بررسی نمونه جواب های لاتاری + جزئیات و مراحل بعد از آن

اعلام نتایج لاتـاری گـریـن کـارت

زمان باقی مانده تا اعلام نتایج لاتاری 2024

ثبت نام لاتاری 2024 به پایان رسید

هرساله تعداد زیادی از مردم سراسر دنیا در برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت می‌کنند و با توجه به میزان سهمیه هر کشور و قانون تنوع نژادی تعداد زیادی از مردم در این برنامه برنده می‌شوند. از آنجایی که تعداد برندگان لاتاری بیشتر از تعداد ویزاها است، همه برندگان موفق به دریافت ویزای گرین کارت آمریکا یا ویزای DV نمی‌شوند.

 برندگان لاتاری باید پس از اعلام نتیجه و در موعد مقرر برای مراحل بعد اقدام کنند زیرا برنده شدن در این برنامه تنها نیمی از مسیر است و نیمی دیگر را مراحل بعد آن شامل می‌شود و اگر کوچک‌ترین اشتباهی در مراحل بعد صورت بگیرد، می‌تواند منجر به سلب امتیاز ویزای گرین کارت آمریکا در دوره فعلی شود. همانطور که می‌دانید درصورت یکبار برنده شدن شما در لاتاری و از دست دادن این شانس طلایی، تضمینی برای دوباره برنده شدن شما در دفعات بعد وجود ندارد و لازم است درمورد مراحل بعد از برنده شدن نیز اطلاعات کافی داشته باشید اما قبل از همه این موارد باید بدانید فرم نتایج لاتاری شما چه چیزی را نشان می‌دهد.

در این مقاله قصد داریم تا با بررسی نمونه جواب لاتاری شامل نمونه جواب مثبت لاتاری و نمونه جواب منفی لاتاری، مراحل برنده شدن لاتاری و موارد دیگر آگاهی شمارا در این زمینه بالا ببریم. ضمناً روز و ساعت اعلام نتایج لاتاری 2023، بطور دقیق 7 می 2022 ساعت 12 ظهر به وقت آمریکا و در تقویم شمسی، در تاریخ 17 اردیبهشت ساعت 20:30 به وقت ایران است.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور ثبت‌نام لاتاری ، مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. از همین الان می‌توانید از طریق فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر به صورت آنلاین در لاتاری 2024 آمریکا ثبت نام کنید یا از طریق سامانه دریافت وقت حضوری ، وقت ثبت نام حضوری لاتاری در دفتر موسسه حامی مهاجر را دریافت کنید. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

نمونه جواب لاتاری

نمونه جواب لاتاری

 پس از ثبت نام در لاتاری و دریافت کد کانفیرمیشن باید منتظر زمان اعلام نتایج باشید و همانطور که می‌دانید، نتایج 6ماه پس از قرعه کشی اعلام می‌شوند. برای دسترسی به نتایج دو راه پیش رو دارید؛ یا با پرکردن فرم بررسی نتایج لاتاری حامی مهاجر منتظر نتیجه و اطلاع رسانی باشید، و یا اگر تمایل داشته باشید می‌توانید با راهنمایی موجود در مقاله آموزش نحوه مشاهده نتایج لاتاری بصورت شخصی اقدام کنید.

اگر تمایل دارید فرم را بصورت شخصی تکمیل کنید و نتایج را خودتان بررسی کنید، باید بدانید در صفحه اعلام نتایج کدام صفحه بیانگر برنده شدن در لاتاری و کدام صفحه بیانگر انتخاب نشدن یا بازنده شدن در لاتاری است. بنابراین ما در ادامه به بررسی این مورد می‌پردازیم و تصاویری از نمونه جواب برنده لاتاری و نمونه جواب منفی لاتاری را برای شما بررسی می‌کنیم. ضمناً به یاد داشته باشید در زمان اعلام نتایج لاتاری برای کسانی که از طریق مؤسسه حامی مهاجر در لاتاری ثبت نام کرده باشند، پیامکی جهت اطلاع رسانی ارسال می‌شود و با برندگان نیز تماس گرفته می‌شود.

