بررسی جامع شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری

اعلام نتایج لاتـاری گـریـن کـارت

زمان باقی مانده تا اعلام نتایج لاتاری 2024

ثبت نام لاتاری 2024 به پایان رسید

برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا جز خوش شانس ترین مردم جهان هستند که از بین حدود 12 میلیون نفر شرکت کننده انتخاب می‌شوند. اطلاعات بیشتر برندگان این شانس طلایی فقط محدود به چگونگی ثبت نام لاتاری آمریکاست و اکثر آنان درباره شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری اطلاعات چندانی ندارند. ما در مقاله های قبلی خود درباره مراحل اداری بعد از برنده شدن در لاتاری ، چگونگی مصاحبه برندگان لاتاری در سفارت آمریکا و نحوه اخذ ویزای برندگان لاتاری صحبت کردیم و در صورت نیاز به خواندن این مطالب می‌توانید مقاله مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری را بخوانید.

هدف ما از نوشتن این مقاله بررسی زندگی بعد از لاتاری در کشور آمریکا است و قصد داریم شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری و مراحلی را که برندگان لاتاری بعد از ورود به خاک آمریکا باید انجام دهند، برای شما شرح دهیم. در این نوشته تمام مراحل زندگی در آمریکا بعد از لاتاری همچون مدارک مورد نیاز برندگان لاتاری برای ورود به آمریکا ، نحوه اخذ سوشیال یا SSN برندگان لاتاری ، روش اخذ گرین کارت برنده لاتاری ،  مراحل افتتاح حساب بانکی برنده لاتاری در آمریکا ، شیوه گرفتن گواهینامه رانندگی برندگان لاتاری و نحوه اجاره خانه در آمریکا برای برنده لاتاری بیان خواهد شد.

تمام اطلاعات ارائه شده در این نوشته از تجربیات برندگان لاتاری گردآوری شده است و امکان دارد برخی از مراحل با توجه به شرایط شخصی شما متفاوت باشد. بنابراین حتما توصیه می‌کنیم که برای اجرای درست تمام مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری، از مشاوره های لاتاری موسسات مهاجرتی معتبر استفاده کنید.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور ثبت‌نام لاتاری و مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02149078 تماس حاصل فرمایید.

بررسی شرایط برندگان لاتاری

شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری

در مقاله قبلی درباره مراحل اداری بعد از برنده شدن در لاتاری ، نحوه کارنت کیس شدن برندگان لاتاری ، چگونگی مراجعه به سفارت آمریکا و مصاحبه برندگان لاتاری در سفارت آمریکا صحبت کردیم. می‌توانید این مطالب را در مقاله مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری به صورت کامل مطالعه کنید.

موضوعی که در این نوشته به آن خواهیم پرداخت، شرایط زندگی برندگان لاتاری بعد از دریافت ویزای لاتاری و چگونگی ورود و زندگی آن ها در کشور آمریکا است. بنابراین قصد داریم به صورت کامل زندگی بعد از لاتاری در آمریکا را از لحظه ورود برنده لاتاری به فرودگاه آمریکا تا زمان دریافت سوشیال ( SSN ) آمریکا ، اجاره خانه در آمریکا و در نهایت یافتن کار مناسب در آمریکا شرح دهیم. چنانچه شما یکی از برندگان خوش شانس لاتاری باشید، بعد از انجام مراحل اداری و دریافت ویزای لاتاری باید قدم به یک زندگی کاملا جدید در آمریکا بگذارید.

مسلما سازگاری با شرایط جدید و از نو شروع کردن زندگی در یک کشور جدید به زمان نیاز خواهد داشت، اما با مطالعه این مقاله و شرکت در مشاوره های لاتاری، می‌توانید این کار را سریع‌تر و با آگاهی و آرامش بیشتری انجام دهید و گرفتار برخی مسائل هزینه بر و استرس زا نگردید. آگاهی از نحوه انجام درست امور مهاجرتی در کشور آمریکا و اطلاع از تجربیات برندگان لاتاری به شما در سازگاری سریع تر با زندگی جدیدتان کمک زیادی خواهد کرد. پس توصیه می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شرایط زندگی برندگان لاتاری در آمریکا

زندگی در آمریکا بعد از لاتاری

هنگامی که درخواست ویزای یک برنده لاتاری مورد تایید قرار بگیرد، از او درخواست می‌شود که به منظور چسباندن ویزا به پاسپورت به سفارت آمریکا مراجعه نماید. پس از چسباندن ویزای لاتاری آمریکا به پاسپورت برنده لاتاری، یک پاکت زرد مهر و موم شده نیز به او تحویل خواهد شد.

پاکت زرد برندگان لاتاری حاوی مدارکی محرمانه است که باید هنگام ورود به فرودگاه های آمریکا، به افسرهای گذرنامه مستقر در فرودگاه تحویل شود. همانطور که روی این پاکت نوشته شده است، به هیچ وجه نباید این پاکت زرد را باز کرد و باید آن را به صورت مهر و موم شده تحویل افسر گذرنامه در فرودگاه آمریکا داد. رنگ پاکت این مدارک محرمانه همیشه زرد بوده است و به همین دلیل پاکت زرد برندگان لاتاری در فرودگاه های بین المللی آمریکا بسیار شناخته شده و مشهور است.

برای سفر به آمریکا می‌توان از پروازهای مستقیم دوحه قطر به آمریکا استفاده کرد که این سفر هوایی بسته ایالت مقصد شما در آمریکا حدود 15 الی  16 ساعت به طول خواهد انجامید. البته در صورتی که توانایی این سفر هوایی طولانی را ندارید، می‌توانید از روش های دیگری استفاده کنید که شامل چند پرواز به کشورهای گوناگون و در نهایت به آمریکا خواهد بود، اما امکان این وجود دارد که سفر شما با تاخیر و هزینه زیادتری به انجام برسد. برندگان لاتاری هنگام ورود به فرودگاه آمریکا باید مراحلی را پشت سر بگذارند که در ادامه آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

مراحل اداری برندگان لاتاری در فرودگاه آمریکا

مراحل اداری برندگان لاتاری در فرودگاه آمریکا

پیش از آنکه پرواز شما در فرودگاه آمریکا به زمین بنشیند، مهمانداران برگه هایی آبی را میان مسافران توزیع کرده و از آنان درخواست می‌کنند که این برگه ها را تکمیل نمایند. این برگه های آبی فرم های گمرکی هستند و شما باید در آن‌ها مشخصات فردی، مقدار پول نقد همراه با خود (دلار و سایر ارزها) ، نوع مواد غذایی همراه با خود، ارزش لوازم گرانبهای خود و ... را تکمیل نمایید. عموما اظهاراتی که در این فرم می‌نویسید مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد، بنابراین این برگه آبی را صادقانه تکمیل نمایید.

