20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

قوانین و مقررات جدید در مورد ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا 2024: از نحوه اخذ تا هزینه و ثبت درخواست

می‌خواهید به کانادا سفر کنید و به دیدار بستگان خود بروید؟ مدت اقامت‌تان بیش از 6 ماه است و دوست ندارید درگیر تمدید ویزا و مشکلات قانونی شوید؟ ما به شما ویزای مولتی کانادا را پیشنهاد می‌کنیم. چیستی و چگونگی اخذ آن را باید از خواندن ادامه این مقاله پی ببرید. سفر بی‌دردسر به کانادا ارزش وقت گذاشتن و مطالعه کردن را دارد. چون دانستن، بخش زیادی از نگرانی‌ها را رفع می‌کند و شما را به مسیر درست می‌رساند، قبل از آنکه درگیر راه‌های غیراصولی و زمانبر شوید.

بعد از خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که نیاز به یک متخصص با تجربه برای دریافت این ویزا و سفر بی‌دردسر به کانادا هستید. می‌توانید موسسه حامی مهاجر را انتخاب کنید. چون ما متخصص در امور ویزای توریستی کانادا هستیم و کارمان را بلدیم. کافیست اعتماد کنید. شماره تماس : 02148000957

ویزای مولتی کانادا چیست؟

پاسخ به سوال ویزا مولتی کانادا چیست، ساده است. این نوع ویزا مجوزی‌ست که از سمت دولت کانادا صادر شده و بر روی پاسپورت درج می‌شود. ازآنجایی‌که این نوع ویزا در زیر مجموعه ویزای توریستی قرار می‌گیرد، تنها امکان اقامت موقت از طریق آن وجود دارد. بنابراین فرد دارنده آن به‌ هیچ عنوان اجازه کار در کانادا را نخواهد داشت.

مدت اعتبار این ویزا برای ایرانیان 5 ساله است. اما توجه داشته باشید که امکان اقامت مستمر بیش از 6 ماه وجود ندارد. بنابراین بایستی هر 6 ماه یکبار از کشور کانادا خارج شوید و دوباره وارد خاک این کشور شوید.  حتی اگر مدت زمان ورود و خروج به میزان یک ساعت باشد.

با داشتن ویزای مولتی کانادا اجازه کار در این کشور را نداشته و صدور این ویزا هیچگونه حقی را برای اقامت دائم در کشور کانادا به همراه نخواهد آورد. چنانچه قصد کار و یا اقامت را در این کشور دارید، برای اطلاع بیشتر، بهتر است مقاله روش های مهاجرت به کانادا را بخوانید.

شرایط اخذ ویزای مولتی 5 ساله کانادا

تنها افرادی واجد شرایط اخذ ویزا مولتی کانادا هستند که اثبات کنند قصدشان از سفر به کانادا اقامت موقت است. بنابراین به محض اتمام مدت ویزا به کشور خود بازمیگردند. سیاست‌های دولت کانادا در این زمینه بسیار سخت‌گیرانه است و اگر مطمئن به بازگشت فرد نباشد، ویزا صادر نمی‌کند. به طور کلی شرایط ویزای مولتی کانادا به ترتیب زیر است:

شرایط دریافت ویزای مولتی کانادا

سفارت کانادا بایستی از وضعیت سلامتی شما اطمینان حاصل کند. بنابراین انجام تست سلامت پزشکی جزو الزامات است. همچنین هرچند ارائه دعوت نامه کانادا الزامی نیست، اما داشتن آن می‌تواند شانس دریافت ویزای شما را افزایش دهد.

مدارک لازم برای ویزای مولتی کانادا

همانطور که در قسمت قبلی توضیح دادیم، دریافت این ویزا نیازمند اثبات برخی از شرایط مورد نظر سفارت کانادا است. اثبات این شرایط نیز از طریق ارائه مدارک مرتبط انجام می‌شود. اما توجه داشته باشید که ارائه این مدارک فقط واجد شرایط بودن شما را اثبات می‌کند و تضمینی صددرصد برای دریافت این ویزا نیست.

