50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت فنلاند

فنلاند یکی از شمالی‌ترین کشورهای قاره اروپا است. این کشور یکی از کشورهای حوزه معروف به اسکاندیناوی می‌باشد که از شرق و شمال به ترتیب با دو کشور دیگر اسکاندیناوی یعنی سوئد و نروژ هم مرز است. برای گرفتن اقامت فنلاند باید دلایل محکمی داشته باشید که مهمترین این دلایل می‌تواند شرایطی همچون تحصیل، ازدواج، کار و سرمایه گذاری باشد.

اقامت فنلاند از طریق سرمایه گذاری

فنلاند می‌تواند یکی از اهداف سرمایه گذاران خارجی با هدف مهاجرت بر اساس راه اندازی یک کسب و کار و تجارت باشد. سرمایه گذاران باید دقت داشته باشند که صرف بر مالک سهام تجاری شرکت در فنلاند نمی‌توانند به این کشور مهاجرت نمایند و امر ویزا و کسب اقامت در صورتی انجام می‌گیرد که شرکت به صورت فیزیکی در فنلاند ثبت گردد و فعالیت تجاری داشته باشد. سرمایه گذاران بعد از 5 سال سکونت در فنلاند می توانند درخواست اقامت دائم و بعد از آن در خواست شهروندی دهند.

فرآیند ثبت شرکت در فنلاند

  • طرح کسب و کار باید در مرکز توسعه اقتصادی مورد بررسی قرار بگیرد و سود آوری این طرح باید ارزیابی گردد.
  • بعد از آن که مرکز توسعه اقتصادی با در خواست متقاضیان موافقت کرد، این درخواست به اداره مهاجرت فنلاند ارسال می‌گردد که تصمیم نهایی در این مورد صادر شود.

اقامت فنلاند از طریق تحصیل

افرادی که قصد تحصیل در فنلاند را دارند، اگر تحصیل آنها بیش از ۹۰ روز به طول انجامد نیاز به یک اقامت بلند مدت دارند که این اجازه اقامت به اندازه ادامه تحصیل به متقاضیان داده می‌شود. افرادی که اجازه تحصیل در فنلاند را دارند می‌توانند برای همسر و فرزند خود اجازه اقامت درخواست دهند. تحصیل در فنلاند شامل تحصیل در دانشگاه‌های ملی و دانشگاههای خصوصی می‌باشد.
دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در فنلاند را دارند باید اطمینان حاصل نمایند که منابع مالی کافی برای ادامه تحصیل در این کشور را دارند چرا که دانشجویان به سختی در حین تحصیل می‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند. باید در نظر داشته باشید در زمان اقامت خود در حین تحصیل نمی‌توانید با کار کردن هزینه‌های زندگی دانشجویی خود را تضمین کنید. همچنین تمامی دانشجویان باید تحت پوشش بیمه درمانی و درآمد در زمان حضور خود در فنلاند باشند و متقاضیان باید فاقد هر نوع سابقه کیفری باشند.
 
 

اقامت فنلاند از طریق کار

افرادی که شهروند اروپا هستند می‌توانند به مدت سه ماه بدون نیاز به مجوز در فنلاند کار کنند تا از شرایط این کشور مطلع شوند و در صورت نیاز بعد از سه ماه، مجوز کاری کسب کنند و مقیم فنلاند شوند. اما مهاجرانی که خارج از اروپا زندگی می‌کنند برای کار در فنلاند حتماً باید مجوز و روادید کاری کسب کنند. پیشنهاد کاری بر این اساس می‌باشد که متقاضیان کار در این کشور باید یک دعوت نامه کاری از سمت کارفرمایان کسب نمایند تا بتوانند یک ویزای معتبر کاری برای ورود به این کشور کسب نمایند.
همچنین متقاضیان می‌توانند درخواست خود را جهت کار در فنلاند برای کارفرمایان ارسال  نمایند و اگر با درخواست کار شما در فنلاند موافقت گردد، با داشتن نامه کاری و برگه استخدام می‌توانید برای اقامت خود در فنلاند در خواست دهید. برای اقامت در فنلاند از طریق کار باید درآمد کافی برای حمایت از خود داشته باشید. این میزان درآمد باید در ماه به مبلغ ۱۲۱۱ یورو برسد. دراین صورت با درخواست شما موافقت می‌گردد. در سال ۲۰۱۹ افرادی که دارای کارت آبی اتحادیه اروپا هستند و از این طریق قصد ورود به فنلاند را دارند می‌بایست حداقل دستمزد آنها مبلغی معادل ۴۷۳۲ یورو در ماه باشد.

