اخذ ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

دعوتنامه برای اخذ ویزای توریستی کانادا ضرورتی ندارد ولی در عین حال گرفتن ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه امتیاز بزرگی محسوب می‌شود. ممکن است این دغدغه برای شما وجود داشته باشد که آیا گرفتن ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه امکان پذیر است یا خیر؟

پیش از هر مطلبی شما باید اطلاعاتی در مورد اینکه ویزای توریستی کانادا چیست، دریافت ویزای توریستی کانادا در شرایط کرونا به چه صورت می باشدیا مدارک ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه با مدارک ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه چه تفاوتی دارد، داشته باشید. حامی مهاجر قصد دارد در این مقاله به تمامی سوالات شما در خصوص ویزای توریستی کانادا مخصوصا دریافت ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه پاسخ دهد.

در حامی مهاجر شما می توانید از خدمات مشاوران حرفه ای و مجرب ما استفاده کرده و با خیالی آسوده و بدون استرس مراحل سفارت را پشت سر بگذارید.

اگر شما قصد سفر بدون دعوتنامه را دارید، باید هدف خودتان را از سفر به کانادا مشخص کنید و مدارک لازم (از جمله بلیط پرواز و برنامه سفر) را به سفارت ارائه دهید. شما باید طوری برخورد کنید که بتوانید افسر سفارت را برای این سفر قانع کنید و اثبات کنید که بعد از انجام سفر به کشور خود بازمی گردید.

همچنین مقدار پولی که برای تأمین هزینه های سفر همراه شماست، می تواند عامل تعیین کننده ای برای صدور ویزای شما باشد. شما باید بتوانید افسر را مجاب کنید که شخصا از تمام هزینه‎های سفر برمی‌آیید.

اگر نتوانید افسر را به هر دلیلی مجاب کنید، امکان ریجکت شدن شما بسیار بالاست. به همین دلیل است که داشتن دعوتنامه یک امتیاز عالی به حساب می آید ولی در صورتی که قادر به دریافت دعوتنامه نیستید، قبل از رفتن به سفارت لازم است با یک مشاور و کارشناس با تجربه و حرفه ای مربوط به  امور سفارت مشورت کنید تا امکان ریجکت شدن شما به حداقل ممکن برسد.

اگر به منظور تفریح و گردش سفر می کنید باید از قبل برای رزرو هتل محل اقامت خود اقدام کنید و مشخصات آن را که شامل نام هتل، آدرس کامل، شماره تلفن و ایمیل خودتان هست را به سفارت ارائه دهید.

اگر قرار است شما در سمینار و یا کنفرانسی شرکت کنید، مدارک و برنامه های مربوط به آن را به سفارت تحویل دهید.

و اگر قرار است برای درمان پزشکی به این کشور سفر کنید، باید مدارک پزشکی و رسیدهای بیمارستان را به سفارت ارائه دهید. در ادامه به بیان توضیحاتی در مورد ویزای توریستی کانادا خواهیم پرداخت. با حامی مهاجر همراه باشید.

ویزای توریستی کانادا چیست؟

ویزای کانادا انواع مختلفی دارد. یکی از این ویزاها، ویزای اقامت موقت یا TRV می باشد. برای دریافت این ویزا نیازی به دعوتنامه ندارید ولی با این حال اگر شما شخصی را که ساکن قانونی کانادا هست را می شناسید، بهتر است از او درخواست ارسال دعوتنامه را داشته باشید.

TRV (Temporary Resident Visa) ویزای اقامت موقت است که به عنوان ویزای بازدیدکننده یا ویزای توریستی کانادا نیز شناخته می شود. این نوع ویزا یک مجوز رسمی محسوب می شود که توسط اداره ویزای کانادا صادر و در گذرنامه شما درج می گردد تا نشان دهد که شما شرایط پذیرش به عنوان اقامت موقت در این کشور را داشته اید. (به عنوان توریست، دانشجو یا کارگر)

تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت دائم کانادا

متقاضیان مهاجرت به کانادا می توانند با ویزای ویزیتوری در این کشور حضور پیدا کنند و از فرصت حضور موقع در این کشور، جهت تسهیل راه های منجر به اخذ اقامت دائم کانادا بهره ببرند.

