20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اخذ ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

این روزها مسیر ایران و کانادا بسیار شلوغ و پرتردد شده و بلیط‌های پرواز به کانادا خواهان زیادی دارد. روزی نیست که خبر مهاجرت دوستان و آشنایان دور و نزدیک خود را به این کشور نشنویم. پدر و مادرهای زیادی برای دیدار فرزندان خود این مسیر را طی می‌کنند و دریافت دعوتنامه کانادا دغدغه ذهنی‌شان است. اما کسانی‌که هیچ آشنایی در کانادا ندارند باید چه کنند؟ آیا امکان سفر به این کشور بدون دعوتنامه امکان‌پذیر است؟ اگر می‌خواهید جواب این سوال را بدانید، مقاله پیش‌رو برای شما نوشته شده است.
سفر به کانادا بدون دعوتنامه نکته‌های ظریفی دارد که هر کسی آن را نمی‌داند. اگر می‌خواهید بدون استرس و نگرانی از ریجکت شدن، ویزای خود را دریافت کنید حتما با کارشناسان خبره ویزای توریستی کانادا مشورت کنید. موسسه حامی مهاجر سابقه درخشانی در این زمینه دارد. شما می‌توانید از خدمات مشاوران حرفه‌ای و مجرب ما استفاده کرده و با خیالی آسوده مراحل سفارت را پشت سر بگذارید. شماره تلفن ما : 02148000957 است. همین الان تماس بگیرید.

آیا دعوتنامه جزو الزامات اصلی دریافت ویزای توریستی کانادا است؟

اول از همه باید بدانید که دعوتنامه جزو الزامات اصلی انواع ویزای توریستی کانادا نیست. اما همیشه به‌عنوان یک گزینه در دسترس برای افزایش شانس دریافت ویزا مطرح می‌شود. بنابراین اگر شما شخصی را در کانادا می‌شناسید که اقامت قانونی این کشور را دارد، بهتر است از او درخواست ارسال دعوتنامه کنید.

لازم به ذکر است که هرکدام از انواع ویزای کانادا شرایط متفاوتی دارند. یکی از آنها ویزای اقامت موقت یا TRV است. TRV  یا (Temporary Resident Visa) یک ویزای اقامت موقت است که به عنوان ویزای بازدیدکننده یا ویزای توریستی نیز شناخته می‌شود. این نوع ویزا توسط اداره ویزای کانادا صادر و در گذرنامه فرد متقاضی درج می‌شود تا نشان دهد شرایط اقامت موقت در کانادا را به‌عنوان دانشجو، کارگر و توریست دارد. 
حالا که متوجه شدید دعوتنامه وحی منزل برای سفر به کانادا نیست، لازم است شما را وارد مرحله بعد کنیم. مرحله‌ای که دیگر دغدغه دریافت دعوتنامه را ندارید اما باید الزامات و شرایطی را رعایت کنید که ریجکت نشوید. می‌پرسید چگونه؟ ادامه مطلب را بخوانید.

قبل از دریافت ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه چه کارهایی باید انجام دهیم؟

پیش از هر مطلبی باز هم تاکید می‌کنیم اگر شخصی را در کانادا دارید که می‌تواند دعوتنامه ارسال کند، حتما این کار را انجام دهید. اما اگر هیچ راهی وجود نداشت هنوز درهای کانادا برایتان باز است. اگر اقدامات زیر را انجام دهید:


مرحله 1: اطلاعات خود را درباره ویزای توریستی کانادا افزایش دهید

انواع ویزای توریستی کانادا را بدانید. همچنین مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی این کشور را در شرایط بدون دعوتنامه مطالعه کنید و تفاوت‌های آن را با مدارک ویزای توریستی با دعوتنامه مقایسه کنید. مقالات زیادی در سایت حامی مهاجر وجود دارد که می‌تواند در این زمینه کمک‌تان کند. همچنین کارشناسان حامی مهاجر دایرت‌المعارف انواع ویزاهای کانادا هستند. از آنها کمک بگیرید، حتما راهنمایی‌تان می‌کنند.

