20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

وقت فوری سفارت آلمان

مقدمه ای بر کشور آلمان

آلمان یکی از صنعتی ترین و جذاب ترین کشورهای اروپایی می باشد که دارای تاریخی فوق العاده و مکانهای گردشگری جذاب و بیشماری است که سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از این کشور زیبا به آن سفر می کنند تا جائیکه جذابیت های گردشگری در آلمان توانسته است بعنوان منبع درآمد خوبی برای این کشور قلمداد شود. سفر به آلمان ممکن است با اهداف مختلفی از جمله تجارت، ثبت شرکت، توریست ،دیدار خانواده و... انجام شود. در هرصورت گرفتن ویزا برای سفر به آلمان یکی از الزامات اساسی می باشد. برای گرفتن ویزا باید از قبل از طریق سفارت کشور مورد نظر (آلمان) در ایران اقدام به گرفتن وقت سفارت نمائیم.

وقت فوری سفارت آلمان

باید در نظر داشته باشید که وقت فوری سفارت آلمان، برای ویزاهای سرمایه گذاری، تحصیلی و کاری وجود ندارد. اما اگر به دلایل پزشکی به آلمان سفر می‌کنید، می‌توانید با ارائه مدارک پزشکی و پذیرش از بیمارستان های آلمان، برای مدت یک هفته تا یک ماه بعد وقت سفارت خود را رزرو کنید .

چگونگی اخذ وقت فوری سفارت آلمان

در موارد دیگری نیز ممکن است فرد به دلیل شرایط کاری و یا حضور در کنفرانس مجبور به اخذ وقت فوری سفارت شود که برای اینکار فرد می تواند با در دست داشتن مدارک مربوطه اقدام به دریافت وقت فوری سفارت نماید و یا از طریق دفاتر مهاجرتی و گردشگری اقدام به این کار کند.
برای گرفتن وقت سفارت فوری آلمان ،متقاضیان در بیشتر مواقع مجبور به پرداخت هزینه بیشتر از زمان عادی خواهند شد .اما این هزینه زیاد موجب سریعتر پیش رفتن کارهای متقاضی خواهد شد.

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت آلمان

 • اصل پاسپورت با دو صفحه خالی
 • کپی از تمام صفحات پاسپورت
 • عکس پاسپورتی با پیش زمینه سفید
 • فرم کامل درخواست ویزا بهمراه عکس و امضاء درخواست کننده
 • بیمه مسافرتی
 • شناسنامه و کارت ملی
 • سند ملکی
 • پرینت تراکنش های بانکی طی سه ماه گذشته
 • گواهی بیمه نامه (تامین اجتماعی، خدمات درمانی و ...)
 • گواهی اشتغال به تحصیل (دانش آموزان ،دانشجویان)
 • کپی تمام ویزاهای دریافت شده در پنج سال گذشته
 • بلیط هواپیما و یا رزرو پرواز (رفت و برگشت)
 • قرارداد کاری به همراه فیش های حقوقی سه ماه گذشته
 • واچر هتل

آدرس و شماره تماس وقت سفارت آلمان

آدرس: تهران – خیابان فردوسی – شماره 320-324
کدپستی :11365
صندوق پستی :179-11365
اطلاعات :39990000
اطلاعات در مورد ویزا: 39991499-39991213
شماره فاکس بخش ویزا:39991860

نکات مهم جهت گرفتن وقت سفارت آلمان

باید مدنظر داشته باشید که برای گرفتن وقت سفارت آلمان بایستی یکسری مدارک از قبل آماده کرده باشید و هنگام حضور در سفارتخانه همه مدارک را همراه خود داشته باشید. قبل از حضوردر سفارت ، فرم درخواست صدور روادید را از سایت سفارت آلمان دریافت کرده و آنرا تکمیل نمائید وهمراه با مدارک دیگر به سفارت ببرید.

به همراه داشتن وجه نقد

توجه داشته باشید که سفارت آلمان هزینه اخذ ویزای خود را بصورت نقد و با ارز یورو دریافت می کند و نکته جالبی که وجود دارد اینست که سفارت به هیچ عنوان حاضر به خرد کردن پول شما نخواهد بود پس حتی الامکان مقدار پول موردنظر را به همراه داشته باشید.