در واقع اشخاصی که با اجازه موقت حضور و با قصد صرفا توریستی وارد کانادا می شوند اگرچه از اجازه کار به صورت قانونی و یا تحصیل برخوردار نیستند اما می توانند از آن جهت تبدیل به ویزای تحصیلی و یا کاری و یا حتی ایجاد بیزینس و سرمایه گذاری در این کشور استفاده و در مسیر حرکت به سمت اقامت دائم کانادا، از امتیازات حضور در این کشور بهره مند شوند.

ملزومات مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا

برای اخذ ویزای توریستی چندین الزام اساسی وجود دارد که شامل موارد زیر می شود:

 1. دارای گذرنامه معتبر باشید (حداقل 6 ماه اعتبار از بدو ورود به کانادا)
 2. از سلامت جسمی برخوردار باشید.
 3. دارای هیچ گونه سوء پیشینه کیفری یا مهاجرتی نباشید.
 4. شما باید ثابت کنید که در ایران صاحب شغل، خانه، دارایی های مالی و یا خانواده هستید تا نشان دهد که شما قصد بازگشت به کشور خود را خواهید داشت.
 5. شما باید ثابت کنید که در پایان بازدید خود، کشور کانادا را ترک خواهید کرد.
 6. شما باید برای اقامت خود پول کافی داشته باشید که این امر به محل و مدت اقامت شما نیز بستگی دارد.

موارد استفاده از ویزای توریستی یا ویزای TRV کانادا

کسانی که از ویزای توریستی کانادا استفاده می کنند، شهروند قانونی کانادا یا دارای اقامت دائم کانادا نیستند ولی از نظر قانونی مجوز ورود به کانادا برای امور زیر را دارند:

 • برای گردش و جهانگردی در کانادا
 • برای بازدید از خانواده و یا آشنایان
 • برای انجام تجارت
 • برای درمان پزشکی

مدت زمان اقامت یک توریست در کانادا

با داشتن ویزای توریستی کانادا، می توانید مدت مشخصی در این کشور اقامت داشته باشید. مدت زمانی که یک توریست می تواند در کانادا اقامت داشته باشد به شرح زیر است.

اکثر بازدیدکنندگان ویزای 6 ماهه دریافت می کنند که از زمان ورود به کانادا محاسبه می شود. اگر افسر سفارت اجازه اقامت کمتر یا بیشتر از 6 ماه را به شما بدهد، تاریخی که شما باید کانادا را ترک کنید در گذرنامه شما درج خواهد شد.

اگر شما بخواهید بیشتر از اقامت مجاز خود در کانادا بمانید، باید حداقل 30 روز قبل از اتمام مهلت خود، برای تمدید اقدام نمایید.

ویزای توریستی کانادا در شرایط کرونا

برای گرفتن ویزای توریستی کانادا در شرایط کرونا یک سری محدودیت هایی اعمال شده است که در اینجا به چند مورد آن اشاره می کنیم:

 • در حال حاضر و با وجود بیماری، متقاضیان می توانند درخواست ویزای خود را از طریق برنامه‎های آنلاین پیگیری کنند و کارهای ثبت و تشکیل پرونده خود را انجام دهند ولی با این حال برای ارائه برخی مدارک باید به صورت حضوری اقدام کنید.

