20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بررسی جامع شرایط زندگی برنده لاتاری در آمریکا (از نحوه ورود به آمریکا تا کارهای اولیه مهاجرت)

برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا جز خوش شانس‌ترین مردم جهان هستند که از بین حدود 12 میلیون نفر شرکت‌کننده، انتخاب می‌شوند. اطلاعات بیشتر برندگان این شانس طلایی فقط محدود به چگونگی ثبت نام لاتاری آمریکاست و اکثر آنان درباره شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری اطلاعات چندانی ندارند. ما در مقاله های قبلی خود درباره مراحل اداری بعد از برنده شدن در لاتاری ، چگونگی مصاحبه برندگان لاتاری در سفارت آمریکا و نحوه اخذ ویزای برندگان لاتاری صحبت کردیم که در ادامه نیز به آنها اشاره خواهیم کرد. 

ما در این مقاله، شرایط زندگی برندگان لاتاری در آمریکا را توضیح خواهیم داد و تمام اطلاعات ارائه شده در این مقاله از تجربیات برندگان لاتاری گردآوری شده است؛ بنابراین امکان دارد برخی از مراحل با توجه به شرایط شخصی شما متفاوت باشد. بنابراین حتما توصیه می‌کنیم که برای اجرای درست تمام مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری، از مشاوره های لاتاری موسسه مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور ثبت‌نام لاتاری و مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02191344330 تماس حاصل فرمایید.

شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری

در مقاله قبلی درباره مراحل اداری بعد از برنده شدن در لاتاری ، نحوه کارنت کیس شدن برندگان لاتاری، چگونگی مراجعه به سفارت آمریکا و مصاحبه برندگان لاتاری در سفارت آمریکا صحبت کردیم.می‌توانید این مطالب را در مقاله مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری به صورت کامل مطالعه کنید.

موضوعی که در این نوشته به آن خواهیم پرداخت، شرایط زندگی برندگان لاتاری در آمریکا بعد از دریافت ویزای لاتاری و چگونگی ورود و زندگی آن ها در کشور آمریکا است. بنابراین قصد داریم به صورت کامل زندگی بعد از لاتاری در آمریکا را از لحظه ورود برنده لاتاری به فرودگاه آمریکا تا زمان دریافت سوشیال (SSN) آمریکا ، اجاره خانه در آمریکا و در نهایت یافتن کار مناسب در آمریکا شرح دهیم. چنانچه شما یکی از برندگان خوش شانس لاتاری باشید، بعد از انجام مراحل اداری و دریافت ویزای لاتاری باید قدم به یک زندگی کاملا جدید در آمریکا بگذارید.

مسلما سازگاری با شرایط جدید و از نو شروع کردن زندگی در یک کشور جدید به زمان نیاز خواهد داشت، اما با مطالعه این مقاله و شرکت در مشاوره های لاتاری، می‌توانید این کار را سریع‌تر و با آگاهی و آرامش بیشتری انجام دهید و گرفتار برخی مسائل هزینه بر و استرس زا نگردید. آگاهی از نحوه انجام درست امور مهاجرتی در کشور آمریکا و اطلاع از تجربیات برندگان لاتاری به شما در سازگاری سریع تر با زندگی جدیدتان کمک زیادی خواهد کرد. پس توصیه می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

زندگی در آمریکا بعد از لاتاری

هنگامی که درخواست ویزای یک برنده لاتاری مورد تایید قرار بگیرد و به اصطلاح کارنت کیس نامبر لاتاری شود، از او درخواست می‌شود که به منظور چسباندن ویزا به پاسپورت به سفارت آمریکا مراجعه نماید. پس از چسباندن ویزای لاتاری آمریکا به پاسپورت برنده لاتاری، یک پاکت زرد مهر و موم شده نیز به او تحویل خواهد شد.

زندگی در آمریکا بعد از لاتاری

همانطور که روی این پاکت نوشته شده است، به هیچ وجه نباید این پاکت زرد را باز کرد و باید آن را به صورت مهر و موم شده تحویل افسر گذرنامه در فرودگاه آمریکا داد. رنگ پاکت این مدارک محرمانه همیشه زرد بوده است و به همین دلیل پاکت زرد برندگان لاتاری در فرودگاه های بین المللی آمریکا بسیار شناخته شده و مشهور است.

