حقایقی درباره کانادا

در این مقاله ما شما را با 10 مورد از حقایق خواندنی و جالب درباره کانادا آشنا خواهیم کرد.

کمترین دمای ثبت شده در کانادا به اندازه کره مریخ سرد است

حقایق کانادا

یکی از واقعیت‌های شگفت‌انگیز در مورد کانادا این است که می‌تواند در زمستان بسیار سرد شود (هر کسی که تا کنون مجبور بوده ‌است ماشین خود را از یک تکه یخ جدا کند، می‌داند که این مضوع حقیقت دارد) میانگین پایینترین درجه ثبت شده دما برای ماه ژانویه در اتاواC ۱۴.۴- است. این یعنی هوا خیلی سرده! با این حال، دمایی که در سال ۱۹۴۷ در snag، یوکان  (Yukon)ثبت شده، و در حدی هوا در این استان سرد شده که در مقایسه بقیه استانهای کانادا مانند یک تعطیلات ساحلی آرامش بخش به نظر می‌رسید. درجه حرارت -63 C در روستای کوچک Snag در 3 فوریه سال 1947 ثبت شد و این تقریبا همان دمای سطح مریخ است!

کانادا سرزمینی با دریاچه های بیشمار

حقایق کانادا

یکی از جالب ترین واقعیت ها در مورد کانادا این است که پوشش دریاچه ها در کانادا بیش از سایر کشورها در جهان است این یعنی مساحت زیادی از کانادا را دریاچه ها تشکیل دادند. کانادا دارای 563 دریاچه بزرگتر از 100 کیلومتر مربع است. دریاچه های بزرگ به تنهایی حدود 18 درصد از آب دریاچه ای و تازه جهان را شامل می شوند. این مقدار آب زیاد باعث شده تا مناظر طبیعی بسیار زیبا و حیرت انگیزی در این کشور به وجود آید که بازدید از ان میتواند بسیار مفرح و لذت بخش باشد.

کانادا بزرگتر از اتحادیه اروپا است

حقایق کانادا

تا به حال به خارج از کشور کانادا سفر کرده اید و آیا بعد از اینکه به آنها گفتید کانادایی هستید، کسی از شما سؤال کرده که اقای کیمبرلی را از ونکوور یا  اقای تئو از مونترال را می شناسید؟

درک منطقه وسیع کشور کانادا، برای آنهایی که به ان سفر یا زندگی در آن را تجربه نکرده اند، بسیار دشوار است. در اینجا چندین واقعیت در مورد کانادا وجود دارد که مقیاس آن با سایر مناطق دنیا بسیار نفس گیر خواهد بود، این کشور بزرگتر از کل اتحادیه اروپا (33 برابر بزرگتر از ایتالیا و 15 برابر بزرگتر از فرانسه) است، بیش از 30 درصد بزرگتر از استرالیا و پنج برابر بزرگتر از مکزیک است. سه برابر هند و تقریباً 81،975 برابر بزرگتر از والت دیزنی است. بنابراین، شما هیچوقت نمیتوانید اقای کیمبرلی را از ونکوور یا اقای تئو از مونترال را بشناسید.

Alert Nunavutشمالی ترین شهر جهان است

حقایق کانادا

در راس شمالی جزیره Ellesmere ، تنها 817 کیلومتری قطب شمال، شمالی ترین محل سکونت دائمی جهان را به نامAlert Nunavut  خواهید یافت. این مرکز ممکن است دارای مراکز تفریحی یا سالن های سینمایی نباشد اما خانه موقت پرسنل نظامی وعلمی است که در این منطقه کار می کنند. قسمت "خانه موقت" هنگامی حس می شود که این مکان سرد می شود، گرمترین ماه آن یعنی جولای، دارای دمای متوسط 3.4 درجه سانتیگراد (38.1 درجه فارنهایت) است. در ژانویه، سردترین ماه سال، متوسط دما تا 26- درجه سانتی گراد کاهش یافته است. جای تعجب نیست که آنها آن را شهر خطر نامگذاری کرده اند.