برنامه ریزی قبلی 

حتما با برنامه ریزی حساب شده اقدام به دریافت ویزا نمائید و در زمان تعطیلات رسمی آلمان مانند تعطیلات نوروزی و یا برخی تعطیلات تابستانی اقدام به این کار ننمائید زیرا در این بازه های زمانی گرفتن وقت سفارت و صدور ویزا ،نسبت به زمان عادی زمان بیشتری خواهد برد.
مطلبی که بسیار مهم و کاربردی می باشد اینست که در هنگام طی مراحل مربوط به گرفتن وقت سفارت و صدور ویزا باید با صداقت تمام پیش روید

وقت سفارت آلمان

متقاضی پس از ورود به سفارت می تواند برای گرفتن وقت اقدام نماید. سفارت بعد از دریافت اطلاعات کلی زمان مربوطه را به متقاضی نشان داده و بعد از انتخاب زمان مورد نظر فرد باید تا تائید رسمی از سمت سفارت منتظر بماند. در صورت تائید رسمی متقاضی می تواند با در دست داشتن مدارک موردنظر به سفارت مراجعه نماید

پس از اخذ وقت سفارت آلمان چه کنیم؟

پس از اخذ وقت سفارت آلمان باید اقدام به تکمیل مدارک و فرم سفارت نمایید. سفارت آلمان مدارک را به زبان فارسی نیز تحویل می‌گیرد بنابراین نیازی به ترجمه مدارک نخواهید داشت. پس از آماده کردن مدارک باید در تاریخ مشخص شده به سفارت آلمان مراجعه کرده و اقدامات مورد نظر از جمله مراحل انگشت نگاری و ... را انجام دهید.

اقدامات پس از پذیرش سفارت

بعد از این مرحله متقاضی باید حدود دو یا سه هفته منتظر پاسخ سفارت بماند.در صورت مثبت بودن پاسخ سفارت ،متقاضی باید پاسپورت خود را برای ضمیمه شدن ویزا به سفارت تحویل دهد و در صورت منفی شدن پاسخ باید پس از جویا شدن علت رد درخواست اقدامات موردنظر برای رفع نواقص و برطرف کردن آن اعمال نمائید.در نظر داشته باشید که در صورت رد درخواست، بین دو تا چهار ماه بعد می توانید مجددا برای دریافت ویزای آلمان اقدام نمائید.

مراحل تعیین وقت سفارت آلمان

 • گرفتن وقت سفارت آلمان بصورت حضوری و آنلاین امکان پذیر خواهد بود.
 • برای وقت حضوری باید با در دست داشتن مدارک و بصورت حضوری جلوی درب سفارت برای گرفتن وقت اقدام نمائید.اما برای گرفتن آنلاین وقت سفارت نیازی به حضوردرمکان سفارت وجود نخواهد داشت اما باید توجه داشته باشید که تصویر گذرنامه باید از طریق درگاه های آنلاین ارسال شده باشد زیرا درغیر اینصورت وقت مصاحبه بدون اطلاع رسانی لغو خواهد شد.

نکات ضروری برای گرفتن وقت سفارت آنلاین

بلافاصله پس از ثبت‌نام، یک شماره پیگیری دریافت خواهید کرد و حدود 30 دقیقه بعد ایمیل تائیدیه دریافت خواهید نمود. باید حتما ایمیل خود را مطالعه کرده و درصورت وارد کردن مشخصات اشتباه اقدام به باطل کردن وقت خود نمائید و مجددا مشخصات درست را جهت ثبت وقت آنلاین وارد کنید.

مدت زمان روند اخذ وقت فوری سفارت آلمان

دقت داشته باشید که حدود 2 تا 6 هفته قبل از زمان مصاحبه ایمیلی از سمت سفارت آلمان دریافت خواهید نمود که در آن زمان ارائه‌ی درخواست روادیدتان در سفارت آلمان در تهران به شما اعلام می گردد.بعد از دریافت ایمیل به موارد ذکر شده به دقت توجه کنید و ظرف مدت 7 روز نسبت به تأیید زمان مصاحبه‌تان اقدام نمایید. زیرا در غیر اینصورت وقت مصاحبه شما باطل خواهد شد و باید منتظر نوبت خود در لیست انتظار بمانید.

هزینه اخذ ویزای آلمان

با توجه به نوع ویزایی که متقاضی درخواست می دهد هزینه ها  می‌تواند کمی تغییر کند.

ویزای اقامت بلندمدت

اگر فرد برای مدت طولانی قصد دارد در آلمان بماند باید برای دریافت ویزای بلند مدت از طریق سفارت آلمان اقدام نماید.هزینه دریافت ویزاها  براساس درخواست متقاضی متفاوت خواهد بود.

 • هزینه دریافت ویزا اقامت بلند مدت برای افراد زیر 18 سال 30 یورو خواهد بود.
 • هزینه دریافت ویزا اقامت بلند مدت برای افراد بالای 30 سال 60 یورو خواهد بود.

ویزای نوع C  یا A

هزینه این نوع ویزا برای رده های سنی مختلف متفاوت خواهد بود. این نوع ویزا برای افراد زیر 6 سال رایگان می باشد. ولی برای افراد 6 تا 12 سال  35 یورو هزینه خواهد داشت. همچنین برای افراد 12 سال به بالا هزینه این ویزا 60 یورو می باشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 6 | کل دیدگاه های تایید شده: 0