50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تجربه برندگان لاتاری آمریکا از ثبت نام تا گرفتن ویزا (ویدئو مصاحبه + خاطرات متنی)

تجربیات چند تن از برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا

در این مقاله قصد داریم به صورت ویژه به تجربیات و خاطرات برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا بپردازیم. تجربه کسانی که لاتاری برنده شده‌اند یکی از ارزشمندترین اطلاعات برای انجام مراحل اداری بعد از برنده شدن در لاتاری و نحوه شروع زندگی آنها در آمریکاست. این مطلب بر اساس نظرات برندگان لاتاری آمریکا نوشته شده است.

در انتها نیز برای ارتقای سطح آگاهی برندگان لاتاری، مطالبی در مورد بهترین شهر آمریکا برای برندگان لاتاری و چگونگی وضعیت برندگان لاتاری در آمریکا بیان خواهد شد. توجه داشته باشید که تجربیات برندگان لاتاری که در این مقاله گردآوری شده است، مربوط به برندگان سال های پیش است و امکان دارد بعضی قوانین تغییر کرده باشند و یا با توجه به شرایط شخصی شما، اقدامات دیگری نیز نیاز باشد.

بنابراین توصیه می‌کنیم که برنده‌های لاتاری قبل از شروع مراحل اداری مصاحبه سفارت آمریکا حتما از خدمات مشاوره لاتاری در موسسات معتبر مهاجرتی مانند حامی مهاجر استفاده نمایند.

در سایت حامی مهاجر تعداد زیادی مصاحبه با برندگان لاتاری وجود دارد که برای دیدن هرکدام می‌توانید به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

فهرست ویدئوهای تجربیات برندگان لاتاری
تجربه دریافت سه ویزا آمریکا در سه روز (برای نوجوان 16 ساله)
تجربه دریافت ویزای لاتاری بعد از 23 سال ثبت نام در لاتاری
هر بار در لاتاری ثبت نام کردم، برنده شدم
فکر می‌کرد لاتاری الکیه، ولی ویزا هم گرفت
گفت و گو با برنده لاتاری بعد از 5 سال زندگی در آمریکا و گرفتن پاسپورت
گرفتن ویزای لاتاری در دو دقیقه
تجربه مادر خانه دار از برنده شدن در لاتاری و گرفتن ویزا با خانواده
در همان ثبت نام اول، برنده لاتاری شدم
تجربه دریافت ویزای لاتاری از سفارت آمریکا در ابوظبی (خانواده سه نفره)
تجربه دریافت ویزای لاتاری از سفارت آمریکا در ایراون (کیس مجرد)
تجربه برنده لاتاری از دریافت ویزا(محل مصاحبه ارمنستان)
چطور از سفارت ارمنستان ویزای لاتاری گرفتم (تجربه خانم غلامی)
تجربه اخذ ویزای لاتاری از سفارت آمریکا در ابوظبی (خانم محمود آبادی)
تجربه اخذ ویزا لاتاری و استفاده از خدمات تور سفارتی ارمنستان
تجربه اخذ ویزای لاتاری با مصاحبه در ارمنستان (خانواده دو نفره)
تمام تجربیات من درباره برنده شدن در لاتاری و گرفتن ویزا

لزوم استفاده از تجربیات برندگان لاتاری

مهاجرت به یک کشور دیگر، اساسا به معنای شروع یک زندگی جدید است. بنابراین نگرانی برندگان لاتاری کاملا طبیعی است. برخی نیز درباره چگونگی مراحل بعد از برنده شدن لاتاری نگران هستند و می‌ترسند به دلیل اشتباه در پروسه مصاحبه ویزای لاتاری در سفارت آمریکا، شانس طلایی خود را از دست بدهند و نتوانند ویزای ورود به آمریکا را دریافت نمایند.

