20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

نمونه جواب های لاتاری (صفحه برندگان لاتاری + صفحه عدم قبولی در لاتاری)

بررسی نمونه جواب های لاتاری + جزئیات و مراحل بعد از آن

فرض کنید زمان اعلام جواب لاتاری رسیده است. در این روز به سایت اعلام نتایج لاتاری مراجعه می‌کنید، اطلاعات خود را وارد می‌کنید و پس از زدن دکمه ثبت اطلاعات، با یک صفحه روبرو می‌شوید. حال از کجا بفهمیم که در لاتاری برنده شده‌ایم یا خیر؟

در این مقاله قصد داریم نمونه جواب های لاتاری را بررسی کنیم. در این مقاله نمونه صفحه برندگان لاتاری و نمونه صفحه عدم قبولی در لاتاری را به همراه تصویرهای اختصاصی به شما نشان می‌دهیم و جزییات هر کدام را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

اگر کنجکاو هستید که بدانید فرم نتایج لاتاری شما چه چیزی را نشان می‌دهد و نمونه جواب مثبت لاتاری و نمونه جواب منفی لاتاری و جزییات آن‌ها را ببییند، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

در ضمن، فراموش نکنید که روز و ساعت اعلام نتایج لاتاری 2025 (لاتاری 1403)، بطور دقیق در 4 می 2024 ساعت 12 ظهر به وقت آمریکا و به تاریخ شمسی، در 15 اردیبهشت 1403 ساعت 20:30 خواهد بود.

اگر بعد از دیدن جواب لاتاری خود، متوجه شدید که جز برندگان خوش شانس لاتاری هستید، توصیه می‌کنیم که قبل از هرگونه اقدام دیگر، از خدمات مشاوره برندگان لاتاری در موسسه حامی مهاجر استفاده کنید. موسسه حامی مهاجر دارای رتبه اول اخذ ویزای آمریکا در ایران است. برای ارتباط با کارشناسان مجرب ما، فقط کافی است با شماره 02191319191 تماس بگیرید.

نمونه جواب لاتاری

پس از ثبت نام در لاتاری و دریافت کد کانفیرمیشن باید منتظر زمان اعلام نتایج باشید و باید بدانید که قرعه کشی لاتاری 6ماه بعد از پایان مهلت ثبت نام انجام می‌شود. اطلاع از نتایج لاتاری به چند روش امکان پذیر است:

اگر با حامی مهاجر در لاتاری ثبت نام کرده باشید، نتایج لاتاری شما توسط کارشناسان ما بررسی خواهد شد و جواب آن از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود. با برندگان لاتاری نیز تماس خواهیم گرفت.

اگر از راه دیگری در لاتاری ثبت نام کرده‌اید، می‌توانید با تکمیل فرم بررسی نتایج لاتاری حامی مهاجر منتظر اطلاع رسانی باشید و یا اگر تمایل داشته باشید می‌توانید با راهنمایی موجود در مقاله آموزش نحوه مشاهده نتایج لاتاری بصورت شخصی برای دیدن جواب لاتاری خود اقدام کنید.

اگر تمایل دارید جواب لاتاری خود را به صورت شخصی بررسی کنید، قبل از هر چیز باید بدانید که در هنگام مشاهده نتایج، کدام صفحه بیانگر برنده شدن در لاتاری و کدام صفحه بیانگر انتخاب نشدن یا بازنده شدن در لاتاری است. بنابراین ما در ادامه به بررسی نمونه جواب های لاتاری می‌پردازیم و تصاویری از نمونه جواب برنده لاتاری و نمونه جواب منفی لاتاری را برای شما بررسی می‌کنیم.

نمونه جواب قبولی در لاتاری (صفحه برندگان لاتاری)

اگر بعد از تکمیل فرم نتایج، صفحه زیر برای شما باز شد، وقت خوشحالی است! چرا که شما از برندگان خوش شانس لاتاری هستید.