برای سفر به آمریکا می‌توان از پروازهای مستقیم دوحه قطر به آمریکا استفاده کرد که این سفر هوایی بسته ایالت مقصد شما در آمریکا حدود 15 الی  16 ساعت به طول خواهد انجامید. البته در صورتی که توانایی این سفر هوایی طولانی را ندارید، می‌توانید از روش های دیگری استفاده کنید که شامل چند پرواز به کشورهای گوناگون و در نهایت به آمریکا خواهد بود، اما امکان این وجود دارد که سفر شما با تاخیر و هزینه زیادتری به انجام برسد. برندگان لاتاری هنگام ورود به فرودگاه آمریکا باید مراحلی را پشت سر بگذارند که در ادامه آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

مراحل اداری برندگان لاتاری در فرودگاه آمریکا

زندگی در آمریکا بعد از لاتاری رویای تمامی شرکت‌کنندگان لاتاری است! پیش از آنکه پرواز شما در فرودگاه آمریکا به زمین بنشیند، مهمانداران برگه هایی آبی را میان مسافران توزیع کرده و از آنان درخواست می‌کنند که این برگه ها را تکمیل نمایند.

مراحل اداری برندگان لاتاری در فرودگاه آمریکا

این برگه های آبی فرم های گمرکی هستند و شما باید در آن‌ها مشخصات فردی، مقدار پول نقد همراه با خود (دلار و سایر ارزها) ، نوع مواد غذایی همراه با خود، ارزش لوازم گرانبهای خود و ... را تکمیل نمایید. عموما اظهاراتی که در این فرم می‌نویسید مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد، بنابراین این برگه آبی را صادقانه تکمیل نمایید.

مدارک مورد نیاز برندگان لاتاری در فرودگاه آمریکا

توصیه می‌کنیم که هنگام ورود به فرودگاه آمریکا، پاکت زرد برندگان لاتاری را از کیف خود خارج کرده و در دست بگیرید. همانطور که گفتیم این پاکت زرد بسیار شناخته شده است و اگر آن را به طور واضح در دست داشته باشید، می‌توانید از راهنمایی های مسئولین فرودگاه بهره مند شوید و در هنگام مراجعه به کیوسک کنترل مرزی، افسر به سرعت متوجه خواهد شد که شما برنده لاتاری هستید و ادامه کار شما راحت تر خواهد بود. مدارکی که یک برنده لاتاری باید در فرودگاه آمریکا در اختیار افسر مرزی قرار دهد، شامل موارد زیر است:

  • پاسپورتی که ویزای لاتاری به آن الصاق شده است
  • پاکت زرد رنگ برندگان لاتاری
  • برگه آبی رنگی که در هواپیما تکمیل شد

افسر مرزی پس از کنترل این موارد، شما را به بخش دیگری راهنمایی خواهد کرد تا روند اداری کار شما در فرودگاه شروع شود.

کنترل آدرس برنده لاتاری در آمریکا و صدور گرین کارت موقت

در بخش جدیدی که به آنجا راهنمایی می‌شوید، مدارک شما چک می‌شود و از شما تصویربرداری شده، انگشت نگاری می‌شوید و قرنیه چشم شما اسکن خواهد شد. سپس از شما سوال می‌کنند آدرس ثبت شده شما در آمریکا تغییر کرده است یا خیر. در صورتی که این آدرس تغییر کرده است، به شما فرمی می‌دهند که آدرس جدید زندگی در آمریکا با لاتاری خود را درون آن می‌نویسید.

کنترل آدرس برنده لاتاری در آمریکا

گفتنی است که در طی انجام مراحل ویزای لاتاری در سفارت از شما آدرسی درون کشور آمریکا درخواست می‌شود که پس از ورود شما به خاک آمریکا گرین کارت لاتاری به آن آدرس ارسال خواهد شد. در صورتی که آدرس شما از مرحله سفارت تا الان تغییر کرده است، حتما در فرودگاه فرم تغییر آدرس را تکمیل نمایید، چرا که در غیر اینصورت گرین کارت شما به آدرس قبلی ارسال خواهد شد. 

پس از تکمیل مراحل گفته شده، امکان دارد که کیف و وسایل شما مورد بازرسی قرار گیرد و امکان این نیز وجود دارد که این کار انجام نشود. در هر صورت صادقانه به تمام سوالات جواب دهید و سعی کنید که به منظور جلوگیری از هرگونه دردسر و طولانی شدن روند بازرسی، لوازم اضافی و پول بسیار زیاد با خود به همراه نبرید.