استفاده از تجربه برندگان لاتاری

ما برای رفع نگرانی برندگان لاتاری سه راهکار را به آنان توصیه می‌کنیم :

 • ابتدا با خواندن مقاله‌هایی درباره تجربه یک برنده لاتاری و مراحل بعد از برنده شدن، آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید. برای این منظور می‌توانید مقاله  راهنما و مشاوره برندگان لاتاری را بخوانید.
 • دوم اینکه از تجربیات برندگان لاتاری در سال‌های قبل استفاده کنید و شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری را از میان صحبت‌های آنان جویا شوید. موضوعاتی وجود دارد که در دستورالعمل ها و پروسه ها ذکر نمی‌شوند و صرفا می‌توان با استفاده از تجربیات برنده های قبلی از آنها اطلاع یافت. آگاهی از تجربه کسانی که لاتاری برنده شده‌اند، باعث می‌شود که مسلط تر کارهای خود را انجام دهید و اشتباهات دیگران را تکرار نکنید. 
 • از آنجا که امکان دارد در هر سال قوانین مراحل بعد از قبولی در لاتاری عوض شود همچنین به دلیل اینکه شرایط شخصی هر فرد با دیگری متفاوت است. لزوم استفاده از مشاوره اختصاصی برندگان لاتاری بسیار ضروری است. بنابراین توصیه می‌کنیم ضمن آگاهی یافتن از دو مورد ذکر شده در بالا، حتما از خدمات مشاوره لاتاری موسسات معتبر مهاجرتی استفاده کنید. همچنین مطالعه مقاله مشاوره لاتاری و اجرای پرونده اخذ ویزای برندگان لاتاری می‌تواند کمک زیادی به شما نماید.

مشاوره برندگان لاتاری

خاطرات برندگان لاتاری

همانطور که در ابتدا گفتیم، این مقاله بیشتر به بیان خاطرات برندگان لاتاری اختصاص دارد. در این قسمت سعی کرده‌ایم بهترین تجربه‌ها را در قالب مصاحبه با برندگان لاتاری بیاوریم  و با توجه به تجاربی که در آن‌ها وجود دارد به‌صورت دسته بندی شده در اختیار شما قرار دهیم. در بیان این خاطرات از آوردن مطالب اضافی و تکراری خودداری شده و سعی کرده‌ایم تا همه چیز به صورت خلاصه و موثر در اختیار شما قرار گیرد.

توجه کنید که این خاطرات برای برندگان لاتاری مربوط به دوره‌های زمانی گوناگون است. بنابراین امکان عوض شدن بعضی از قوانین و شرایط در دوره‌های جدید لاتاری وجود دارد. پس لطفا از این مطالب صرفا برای بالا بردن سطح آگاهی خود استفاده نمایید و آن‌ها را اصول و مبنای کار خود قرار ندهید.

خاطرات برندگان لاتاری

تجربه تست مدیکال لاتاری در آنکارا ترکیه

یکی از برندگان لاتاری خاطرات خود درباره تست مدیکال لاتاری در آنکارا را اینگونه بیان می‌کند:

ساعت 8 و نیم صبح پس از صرف صبحانه در هتل، جهت انجام تست های مدیکال لاتاری به پزشک معتمد سفارت آمریکا در آنکارا مراجعه کردم. من دکتر اونگان را به این منظور انتخاب کرده بودم و قبل از اینکه وارد آنکارا بشوم به صورت اینترنتی از دکتر وقت گرفته بودم. در سایت نوبت دهی دکتر همه چیز به صورت روشن توضیح داده شده بود و میزان وقتی که برای انجام مدیکال نیاز دارید مشخص شده بود. بنابراین نگران محاسبه زمان مدیکال نباشید.

هتل ما به مطب دکتر اونگان نزدیک بود و در عرض 5 دقیقه به مطب رسیدیم. داخل مطب چندین نفر منتظر بودند، ما هم پاسپورت‌ها را روی میز منشی به نوبت گذاشتیم. وقتی نوبت شما شد، منشی اسم شما را اعلام می‌کند و برگه واکسیناسیون و نامه دوم سفارت را از شما درخواست می‌کند.