البته هر چه مدارک در این زمینه کامل‌تر و دلایل سفر نیز قابل قبول‌تر باشد، شانس‌تان برای دریافت ویزای پنج ساله کانادا، چند برابر خواهد شد. به صورت کلی می‌توان گفت که برای دریافت ویزای مولتی کانادا به مدارک زیر نیاز است:

مدارک لازم برای دریافت ویزای مولتی کانادا

افرادی که متاهل هستند باید علاوه‌بر مدارک فوق، مدارک زیر را نیز ارائه دهند:

 • اصل و کپی سند ازدواج به همراه ترجمه رسمی
 • گواهی اشتغال به کار همسر به همراه ترجمه رسمی
 • اصل بیمه همسر متقاضی به همراه ترجمه رسمی

**این نکته را در نظر داشته باشید که درصورت داشتن دعوت‌نامه از طرف فردی که دارای اقامت کانادا است، او نیز باید مدارکی به افسر مهاجرت کانادا، تحویل دهد. این مدارک شامل زیر می‌شوند.**

 • مدرک اقامت موقت یا اقامت دائم
 • گواهی تمکن مالی فرد مقیم کانادا
 • گواهی حقوقی فرد مقیم کانادا

مدارک مالی ویزای توریستی کانادا

همانطور که قبلا اشاره کردیم، برای دریافت ویزای مولتی یا توریستی کانادا باید نشان دهید که به اندازه کافی تمکن مالی دارید و در طول اقامت خود در کشور کانادا سربار نخواهید بود و می‌توانید از عهده هزینه‌های مرتبط با اقامت و سفر در کانادا برآیید. به منظور گواهی این موضوع می‌توانید از مدارک زیر استفاده کنید:

 • گواهی ترجمه شده به زبان انگلیسی که نشان می‌دهد به ازای هر نفری که با شما به سفر می‌آید، حداقل 10000 دلار کانادا در حساب‌تان موجود است.
 • سند ملکی ترجمه شده به زبان انگلیسی

مدارک مالی ویزای مولتی کانادا

نحوه دریافت ویزای توریستی کانادا (راهنمای گام به گام)

برای دریافت ویزای 5 ساله کانادا، می‌توانید مدارک مورد نیاز را به دو طریق آنلاین و کاغذی  ارسال کنید.  فقط قبل از تشکیل پرونده توجه کنید که ویزاهای موقتی کانادا مانند ویزای مولتی، برای متقاضیانی که طی پروسه مهاجرت و اقامت دائمی این کشور هستند صادر نمی‌شود. ارسال آنلاین مدارک به دلایل زیر مزیت‌های بیشتری نسبت به شیوه کاغذی آن دارد:

 • احتیاجی به هزینه پست مدارک نیست.
 • پروسه رسیدگی به پرونده‌های آنلاین سریع‌تر انجام می‌شود.
 • از تاخیرهای به وجود آمده در پروسه بازگشت مدارک جلوگیری می‌شود. 
 • نقصان پرونده به صورت آنلاین اطلاع داده می‌شود.
 • اگر نیاز به مدارک بیشتر بود، می‌توانید به صورت آنلاین آن‌ها را ارسال کنید.
 • می‌توانید وضعیت پرونده خود را به صورت آنلاین در حساب کاربری خود مشاهده کنید و متوجه شوید در چه مرحله‌ای از دریافت ویزا قرار دارید.


مراحل تشکیل پرونده آنلاین به منظور دریافت ویزای مولتی کانادا

حالا که از مزایای ارسال مدارک به‌صورت آنلاین گفته شد، بایستی درباره مراحل تشکیل پرونده آنلاین بیشتر بدانید. این مراحل شامل موارد زیر است:

مراحل تشکیل پرونده ویزای مولتی کانادا

معمولا به‌طور تقریبی پس از گذشت 24 ساعت از تشکیل پرونده آنلاین، نامه‌ای دریافت خواهید کرد که شما را برای انگشت‌نگاری و عکس‌برداری به یکی از دفاتر وک کانادا ارجاع داده است. پس از دریافت این نامه باید آن را پرینت بگیرید و حداکثر ظرف مدت 30 روز به دفتر وک تعیین شده مراجعه کنید. برای اطلاع از چگونگی دریافت وقت ملاقات، مقاله گرفتن وقت سفارت کانادا را بخوانید.

