50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک (راهنمای کامل طبق قوانین جدید)

راهنمای فرآیند خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت (قوانین جدید)

دریافت اقامت و زندگی در کشوری شبه‌اروپایی که با پاسپورتش بدون ویزا به بیش از 110 کشور می‌توان سفر کرد! کشوری که فرنگ اروپایی دارد اما با این حال به فرهنگ ایران نیز نزدیک است! کشوری که ده‌ها درصد ارزان‌تر از اروپا و آمریکا و کانادا است اما کیفیت زندگی بالایی دارد و می‌تواند پلی برای ورود به کشورهای اروپایی و آمریکایی باشد! این کشور، جایی نیست جز ترکیه! اقامت همسایه خود را دریافت کنید تا فصل جدیدی از زندگی برایتان شروع شود! 

دریافت اقامت ترکیه و شهروند شدن آن، راه‌های زیادی دارد اما راحت‌ترین، سریع‌ترین و بی‌دردسرترین روش در نزد حامی مهاجر است! می‌دانیم که اکنون ابری در بالای سر شما ایجاد شده و در آن سوال "چه راهی برای دریافت اقامت ترکیه آسان‌تر است؟" تکان می‌خورد، پس زودتر به اصل مطلب می‌رسیم. 

اقامت ترکیه با خرید خانه، روشی‌ست که در این مقاله به توضیح کامل و جامع آن می‌پردازیم. لازم به ذکر است که حامی مهاجر به‌صورت رسمی و قانونی، بهترین خرید ملک ترکیه را برایتان انجام می‌دهد. 

اقامت ترکیه برای ایرانیان با خرید خانه

بر طبق قوانین ترکیه، ایرانیان اجازه خرید ملک در ترکیه را دارند و تقریبا می‌توانند در تمام شهرها و مناطق ترکیه، خانه خریداری کنند. به طوری که آمار منتشر شده توسط سیستم اطلاعات ثبت املاک و زمین TAKBIS نشان می‌دهد، ایرانیان در طی 8 سال اخیر بیش از 11 هزار میلیارد دلار در ترکیه ملک خریداری کرده‌اند.

اقامت ترکیه برای ایرانیان با خرید خانه

همین آمار نشان می‌دهد که اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک برای ایرانیان محبوبیت بیشتری نسبت به سایر روش‌های مهاجرتی دارد و افراد زیادی نیز هستند که به دنبال کسب آگاهی درباره این موضوع هستند.

شرایط جدید اقامت ترکیه با خرید ملک

 • طبق قوانین جدید خرید ملک در ترکیه، قیمت موردنیاز خرید ملک برای اخذ اقامت، از 1 میلیون دلار به 250,000 دلار کاهش یافته است. این حداقل مبلغی است که باید سرمایه‌گذاری کنید. 
 • برای اخذ اقامت ترکیه، امکان خرید ملک از یک ایرانی یا فرد خارجی دیگر را دارید.
 • اخذ اقامت تركيه با خريد آپارتمان، ویلا و خانه معمولی امکان‌پذیر است. فقط ملک شما باید دارای ماهیت مسکونی باشد و در مناطق محدود یا ممنوع نباشد. 
 • افرادی که در ترکیه ملکی با ارزش بالاتر از 400 هزار دلار خریدار می‌کنند، می‌توانند پاسپورت و حق شهروندی ترکیه را دریافت کنند. ولی برای دریافت پاسپورت ترکیه تا 3 سال حق فروش یا واگذاری خانه خود را ندارند.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک، می‌توانید مقاله تخصصی حامی مهاجر را بخوانید. 
 • کارت اقامت ترکیه برای صاحب خانه و همسر و فرزندان زیر 18 سال او صادر می‌شود.
 • ملک خریداری شده توسط خارجی‌ها در ترکیه، تحت حمایت قانون ارث است و در صورت فوت مالک، خانه به وارثان او می‌رسد.
 • ملک شما باید تا 3 سال به نامتان باشد و آن را نفروشید تا بتوانید اقامت دریافت کنید. اما پس از این 3 سال، در هنگام فروش خانه، هیچ اجبار و شرطی وجود ندارد؛ یعنی می‌توانید خانه خود را با قیمت مورد نظر و به هر شخصی بفروشید.
 • خارجی‌ها مجاز هستند تا سقف ۳۰ هکتار از اراضی جمهوری ترکیه و ۱۰ درصد از اراضی و املاک هر ناحیه/شهر را خریداری کنند.
 • افراد خارجی که زمینی می خرند تا ملک بسازند باید طی دو سال این کار را انجام دهند.

