرادور، بدون اینکه امتحان کتبی یا تست جاده­ای انجام داده باشید، مبادله کنید. در این صورت به نکات زیر توجه کنید:

 • سن شما 17 سال یا بالاتر باشد.
 • مجوز مربوط موجود شما معتبر باشد (در حالت تعلیق، لغو یا ابطال نباشد).
 • مجوز شما بیش از پنج سال منقضی نشده است.

اگر جزء یکی از کشورهایی ذکر شده نیستید، باید به عنوان راننده جدید متقاضی مجوز شوید. برای اطلاعات کامل در مورد این روند، به این آدرس مراجعه کنید:

www.servicenl.gov.nl.ca/drivers/driversandvehicles/driverlicensing

برای تبادل گواهینامه یا درخواست به عنوان راننده جدید، باید به یک دفتر معاینه رانندگی مراجعه کنید. دفاتر محلی در سراسر استان وجود دارد:

 1. منطقه سنت جان / آوالون

Mount Pearl: 729-2519
Harbour Grace: 945-3014

 1. مناطق شرقی

Clarenville: 466-2063
Bonavista: 468-7747
Marystown: 279-8030

 1. مناطق مرکزی

Grand Falls-Windsor: 292-4353
Milltown: 882-2029
Gander: 256-1014
Springdale: 673-4273
Lewisporte: 535-6909

 1. منطقه لابرادور

Labrador City: 944-5859
Goose Bay: 896-5437
Hopedale: 933-3899
Port Hope Simpson: 960-0383
Black Tickle: 471-8898
Cartwright: 949-0268

 1. مناطق غربی
 2. Corner Brook: 637-2213
  Deer Lake: 635-2901
  Flower's Cove: 456-2820
  St. Anthony: 454-8580
  Stephenville: 643-8635
  Forteau: 931-2014
  Port aux Basques: 695-7283

توجه: هر وسیله نقلیه و راننده­ای که ثبت نام كرده، باید دارای بیمه باشند. قبل از رانندگی با یک شرکت بیمه محلی تماس بگیرید تا به درستی مراحل بیمه شما انجام شود.

مسکن در نیوفاندلند و لابرادور

چندین گزینه مختلف مسکن در نیوفاندلند و لابرادور وجود دارد. اگر قبل از ورود به نیوفاندلند و لابرادور به شهر یا شهر جدید خود مراجعه نکرده­اید، توصیه می­شود هنگام ورود، در ابتدا، یک خانه، آپارتمان موقت را اجاره کنید و یا یک نماینده املاک را برای انجام مراحل مسکن انتخاب کنید که مشاوره آگاهانه­ای را در مورد بهترین مناطق سکونت به شما ارائه دهد.

گزینه­های مسکن در نیوفاندلند و لابرادور

ساختمان­های آپارتمانی ساختمان­های بزرگ و چند واحدی هستند که متعلق به یک شخص یا شرکت است که در آن هر یک از ساکنین واحدی را اجاره می کنند. آپارتمان های استودیویی یا کارشناسی به طور کلی یک اتاق با آشپزخانه و حمام است و فقط برای یک نفر مجزا مناسب است. آپارتمان های بزرگتر می­توانند خانواده­ها را در خود جای دهند زیرا دارای اتاق خواب و فضای زندگی بیشتری هستند. یک ساختمان بزرگ چند واحدی که در آن هر واحد متعلق به ساکنین است، یک مجتمع نامیده می­شود و به هر واحد یک Condo گفته می­شود. . اغلب آپارتمان­ها، خانه­هایی هستندکه به فضاهای زندگی جداگانه تقسیم شدهاند. خانه­ها را می­توان در یک ردیف به هم متصل کرد، به نام خانه­های شهر یا خانه­های ردیف، یا جداگانه به عنوان خانه­های جداگانه تعریف کرد.

اگرچه متوسط هزینه زندگی با توجه به اندازه جمعیت خانواده، محل زندگی و سطح درآمد متفاوت است، اما مسکن در شهرها به طور کلی گران­تر است. در نتیجه، بسیاری از خانواده­ها در حومه شهرهایی که در خارج از محدوده شهر واقع شده­اند و جایی که مسکن مقرون به صرفه تر است، زندگی می­کنند. حومه شهرها اغلب محله­های مناسب، مدارس، مراکز خرید و خدمات بهداشتی و درمانی خوبی دارند، همه در مجاورت امکانات شهری نزدیک هستند. درنتیجه مسکن در این نواحی می­تواند ارزان­تر باشد و برای بسیاری از خانواده­ها مطلوب باشد، اما برای مسافرت برای نیازهای اساسی خود از جمله مواد غذایی، محل کار، مدرسه و مراقبت­های بهداشتی به وسیله نقلیه نیاز خواهید داشت. بخش اعظم نیوفاندلند و لابرادور روستایی­تر است، بنابراین بهتر است برای راحتی خود خودرویی فراهم کنید.

