50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

دریافت وقت سفارت ایتالیا فوری

وقت سفارت ایتالیا 2024؛ رزرو وقت فوری و عادی همراه با شرایط

فرقی ندارد! چه متقاضی ویزای تحصیلی ایتالیا باشیم و چه بخواهیم ویزای شنگن را دریافت کنیم، در نهایت گذرمان به سفارت ایتالیا خواهد افتاد؛ اما خوب این اتفاق به همین سادگی‌ها هم نیست! چرا؟ چون برای رفتن به سفارت باید وقت قبلی داشته باشیم و رزرو این وقت، خودش دردسرها دارد!

حالا اینکه دقیقا چه دردسری دارد و چطور می‌توانیم آن‌ها را کنار بزنیم را بگذارید در ادامۀ نوشته بگوییم. منتها اینجا، فقط در همین‌حد بدانید دریافت وقت سفارت همان غول مرحله‌آخری است که اگر شکستش بدهیم، پیروز نبر هفت‌خان خواهیم بود! بیایید ببینیم ماجرا از چه قرار است.

چگونه وقت سفارت ایتالیا بگیریم؟

قبل از شروع بحث، اول باید یک نکتۀ مهم را مطرح کنیم. آن هم اینکه هرچند از دریافت وقت سفارت ایتالیا حرف می‌زنیم، خود پروسۀ اخذ وقت از طریق سایت سفارت صورت نمی‌گیرد. چرا؟ ماجرا از چه قرار است که در گذشته، خود سفارت‌ها مسئولیت نوبت‌دادن به مراجعین را برعهده می‌گرفتند؛

اما به‌مرور که حجم درخواست‌های متقاضیان زیاد شد، مسئولین سفارتخانه‌ها دیدند عمدۀ فعالیت‌هایشان معطوف به تعیین وقت شده است و برای باقی کارهایشان وقتی نمی‌ماند. در نتیجه تصمیم گرفتند با انتصاب یک کارگزار رسمی، فعالیت‌های مربوط به رزرو وقت و امثالهم را به آن نهاد بسپارند و کار خود را سبک کنند.

به همین خاطر است که امروزه، ما نمی‌توانیم برای اخذ وقت سفارت ایتالیا از طریق خود سفارت اقدام کنیم. بلکه باید به کارگزار رسمی این نهاد، یعنی سایت ویزامتریک رجوع کنیم و از این طریق وقت برای سفارت ایتالیا بگیریم.

دریافت وقت سفارت ایتالیا

اما نکتۀ بعدی چیست؟ اینکه با مراجعه به این نهاد هم همه‌چیز تمام نمی‌شود! چون تعیین وقت کاملا به نوع ویزای درخواستی و حتی نوع وقت درخواستی ما بستگی دارد! منظورمان این است اگر وقت عادی ویزای شینگن ایتالیا را بخواهیم باید از یک طریق اقدام کنیم و اگر وقت VIP همان ویزا را بخواهیم، باید طور دیگری درخواست خود را ثبت کنیم.

بیایید پیش از اینکه دربارۀ مراحل گرفتن وقت سفارت ایتالیا حرف بزنیم، اول با این انواع وقت سفارت ایتالیا آشنا بشویم.

انواع وقت سفارت ایتالیا

بسیار خوب! هنگامی که می‌خواهید نوبت وقت سفارت ایتالیا را رزرو کنید، با چند نوع وقت روبه‌رو می‌شوید که توضیحاتشان به شرح زیر است.

انواع وقت سفارت ایتالیا

وقت عادی سفارت ایتالیا

از عنوانش مشخص است دیگر! وقت عادی سفارت ایتالیا، همان نوبت معمولی است که بیشترین درخواست را دارد و تعرفه‌اش مناسب‌تر است. به همین خاطر هم طبیعتا رقابت بیشتری برای رزرو آن وجود دارد.

گفتنی است نوبت عادی سفارت ایتالیا در حالتی رزرو می‌شود که حساسیت زمانی خاصی برای حضور در سفارت وجود نداشته باشد. ضمنا دربارۀ تعرفۀ رزرو وقت عادی سفارت ایتالیا، در یکی‌دو بخش دیگر صحبت می‌کنیم.

