مقدمه ای بر کشور سوئد

سوئد یکی از بزرگترین کشور حوزه اسکاندیناوی واقع در شمال اروپا است و دارای رفاه و سطح زندگی خیلی بالایی می باشد. پایتخت این کشور استکهلم می باشد که جاذبه های آن برکسی پوشیده نیست. این کشور به خاطر ارزش رفاهی و امکانات بالا می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای مهاجرت باشند. سوئد دارای مناطق دیدنی و جاذبه های گردشگری فراوانی می باشد. شرایط زندگی  مدرن این امکان را فراهم کرده است که برای هر فعالیت تجاری سوئد بعنوان مکانی مناسب درنظر گرفته شود و حضور در این کشور می تواند برای رشد کسب و کارتان بسیار مهم و روبه پیشرفت باشد.بنابراین به همین خاطر سوئد را بعنوان « شاهراه اروپا » می‌نامند.

تعریف وقت سفارت سوئد

با توجه به اینکه سفارت سوئد در کشور ایران وجود دارد هر فرد متقاضی می تواند براحتی برای اخذ ویزای سوئد اقدام نماید. اما باید توجه داشته باشید که یکی از اصلی ترین و اصولی ترین مراحل برای اخذ ویزا سوئد ، اخذ وقت سفارت این کشور می باشد. شما بدون گرفتن وقت سفارت به هیچ عنوان قادر به دریافت ویزا نخواهید شد. در نظر داشته باشید که برای این کار باید اقدامات مربوطه را طی نمائید و با طی کردن مراحل مربوط به سیستم نوبت دهی اقدام به گرفتن وقت سفارت سوئد نمائید. بهتر است جهت ایجاد نظم و جلوگیری از هرگونه تقلب در گرفتن اخذ ویزای بموقع مراحل را بصورت گام به گام طی نمائید.

آدرس سفارت سوئد در تهران

برای مراجعه به سفارت کشور سوئد در تهران می توانید به نشانی تهران، خیابان پاسداران شمالی، بالاتر از خیابان فرمانیه، خیابان بوستان، نبش نسترن، پلاک ۲۷ مراجعه فرمایید. در صورت مراجعه حتما از ساعات کاری سفارت سوئد در تهران مطلع شوید.

تلفن سفارت سوئد در تهران: برای برقراری تماس با سفارت کشور سوئد در تهران با شماره ی ۲۳۷۱۲۲۰۰ ‏ تماس بگیرید.
ساعات پاسخگویی تلفنی سفارت روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۶

فاکس سفارت سوئد در تهران: شما می توانید با استفاده از شماره ۲۲۲۹۶۴۵۱، از طریق فاکس ، با سفارت کشور سوئد در تهران در ارتباط باشید.

ایمیل سفارت سوئد در تهران : مسافرین محترمی که قصد برقراری ارتباط با سفارت سوئد را دارند می توانند با استفاده از ایمیل این سفارت به نشانی ambassaden.teheran@gov.se با سفارت کشور سوئد در تهران ، در تماس باشند.
این نکته را یادآور می شویم که حتما با وقت قبلی و اخذ وقت سفارت سوئد در این مکان حضور داشته باشید.

دریافت وقت سفارت سوئد

اخذ ویزای سوئد سختی های خاص خودش را دارد.وجود یک نقص کوچک در پرونده می تواند به منزله رد درخواست شما تلقی شود.بنابراین حتی الامکان باید با دقت اقدام کنید تا متحمل صرف زمان و هزینه نباشید.
دریافت وقت سفارت سوئد بصورت اینترنتی و حضوری امکان پذیر می باشد.متقاضی در ابتدای کار باید فرم مربوط به درخواست ویزا را بصورت آنلاین تکمیل نماید و هزینه های مربوطه را پرداخت کند تا سفارت سوئد زمانی را برای فرد اتخاذ نماید.باید توجه داشته باشید که در روز مشخص شده و با در دست داشتن پرینت فرم تکمیلی و همچنین مدارک مورد نیاز که به زبان انگلیسی ترجمه شده اند به سفارت سوئد مراجعه نمائید.

مدارک موردنیاز برای اخذ وقت سفارت سوئد

مدت زمان لازم برای تعیین وقت سفارت تقریباً حدود یک ماه زمان نیاز دارد. متقاضی وقت سفارت سوئد باید مراحلی که در ادامه برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم به همراه مدارک ذکر شده را که در روز تعیین وقت سفارت نیاز دارید، به همراه داشته باشد که مراحل این روند به شرح زیر می‌باشد.