مرحله 2: هدف خود را از سفر به کانادا مشخص کنید

معمولا اولین سوالی که مامور سفارت از شما خواهد پرسید، هدف سفرتان است. باید هدف روشن و واضحی را عنوان کنید. این بخش مهمی از فرایند درخواست ویزای توریستی کشور کانادا است. بنابراین نگارش نامه هدف که به آن SOP می‌گویند را قبل از وقت سفارت خود انجام دهید.
توجه داشته باشید که جزئیات برنامه سفر چیزی است که باید در نامه هدف از سفر ذکر شود. این کار باعث می‌شود افسر سفارت تصور واضح و دقیقی از سفرتان به دست آورد.

مرحله 3: اعتبار گذرنامه خود را چک کنید

حتما تاریخ اعتبار گذرنامه خود را چک کنید. گذرنامه باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. این تاریخ از بدو ورود به خاک کانادا محاسبه می‌شود. بنابراین درصورتی که کمتر از این میزان باشد شانس‌تان را برای دریافت ویزا از دست می‌دهید.

مرحله 4: محل اقامت و بلیط پرواز خود را از قبل رزرو کنید

اگر قصد سفر بدون دعوتنامه را دارید باید محل اقامت خود را از قبل مشخص کنید. اگر هم نیاز به اقامت در هتل، هاستل یا هر شکل دیگری از اقامتگاه‌های توریستی این کشور را دارید، حتما از قبل رزرو کنید و اسناد و مشخصات آن را به سفارت ارائه دهید. مشخصات شامل نام هتل، آدرس کامل، شماره تلفن و ایمیل رزرو است.
درصورتی‌که قرار است در سمینار یا کنفرانسی شرکت کنید، حتما مدارک و برنامه‌های مربوط به آن را به سفارت تحویل دهید. همچنین اگر قصدتان درمان است، باید مدارک پزشکی و رسیدهای بیمارستان را به سفارت ارائه دهید.

مرحله 5: دریافت گزارش گردش حساب و نامه تمکن مالی از بانک

آنچه که وبسایت‌های رسمی دولت کانادا اعلام کرده‌اند، میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی تقریبا 2500 دلار است. این مبلغ برای یک سفر سه ماهه درنظرگرفته شده است. اما چون شما می‌خواهید بدون دعوتنامه اقدام کنید این مبلغ کافی نیست و باید نامه تمکن مالی خود را از بانک دریافت کنید.
به یاد داشته باشید؛ مقدار پولی که برای تأمین هزینه‌های سفر همراه‌تان است، عامل تعیین کننده‌ به‌شمار می‌آید. درواقع باید بتوانید افسر را مجاب کنید که شخصا از تمام هزینه‎های سفر برمی‌آیید.

میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

چه‌کسانی می‌توانند بدون دعوتنامه به کانادا سفر کنند؟

برای اخذ ویزای توریستی بدون دعوتنامه چندین الزام اساسی وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • از سلامت جسمی برخوردار باشید.
 • هیچ گونه سوء پیشینه کیفری یا مهاجرتی نباشید.
 • بایستی در ایران صاحب شغل، خانه، دارایی‌های مالی باشید. 
 • در ایران صاحب خانواده و وابستگان نزدیک باشید تا نشان دهد که قصد بازگشت به کشور خود را دارید.
 • تمکن مالی کافی داشته باشید.

