20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

وقت فوری سفارت فرانسه

کشور فرانسه

شما اگر قصد رفتن به فرانسه را دارید، برای سفر به فرانسه (سفر تجاری، تحصیلی یا گردشگری) نیاز به اخذ ویزا از سفارت این کشور را دارید. فرانسه یکی از اعضای پیمان شینگن است، بنابراین ویزای مورد نیاز برای سفر به فرانسه برای شما ویزای شینگن است. طبق اصول دریافت ویزا در تمامی کشورها، برای ارائه مدارک و دریافت ویزا لازم است ابتدا از سفارت کشور مربوطه (در اینجا فرانسه) وقت گرفته شود. روند گرفتن وقت مصاحبه از سفارت های کشورهای مختلف متفاوت است. برای گرفتن وقت از سفارت فرانسه لازم است که ابتدا فرم مربوط به گرفتن وقت را از سایت سفارت دریافت کنید و پس از تکمیل کامل و دقیق آن، آن را برای نشانی ایمیلی که در سایت سفارت موجود است ارسال کنید. در این مرحله نیاز است تا هزینه ای را نیز به سفارت پرداخت کنید.

اقدامات سفارت

سفارت فرانسه پس از انجام بررسی های لازم تاریخ دقیق حضور شما در سفارت فرانسه را پس از یک یا دو روز از طریق ایمیل به شما اعلام می کند. واجب است که فرد در روز تعیین شده از طرف سفارت به همراه مدارک مورد نیاز در محل سفارت حاضر شود. معمولا تاریخی که توسط سفارت فرانسه اعلام می شود یک ماه می تواند شما را منتظر بگذارد. این وقت برای انجام مصاحبه، انگشت نگاری و ارائه ی مدارک است. برای گرفتن وقت از سفارت فرانسه تنها نسخه ی اسکن شده پاسپورت کفایت می کند.

مدارک مورد نیاز ویزا کدام اند؟

  • فرم تکمیل شده درخواست ویزا به زبان انگلیسی
  • گذرنامه معتبر با دو صفحه خالی
  • عکس جدید
  • شناسنامه و کپی از صفحات آن
  • گواهی تمکن مالی و گردش حساب
  • ارائه دعوت نامه یا رسید رزرو هتل
  • بیمه نامه مسافرتی

انواع ویزای فرانسه

  • ویزای تحصیلی
  • ویزای کاری
  • ویزای گردشگری

هزینه ی صدور هریک از این ویزا ها متفاوت است. در زمان تعیین وقت برای حضور در سفارت باید اعلام کنید که خواستار کدام یک از انواع ویزا هستید و هدفتان از رفتن به فرانسه چیست.

ویزای تحصیلی فرانسه

فرانسه با داشتن دانشگاه ها و مراکز آموزشی در سطح جهانی دانشجویان زیادی را هر ساله به خود جذب می کند. ارائه پذیرش نامه از دانشگاه مقصد شما در فرانسه الزامی است. برای گرفتن ویزای دانشجویی نیاز به تعیین وقت دارید.

ویزای کاری فرانسه

برای اخذ این ویزا باید دعوت نامه ای از یک کارفرما در فرانسه به سفارت ارائه کنید و همچنین مثل سایر ویزاها برای این ویزا نیز نیاز به وقت از قبل تعیین شده دارید.

ویزای گردشگری فرانسه

 اگر با خانواده قصد سفر به فرانسه و بازدید از جاذبه ی فرانسه را دارید لازم است برای حضور در سفارت برای هر یک از اعضای خانواده به طور جداگانه ویزا تهیه کنید.

وقت فوری سفارت فرانسه

شاید بسیار دیده و شنیده باشید که می توان وقت فوری از سفارت فرانسه دریافت کرد. اغلب وقت فوری بدین معناست که در زمان زودتر از حالت معمول اجازه خواهید داشت در سفارت فرانسه حضور به عمل آورید و مدارک خود را ارائه کنید. این وقت های فوری معمولا برای کسانی استفاده می شود که برای اخذ ویزا عجله دارند و می خواهند هرچه زودتر به خاک فرانسه برسند.

وقت فوری فرانسه به چه صورت است؟

اما در واقع فرانسه این امکان را فراهم نمی آورد تا افراد بتوانند به صورت فوری از سفارت های فرانسه نوبت دریافت کنند. برای تمامی افراد وقت به صورت عادی ارائه می شود که معمولا یک ماه بعد از درخواست است.

سفارت های فرانسه تنها در یک صورت وقت فوری ارائه می دهند. زمانی که شما دعوت نامه پزشکی به همراه مدارک داشته باشید و در دعوت نامه شما تاریخ سفر ذکر شده باشد. در این صورت شما قادر خواهید بود در یک هفته ی کاری دعوت نامه دریافت کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0