وقت فوری سفارت ایتالیا

یکی دیگر از انوع وقت سفارت ایتالیا، وقت فوری است که معمولا در موقعیت‌های اضطراری رزرو می‌شود؛ البته شاید بهتر باشد بگوییم رزرو «می‌شد»! چون پس از انتصاب ویزامتریک به‌عنوان کارگزار رسمی سفارت ایتالیا، این نهاد سازوکاری را تعیین کرد که بر اساس آن، در حال حاضر دیگر رزرو وقت فوری سفارت ایتالیا امکان‌پذیر نیست.

وقت VIP سفارت ایتالیا

و بالاخره، وقت VIP یا همان وقت پرایم سفارت ایتالیا! گفتنی است همان‌طور که از اسم آن برمی‌آید، وقت VIP سفارت ایتالیا مشمول خدمات ویژه‌ای است و سریع‌تر از وقت عادی رزرو می‌شود؛ بنابراین طبیعی است که هزینۀ دریافت آن به‌مراتب بیشتر از دیگر انواع وقت سفارت ایتالیا باشد. 

هزینه وقت سفارت ایتالیا

خوب! حالا که انواع وقت سفارت ایتالیا را شناختیم، بد نیست از هزینه وقت سفارت ایتالیا هم صحبت کنیم؛ منتها از آنجا که وقت فوری و VIP و... تعرفه‌هایشان متغیر است، ما تنها بر روی تعرفۀ وقت عادی تمرکز می‌کنیم. پس بیایید به‌اتفاق یکدیگر، قیمت وقت سفارت ایتالیا را بررسی کنیم.

نوع وقت

تعرفۀ رزرو وقت

وقت شنگن توریستی

15.000.000 ریال

وقت شنگن تجاری

15.000.000 ریال

وقت شنگن سایر

15.000.000 ریال

وقت ویزای ملی (پیوست به خانواده)

14.000.000 ریال

وقت ویزای ملی (سایر)

14.000.000 ریال

وقت ویزای ملی (تحصیلی)

13.000.000 ریال

مراحل گرفتن وقت سفارت ایتالیا

نوبتی هم باشد، دیگر نوبت حرف‌زدن از مراحل اخذ وقت سفارت ایتالیاست. منتها پیش از شروع قصه‌مان، باید این نکته را یادآوری کنیم که پروسۀ گرفتن وقت سفارت ایتالیا از طریق وبسایت ویزامتریک صورت می‌گیرد؛ پس گرفتن وقت سفارت ایتالیا اینترنتی است و نیازی به مراجعۀ حضوری ندارد.

مراحل اخذ وقت سفارت ایتالیا

با این توضیحات، بیایید مراحل گرفتن وقت سفارت ایتالیا را خلاصه‌وار بیان کنیم:

 • ورود به سایت ویزامتریک

مشخصا اولین قدم برای رزرو وقت سفارت ایتالیا، ورود به سایت کارگزاری این نهاد است؛ بنابراین ابتدا باید وارد سایت ویزامتریک شویم.

 • مشاهده تعرفه انواع وقت سفارت ایتالیا

پس از مراجعه به سایت ویزامتریک، در قدم بعدی باید بر روی دکمۀ رزرو وقت ملاقات کلیک کنیم تا به صفحۀ هزینه‌ها هدایت شویم.

 • نمایش قرارهای ملاقات و انتخاب نوع ویزا

در این مرحله، ما با کلیک بر روی گزینۀ «نمایش قرارهای ملاقات» به صفحه‌ای راهنمایی می‌شویم که باید از میان 6 نوع وقت «شنگن توریستی، شنگن تجاری، شنگن سایر، ملی تحصیلی، ملی خانوادگی و ملی سایر» یکی را انتخاب کنیم تا وقت سفارت ایتالیا آنلاین رزرو شود.

 • پرداخت هزینه و ورود به صفحۀ اخذ وقت

در گام بعدی، برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا با ایمیل باید اطلاعات لازم را وارد کرده و هزینۀ رزرو وقت را بپردازیم. گفتنی است با این کار، وارد مرحلۀ نهایی اخذ وقت سفارت ایتالیا خواهیم شد.