شرایط جدید دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک

مراحل خرید ملک در ترکیه

خرید خانه در ترکیه از راه‌ های متفاوتی امکان‌پذیر است. به طوری که برخی افراد حتی بدون حضور در ترکیه و از طریق ارائه وکالت، اقدام به خرید خانه می‌کنند. شما هم می‌توانید از طریق حامی مهاجر، از ایران اقدام به خرید بهترین ملک در ترکیه کنید. همچنین شما می‌توانید اقدام به اخذ اقامت تحصیلی ترکیه نیز کنید که روشی کم هزینه‌تر از خرید ملک است! 

انتخاب بهترین شهر برای خرید ملک در ترکیه

همه چیز به بودجه، سبک زندگی و سلیقه شما برمی‌گردد. ولی برای تصمیم‌گیری بهتر درباره این موضوع، توصیه می‌کنیم که حتما مقاله کدام شهر ترکیه برای زندگی و کار مناسب است را بخوانید.

انتخاب و رزرو پروژه ملکی در ترکیه

بعد از انتخاب شهر برای خرید خانه در ترکیه، باید در محله‌های گوناگون شهر به دنبال خانه یا پروژه مناسب باشید. پس از انتخاب خانه مورد نظرتان، باید مبلغی را به عنوان هزینه رزرو پرداخت کنید، دقت داشته باشید که هزینه رزرو خانه در ترکیه غیر قابل برگشت است.

اخذ اکسپرتیز ریپورت (گزارش ارزشیابی)

دولت ترکیه برای جلوگیری از سودجویی فروشنده یا بنگاه معاملات ملکی، دریافت گزارش اکسپرتیز را برای خرید و فروش ملک توسط خارجی‌ها، اجباری کرده است.

گزارش ارزش گذاری ملک براساس سن بنا ، محله ، امکانات ملک و… را که از طرف کارشناسان رسمی ارائه می شود، گزارش اکسپرتیز می گویند و شامل تصاویر معتبر، اطلاعات سند مالکیت و اطلاعات مکانی ملک، تخمین قیمت، اطلاعات فنی و وضعیت بدهی ارائه شده توسط اداره کل ثبت اسناد و املاک و کاداستر است. 

دریافت اسکپرتیز ریپورت برای خرید خانه در ترکیه، حدود دو روز به طول می‌انجامد. این گزارش حدود 20 الی 35 صفحه است.

انتقال پول از ایران به ترکیه برای خرید خانه

برای خرید قانونی ملک در ترکیه، باید وجه معامله از حساب بانکی خریدار یا نماینده قانونی او به حساب بانکی فروشنده انتقال داده شود. با اینکه افتتاح حساب بانکی در کشورهای خارجی برای ایرانیان بسیار سخت شده است، باید بگوییم که این مشکل قابل حل است و اگر از طریق موسسه حامی مهاجر برای خرید خانه در ترکیه اقدام کنید. کارشناسان ما کارهای افتتاح حساب بانکی و انتقال پول را نیز برای شما انجام خواهند داد.

مراحل خرید خانه در ترکیه

بعد از افتتاح حساب بانکی در ترکیه، می‌توانید وجه معامله را از طریق صرافی یا به صورت نقدی و حواله به حساب بانکی خود انتقال دهید و مراحل خرید ملک در ترکیه را ادامه دهید تا کارت اقامت ترکیه (کیملیک کارد) را دریافت کنید. 

