50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اقامت دائم اروپا با ویزای طلایی

ویزای طلایی اروپا یا  Golden visa امکانی است که برخی از کشورهای اروپایی جهت اعطای اقامت و یا شهروندی به سرمایه گذاران در نظر گرفته‌اند. برخی از کشورهای اروپایی به اشخاصی که به وسیله شیوه های گوناگون در کشورشان سرمایه گذاری می‌کنند، اقامت دائم آن کشور و حتی حق شهروندی اعطا می‌کنند. بنابراین اخذ اقامت دائم اروپا با ویزای طلایی فرصتی بسیار عالی برای  مهاجرت افراد خارج از اتحادیه اروپا و یا افراد خارجی برای مهاجرت به اروپا است. خرید ملک، خرید اوراق قرضه دولتی یا سهام ، تامین سرمایه کسب و کارها ، کمک مالی ، ایجاد شغل و سپرده گذاری بانکی از روش‌های سرمایه گذاری پیشنهادی برنامه ویزای طلایی اروپا هستند. براساس این قانون سرمایه گذار خارجی به همراه اعضای خانواده و والدین خود واجد شرایط اخذ اقامت دائم ویزای طلایی می‌باشد.

در این مقاله قصد داریم درباره چیستی ویزای طلایی و نحوه اخذ ویزای طلایی اروپا صحبت کنیم. شیوه اعطای اقامت و یا حق شهروندی با ویزای طلایی در هر کشور اروپایی با دیگری متفاوت است، بنابراین درباره نحوه اخذ ویزای طلایی در کشورهای مختلف اروپایی صحبت خواهیم کرد و به صورت کامل درباره ویزای طلایی پرتغال ، ویزای طلایی اسپانیا ، ویزای طلایی یونان ، ویزای طلایی مالت ، ویزای طلایی لتونی ، ویزای طلایی قبرس ، ویزای طلایی آلمان ، ویزای طلایی ایتالیا و ویزاهای طلایی کشورهایی همچون سوییس ، فرانسه ، بلژیک ، هلند ، بلغارستان ، انگلستان ، موناکو ، ایرلند ، مونته نگرو و آندورا صحبت خواهیم کرد.

موسسه حامی مهاجر متخصص اخذ اقامت اروپا به وسیله ویزای طلایی است. در صورت تمایل به سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و اخذ ویزای طلایی اروپا ، می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس حاصل کنید و  از خدمات موسسه حامی مهاجر در این زمینه استفاده کنید.

ویزای طلایی چیست؟

در حقیقت ویزای طلایی برنامه ای برای جذب مهاجران ثروتمند است که برای اولین بار در کشور کوچک سنت کیتس و نوویس (مجمع الجزایری در دریای کارائیب) اجرایی شد و این کشور در ازای سرمایه گذاری مهاجران، به آنان حق شهروندی اعطا می‌کرد. سپس از سال‌های 1980 تا 1990 کشورهای بزرگی همچون استرالیا و ایالات متحده آمریکا نیز برنامه ویزای طلایی را به منظور جذب مهاجران ثروتمند و افزایش سرمایه گذاری در کشورهایشان به اجرا گذاشتند.

ویزای طلایی اروپا برای اولین بار در ماه اکتبر سال 2012 توسط کشور پرتغال اجرایی شد، پرتغال شرایطی را برای مهاجران ثروتمند خارجی به وجود آورد و در طی مدت کوتاهی در حدود 6050 ویزای طلایی برای سرمایه گذاران کشورهای خارجی صادر کرد. در این برنامه حدود 90 درصد از میزان سرمایه گذاری ها وارد چرخه اصلی اقتصاد پرتغال شد و باعث رشد قابل توجه اقتصاد پرتغال شد. همین رشد چشمگیر اقتصاد پرتغال، باعث شد که سایر کشورهای اروپایی نیز به منظور قوی کردن اقتصاد خود اقدام به صدور ویزای طلایی نمایند و در نتیجه تعداد کشورهای اروپایی که برنامه ویزای طلایی خود را راه انداختند، افزایش یافت.

در حال حاضر این نوع سیاست مهاجرتی یکی از سریع ترین و موفق ترین راه های مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت دائم اروپاست که هم به نفع اقتصاد کشورهای اروپایی است و  هم امکان سریع اخذ اقامت دائم اروپا و حتی اخذ شهروندی اروپا را نیز برای سرمایه گذاران خارجی فراهم می‌آورد.

چگونه می توانیم ویزای طلایی بگیریم؟

روش های گوناگونی برای اخذ ویزای طلایی اروپا وجود دارد، اما همه آن‌ها بر پایه سرمایه گذاری هستنند. سرمایه گذاران می‌توانند به وسیله خرید ملک ، خرید اوراق قرضه دولتی و سهام ، تاسیس شرکت ، تامین مالی کسب و کارها و سپرده گذاری در بانک از کشورهای اروپایی ویزای طلایی اخذ نمایند. البته هر کشور برنامه ویزای طلایی مخصوص به خود را دارد و امکان دارد فقط برخی از روش های سرمایه گذاری را برای اینکار در نظر گرفته باشد. در ادامه این مقاله به صورت کامل در مورد ویزای طلایی هر یک از کشورهای اروپایی و شرایط اخذ آن صحبت خواهیم کرد.

در حقیقت ویزای طلایی اروپا برای کسانی مناسب است که دارای پول کافی برای سرمایه گذاری هستند و یا قدرت ایجاد یک کسب و کار و ایجاد شغل را دارند. به سرمایه گذاری در بخش های مسکن، اوراق قرضه، سهام و سپرده بانکی، سرمایه گذاری غیرفعال یا Passive گفته می‌شود و به ایجاد شرکت و شغل سرمایه گذاری فعال یا Active گفته می‌شود. بیشتر کشورهای بزرگ و پیشرفته اروپایی از سرمایه گذاری های فعال استقبال می‌کنند و کشورهای کوچک اروپایی برای تامین مالی بیشتر، علاوه بر سرمایه گذاری های فعال از سرمایه گذاری های غیر فعال هم استقبال خوبی می‌کنند.

بنابراین پاسخ به این سوال که اخذ ویزای طلایی کدام کشور مناسب تر است، بیشتر به دیدگاه و استراتژی شخصی شما در سرمایه گذاری بستگی دارد. در صورتی نیاز به مشاوره های خصوصی در مورد ویزای طلایی اروپا می‌توانید با شماره 02148406 تماس گرفته و با مشاوران مجرب حامی مهاجر مشورت نمایید.