پس از انجام انگشت‌نگاری و گرفتن عکس در یکی از دفاتر وک کانادا، پرونده شما بررسی می‌شود و پس از مدتی نتیجه آن به شما گزارش خواهد شد.
در صورتی که درخواست ویزای مولتی شما مورد موافقت قرار گیرد، از شما درخواست می‌شود که پاسپورت را به منظور صدور و الصاق ویزا توریستی کانادا به دفاتر وک تحویل دهید. در صورتی‌که درخواست صدور ویزای شما مورد قبول واقع نشود یا اصطلاحا ریجکت شود، باید مجددا به منظور اصلاح مدارک و رفع مشکلات اقدام نمایید.

تشکیل پرونده آنلاین برای دریافت ویزای مولتی کانادا

مراحل تشکیل پرونده کاغذی برای دریافت ویزای مولتیپل کانادا

ممکن است به‌هر دلیلی تمایل به تشکیل پرونده به‌صورت آنلاین نداشته باشید. شاید برای اطمینان خاطر بیشتر بخواهید همه فرایند را به‌صورت کاغذی انجام دهید. پس این مراحل را حتما انجام دهید:

 • مرحله 1: دریافت وقت ملاقات از دفاتر وک کانادا
 • مرحله2: مراجعه به دفتر وک مورد نظر و تکمیل نمودن فرم‌های مربوطه
 • مرحله 3: ارائه مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده و پرداخت هزینه‌های صدور ویزای مولتیپل کانادا
 • مرحله 4: انگشت‌نگاری و گرفتن عکس در دفتر وک
 • مرحله 5: انتظار برای اعلام نتیجه پرونده

هزینه ویزای مولتی کانادا

به صورت کلی می‌توان دو نوع هزینه برای دریافت ویزا 5 ساله کانادا در نظر گرفت:

1-    هزینه ثابت برای اخذ ویزای مولتیپل کانادا
شامل هزینه‌های اداری تشکیل پرونده و هزینه ثبت اطلاعات بایومتریک در دفاتر وک کانادا می‌شود. این هزینه‌ها در جدول زیر آورده شده است:

2-    هزینه‌های متغیر ویزای مولتیپل کانادا
هزینه متغیر برای ایرانیان بیشتر شامل هزینه مسافرت به کشورهای همسایه به منظور مراجعه به دفاتر وک کاناداست. به همین دلیل قیمت اخذ ویزای مولتی کانادا بسیار به هزینه‌های متغیر شما بستگی دارد. همچنین نوع پرواز یا میزان و کیفیت اقامت در کشورهای همسایه یکی از پارامترهای مهم در قیمت اخذ ویزای مولتی کانادا خواهد بود.

هزینه ویزای مولتی کانادا

مدت زمان اخذ ویزای مولتی کانادا

اخذ این ویزا از 2 هفته تا 3 ماه زمان می‌برد. حتی ممکن است تا 133 روز نیز به طول بیانجامد. برای هرچه سریع‌تر طی شدن این پروسه، باید به دو نکته توجه داشته باشید:

** نکته 1: هر چه بتوانید سریع‌تر از دفاتر وک کانادا نوبت ثبت اطلاعات بایومتریک بگیرید، پروسه بررسی پرونده سریع‌تر آغاز خواهد شد. در نتیجه زودتر ویزای خود را دریافت می‌کنید. مشاوران متخصص ما در موسسه حامی مهاجر قادرند در کمترین زمان ممکن برای‌تان وقت ملاقات بگیرند، چنانچه می‌خواهید پروسه کاری شما سریع‌تر پیش برود، می‌توانید با ما تماس بگیرد.
 

**نکته 2: بررسی پرونده، پس از ثبت کامل اطلاعات بیومتریک شروع می‌شود. هر چه مدارک کامل‌تر و دلایل برای اقامت موقت در کانادا توجیه‌پذیر باشد، پروسه رسیدگی به پرونده سریع‌تر پیش می‌رود و احتمال عدم پذیرش و ریجکتی آن کمتر است.