انجام کارهای دفاتر اسناد رسمی و سند زدن

بعد از انجام دادن مراحل بالا، به مرحله پایانی و بسیار مهم سند زدن خانه در ترکیه می‌رسیم. در ترکیه به سند رسمی ملک تاپو (Tapu) می‌گویند. برای انجام کارهای اداری سند زدن، باید به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید. در ترکیه به دفاتر اسناد رسمی، نوتر گفته می‌شود.

طبق قانون جدید خرید ملک در ترکیه، در روز معامله باید یک مترجم رسمی مورد تایید وزارت دادگستری ترکیه، در دفتر نوتر حضور داشته باشد. دفاتر نوتر موظف به اجرای قانون هستند، در صورتی که این مترجم وجود نداشت یا رسمی نبود، می‌توانید به آن اعتراض کنید و حق قانونی خود را طلب کنید.

توصیه می‌شود که حتی اگر به زبان ترکی مسلط هستید، تمام مراحل اداری را در کنار مترجم رسمی و به صورت قانونی انجام دهید تا هیچ مشکلی به وجود نیاید. پس از اینکه همه چیز طبق روال انجام شد و انتقال پول نیز در حضور نمایندگان قانون انجام شد. طرفین قرارداد را امضا می‌کنند و فرآیند انتقال مالکیت خانه انجام خواهد شد.

به نام زدن انشعابات آب، برق و گاز در ترکیه

بعد از انجام مرحله به نام زدن تاپو باید به ادارات آب، برق و ... مراجعه کنید و انشعابات خانه را به نام خود بزنید. بر خلاف ایران، در کشور ترکیه حتما باید این کار را انجام دهید و در غیر این صورت نمی‌توانید از این خدمات شهری استفاده کنید.

هزینه‌ های خرید ملک و آپارتمان در ترکیه

همانطور که در بخش های قبلی هم گفتیم، علاوه بر قیمت خانه در ترکیه، هزینه‌ های دیگری همچون هزینه سند، مالیات و ... وجود دارد که می‌تواند سهم قابل توجهی در هزینه خرید ملک در ترکیه داشته باشد. بنابراین در این بخش هر دو این هزینه ها بررسی شده است.

قیمت خانه در ترکیه به پول ایران

قیمت ملک در ترکیه به عوامل گوناگونی بستگی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شهری که در آن قصد خرید خانه دارید
 • محله‌‌ای که خانه شما در آن واقع شده است. (به مرکز شهر نزدیک است؟ به دریا چطور؟ و ...)
 • نوساز بودن یا قدیمی بودن مسکن
 • دسترسی به امکانات شهری از جمله مدارس، بیمارستانها، مراکز خرید
 • دسترسی به سیستم حمل و نقل شهری مانند مترو ، متروبوس و…
 • امکانات خانه (پارکینگ، باشگاه و استخر اشتراکی و...)
 • شرکت سازنده‌ی پروژه و معماری خانه
 • طبقه‌ای که واحد شما در آن قرار گرفته است.
 • ویو واحد شما (رو به جنگل، دریا، محوطه درختکاری شده و...)

برای کسب اطلاعات بیشتر، بهتر است با شماره 02148000957 تماس گرفته تا با مشاور حامی مهاجر در ترکیه در ارتباط باشید. همچنین شما می‌توانید در برخی سایت خرید خانه در ترکیه که معتبر باشند، قیمت حدودی خانه‌ها را بدانید. 

هزینه های خرید ملک و آپارتمان در ترکیه

علاوه بر هزینه ای که برای خرید خانه در ترکیه می‌پردازید، هزینه‌های قابل توجهی نیز هنگام معامله ملک وجود دارد که باید از آن‌ها آگاهی داشته باشید. در این بخش به معرفی و توضیح این هزینه‌‌ها خواهیم پرداخت.

