20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

کار در اسپانیا

 در این مقاله تلاش بر آن است،اطلاعاتی را در خصوص شرایط اخذ ویزای کار در اسپانیا،چگونگی اقدام جهت مهاجرت کاری اسپانیا در اختیار شما قرار دهیم.یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا از طریق اخذ ویزای کار در اسپانیا می باشد.پس از 3 تا 5 سال کار و پرداخت مالیات متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم اسپانیا را نماید. امروزه افراد زیادی تمایل به اخذ ویزای کار اسپانیا را دارند.اطلاع از مدارک اخذ ویزا کار اسپانیا برای شخص متقاضی مهم ترین مسئله به شمار می آید.در اسپانیا مانند سایر کشور ها شرایط و مدارک در اداره مهاجرت تعیین می شود.

شرایط اخذ ویزای کار در اسپانیا

 

 

ابتدا باید در نظر داشته باشید که برای کار در اسپانیا نیاز به مجوز دارید و روش های درخواست اخد مجوز کار اسپانیا را بدانید. برای اخذ ویزای کار اسپانیا باید دعوتنامه کار داشته باشید.شما نیاز به کارفرمایی دارید که بتواند دعوتنامه برایتان صادر کند.اگر شما در یکی از کشور های اتحادیه اروپا زندگی می کنید می توانید بدون هیچ محدودیتی در اسپانیا کار و زندگی کنید.اگر شما در کشوری غیر از اتحادیه اروپا زندگی می کنید یک پروسه طولانی پیش روی خود دارید . در اکثر موارد لازم است یک قرارداد استخدام اجازه کار دریافت کنید،قانونی که می تواند در یک وضعیت گرفتن نتیجه دهد.بسیاری از کارفرمایان بدون اجازه کار امکان ارائه کار به فرد را ندارند،اما لازم است یک قرارداد کار برای فرد اعمال شود.یکی دیگر از راه هایی که وجود دارد این است که شما به عنوان دانشجو وارد کشور اسپانیا شوید و چون در حین تحصیل اجازه کار نیمه وقت دارید می توانید هر شغلی که از طرف کارفرما آگهی شد درخواست کنید و تا وقتی که درستان تمام شد میتوانید از کارفرما تقاضای ویزای کار نمائید.شرایط کار در اسپانیا از یک شعار مهم پیروی می کند: (سخت کار کنید و خوب استراحت کنید).

شرایط اخذ دعوتنامه کار در اسپانیا

رزومه خود را به زبان اسپانیایی ترجمه کنید.برای این کار نیاز به تسلط به زبان اسپانیایی نیست،فقط کافیست رزومه خود را به زبان فارسی تهیه کنید و در دفاتر رسمی آن را ترجمه کنید. دقت کنید سوابق خود را کامل در رزومه ذکر کنید تا جایگاه شما را به عنوان نیروی کار بالا ببرد.اگر به کارفرمایتان اطمینان دهید که به کشور اسپانیا علاقه دارید و نیروی کار موقت نیستید،شانس شما برای اخذ دعوتنامه بالا خواهد رفت. سطح زبان انگلیسی خود را بالا ببرید.به دنبال شغل هایی بگردید که نیاز به تسلط زبان انگلیسی دارند.بیشتر مردم اسپانیا فقط به زبان مادری صحبت می کنند و شما با یک رزومه خوب به زبان انگلیسی میتوانید به مراتب کار را برای اخذ دعوتنامه کار راحت تر کنید.

دریافت ویزای کار در اسپانیا

 

 

ابتدا باید کارفرمایی پیدا کنید که شرایط ارسال دعوتنامه را داشته باشد.کارفرما باید قبل از ارسال دعوتنامه،شغل مورد نظر شما را سه ماه در اسپانیا و سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی کرده باشد،در صورتی که شخصی با شرایط لازم پیدا نشود کارفرما میتواند برای شما دعوتنامه کاری ارسال کند.پس از دریافت دعوتنامه از طرف کارفرما، شما به سفارست اسپانیا در ایران مراجعه نموده و درخواست خود را ارائه می دهید.در صورت موافقت سفارت با درخواست شما طی 3 الی 6 ماه به شما ویزای کار اسپانیا داده می شود.پس از اینکه اجازه کار توسط وزارت کار اسپانیا به تصویب رسید،کارفرما موظف است به مهاجرین اطلاع رسانی کند و اجازه باید توسط یک مهر رسمی ارسال شود. در مرحله بعد فرد متقاضی نیاز به جمع آوری و ارائه مدارک مورد نیاز برای کار و ویزای اقامت در نزدیک ترین سفارت اسپانیا را دارد.بهترین راه برای شروع،جمع آوری اسناد و مدارک لازم مورد نیاز از قبل است.