پس از اتمام این مراحل افسر مهاجرت مهری بر روی ویزای لاتاری شما خواهد زد، این مهر در حکم گرین کارت موقت برنده لاتاری است و تا یکسال نیز اعتبار دارد. می‌توانید از این مهر به عنوان گرین کارت موقت در آمریکا استفاده کنید و برخی از کارهای اداری خود را انجام دهید. 

لوازم مورد نیاز برندگان لاتاری در سفر به آمریکا

یکی از اولین دغدغه هایی که برندگان لاتاری بعد از ورود به آمریکا فکر می‌کنند با آن مواجه هستند، این موضوع است که چه لوازمی را با خود به آمریکا ببرند. توصیه ما این است که فقط لوازمی را ببرید که واقعا به آن ها احتیاج دارید و شاید خرید آن ها در آمریکا امکان‌پذیر نباشد.

لوازم مورد نیاز برندگان لاتاری در سفر به آمریکا

بعضی از افراد به اشتباه حجم زیاد از مواد غذایی و گیاهان دارویی را با خود به آمریکا می‌برند و تصور می‌کنند امکان خرید این مواد غذایی در آمریکا وجود ندارد. در صورتی که این تصور درست نیست و در فروشگاه های آمریکایی حجم زیادی از مواد غذایی مخصوص ایرانیان در تنوع های مختلف وجود دارد. 

احتیاجی به بردن لوازم خانه و آشپزخانه هم نیست، بنابراین فقط سعی کنید وسایل مفید را با خود به همراه ببرید و از بردن بیش از حد پول و لوازم قیمتی خودداری کنید، چرا که شامل مراحل گمرکی و ورود کالا به آمریکا خواهد شد.

به همراه داشتن چند دست لباس نو با توجه به آب و هوای ایالت مقصد و به همراه داشتن لوازم بهداشت شخصی بسیار توصیه می‌شود. همچنین سعی کنید قبل از سفر به آمریکا یک کفش نو و محکم تهیه کنید، چرا که قیمت کفش در آمریکا نسبت به ایران گران است! 

نحوه اجاره خانه در آمریکا برای برنده لاتاری

معمولا اولین کاری که برندگان لاتاری پس از خروج از فرودگاه انجام می‌دهند، استراحت در محل سکونت تعیین شده است. 16 ساعت سفر هوایی هر شخصی را به شدت خسته می‌کند، بنابراین توصیه ما این است که قبل از شروع سفر و ورود به آمریکا محل سکونت خود در آمریکا را رزرو کنید تا مهاجرت با لاتاری آسانی را تجربه کنید. 

نحوه اجاره خانه در آمریکا برای برنده لاتاری

شما می‌توانید مدتی مهمان خانه دوستان و آشنایان باشید یا آنکه پیش از سفر، با نرم افزارهایی همچون Airbnb خانه ای را برای اقامت موقت خود اجاره کنید. حتما برای این کار از دوستان و آشنایان خود در آمریکا کمک بگیرید و در صورتی که در این کشور کسی را نمی‌شناسید از خدمات موسسات مهاجرتی معتبر به این منظور استفاده کنید.

نحوه اخذ سوشیال یا SSN برندگان لاتاری

پس از استراحت چند روزه در محل اقامت خود و آشنا شدن با شهر محل سکونت، می‌توانید کارهای اداری مربوط به اقامت خود در آمریکا را آغاز کنید. اولین مرحله دریافت SSN (Social Security Number) یا شماره تامین اجتماعی است. SSN که اصطلاحا به آن سوشیال هم می‌گویند، چیزی مشابه کد ملی در ایران است. بدون داشتن SSN قادر به انجام هیچ کاری در آمریکا نخواهید بود.

نحوه اخذ SSN برندگان لاتاری

بنابراین لازم است که در اولین فرصت نسبت به دفاتر Social Security در شهر محل سکونت خود مراجعه کنید. البته در انجام این کار عجله نکنید، چرا که معمولا در اوایل ورود شما به آمریکا، اطلاعاتتان وارد سیستم نشده است و بهتر است این کار را سه الی چهار روز پس از ورود به آمریکا انجام دهید.

با مراجعه به دفاتر Social Security به راحتی می‌توانید کار خود را پیگیری کنید، در برخی مواقع اطلاعات شما در سیستم وجود دارد و به شما اطلاع داده می‌شود که فقط منتظر دریافت کارت سوشیال خود باشید، در برخی مواقع نیز با تکمیل چند فرم، اطلاعات لازم از شما دریافت می‌شود و مدت زمان انتظار برای دریافت کارت سوشیال به شما اعلام خواهد شد. با داشتن SSN از تمام مزیت های یک شهروند عادی آمریکایی بهره‌مند خواهید بود.