 همچنین ما می توانیم برای سهولت کار شما، همراه سفارت را به شما معرفی کنیم تا اقدامات مربوط به سفارت شما را انجام دهد.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌ توانید با مشاوران ما در مؤسسه حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.(48406-021 خط ویژه)

 • به دلیل وجود محدودیت های موجود برای سفر، در حال حاضر کسانی که واجد شرایط برای مسافرت هستند، در اولویت قرار می گیرند.
 • اگر با هواپیما سفر می کنید، قبل از پرواز باید تمامی موارد و پروتکل ها را رعایت نمایید و تست COVID-19 را انجام دهید. در صورت مشاهده علائم بیماری از سفر شما جلوگیری به عمل خواهد آمد.
 • هنگام ورود به کشور کانادا نیز آنها از سلامت شما اطمینان حاصل خواهند کرد.
 • در هنگام ورود به کانادا شما باید یک برنامه 14 روزه برای قرنطینه شدن داشته باشید و این برای همه الزامی است حتی اگر شما علائم این بیماری را نداشته باشید. پس اگر سفر شما ضرورت ندارد، فعلا از رفتن به این سفر خودداری نمایید.

کلیه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کانادا

تفاوت مدارک ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه با مدارک ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه صرفا و فقط در داشتن یا نداشتن دعوتنامه است. مابقی مدارک برای این دو مورد دقیقا یکسان است که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

 1. اصل پاسپورت متقاضی با حداقل 6ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت های قدیمی که در آنها ویزا درج شده است.
 2. یک قطعه عکس جدید 4.5 در 3.5 رنگی با زمینه سفید
 3. ترجمه شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت
 4. ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر
 5. ترجمه اسناد مالکیت
 6. تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه
 7. گواهی تمکن مالی 4 ماهه به لاتین و واحد دلار کانادا (این گواهی تنها 30 روز اعتبار دارد)
 8. مدارک شغلی که شامل موارد زیر می شود:
 • افراد محصل: نامه اشتغال به تحصیل ممهور به مهر مدرسه و آموزش و پرورش
 • افراد دانشجو: نامه اشتغال به تحصیل ممهور به مهر دانشگاه و سازمان مربوطه
 • افراد کارمند شرکت های خصوصی: قرارداد کار، سابقه بیمه، نامه اشتغال به کار با ذکر سابقه کار و حقوق دریافتی، 3 فیش حقوقی آخر
 • افراد کارمند شرکت های دولتی یا تابعه: حکم کارگزینی، 3 فیش حقوقی آخر، نامه اشتغال به کار، سابقه بیمه
 • پزشکان: پروانه مطب، اجاره نامه یا سند مالکیت مطب، کارت نظام پزشکی
 • مهندسان: پروانه نظام مهندسی، قرارداد شرکتی، جواز ساخت و ساز
 • وکلا: پروانه وکالت
 • دارندگان کارت بازرگانی: کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، مفاصا حساب مالیاتی
 • افراد دارای شرکت های خصوصی: روزنامه رسمی تأسیس و آخرین تغییرات که نام متقاضی در آن وجود دارد، لیست بیمه پرداخت شده، لیست حقوق کارمندان، سند و یا اجاره نامه محل شرکت
 • افراد دارای جواز کسب: جواز کسب، اجاره نامه و یا سند مالکیت محل جواز، نامه اتحادیه، در صورت دارا بودن مباشر مدارک مربوط به مباشرت، لیست بیمه، آخرین مفاصا مالیاتی
 • بازنشستگان: حکم بازنشستگی، 3 فیش حقوقی آخر
 1. تقبل هزینه سفر (برای اطلاعات بیشتردرباره هزینه سفر و سفارت می توانید با مشاوران ما در مؤسسه حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید)
 2. بلیط معتبر
 3. رزرو هتل

نکته مهم:  در صورت سفرکودک به همراه یکی از والدین اجازه سفر در دفترخانه معتبر الزامی است.

نکته مهم:  در صورت سفر خانم خانه دار، اجازه همسر به صورت دفترخانه ای، سند ازدواج، مدارک شغلی همسر و نامه دفتر خانه ای نیاز است.

و در آخر پیشنهاد ما به شما این است که برای تسریع در انجام امور ویزای توریستی کانادا و کاهش زمان روند دریافت ویزا به حداقل ممکن و همچنین دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه، به دلیل داشتن تجربه و تخصص بالا در امور توریستی، از خدمات مشاوره ای ما در مؤسسه حامی مهاجر استفاده نمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0