نمونه جواب قبولی در لاتاری

اگر شما نیز از شرکت کنندگان لاتاری باشید، بعد از تکمیل فرم نتایج، صفحه‌ای جدید برای شما باز می‌شود. اگر از برندگان خوش شانس این برنامه باشید، نمونه جواب برنده شدن لاتاری مانند عکس زیر است:

نمونه جواب قبولی در لاتاری

اگر با تصویر بالا که نمونه جواب برنده لاتاری است مواجه شدید، تبریک می‌گوییم شما در لاتاری گرین کارت آمریکا انتخاب شده‌اید! در نگاه اول، دیدن لوگوی سمت چپ تصویر به معنی برنده شدن شما در لاتاری است و به این معنی است که شما می‌توانید با داشتن کیس نامبر خود که در پایین این صفحه مشاهده خواهید کرد، برای مراحل بعدی دریافت ویزای لاتاری اقدام کنید.

اگر اطلاعات خود را برای چک کردن نتایج لاتاری به شخص دیگری داده‌اید و فقط تصویر صفحه برنده شدن در لاتاری را دریافت کرده‌اید. برای اطمینان از صحت آن، می‌توانید با بررسی اطلاعات از قبیل نام و آدرس خود در سمت راست، از صحت اطلاعات مطمئن شوید. پیشنهاد می‌کنیم به جهت حفظ اطلاعات کاربری، استعلام نتایج لاتاری خود را به موسسات مهاجرتی معتبر واگذار کنید.

ضمناً به یاد داشته باشید که چیزی تحت عنوان نامه قبولی در لاتاری وجود ندارد و منظور همان صفحه جواب برنده شدن در لاتاری است و در صورت برنده شدن شما نامه‌ای با عنوان نامه قبولی در لاتاری برای شما ایمیل نمی‌شود. بلکه این شما هستید که باید در زمان معین با تکمیل فرم بصورت شخصی یا از طریق تکمیل کردن فرم مربوطه در این سایت جهت اطلاع رسانی از جانب ما پیگیر نتیجه لاتاری خود باشید.

کیس نامبر چیست؟

برندگان لاتاری در زمان بررسی نتایج در انتهای صفحه کدی را مشاهده می‌کنند که با نام کیس نامبر یا شماره پرونده شناخته می‌شود. برای مثال کیس نامبر 2023AS00003215 بیانگر قبول شدن فرد در لاتاری 2023 از آسیا (AS) است و ارقام بعدی نشان دهنده این است که شخص برنده چندمین نفر است که بطور تصادفی در قرعه کشی لاتاری انتخاب شده است. برای مثال در کیس نامبر بالا برنده  3215امین نفر انتخاب شده از آسیا است. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در زمینه کیس نامبر دارید، مقاله مشاوره برندگان لاتاری را بخوانید.

کیس نامبر چیست؟ کجا مشاهده کنیم

ایمیل برنده شدن لاتاری

ایمیلی که در لاتاری استفاده می‌کنید، یکی از عناصر مهم پروسه لاتاری است ولی درصورت فراموش کردن ایمیل یا پسورد آن و عدم دسترسی به آن به هر دلیلی، با داشتن کد کانفیرمیشن مشکلی برای شما بوجود نمی‌آید و ایمیل شما قابل بازیابی یا تعویض است ولی مشکل زمانی آغاز می‌شود که کد کانفیرمیشن را نیز فراموش کرده باشید.

 توجه کنید که چه در لاتاری آمریکا برنده شوید و چه در این برنامه انتخاب نشوید، هیچگونه ایمیل، پیامک یا نامه از طرف نهاد اصلی برگزارکننده لاتاری آمریکا برای شما ارسال نخواهد شد. بنابراین دریافت ایمیل برنده شدن لاتاری، معمولا یک روش کلاهبرداری است که از طرف افراد سودجو و برای فریب دادن شما ارسال می‌شود.

همانطور که در قسمت نمونه جواب برنده شدن در لاتاری توضیح دادیم، در نمونه اصلی نام و آدرس شما وجود دارد. این در حالی است که در ایمیل برنده شدن لاتاری که توسط افراد کلاهبردار ارسال می‌شود، هیچگونه اثری از اطلاعات شخصی شما وجود ندارد و با همین نکته می‌توانید متوجه جعلی بودن ایمیل برنده شدن لاتاری شوید.