نمونه جواب قبولی در لاتاری

اگر با تصویر بالا که نمونه جواب برنده لاتاری است مواجه شدید، تبریک می‌گوییم شما در لاتاری گرین کارت آمریکا انتخاب شده‌اید! در نگاه اول، دیدن لوگوی سمت چپ تصویر به معنی برنده شدن شما در لاتاری است و به این معنی است که شما می‌توانید با داشتن کیس نامبر خود که در پایین این صفحه مشاهده خواهید کرد، برای انجام مراحل دریافت ویزای لاتاری اقدام کنید.

اگر اطلاعات خود را برای چک کردن نتایج لاتاری به شخص دیگری داده‌اید و فقط تصویر صفحه برنده شدن در لاتاری را دریافت کرده‌اید. برای اطمینان از صحت آن، می‌توانید با بررسی اطلاعات از قبیل نام و آدرس خود در سمت راست، از صحت اطلاعات مطمئن شوید. پیشنهاد می‌کنیم به جهت حفظ اطلاعات کاربری، استعلام نتایج لاتاری خود را به موسسات مهاجرتی معتبر واگذار کنید.

ضمنا به یاد داشته باشید که چیزی تحت عنوان نامه قبولی در لاتاری وجود ندارد و منظور همان صفحه جواب برنده شدن در لاتاری است و در صورت برنده شدن شما نامه‌ای با عنوان نامه قبولی در لاتاری برای شما ایمیل نمی‌شود.

در صفحه برندگان لاتاری به چه چیزی توجه کنیم؟

اگر بعد از بررسی نتایج لاتاری متوجه شدید که جز برندگان خوش شانس لاتاری هستید، احتمالا بعد از یک احساس خوشحالی شدید، دچار یک حس سردرگمی خواهید شد و اولین سوال شما این است که حالا چه کاری باید انجام دهم؟ این حس که نمی‌دانید چه کاری باید انجام دهید، به احتمال زیاد شما را نگران خواهد کرد.

نگران نباشید! اولین چیزی که در صفحه برنده شدن در لاتاری بایدبه آن دقت کند، کیس نامبر یا شماره پرونده است. برندگان لاتاری می‌توانند در انتهای اطلاعیه‌ برنده شدن خود، کیس نامبرشان را مشاهده کند.

کیس نامبر (Case number) برنده لاتاری چیست؟

برندگان لاتاری در انتهای صفحه جواب خود، کدی را مشاهده می‌کنند که با نام کیس نامبر (Case number ) یا شماره پرونده شناخته می‌شود. در تصویر زیر می‌توانید محل کیس نامبر را در صفحه برندگان لاتاری مشاهده کنید.

کیس نامبر چیست؟ کجا مشاهده کنیم

شماره پرونده یا CASE NUMBER برندگان لاتاری شامل یک رشته 14 کاراکتری از اعداد و حروف است که وضعیت پرونده برندگان لاتاری را مشخص می‌کند. به طور مثال کیس نامبر 2024AS00001212 نشان دهنده این است که شما برنده لاتاری 2024 هستید و حروف  ASنیز نشان می‌دهد که از بین شرکت کنندگان در آسیا انتخاب شده‌اید.

در واقع اگر بخواهیم ساده تر بگوییم، چهار رقم اول کیس نامبر مشخص می‌کند که شما برنده چه سالی هستید. دو حرف بعد از آن نیز نشان دهنده محل تولد برنده لاتاری است. حروف AS به معنی منطقه آسیا و حرف های اختصاری کلمه انگلیسی Asia می‌باشد.

ارقام آخر کیس نامبر بسیار مهم هستند، چرا که نشان‌دهنده این هستند که کیس مورد نظر چندمین درخواستی است که به صورت تصادفی توسط کامپیوتر انتخاب شده است (در مثال بالا، این پرونده 1212 امین، مورد انتخاب شده از آسیا می‌باشد).