مزایای دریافت ویزای کار در اسپانیا

 • امکان کار و زندگی در کشور اسپانیا.
 • امکان همراه بردن همسر و فرزندان تحت تکفل شما.
 • امکان اشتغال همسر بدون نیاز به اخذ اجازه کار کشور اسپانیا.
 • امکان دریافت اقامت اورپا پس از سه یا پنج سال تمدید ویزای کار.

قوانین کار در اسپانیا

قانون کار کشور اسپانیا متخص به این کشور بوده و شما قبل از شروع کار باید راجع به آن اطلاعات کسب کنید.باید بدانید کار دانشجویی در کشور اسپانیا امکان پذیر است ولی باید قبل از شروع کار اجازه کار در اسپانیا را دریافت کنید.بسته به مقطع تحصیلتان اجازه کار نیمه وقت یا تمام وقت را دریافت خواهید کرد. متوسط ساعات کاری در کشور اسپانیا به صورت تمام وقت 40 ساعت خواهد بود.این در حالی است که شروع کار از 9 صبح تا 8 بعد از ظهر خواهد بود،علاوه بر این در بیشتر شرکت ها از ساعت 2 تا 5 بعد از ظهر به نهار خوردن اختصاص داده می شود. باید بدانید که در شرکت های بزرگ به ویژه در شهر های اصلی نظیر: مادرید و بارسلونا ساعات کاری مشخص شده و یک ساعت زمان به خوردن نهار اختصاص داده می شود. شرکت ها در اسپانیا تمایل به استفاده از ساختار ها به صورت سلسله مراتبی، استفاده از استراتژی ها خواهند داشت و جلسات تبادل نظر و یا دستور العمل ها برای به توافق رسیدن است.

مشاغل مورد نیاز اسپانیا

اکثر فرصت های شغلی در رشته های حساب داری،مهندسی برق،پزشکی،مهندسی مکانیک،مهندسی صنایع،هتلداری،گردشگری و ... هستند. به دلیل کمبود نیروی متخصص دانشگاهی در اسپانیا این کشور همواره به دنبال جذب نیروی کار متخصص خارجی است. لازم به ذکر است که در بخش مشاغل انگلیسی زبان کشور اسپانیا از جمله مناطق ساحلی و شهر های بزرگی چون مادرید،بارسلونا فرصتهای شغلی بسیاری پیش روی کارجویان خارجی وجود دارد.شرکت های بزرگ معمولاً در بخش های گردشگری،بیمه،بهداشت و درمان،کشاورزی،صنعت خودرو،بانکداری فعالیت دارند.

انواع ویزای کار در اسپانیا

ویزای کار :A  

این نوع ویزا شامل قراردادی خاص و یا اشتغال در منطقه بخصوص جغرافیایی می باشد.مدت زمان این ویزا حداکثر 9 ماه می باشد.

ویزای کار :B

این نوع ویزا به فرد خارجی اجازه می دهد که در منطقه بخصوصی به مدت حداکثر 1 سال اشتغال یابد. این نوع ویزا قابل تمدید می باشد و این امکان را به فرد می دهد که به مدت 2 سال به مشاغل و حرفه های مختلفی اشتغال یابد.

ویزای کار :C

این نوع ویزا پس از انقضای ویزای کار  B صادر می شود و به فرد اجازه می دهد در خاک اسپانیا به فعالیت های خود ادامه دهد.

ویزای کار :D  

این نوع ویزا برای انجام یک فعایت بخصوص به مدت 1 سال صادر می شود.ممکن است این نوع ویزا را به منطقه بخصوصی اختصاص دهند. این نوع ویزا قابل تمدید می باشد و این امکان را به فرد می دهد که به مدت 2 سال به فعالیت های بخصوص خود ادامه دهد.