بعد از چک کردن مدارک، منشی از شما عکس می‌گیرد و سوال می‌کند که برای اولین بار است که برای آزمایشات مدیکال مراجعه می‌کنید یا خیر. بعد از این مراحل دو حالت وجود دارد، یا شما برای انجام عکس قفسه سینه و انجام آزمایش خون به طبقه پایین فرستاده می‌شوید یا اینکه برای معاینه به اتاق دکتر فرستاده می‌شوید. در هر حالت نگران نباشید، چون پس از معاینه دکتر هم باید مراحل عکس از قفسه سینه و آزمایش خون را انجام دهید.

نحوه انجام معاینات در تست مدیکال چگونه است؟

معاینات به این صورت هست که در ابتدا دکتر از شما چند سوال می‌پرسد، سپس لباس مخصوص معاینه به شما داده می‌شود که باید آن را بپوشید و بر روی تخت منتظر باشید تا دکتر شما را معاینه کند. هزینه اصلی معاینات را باید با دلار پرداخت کنید و نمی‌توانید به لیر پرداخت کنید.

معمولا یک واکسن آبله مرغان هم به شما تزریق میشه که باید هزینه آن را هم به دلار بپردازید. من به دکتر گفتم که در کودکی آبله مرغان گرفته ام و نیازی به واکسن ندارم؛ دکتر نیز برای من تست آنتی بادی نوشت و همراه آزمایشات دیگر آن را انجام دادم.

هزینه عکس از قفسه سینه و آزمایشات خون و آنتی بادی را می‌توانید با لیر پرداخت کنید، من این هزینه‌ها را به لیر پرداخت کردم و نسبت به دلار برای من به صرفه تر بود. در کل آزمایشات و معاینه دکتر مدت زمانی زیادی طول نمی‌کشد و بیشترین زمانی که از شما گرفته می‌شود، مربوط به انتظار برای نوبت معاینه است.

مراحل گرفتن نتیجه تست مدیکال

پس از انجام تمام مراحل به شما اعلام میشه که فردا برای گرفتن نتیجه آزمایشات مراجعه کنید. من فردا مراجعه کردم و به من 2 تا پاکت به همراه 4 برگ کاغذ و 2 حلقه سی تحویل شد. بر روی پاکت ها به زبان فارسی و سه زبان دیگر نوشته شده بود که لطفا به هیچ وجه پاکت سر بسته را باز نکنید و پاکت سربسته را بدون باز کردن به سفارت آمریکا تحویل دهید. چند توضیح دیگر نیز بر روی کاغذها بود که همه به زبان فارسی نیز نوشته شده بودند.

بر روی برگه ها تاریخی مشخص شده است که تاریخ اعتبار تست مدیکال شماست، چنانچه ویزای لاتاری شما پس از این تاریخ صادر شود، باید مجددا تست مدیکال خود را برای ورود به آمریکا تمدید کنید، ولی اگر ویزای شما قبل از این تاریخ صادر شد، احتیاجی به تمدید مدارک مدیکال وجود ندارد.

تست مدیکال برندگان لاتاری

تجربه مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا آنکارا

در میان تجربه کسانی‌ که لاتاری برنده شدند ، حتما خاطرات و مراحل مصاحبه در سفارت وجود دارد. یکی از برندگان لاتاری خاطرات خود را درباره این موضوع اینگونه بیان می‌کند:

ساعت 6 صبح برای رفتن به سفارت آمریکا از هتل خارج شدم. هتل من به سفارت آمریکا نزدیک بود و در عرض مدت کمی خودم را مقابل در سفارت رساندم. مقابل در سفارت یک افسر پلیس ترک بود که اعلام کرد کسانی که در این ساعت نوبت سفارت دارند، پشت خط قرمز به صف بایستند. در مقابل از آقایان بازرسی بدنی به عمل می‌آید و اجازه ورود هیچ چیز اضافه به غیر از مدارک به شما داده نمی‌شود.

بنابراین توجه کنید که هیچ چیزی مثل گوشی تلفن همراه یا کیف دستی با خود به همراه نداشته باشید، چرا که اجازه ورود به شما داده نمی‌شود و به دردسر خواهید افتاد. افسر ترک مقابل سفارت ضمن بازرسی بدنی اولیه، پاسپورت و نامه دوم سفارت شما را هم بررسی می‌کند.