هزینه تاپو یا سند خانه

هزینه تاپو 4 درصد ارزش خانه مورد معامله است و باید به اداره تاپو پرداخت شود. اگر این هزینه پرداخت نشود، روند انتقال سند نیز انجام نخواهد شد. برخی اوقات خریدار و فروشنده توافق می‌کنند که این هزینه را به صورت نصف نصف پرداخت کنند. برخی اوقات نیز پروژه‌ای که خریداری می‌کنید، معاف از هزینه تاپو است.

هزینه های اداری خرید خانه در ترکیه

 • هزینه دفاتر اسناد رسمی (نوتر)
 • هزینه مترجم رسمی
 • هزینه کارشناسی ملک
 • هزینه بیمه ساختمان در برابر زلزله (هزینه بیمه DASK)

مالیات KDV خرید ملک در ترکیه

نرخ مالیات KDV برای خرید خانه در ترکیه متفاوت و مطابق جدول زیر است :

نوع و متراژ خانه در ترکیه

میزان مالیات KDV برای خرید ملک

املاک مسکونی با متراژ نت کمتر از 150 متر

1 درصد از هزینه کل خانه

املاک مسکونی با متراژ نت بیشتر از 150 متر

8 تا 18 درصد از هزینه کل خانه

تمام املاک تجاری

18 درصد از هزینه کل ملک

البته ایرانیانی که این دو شرط را دارند، می‌توانند تحت هر شرایطی فقط 1 درصد مالیات KDV بپردازند:

 • تا به حال اقامت ترکیه را دریافت نکرده باشند.
 • تا به حال هیچ ملکی در ترکیه خریداری نکرده باشند.

برای مطالعه مطالب بیشتر در مورد مخارج زندگی در ترکیه، می‌توانید مقاله هزینه های زندگی در ترکیه را بخوانید.

نکات مهم خرید خانه در ترکیه

فکر می‌کنید خرید خانه در ترکیه با 700 میلیون تومان امکان‌پذیر است؟ برای بودجه بندی و تخمین قیمت خرید خانه در ترکیه، فقط قیمت خانه را در نظر نگیرید. هزینه های جانبی دیگری همچون هزینه سند، مالیات و ... وجود دارد که می‌تواند قابل توجه باشد. بنابراین اگر به صورت شخصی برای بازدید یک ملک می‌روید. حتما تمام هزینه‌های جانبی را سوال کنید.

نکات مهم خرید خانه در ترکیه

 • بر خلاف ایران، در ترکیه برای بیان متراژ خانه‌ها از دو اصطلاح متراژ نِت و متراژ بروت استفاده می‌شود. در ترکیه خانه را بر حسب متراژ بروت خریداری می‌کنید و در هنگام فروش نیز با همین متراژ آن را به فروش می‌رسانید. در نتیجه باید تفاوت این دو شاخص را بدانید.

لازم به ذکر است متراژ نِت، تمام بخش هایی از خانه را شامل می‌شود که قابل پا گذاشتن و قابل استفاده بوده و توسط دیوارها احاطه شده باشد. به عبارت دیگر دیوارها، زیر کابینت‌ها و تمام جاهایی که استفاده مفید ندارد، در متراژ نت محاسبه نمی‌شوند.

متراژ بروت علاوه بر سهم مالک از متراژ نت خانه، سهم او از راهرو، پارکینگ، فضاهای مشترک مثل آسانسور، سالن ورزشی و … را نیز شامل می‌شود.

 • در سند تاپو بخشی با عنوان ایپوتک (ipotek) وجود دارد. اگر سند خانه به بانک، سازنده یا هر شخص دیگر بدهکاری داشته باشد، در قسمت ایپوتک سند (تاپو) نوشته خواهد شد. بنابراین هنگام خرید ملک در ترکیه حتما توجه کنید که تاپو مورد معامله دارای ایپوتک نباشد.  
 • در بیشتر مجتمع‌ها و پروژه‌های مسکونی ترکیه، محل پارکینگ برای ساکنین مشخص نمی‌شود. اگر مشخص بودن محل پارکینگ برای شما مهم است، حتما قبل از خرید خانه در این زمینه تحقیقات لازم را انجام دهید.