 روش اخذ گرین کارت برنده لاتاری

یکی از کارهای مهم دیگری که برنده لاتاری بعد از مهاجرت از طریق لاتاری باید انجام دهد، پرداخت هزینه صدور گرین کارت آمریکاست که حدود 220 دلار هزینه به دنبال دارد. برندگان لاتاری می‌توانند این هزینه را قبل از ورود به آمریکا یا بعد از آن انجام دهند.

 روش اخذ گرین کارت برنده لاتاری

همانطور که قبلا گفتیم، مهری که در فرودگاه بر روی ویزای شما زده می‌شود تا یکسال اعتبار دارد و تا هنگامی که گرین کارت اصلی شما صادر شود، در نقش گرین کارت موقت خواهد بود.

در صورتی که در لاتاری برنده نشده‌اید، نگران نباشید! شما هم می‌توانید با اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا به این کشور مهاجرت کرده و پس از فارغ‌التحصیلی، مشغول کار شده و اقامت دریافت کنید. 

برای پرداخت هزینه صدور گرین کارت باید از خدمات الکترونیکی بانکی استفاده کنید، بنابراین توصیه می‌کنیم که روشی را برای پرداخت الکترونیکی این هزینه در نظر بگیرید. حداکثر یک ماه پس از پرداخت این هزینه، گرین کارت به آدرس اعلام شده توسط شما پست خواهد شد.  

 مراحل افتتاح حساب بانکی برنده لاتاری در آمریکا

شرایط رفتن به آمریکا با لاتاری اینگونه است که بیشتر بانک‌های آمریکا تا زمانی که SSN نداشته باشید برای شما حساب بانکی افتتاح نمی‌کنند. البته برخی از بانک ها نیز وجود دارند که صرفا با ارائه گرین کارت موقت ( مهر روی ویزای لاتاری ) برای شما افتتاح حساب انجام می‌دهند؛ اما در هر صورت برای دریافت کردیت کارت نیاز به SSN یا همان سوشیال خواهید داشت.

مراحل افتتاح حساب بانکی برنده لاتاری در آمریکا

 شیوه گرفتن گواهینامه رانندگی برندگان لاتاری

 پس از دریافت SSN و افتتاح حساب بانکی، می‌توانید برای دریافت گواهینامه رانندگی اقدام نمایید. روند دریافت گواهینامه رانندگی در آمریکا همانند ایران در دو مرحله آیین نامه و آزمون شهری برگزار می‌شود. در صورتی که در آمریکا ماشین شخصی در اختیار داشته باشید، می‌توانید با ماشین خودتان در امتحان شهری شرکت کنید و به این شکل هزینه دریافت گواهینامه نیز کاهش می‌یابد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله‌ی خرید ماشین در آمریکا برای برندگان لاتاری را مطالعه کنید.

 شیوه گرفتن گواهینامه رانندگی برندگان لاتاری

خدمات دولت آمریکا به برندگان لاتاری

تنها چیزی که شما در لاتاری گرین کارت آمریکا برنده می‌شوید، حق گرفتن اقامت دائم آمریکا یا گرین کارت آمریکا است. با داشتن گرین کارت آمریکا می‌توانید همانند شهروندان آمریکایی در آمریکا کار کنید، تحصیل کنید، حساب بانکی باز کنید و برای همیشه در آمریکا زندگی کنید.

جز این امتیازها هیچ خدمت اضافه‌ای به برنده لاتاری ارائه نمی‌شود. برخی تصورهای غلط وجود دارد که با برنده شدن در لاتاری، دولت آمریکا به آن ها خانه یا ماشین اعطا می‌کند، ولی در واقعیت در شرایط مهاجرت با لاتاری چنین چیزی نیست.

خدمات حامی مهاجر به برندگان لاتاری

موسسه حامی مهاجر افتخار آن را دارد که در هر سال از شروع روند ثبت نام لاتاری تا ورود برندگان لاتاری به کشور آمریکا حامی مشتریان خود است. برندگان لاتاری می‌توانند با استفاده از مشاوره های اختصاصی حامی مهاجر شانس طلایی خود را تبدیل به واقعیت کنند و تا زمان ورود به آمریکا از کمک‌های ما بهره مند شوند. مهاجرت به آمریکا و تشکیل یک زندگی جدید می‌تواند یک دغدغه فکری بزرگ باشد، هر چه بتوانید آگاهانه‌تر این کار را انجام دهید و در این مسیر از کمک و تجربه افراد متخصص بهره‌مند شوید، راحت تر می‌توانید خود را با شرایط زندگی جدید سازگار سازید.