اخذ اقامت دائم اروپا با ویزای طلایی

یکی از ویژگی های جذاب ویزای طلایی این است که امکان اخذ اقامت دائم اروپا به وسیله این ویزا وجود دارد. معمولا کشورهای گوناگون در بازه زمانی اندکی پس از اخذ ویزای طلایی اقامت دائم آن کشور را به شما اعطا می‌کنند و در بیشتر کشورها می‌توانید پس از چند سال برای اخذ شهروندی و پاسپورت آن کشور نیز اقدام نمایید. با توجه به اینکه تعداد کشورهای اروپایی دارای ویزای طلایی زیاد هستند، قبل از هر چیز باید بدانید که اخذ اقامت دائم کدام کشور اروپایی امکانات و تسهیلات بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین توصیه می‌کنیم که برای آگاهی از این موضوع حتما جدول ارائه شده در قسمت بعد را مشاهده کنید.

تسهیلات و امکانات کشورهای اروپایی دارای ویزای طلایی

در جدول زیر مهم‌ترین تسهیلات و امکاناتی که هر یک از کشورهای اروپایی دارای ویزای طلایی برای شهروندان و مقیمان دائم کشور خود فراهم می‌آورند، آورده شده است. عضویت برخی از این کشورها در پیمان شنگن باعث می‌شود که شهروندان و مقیمان این کشورها بتوانند بدون نیاز به ویزا به سایر کشورهای عضو حوزه شنگن مسافرت کنند. عضویت در منطقه یورو هم به این معناست که واحد پولی رسمی این کشورها یورو است و می‌توانند به راحتی با سایر کشورهای عضو حوزه یورو مبادلات مالی انجام دهند. عضویت برخی از این کشورها در اتحادیه اروپا نیز باعث می‌شود که بتوانید از ویژگی ها و سیاست های یکپارچه کشورهای اتحادیه اروپا بهره مند شوید. با استفاده از جدول زیر تصمیم‌گیری آسان‌تری برای انتخاب کشور مقصد خواهید داشت.

نام کشور

عضو اتحادیه اروپا

عضو پیمان شنگن

عضو منطقه یورو

حداقل سرمایه گذاری برای ویزای طلایی

پرتغال

بله

بله

بله

280000 یورو

اسپانیا

بله

بله

بله

500000 یورو

یونان

بله

بله

بله

250000 یورو

فرانسه

بله

بله

بله

300000 یورو

ایتالیا

بله

بله

بله

250000 یورو

بلژیک

بله

بله

بله

350000 یورو

لتونی

بله

بله

بله

50000 یورو

مالت

بله

بله

بله

250000 یورو

آلمان

بله

بله

بله

360000 یورو

هلند

بله

بله

بله

1 میلیون و 250 هزار یورو

قبرس

بله

خیر

بله

300000 یورو

ایرلند

بله

خیر

بله

1 میلیون یورو

بلغارستان

بله

خیر

خیر

512000 یورو

سوئیس

خیر

بله

خیر

150000
فرانک سوییس

انگلستان

خیر

خیر

خیر

200000 پوند

موناکو

خیر

خیر

بله

500000 یورو

آندورا

خیر

خیر

بله

50000 یورو

مونته نگرو

خیر

خیر

بله

350000 یورو

 

ویزای طلایی پرتغال

پرتغال یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، عضو پیمان شنگن و عضو حوزه یورو است. این کشور یکی از پیشگامان ارائه ویزای طلایی در اروپاست و به همین دلیل در برنامه ویزای طلایی خود انواع سرمایه گذاری های فعال یا غیر فعال را قبول می‌کند. پروسه اخذ اقامت و پاسپورت این کشور نیز نسبت به سایر کشورهای اروپایی ساده تر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در پرتغال می‌توانید مقاله اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری را بخوانید.

شرایط اخذ ویزای طلایی پرتغال

نوع سرمایه گذاری مورد تایید

مدت زمان اقامت در پرتغال

مدت زمان پروسه دریافت ویزای طلایی

خرید ملک، تاسیس شرکت و سپرده بانکی

7 روز در سال

3 ماه

ویژگی های ویزای طلایی پرتغال

 • یکی ازمحبوب ترین برنامه های سرمایه گذاری ملک در اروپا را داراست.
 • اخذ اقامت دائم پس از 5 سال زندگی بدون وقفه در پرتغال
 • امکان اخذ شهروندی پرتغال پس از پایان شش سال زندگی بدون وقفه در پرتغال وجود دارد.
 • برای اخذ ویزای طلایی نیازی به اقامت در پرتغال نیست.
 • امکان رفت و آمد و سفر آزادانه در حوزه شینگن با مجوز اقامت (TÍTULO DE RESIDÊNCIA) که توسط پرتغال صادر می‌شود.
 • امکان استفاده از ویژگی های پولی و بانکی کشورهای حوزه یورو
 • امکان استفاده از سیاست ها و تعرفه های یکپارچه کشورهای اتحادیه اروپا
 • امکان اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشورهای شینگن

وضعیت اقامت موقت و دائم با ویزای طلایی پرتغال

وضعیت های اقامتی

قابل اخذ

اقامت موقت اولیه

مدت تمدید اقامت موقت در سال های بعد

مدت زمان اخذ

اقامت دائم

مدت زمان اخذ

شهروندی

اجازه کار

اقامت دائم و پاسپورت

یکساله

دوساله

 5 سال

 5 سال

ندارد

 

میزان سرمایه برای اخذ ویزای طلایی پرتغال

خرید ملک

( در شهر لیسبون )

خرید ملک

( خارج از لیسبون )

کسب و کار

یا تاسیس شرکت

اوراق قرضه دولتی

یا سهام

سپرده بانکی

500000 یورو

280000 یورو

350000 یورو

-

1000000 یورو

 

ویزای طلایی اسپانیا

اسپانیا نیز یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، عضو پیمان شنگن و عضو حوزه یورو است. تنوع برنامه های سرمایه گذاری در اسپانیا زیاد است، اما غالبا پول زیادی برای سرمایه گذاری در این کشور مورد نیاز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در اسپانیا می‌توانید مقاله اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری را بخوانید.

