20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت ایرلند

اقامت ایرلند

کشور ایرلند جزیره ای در شمال غرب اروپا است و پایتخت این کشور شهر دوبلین است. ایرلند سومین جزیره بزرگ اروپا و کشوری با قوانین و سنت های عجیب و غریب است. اقتصاد ایرلند در سال های اخیر بسیار قوی بوده و بالاترین نرخ رشد اقتصادی در سال های گذشته را در اروپا حفظ کرده است. اقامت ایرلند به چند روش امکان پذیر است از جمله اقامت ایرلند از طریق کار ، اقامت ایرلند از طریق تحصیل ، اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری ، اقامت ایرلند از طریق ازدواج می باشد.

اقامت ایرلند از طریق کار

 

برای کار در ایرلند اگر شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا هستید، شما مجاز به کار در ایرلند هستید و نیاز به مجوز استخدام ندارید. همچنین اعضای خانواده شما می توانند همراه شما زندگی کنند. اما اگر شما شهروند یک کشور غیر اروپایی هستید، برای کار در ایرلند باید یک ویزا دریافت کنید. اجازه کار شامل دو گزینه می شود:
 1. اشتغالی که شامل حقوق و دستمزد 60.000 یورو یا بیشتر باشد.
 2. اشتغالی که شامل حقوق و دستمزد 30.000 یورو یا بیشتر باشد.

شرایط اقامت ایرلند از طریق کار

شغل ها در ایرلند در صنایع مختلف موجود است. با بخش فناوری در حال رشد، فرصت های زیادی در فناوری اطلاعات وجود دارد. اقتصاد رو به رشد که باعث رونق شغل هایی مانند بازاریابی، آژانس ها، تبلیغات و ... می شود. ایرلند همچنین خانه چندین شرکت دارویی بین المللی است که تعداد زیادی از مشاغل در ایرلند را تشکیل می دهند. ایرلند به عنوان یکی از جذاب ترین مقصد تعطیلات در جهان می باشد و بدین معنی است که ایرلند دارای صنعت گردشگری و مهمان نوازی قوی و پر رونقی است. کار هفتگی در ایرلند برای یک کارمند به طور کلی 35 تا 40 ساعت می باشد، البته، بسته به نوع کار این ساعات می تواند متفاوت باشد. دفاتر ایرلندی نسبتا آرام هستند و روز کاری معمولا با صرف چای و گفتگو با همکاران می گذرد. در حالی که زبان رسمی کشور ایرلندی است، اما زبان انگلیسی، زبان مورد استفاده در کشور است. برای کار در ایرلند نیاز به مدرک زبان ایرلندی نیست.

اقامت ایرلند از طریق تحصیل

 

ایرلند یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی است و سطح بالایی از آموزش و پرورش را ارائه می دهد که در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است. درخواست یک دوره تحصیل در ایرلند آسان است و بسته به قصد تحصیل شما، دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دوره زبان انگلیسی و ... روش های مختلفی وجود دارد. مانند بسیاری از کشورهای اروپا، اگر شما شهروند یکی از کشورهای اروپایی نباشید، برای تحصیل در ایرلند نیاز به یک ویزا دارید. فرآیند تحصیلی به دو دسته تقسیم می شود.
 1. براساس اینکه آیا شما برای یک برنامه تحصیلی که توسط یک موسسه آموزش عالی ارائه می شود تحصیل کنید.
 2. یا اینکه فقط قصد دارید یک دوره زبان انگلیسی را بگذرانید.
اگر برای انجام یک دوره زبان انگلیسی در ایرلند درخواست می کنید، بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که در یک مدرسه انگلیسی شناخته شده درخواست کنید. مدارک تحصیلی ایرلند معادل مدارک انگلستان است، بنابراین مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد شما به اندازه مدرک انگلستان ارزش دارد.

دلایل محبوبیت تحصیل در ایرلند

 • تحصیل در ایرلند برای دانشجویان اروپایی رایگان است، اما دانشجویان بین المللی باید هزینه ای پرداخت کنند.
 • پیوستن به 35000 دانشجوی بین المللی دیگر از 160 کشور جهان.
 • زبان رسمی تحصیل در کشور انگلیسی است.
 • خانه ای برای شرکت هایی مانند گوگل و مایکروسافت.
 • شهر دوبلین به عنوان دوستانه ترین شهر جهان برای چندین بار انتخاب شده است.