کانادا طولانی ترین خط ساحلی جهان را دارد

حقایق کانادا

اگر پیاده روی می‌کردید و هرگز برای خواب و استراحت و غذا خوردن توقف نمی‌کردید، به مدت چهار و نیم سال طول می‌کشید تا طول خط ساحلی کانادا را طی کنید. در حالی که کشور کانادا ممکن است مناظری از آبهای آبی و سواحل ماسه‌ای را در طول خط ساحلی خود داشته باشد، کانادا طولانی‌ترین خط ساحلی جهان را دارد که سه طرف آن توسط سه اقیانوس مختلف احاطه شده‌است، اقیانوس اطلس، قطب شمال و اقیانوس آرام. یک واقعیت شگفت‌انگیز در مورد کانادا این است که، 356000  کیلومتر ازخط ساحلی اقیانوس آرام متعلق به این کشوراست. تنها کشور دیگری که از لحاظ خط ساحلی کمی نزدیک به کانادا است کشور اندونزی است که ۵۴،۷۱۶ کیلومتر خط ساحلی دارد.

کانادا 10 درصد از جنگل های جهان را در اختیار دارد

حقایق کانادا

یكی از مشهورترین واقعیتها درباره كانادا این است كه تنوع گیاهی و جنگلی زیادی در آن واقع شده است، اما آیا می دانید كه كانادا در واقع 30 درصد از تنوع گیاهی جهان و 10 درصد از كل جنگلهای جهان را به خود اختصاص می دهد؟ 396.9 میلیون هکتار باورنکردنی از جنگل و سایر زمین های جنگلی را می توان در سراسر کشور یافت و 68 درصد از آن درخت های مخروطی شکل است. اما بهترین قسمت این جنگل های بزرگ و زیبا این است که بیشتر اراضی جنگلی کانادا متعلق به عموم است و بخش اعظم آن را می توان در50 پارک زرق و برق دار در سراسر کانادا بازدید کرد.

کانادا تنها شهر دیواری در آمریکای شمالی

حقایقی خواندنی و جالب کانادا

کبک سیتی یک ویژگی خاص دارد که آن را در کانادا و ایالات متحده، بی نظیر می کند، این شهر دارای دیوارهایی طولانی و بسار بزرگی است یکی از جالب ترین واقعیت ها در مورد کانادا این است که شهر کبک تنها شهری در امریکای شمالی است که هنوز دارای دیوارهای مستحکم است. ابتدا فرانسوی ها و بعداً انگلیسی ها، استحکامات کبک سیتی را بین قرون 17 و 19 بنا کردند. از آن زمان کل منطقه تاریخی کبک، از جمله بندرها و... . از طرف یونسکو به عنوان میراث جهانی اعلام شده است. این مسئله فقط یکی از 10 شگفتی مورد بازدید در کبک سیتی و مونترال است.

کانادا بیش از آنچه فکر می کنید نفت دارد

حقایق کانادا

کانادا حدود 176.8 میلیارد بشکه نفت قابل استخراج را تخمین زده است. به وفور نفت خام و یک منبع نیمه جامد نفت در زمینهای نفتی کانادا موجود است. تخمین زده می شود 249.67 میلیارد بشکه در جهان از نوع نفت خام کانادا در دنیا وجود دارد و کانادا حدود 70.8 درصد از آن را در اختیار دارد یعنی چهار برابر یا بیشتر از قزاقستان و شش برابر یا بیشتر از روسیه.

پارک های ملی کانادا بزرگتر از اکثر کشورها است

حقایقی درباره کانادا

یکی از واقعیت های جالب در مورد کانادا این است که این کشور بسیار وسیع و بزرگ است، حتی وسعت بعضی پارک های کانادا بزرگتر از بعضی کشورهای دیگر است. فقط کافی است به پارک ملی ناهنی در نواحی شمال غربی نگاه کنید، فقط آبشارهای عظیم را نمی بینید، بلکه 30،050 کیلومتر مربع طبیعت باورنکردنی میبینید که بزرگتر از کشورهای آلبانی و اسرائیل است. پارک ملی وود بوفالو در آلبرتا و سرزمین های شمال غربی 44807 کیلومتر مربع است و بزرگتر از دانمارک و سوئیس میباشد.

کانادا قویترین جریان جزر و مدی آمریکای شمالی را دارد

حقایق کانادا

این واقعیت جالب در مورد کانادا برای کسانی است که دنبال هیجان های تکرار نشدنی در زندگی خود هستند. اگر برای شنا کردن در هیجان انگیز ترین رودخانه ها و دریا ها آماده هستید (حتماً یک جلیقه نجات بپوشید)، از باریک های ابی سیمور در بریتیش کلمبیا حتما دیدن کنید. جاذبه های گذرگاه Discovery دارای برخی از قویترین جریان های جزر و مدی است که تاکنون با سرعت سیل 17 کیلومتر و سرعت 18 کیلومتر در ساعت اندازه گیری شده است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0