ایرانیان معمولا با چه اهدافی بدون دعوتنامه به کانادا سفر می‌کنند؟

کسانی که متقاضی دریافت ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه هستند، معمولا به دلایل زیر مجوز ورود به این کشور را دارند:

 • گردش و جهانگردی در کانادا
 • انجام فعالیت‌های تجاری و بازرگانی
 • درمان پزشکی
 • شرکت در کنفرانس‌های علمی
 • دعوت به دانشگاه‌ها و شرکت در جلسات علمی و تحقیقاتی

مدت زمان سفر توریستی به کانادا

مدت زمان اقامت یک توریست در کانادا بدون دعوتنامه

با داشتن ویزای توریستی کانادا، می‌توانید مدت مشخصی در این کشور اقامت داشته باشید. مدت زمانی که یک توریست اجازه اقامت دارد به شرح زیر است:

 • اکثر بازدیدکنندگان ویزای 6 ماهه دریافت می‌کنند که از زمان ورود محاسبه می‌شود. اگر افسر سفارت اجازه اقامت کمتر یا بیشتر از 6 ماه را به شما بدهد، تاریخی که باید کانادا را ترک کنید در گذرنامه درج خواهد شد. 
 • اگر بخواهید بیشتر از اقامت مجاز خود در کانادا بمانید، باید حداقل 30 روز قبل از اتمام مهلت خود، برای تمدید اقدام نمایید.

کلیه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

تفاوت مدارک ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه با مدارک ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه صرفا و فقط در داشتن یا نداشتن دعوتنامه است. مابقی مدارک برای این دو مورد دقیقا یکسان است که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل 6ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت‌های قدیمی که در آنها ویزا درج شده است.
 • یک قطعه عکس جدید 4.5 در 3.5 رنگی با زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت
 • ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر
 • ترجمه اسناد مالکیت
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه
 • گواهی تمکن مالی به انگلیسی و معادلسازی مبلغ آن به دلار کانادا (این گواهی تنها 30 روز اعتبار دارد)
 • بلیط معتبر
 • رزرو هتل

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

مدارک تحصیلی و شغلی برای سفر بدون دعوتنامه به کانادا

تا اینجای کار با مدارک عمومی آشنا شدیم. حالا نوبت آن رسیده است که کمی درباره مدارک تحصیلی و شغلی بپردازیم.
افراد محصل حتما باید نامه اشتغال به تحصیل ممهور به مهر مدرسه و آموزش و پرورش داشته باشند. همچنین اگر دانشجو هستید نیاز به ارائه نامه اشتغال به تحصیل با مهر دانشگاه هستید. 
کارمندان شرکت‌های خصوصی نیز باید قرارداد کار، سابقه بیمه، نامه اشتغال به کار را ارائه دهند. علاوه‌بر این، نامه‌ای که در آن مدت سابقه کار، حقوق دریافتی ذکر شده است را تنظیم و ترجمه کنند. همراه با این مدارک ارائه فیش حقوقی سه ماه آخر نیز الزامی است.
ارائه پروانه مطب، اجاره‌نامه یا سند مالکیت مطب و کارت نظام پزشکی برای پزشکان الزامی است. این شرایط برای مهندسان نیز حاکم است و آنها باید پروانه نظام مهندسی، قرارداد شرکتی و جواز ساخت و ساز را به مامور سفارت تحویل دهند. وکلا نیز از این امر مستثنی نیستند و به ارائه پروانه وکالت برای دریافت ویزای توریستی نیاز دارند.
اگر کارت بازرگانی دارید حتما سفارت را در جریان آن قرار دهید. همچنین چنانچه صاحب کسب و کار هستید، لیست حقوق کارمندان، سند و اجاره‌نامه، نامه اتحادیه و لیست بیمه را تحویل دهید. بازنشستگان نیز نیاز است حکم بازنشستگی، 3 فیش حقوقی آخر را به سفارت ارائه کنند تا موفق به دریافت ویزا شوند.

سخن آخر

در آخر پیشنهاد ما به شما این است که برای تسریع در انجام امور ویزای توریستی کانادا و کاهش زمان روند دریافت ویزا به حداقل ممکن و  همچنین دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه، به دلیل داشتن تجربه و تخصص بالا در امور توریستی، از خدمات مشاوره ای ما در مؤسسه حامی مهاجر استفاده نمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0