مراحل اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

 • سند خانه یا تاپو را دریافت کنید.
 • خانه خود را در مقابل زلزله بیمه کنید. به این بیمه در ترکیه داسک گفته می‌شود.
 • با به همراه داشتن سند تاپو، داسک و پاسپورت به شهرداری منطقه خود مراجعه کنید و پس از انجام کارهای اداری، دو مدرک تاپو دوام بلگه سی و نوماراتاژ خانه خود را دریافت کنید.
 • بعد از دریافت این مدارک، باید از اداره مهاجرت وقت مصاحبه دریافت کنید که به آن راندوو گفته می‌شود. در روز مصاحبه همراه با این مدارک به اداره مهاجرت مراجعه کنید و درخواست اقامت خود را ارائه دهید.

بعد از انجام این مراحل، معمولا در ابتدا به شما اقامت یک‌ساله داده می‌شود و می‌توانید در سال‌های بعد آن را تمدید کنید. توجه کنید که برای کار کردن در ترکیه با این نوع اقامت، حتما باید اجازه کار در ترکیه یا چالیشما ایزین دریافت کنید.

مزایای خرید ملک در ترکیه

 • فرآیند اداری دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک ارزان و سریع است و در کمتر از چند ماه صورت می‌پذیرد. این یکی از مزایای بزرگ خرید ملک در ترکیه است که در هیچ کشور دیگری با این سرعت و هزینه صورت نمی‌پذیرد.
 • نیازی به حضور در ترکیه نیست، می‌توانید خرید خانه در ترکیه را با وکیل انجام دهید. ولی برای اخذ اقامت یا پاسپورت باید یک سفر چند روزه به ترکیه داشته باشید.
 • بنا بر قوانین ترکیه خانه خریداری شده توسط شما قابلیت به ارث رسیدن را دارد.

مزایای خرید ملک در ترکیه

 • با دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک، هیچکس نمی‌تواند از ورود شما به کشور ترکیه جلوگیری کند و شما عملا شهروند ترکیه به حساب می‌آیید.
 • با اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک، می‌توانید در این کشور کار کنید و هیچ محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت.
 • سفر به ترکیه بدون ویزا امکان‌پذیر است، بنابراین هر وقت که تمایل داشتید می‌توانید خود را با یک پرواز به ترکیه برسانید.
 • اجازه اجاره دادن خانه و خانه های خریداری شده خود را دارید تا میزان درآمد در ترکیه را برای خود افزایش دهید. 
 • ارزش پول کشور ترکیه تفاوت کمی با ارزش پول ایران دارد، به همین دلیل می‌توانید با مبالغ مناسب در این کشور خانه بخرید.
 • ترکیه کشوری بسیار خوش آب و هوا و توریستی است، بنابراین می‌توانید خانه یا ویلای رویایی خود را در این کشور پیدا کنید.

معایب خرید ملک در ترکیه

 • در صورتی که خانه خود را در کمتر از مدت 5 سال پس از خرید بفروشید، مشمول مالیات بر سرمایه خواهید بود که در بخش‌های بالاتر درباره آن صحبت کردیم.
 • زیاد بودن هزینه‌های جانبی خرید خانه در ترکیه (همچون هزینه سند، مالیات و...). البته پروژه هایی هم وجود دارد که از این هزینه‌ها معاف هستند.
 • در صورتی که ناآگاهانه و از طریق موسسات نامعتبر برای خرید ملک در ترکیه اقدام کنید، امکان کلاهبرداری وجود دارد. در مورد کلاهبرداری خرید ملک در ترکیه در قسمت های بعدی بیشتر توضیح خواهیم داد.