نمونه جواب منفی لاتاری

در صورتی که شما در لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کرده‌اید و زمان اعلام نتایج رسیده است، پس از تکمیل فرم نتایج بصورت شخصی، صفحه‌ای جدید برای شما باز می‌شود. نمونه جواب منفی لاتاری در صورت انتخاب نشدن بصورت زیر است:

نمونه جواب برنده نشدن در لاتاری آمریکا

در صورتی که با صفحه بالا مواجه شدید، به این معنی است که متاسفانه شما در این دوره لاتاری گرین کارت آمریکا انتخاب نشدید و اگر تمایل داشته باشید می‌توانید برای دوره بعدی در زمان مقرر ثبت نام کنید و شاید یکی از برندگان خوش شانس لاتاری سال بعد شما باشید. به یاد داشته باشید همه شرکت کنندگان لاتاری در بار اول برنده نشده‌اند و ممکن است یک شرکت کننده در دفعه اول برنده شود و شرکت کننده‌ای دیگر در چندسال بعد انتخاب شود پس امید خود را از دست ندهید.

در ضمن جهت اطلاع باید بگوییم که چیزی تحت عنوان نامه جواب منفی لاتاری وجود ندارد و منظور همان صفحه جواب انتخاب نشدن در لاتاری است و در صورت انتخاب نشدن شما نامه‌ای با عنوان نامه جواب منفی در لاتاری برای شما ارسال نمی‌شود بلکه این شما هستید که باید در زمان معین نتیجه خود را بررسی کنید.

سخن پایانی

در این مقاله چند نمونه جواب لاتاری  از جمله نمونه جواب برنده شدن لاتاری و نمونه جواب منفی لاتاری را به شما نشان دادیم و در نهایت نمونه جواب قبولی لاتاری و کیس نامبر برندگان را بطور کامل بررسی کردیم و سعی کردیم توضیحات کاملی را در این زمینه ارائه دهیم.

امیدواریم که در این دوره، شما یکی از برندگان خوش شانس لاتاری باشید. اگر این اتفاق افتاد باید بدانید که برنده شدن در لاتاری تنها نیمی از مسیر است و نیمی دیگر از مسیر را مراحل بعد آن همچون تکمیل فرم DS-260، دریافت نامه دوم دعوت به مصاحبه در سفارت آمریکا و موارد دیگر تشکیل می‌دهند.

اگر هم در لاتاری امسال انتخاب نشدید، باید بدانید که انتخاب نشدن در لاتاری گرین کارت آمریکا به این معنی نیست که دیگر شانس انتخاب شدن را نخواهید داشت و ممکن است برنده خوش شانس دوره بعد شما باشید. امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات کافی را درباره نمونه جواب‌ های لاتاری در اختیار شما قرار دهیم تا توسط نامه‌های جعلی برنده شدن در لاتاری فریب نخورید.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور ثبت‌نام لاتاری، مشاوره لاتاری، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است.در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

سؤالات متداول

معایب برنده شدن لاتاری چیست؟

ورود به خاک آمریکا با ویزای لاتاری معایبی نیز دارد، برای مثال چون در بدو ورودتان به شما تسهیلاتی داده نمی‌شود باید همه چیز را از نو شروع کنید و سختی‌ها را جهت ساختن یک زندگی راحت از صفر تحمل کنید. تفاوت واحد و ارزش پول دو کشور نیز می‌تواند در ابتدای اقامت اندکی باعث سردرگمی شما شود اما این مسئله زیاد به طول نمی انجامد و تنها مواردی مانند تنهایی و احساس غربت ممکن است شما را رنجیده خاطر کند.

قیمت فروش امتیاز لاتاری چقدر است؟

از آنجایی که امتیاز لاتاری شخصی بوده و فقط از طرف شخص شرکت کننده قابل استفاده است، نمی‌توان آن را به شخص دیگری انتقال داد. بنابراین هرگونه پیام یا تبلیغات در جهت خرید یا فروش امتیاز لاتاری دروغ بوده و از شما می‌خواهیم به هیچ عنوان به این افراد اعتماد نکنید.