شرایط اخذ ویزای طلایی اسپانیا

نوع سرمایه گذاری مورد تایید

مدت زمان پروسه دریافت ویزای طلایی

خرید ملک، اوراق قرضه دولتی، سهام و سپرده بانکی

4 ماه

ویژگی های ویزای طلایی اسپانیا

 • برای کسانی که به زبان اسپانیایی صحبت می کنند پروسه شهروندی 3 سال زودتر انجام می‌شود. (نیازی به اقامت دائم نیست)
 • پس از اخذ اقامت نیازی به زندگی در اسپانیا نیست (باید چندین روز در سال از اسپانیا بازدید کنید).
 • سفر آزادانه به کشورهای حوزه شنگن با مجوز اقامت (PERMISO DE RESIDENCIA) صادر شده توسط اسپانیا
 • امکان اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشورهای شینگن

وضعیت اقامت موقت و دائم با ویزای طلایی اسپانیا

وضعیت های اقامتی

قابل اخذ

اقامت موقت اولیه

مدت تمدید اقامت موقت در سال های بعد

مدت زمان اخذ

اقامت دائم

مدت زمان اخذ

شهروندی

اجازه کار

اقامت دائم و پاسپورت

یکساله

دوساله

پس از 5 سال زندگی

زندگی بدون وقفه در اسپانیا

پس از 10 سال زندگی بدون وقفه در اسپانیا

ندارد

 

میزان سرمایه برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا

خرید ملک

کسب و کار

یا تاسیس شرکت

اوراق قرضه دولتی

یا سهام

سپرده بانکی

500000 یورو

-

2000000 یورو

1000000 یورو

 

ویزای طلایی یونان ( آسان ترین برنامه ویزای طلایی اروپا )

یونان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، عضو پیمان شنگن و عضو حوزه یورو است. این کشور به دلیل بحران های اقتصادی اخیر خود، نیاز زیادی به سرمایه گذاری های خارجی دارد، به همین دلیل دولت یونان سعی کرده است تا با ارائه برنامه های متنوع سرمایه گذاری و تسهیل فرآیند اعطای ویزای طلایی، مهاجران را برای سرمایه گذاری در این کشور تشویق کند. بنابراین سرمایه گذاری در یونان و اخذ ویزای طلایی یونان را می‌توان یکی از راه های ارزنده و موثر برای دریافت اقامت و حق شهروندی اروپا به حساب آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در یونان می‌توانید مقاله اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری را بخوانید.

شرایط اخذ ویزای طلایی یونان

نوع سرمایه گذاری مورد تایید

مدت زمان پروسه دریافت ویزای طلایی

خرید ملک، تاسیس شرکت ، اوراق قرضه ، سهام و سپرده بانکی

2 الی 3 ماه

ویژگی های ویزای طلایی یونان

 • اخذ ویزای طلایی فقط با 250 هزار یورو سرمایه گذاری (برنامه اقامتی یونان)
 • از ابتدای سرمایه گذاری در یونان به شما اقامت دائم 5 ساله اعطا می‌شود.
 • سفر آزادانه به 26 کشور شینگن با مجوز اقامت صادر شده توسط یونان
 • عدم نیاز به حضور فیزیکی در یونان
 • دارای ارزان ترین، بهترین و پربازدیدترین برنامه سرمایه گذاری ملک در اروپا
 • بدون نیاز به مدرک زبان، مدرک تحصیلی و تجربۀ مدیریتی

وضعیت اقامت موقت و دائم با ویزای طلایی یونان

وضعیت های اقامتی

قابل اخذ

مدت زمان اخذ

اقامت دائم

مدت زمان اخذ

شهروندی

اجازه کار

اقامت دائم و پاسپورت

از ابتدا، اقامت پنج ساله دائم خواهید داشت.

پس از 7 سال زندگی بدون وقفه در یونان

ندارد

 

میزان سرمایه برای اخذ ویزای طلایی یونان

خرید ملک

کسب و کار

یا تاسیس شرکت

اوراق قرضه دولتی

یا سهام

سپرده بانکی

400000 یورو

400000 یورو

400000 یورو

250000 یورو

 

ویزای طلایی لتونی ( ارزانترین ویزای طلایی اروپا )

لتونی یکی از کشورهای کوچک اروپاست که در شمال این قاره و در غرب کشور روسیه واقع شده است. این کشور با وجود کوچکی، عضو اتحادیه اروپا، عضو حوزه شنگن و همچنین عضو حوزه یورو است و از این لحاظ تفاوت چندانی با کشورهای بزرگ اروپایی همچون آلمان یا فرانسه ندارد. نکته با اهمیت در مورد لتونی این است که این کشور ارزان‌ترین و ساده ترین ویزای طلایی اروپا را ارائه می‌کند و شما می‌توانید با سرمایه گذاری اندکی به شیوه فعال یا غیر فعال، اقامت دائم لتونی و پاسپورت لتونی را به دست آورید.

علاوه بر این لتونی کشور بسیار زیبایی است که دارای آب و هوای بسیار ایده آل است. در این کشور 3000 دریاچه و 12000 رودخانه وجود دارد و تقریبا نیمی از مساحت آن به وسیله جنگل پوشیده شده است. بسیاری از مدارس و دانشگاه های معتبر انگلیسی زبان در این کشور شعبه دارند و کیفیت آموزش در کشور بسیار بالاست. هزینه زندگی در لتونی نیز نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارزان و به صرفه است.

به همین دلیل با توجه به شرایط گفته شده، ویزای طلایی لتونی ارزنده ترین ویزای طلایی اروپاست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در لتونی می‌توانید مقاله  اخذ اقامت لتونی از طریق سرمایه گذاری را بخوانید.

شرایط اخذ ویزای طلایی لتونی

نوع سرمایه گذاری مورد تایید

مدت زمان پروسه دریافت ویزای طلایی

خرید ملک، تاسیس شرکت ، اوراق قرضه ، سهام و سپرده بانکی

3 ماه

ویژگی های ویزای طلایی لتونی

 • ارزانترین برنامه سرمایه گذاری در اروپا
 • اعطای اقامت 5 ساله اولیه و تمدیدهای 5 ساله
 • با ویزای طلایی لتونی امکان اشتغال به کار وجود دارد.
 • طرح اقامت با سرمایه گذاری در اروپا
 • برای اخذ ویزای طلایی نیازی به اقامت در لتونی نیست
 • مجوز اقامت لتونی (Uzturesanas) اجازه جابجایی و سفر در 26 کشور شینگن را می‌دهد.

وضعیت اقامت موقت و دائم با ویزای طلایی لتونی

وضعیت های اقامتی

قابل اخذ

اقامت موقت اولیه

مدت تمدید اقامت موقت در سال های بعد

مدت زمان اخذ

اقامت دائم

مدت زمان اخذ

شهروندی

اجازه کار

اقامت دائم و پاسپورت

5 ساله

5 ساله

پس از 5 سال زندگی

زندگی بدون وقفه در لتونی

پس از 10 سال زندگی بدون وقفه در لتونی

دارد

میزان سرمایه برای اخذ ویزای طلایی لتونی

خرید ملک

کسب و کار

یا تاسیس شرکت

اوراق قرضه دولتی

یا سهام

سپرده بانکی

250000 یورو

50000 یورو

250000 یورو

280000 یورو

 

ویزای طلایی مالت

جمهوری مالت کشور بسیاری کوچکی در جنوب اروپا و مرکز دریای مدیترانه است. این کشور از مجمع الجزایر کوچک تشکیل شده است و پایتخت آن والتا است. نکته جالب در مورد مالت این است که علی رغم مساحت بسیار کوچکش، عضو اتحادیه اروپا، عضو پیمان شنگن و عضو منطقه یورو است و در این موارد تقریبا همانند کشورهای بزرگی مانند فرانسه و آلمان است.