مزایای ویزای مولتی کانادا

از مهم‌ترین مزایای این ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

مزایای ویزای مولتی کانادا

اخذ ویزای مولتی کانادا ارزان و با کم ترین هزینه

همانطور که در قسمت‌های قبلی بیان کردیم، هزینه‌های دریافت این ویزا شامل هزینه‌های اداری ثابت و هزینه‌های متغیر هستند. بنابراین برای آنکه بتوانید ارزان و با کم‌ترین هزینه آن را دریافت کنید باید راهکارهای زیر را به کار ببندید:

راهکارهایی برای کاهش هزینه‌های اداری ثابت درصورت ریجکتی

هزینه‌های اداری ثابت هستند، اما با هر بار عدم پذیرش یا اصطلاحا ریجکتی، باید دوباره هزینه‌هایی را به منظور بررسی مجدد پرونده پرداخت نمایید. پس حتما مدارک و دلایلتان برای سفر به کانادا را به گونه‌ای تنظیم کنید که پرونده پس از بررسی مورد تایید قرار گیرد.

کاهش هزینه های سفر در ویزای مولتی کانادا

راهکارهایی برای کاهش هزینه‌های متغیر

به‌منظور ثبت اطلاعات بایومتریک باید به دفاتر وک کانادا در کشورهای همسایه ایران، همچون ترکیه، امارات و ... مراجعه کنید. نوع بلیط هواپیما، نوع ویزا، نوع کیفیت محل اقامت و مدت سفر، همه روی هزینه‌ صدور ویزا تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین چنانچه تجربه زیادی در زمینه سفر به کشورهای دیگر ندارید حتما از مشورت متخصصان این زمینه استفاده کنید.


سایر خدمات حامی مهاجر: اخذ ویزای توریستی کانادا


با ویزای مولتی کانادا به چه کشورهایی میتوان سفر کرد؟

نزدیک 40 کشور! از مکزیک و کاستاریکا گرفته تا مونته‌نگرو و جامائیکا. البته در خصوص برخی کشورها محدودیت‌هایی وجود دارد. اگر می‌خواهید این محدودیت‌ها را بدانید، بهتر است مقاله سفر با ویزای کانادا به کدام کشورها امکان‌ پذیر است؟ را مطالعه کنید.
 تمام کسانی که برای دریافت ویزای کانادا اقدام می‌کنند، موظف‌اند گواهی عدم سوءپیشینه خود را به سفارت این کشور تحویل دهند. لازم‌‌به‌ذکر است که این گواهی، هم در خصوص موارد مرتبط با حقوق بشر است و هم در رابطه با اعتیاد و مواد مخدر. بنابراین کشورها می‌دانند کسی که توانسته ویزای کانادا را دریافت کند، از نظر اخلاق‌اجتماعی موردتایید است و تهدیدی برای سرزمینشان محسوب نمی‌شود. این، یکی از دلایلی است که دارندگان ویزای کانادا را از دریافت ویزای برخی کشورها معاف می‌کند.

ویزای مولتی کانادا تضمینی؟

اگر به دنبال دریافت تضمینی این ویزا هستید با گارانتی 100 درصد فوری، خبرهای بدی برای‌تان داریم. چنین چیزی یک دروغ بزرگ است. هیچ شرکت یا موسسه مهاجرتی نمی‌تواند چنین ادعایی داشته باشد، چرا که :

 • تایید صلاحیت یک شخص برای دریافت ویزا فقط در صلاحیت دولت کانادا است که هیچگونه رانت و یا پارتی را در این زمینه نمی‌پذیرد.
 • مدت زمان صدور ویزا نیز در حیطه وظایف مامورین بررسی پرونده شماست. بنابراین هیچ موسسه‌ مهاجرتی نمی‌تواند کارتان را بدون نوبت انجام دهد.
 • هزینه تشکیل پرونده مستقیما به حساب دولت کانادا واریز می‌شود. بنابراین برگشت وجه در صورت عدم پذیرش درخواست امکانپذیر نیست.

