50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ازدواج در نروژ

اگر شما یک خارجی هستید و می خواهید با شهروند نروژ ازدواج کنید، باید بدانید که برای ازدواج در نروژ نیاز به اقامت نروژ ندارید، اما باید اقامت قانونی داشته باشید. اقامت قانونی به معنای داشتن مجوز اقامت، یک ویزای توریستی و ... می باشد. 4 ماه قبل از اینکه بخواهید در نروژ ازدواج کنید، باید گواهی تهیه کنید که واجد شرایط ازدواج در نروژ هستید و شما باید این گواهی را به فردی که ثبت کننده ازدواج می باشد، تحویل دهید. اگر همه چیز را به ترتیب و دقیق انجام دهید، معمولا دو تا سه هفته باید منتظر باشید، تا بتوانید ازدواج کنید. ازدواج در نروژ شامل ازدواج مدنی و ازدواج مذهبی می باشد.
 

مراسم ازدواج در نروژ

مراسم ازدواج در نروژ به صورت مذهبی و مدنی صورت می پذیرد. روابط و ازدواج در نروژ نسبت به اکثر کشورهای جهان بسیار راحت است، زیرا نروژ یک کشور آزاد می باشد. شهرداری مسئولیت انجام مراسم عروسی در نروژ را بر عهده می گیرد و بدین معنی است که اگر شما به صورت مدنی ازدواج کنید، عروسی شما می بایست توسط شهردار، معاون شهردار، یکی از کارکنان شهرداری یا مقام منتخب تایید شود. تمامی موارد ثبت ازدواج در نروژ چه برای شهروندان این کشور و چه برای خارجیان، رایگان می باشد. اگر می خواهید برای برنامه ریزی مراسم عروسی، تاریخ و مکان خود را انتخاب کنید، ممکن است نیاز باشد که هزینه هایی را متحمل شوید. پس از دریافت گواهی ازدواج ، شما باید دو شاهد داشته باشید و آنها باید در مراسم عروسی شما حضور داشته باشند.

تابعیت نروژ از طریق ازدواج

اگر با یک شهروند یا تبعه نروژی ازدواج کنید، بعد از 7 سال اقامت در نروژ، می توانید تابعیت این کشور را کسب کنید. در صورتی که فرد، فرزند زیر 18 سال داشته باشد، تابعیت از طریق ازدواج شامل فرزندان او نیز خواهد شد. بعد از ازدواج در نروژ شما باید درخواست اقامت دائم نروژ را به مقامات مسئول ارائه دهید تا بتوانید در این کشور بمانید و زندگی کنید.

شرایط ازدواج در نروژ

یک مراسم مدنی معمولا توسط یک شخص مجاز از شهرداری انجام می شود. مراسم عروسی مذهبی در کلیسا و توسط کشیش یا وزیر جامعه مذهبی برگزار خواهد شد. اگر عروسی در جامعه مذهبی برگزار شود، این جامعه باید توسط دولت تایید شده باشد و مجوز برای انجام مراسم عروسی را داشته باشد. اگر ازدواج قبلی با مشارکت ثبت شده با طلاق یا فوت پایان یافته باشد، باید مدارک را ارائه کنید. شما برای ازدواج در نروژ باید اثبات کنید که به مدت دو سال قبل از اقدام، با یکدیگر آشنایی کامل داشته اید. شهرداری بعد از گذشت سه روز از عروسی شما، اطلاعیه ای از ازدواج را به اداره ثبت ملی ارسال می کند و شما همچنین یک کپی از این مدرک دریافت خواهید کرد. این مدرک به عنوان یک گواهی ازدواج موقت خواهد بود و تا زمانی که مدرک اصلی را از طریق دفتر ثبت ملی دریافت کنید.

قوانین ازدواج در نروژ

اکثر مردم بدون داشتن اجازه ورود قانونی به نروژ، مجاز به دریافت اقامت یا تابعیت نروژ نخواهند بود. قوانین ازدواج در نروژ برای زوجی که شهروندی و یا تابعیت این کشور را دارد یکسان است، اما برای زوجی که از یک تابعیت نیستند، تفاوت دارد. حداقل سن برای ازدواج در نروژ 18 سال می باشد و اگر یک نفر یا طرفین ازدواج زیر 18 سال باشند، باید نامه از طرف والدینشان ارائه کنند. اگر مشخص شود که ازدواج شما سوری بوده است و فقط برای دریافت مجوز اقامت نروژ این کار را انجام داده اید، مجوز اقامت شما در نروژ لغو خواهد شد و ممکن است، مجازات بیشتری نیز برای شما در نظر بگیرند. طبق قوانین هرگاه فرد خارجی با تبعه نروژ ازدواج کند، شرایط اخذ اقامت نروژ را خواهد داشت. اجازه ازدواج همجنسگرایان در سال 2009 صادر شده است.

ویزای نامزدی در نروژ

برای ازدواج در نروژ، ویزای به فرد خارجی، جهت امور نامزدی اتخاذ داده می شود که حداکثر شش ماه اعتبار دارد. در این مدت شش ماهه، باید کارهای ازدواج خود را پیش ببرید که به صورت زیر می باشد:
 • دریافت گواهی معتبر که واجد شرایط بودن شما برای ازدواج را تایید می کند.
 • ارسال مدارک به اداره امور ازدواج
 • دریافت گواهی رسمی ازدواج از اداره امور ازدواج
 • پس از ازدواج و یک ماه قبل از انقضای ویزا می توانید برای اقامت نروژ اقدام کنید.

مزایای ازدواج در نروژ

اگر شما با اجازه اقامت همراه با همسر خود در نروژ زندگی می کنید، حقوق و مزایای شما به صورت زیر می باشد:
 • شما اجازه کار در نروژ را دارید
 • شما حق تحصیل در نروژ به صورت رایگان را خواهید داشت
 • می توانید آزادانه به داخل و خارج از کشور سفر کنید
 • امکان دریافت تابعیت و شهروندی نروژ

مدارک لازم برای ازدواج در نروژ

قبل از اینکه ازدواج کنید، اداره مالیات نروژ باید بررسی کند که آیا شما و شریک زندگی تان شرایط ازدواج در نروژ را دارید یا خیر. این به این معنی است که شما باید برخی مدارک را ارسال کنید که به صورت زیر می باشد:
 • اظهارنامه طرفین ازدواج
 • اظهارنامه شاهدین
 • گواهی تاهل (ارائه اسناد طلاق یا فوت همسر، در صورت وجود)
 • دریافت ویزا برای ورود به خاک نروژ
 • داشتن حداقل 18 سال سن
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0