مراحل پس از ورود به سفارت آمریکا آنکارا

وقتی وارد سفارت شدید، شخص دیگری اسم شما را درون لیست پیدا می‌کند و به شما گفته می‌شود که در سمت چپ داخل صف قرار بگیرید. در این صف دری مقابل شما وجود دارد که با صدای بوق باز می‌شود و هر کیس نامبر به همراه همراهانش می‌تواند وارد شود. هنگامی که از این در داخل می‌شوید، بازرسی اصلی از شما صورت می‎گیرد و لوازم همراه شما از درون دستگاه اشعه ایکس عبور داده می‌شود.

پس از عبور از بازرسی وارد حیاطی می‌شوید که دو خط در آن وجود دارد، یکی برای دریافت ویزاهای غیرمهاجرتی است که برندگان لاتاری با این صف کاری ندارند و باید از سمت راست خود را به در اصلی برسانند. در داخل سالن پاسپورت، نامه دوم سفارت شما و عکس هایتان چک می‌شود و سپس از شما سوال می‌شود که قصد دارید به زبان فارسی مصاحبه کنید یا زبان انگلیسی؟ پس از انتخاب زبان مصاحبه به شما یک شماره نوبت داده می‌شود و تا زمان اعلام شماره تان باید به انتظار بشینید.

تجربه مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا آنکارا

هنگامی‌که شماره تان اعلام شد، مدارک را تحویل باجه مربوطه می‌دهید و باز در انتظار اعلام شماره تان می‌مانید، در مرحله بعدی هزینه مصاحبه در سفارت را برای هر نفر پرداخت کرده و در ازای آن رسید می‌گیرد. با دوباره اعلام شدن شماره از شما انگشت نگاری صورت می‌گیرد.‌  در مرحله آخر با اعلام شدن شماره باید با اشخاص همراه خود به محل مصاحبه مراجعه کنید، در محل مصاحبه به آفیسر دسترسی ندارید و آفیسر در پشت یک شیشه از طریق میکروفن و اسپیکر با شما صحبت می‌کند.

جلسه مصاحبه با برندگان لاتاری در سفارت آمریکا آنکارا چگونه است؟

سوالات مصاحبه لاتاری ساده هستند و خیلی مشابه سوالاتی هستند که در فرم DS-260 به آنها پاسخ داده اید. قبل از انجام مصاحبه از شما درخواست میشه که قسم یاد کنید که به تمام سوالات صادقانه جواب می‌دهید، در این مرحله اگر فرم های شما نیاز به اصلاحاتی داشت، می‌توانید قبل از قسم خوردن به آفیسر بگویید، مثلا برای من شغل و شرکتم را تغییر داده بودم و پاسپورت همسرم تمدید شده بود که این تغییرات را قبل از قسم خوردن به آفیسر پرونده اطلاع دادیم.

در کل مصاحبه مدت زیادی طول نمی‌کشد و در این مدت آفیسر تعدادی سوال از متقاضی اصلی و همراهان او می‌پرسد. در انتها امکان دارد همان جا برای شما درخواست ویزا را صادر کند و یا آنکه پرونده شما وارد پروسه AP شده است. پروسه AP یعنی پرونده شما نیاز به بررسی بیش‌تر یا اصطلاحا کیلیرنس دارد. معمولا اشخاصی که مشاغل دولتی دارند وارد این پروسه می‌شوند و صدور ویزای آن‌ها حدود دو ماه به تاخیر می‌افتد.

تجربه تست مدیکال لاتاری در ابوظبی امارات

یکی از برندگان لاتاری خاطرات خود درباره تجربه مصاحبه با برندگان لاتاری در سفارت آمریکا امارات را اینگونه بیان می‌کند:

برای تست مدیکال لاتاری در امارات به مرکز NMC دبی مراجعه کردم، این مرکز روبروی ایستگاه مترو ابوهیل قرار دارد. هنگامی که وارد این مرکز شدید، به هر کسی که بگویید برای US Embassy آمده‌اید، شما را راهنمایی خواهد کرد. مراحل معاینات و آزمایشات مانند مدیکال لاتاری در آنکاراست، بنابراین دوباره آن‌ها را تکرار نمی‌کنیم.