ویزای کار :E

این نوع ویزا پس از انقضای ویزای D صادر می شود و به فرد این امکان را می دهد که به مدت حداکثر 3 سال در خاک اسپانیا فعالیت داشته باشد.

ویزای کار :F

این نوع ویزا برای انجام فعالیت های حرفه ای در کشور اسپانیا صادر می شود،با این شرط که فرد هر روز پس از کار از خاک اسپانیا خارج شده و به محل زندگی خود بازگردد.این مجوز به مدت حداکثر 5 سال صادر می شود و قابل تمدید نیست.

مدارک مورد نیاز کار در اسپانیا

 1. اصل گذرنامه،باید حداقل 120 روز اعتبار داشته باشد،کپی از تمامی صفحات لازم است.
 2. ترجمه تمامی صفحات شناسنامه به زبان اسپانیایی.
 3. آدرس محل سکونت و محل کار.
 4. گردش بانکی 6 ماه اخیر.
 5. یک قطعه عکس رنگی اخیر،25 تا 36 میلی متر عرض و 32 تا 45 میلی متر ارتفاع،پس زمینه سفید.
 6. فرم درخواست ویزای ملی توسط فرد متقاضی تکمیل و امضاء شود.
 7. اجازه کار صادر شده توسط وزارت کار کشور اسپانیا.
 8. گواهی عدم سابقه کیفری از هر کشوری که فرد متقاضی در 5 سال اخیر زندگی کرده است.
 9. گواهی پزشکی مبنی بر این که شما به هیچ یک از بیماری هایی که نیاز به قرنطینه تحت قوانین بهداشتی بین المللی در سال 2005 مبتلا نیستید،این گواهی باید شامل آزمایش های انجام شده و نتایج آن باشد.
 10. سه عکس پاسپورتی برای شش ماه اخیر.
 11. مدارک لازم جهت تعهدات مالی کارفرما برای جذب فرد درخواست کننده.

دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا برای کار در اسپانیا

متقاضیانی که مدرک دانشگاهی با سه سال سابقه تحصیلی مانند مدرک لیسانس هستند و این امکان را دارند که در سطح های بالاتر به کار مناسبی اشتغال داشته باشند و یا متقاضیانی که در سطح بالاتر از پنج سال سابقه کار برخوردار هستند می توانند نسبت به دریافت این کارت اقدام نمایند و با استفاده از این کارت در خاک کشور اسپانیا امکان اشتغال برای خود فراهم سازند. علاوه بر این متقاضیان باید دارای پیشنهاد کاری قانونی باشند،شغلی که مد نظر متقاضی است باید دستمزدی در حدود 5/1 برابر حقوق متوسط در کشور اسپانیا باشد و کارفرما موظف است از سوی فرد متقاضی نسبت به دریافت اجازه کار اقدام کند. زمانی که کارت آبی صادر شود متقاضی باید برای تقاضای ویزای کار اسپانیا به سفارت اسپانیا مراجعه نماید و با ارائه مدارک تقاضای اخذ ویزای کار کشور اسپانیا را بدهد. زمانی که ویزای کار کشور اسپانیا برای فرد متقاضی صادر شد او به مدت 3 ماه زمان دارد که وارد خاک کشور اسپانیا شود.کارت آبی اتحادیه اروپا به مدت یک سال اعتبار دارد و امکان تمدید آن نیز وجود دارد.

مدارک لازم جهت اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا

 • ارائه گذرنامه معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • ارائه مدرک پزشکی که سلامت روحی و جسمی فرد متقاضی را مشخص می کند.
 • ارائه مدرکی که نشان دهنده عدم سوء پیشینه کیفری فرد متقاضی باشد.
 • ارائه کپی از قرارداد کار از طرف فرد متقاضی.

زمان و هزینه اخذ ویزای کار در اسپانیا

 

 

درخواست ویزای کار اسپانیا در ظرف مدت 1 ماه از تاریخ ارسال درخواست بررسی می شود و کل این پروسه دریافت ویزای کار اسپانیا معمولا ممکن است بین 5 تا 15 ماه طول بکشد.هزینه ویزا در حال حاضر بیش از 500 تا 600 دلار هنگکنگ می باشد و باید به صورت نقدی پرداخت شود.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0