حتی ازدواج سوری در جهت اخذ ویزای خانوادگی و اقامت در آمریکا نیز به سادگی قابل تشخیص بوده و می‌تواند شانس اقامت در آمریکا و ویزای آمریکا را بطور کامل از شما سلب کند.

آیا می‌شود پس از ورود به آمریکا در هر ایالتی که می‌خواهیم، بمانیم؟

بله شما می‌توانید با توجه به شرایط مد نظرتان ایالتی را جهت اقامت انتخاب کنید و در ایالتی زندگی کنید که از نظر شرایط اقتصادی و موارد دیگر برای شما مناسب باشد. برای مثال یکی از ایالات آمریکا که قشر ثروتمند بیشتری دارد، ایالت کالیفرنیاست و در این ایالت شهرهای لس آنجلس و سن خوزه، شهرهایی مناسب با بیشترین تعداد ایرانیان است. در این دو شهر، فرهنگ ایرانی به وضوح دیده می‌شود و رستوران‌های ایرانی فراوانی دارند و از طرفی نیز در ایالت نیومکزیکو، شهر آلبوکرکی جزو شهرهای ارزان و اقتصادی برای اقامت است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 26
احسان
سلام وقت بخیر بعد از برنده شدن در لاتاری چند ماه فرصت داریم خود را به سفارت معرفی کنیم
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود بر شما </p> <p>پرونده های برنده لاتاری از شش ماه تا یک سال و نیم بعد از برنده شدن در لاتاری باز هست اما بهتر هست که بعد از برنده شدن هرچه سریعتر برای تکمیل فرم های برندگان لاتاری اقدام کنید </p> <p>برای اطلاعات بیشتر میتونید مقاله <a href="https://hamimohajer.com/immigration/usa/dv-lottery/selectees">مراحل بعد از برنده شدن</a> را مطالعه کنید </p>
میلاد مظلومیار
سلام من اطلاعاتمو درست وارد کردم فقط سال تولدم 1998اون 1999وارد کردم این بعدا مشکل پیش میکنه و ایا ماه و روز در تاریخ تولد کار برد دارد یا مهم است که دقیق باشد
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. شما اطلاعات خود را صحیح وارد نکرده اید. اطلاعات هویتی بسیار مهم است. فرم ثبت نام لاتاری یک فرم مهاجرتی است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که در صورت برنده شدن در لاتاری، حتما مراحل پرونده خود را زیر نظر کارشناسان مهاجرتی طی کنید تا مشکل به وجود آمده، حل شود.

مریم میراحمدی
سلام وقتتون بخیر، ببخشید من فرم ثبت نام اطلاعات رو تکمیل کردم که خود موسسه حامی مهاجر برام ثبت نام لاتاری رو انجام دهند، اما از بعداز ارسال فرم درخواست که پنل کاربری برام اینجاد شد هرچی تلاش میکنم وارد پنل کاربری نمیشم و همش میگه که کلمه عبور یا رنز عبور صحیح نمیباشد، درصورتی که درسته و حتی رنز عبور هم چندین بار عوض شده اما بازم نمیتونم وارد پنل کاربری بشم. باید چیکار کرد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. اصلا نگران نباشید، فقط کافی است که با پشتیبانی موسسه به شماره 02149078 تماس بگیرید. همکارانم به صورت کامل شما را راهنمایی خواهند کرد و تا برطرف شدن مشکل شما را راهنمایی خواهند کرد.

کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. اصلا نگران نباشید، فقط کافی است که با پشتیبانی موسسه به شماره 02149078 تماس بگیرید. همکارانم به صورت کامل شما را راهنمایی خواهند کرد و تا برطرف شدن مشکل شما را راهنمایی خواهند کرد.

علی
سلام من سال 2008 برنده شدم ولی پیگیری نکردم دوباره باید ثبت نام کنم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله دوباره باید ثبت نام کنید. چون پرونده‌ برندگان لاتاری زمان دار هستند و منقضی می‌شوند.