در این مقاله سعی کردیم شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری را برای شما روشن سازیم و تمام مراحلی که برندگان لاتاری بعد از ورود به آمریکا باید انجام دهند، برای شما شرح دادیم. 

خدمات حامی مهاجر به برندگان لاتاری

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور ثبت‌نام و مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02191319191 تماس حاصل فرمایید.

پاسخ سوالات متداول در زمینه زندگی بعد از لاتاری

در ادامه به سوالات پرتکرار شما عزیزان درباره شرایط زندگی در آمریکا از طریق پاسخ داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوال دیگر، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس گرفته یا در قسمت دیدگاه برایمان ینویسید.  

امکان کار در آمریکا بعد از قبولی در لاتاری وجود دارد؟

بله. برندگان لاتاری می‌توانند همانند یک شهروند آمریکایی کار کنند و بعد از ورود به آمریکا لاتاری، در هر شهر دلخواه در جستجوی کار باشند.

پیدا کردن کار در آمریکا برای برنده لاتاری ساده است ؟

به صورت کلی پیدا کردن در آمریکا ساده است، ولی شاید پیدا کردن کاری که دقیقا با شرایط و تخصص شما مرتبط باشد، سخت باشد و نباید انتظار داشت که در همان لحظه ورود به آمریکا بتوان کاری مناسب شرایط پیدا کرد. در صورت داشتن دوست و فامیل در آمریکا، امکان یافتن کار برای برندگان لاتاری آسان‌تر خواهد بود.

یک برنده لاتاری برای شروع زندگی در آمریکا باید چه مقدار پول داشته باشد؟

جواب این سوال بسته به ایالتی که برنده لاتاری برای زندگی انتخاب می‌کند، متفاوت است؛ اما به صورت میانگین برای شروع زندگی در آمریکا به ماهانه 1500 دلار پول نیاز است. بهتر است که برندگان لاتاری هزینه سه ماه زندگی در آمریکا را همراه خود داشته باشند. چرا که برندگان لاتاری تا زمان صادر شدن SSN اجازه کار در آمریکا را نخواهند داشت. برای آشنایی بیشتر با تمام هزینه های زندگی در آمریکا می‌توانید مقاله بررسی جامع هزینه های زندگی در آمریکا را بخوانید.

امکان تحصیل در آمریکا بعد از قبولی در لاتاری وجود دارد ؟

بله. برندگان لاتاری می‌توانند همانند شهروندان آمریکایی از امکانات آموزشی آمریکا استفاده کنند. جالب است بدانید که هزینه تحصیل برندگان لاتاری در آمریکا همانند یک شهروند آمریکایی است و بسیار ارزان تر از دانشجوهای خارجی محاسبه می‌شود.

برنده لاتاری چه مدت بعد از ورود به آمریکا، می‌تواند از کشور خارج شود ؟

یک برنده لاتاری بعد از انجام تمام کارهای اداری اقامت خود، می‌تواند از آمریکا خارج شود؛ ولی توصیه می‌کنیم که حتما شش ماه در آمریکا حضور داشته باشد.

برنده لاتاری چه مدت می‌تواند خارج از آمریکا زندگی کند؟

یک برنده لاتاری می‌تواند شش ماه خارج از آمریکا زندگی کند. در صورتی که یک برنده لاتاری بیش از یکسال مداوم خارج از آمریکا زندگی کند، اعتبار گرین کارت او مورد سوال قرار می‌گیرد و در صورت بازگشت به کشور باید مورد مصاحبه قرار گیرد.

یک برنده لاتاری بعد از چند سال می‌تواند پاسپورت آمریکا را دریافت کند؟

برندگان لاتاری برخلاف افرادی که ویزای توریستی آمریکا دریافت کرده‌اند، می‌توانند پس از پنج سال زندگی در آمریکا و نشان دادن صلاحیت خود پاسپورت آمریکا را دریافت کنند.