کلاهبرداری خرید ملک در ترکیه

متاسفانه بسیاری از مشاورین املاک در ترکیه اعتبار خوبی ندارند، چراکه کم کاری کرده و با خریداران خارجی صادق نیستند.

کلاهبرداری خرید ملک در ترکیه

به همین دلیل ممکن است تجربه های گوناگونی در مورد کلاهبرداری، دروغ، هزینه‌های خرید، هزینه‌های اضافی و از دست دادن پول بشنوید. تعدادی از کلاهبرداری های رایج فروش خانه در ترکیه به شرح زیر است:

 • تفکر قیمت خانه ارزان در ترکیه به پول ایران را در ذهن شما می‌اندازند، همانطور که گفته شد حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه برای اقامت، باید 250,000 دلار باشد. 
 • دقت کنید که خانه دارای بدهی به شما فروخته نشود؛ برای این امر در سند یا تاپو، بخشی به نام ایپوتک وجود دارد که بدهی‌های خانه در آن نوشته شده است.
 • برخی افراد طبق قانون ترکیه ممنوع المعامله هستند و نمی‌توانند هیچ سندی را به نام شما انتقال دهند. درصورتی که آنها را نشناسید، پیش‌پرداخت و وقت و سرمایه شما هدر می‌رود. 
 • به عبارت TAM HISSE BEDELI (معادل صد در صد سهم ملک) در متن سند توجه کنید! افراد خارجی به دلیل عدم تسلط به زبان ترکی و ناآگاهی از عبارات حقوقی، به آن بی‌توجهی می‌کنند. به همین دلیل امکان دارد ملکی به شما فروخته شود که دارای شریک است و شما مالک صد در صد دارایی خود نباشید.

بهتر است برای پیشگیری از این موارد گفته شده، از تور خرید خانه در ترکیه حامی مهاجر استفاده کنید تا در تمام مراحل خرید خانه در ترکیه، از جستجوی خانه متناسب با بودجه شما تا اخذ پاسپورت ترکیه، پشتیبان داشته باشید. ما در همه شهرها حتی خرید خانه در وان ترکیه، همراه شما هستیم!

سخن پایانی

با توجه به موارد گفته شده، توصیه می‌کنیم که اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید، حتما این کار را از طریق موسسات معتبر مهاجرتی انجام دهید. برای خرید ملک در ترکیه باید قوانین حقوقی خرید و فروش خانه در ترکیه را بدانید، بدهی های خانه را بررسی کنید و همه چیز را درست و قانونی انجام دهید.

چرا که اگر مشکلی در فرآیند خانه شما وجود داشته باشد، نمی‌توانید پاسپورت ترکیه با خرید ملک را اخذ کنید و در یک کلاهبرداری خرید ملک در ترکیه به دام خواهید افتاد.

موسسه حامی مهاجر با داشتن شرکت در ایران و ترکیه متخصص اموری همچون اخذ اقامت و پاسپورت با خرید ملک در ترکیه و ثبت شرکت در ترکیه است و افتخار آن را دارد که به شیوه‌های بسیار عالی اقامت ترکیه را برای شما اخذ نماید. در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان حامی مهاجر و اطلاع از اینکه امکان خرید خانه در ترکیه با یک میلیارد وجود دارد یا نه، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید. پاسخگوی شما هستیم!

پاسخ به سوالات متداول خرید ملک در ترکیه

در ادامه برخی سوالات پرتکرار پاسخ داده شده است، شما هم می‌توانید در صورت داشتن هرگونه سوال، در دیدگاه‌ها برایمان بنویسید یا با شماره ذکر شده در بالا تماس حاصل فرمایید. 