مالت یکی از بهترین گزینه ها برای دریافت اخذ اقامت دائم در اروپاست، چرا که با یک سرمایه حداقلی از همان روز اول به سرمایه گذاران اقامت دائم اعطا می‌کند و این اقامت دائم نیاز به تمدید ندارد. تنها نکته منفی مالت این است که به سرمایه گذاران حق شهروند و پاسپورت اعطا نمی‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در مالت می‌توانید مقاله اخذ اقامت مالت از طریق سرمایه گذاری را بخوانید.

شرایط اخذ ویزای طلایی مالت

نوع سرمایه گذاری مورد تایید

مدت زمان پروسه دریافت ویزای طلایی

خرید ملک، خرید اوراق قرضه دولتی

6 الی 9 ماه

ویژگی های ویزای طلایی مالت

 • با دریافت ویزای طلایی مالت از همان ابتدا به شما اقامت دائم بدون نیاز به تمدید اعطا می‌شود.
 • با دریافت ویزای طلایی مالت اجازه اشتغال به کار در این کشور را خواهید داشت.
 • نیازی به حضور فیزیکی در مالت نیست.
 • بدون نیاز به دانش زبان و سابقه کار
 • امکان اخذ شهروندی توسط این برنامه وجود ندارد.
 • سفر آزادانه بدون نیاز به ویزا در 26 کشور اروپایی (مانند سوئیس، آلمان، فرانسه، سوئد و...)

وضعیت اقامت موقت و دائم با ویزای طلایی مالت

وضعیت های اقامتی

قابل اخذ

مدت زمان اخذ

اقامت دائم

مدت زمان اخذ

شهروندی

اجازه کار

اقامت دائم

از ابتدای ورود به شما اقامت دائم بدون نیاز به تمدید اعطا می‌شود.

اعطای شهروندی ندارد.

دارد

 

میزان سرمایه برای اخذ ویزای طلایی مالت

خرید ملک

( در مالتا)

خرید ملک

( مناطق جنوبی )

کسب و کار

یا تاسیس شرکت

اوراق قرضه دولتی

یا سهام

سپرده بانکی

350000 یورو

300000 یورو

-

250000 یورو

-

 

ویزای طلایی قبرس

کشور قبرس جزیره ای بسیار زیبا در جنوب کشور ترکیه و در آب های مدیترانه است. این کشور کوچک عضو اتحادیه اروپا، عضو پیمان شنگن و عضو منطقه یورو است. یکی از ویژگی های خوب ویزای طلایی قبرس این است که در مدت کمی بعد از ورود سرمایه گذار برای او اقامت دائم صادر می‌شود. سرمایه گذاری خارجی در قبرس فقط در حوزه خرید ملک قابل انجام است.  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در قبرس می‌توانید مقاله اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری را بخوانید.  

شرایط اخذ ویزای طلایی قبرس

نوع سرمایه گذاری مورد تایید

مدت زمان اقامت در قبرس

مدت زمان پروسه دریافت ویزای طلایی

خرید ملک

حداقل یکبار در سال

3 ماه

ویژگی های ویزای طلایی قبرس

 • 300 هزار یورو برنامه اقامتی قبرس
 • اجازه اقامت دائم در قبرس از همان لحظه ورود به کشور
 • اقامت قبرس در اروپا برای خانواده، همسر و فرزندان
 • بدون نیاز به مدرک زبان
 • مالیات پایین املاک، بدون مالیات بر ارث، بدون مالیات بر سود سرمایه
 • پردازش سریع برنامه در سه ماه
 • حداقل یک بار در سال باید به قبرس سفر کنید.

وضعیت اقامت موقت و دائم با ویزای طلایی قبرس

وضعیت های اقامتی

قابل اخذ

مدت زمان اخذ

اقامت دائم

مدت زمان اخذ

شهروندی

اجازه کار

اقامت دائم و پاسپورت

از ابتدای ورود به شما اقامت دائم بدون نیاز به تمدید اعطا می‌شود.

پس از 7 سال زندگی بدون وقفه در قبرس

ندارد

 

میزان سرمایه برای اخذ ویزای طلایی قبرس

خرید ملک

کسب و کار

یا تاسیس شرکت

اوراق قرضه دولتی

یا سهام

سپرده بانکی

300000 یورو

-

-

-

 

ویزای طلایی فرانسه

کشورهای بزرگ اروپایی همچون فرانسه و آلمان تمایل زیادی به جذب سرمایه های غیرفعال همچون خرید ملک و خرید اوراق قرضه دولتی ندارند. بنابراین نوع سرمایه گذاری مورد قبول در این کشورها، سرمایه گذاری فعال و ایجاد شرکت های نوآوری است که شغل ایجاد می‌کنند. بنابراین برای اخذ ویزای طلایی فرانسه نیاز به ایجاد شرکتی دارید که بتواند شغل ایجاد کند و همانند قبرس یا اسپانیا نمی‌توانید صرفا با یک سرمایه گذاری غیرفعال ویزای طلایی فرانسه را اخذ کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در فرانسه می‌توانید مقاله اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری را بخوانید.

شرایط اخذ ویزای طلایی فرانسه

نوع سرمایه گذاری مورد تایید

مدت زمان پروسه دریافت ویزای طلایی

تاسیس شرکت و ایجاد شغل

2 ماه

ویژگی های ویزای طلایی فرانسه

 • 300 هزار یورو (سرمایه گذاری کسب و کار)
 • شهروندی فرانسه بعد از 10 سال از زندگی
 • بدون نیاز به زندگی در فرانسه
 • بدون نیاز به مدرک زبان، بدون مصاحبه و بدون نیاز به مدرک تحصیلی
 • سفر ازادانه در حوزۀ شینگن با کارت de sejour

وضعیت اقامت موقت و دائم با ویزای طلایی فرانسه

وضعیت های اقامتی

قابل اخذ

مدت زمان اخذ

شهروندی

اجازه کار

اقامت دائم و پاسپورت

پس از 10 سال زندگی بدون وقفه در فرانسه

ندارد

 

میزان سرمایه برای اخذ ویزای طلایی فرانسه

خرید ملک

کسب و کار

یا تاسیس شرکت

اوراق قرضه دولتی

یا سهام

سپرده بانکی

-

300000 یورو

-

-

 

ویزای طلایی آلمان

سیاست دولت آلمان نیز مانند فرانسه، به دنبال جذب سرمایه های فعال است. بنابراین اخذ ویزای طلایی آلمان صرفا با تاسیس شرکت در این کشور امکانپذیر خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در آلمان می‌توانید مقاله اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری را بخوانید.