شرایط اقامت ایرلند از طریق تحصیل

دانشجویان بین المللی باید قبل از سفر به ایرلند درخواست ویزا کنند. دانشجویان باید پیشنهاد یک برنامه شناخته شده تحصیلی در ایرلند را قبول کنند و قبل از اینکه بتوانند درخواست ویزای خود را برای تحصیل در ایرلند داشته باشند، باید نامه ای از دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارند دریافت کنند. تحقیقات ایرلند در 18 درصد از موارد در سطح جهانی قرار دارد و دانشگاه های کشور در 3 درصد از کل جهان قرار دارند. دانشجویان از 160 کشور در ایرلند تحصیل کرده و 12 درصد از دانشجویان این کشور را تشکیل می دهند. هزینه های زندگی دانشجویی در ایرلند از 650 یورو در ماه شروع می شود.

اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری

 

ایرلند خانه بسیاری از شرکت های برجسته در جهان با عملکرد بالا از جمله اینتل، توئیتر، هواوی و ... می باشد. مجله فوربز ایرلند را به عنوان یکی از بهترین کشورهای کسب و کار رتبه بندی کرده است. این اتقاق فقط به دلیل شرکت های بزرگ چند ملیتی نیست، بلکه به دلیل شرکت های چند ملیتی آینده است. ایرلند یک عضو اتحادیه اروپا است و شرکت ها دسترسی تضمین شده به بازار اروپا را فراهم می کنند. ایرلند تنها کشور انگلیسی زبان در منطقه یورو است و یک مرکز ایده آل برای سازمان هایی است که به دنبال پایگاه اروپایی هستند. درخشان ترین استعدادها از سراسر اروپا در ایرلند جذب می شوند. دلایل زیادی برای سرمایه گذاری در ایرلند وجود دارد و به این دلیل است که دولت های موفق اقتصاد باز را توسعه داده اند و به شدت سرمایه گذاری کرده اند تا زیر ساخت های ایرلند را توسعه دهند. بیش از 1000 شرکت چند ملیتی ایرلند را به عنوان کشور پایه خود برای سرمایه گذاری انتخاب کرده اند. شما اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری را می توانید با مبلغ 1 میلیون یورو بدست آورید

مزایای اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری

 • مجاز بودن تابعیت دوگانه
 • مدت زمان بررسی درخواست 2 ماه است.
 • بدون محدودیت ملیتی
 • اجازه کار و تحصیل متقاضی و خانواده اش در ایرلند
 • امکان افتتاح حساب بانکی
 • بدون نیاز به مدرک زبان

اقامت ایرلند از طریق ازدواج

 

از نوامبر 2008 هر کس که در ایرلند ازدواج کند (صرف نظر از اینکه شهروند ایرلندی یا یک ملیت خارجی باشد) باید 3 ماه قبل از ازدواج در ایرلند ، درخواست خود را اعلام کند و هزینه اطلاع رسانی 200 یورو می باشد. شما باید شخصا درخواست خود را به هر ثبت کننده ارائه کنید. روش های مختلف قانونی برای ازدواج در ایرلند وجود دارد که شامل ازدواج مدنی و ازدواج مذهبی هستند. شرایط مذاهب مختلف ممکن است متفاوت باشد. اطمینان حاصل کنید که تاریخ مورد نظر شما در دسترس باشد. عروسی کاتولیک معمولا در روز یکشنبه انجام نمی شود، اما معمولا به خوبی در هر روز دیگر هفته است. عروسی های مدنی فقط می تواند در طول هفته انجام شود و هرگز در آخر هفته ها برگزار نمی شود.

قوانین اقامت ایرلند از طریق ازدواج

به طور خاص برای مراسم عروسی کاتولیک باید به قوانین کلیسا احترام گذاشت. به طور مثال بسیاری از محله ها اجازه ازدواج در روز یکشنبه یا خارج از منزل را نمی دهند. ازدواج به وسیله یک کشیش یا دیوکان انجام می شود که خود توسط محله انتخاب شده است. پس از ازدواج، مقام مذهبی یا ثبت کننده رسمی ازدواج را ثبت می کند و شما گواهی ازدواج را دریافت خواهید کرد.

مدارک لازم اقامت ایرلند از طریق ازدواج

 • پاسپورت و گواهی تولد زوج
 • گواهی تاهل (حکم طلاق یا گواهی فوت همسر قبلی) (در صورت لزوم)
 • شماره خدمات عمومی شخصی
 • زوجین حداقل باید 5 روز قبل از مراسم ازدواج با شخص ثبت کننده دیدار کنند.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0