مدارک مورد نیاز برندگان لاتاری در فرودگاه آمریکا

توصیه می‌کنیم که هنگام ورود به فرودگاه آمریکا، پاکت زرد برندگان لاتاری را از کیف خود خارج کرده و در دست بگیرید. همانطور که گفتیم این پاکت زرد بسیار شناخته شده است و اگر آن را به طور واضح در دست داشته باشید، می‌توانید از راهنمایی های مسئولین فرودگاه بهره مند شوید و در هنگام مراجعه به کیوسک کنترل مرزی، افسر به سرعت متوجه خواهد شد که شما برنده لاتاری هستید و ادامه کار شما راحت تر خواهد بود. مدارکی که یک برنده لاتاری باید در فرودگاه آمریکا در اختیار افسر مرزی قرار دهد، شامل موارد زیر است:

  • پاسپورتی که ویزای لاتاری به آن الصاق شده است
  • پاکت زرد رنگ برندگان لاتاری
  • برگه آبی رنگی که در هواپیما تکمیل شد

افسر مرزی پس از کنترل این موارد، شما را به بخش دیگری راهنمایی خواهد کرد تا روند اداری کار شما در فرودگاه شروع شود.

کنترل آدرس برنده لاتاری در آمریکا و صدور گرین کارت موقت

تعویض آدرس برنده لاتاری در فرودگاه آمریکا

در بخش جدیدی که به آنجا راهنمایی می‌شوید، مدارک شما چک می‌شود و از شما تصویربرداری شده، انگشت نگاری می‌شوید و قرنیه چشم شما اسکن خواهد شد. سپس از شما سوال می‌کنند آدرس ثبت شده شما در آمریکا تغییر کرده است یا خیر. در صورتی که این آدرس تغییر کرده است، به شما فرمی می‌دهند که آدرس جدید خود در آمریکا را درون آن می‌نویسید. گفتنی است که در طی انجام مراحل ویزای لاتاری در سفارت از شما آدرسی درون کشور آمریکا درخواست می‌شود که پس از ورود شما به خاک آمریکا گرین کارت شما به آن آدرس ارسال خواهد شد. در صورتی که آدرس شما از مرحله سفارت تا الان تغییر کرده است، حتما در فرودگاه فرم تغییر آدرس را تکمیل نمایید، چرا که در غیر اینصورت گرین کارت شما به آدرس قبلی ارسال خواهد شد.

پس از تکمیل مراحل گفته شده از شما درباره مواد غذایی و وسایلی که همراه خود دارید از شما سوال می‌شود. امکان دارد که کیف و وسایل شما مورد بازرسی قرار گیرد و امکان این نیز وجود دارد که این کار انجام نشود. در هر صورت صادقانه به تمام سوالات جواب دهید و سعی کنید که به منظور جلوگیری از هرگونه دردسر و طولانی شدن روند بازرسی، لوازم اضافی و پول بسیار زیاد با خود به همراه نبرید. پس از اتمام این مراحل افسر مهاجرت مهری بر روی ویزای لاتاری شما خواهد زد، این مهر در حکم گرین کارت موقت برنده لاتاری است و تا یکسال نیز اعتبار دارد. می‌توانید از این مهر به عنوان گرین کارت موقت در آمریکا استفاده کنید و برخی از کارهای اداری خود را انجام دهید. در ادامه بیشتر راجع به این موضوع صحبت خواهیم کرد.

لوازم مورد نیاز برندگان لاتاری در سفر به آمریکا

لوازم مورد نیاز برنده لاتاری در هنگام سفر به آمریکا

یکی از اولین دغدغه هایی که برندگان لاتاری در هنگام سفر به آمریکا با آن مواجه هستند، این موضوع است که چه لوازمی را با خود به آمریکا ببرند. توصیه ما این است که فقط لوازمی را ببرید که واقعا به آن ها احتیاج دارید و شاید خرید آن ها در آمریکا امکان‌پذیر نباشد. بعضی از افراد به اشتباه حجم زیاد از مواد غذایی و گیاهان دارویی را با خود به آمریکا می‌برند و تصور می‌کنند امکان خرید این مواد غذایی در آمریکا وجود ندارد. در صورتی که این تصور درست نیست و در فروشگاه های آمریکایی حجم زیادی از مواد غذایی مخصوص ایرانیان در تنوع های مختلف وجود دارد. گاهی اوقات بردن مواد غذایی و گیاهان دارویی، برنده لاتاری را دچار دردسر کرده است و اثبات این موضوع که گیاهان دارویی ماده مخدر نمی‌باشند، اتلاف وقت و استرس زیادی را به او تحمیل کرده است.

احتیاجی به بردن لوازم خانه و آشپزخانه هم نیست، شما می‌توانید در حراجی های فروشگاه ها تمامی این اجناس را با قیمت های مناسب تهیه کنید. بنابراین فقط سعی کنید وسایل مفید را با خود به همراه ببرید و از بردن بیش از حد پول و لوازم قیمتی خودداری کنید، چرا که شامل مراحل گمرکی و ورود کالا به آمریکا خواهد شد. به همراه داشتن چند دست لباس نو با توجه به آب و هوای ایالت مقصد و به همراه داشتن لوازم بهداشت شخصی بسیار توصیه می‌شود. همچنین سعی کنید قبل از سفر به آمریکا یک کفش نو و محکم تهیه کنید، چرا که قیمت کفش در آمریکا نسبت به ایران گران است و داشتن یک کفش خوب می‌تواند شما را تا مدت ها از خرید کفش بی نیاز کند.

نحوه اجاره خانه در آمریکا برای برنده لاتاری

اجاره خانه در آمریکا برای برنده لاتاری

معمولا اولین کاری که برندگان لاتاری پس از خروج از فرودگاه انجام می‌دهند، استراحت در محل سکونت تعیین شده است. 16 ساعت سفر هوایی هر شخصی را به شدت خسته می‌کند، بنابراین توصیه ما این است که قبل از شروع سفر و ورود به آمریکا محل سکونت خود در آمریکا را رزرو کنید. شما می‌توانید مدتی مهمان خانه دوستان و آشنایان باشید یا آنکه پیش از سفر، با نرم افزارهایی همچون Airbnb خانه ای را برای اقامت موقت خود اجاره کنید. حتما برای این کار از دوستان و آشنایان خود در آمریکا کمک بگیرید و در صورتی که در این کشور کسی را نمی‌شناسید از خدمات موسسات مهاجرتی معتبر به این منظور استفاده کنید.