 • تکمیل اطلاعات و دریافت وقت

در نهایت، نوبت به واردکردن اطلاعات شخصی می‌رسد؛ از جمله اینکه محل زندگی‌مان کجاست و چه نوع وقتی می‌خواهیم؛ زیرا با ورود این اطلاعات است که می‌توانیم درخواست خود را رسمی و رزرو وقتمان را نهایی کنیم.

 • حضور در سفارت ایتالیا

و بالاخره، گام نهایی همان حضور در سفارت ایتالیاست؛ منتها صبر کنید! زیرا آنچه گفتیم، یک اشتباه رایج است. از این نظر که با وجود ویزامتریک، دیگر احتیاجی به حضور در سفارت نیست. بلکه منظور از این مراجعۀ حضوری، همان رفتن به مرکز ویزامتریک است.

وقت سفارت ایتالیا دانشجویی

معمولا وقتی از دریافت وقت سفارت ایتالیا برای ویزای دانشجویی حرف می‌زنیم، سوال اکثر دانشجویان این است که آیا روند اخذ این نوبت، با سایر نوبت‌ها متفاوت است؟ جواب آن یک کلمه است: خیر!

زیرا همان اول کار هم گفتیم چه بخواهیم ویزای دانشجویی ایتالیا را بگیریم و چه سایر ویزاها، در نهایت سروکارمان به ویزامتریک میفتد که آن هم سازوکار مشخص و تعریف‌شده‌ای دارد؛ بنابراین وقت سفارت ایتالیا دانشجویی باشد یا نباشد، تاثیری در چگونگی اخذ وقت ندارد.

منتها دریافت وقت سفارت ایتالیا تحصیلی که باشد، کمی ریزه‌کاری دارد؛ مثلا اگر بخواهیم راجع‌به مدارک لازم برای وقت سفارت ایتالیا دانشجویی صحبت کنیم، می‌توانیم نکات ریزی را عنوان کنیم که کارمان را راحت‌تر می‌کند. حالا از کجا باید به این نکات پی ببریم؟ تنها کافی است با شمارۀ 02148000957 تماس بگیرید تا همکاران ما، در این زمینه راهنمایی‌تان کنند.

مدارک وقت سفارت ایتالیا

مدارک لازم برای وقت سفارت ایتالیا

بنا به اعلام رسمی سامانۀ ویزامتریک، مدارک لازم برای وقت سفارت ایتالیا به شرحی است که در ادامه می‌بینید؛ منتها نکته این است که این مدارک، مدارک عمومی هستند؛ ولی برای هرنوع ویزا، مدارک تخصصی‌تری نیز وجود دارد که دربارۀ آن‌ها می‌توانیم از کارشناسان مهاجرتی سوال کنیم.

 • پاسپورت معتبر
 • فتوکپی صفحۀ اول گذرنامه
 • فرم تکمیل‌شدۀ درخواست ویزا
 • فتوکپی تمام ویزاهای شنگن قبلی به‌انضمام مهرهای ورود و خروج (در صورت وجود)
 • دو قطعه عکس رنگی جدید (30 در 45 میلی‌متر با پس‌زمینۀ سفید یا روشن)
 • گواهی تمکن مالی (بسته به نوع ویزا)
 • بیمه مسافرتی، بر مبنای مدت سفر
 • پرینت رزرو وقت سفارت ایتالیا
 • رسید پرداخت کارمزد سفارت
 • ترجمه مدارک هویتی

زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا

از جمله سوالات مهم راجع‌به موضوع صحبتمان این است که زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا بیشتر چه زمانی است. اگر بخواهیم پاسخ این سوال را جمع‌وجورطور بیان کنیم، باید بگوییم جز مسئولین ویزامتریک، هیچ‌کس نمی‌داند!

زیرا زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا از قاعده‌وقانون مشخصی پیروی نمی‌کند؛ مثلا این‌طور نیست که بگوییم سامانه در روزهای زوج و در فلان‌ساعت فعال می‌شود. نه! در حقیقت، ماجرا برعکس است؛ یعنی به خاطر اینکه ترافیک سامانه بیش از حد کنترل نشود، سامانه به‌شکل غافلگیرکننده باز می‌شود تا مبادا سایت از دسترس خارج شود.