شرایط اخذ ویزای طلایی آلمان

نوع سرمایه گذاری مورد تایید

مدت زمان پروسه دریافت ویزای طلایی

تاسیس شرکت و ایجاد شغل

1 ماه

ویژگی های ویزای طلایی آلمان

 • بدون نیاز به حداقل اقامت
 • سفر آزادانه در منطقه شینگن
 • پاسپورت آلمان در رتبه بندی جهان یکی از بهترین پاسپورت های دنیاست.
 • بهترین مقصد سرمایه گذاری در اروپا

وضعیت اقامت موقت و دائم با ویزای طلایی آلمان

وضعیت های اقامتی

قابل اخذ

مدت زمان اخذ

اقامت دائم

مدت زمان اخذ

شهروندی

اجازه کار

اقامت دائم و پاسپورت

پس از 3 سال زندگی بدون وقفه در آلمان

پس از 8 سال زندگی بدون وقفه در آلمان

ندارد

 

میزان سرمایه برای اخذ ویزای طلایی آلمان

خرید ملک

کسب و کار

یا تاسیس شرکت

اوراق قرضه دولتی

یا سهام

سپرده بانکی

-

360000 یورو

-

-

 

ویزای طلایی انگلستان

تا قبل از مارس 2019 با سرمایه گذاری 2 میلیون پوند در انگلیس، ویزایی به نام Tier 1  به سرمایه گذاران خارجی اعطا می‌شد. پس از مارس 2019 این نوع ویزا با ویزای استارت آپ یا ویزای کارآفرینی جایگزین شد. در این طرح یک فرد خارجی می‌تواند با راه اندازی کسب و کاری به ارزش 50000 پوند و ایجاد شغل، ویزای کارآفرینی دریافت نماید و سپس این ویزا را به اقامت دائم و در نهایت گرفتن حق شهروندی انگلیس تبدیل کند. توجه کنید که انگلیس عضو حوزه یورو و پیمان شنگن نیست و اخیرا از اتحادیه اروپا نیز خارج شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در انگلستان می‌توانید مقاله  اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری را بخوانید.  

شرایط اخذ ویزای طلایی انگلیس

نوع سرمایه گذاری مورد تایید

مدت زمان اقامت در انگلیس

مدت زمان پروسه دریافت ویزای طلایی

تاسیس شرکت و ایجاد شغل

9 ماه در سال

2 ماه

ویژگی های ویزای طلایی انگلیس

 • اقامت با سرمایه گذاری در انگلستان
 • برنامه جذاب برگزیت (برونرفت انگلستان از اتحادیه اروپا) بخاطر ارزش پوند ارزان‌تر

وضعیت اقامت موقت و دائم با ویزای طلایی انگلستان

وضعیت های اقامتی

قابل اخذ

اقامت موقت اولیه

مدت تمدید اقامت موقت در سال های بعد

مدت زمان اخذ

اقامت دائم

مدت زمان اخذ

شهروندی

اقامت دائم و پاسپورت

3 سال و 4 ماه

2 ساله

پس از 5 سال زندگی

زندگی بدون وقفه در انگلیس

پس از 6 سال زندگی بدون وقفه در انگلیس

 

میزان سرمایه برای اخذ ویزای طلایی انگلستان

خرید ملک

کسب و کار

یا تاسیس شرکت

اوراق قرضه دولتی

یا سهام

سپرده بانکی

-

50000 پوند

-

-

 

ویزای طلایی سوئیس

(غیر اتحادیه اروپا - عضو شنگن)

اخذ ویزای طلایی کشور سوئیس از دو راه کلی امکانپذیر است. اولین راه پرداخت مالیات سالانه است که این مالیات می‌تواند با توجه به محل زندگی شما در سوئیس متفاوت باشد. روش دیگر برای اخذ ویزای طلایی سوییس تاسیس یک شرکت با سرمایه 1 میلیون فرانک سوییس است. توجه کنید که کشور سوییس عضو اتحادیه اروپا و حوزه یورو نیست، اما در پیمان شنگن عضویت دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در سوییس می‌توانید مقاله اخذ اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری را بخوانید.   

شرایط اخذ ویزای طلایی سوئیس

نوع سرمایه گذاری مورد تایید

مدت زمان پروسه دریافت ویزای طلایی

تاسیس شرکت یا پرداخت مالیات سالانه

3 ماه

ویژگی های ویزای طلایی سوئیس

 • سفر آزادانه به 26 کشور اتحادیه اروپا با اجازۀ سوئیس
 • اجازه خرید یک خانه یا ملک در سوئیس
 • بدون نیاز به حضور فیزیکی
 • اگر برنامه پرداخت مالیات سالانه را انتخاب نمایید، اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت.

وضعیت اقامت موقت و دائم با ویزای طلایی سوییس

وضعیت های اقامتی

قابل اخذ

مدت زمان اخذ

اقامت دائم

مدت زمان اخذ

شهروندی

اقامت دائم و پاسپورت

پس از 10 سال زندگی

زندگی بدون وقفه در سوئیس

پس از 12 سال زندگی بدون وقفه در سوئیس

 

میزان سرمایه برای اخذ ویزای طلایی سوییس

خرید ملک

کسب و کار

یا تاسیس شرکت

پرداخت مالیات سالانه

سپرده بانکی

-

1 میلیون فرانک سوییس

400 تا 600 هزار فرانک سوییس

-

 

ویزای طلایی ایتالیا

کشور ایتالیا بر خلاف سایر کشورهای بزرگ اروپایی از سرمایه گذاری های غیرفعال نیز استقبال می‌کند. در این کشور علاوه بر تاسیس شرکت، می‌توان با خرید اوراق قرضه دولتی و سرمایه گذاری در زیر ساخت عمومی نیز ویزای طلایی این کشور را دریافت کرد. میزان پولی که برای سرمایه گذاری غیرفعال در ایتالیا نیاز است، بسیار بالا و در حد میلیون یورو است. به همین دلیل شاید سرمایه گذاری فعال در این کشور نسبت به نوع غیرفعال آن به صرفه تر باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در ایتالیا می‌توانید مقاله اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری  را بخوانید.   