نحوه اخذ سوشیال یا SSN برندگان لاتاری

دریافت SSN برای برندگان لاتاری

پس از استراحت چند روزه در محل اقامت خود و آشنا شدن با شهر محل سکونت، می‌توانید کارهای اداری مربوط به اقامت خود در آمریکا را آغاز کنید. اولین مرحله دریافت SSN (Social Security Number) یا شماره تامین اجتماعی است. SSN که اصطلاحا به آن سوشیال هم می‌گویند، چیزی مشابه کد ملی در ایران است. بدون داشتن SSN قادر به انجام هیچ کاری در آمریکا نخواهید بود. بنابراین لازم است که در اولین فرصت نسبت به دفاتر Social Security در شهر محل سکونت خود مراجعه کنید. البته در انجام این کار عجله نکنید، چرا که معمولا در اوایل ورود شما به آمریکا، اطلاعاتتان وارد سیستم نشده است و بهتر است این کار را سه الی چهار روز پس از ورود به آمریکا انجام دهید.

با مراجعه به دفاتر Social Security به راحتی می‌توانید کار خود را پیگیری کنید، در برخی مواقع اطلاعات شما در سیستم وجود دارد و به شما اطلاع داده می‌شود که فقط منتظر دریافت کارت سوشیال خود باشید، در برخی مواقع نیز با تکمیل چند فرم، اطلاعات لازم از شما دریافت می‌شود و مدت زمان انتظار برای دریافت کارت سوشیال به شما اعلام خواهد شد. با داشتن SSN از تمام مزیت های یک شهروند عادی آمریکایی بهره‌مند خواهید بود.

 روش اخذ گرین کارت برنده لاتاری

نحوه صدور گرین کارت برای برنده لاتاری

یکی از کارهای مهم دیگری که یک برنده لاتاری باید انجام دهد، پرداخت هزینه صدور گرین کارت آمریکاست که حدود 220 دلار هزینه به دنبال دارد. برندگان لاتاری می‌توانند این هزینه را قبل از ورود به آمریکا یا بعد از آن انجام دهند. همانطور که قبلا گفتیم، مهری که در فرودگاه بر روی ویزای شما زده می‌شود تا یکسال اعتبار دارد و تا هنگامی که گرین کارت اصلی شما صادر شود، در نقش گرین کارت موقت خواهد بود. برای پرداخت هزینه صدور گرین کارت باید از خدمات الکترونیکی بانکی استفاده کنید، بنابراین توصیه می‌کنیم که روشی را برای پرداخت الکترونیکی این هزینه در نظر بگیرید. حداکثر یک ماه پس از پرداخت این هزینه، گرین کارت به آدرس اعلام شده توسط شما پست خواهد شد.  

 مراحل افتتاح حساب بانکی برنده لاتاری در آمریکا

افتتاح حساب بانکی برای برنده لاتاری

بیشتر بانک های آمریکا تا زمانی که SSN نداشته باشید برای شما حساب بانکی افتتاح نمی‌کنند. البته برخی از بانک ها نیز وجود دارند که صرفا با ارائه گرین کارت موقت ( مهر روی ویزای لاتاری ) برای شما افتتاح حساب انجام می‌دهند؛ اما در هر صورت برای دریافت کردیت کارت نیاز به SSN یا همان سوشیال خواهید داشت.

 شیوه گرفتن گواهینامه رانندگی برندگان لاتاری

 پس از دریافت SSN و افتتاح حساب بانکی، می‌توانید برای دریافت گواهینامه رانندگی اقدام نمایید. روند دریافت گواهینامه رانندگی در آمریکا همانند ایران در دو مرحله آیین نامه و آزمون شهری برگزار می‌شود. در صورتی که در آمریکا ماشین شخصی در اختیار داشته باشید، می‌توانید با ماشین خودتان در امتحان شهری شرکت کنید و به این شکل هزینه دریافت گواهینامه نیز کاهش می‌یابد.

اخذ گواهینامه رانندگی برای برنده لاتاری

خدمات دولت آمریکا به برندگان لاتاری

تنها چیزی که شما در لاتاری گرین کارت آمریکا برنده می‌شوید، حق اقامت دائم آمریکا یا گرین کارت آمریکا است. با داشتن گرین کارت آمریکا می‌توانید همانند شهروندان آمریکایی در آمریکا کار کنید، تحصیل کنید، حساب بانکی باز کنید و  برای همیشه در آمریکا زندگی کنید. جز این امتیازها هیچ خدمت اضافه‌ای به برنده لاتاری ارائه نمی‌شود. برخی تصورهای غلط وجود دارد که با برنده شدن در لاتاری، دولت آمریکا به آن ها خانه یا ماشین اعطا می‌کند، ولی در واقعیت چنین چیزی نیست.

خدمات به برندگان لاتاری

موسسه حامی مهاجر افتخار آن را دارد که در هر سال از شروع روند ثبت نام لاتاری تا ورود برندگان لاتاری به کشور آمریکا حامی مشتریان خود است. برندگان لاتاری می‌توانند با استفاده از مشاوره های اختصاصی حامی مهاجر شانس طلایی خود را تبدیل به واقعیت کنند و تا زمان ورود به آمریکا از کمک های ما بهره مند شوند. مهاجرت به آمریکا و تشکیل یک زندگی جدید می‌تواند یک دغدغه فکری بزرگ باشد، هر چه بتوانید آگاهانه‌تر این کار را انجام دهید و در این مسیر از کمک و تجربه افراد متخصص بهره مند شوید، راحت تر می‌توانید خود را با شرایط زندگی جدید سازگار سازید.

در این مقاله سعی کردیم شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری را برای شما روشن سازیم و تمام مراحلی که برندگان لاتاری بعد از ورود به آمریکا باید انجام دهند، برای شما شرح دادیم. امیدواریم توانسته باشیم در جهت افزایش آگاهی شما قدم کوچکی برداریم.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور ثبت‌نام و مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02149078 تماس حاصل فرمایید.

خدمات حامی مهاجر برای برندگان لاتاری

پاسخ سوالات متداول در زمینه زندگی بعد از لاتاری

امکان کار در آمریکا بعد از قبولی در لاتاری وجود دارد؟

جواب : بله. برندگان لاتاری می‌توانند همانند یک شهروند آمریکایی کار کنند و در هر شهر دلخواه در جستجوی کار باشند. در صورت داشتن دوست و فامیل در آمریکا یافتن کار ساده

پیدا کردن کار در آمریکا برای برنده لاتاری ساده است ؟

 جواب : به صورت کلی پیدا کردن در آمریکا ساده است، ولی شاید پیدا کردن کاری که دقیقا با شرایط و تخصص شما مرتبط باشد، سخت باشد و نباید انتظار داشت که در همان لحظه ورود به آمریکا بتوان کاری مناسب شرایط پیدا کرد. در صورت داشتن دوست و فامیل در آمریکا، امکان یافتن کار برای برندگان لاتاری آسان‌تر خواهد بود.