تجربه تست مدیکال لاتاری در ابوظبی امارات

تجربه مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا ابوظبی

بعد از تمام شدن مراحل تست مدیکال و دریافت گواهی‌ها، با یک ترنسفر از دوبی به شهر ابوظبی رفتم. دقت کنید که ساعت ابوظبی ده دقیقه از دوبی جلوتر هست، بنابراین این موضوع را در محاسبات خودتون در نظر بگیرید. صبح زود به سفارت آمریکا در ابوظبی رفتیم. از ورود کیف دستی و وسایل بزرگ به درون سفارت جلوگیری میشه، ولی می‌توانید گوشی موبایل را تحویل دهید. بعد از بازرسی و ورود به سالن اصلی سفارت، باقی مراحل مانند سفارت آمریکا در آنکارا ترکیه است و آن ها را تکرار نمی‌کنیم.

تجربه اولین سفر به آمریکا برای برندگان لاتاری

در این قسمت قصد داریم خاطرات اولین سفر برندگان لاتاری به آمریکا را بیان کنیم، سعی شده است که از چندین خاطره و چند تجربه متفاوت در این قسمت استفاده شود. هر کدام از این خاطرات دارای نکاتی است که می‌تواند به برندگان آینده لاتاری کمک کند. ضمنا پیشنهاد می‌کنیم قبل از خواندن تجربیات برندگان لاتاری، برای فهم بهتر مراحل اداری برندگان لاتاری در کشور آمریکا، حتما مقاله شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری را بخوانید.

تجربه پویا از اولین سفر به آمریکا

قبل از نشستن هواپیما در فرودگاه آمریکا بین مسافران برگه های آبی تقسیم شد، تا شرح پول و اموال قیمتی خودشان را درون این فرم ها بنویسند. من برای چند ماه اول زندگی در آمریکا برای خودم لباس آوردم، شما هم سعی کنید به اندازه کافی لباس و مخصوصا کفش نو با خودتان داشته باشید، چرا که هزینه خرید کفش در آمریکا کمی بالاست و تفاوت قیمت ریال و دلار ممکن است در اوایل کمی شما را اذیت کند. در ضمن قبل از سفر به آمریکا، لباس هایتان را با توجه به آب و هوای ایالت مورد نظرتان تطبیق دهید، برخی ایالت های آمریکا آب و هوا گرمی دارند و احتیاج به لباس زمستانی ندارند.

تجربه سفر به آمریکا برندگان لاتاری

در فرودگاه آمریکا پاکت زرد مربوط به برندگان لاتاری را در دست گرفتم و به سمت کیوسک کنترل مرزی رفتم. همه چیز روی تابلوها به وضوح نوشته شده بود. در گیت کنترل مرزی من را به اتاق دیگری راهنمایی کردند تا کارهای مهاجرتی من انجام شود. در آنجا آفیسر به من خوشامد گفت و برگه آبی و پاکت زرد را از من دریافت کرد و سوالاتی کوتاه راجع به چیزهایی که با خود داشتم از من پرسید. بعد از این مرحله از شما انگشت نگاری و عکس برداری میشه و اگر لازم باشه چمدان ها مورد بازرسی قرار می‌گیرند. در آخر هم مهری بر روی پاسپورت شما زده می‌شود که گرین کارت موقت شماست و می‌توانید از آن برای انجام کارهای اداری خود در آمریکا استفاده کنید.