حیوانات خانگی: اگر قصد اجاره کردن آپارتمانی را دارید یا در یک آپارتمان زندگی می­کنید، مهم است که قبل از جابجایی، در مورد حیوان خانگی خود یا خرید یک حیوان خانگی، اطمینان حاصل کنید که حضور حیوانات خانگی به طور قانونی در محل مجاز است یا خیر. برای اطمینان از قانونی بودن داشتن حیوان خانگی در نیوفاندلند و لابرادور، باید با آئین نامه های شهر را بررسی کنید.

نکته: مهم است که قبل از تصمیم­گیری در مورد مکان سکونت برای زندگی، خانواده، محل کار، محله و امور مالی خود را در نظر بگیرید.

چه کالاهایی را می توان به کانادا آورد؟

کانادا در مورد آنچه می­توان و نمی­توان وارد کشور شود، قوانین سختگیرانه ای دارد. مقررات مربوط به مواد غذایی، الکل، محصولات نیکوتین، گیاهان، حیوانات، اتومبیل و سایر محصولات وجود دارد. برای جلوگیری از بروز مشکلات، حتماً از قبل بررسی کنید که چه چیزی و چه کالاهایی مجاز به ورود به کانادا نیستند و همچنین برای ورود موارد خاص به کشور باید چه روش­هایی را دنبال کنید.

  برای تماس درمورد اتومبیل برای تماس درمورد حیوانات و مواد غذایی
سازمان حمل و نقل کانادا آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا بهداشت، حیوانات، کشاورزی کانادا
آدرس Place de Ville, Tower C
330 Sparks Street
Ottawa, Ontario K1A 0N5
59 Camelot Drive
Neapean, Ontario K1A 0Y9
شماره تماس (613) 990-2309 (613)225-2342 (ext:4629)
سایت www.tc.gc.cal www.inspection.gc.ca

 


آب و هوا در نیوفاندلند و لابرادور

اکثر شهرهای کانادا تابستان­های بسیار گرمی دارند، از جمله شهرهای نیوفاندلند و لابرادور که دما می­تواند بالاتر از 25 درجه سانتیگراد بیشتر باشد. با این حال ، تقریباً تمام مناطق کانادا در زمستان بسیار سرد می­شوند. هنگامی که دما به زیر -20 ، حتی -30 درجه سانتیگراد برسد، اطمینان از آمادگی برای هوای سرد بسیار مهم است. لباس گرم زمستان از جمله ژاکت، کاپشن زمستانی، چکمه، کلاه، روسری و دستکش به همراه داشته باشید. اگر در زمستان لباس گرم نپوشید، می­توانید مریض شوید یا نیش یخ بزنید. نیش یخ زدگی صدمات شدیدی به پوست وارد می­کند که در اثر قرار گرفتن در معرض باد در زمستان ایجاد می­شود. کانادایی­ها در صورت بروز شرایط اضطراری شمع و کبریت، پتو گرم، چراغ قوه، کمک­های اولیه و بیل کوچک برفی را در اتومبیل­ها و خانههای خود نگه می­دارند. در بیشتر مناطق کانادا، ماشین شما باید لاستیک مخصوص زمستان را به منظور رانندگی قانونی و با اطمینان در زمستان داشته باشد

برای شما مهم است که بدانید هنگام ورود، آب و هوا در نیوفاندلند و لابرادور چگونه خواهد بود. به همین منظور، برای بررسی آب و هوا به صورت آنلاین در وب سایت رسمی دولت کانادا را مشاهده کنید: www.weather.gc.ca/canada_e

خدمات اضطراری در نیوفاندلند و لابرادور

در شرایط اضطراری با شماره 911 تماس بگیرید. وقتی با شماره 911 تماس می­گیرید، با یک اپراتور متصل هستید که به شما کمک می­کند و در صورت لزوم خدمات اضطراری را به مکان شما اعزام می­کنند. در شرایط غیر اضطراری، اگر فقط به پلیس احتیاج دارید، می­توانید شماره تماس­های مربوط به شهرهای بزرگ را که در زیر مطرح گردیده است، ببینید.

پلیس سنت جان: 729-8000

شنوایی و اختلال در گفتار: 1-800-363-4334

دایرکتوری سازمان­های خدمت رسانی به مهاجرین محلی در نیوفاندلند و لابرادور

مراجعه به آژانس­های دارای خدمات مهاجرتی که می­تواند به سوالات شما پاسخ دهد مهم است و  این مراکز می­توانند راهنمایی­های لازم را در آینده به شما ارائه دهد.

 1. اداره آموزش و پرورش نیوفاندلند و لابرادور: کارآموزی و مجوز

PO Box 8700

St. John's, NL A1B 4J6

(709) 729-5636

www.aes.gov.nl.ca/app

 1. CPA Newfoundland and Labrador

P.O. Box 28090, RPO Avalon Mall

St. John's, NL A1B 4J8

(709) 726-3652

www.cpanl.ca

 1. انجمن نیوفاندلند و لابرادور برای کانادایی های جدید (ANC)

144 Military Rd

St. John's, NL

Tel: (709) 722-9680

Fax: (709) 754-4407

www.ancnl.ca 

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0