یک برنده لاتاری برای شروع زندگی در آمریکا باید چه مقدار پول داشته باشد؟

جواب: جواب این سوال بسته به ایالتی که برنده لاتاری برای زندگی انتخاب می‌کند، متفاوت است؛ اما به صورت میانگین برای شروع زندگی در آمریکا به ماهانه 1500 دلار پول نیاز است. بهتر است که برندگان لاتاری هزینه سه ماه زندگی در آمریکا را همراه خود داشته باشند. چرا که برندگان لاتاری تا زمان صادر شدن SSN اجازه کار در آمریکا را نخواهند داشت. برای آشنایی بیشتر با تمام هزینه های زندگی در آمریکا می‌توانید مقاله بررسی جامع هزینه های زندگی در آمریکا را بخوانید.

امکان تحصیل در آمریکا بعد از قبولی در لاتاری وجود دارد ؟

جواب : بله. برندگان لاتاری می‌توانند همانند شهروندان آمریکایی از امکانات آموزشی آمریکا استفاده کنند. جالب است بدانید که هزینه تحصیل برندگان لاتاری در آمریکا همانند یک شهروند آمریکایی است و بسیار ارزان تر از دانشجوهای خارجی محاسبه می‌شود.

برنده لاتاری چه مدت بعد از ورود به آمریکا، می‌تواند از کشور خارج شود ؟

جواب : یک برنده لاتاری بعد از انجام تمام کارهای اداری اقامت خود، می‌تواند از آمریکا خارج شود؛ ولی توصیه می‌کنیم که حتما شش ماه در آمریکا حضور داشته باشد.

برنده لاتاری چه مدت می‌تواند خارج از آمریکا زندگی کند؟

جواب : یک برنده لاتاری می‌تواند شش ماه خارج از آمریکا زندگی کند. در صورتی که یک برنده لاتاری بیش از یکسال مداوم خارج از آمریکا زندگی کند، اعتبار گرین کارت او مورد سوال قرار می‌گیرد و در صورت بازگشت به کشور باید مورد مصاحبه قرار گیرد.

یک برنده لاتاری بعد از چند سال می‌تواند پاسپورت آمریکا را دریافت کند؟

جواب : برندگان لاتاری می‌توانند پس از پنج سال زندگی در آمریکا و نشان دادن صلاحیت خود پاسپورت آمریکا را دریافت کنند.

بیمه درمانی برندگان لاتاری چگونه است ؟

جواب : در صورتی که برندگان لاتاری وارد بازار کار آمریکا شوند، می‌توانند همچون شهروندان عادی آمریکا از مزایای بیمه های آمریکایی بهره مند شوند، ولی تا زمانی که برندگان لاتاری در انتظار صدور SSN و گرین کارت هستند، می‌توانند از خدمات بیمه‌ای شرکت های مانند Blue Cross یا Cigna بهره‌مند شوند. بنابراین جای نگرانی برای این موضوع وجود ندارد.

وضعیت ازدواج بعد از قبولی در لاتاری چگونه است؟

جواب : مشکلی برای ازدواج برندگان لاتاری وجود ندارد. در صورتی که برندگان لاتاری با یک زن خارجی ازدواج کنند، می‌توانند برای همسر خود نیز گرین کارت آمریکا بگیرند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 155
Alireza
سلام.وقت بخیر.سوالم در این مورد که من و همسرم لاتاری ثبت نام کردیم و درصورت گرفتن گرین کارت اگر تو یکی دو سال اول زندگی تو امریکا بچه دار بشیم بچمون پاسپورت و شناسنامه امریکایی میگیره یا نه؟ و اگه اونجا دنیا بیاد دولت بهش امیتازاتی میده و اینکه هزینه های زایمان تو امریکا چقدره؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام. وقت بخیر. اگر فرزند فردی در آمریکا متولد شود، از همان بدو تولد پاسپورت آمریکا را دریافت می&zwnj;کند و آن فرزند تازه متولد شده شهروند آمریکا محسوب می&zwnj;شود و از امتیازات شهروند آمریکا بهره مند می&zwnj;شود. برای سایر اطلاعات به مقاله <a href="https://hamimohajer.com/immigration/usa/living-cost">هزینه زندگی در آمریکا</a> مراجعه کنید.</p>
متین ستوده
درود بر شما و سپاس از اطلاعاتی که در اختیار ما قرار می‌دهید یک سوال ، کسی که برنده لاتاری شده و برای اقامت به آمریکا مهاجرت کرده بعد از چند وقت می‌تواند برای برادر یا خواهرش دعوتنامه بفرستد؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام وقت بخیر. دارنده گرین کارت آمریکا می&zwnj;تواند برای آشنایان خود دعوتنامه ارسال کند، ولی فکر کنم منظور شما این است که برنده لاتاری بعد از چند وقت می&zwnj;تواند برای مهاجرت خانوادگی خواهر و برادر خودش اقدام کند؟ در جواب این سوال باید بگوییم که برنده لاتاری پس از دریافت گرین کارت می&zwnj;تواند برای مهاجرت خانواده خود پرونده تشکیل دهد.&nbsp;</p>
علی
سلام وقت بخیر. برنده لاتاری بعد از ورود به خاک آمریکا آیا میتواند به ایران سفر کند؟و اگر اره بعد از چه مدت؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. بله. برنده لاتاری بعد از دریافت گرین کارت می‌تواند به ایران سفر کند.

معصومه شعیب سرند
سلام ممنون از پاسخگویی خوب و شفاف شما، پسر من ثبت نام کرده ولی نمیدونم موقع ثبت نام آدرس میخواسته یا نه، اگر اشتباها آدرس ایران رو نوشته باشه از قرعه کشی حذفش نمیکنن؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. اگر در ایران زندگی می‌کنید، پسر شما کار درستی انجام داده است و آدرس صحیح محل سکونت شما را وارد کرده است. اما اگر در خارج از کشور زندگی می‌کنید، پس از برنده شدن باید حتما پرونده خود را زیر نظر کارشناسان مهاجرتی انجام دهید تا با مشکل مواجه نشوید. 

بهنام ا
سلام من توی اتش نشانی کار میکنم. ایا بعد از برنده شدن در لاتاری میتونم توی امریکا برای این شغل درخواست بدم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله می‌توانید، البته توجه کنید که شاید به بعضی آموزش های جدید نیاز داشته باشید.

صادق عباسیان
اگر برنده لاتاری بشن و زبان بلد نباشن چی ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. تمام مراحل مهاجرت با لاتاری را می‌توانید بدون داشتن مدرک زبان و بدون نیاز به تسلط به زبان انگلیسی انجام دهید. اما توجه کنید که برای زندگی در آمریکا و ارتباط با مردم نیاز به آموختن زبان انگلیسی خواهید داشت.

Payam
سلام وقتتون بخیر اگر بعد از دریافت گرین کارت برای 4 الی 5 سال متوالی خارج از آمریکا زندگی کرد گرین کارت اعتبارش رو از دست میده؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. دارنده گرین کارت اگر به مدت 6 ماه متوالی خارج از آمریکا زندگی کند. دچار مشکل خواهد شد و امکان دارد حق اقامت دائم خود را از دست دهد.