شرایط اخذ ویزای طلایی ایتالیا

نوع سرمایه گذاری مورد تایید

مدت زمان پروسه دریافت ویزای طلایی

تاسیس شرکت، خرید اوراق قرضه دولتی، سرمایه گذاری در زیرساخت عمومی

1 ماه

ویژگی های ویزای طلایی ایتالیا

 • اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری (قانون بودجه سال 2017، توسط پارلمان ایتالیا در تاریخ 7 دسامبر 2016 مورد بحث و تصویب قرار گرفت و از تاریخ 1 ژانویه 2017 تأیید شد)
 • سفر آزادانه به کشورهای شینگن با مجوز اقامت ایتالیا
 • شهروندی ایتالیا بعد از 10 سال زندگی در ایتالیا

وضعیت اقامت موقت و دائم با ویزای طلایی ایتالیا

وضعیت های اقامتی

قابل اخذ

مدت زمان اخذ

اقامت دائم

مدت زمان اخذ

شهروندی

اقامت دائم و پاسپورت

پس از 5 سال زندگی بدون وقفه در ایتالیا

پس از 10 سال زندگی بدون وقفه در ایتالیا

 

میزان سرمایه برای اخذ ویزای طلایی ایتالیا

خرید ملک

کسب و کار

یا تاسیس شرکت

اوراق قرضه دولتی

یا سهام

سرمایه گذاری در زیرساخت عمومی

-

250000 تا 500000

یورو

2 میلیون یورو

1 میلیون یورو

 

ویزای طلایی بلژیک

بلژیک نیز مانند سایر کشورهای بزرگ اروپایی فقط از سرمایه گذاری فعال در حوزه تاسیس شرکت و ایجاد شغل استقبال می‌کند، بنابراین چنانچه به فکر دریافت ویزای طلایی بلژیک هستید، باید به دنبال ایجاد کسب و کار در این کشور باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در بلژیک می‌توانید مقاله اخذ اقامت بلژیک از طریق سرمایه گذاری را بخوانید.   

شرایط اخذ ویزای طلایی بلژیک

نوع سرمایه گذاری مورد تایید

مدت زمان پروسه دریافت ویزای طلایی

تاسیس شرکت و ایجاد شغل

3 الی 4 ماه

ویژگی های ویزای طلایی بلژیک

 • اقامت بلژیک  با سرمایه گذاری در کشورهای شینگن
 • محبوب‌ترین برنامه مهاجرت تجاری در اروپا
 • بدون نیاز به زندگی در بلژیک پس از دریافت اقامت
 • سفر آزادانه در کشورهای شینگن با اجازۀ اقامت (VERBLIJFSTITEL) صادر شده توسط بلژیک
 • فرآیند درخواست آسان، بدون نیاز به مدرک زبان یا تجربه مدیریتی

وضعیت اقامت موقت و دائم با ویزای طلایی بلژیک

وضعیت های اقامتی

قابل اخذ

مدت زمان اخذ

اقامت دائم

مدت زمان اخذ

شهروندی

اقامت دائم و پاسپورت

پس از 5 سال زندگی بدون وقفه در بلژیک

پس از 5 سال اقامت دائم در بلژیک

 

میزان سرمایه برای اخذ ویزای طلایی بلژیک

خرید ملک

کسب و کار

یا تاسیس شرکت

اوراق قرضه دولتی

یا سهام

سپرده بانکی

-

350000 تا 500000

یورو

-

-

 

ویزای طلایی ایرلند

ایرلند کشوری جزیره ای در نزدیکی انگلستان است که هم عضو اتحادیه اروپا و هم عضو منطقه یورو است. سرمایه گذاری در ایرلند به نسبت سایر کشورهای اروپایی گران است و به پولی در حد میلیون یورو نیاز دارد. این کشور جز پیمان شنگن نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در ایرلند می‌توانید مقاله  اخذ اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری را بخوانید.

 

شرایط اخذ ویزای طلایی ایرلند

نوع سرمایه گذاری مورد تایید

مدت زمان پروسه دریافت ویزای طلایی

سرمایه گذاری در شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری

2 ماه

ویژگی های ویزای طلایی ایرلند

 • اقامت با سرمایه گذاری در کشورهای عضو شینگن
 • بدون نیاز به زندگی در ایرلند
 • برنامه محبوب برای شهروندان بریتانیایی که بعد از بریگزیت دنبال پاسپورت ایرلندی هستند

وضعیت اقامت موقت و دائم با ویزای طلایی ایرلند

وضعیت های اقامتی

قابل اخذ

مدت زمان اخذ

شهروندی

اقامت دائم و پاسپورت

پس از 5 سال زندگی بدون وقفه در ایرلند

 

میزان سرمایه برای اخذ ویزای طلایی ایرلند

خرید ملک

کسب و کار

یا تاسیس شرکت

سرمایه گذاری در صندوق ها

سپرده بانکی

-

-

1 میلیون یورو

-

 

ویزای طلایی هلند

اخذ ویزای طلایی هلند نسبت به تمام کشورهای اروپایی گران‌تر تمام می‌شود و سرمایه ‌ای به میزان یک میلیون و 250 هزار یورو نیاز دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در هلند می‌توانید مقاله    اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری را بخوانید.

شرایط اخذ ویزای طلایی هلند

نوع سرمایه گذاری مورد تایید

مدت زمان پروسه دریافت ویزای طلایی

تاسیس شرکت و ایجاد شغل

3 ماه

ویژگی های ویزای طلایی هلند

 • هلند یکی از معتبرترین پاسپورت های جهان را داراست.
 • بدون نیاز به حضور همیشگی در هلند (4 ماه در سال باید به هلند سفر کنید)
 • سفر آزادانه در ناحیه شینگن با کارت اقامت هلندی  (VERBLIJFSKAART)

وضعیت اقامت موقت و دائم با ویزای طلایی هلند

وضعیت های اقامتی

قابل اخذ

مدت زمان اخذ

اقامت دائم

مدت زمان اخذ

شهروندی

اقامت دائم و پاسپورت

پس از 5 سال زندگی بدون وقفه در هلند

پس از 5 سال زندگی در هلند

(بدون نیاز به اقامت دائم)

 

میزان سرمایه برای اخذ ویزای طلایی هلند

خرید ملک

کسب و کار

یا تاسیس شرکت

اوراق قرضه دولتی

یا سهام

سپرده بانکی

-

1 میلیون و 250 هزار

یورو

-

-

 

ویزای طلایی بلغارستان

بلغارستان عضو اتحادیه اروپا است. این کشور همسایه غربی کشور ترکیه محسوب می‌شود و با ترکیه مرز زمینی نیز دارد. برای دریافت اقامت دائم این کشور حتما باید اوراق قرضه دولتی بخرید یا در این کشور شرکت تاسیس کنید. خرید ملک در این کشور فقط منجر به اخذ موقت در این کشور خواهد شد. چنانچه بخواهید حق شهروندی بلغارستان را با سرعت بیشتری دریافت کنید، می‌توانید با سرمایه گذاری پولی در حدود یک میلیون یورو این موضوع را در عرض یک یا دوسال به نتیجه برسانید. در غیر اینصورت برای اخذ پاسپورت بلغارستان به 5 سال اقامت دائم در این کشور نیاز خواهید داشت. کشور بلغارستان عضو پیمان شنگن نیست و چون عضو حوزه یورو نیز نمی‌باشد، واحد پولی مستقل خود (لو) را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در بلغارستان می‌توانید مقاله اخذ اقامت بلغارستان از طریق سرمایه گذاری را بخوانید.

