تعیین وقت سفارت ایتالیا

اولین قدم برای دریافت ویزای ایتالیا این است که وقتی از سفارت برای ارائه مدارکتان بگیرید. علاوه بر سفارت ایتالیا، شرکت کاکس اند کینگز گلوبال سرویس به نمایندگی از سفارت ایتالیا اقدام به نوبت دهی برای بررسی مدارک می کند. وقتی که از سفارت دریافت می شود باید با هدف سفر مطابقت داشته باشد. یعنی اگر قصد سفر تجاری دارید باید وقت سفارت تجاری دریافت کنید، همچنین اگر وقت توریستی دریافت می کنید باید هدف سفرتان به ایتالیا نیز توریستی باشد. هر فرد برای دریافت ویزای ایتالیا نیاز به تعیین وقت جداگانه دارد.

سفارت ایتالیا

سفارت ایتالیا برای نظم بخشیدن به امور مربوط به اخذ ویزا دریافت وقت از سفارت را اجباری کرده است. بازدیدکنندگان از ایتالیا سالانه رو به افزایش است زیرا ایتالیا و جاذبه هایش همه افراد با سلیقه های متفاوت را راضی می کند. برای گرفتن نوبت در سفارت ایتالیا در تهران اولین اقدامی که باید انجام دهید دریافت وقت به صورت آنلاین است. البته به صورت حضوری هم می شود از سفارت وقت دریافت کرد اما برای بعضی از سفرهای خاص این تعیین وقت حضوری امکان پذیر است. بعد از تعیین وقت آنلاین در روزی که با تعیین وقت مشخص کردید با مدارک مورد نیاز برای مصاحبه به سفارت ایتالیا مراجعه کنید.

نحوه عملکرد سفارت ایتالیا

سیستم دریافت وقت از سفارت ایتالیا بدین صورت است که درزمان ساعات خاصی سفارت پرتال آنلاین خود را باز می کند و متقاضیان دریافت وقت از سفارت می توانند اطلاعات خود را در سایت وارد کنند. اما نکته اینجاست که به دلیل بالا بودن تعداد متقاضیان ظرفیت سریع پر می شود و عده ای مجبور به اقدام در یک دوره ی دیگر می شوند. در بعضی فصول مثل تابستان و بهار شلوغی سفارت بیشتر می شود بنابراین باید به موقع اقدام کنید و همچنین زمانی را هم برای تاخیر در روند بررسی سفارت لحاظ کنید.

مدارک مورد نیاز برای سفارت ایتالیا

 • تکمیل فرم سفارت به انگلیسی
 • عکس جدید
 • اطلاعات تماس قابل دسترسی
 • گذرنامه معتبر با حداقل دو برگ سفید
 • رسید پرداخت شده ی روادید (82 یورو برای افراد بزرگسال)
 • بیمه نامه مسافرتی

تمامی مدراک به صورت ترجمه رسمی از دارالترجمه

وقت عادی و وقت فوری برای سفارت ایتالیا

دریافت وقت از سفارت ایتالیا معمولا روندی زمان بر است . بنابراین ضمن اینکه باید اطلاعاتی در مورد گرفتن وقت از سفارت ایتالیا داشته باشد باید انواع نحوه ی دریافت وقت را بشناسید تا به موقع  و موثر اقدام کنید. گرفتن نوبت از سفارت ایتالیا می تواند به دو صورت باشد: فوری یا عادی.

وقت عادی و وقت فوری برای سفارت ایتالیا چه تفاوتی باهم دارند؟

 • وقت فوری سفارت ایتالیا این امکان را به شما می دهد که در کمتر از دوهفته به سفارت بروید و مدارک خود را تحویل دهید. اما وقت عادی مدت زمان بیشتری شما را در انتظار نگه خواهد داشت.
 • وقت فوری سفارت برای کسانی که قصد شرکت در کنفرانس ها، جلسات و یا درمان فوری بیماری در خاک ایتالیا را دارند بسیار کارایی دارد. زیرا زمان کمتری نسبت به وقت عادی نیاز خواهند داشت تا بتوانند به ایتالیا بروند.
 • وقت عادی سفارت ایتالیا بیش از یک ماه برای ارایه مدارک در سفارت ایتالیا زمان خواهد برد و برای کسانی که عجله ای برای رفتن به سفر ندارند بهتر است.
 •  وقت عادی و وقت فوری از سفارت ایتالیا در هزینه نیز با هم تفاوت دارند. هرچه زمان کمتری برای رسیدن به هدفتان منتظر باشید نیاز به پرداخت هزینه بیشتری دارید و بالعکس.
 • بنابراین این دو وقت تنها در زمان انتظار و هزینه با یکدیگر تفاوت دارند و در نوع ثبت نام و مدارک موردنیاز یکسان هستند.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1