کار پس از تحصیل در فنلاند

اگر متقاضیان کار در فنلاند مدرک تحصیلی خود را از این کشور دریافت کرده‌اند، می توانند در خواست مجوز اقامت برای جستجوی کار را داشته باشند. دانشجویانی که درپایان تحصیلات خود موفق به اخذ و انتخاب شغل در فنلاند شوند می‌توانند برای اقامت بلند مدت درخواست دهند. حتی اگر چندین سال از تحصیلات متقاضیان در فنلاند گذشته باشد و از آن زمان فنلاند را ترک کرده باشند، هنوز قادر خواهند بود از طریق کار به عنوان شخصی که تحصیلات خود را در فنلاند دریافت کرده است در خواست اقامت دهند. کشور فنلاند برای افرادی که مدارک تحصیلی خود را از فنلاند دریافت کرده اند، برای اینکه جذب بازار کار در فنلاند شوند، محدودیت زمانی جهت درخواست اقامت تعیین نکرده است.

اقامت فنلاند از طریق ازدواج

یکی از راه‌هایی که شما می‌توانید اقامت فنلاند را به راحتی به دست آورید، ازدواج با شخصی است که اهل فنلاند باشد و یا کسی که اقامت فنلاند را به دست آورده است که این مورد دارای یک سری شرایط و ضوابطی است که داشتن سن قانونی (18 سال) یکی از این مهم‌ترین شرایط می‌باشد علاوه بر این باید به یکی از این دو زبان اصلی این کشور مسلط باشید. یکی از پر اهمیت‌ترین موضوع ازدواج با تبعه فنلاندی اثبات واقعی بودن این امر است.
برای اثبات این قضیه در ابتدا یک اقامت موقت به فرد اعطا می‌گردد و در صورتی که فرد بتواند حدود ۵ سال با تبعه فنلاندی زندگی مشترک داشته باشد، بعد از آن می‌تواند به اخذ اقامت دائم در فنلاند اقدام نماید. در صورتی که متقاضی قبلاً متاهل بوده و بنابر دلایلی در حال حاضر مجرد می‌باشد باید این امر به اثبات برسد که به طور مثال می‌تواند گواهی فوت همسر سابق و یا حکم طلاق را ارائه نماید.
 
 

اقامت فنلاند برای هنرمندان و افراد فوق موفق

متقاضیانی که قصد کسب اقامت فنلاند را دارند و می‌خواهند از طریق ویزای غیر از ویزای  تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و سایر موارد اقدام نمایند، می‌توانند به طور مثال با ثبت نام در دوره‌های حرفه‌ای هنر و یا در یک انجمن و یا در یک کار حرفه‌ای به فنلاند ورود داشته باشند که از این طریق بتوانند مجوز اقامت در این کشور را به دست آورند. از الزامات درخواست مجوز اقامت از طریق ویزای هنرمندی می‌توان اشاره داشت به :
  • شما در یک موسسه آموزشی عالی تحصیل کرده باشید.
  • شما باید عضو انجمن هنرمندان باشید. همینطور می‌بایست رزومه حرفه‌ای خود بر اساس اسناد و مدارک مانند قراردادهای کاری، گواهی اشتغال به تحصیل و یا سایر مدارک را ارائه دهید.
 افرادی که از این طریق قصد کسب اقامت فنلاند را دارند باید بتوانند از طریق درآمد و اشتغال به کار هزینه های زندگی خود را تامین کنند. بنابراین حقوق و دستمزد افرادی که در رشته هنری وارد فنلاند می شوند مورد بررسی قرار می گیرد. در صورت داشتن شرایط مورد نظر می توانند اقامت خود را تمدید نمایند.

مدارک مورد نیاز

  • گذرنامه
  • یک قطعه عکس
  • کپی از صفحات پاسپورت
  • مدارک تحصیلی
  • اسناد معتبر از تجربه کاری در رشته هنر
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 3 | کل دیدگاه های تایید شده: 0