عرفان
سلام من ۱۸سالمه و بصورت مستقل در لاتاری ثبت نام کردم ولی داخل ۲تا سایت خوندم که اگر میخاید بصورت مستقل در لاتاری ثبت نام کنید باید ۲۱ساله باشید میخاستم بدونم اسمم در بیاد میتونم برم یا ن
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای ثبت نام مستقل در لاتاری، فقط کافی است دیپلم داشته باشید. مهم نیست سن شما چند سال باشد. لطفا اطلاعات مهاجرتی را از سایت های معتبر دنبال کنید. اطلاعات غلط بسیار زیادی در سطح اینترنت وجود دارد.

ندا
یک برندهدلاتاری چه مدت از یک سال رو میتونه خارج از امریکا زندگی کنه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. دارنده گرین کارت نباید به صورت مداوم بیشتر از 6 ماه خارج آمریکا باشد.

محسن
سلام و سپاس از وقتی که برای پاسخ می گذارید اگر برنده لاتاری و همسر وی پس از گرفتن ویزا و گرین کارت موقت نخواهند در آمریکا بمانند و برگردند ایران آیا بچه ها می توانند بمانند و گرین کارت دایم گرفته و سیتیزن آمریکا شوند.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بعد از دریافت گرین کارت، هر کس می‌تواند در مورد آینده خود تصمیم بگیرد. یعنی پدر و مادر می‌توانند به ایران بازگردند و بچه ها بمانند.

شیوا
سلام،من 20سالمه و تنها زندگی آیا بعد از برنده شدن لاتاری بودن خانواده واجبه، و.زبان انگلیسی آیا اجباریه واسه لاتاری؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر به صورت مستقل در لاتاری ثبت نام کرده اید، نیازی به همراهی خانواده نیست. در ضمن برای مهاجرت با لاتاری نیازی به داشتن مدرک زبان یا تسلط بر زبان انگلیسی نیست. ولی مسلما برای ارتباط با مردم آمریکا به دانستن آن نیاز خواهید داشت.

منامحمدخانی
سلام وقتون بخیر ممنونم که انقدر پرمحتوا توضیح دادید احساس میکنم الان میتونم همه مراحل رو انجام بدم🙏🏻 فقط یه سوال دارم بعد از ۶ماه اقامت اول در آمریکا بخوام خارج بشم باید به ایران برگردم یا به هر کشوری که دلم بخواد میتونم برم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. خوشحالیم که توانسته‌ایم آگاهی شما را در این زمینه افزایش دهیم. فقط دقت کنید که مطالب ذکر شده در مقالات مربوط به حالت عمومی و کلی مسائل مهاجرتی است و جنبه آگاه سازی دارد. اگر برای یک روش مهاجرتی اقدام می‌کنید، حتما از تجربه کارشناسان متخصص و معتبر استفاده کنید تا مشکل پیش بینی نشده ای برای شما رخ ندهد. در مورد سوالتان هم باید بگوییم که بعد از دریافت گرین کارت می‌توانید به هر کشوری که می‌خواهید سفر کنید. (البته توجه کنید که برای ورود به برخی از کشورها نیاز به دریافت ویزا خواهید داشت.)

حسین
سلام اگر در داخل ایران گواهینامه گرفته باشیم سپس بعد از برنده شدن در لاتاری و ورود به آمریکا مجدد نیاز به اخذ گواهینامه داریم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله، مجددا باید طبق قوانین آمریکا آموزش دیده و امتحان دهید.

نازنین ساغریان
سلام .اگه بعد از قبولی در لاتاری, از همسرم طلاق بگیرم ولی تو فرم ثبت نام اسمش ثبت شده باشه خللی تو کارم به وجود نمیاد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. مشکلی به وجود نمی‌آید.

محمد رضا مرادی
سلام من و بچه هام اگه زبان بلد نباشیم نحوه تحصیلات بچه ها چطور خواهد شد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. فرض بر این است که با ثبت نام لاتاری، قصد مهاجرت و زندگی در آمریکا را دارید. برای زندگی در آمریکا و مکالمه با مردم به دانستن زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت.

محمد اسدی
سلام اگه بعد از گذشت پنج سال از گرین کارد بتونیم پاسپورت امریکا بگیریم بازم محدودیت داریم که شیش ماه از سال باید در امریکا باشیم یا اینکه با گرفتن پاسپورت میشه چند سالی خارج از امریکا بود بدون اینکه پاسپورت باطل بشه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. حق شهروندی باطل نمی‌شود.

محمد
سلام من و خانومم باهم صيغه هستيم آيا براي ثبت نام ميتونم اسم ايشان رو هم به عنوان همسر وارد كنم يا فقط ملاك عقد دايم است؟ و اگر فقط ملاك عقد دايم است ميتوان اسم ايشان را موقع ثبت نام اعلام كنم و بعد از برنده شدن عقد كنيم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. باید در زمان ثبت نام لاتاری، اسم همسر در شناسنامه شما وجود داشته باشد و عقد رسمی انجام داده باشید.

امیرحسنی
سلام یک سوال، آیا فردی که برنده لاتاری می‌شود حتما باید همراه با همسر و فرزند خود به آمریکا سفر کنه؟ میشه که تنهایی و بدون همسر باشه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بعد از برنده شدن در لاتاری باید به همراه تمام اعضای خانواده برای دریافت ویزا به سفارت آمریکا مراجعه کنید و با افسر سفارت مصاحبه حضوری داشته باشید. 

پانته آ نژادپور
درود فراوان من اگر لاتاری برنده بشم بعد از گرفتن گرین کارت میتونم برای مادرم اقدام کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله. می‌توانید از طریق ویزاهای خانوادگی برای مهاجرت مادرتان اقدام کنید.

Mona
سلام خسته نباشید من درحال طلاق از شوهرم هستم و دو بچه دارم ایا باید در ثبت نام مشخصات همسر و بچه هامم وارد کنم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله. ملاک اطلاعات شناسنامه شماست و در شناسنامه شما متاهل هستید.

سعید سرمستی نیا
سلام وقتتون بخیر و شادی.ببخشید من ی دختر دارم که مادرش طلاق گرفته و مجددا با خانمی ازدواج کردم که ی دختر ۱۰ ساله داره و قصدم از ثبت نام برای خودم و دخترمه.ایا نیاز به اظهار اطلاعات مربوط به همسر دوم و دخترش هم هستم؟در صورت قبولی فقط خودم و دخترم میریم آیا ممکنه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شما باید اطلاعات همسر دوم و دخترش را نیز در فرم ثبت نام لاتاری خود وارد کنید. نمی‌توانید به صورت مجرد ثبت نام کنید. 