شرایط اخذ ویزای طلایی بلغارستان

نوع سرمایه گذاری مورد تایید

مدت زمان پروسه دریافت ویزای طلایی

سرمایه گذاری در شرکت و اوراق قرضه دولتی

2 ماه

ویژگی های ویزای طلایی بلغارستان

 • اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان
 • امکان تردد در حوزۀ شینگن وجود ندارد و این کشور عضو حوزه یورو نیست (واحد پول لو است)
 • با سرمایه گذاری‌ در املاک فقط می‌توانید اقامت موقت اخذ کنید.
 • با سرمایه گذاری 512000 یورو، امکان دریافت اقامت دائم تضمینی و فوری وجود دارد.  
 • با سرمایه گذاری 1 میلیون یورو، امکان دریافت شهروندی در عرض 1 تا 2 سال وجود دارد.
 • شهروندی پس از 5 سال (نیاز به اقامت دائم دارد)
 • بدون نیاز به حضور در بلغارستان برای زندگی
 •  وضعیت اقامت موقت و دائم با ویزای طلایی بلغارستان

وضعیت های اقامتی

قابل اخذ

مدت زمان اخذ

اقامت دائم

مدت زمان اخذ

شهروندی

اقامت دائم و پاسپورت

بلافاصله پس از ورود به کشور

پس از 5 سال اقامت دائم در بلغارستان

 

میزان سرمایه برای اخذ ویزای طلایی بلغارستان

خرید ملک

کسب و کار

یا تاسیس شرکت

اوراق قرضه دولتی

یا سهام

سپرده بانکی

-

512 هزار تا 1 میلیون یورو

512 هزار تا 1 میلیون یورو

512 هزار تا 1 میلیون یورو

 

ویزای طلایی موناکو

پادشاهی موناکو (معروف به مونته کارلو) دومین کشور کوچک در جهان است که در منطقه ریوریا فرانسه و در سواحل دریای لیگوریا قرار گرفته است. این کشور بهشت کسب و کارهایی و شرکت هایی است که به دنبال عدم پرداخت مالیات هستند. در این کشور هیچگونه مالیات بر درآمد، مالیات بر ثروت، مالیات محلی و مالیات بر سود سرمایه وجود ندارد و مالیات بر ارث نیز بسیار اندک است. در سال 2014 حدود سی درصد از جمعبت این کشور را میلیونرها تشکیل می‌دادند. موناکو کشوری است که در اتحادیه اروپا قرار ندارد و عضو پیمان شنگن نیز نیست؛ اما واحد پولی آن یورو است.

به دلایل گفته شده در بالا اخذ ویزای طلایی موناکو به سرمایه زیادی نیاز دارد و شما باید پولی در حد پانصد هزار تا ده میلیون یورو در این کشور سرمایه گذاری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در موناکو می‌توانید مقاله  اخذ اقامت موناکو از طریق سرمایه گذاری را بخوانید.

شرایط اخذ ویزای طلایی موناکو

نوع سرمایه گذاری مورد تایید

مدت زمان پروسه دریافت ویزای طلایی

خرید ملک، تاسیس شرکت، خرید اوراق قرضه

1 ماه

ویژگی های ویزای طلایی موناکو

 • اقامت در ثروتمندترین و دومین کشور کوچک جهان
 • موناکو کشوری بدون مالیات است.
 • امکان زندگی در فرانسه یا موناکو
 • سرمایه گذاری‌های واجد شرایط (سپردۀ بانکی، خرید ملک)
 • سفر آزادانه به 26 کشور شینگن
 • بدون نیاز به حضور فیزیکی
 • تابعیت دوگانه در این کشور دارای محدودیت است.
 • برای تمام شهروندان اتحادیه اروپا و غیر از آن امکان‌پذیر است.

وضعیت اقامت موقت و دائم با ویزای طلایی موناکو

وضعیت های اقامتی

قابل اخذ

مدت زمان اخذ

اقامت دائم

مدت زمان اخذ

شهروندی

اقامت دائم و پاسپورت

پس از 5 سال زندگی بدون وقفه در موناکو

پس از 10 سال زندگی بدون وقفه در موناکو

 

میزان سرمایه برای اخذ ویزای طلایی موناکو

خرید ملک

کسب و کار

یا تاسیس شرکت

اوراق قرضه دولتی

یا سهام

سپرده بانکی

1 میلیون یورو

500000 یورو

1 میلیون یورو

-

 

ویزای طلایی آندورا

آندورا ششمین کشور کوچک جهان است که میان کشور فرانسه و اسپانیا قرار گرفته است. این کشور از استانداردهای خوب زندگی ، همسایگی با اسپانیا و فرانسه ، هزینه های کم و مالیات برخوردار است. آندورا عضو اتحادیه اروپا نیست، ولی واحد پولی آن یورو است. همچنین این کشور عضو پیمان شنگن نیز نیست، ولی با داشتن پاسپورت قوی این کشور، می‌توان بدون ویزا به آسانی به اکثر کشورهای جهان مسافرت کرد. آندورا بر خلاف کوچکی آن کشوری پیشگام در زمینه تکنولوژی است و  صد در صد ارتباطات آن از طریق فیبرنوری صورت می‌گیرد.

نکته ای که باید نسبت به آن آگاه باشید، اخذ پاسپورت این کشور حدود 20 سال به طول می‌انجامد و در این کشور داشتن تابعیت دوگانه ممنوع است. بنابراین با توجه به هزینه زیاد اخذ ویزای طلایی آندورا ، قبل از تصمیم گیری در مورد این موضوع ارزندگی آن را بررسی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در آندورا می‌توانید مقاله اخذ اقامت آندورا از طریق سرمایه گذاری را بخوانید.

شرایط اخذ ویزای طلایی آندورا

نوع سرمایه گذاری مورد تایید

مدت زمان پروسه دریافت ویزای طلایی

خرید ملک، سرمایه گذاری در شرکت و اوراق قرضه دولتی

2 ماه

ویژگی های ویزای طلایی آندورا

 • پاسپورت آندورا یکی از بهترین پاسپورت های جهان است و برای سفر به اتحادیه اروپا، انگلستان و کل آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی نیازی به ویزا نیست.
 • جز کشورهای حوزه شینگن نیست.
 • داشتن دو تابعیت در این کشور مجاز نیست.