ویزای مولتی کانادا تضمینی؟

دروغ اخذ ویزای مولتی کانادا تضمینی وقتی آشکارتر می‌شود که بدانید حدود 90 درصد پرونده‌های تشکیل شده به منظور صدور ویزا ریجکت می‌شوند. تنها کاری که از دست‌تان برمی‌آید، این است که با تنظیم دقیق مدارک از ریجکت شدن درخواست ویزای خود جلوگیری کنید و راهکارهای آن را بدانید.

ویزای مولتیپل کانادا با حامی مهاجر

ما در موسسه حامی مهاجر افتخار آن را داریم که با راهنمایی دقیق و چک کردن مدارک، احتمال عدم پذیرش و ریجکتی درخواست ویزای مولتی شما را به پایین‌ترین حد ممکن برسانیم و با ارائه راهکارهای عملی به کارتان سرعت بخشیم. همچنین می‌توانیم در سریع‌ترین زمان برای متقاضیان این ویزا از دفاتر معتبر وک کانادا وقت ملاقات دریافت کنیم.

منصفانه‌ترین و  ارزان‌ترین کارمزدها را برای مشاوره و خدمات در این زمینه داریم. این فقط یک شعار نیست، می‌توانید با مقایسه نرخ خدمات، خودتان به این نتیجه برسید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره برای مهاجرت به کانادا یا دریافت ویزای توریستی کانادا، حتما با مرکز تماس حامی مهاجر با شماره 02148000957  تماس حاصل فرمایید یا از راه‌های ارتباطی دیگر به ما پیام دهید.

سوالات متداول در زمینه ویزای مولتی 5 ساله کانادا

به بخش سوالات پر تکرار رسیدیم. معمولا کسانی‌که متقاضی اخذ ویزای مولتی کانادا هستند، برایشان سوالات بیشماری پیش می‌آید و دنبال پاسخ‌های مختصر و مفید می‌گردند. ما سعی کرده‌ایم این فرایند را برایتان آسان کنیم. شاید پرسش شما هم در ادامه آمده باشد. اگر نیست نگران نباشید، از بخش نظرات همین مقاله استفاده کرده و هر سوالی که درگیرش هستید را بپرسید. کارشناسان ما پاسخ شما را می‌دهند.

تفاوت ویزای مولتیپل کانادا با ویزای سینگل چیست؟

ویزای سینگل یا یک بار ورود، به شما اجازه اقامت کانادا را نهایتا تا 6 ماه می‌دهد. اما ویزای مولتی 5 ساله است.

آیا با ویزای مولتی کانادا میتوان اقامت گرفت؟

تبدیل ویزای مولتی کانادا به ویزای اقامت دائم امکان‌پذیر نیست و همچین این عنوان در قانون مهاجرت کانادا تعریف نشده است. اما از طریق روش‌هایی این امکان وجود دارد که برای اقامت دائم اقدام کنید. این راهکارها شامل سرمایه‌گذاری و کار در کانادا و ازدواج با یک شهروند مقیم کانادا است. البته از طریق تحصیلی نیز می‌توان اقدام کرد.

آیا با ویزای مولتی کانادا میتوان کار کرد؟

با این ویزا امکان کار کردن وجود ندارد. بنابراین اگر قصد پیدا کردن شغل در کشور کانادا را دارید باید برای دریافت ویزای کار اقدام کنید.

تمدید ویزای مولتی کانادا چگونه است؟

تمدید ویزای مولتی کانادا به‌صورت آنلاین امکان‌پذیر است. بنابراین لازم است حداقل 30 روز قبل از تاریخ انقضای ویزای خود درخواست تمدید را به سفارت کانادا ارسال کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 5 | کل دیدگاه های تایید شده: 4
ناشناس
بسیار اطلاعات کامل وجامعی بود با تشکر
ناشناس
سلام. دی ماه ویزای مالتیپل من تمام میشود. برای اقدام مجدد چه کار باید بکنم؟ سپاسگزار
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

در صورتی که می خواهید ویزای خود رو تمدید کنید پیشنهاد میکنم با پشتیبانی حامی مهاجر ارتباط بر قرار کنید.

ناشناس
مطالب جالب و کاربردی بود. در خواست همکاری از شما دارم
ناشناس
برای اخذ ویزه کاندا شما را زحمت دادم ممنون