سارا
سلام من اصلا پاسروت تاحالا نگرفتم می تونم بدون شماره پاسپورت ثبت نام کنم یا نمیشه و باید حتما پاسپورت رو برم بگیرم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله. ثبت نام لاتاری امسال بدون پاسپورت است. پس می‌توانید بدون پاسپورت ثبت نام کنید.

علی
سلام یه سوال من خودم یک فرزند مشترک از همسرم دارم و فرزندم یک فرزند از شوهر سابق خودش که ۱۹ سالشه برای اون هم من میتونم ثبت نام کنم یا از طریق همسرم باید ثبت نام کنه
کارشناس حامی مهاجر

سلام. فرزند ایشان را هم به عنوان زیر مجموعه در فرم ثبت نام لاتاری خود وارد کنید.

مصطفی
سلام پس از برنده شدن در لاتاری و ورود به آمریکا چقدر زمان میبره تا اقامت دائم امریکا رو بگیریم و بعد اون میتونیم برگردیم و چندسالی ایران زندگی کنیم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. 6 ماه بعد از ورود به امریکا و دریافت گرین کارت، می‌توانید دوباره به ایران سفر کنید، اما اگر قصد دارید به صورت مداوم بیشتر از 6 ماه خارج از آمریکا باشید، باید از دولت آمریکا مجوز دریافت کنید.

بیتا جعفری
سلام ایا برای کار در امریکا شرایط سنی وجود دارد.یعنی کارفرما ها بر حسب سن افراد را به کارمیگیرن
کارشناس حامی مهاجر

این بستگی به شهری که به آنجا وارد می‌شوید و نوع کاری دارد که انتخاب می‌کنید. مسلما برخی کارها شرایط سنی دارند.

محمدرضا
سلام من به تازگی درسمو تموم کردم در مقطع کارشناسی و در حال انجام دادن مراحل گرفتن مدرکم هستم که حداکثر 2ماه طول میکشه .میخواستم بدونم در فرم ثبت نام باید مدرک تحصیلی رو چی وارد کنم.ممنون از شما
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر شما فارغ التحصیل شده اید، مدرک کارشناسی را انتخاب کنید. چون برای ثبت نام لاتاری نیازی به عکس مدرک تحصیلی نیست.

احمد شاکر دوست
موقعی که لاتاری برنده بشیم از بورسیه های تحصیلی آمریکا هم می توان استفاده کرد، که آمریکا به دانشجویان خارجی میده
کارشناس حامی مهاجر

برندگان لاتاری که وارد آمریکا می‌شوند، همانند شهروند آمریکا می‌توانند در این کشور تحصیل کنند. بنابراین می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی مخصوص خود آمریکایی ها استفاده کنید.

الناز غلامی نژاد
سلام خسته نباشید برای ثبت نام لاتاری امسال نیاز به پاسپورت هست؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. برای ثبت نام لاتاری امسال نیازی به پاسپورت نیست.

fatemeh sadeghi
سلام ممنون ازتوضیحات کاملتون یسوال داشتم برای هزینه گرفتن جایی برای سکونت بعدازرفتن به آمریکا چه مقدار پول نیازه باخودمون ببریم اونجا البته فقط برای هزینه سکونت و جداازهزینه سکونت چمقداردیگت نیازه برای رندگی روزمره نودموهمسرم وپسر۱سالم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. برای اطلاع از این موضوع لطفا مقاله هزینه های زندگی در آمریکا را بخوانید.

بهراد
سلام من خودم میخام ثبت نام کنم. چطور باید بفهمم جوابش کی میاد و وقتی برنده میشی پیام میاد یا باید خودمون چک کنیم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در زمان اعلام نتایج هیچ پیام یا ایمیلی از طرف مرجع برگزارکننده لاتاری برای شما ارسال نمی‌شود. (حتی اگر برنده شده باشید.). باید در زمان اعلام نتایج، خودتان نتیجه را بررسی بفرمایید. البته اگر با حامی مهاجر ثبت نام کنید، وظیفه اطلاع رسانی نتایج بر عهده ما خواهد بود و برای شما پیامک ارسال خواهیم کرد. در صورت برنده شدن با شما تماس می‌گیریم.

سارا
بعد از قبولی در لاتاری و در صورت ازدواج ، برای بردن همسر چه مراحلی باید طی شود؟ زمان بر است؟ یا اینکه به راحتی به همسر هم ویزا میدن و همزمان میشه باهم رفت؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. زمان بر نیست. همسرتان هم می‌تواند همزمان با شما ویزا بگیرید و وارد آمریکا شود.

سعید وفائی
با سلام من متاهل هستم و ۲ فرزند دارم لاتاری اگر قبول بشم نمیخواهم خانواده ام را ببرم میشود تنهایز برم امریکا
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. در تمام مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری، باید به همراه خانواده مراجعه کنید.

Hosein
سلام امسال هم باید پاسورت داشت برای ثبت نام؟ اگر در زمان ثبت نام مجرد باشیم و بعدا متاهل بشیم همسرم میتونه همراهم بیاد؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای ثبت نام لاتاری امسال نیازی به پاسپورت نیست. بعد از ثبت نام لاتاری اگر متاهل شوید، باز هم می‌توانید همسر خود را به آمریکا ببرید.

ويدا جليل
درود بر شما من مطلقه هستم و حضانت پسر ١٥ ساله م با پدرش هستش. ايا زمان ثبت نام بايد مشخصلت فرزندم رو هم وارد كنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله مشخصات تمام فرزندان زیر 21 سال شما باید وارد شود. در صورت برنده شدن توضیحات تکمیلی را در فرم برندگان لاتاری وارد خواهید کرد.

majid
سلام.اگه اونجا دیر کار گیر بیاریم و پولمون تموم شه چی میشه؟ درسته میگن برنده لاتاری مثل پناهنده سیاسیه و دیگه هرگز نمیتونه به ایران برگرده؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. چنین چیزی به هیچ وجه حقیقت ندارد. لاتاری یک راه کاملا رسمی و قانونی برای مهاجرت است. بعد از رسیدن به آمریکا، هر زمان که تمایل دارید، می‌توانید به ایران هم سفر کنید. هیچ مشکلی بابت این موضوع وجود ندارد.

Amin
یک دانشجوی پزشکی وقتی برنده لاتاری بشه چکار میتونه انجابده که بتونه وقت بخره برای اتمام تحصیلش؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام . وقت بخیر. باید ابتدا ویزا لاتاری بگیرید و به آمریکا بروید. پس از دریافت گرین کارت، می‌توانید مجوز بگیرید و تحصیلات خود را تا زمان فارغ التحصیلی در ایران ادامه دهید.

مهدی منصور
سلام. برای افرادی که برنده میشن در لاتاری اما پول ندارن که به آمریکا برن هم راهی وجود داره؟ آیا امتیاز لاتاری رو میشه واگذار کرد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. امکان خرید و فروش امتیاز برنده شدن در لاتاری وجود ندارد.