تجربه رضا از اولین سفر به آمریکا

برای انتخاب پروازم به آمریکا چند گزینه مناسب از خطوط هوایی قطر، لوفتهانزا، امارت و ترکیش ایر وجود داشت. امارات راحتی و آسایش بهتری داشت و امکان انجام برخی کارهای مهاجرتی در فرودگاه دوبی وجود داشت، لوفتهانزا مسیر سفر کوتاه تری داشت، ولی قطر ارزان تر بود. به همین دلیل سفر با خطوط هوایی قطر را انتخاب کردم. از قطر تا آمریکا حدود 15 ساعت پرواز داشتم. من شخص خاصی را در آمریکا نداشتم به همین دلیل تصمیم گرفتم از Airbnb  خانه اجاره کنم، خانه مورد نظرم را پیدا کردم و به صاحبخانه پیامی با این نوشته ارسال کردم : " سلام. من رضا هستم، پسر خوش شانسی که برنده لاتاری شده و این اولین سفر من به آمریکاست. من 25 ساله و غیرسیگاری هستم و از اونور آب ها به آمریکا میام. اگر سوال بیشتری از من دارید، لطفا به من پیام دهید. با تشکر ". البته این نوشته را به زبان انگلیسی ارسال کردم.

سفر به آمریکا برندگان لاتاری

با خودم مقدار زیادی سوپ آماده و کنسرو، چند دست لباس، لوازم بهداشت شخصی، کتاب، مدارک کار و تحصیل، بشقاب، مدارک مهاجرتی و پتو مسافرتی بردم. در فرودگاه آمریکا از هر کس سوالی پرسیدم به صورت کامل راهنمایی شدم، بنابراین توصیه می‌کنم هر جا به مشکل خوردید، حتما سوال بپرسید و به خوبی راهنمایی خواهید شد. برای کار هم قبل از اینکه وارد آمریکا بشوم، در سایت های مثل لینکداین روزمه کاری را برای کارفرماهای مختلفی ارسال کردم. بعد از چند روز ایمیل وقت مصاحبه کاری دریافت کردم. از مصاحبه رفتن نترسید، چون هزینه ای برای شما نداره، ولی در عوض تجربه های خوبی کسب می‌کنید.

تجربه یک خانم مجرد 35 ساله برنده لاتاری از اولین سفر به آمریکا

قبل از خروج از ایران از صرافی به مقدار لازم ارز خریدم و محض اطمینان بیشتر، گواهی مهر شده خرید ارز از صرافی را نیز گرفتم. با پرواز قطر به آمریکا سفر کردم، در فرودگاه مشکلی نداشتم و کارهای مهاجرتی در مدت کمی تمام شد. به نظر من یکی از مهم ترین کارهایی که باید قبل از ورود به آمریکا انجام بشود، جستجو برای پیدا کردن یک اتاق، خانه، هتل یا هاستل است. مخصوصا این مورد برای خانم ها باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. البته من مشکل چندانی نداشتم، چرا که در شهر مقصد تنها نبودم و با یک خانم دانشجو به صورت اشتراکی خانه گرفتیم.

مهاجرت زن 30 ساله به آمریکا

من چون قصد بازگشت به ایران را داشتم، مدارک مربوط به پاس سفید را آماده و ارسال کردم. کسانی که قصد اقامت در آمریکا ندارند اگر پاس سفید یا همان  Re-entry permit را داشته باشند، می‌توانند دو سال تمام در ایران باشند و مشکلی بابت گرین کارت آن‌ها به وجود نخواهد آمد. در صورت نداشتن پاس سفید، باید هر شش ماه به شش ماه به آمریکا بروید تا گرین کارت شما به مشکل نخورد.

به برندگان لاتاری توصیه می‌کنم که در اولین سفر به آمریکا، نکات زیر را در نظر داشته باشند.

 • پریزهای برق در آمریکا به شکل دیگری هستند، بنابراین قبل از سفر آمریکا مبدل مناسب را برای لوازم الکترونیکی همراه خود تهیه کنید.
 • آدرس محل سکونت خود در آمریکا را بر روی کاغذ بنویسید و همراه خود داشته باشید، چرا که در چندین مرحله به آن نیاز پیدا خواهید کرد.
 • پول خودتان را درون بار قرار ندهید و سعی کنید در چند جای مختلف، همیشه همراهتان باشد.
 • احتیاجی به آوردن مواد غذایی از ایران وجود ندارد. در آمریکا فروشگاه های متعددی مثل Phonicia وجود دارد، که محصولات غذایی ایرانی، عربی و حلال می‌فروشند. در کل انواع مواد غذایی وجود دارد و نباید نگران این موضوع باشید.