این رقم‌های آخر، شماره کیس برنده لاتاری نامیده می‌شود و به شما نشان می‌دهد که قبل از شما چند نفر از آسیا انتخاب شده‌اند. شما بر اساس این شماره برای مصاحبه ویزا در سفارت آمریکا دعوت می‌شوید. هر چه این عدد به یک نزدیک باشد، اصطلاحا گفته می‌شود که کیس نامبر پایین دارید و زودتر به مصاحبه دعوت می‌شوید. در نتیجه زودتر از بقیه ویزای لاتاری خود را دریافت خواهید کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رابطه کیس نامبر و اولویت دریافت ویزای لاتاری، پیشنهاد می‌کنیم مقاله کارنت شدن کیس برندگان لاتاری را بخوانید.

نمونه جواب منفی لاتاری (صفحه عدم قبولی در لاتاری)

در صورتی که شانس با شما یار نباشد و در قرعه کشی لاتاری انتخاب نشوید، هنگام استعلام نتیجه لاتاری، با صفحه زیر روبرو خواهید شد. نمونه جواب منفی لاتاری به صورت زیر است:

نمونه جواب برنده نشدن در لاتاری آمریکا

همانطور که در عکس بالا می‌بینید، اولین چیزی که در صفحه عدم قبولی در لاتاری مشاهده می‌شود، عبارت "HAS NOT BEEN  SELECTED " است که به صورت درشت و با حروف بزرگ نوشته شده است. دیدن این صفحه به این معنی است که متاسفانه شما در این دوره لاتاری گرین کارت آمریکا انتخاب نشدید و اگر تمایل داشته باشید می‌توانید برای دوره بعدی ثبت نام کنید.

به یاد داشته باشید همه شرکت کنندگان لاتاری در بار اول برنده نشده‌اند و ممکن است یک شرکت کننده در دفعه اول برنده شود و شرکت کننده‌ای دیگر در چندسال بعد انتخاب شود، پس امید خود را به هیچ وجه از دست ندهید. شاید یکی از برندگان خوش شانس لاتاری سال بعد شما باشید.

این یک دلداری یا حرف انگیزشی نیست. توصیه می‌کنیم که حتما صفحه تجربیات برندگان لاتاری را ببینید. در این صفحه ویدئوهای زیادی از برندگان لاتاری سال‌های گذشته وجود دارد که هر کدام تجربه خود را از لحظه ثبت نام تا دریافت ویزای لاتاری، بیان کرده‌اند.

اگر این مصاحبه‌ها را ببینید، متوجه خواهید شد کسانی در لاتاری برنده شده‌اند که امید خود را از دست نداده‌اند و هر سال در لاتاری آمریکا ثبت نام کرده‌اند.

عدم وجود نام و اطلاعات هویتی در جواب عدم قبولی لاتاری

توجه کنید که در صفحه انتخاب نشدن در لاتاری (اصطلاحا صفحه بازندگان لاتاری) هیچگونه نام یا اطلاعات هویتی وجود ندارد و تمام افرادی که در لاتاری انتخاب نشده‌اند، یک صفحه یکسان را مشاهده می‌کنند. در جواب بازندگان لاتاری، فقط چند خط نوشته کوتاه مشاهده می‌کنید که به شما اطلاع می‌دهد در لاتاری امسال انتخاب نشده‌اید.

این جواب خیلی ساده و کوتاه است. شاید تصور می‌کردید که باید مشخصات شما هم در صفحه عدم قبولی لاتاری وجود داشته باشد. ولی این تصور درست نیست! تمام چیزی که مشاهده خواهید کرد، در تصویر بالا وجود دارد و در تمام سال‌های گذشته، همین جواب به بازندگان لاتاری نمایش داده شده است.

ایمیل برنده شدن لاتاری

 توجه کنید! چه در لاتاری آمریکا برنده شوید و چه در این برنامه انتخاب نشوید، هیچگونه ایمیل، پیامک یا نامه از طرف نهاد اصلی برگزارکننده لاتاری آمریکا برای شما ارسال نخواهد شد. بنابراین دریافت ایمیل برنده شدن لاتاری، یک روش کلاهبرداری است که از طرف افراد سودجو و برای فریب دادن شما ارسال می‌شود.