علی
اگر در زمان ثبت نام متعهل نباشیم و بعد ثبت نام متعهل بشیم و قبول بشیم . میشه همسرهم برد؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله می‌توانید.

تینا
سلام وقت بخیر اگر لاتاری برنده بشیم و بعد ازدواج کنیم برای همسر هم ویزا صادر میشه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله دریافت ویزا برای همسرتان امکان پذیر است. می‌توانید بعد از ثبت نام لاتاری هم ازدواج کنید. مشکلی پیش نمی‌آید.

میترا
سلام ..شوهرم 7 سال هست منزل را ترک کرده ومن با دوتا بچه هام زندگی میکنم اگر لاتاری قبول بشم ولی شوهرم طلاقم نداد امکان خروج ازایران را دارم چه راهی برای اومدن به آمریکا با قبولی لاتاری دارم ؟ درضمن بچه هام خودشان جدا ثبت نام مبکنن ممنونم بمن پاسخ بدهید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. شما از لحاظ مدارک متاهل محسوب می‌شوید. بنابراین باید به صورت متاهل در لاتاری ثبت نام کنید، در صورتی که برنده شوید برای مراحل بعد از لاتاری باید همسرتان نیز همراه شما باشد.در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز وضعیت تاهل خود را به لحاظ رسمی کاملا مشخص کنید.

مهناز نورافشان
باسلام اگر کسی در لاتاری قبول بشود هزینه تحصیل بچه ها در مدرسه چه جوری است آیا بچه ها میتوانند به مدرسه دولتی بروندیا خیر
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله فرزندان برندگان لاتاری می‌توانند به رایگان در مدارس دولتی آمریکا تحصیل کنند.

Mozhde
سلام و خسته نباشید من نامزدم در لاتاری برنده شده و تازگی ب امریکا رفته ولی با توجه ب شرایط زندگی من نتونستم زیر مجموعه ایشون بشم و ازدواج رسمی نداشتیم .. ایشون بعد چند وقت میتونند برای بردن من اقدام کند؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. ایشون باید از طریق ویزای خانوادگی برای شما اقدام کنند و معمولا این کار چند سال زمان می‌برد.

شیوا
سلام وقت بخیر..زمان ثبت نام کی هست؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. از همین الان می‌تونید از طریق  فرم آنلاین ثبت نام لاتاری موسسه حامی مهاجر، ثبت نام خودتون رو انجام دهید.  برای اطلاع دقیق از زمان ثبت نام، مقاله تاریخ دقیق ثبت نام لاتاری امسال را بخوانید.

حمیدرضا نوربخش
سلام عرض ادب لاتاری برنده شدیم 6 سال در آمریکا زندگی کردیم و پاسپورت آمریکا رو گرفتیم آیا می تونیم به ایران برویم به صورت مسافر؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بعد از اینکه با ویزای لاتاری وارد آمریکا شدید و گرین کارت دریافت کردید، می‌تونید به ایران سفر کنید. اصلا نیازی نیست که شش سال منتظر بمونید و یا اصلا نیازی نیست پاسپورت آمریکا دریافت کنید.

لادن
سلام وقت بخیر برای ثبت نام لاتاری ۱۴۰۱ حتما نیاز به پاسپورت هست؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. به احتمال بسیار زیاد برای ثبت نام لاتاری 1401 نیازی به پاسپورت نباشه. ولی برای قطعی شدن این موضوع باید تا 13 مهر صبر کنیم. توصیه می‌کنیم که اگر امکان دریافت پاسپورت رو دارید، حتما این کار رو انجام بدید تا برای هر حالتی آماده باشید.

احمد
سلام،ممنونم از راهنمایی مفیدی که انجام دادید فقط ی سوال برای ثبت نام در لاتاری باید پاسپورت داشت یا بدون پاسپورت هم میشه در لاتاری ثبت نام کرد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. به احتمال زیاد ثبت نام لاتاری امسال (سال 1401) بدون پاسپورت است، ولی برای قطعی شدن این قضیه باید تا اواسط مهر صبر کنید.

محمدرضاپرورش
سلام دوست عزیز ،آیا افرادی که از طریق لاتاری وارد خاک آمریکا می‌شوند، باید شخصی در آمریکا ایشان را ساپرت مالی کند ؟؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. برای مهاجرت به آمریکا با لاتاری، نیازی به داشتن فامیل یا اسپانسر در آمریکا ندارید.

ایلیا خداجو
ایا مدرک تحصیلی ما در اینجا بدرد امریکا میخوره مثلا یه کار موقت پیدا کنیم و بعد عین شغل ایران انجا داشته باشیممیشه؟
کارشناس حامی مهاجر

امکان ترجمه و معادل سازی مدرک تحصیلی وجود دارد، ولی برای یافتن کار مناسب باید همانند شهروند آمریکایی تلاش کنید و کار مناسب تخصص خود را پیدا کنید.

امین
سلام خسته نباشین میشه در مورد بچه دار شدن در امریکا توضیح بدین
کارشناس حامی مهاجر

اگر فرزند شما در آمریکا به دنیا بیاید، از همان بدو تولد شهروند آمریکا محسوب خواهد شد و پاسپورت آمریکایی دریافت می‌کند.

مرضیه محمدی
باسلام اگر من در لاتری ۲۰۲۴ برنده بشم و خانواده ام که شامل شوهرم و ۳ فرزندم میشه را باخودم نبرم و در فرم دوم که تکمیل میشه بنویسم در چه مدت زمان میتونم آنها را با خودم به آمریکا ببرم ؟ سپاس از راهنمایی تون
کارشناس حامی مهاجر

خیر. امکان این قضیه وجود ندارد. اگر برنده شوید، باید همراه خانواده و زیرمجموعه های ثبت نام شده در مصاحبه سفارت آمریکا شرکت کنید و برای همه خانواده با هم ویزا صادر می‌شود.

Bita
سلام،بعداز برنده شدن درلاتاری،باید درسال چندماه اونجاباشی تا گرین کارتت باطل نشه؟ اخه من کارمندم وهنوزمونده تابازنشسته بشم.
کارشناس حامی مهاجر

نباید به صورت مداوم 6 ماه خارج از آمریکا باشید. 

شهریار
درصورت برنده شدن اگر مصاحبه نرویم می شود در سال های بعد هم دوباره ثبت نام کرد یا شانس ثبت نام را از دست می دهیم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. هیچ مشکلی پیش نمی‌آید. حتی برندگان لاتاری امسال هم باز می‌توانند در لاتاری امسال ثبت نام کنند. هیچ محدودیتی وجود ندارد.