در صورت خرید ملک در ترکیه به صورت شریکی، آیا همه شرکا پاسپورت دریافت می‌کنند؟

تا چند ماه قبل قانون به این شکل بود که اگر چند شریک با هم یک خانه در ترکیه خریداری می‌کردند، به ازای هر سهم 400 هزار دلاری از خانه، پاسپورت ترکیه صادر می‌شد. مثلا با خرید یک خانه 800 هزار دلاری، هر دو شریک می‌توانستند پاسپورت را برای خود و خانواده‌شان اخذ کنند. اما این قانون دیگر وجود ندارد و حتی اگر خانه 1 میلیون دلار نیز خریداری کنید، فقط به یک خانواده پاسپورت داده می‌شود.

امکان خرید ملک اقساطی در ترکیه وجود دارد؟

بله. امکان خرید قسطی ملک در ترکیه نیز وجود دارد، ولی برای اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه به این شکل باید حتما نکات گفته شده در مقاله را مد نظر داشته باشید.

هزینه های خرید خانه در ترکیه به پول ایران چقدر است؟

در این مقاله هم قیمت خرید خانه در ترکیه و هم هزینه های جانبی آن بیان شده است. برای دیدن جزییات حتما مقاله را بخوانید.

با خرید خانه از یک ایرانی، امکان دریافت اقامت ترکیه را دارم؟

بله. با خرید خانه از یک خارجی، امکان دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک را دارید، ولی برای اخذ پاسپورت ترکیه باید حتما ملک را از یک خارجی بخرید.

آیا پس از خرید ملک در ترکیه، امکان فروش آن را دارم؟

بله. هیچ محدودیتی برای فروش ملک در ترکیه ندارید. فقط اگر قصد اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک را دارید، حتما باید سه سال آن خانه را نگه دارید و از فروش آن خودداری کنید.  شما می‌توانید دیگر راه های اخذ پاسپورت ترکیه را نیز بدانید. 

اخذ اقامت تركيه با خريد آپارتمان نیز امکان پذیر است ؟

برای دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک هیچ محدودیتی در نوع مسکن خریداری شده وجود ندارد. شما می‌توانید با خرید آپارتمان در ترکیه نیز، اقامت این کشور را دریافت کنید. تنها نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که برای دریافت کارت اقامت ترکیه با خرید خانه، کاربری ملک خریداری شده باید حتما مسکونی باشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 7 | کل دیدگاه های تایید شده: 4
زهرا
آیا با پیش خرید ملک در ترکیه می تونیم کارت شهروندی بگیریم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام و عرض ادب

دریافت کارت شهروندی ترکیه شرایطی دارد که خرید ملک یکی از آنهاست. اگر می خواهید با جزئیات آن بیشتر آشنا شوید بهتر است با حامی مهاجر تماس بگیرید: 02148000957

ناشناس
آیا این امکان وجود دارد که با قراردادی سوری با مالک قیمت خانه را 250000 دلار نشان دهیم و مالیات مربوطه را بر عهده بگیریم؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام. خیر. ارزش خانه ای که خارجی ها خریداری می&zwnj;کنند، توسط گزارش اکسپرتیز مشخص می&zwnj;شود. این گزارش توسط نهادهای رسمی آماده می&zwnj;شود و امکان تبانی برای تغییر ارزش خانه در آن وجود ندارد.</p>
ناشناس
باتشکر ازطلاعات خوبی که در اخیار گذاشتید بفرمایید اگر خرید ملک بنام زن باشد آیا به شوهر وی نیز اقامت می دهند؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام. بله. مشکلی در این زمینه وجود ندارد.</p>
ناشناس
سلام خسته نباشید ، الان خانه خریداری شده به ارزش بیشتر از ۲۵۰ هزار دلار تکلیف اقامت فرزندان بای ۱۸ سال چطوریه ، اونا چطوری میتونن اقامت اخذ کنن ، ممنون میشم جواب بدید.
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام. وقت بخیر. فرزندان بالای 18 سال باید از طریق روش های دیگر، (همچون اقامت تحصیلی) اقامت ترکیه را اخذ کنند.</p>