همانطور که در قسمت نمونه جواب برنده شدن در لاتاری توضیح دادیم، در نمونه اصلی نام و آدرس شما وجود دارد. این در حالی است که در ایمیل برنده شدن لاتاری که توسط افراد کلاهبردار ارسال می‌شود، هیچگونه اثری از اطلاعات شخصی شما وجود ندارد و با همین نکته می‌توانید متوجه جعلی بودن ایمیل برنده شدن لاتاری شوید.

در ضمن جهت اطلاع باید بگوییم که چیزی تحت عنوان نامه جواب منفی لاتاری وجود ندارد و منظور همان صفحه جواب انتخاب نشدن در لاتاری است و در صورت انتخاب نشدن شما نامه‌ای با عنوان نامه جواب منفی در لاتاری برای شما ارسال نمی‌شود. بلکه این شما هستید که باید در زمان معین نتیجه خود را بررسی کنید.

سخن پایانی

در این مقاله چند نمونه جواب لاتاری  از جمله نمونه جواب برنده شدن لاتاری و نمونه جواب منفی لاتاری را به شما نشان دادیم و در نهایت نمونه جواب قبولی لاتاری و کیس نامبر برندگان را بطور کامل بررسی کردیم و سعی کردیم توضیحات کاملی را در این زمینه ارائه دهیم.

امیدواریم که در این دوره، شما یکی از برندگان خوش شانس لاتاری باشید. اگر این اتفاق افتاد باید بدانید که برنده شدن در لاتاری تنها نیمی از مسیر است و نیمی دیگر از مسیر را مراحل بعد از آن، همچون تکمیل فرم DS-260، دریافت نامه دوم دعوت به مصاحبه در سفارت آمریکا ، رزرو وقت مدیکال  و پاسخ به سوالات افسر سفارت تشکیل می‌دهند.

اگر هم در لاتاری امسال انتخاب نشدید، باید بدانید که انتخاب نشدن در لاتاری گرین کارت آمریکا به این معنی نیست که دیگر شانس انتخاب شدن را نخواهید داشت و ممکن است برنده خوش شانس دوره بعد شما باشید.

امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات کافی را درباره نمونه جواب‌ های لاتاری در اختیار شما قرار دهیم تا توسط نامه‌های جعلی برنده شدن در لاتاری فریب نخورید.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور ثبت‌نام لاتاری، مشاوره لاتاری، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای ارتباط با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02191344330 تماس بگیرید. پاسخگوی شما هستیم!

پاسخ به سوالات متداول در زمینه نمونه جواب های لاتاری

هنگام بررسی نتایج ، صفحه دیگری می‌بینم که جز هیچ کدام از نمونه جواب های لاتاری نیست؟

اگر وارد صفحه جواب لاتاری نمی‌شوید، احتمالا یکی از اطلاعاتی که وارد می‌کنید، اشتباه است. توصیه می‌کنیم برای حل این مشکل، مقاله راه حل بازیابی کانفرمیشن نامبر لاتاری را بخوانید.

چرا در صفحه عدم قبولی لاتاری، نام و نام خانوادگی من وجود ندارد؟

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم، صفحه عدم قبولی در لاتاری برای تمام کسانی که در لاتاری انتخاب نشده‌اند، شکل یکسانی دارد و اطلاعات هویتی در این صفحه وجود ندارد.

آیا لاتاری آمریکا لیست ذخیره دارد؟

خیر. یا جز برندگان لاتاری هستید، یا اینکه انتخاب نشده اید و باید شانس خود را در برنامه بعدی امتحان کنید. هیچ لیست ذخیره‌ای وجود ندارد.

اعتراض به جواب لاتاری امکان پذیر است؟

خیر. قرعه کشی لاتاری توسط کامپیوتر انجام می‌شود و نمی‌توانید به نتیجه لاتاری خود اعتراض کنید.