مهدی موسوی
سلام و خسته نباشید خدمت شما سپاس و متشکرم بابت این مقاله مفید و اطلاعات بی نظریتون به امید موفقیت همه دوستانی که قصد مهاجرت دارن و موفقیت تیم حامی مهاجر
کارشناس حامی مهاجر

سلام. سپاس از لطف بی کران شما، برای شما آرزوی بهترین ها را داریم.

ایمان کریمی
سلام من برنده لاتاری هستم شش ماهه آمریکا هستم با همسرم و اختلاف داریم اگر جدا بشوم و او زیر مجموعه ی من است مشکلی برای من یا او پیش می آید؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر وارد آمریکا شده اید و هر دو شما گرین کارت دریافت کرده‌اید، هر دو شما یک گرین کارت هولدر مستقل هستید و دیگر ایشان زیر مجموعه شما نیستند.

برنده لاتاری
سلام من فکر میکردم تمام هزینه هارو دولت امریکا تقبل میکنه ولی متوجه شدم ک هیچ هزینه ای برای برنده لاتاری پرداخت نمیکنه .ایا راهی هست ک دولت امریکا تمام هزینه های سفر، اقامت تا پیدا شدن کار ب برنده پرداخت کنه؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. شما در لاتاری فقط اجازه اقامت دائم در آمریکا (گرین کارت) را برنده می‌شوید که ارزش بسیار بالایی دارد.

نواب آلی ور
واقعا زحمت میکشید و لطف میکنید اینقدر دقیق و دلسوزانه راهنمایی میکنید.سپاس فراوان.
کارشناس حامی مهاجر

با سپاس از شما مخاطب عزیز.

اسماعیل کریمی
یک برنده لاتاری می تواند سیتیزن آمریکا شود؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برنده لاتاری بعد از ورود به آمریکا و دریافت گرین کارت، پس از 5 سال می‌تواند برای دریافت شهروندی آمریکا تقاضا دهد. 

ناشناس
سلام . منی که اونجا آدرسی ندارم باید چیکار کنم ؟ آدرس کجا رو باید بنویسم تا گرین کارت صادر بشه ؟
کارشناس حامی مهاجر

برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
برندگان لاتاری تا زمانی که بتوانند کار پیدا کنند از سوی دولت آمریکه کمک مالی دریافت می کنند یا خیر ؟ چیزی مثل یارانه ایران ؟ یا کمک مالی به مدت ۶ ماه ؟
کارشناس حامی مهاجر

خیر. چیزی به این نام وجود ندارد.

ناشناس
درود بر شما، بسیار عالی و مفید بود. یک سوال هم داشتم اگر امکان داره پاسخ بدید؛ شخصی که آشنا یا دوستی در آمریکا نداره آیا میتونیم به موسسه شما به عنوان همان دوست و یا بهتر بگم بعنوان همان کمک کننده جهت ایجاد شرایطی جهت اسکان، یافتن شغل و جا گرفتن در امریکا نگاه کرد؟ سپاس
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله. حامی مهاجر تا خود آمریکا در کنار شماست.

ناشناس
عالی بود
ناشناس
سلام من معلم ابتدایی هستم و استخدام آموزش و پرورش یعنی اگه برنده شم توی لاتاری مجبورم ۹ ماه توی ایران باشم و فقط سه ماه میتونم توی آمریکا زندگی کنم در این صورت گرین کارتم باطل میشه ؟ بعد این که گفتید توی سفارت باید یک آدرس بدیم برای گرین کارت خب وقتی ما هنوز اون جا خونه نداریم آدرس کجا رو بدیم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام.کارشناسان ما می‌تونند شما رو کمک کنند. برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
بسیار مفید و جامع. ممنونم ازتون
ناشناس
بسیار کامل و جامع در مورد لاتاری توضیح دادند و واقعا از موسسه حامی مهاجر سپاسگزارم 🙏🙏
کارشناس حامی مهاجر

با تشکر از نگاه زیبای شما مخاطب عزیز

ناشناس
باسلام وخسته نباشید باتوجه به کلمه لاتاری که همه فقط دوست دارن شرکت کنن بدون درنظر گرفتن هزینه اقدامات پیش بینیها رفتن یا نرفتنها سوال من اینه سطح زبان در مرحله ورود چند درصد کاره.ممنون
کارشناس حامی مهاجر

بدون مدرک زبان و حتی بلد بودن زبان انگلیسی می‌توانید همه مراحل بعد از برنده شدن لاتاری را طی کنید، چرا که مصاحبه لاتاری هم به زبان فارسی انجام می‌شود. ولی برای زندگی در آمریکا مسلما به دانستن و آموختن زبان انگلیسی احتیاج خواهید داشت.

ناشناس
من متهل هستم. پاسپورت دارم ولی خانمم پاسپورت نداره میتونم تو لاتاری ثبت نام کنم
کارشناس حامی مهاجر

بله. مشکلی نیست. می‌توانید ثبت نام کنید.

ناشناس
سلام خیلی ممنونم از اطلاعات مفیدی که در اختیار برندگان لاتاری گذاشتید واقعا مطالب مفیدی گفته شد.ممنون.
کارشناس حامی مهاجر

سپاس از شما مخاطب گرامی.

ناشناس
واقعا عالی و خیلی قشنگ راهنمایی کردید درود برشما
کارشناس حامی مهاجر

سپاس از نگاه شما مخاطب عزیز

ناشناس
توضیحات شما بسیار کامل بود. تمام موارد اشاره شده بود مطالب بسیار عالی و آموزنده بود. تنها مطلبی که اشاره نکردید هزینه سفر از کشور مبدأ تا مقصد که خود آمریکا بود. بنده قصد ثبت‌نام لاتاری دارم و شیراز هستم شهرستان کازرون، امکان ثبت‌نام حضوری در موسسه شما ندارم.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. هزینه بلیط هواپیما بسیار پر نوسان و متغیر است، به همین دلیل ذکر نشده است. برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، می‌توانید از فرم آنلاین ثبت نام لاتاری با موسسه حامی مهاجر استفاده کنید و نیازی به مراجعه حضوری نیست.

ناشناس
باسلام. ایا تا بحال کسی برنده شده که شما بشناسید. یا اینم مثل قرعه کشی ایرانخودرو هست.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. مقاله تجربیات برندگان لاتاری را ببینید، تعداد زیادی از مصاحبه با برندگان لاتاری حامی مهاجر در این صفحه وجود دارد.

ناشناس
آیا زمانی که وارد آمریکا میشویم خانه و ماشین میدن؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. جایزه لاتاری آمریکا حق اقامت دائم و زندگی همیشگی در کشور آمریکاست. بنابراین هیچ خانه یا ماشینی به شما اعطا نخواهد شد.

ناشناس
عالی بود... آیا بعد از بردن لاتاری مدارک شخصی تحصیلی حداقلی لازم است
کارشناس حامی مهاجر

بله. بعد از برنده شدن باید اصل و ترجمه مدارک تحصیلی را با خود به سفارت ببرید.