احسان
سلام وقت بخیر من مراحل ثبت نام رو به کس دیگه ای واگذار کردم کد confirmation و چطوری داشته باشم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. قاعدتا باید از همان شخص آن را طلب کنید. البته می‌توانید آن را بازیابی کنید، ولی باز هم باید بدانید که آن شخص نام خانوادگی شما را چگونه نوشته است و چه ایمیلی را در هنگام ثبت نام برای شما وارد کرده است.

اشکان
سلام، من confirmation codeرو که گرفتم فقط صفحشو refresh کردم، بعد بهم پیغام داد که فرم شما قبلا ثبت شده، الان چی میشه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. مشکلی نیست. نگران نباشید.

کمانی
سلام خسته نباشید. من به اشتباه دوبار فرم ثبت نام لاتاری رو ارسال کردم. بار اول موفق بود اما چون کد 16 رقمی رو پیدا نکردم فکر کردم که دوباره اطلاعاتمو ارسال کنم و پس از پایان با پیام اینکه از قبل ثبت شده رو ب رو شدم گ خاستم بدونم از قرعه کشی حذف میشم یا نه فقط فرم دوم از بین میره
کارشناس حامی مهاجر

اگر دوبار در لاتاری ثبت نام کنید، هر دو فرم شما باطل می‌شود و شانس شما برای برنده شدن لاتاری امسال از بین می‌رود.

شهاب همدانیان فرد
با سلام بنده در سال نود و پنج بعد از سی ام سپتامبر از ایمیل های دریافتی متوجه شدم که در آن سال برنده لاتاری شده ام و نتوانستم اطلاعات را تکمیل کنم آیا امثال می توانم ثبت نام کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. مرجع برگزار کننده لاتاری گرین کارت آمریکا هیچ ایمیلی برای اطلاع رسانی نتایج لاتاری ارسال نمی‌کند. بیشتر اینگونه ایمیل ها که اعلام می‌کنند شما برنده لاتاری شده‌اید، برای کلاهبرداری هستند و نباید به آن‌ها توجه کنید. حتی اگر واقعا هم برنده لاتاری شده بودید، باز هم می‌توانید هر سال در لاتاری ثبت نام کنید و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

مسعود مقدس
سلام من متاهل هستم میخواستم بدونم واسه لاتاری مدرک تحصیلی مهم است و اگر برنده شوم همسرم و فرزندان را هم شامل ویزا میشوند
کارشناس حامی مهاجر

باید مدرک حداقلی دیپلم را داشته باشید و در صورت نداشتن دیپلم باید دوسال سابقه کار داشته باشید. اگر برنده شوید، همسر و فرزند شما نیز ویزا خواهند شد و همراه شما به آمریکا خواهند آمد.

صادق حیدری
ایا به روشهای دیگر هم همکاری میفرمایید جهت مهاجرت به امریکا؟
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

روش های معتددی برای مهاجرت به آمریکا وجود داره می تونید با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید یا فرم ارزیابی مهاجرتی رو پر کنید تا بررسی کنند که از چه روش هایی می تونید به آمریکا مهاجرت کنید.

نیلوفر
برای من خطای the infomation is not invalid میاد با اینکه مطمعن هستم اطلاعات درست وارد میکنم میشه راهنمایی کنید چکار باید انجام بدم ؟
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

تو خطایی که ارسال کردید، داره میگه اطلاعات شما نامعتبر هست. می تونید اطلاعاتتون رو ارسال کنید تا کارشناسان راهنمایی کنند.

کارم
سلام من میخوام نتیجه لاتاریمو ببینم اما شما اکانت و نامبر بمن ندادین
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

اگر با حامی مهاجر اقدام به ثبت نام کرده باشید چنین چیزی بعید هست، کسانی که با حامی مهاجر ثبت نام کرده اند پرینت ثبت نام آنها داده شده.

همچنین بررسی نتایج لاتاری تا آخر وقت اداری امروز به اتمام میرسه و نتیجه لاتاری از طریق پیامک به شما اعلام خواهد شد.

سیاوش نفری
با سلام و وقت بخیر .خدمت سربازی رو در سپاه گذروندم ؛ایا در روند لاتاری آمریکا تاثیر منفی دارد ؟لطفا راهنمایی بفرمایید
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

در این خصوص بایستی با پشتیبانی حامی مهاجر تماس حاصل کنید.