وضعیت اقامت موقت و دائم با ویزای طلایی آندورا

وضعیت های اقامتی

قابل اخذ

مدت زمان اخذ

اقامت دائم

مدت زمان اخذ

شهروندی

اقامت دائم و پاسپورت

پس از 10 سال زندگی بدون وقفه در آندورا

پس از 17 الی 20 سال زندگی بدون وقفه در آندورا

 

میزان سرمایه برای اخذ ویزای طلایی آندورا

خرید ملک

کسب و کار

یا تاسیس شرکت

اوراق قرضه دولتی

یا سهام

سپرده بانکی

400000 یورو

400000 یورو

50000 یورو

50000 یورو

 

ویزای طلایی مونته نگرو (دارای سریع ترین پروسه اخذ شهروندی )

مونته نگرو یک کشور بسیار زیبا در اروپای شرقی و هم مرز با کشورهای کرواسی و صربستان است که در سواحل دریای آدریاتیک واقع شده است. این کشور دارای دریاچه ها، کوه های زیبا ، دره ها و سواحل زیبایی است، به همین دلیل صنعت توریسم در این کشور توسعه زیادی یافته است. گردشگری، ساخت و ساز و خرید ملک گزینه های بسیاری خوبی برای سرمایه گذاری در مونته نگرو هستند.

وجود منطقه آزاد تجاری در این کشور و معاف بودن کسب و کارها از مالیات های گوناگون یکی از ویژگی های خوب سرمایه گذاری در این کشور است. واحد پولی مونته نگرو یورو است، همچنین این کشور عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن نیست، اما قصد دارد تا سال 2025 در هر دوی آن‌ها عضو شود. از جمله ویژگی های بسیار خوب اخذ ویزای طلایی مونته نگرو این است که می‌توان حق شهروندی این کشور را در مدت زمان بسیار اندکی در حدود سه ماه دریافت کرد، که نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارای سریع ترین پروسه اعطای پاسپورت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در مونته نگرو می‌توانید مقاله اخذ اقامت مونته نگرو از طریق سرمایه گذاری را بخوانید.

شرایط اخذ ویزای طلایی مونته نگرو

نوع سرمایه گذاری مورد تایید

مدت زمان پروسه دریافت ویزای طلایی

اهدای پول به دولت و همزمان خرید ملک

3 ماه

ویژگی های ویزای طلایی مونته نگرو

 • دارای سریع ترین پروسه اخذ شهروندی با سرمایه گذاری سریع که فقط سه ماه به طول می‌انجامد. (ماده 8 قانون شهروندی مونته نگرو)
 • بدون نیاز به حضور فیزیکی و بدون نیاز به مدرک زبان
 • پاسپورت مونته نگرو امکان سفر بدون ویزا به 105 کشور جهان از جمله بریتانیا، روسیه، تمام اروپا را می‌دهد.
 • تابعیت دوگانه تحت شرایط خاصی مجاز است.

وضعیت اقامت موقت و دائم با ویزای طلایی مونته نگرو

وضعیت های اقامتی

قابل اخذ

مدت زمان اخذ

اقامت دائم

مدت زمان اخذ

شهروندی

اقامت دائم و پاسپورت

سه هفته

سه ماه

 

میزان سرمایه برای اخذ ویزای طلایی مونته نگرو

خرید ملک در منطقه شمالی

خرید ملک در خط ساحلی

250 هزار یورو خرید ملک به علاوه اهدای 100 هزار یورو به دولت

450 هزار یورو خرید ملک به علاوه اهدای 100 هزار یورو به دولت

 

سرمایه گذاری های مورد قبول برای ویزای طلایی اروپا

در جدول زیر تمام سرمایه گذاری های مورد قبول برای دریافت ویزای طلایی کشورهای مختلف اروپایی آورده شده است. اطلاعاتی که در این جدول مشاهده می‌کنید، خلاصه ای از تمام اطلاعات ارائه شده در مقاله است و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر کشور، می‌توانید به بخش مربوط به آن در مقاله مراجعه کنید.

 

کشور / نوع سرمایه گذاری

ملک

کسب و کار

یا تاسیس شرکت

اوراق قرضه دولتی

یا سهام

سپرده بانکی

قبرس

300000 یورو

-

-

-

یونان

250000

یورو

400000

یورو

400000

یورو

400000

یورو

لتونی

250000

یورو

50000

یورو

250000

یورو

280000

یورو

مالت

300000تا 350000

یورو

-

250000

یورو

-

پرتغال

280 تا

500000 یورو

350000

یورو

-

1000000

یورو

اسپانیا

500000 یورو

-

2000000

یورو

1000000

یورو

انگستان

-

50000

پوند

-

-

ایرلند

-

-

1 میلیون یورو

-

ایتالیا

-

250000 تا 500000

یورو

2 میلیون یورو

-

آلمان

-

360000 یورو

-

-

هلند

-

-

یک میلیون و دویست و پنچاه هزار یورو

-

سوییس

-

150000 تا 1میلیون فرانک

-

-

بلغارستان

-

512 هزار تا 1 میلیون یورو

512 هزار تا 1 میلیون یورو

180 هزار یورو

بلژیک

-

350000 تا 500000 یورو

-

-

موناکو

1 میلیون یورو

500000 یورو

1 میلیون یورو

-

آندورا

400000 یورو

400000 یورو

50000 یورو

50000 یورو

مونته نگرو

350000 تا 550000 یورو

-

-

-

 

سخن پایانی

 در این نوشته سعی شد تمام روش های سرمایه گذاری در کشورهای مختلف اروپایی و نحوه دریافت ویزای طلایی از هر کدام به صورت کامل و جزیی شرح داده شود. همانطور که در متن مقاله نیز به آن اشاره کردیم، اخذ ویزای طلایی کشورهایی همچون لتونی، پرتغال و یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی آسان‌تر و ارزنده‌تر است؛ ولی انتخاب کشور اروپایی مناسب برای دریافت ویزای طلایی و در نهایت اخذ اقامت اروپا، بستگی زیادی به نوع استراتژی شخصی شما در سرمایه گذاری دارد و به شما توصیه می‌کنیم قبل از هرگونه تصمیم به سرمایه گذاری در کشورهای خارجی، حتما با مشاوران مهاجرتی معتبر مشورت کنید. گاهی قوانین کوچکی وجود دارد که در صورت اطلاع نداشتن از آن‌ها، امکان از دست رفتن سرمایه شما وجود خواهد داشت. در صورتی که سرمایه کافی برای استفاده از ویزای طلایی اروپا را ندارید، می‌توانید با مطالعه مقاله 14 روش اخذ اقامت اروپا  ، از سایر روش های مهاجرت به اروپا آگاهی پیدا کنید.

موسسه حامی مهاجر متخصص اخذ اقامت اروپا به وسیله ویزای طلایی است. در صورت تمایل به سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و اخذ ویزای طلایی اروپا ، می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس حاصل کنید و  از خدمات موسسه حامی مهاجر در این زمینه استفاده کنید.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0