بنابراین اگر دنبال این هستید که زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا را به‌تفکیک روز و ساعت بدانید، متاسفیم! در سفارت ایتالیا از این خبرها نیست!

زمان باز شدن سایت سفارت ایتالیا

سایت وقت سفارت ایتالیا

اگر توجه کرده باشید، در طول مطلب مدام از سایت سفارت ایتالیا حرف زده‌ایم. علتش نیز واضح است! زیرا موقعی که گرفتن وقت سفارت ایتالیا اینترنتی است، بدیهی است هستۀ اصلی بحث‌هایمان سایت وقت سفارت ایتالیا باشد!

حالا منظور از این سایت، چه سامانه‌ای است؟ همان سایت ویزامتریک که در بخش مراحل دریافت وقت، یکی‌یک نحوۀ ورود به آن تا پرداخت هزینه و رزرو نوبت را توضیح دادیم؛ پس برای اخذ وقت، تنها باید به این سامانه رجوع کرد.

خلاصه کنیم!

ایتالیا، از آن‌دست کشورهای دل‌فریب اروپایی است که در طول تاریخ، همواره یکی از گزینه‌های رویایی برای زیستن و گشتن و لذت‌بردن از زندگی بوده است! اما خوب برای اینکه بتوانیم به این رویای شیرین خود جامۀ عمل بپوشانیم، باید ویزای این سرزمین را دریافت کنیم؛

و برای اینکه ویزایش را دریافت کنیم، باید به سفارت برویم؛ و حدس می‌زنید برای رفتن به سفارت باید چه کنیم؟ احسنت! باید وقت سفارت ایتالیا را دریافت کنیم. به همین خاطر این موضوع، یعنی گرفتن وقت سفارت ایتالیا، همان مبحثی بود که سعی کردیم درباره‌اش حرف بزنیم و سیرتاپیازش را بررسی کنیم؛

مثلا گفتیم که انواع وقت سفارت ایتالیا چیست یا زمان باز شدن وقت سفارت چه بازه‌ای است. حتی مراحل گرفتن وقت سفارت ایتالیا را هم گام‌به‌گام شرح دادیم و مدارک لازم برای دریافتش را معرفی کردیم؛ پس از این خط به‌به‌بعد، نوبت شماست! اگر سوالی دارید یا نظری، هم می‌توانید در بخش دیدگاه‌ها مطرحش کنید و هم ضمن تماس با شمارۀ 02148000957، آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید. پاسخگویتان هستیم.

پاسخ به سوالات متداول دربارۀ وقت سفارت ایتالیا

بسیار خوب! اکنون که گفتنی‌ها را گفتیم و راجع‌به وقت سفارت ایتالیا مفصل صحبت کردیم، بد نیست برخی سوالات پرتکرار را هم پاسخ بدهیم. همراهمان باشید.

برای تعیین وقت سفارت ایتالیا در تهران به کجا مراجعه کنم؟

هیچ‌جا! زیرا رزرو وقت سفارت ایتالیا آنلاین است و برای این کار، تنها کافی است به سایت ویزامتریک مراجعه کنید.

وقت سفارت ایتالیا چقدر طول میکشد؟

بستگی به شلوغی سامانه و میزان درخواست‌ها، ممکن است خود فرایند اخذ وقت مدت‌ها طول بکشد. تازه بعد از آن هم، بسته به نوع وقت انتخابی (عادی و فوری و...)، ممکن است حضور در سفارت از چند روز تا 45 روز زمان ببرد.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا توریستی به چه صورت است؟

نحوۀ گرفتن وقت سفارت ایتالیا توریستی باشد یا تحصیلی، فرقی ندارد! زیرا برای رزرو نوبت همۀ ویزاهای ایتالیا، باید از طریق سامانۀ ویزامتریک اقدام کنیم. حالا چطوری و چگونگی‌اش را مرحله‌به‌مرحله گفته‌ایم که می‌توانید آن را مطالعه کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0