معایب برنده شدن لاتاری چیست؟

ورود به خاک آمریکا با ویزای لاتاری معایبی نیز دارد، برای مثال چون در بدو ورودتان به شما تسهیلاتی داده نمی‌شود باید همه چیز را از نو شروع کنید و سختی‌ها را جهت ساختن یک زندگی راحت از صفر تحمل کنید. تفاوت واحد و ارزش پول دو کشور نیز می‌تواند در ابتدای اقامت اندکی باعث سردرگمی شما شود اما این مسئله زیاد به طول نمی انجامد و تنها مواردی مانند تنهایی و احساس غربت ممکن است شما را رنجیده خاطر کند.

قیمت فروش امتیاز لاتاری چقدر است؟

از آنجایی که امتیاز لاتاری شخصی بوده و فقط از طرف شخص شرکت کننده قابل استفاده است، نمی‌توان آن را به شخص دیگری انتقال داد. بنابراین هرگونه پیام یا تبلیغات در جهت خرید یا فروش امتیاز لاتاری دروغ بوده و از شما می‌خواهیم به هیچ عنوان به این افراد اعتماد نکنید.

حتی ازدواج سوری در جهت اخذ ویزای خانوادگی و اقامت در آمریکا نیز به سادگی قابل تشخیص بوده و می‌تواند شانس اقامت در آمریکا و ویزای آمریکا را بطور کامل از شما سلب کند.

آیا می‌شود پس از ورود به آمریکا در هر ایالتی که می‌خواهیم، بمانیم؟

بله شما می‌توانید با توجه به شرایط مد نظرتان ایالتی را جهت اقامت انتخاب کنید و در ایالتی زندگی کنید که از نظر شرایط اقتصادی و موارد دیگر برای شما مناسب باشد. برای مثال یکی از ایالات آمریکا که قشر ثروتمند بیشتری دارد، ایالت کالیفرنیاست و در این ایالت شهرهای لس آنجلس و سن خوزه، شهرهایی مناسب با بیشترین تعداد ایرانیان است. در این دو شهر، فرهنگ ایرانی به وضوح دیده می‌شود و رستوران‌های ایرانی فراوانی دارند و از طرفی نیز در ایالت نیومکزیکو، شهر آلبوکرکی جزو شهرهای ارزان و اقتصادی برای اقامت است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 14
داریوش اکبری
ممنون از شما توضیحات شما خیلی عالی بود.
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود داریوش عزیز&nbsp;</p> <p>سپاس از نگاه زیبای شما&nbsp;</p> <p>مفتخریم که اطلاعات این مقاله برای شما مفید بوده&nbsp;</p>
احسان
سلام وقت بخیر بعد از برنده شدن در لاتاری چند ماه فرصت داریم خود را به سفارت معرفی کنیم
کارشناس حامی مهاجر
&lt;p&gt;درود بر شما&amp;nbsp;&lt;/p&gt; &lt;p&gt;پرونده های برنده لاتاری از شش ماه تا یک سال و نیم بعد از برنده شدن در لاتاری باز هست اما بهتر هست که بعد از برنده شدن هرچه سریعتر برای تکمیل فرم های برندگان لاتاری اقدام کنید&amp;nbsp;&lt;/p&gt; &lt;p&gt;برای اطلاعات بیشتر میتونید مقاله &lt;a href=&quot;https://hamimohajer.com/immigration/usa/dv-lottery/selectees&quot;&gt;مراحل بعد از برنده شدن&lt;/a&gt; را مطالعه کنید&amp;nbsp;&lt;/p&gt;
میلاد مظلومیار
سلام من اطلاعاتمو درست وارد کردم فقط سال تولدم 1998اون 1999وارد کردم این بعدا مشکل پیش میکنه و ایا ماه و روز در تاریخ تولد کار برد دارد یا مهم است که دقیق باشد
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. شما اطلاعات خود را صحیح وارد نکرده اید. اطلاعات هویتی بسیار مهم است. فرم ثبت نام لاتاری یک فرم مهاجرتی است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که در صورت برنده شدن در لاتاری، حتما مراحل پرونده خود را زیر نظر کارشناسان مهاجرتی طی کنید تا مشکل به وجود آمده، حل شود.