بیمه درمانی برندگان لاتاری چگونه است ؟

در صورتی که برندگان لاتاری وارد بازار کار آمریکا شوند، می‌توانند همچون شهروندان عادی آمریکا از مزایای بیمه های آمریکایی بهره مند شوند، ولی تا زمانی که برندگان لاتاری در انتظار صدور SSN و گرین کارت هستند، می‌توانند از خدمات بیمه‌ای شرکت های مانند Blue Cross یا Cigna بهره‌مند شوند. بنابراین جای نگرانی برای این موضوع وجود ندارد.

وضعیت ازدواج بعد از قبولی در لاتاری چگونه است؟

مشکلی برای ازدواج برندگان لاتاری وجود ندارد. در صورتی که برندگان لاتاری با یک زن خارجی ازدواج کنند، می‌توانند برای همسر خود نیز گرین کارت آمریکا بگیرند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 244 | کل دیدگاه های تایید شده: 73
سید عادل آقایی مقدم
سلام، مرسی از اطلاعات خوبتون، یک سوال، زمان اعلام نتایج لاتاری چند وقت بعد اتمام ثبت نام هاست، بعضی ها میگن اگر ثبت نام تو آبان یا آذر باشه برای مثال، حوالی اردیبهشت اعلام میکنن، بعضی هم میگن خرداد، و اینکه وقتی برنده بشیم کجا به ما اعلام میشه؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود عادل عزیز&nbsp;</p> <p>اعلام نتایج لاتاری در یک زمان مشخص هست و زمان ثبت نام شما تاثیری در زمان اعلام نتایج ندارد .</p> <p>به طور کلی اعلام نتایج لاتاری هر سال در ماه می ( اردیبهشت ماه )&nbsp;هست&nbsp;</p>
Alireza
سلام.وقت بخیر.سوالم در این مورد که من و همسرم لاتاری ثبت نام کردیم و درصورت گرفتن گرین کارت اگر تو یکی دو سال اول زندگی تو امریکا بچه دار بشیم بچمون پاسپورت و شناسنامه امریکایی میگیره یا نه؟ و اگه اونجا دنیا بیاد دولت بهش امیتازاتی میده و اینکه هزینه های زایمان تو امریکا چقدره؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام. وقت بخیر. اگر فرزند فردی در آمریکا متولد شود، از همان بدو تولد پاسپورت آمریکا را دریافت می&zwnj;کند و آن فرزند تازه متولد شده شهروند آمریکا محسوب می&zwnj;شود و از امتیازات شهروند آمریکا بهره مند می&zwnj;شود. برای سایر اطلاعات به مقاله <a href="https://hamimohajer.com/immigration/usa/living-cost">هزینه زندگی در آمریکا</a> مراجعه کنید.</p>
متین ستوده
درود بر شما و سپاس از اطلاعاتی که در اختیار ما قرار می‌دهید یک سوال ، کسی که برنده لاتاری شده و برای اقامت به آمریکا مهاجرت کرده بعد از چند وقت می‌تواند برای برادر یا خواهرش دعوتنامه بفرستد؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام وقت بخیر. دارنده گرین کارت آمریکا می&zwnj;تواند برای آشنایان خود دعوتنامه ارسال کند، ولی فکر کنم منظور شما این است که برنده لاتاری بعد از چند وقت می&zwnj;تواند برای مهاجرت خانوادگی خواهر و برادر خودش اقدام کند؟ در جواب این سوال باید بگوییم که برنده لاتاری پس از دریافت گرین کارت می&zwnj;تواند برای مهاجرت خانواده خود پرونده تشکیل دهد.&nbsp;</p>
علی
سلام وقت بخیر. برنده لاتاری بعد از ورود به خاک آمریکا آیا میتواند به ایران سفر کند؟و اگر اره بعد از چه مدت؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. بله. برنده لاتاری بعد از دریافت گرین کارت می‌تواند به ایران سفر کند.

معصومه شعیب سرند
سلام ممنون از پاسخگویی خوب و شفاف شما، پسر من ثبت نام کرده ولی نمیدونم موقع ثبت نام آدرس میخواسته یا نه، اگر اشتباها آدرس ایران رو نوشته باشه از قرعه کشی حذفش نمیکنن؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. اگر در ایران زندگی می‌کنید، پسر شما کار درستی انجام داده است و آدرس صحیح محل سکونت شما را وارد کرده است. اما اگر در خارج از کشور زندگی می‌کنید، پس از برنده شدن باید حتما پرونده خود را زیر نظر کارشناسان مهاجرتی انجام دهید تا با مشکل مواجه نشوید.