  • پاسپورت با اعتبار 6 ماه  پس از زمان خروج و حداقل دو صفحه خالی
  • ارسال تصویر پاسپورت شخص متقاضی و ارائه یک شماره تماس برای پیگیری وقت سفارت.
  • تکمیل فرم درخواست وقت سفارت سوئد که پر کردن این برگه الزامی است و باید در روز تعیین‌شده به همراه مدارک اخذ ویزای سوئد به همراه داشته باشید و به سفارت سوئد تحویل دهید.
  • مدارک مبنی بر وقت تعیین‌ شده
  • فرم درخواست روادید شنگن سوئد که این فرم باید به‌طور کامل تکمیل و امضاء شده باشد.
  • رسید پرداخت ‌شده هزینه درخواست وقت سفارت سوئد

پرداخت هزینه وقت سفارت سوئد

برای اخذ وقت سفارت باید هزینه ای را به سفارت پرداخت نمائید. نحوه پرداخت هزینه بصورت نقدی و در سفارت سوئد انجام می گیرد و نیازی به پرداخت هزینه بصورت آنلاین نیست.از اینرو فرد متقاضی نیازی به کارت های اعتباری بین المللی نخواهد داشت.

پرداخت آنلاین و وجه نقد

البته باید در نظر داشته باشید که سفارت برخی از شهرها این هزینه را به صورت آنلاین از مسافران دریافت می کنند و شما نمی توانید به صورت نقدی این هزینه را بپردازید. پرداخت آنلاین به این جهت که شما به کارت اعتباری دسترسی ندارید کمی پرمشغله خواهد بود. سوئد و فرانسه برای اخذ ویزای کشور خود نیازی به پرداخت آنلاین و همچنین دسترسی به کارت اعتباری نخواهند داشت.
تاکید می کنیم که هنگام حضور در سفارت سوئد پول نقد همراه داشته باشید و هزینه موردنظر را بدون کم و کاست واریز نمائید.

تفاوت وقت عادی و فوری سفارت سوئد

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم برای اخذ ویزای سوئد باید از قبل وقت سفارت داشته باشید. وقت سفارت سوئد در دو حالت عادی و فوری قابل اخذ است. در صورتی که برای سفر عجله داشته باشید و یا برنامه خاصی برای سفر خود داشته باشید، باید وقت فوری سفارت سوئد را اخذ کنید.

وقت فوری سفارت

با وقت فوری سفارت سوئد می توانید در کمتر از یک ماه وارد سفارت این کشور شوید و به هر برنامه ای که دارید برسید. ولی باید در نظر داشته باشید که برای اخذ وقت فوری سفارت سوئد باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. به این ترتیب می توانید در کمترین زمان ممکن وارد سفارت شوید و مدارک خود را به سفارت تحویل دهید.

وقت عادی سفارت

وقت عادی سفارت به شما این امکان را می دهد تا  طبق روند عادی به پیش رفته و ظرف مدت دو ماه به سفارت این کشور وارد شوید. این وقت زمانی کاربردی است که شما نیاز به زمان برای آماده سازی مدارک خود داشته باشید.

در نتیجه تفاوت وقت عادی و وقت فوری سفارت سوئد در هزینه و زمان است. هر چه هزینه بیشتری بپردازید زمان بیشتری خواهید خرید. البته در این بین افرادی هم هستند که با ارائه وعده های دروغین اقدام به اخذ هزینه های زیادی از شما می کنند و پس از آن هم وقتی به شما ارائه نمی دهند.بنابراین مراقب اینگونه افراد سودجو باشید و کارهای خود را به موسسات معتبر دراین باره بسپارید.

مدارک لازم برای وقت سفارت سوئد

باید دقت داشته باشید که برای مراجعه به سفارت باید مدارک موردنظر را از قبل تهیه نمائید و به صورت ترجمه شده به سفارت سوئد تحویل دهید. این مدارک باید به زبان رسمی انگلیسی ترجمه شوند. پس از ترجمه باید به امضا و مهر یک دارالترجمه رسمی برسند. این مدارک را در دو نسخه  تهیه کنید و حتما باید یکی کپی از مدارک نزد خود داشته باشید.

پس از تطبیق مدارک سفارت نسخه اصلی مدارک را به شما باز می گرداند. دقت داشته باشید که چیدمان مدارک نیز بسیار اهمیت دارد.

چیدمان مدارک

مدارک شما باید دارای چیدمانی خاص باشد و بدون هیچ نقصی به سفارت ارائه دهید. نکته مهمی که درباره مدارک وجود دارد این است که در صورتی که دعوت‌نامه دارید و منزل شخص دعوت کننده را به عنوان محل اقامت خود اعلام کرده اید، نیازی به ارائه واچر هتل ندارد. در غیر این صورت باید واچر هتل با سربرگ رسمی هتل را ارائه دهید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 12