مریم میراحمدی
سلام وقتتون بخیر، ببخشید من فرم ثبت نام اطلاعات رو تکمیل کردم که خود موسسه حامی مهاجر برام ثبت نام لاتاری رو انجام دهند، اما از بعداز ارسال فرم درخواست که پنل کاربری برام اینجاد شد هرچی تلاش میکنم وارد پنل کاربری نمیشم و همش میگه که کلمه عبور یا رنز عبور صحیح نمیباشد، درصورتی که درسته و حتی رنز عبور هم چندین بار عوض شده اما بازم نمیتونم وارد پنل کاربری بشم. باید چیکار کرد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. اصلا نگران نباشید، فقط کافی است که با پشتیبانی موسسه به شماره 02149078 تماس بگیرید. همکارانم به صورت کامل شما را راهنمایی خواهند کرد و تا برطرف شدن مشکل شما را راهنمایی خواهند کرد.

کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. اصلا نگران نباشید، فقط کافی است که با پشتیبانی موسسه به شماره 02149078 تماس بگیرید. همکارانم به صورت کامل شما را راهنمایی خواهند کرد و تا برطرف شدن مشکل شما را راهنمایی خواهند کرد.

علی
سلام من سال 2008 برنده شدم ولی پیگیری نکردم دوباره باید ثبت نام کنم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله دوباره باید ثبت نام کنید. چون پرونده‌ برندگان لاتاری زمان دار هستند و منقضی می‌شوند.

احسان
سلام وقت بخیر من مراحل ثبت نام رو به کس دیگه ای واگذار کردم کد confirmation و چطوری داشته باشم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. قاعدتا باید از همان شخص آن را طلب کنید. البته می‌توانید آن را بازیابی کنید، ولی باز هم باید بدانید که آن شخص نام خانوادگی شما را چگونه نوشته است و چه ایمیلی را در هنگام ثبت نام برای شما وارد کرده است.

اشکان
سلام، من confirmation codeرو که گرفتم فقط صفحشو refresh کردم، بعد بهم پیغام داد که فرم شما قبلا ثبت شده، الان چی میشه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. مشکلی نیست. نگران نباشید.

کمانی
سلام خسته نباشید. من به اشتباه دوبار فرم ثبت نام لاتاری رو ارسال کردم. بار اول موفق بود اما چون کد 16 رقمی رو پیدا نکردم فکر کردم که دوباره اطلاعاتمو ارسال کنم و پس از پایان با پیام اینکه از قبل ثبت شده رو ب رو شدم گ خاستم بدونم از قرعه کشی حذف میشم یا نه فقط فرم دوم از بین میره
کارشناس حامی مهاجر

اگر دوبار در لاتاری ثبت نام کنید، هر دو فرم شما باطل می‌شود و شانس شما برای برنده شدن لاتاری امسال از بین می‌رود.

شهاب همدانیان فرد
با سلام بنده در سال نود و پنج بعد از سی ام سپتامبر از ایمیل های دریافتی متوجه شدم که در آن سال برنده لاتاری شده ام و نتوانستم اطلاعات را تکمیل کنم آیا امثال می توانم ثبت نام کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. مرجع برگزار کننده لاتاری گرین کارت آمریکا هیچ ایمیلی برای اطلاع رسانی نتایج لاتاری ارسال نمی‌کند. بیشتر اینگونه ایمیل ها که اعلام می‌کنند شما برنده لاتاری شده‌اید، برای کلاهبرداری هستند و نباید به آن‌ها توجه کنید. حتی اگر واقعا هم برنده لاتاری شده بودید، باز هم می‌توانید هر سال در لاتاری ثبت نام کنید و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

مسعود مقدس
سلام من متاهل هستم میخواستم بدونم واسه لاتاری مدرک تحصیلی مهم است و اگر برنده شوم همسرم و فرزندان را هم شامل ویزا میشوند
کارشناس حامی مهاجر

باید مدرک حداقلی دیپلم را داشته باشید و در صورت نداشتن دیپلم باید دوسال سابقه کار داشته باشید. اگر برنده شوید، همسر و فرزند شما نیز ویزا خواهند شد و همراه شما به آمریکا خواهند آمد.