تجربه حامد از اولین سفر به آمریکا

ما قبل از سفر به آمریکا بیمه مسافرتی SOS گرفتیم، چرا که اگر در آمریکا دچار حادثه بشوید، یا اینکه پول‌های شما مورد سرقت قرار بگیرد، این خسارت ها تا سقف 50 هزار یورور قابل جبران خواهد بود. پیشنهاد می‌کنم که هنگام ورود به فرودگاه پاکت های زرد مخصوص لاتاری در دست بگیرید. من اینکار را نکردم و مجبور شدن سوال های بی موردی را جواب بدم که باعث استرس و نگرانی من شد. هنگامی که به کیوسک کنترل مرزی مراجعه کردم، آفیسر از من پرسید، حدود چند ماه در آمریکا اقامت دارم ، من گفتم دو ماه، افسر گفت: چرا انقدر زیاد؟ از این جواب شوکه شدم، وقتی پاکت زرد را نشانش دادم متوجه قضیه شد و مرا به اتاق دیگری راهنمایی کرد.

افسری که در اتاق دیگر بود، پس از انجام تشریفات اداری از من سوال کرد که چه لوازمی همراه خودتان دارید. برنج دارید؟ لیمو چطور؟ دانه گیاه؟ خاک؟ میوه تازه؟  جواب ما منفی بود و چیزی همراه نداشتیم. به تمام سوالات صادقانه جواب دادیم. چمدان برخی را مورد بازرسی قرار می‌دادند، ولی چمدان ما مورد بازرسی قرار نگرفت و به راحتی وارد آمریکا شدیم.

تجربه لاله از اولین سفر به آمریکا

توصیه ای که من به برنده های لاتاری دارم این است که از آوردن لوازم خانه و غیرضرور به آمریکا خودداری کنند. در آمریکا می‌توانید سرویس 16 پارچه شامل 4 بشقاب، 4 کاسه و 4 بشقاب میوه خوری را با 7 یا 8 دلار بخرید. می‌توانید از تخفیفات ویژه فروشگاه ها استفاده کنید و به راحتی لوازم خانگی خودتان را خریداری کنید. در برخی خانه ها نیز می‌توانید یخچال، ماشین لباسشویی و ظرفشویی و اجاق گاز را با خانه اجاره کنید. سعی کنید به شهرهایی از آمریکا مهاجرت کنید که در آن ها دوست و آشنا داشته باشید. با داشتن دوست در آمریکا سریع تر می‌توانید خود را با شرایط سازگار کنید و شانس شما برای پیدا کردن کار در آمریکا افزایش خواهد یافت.

بهترین شهر آمریکا برای برندگان لاتاری

یکی دیگر از دغدغه کسانی که ویزای لاتاری را دریافت می‌کنند، انتخاب بهترین شهر آمریکا برای برندگان لاتاری است. انتخاب بهترین شهر برای برندگان لاتاری به عوامل زیادی بستگی دارد و سعی می‌کنیم مقاله کاملی نیز در این رابطه بنویسیم. اولین چیزی که در انتخاب بهترین شهر برای برندگان لاتاری باید مورد توجه قرار گیرد، داشتن دوستان و آشنایان در آن شهر است. داشتن دوست و فامیل در یک شهر مزیت بزرگی برای برندگان لاتاری محسوب می‌شود. همانطور که گفتیم دوستان و آشنایان می‌توانند در سازگاری سریع تر و یافتن کار، فرد برنده لاتاری را بسیار کمک کنند.

دومین عامل مهم برای انتخاب بهترین شهر آمریکا برای برندگان لاتاری، ارزان بودن اجاره خانه، خدمات شهری و کالاها در یک شهر است. پیشنهاد می‌کنیم که به منظور آشنایی بیشتر با شهرهای ارزان آمریکا، مقاله هزینه زندگی در آمریکا را بخوانید. با خواندن این مقاله علاوه بر اینکه با هزینه زندگی در آمریکا آشنا خواهید شد، درباره 15 شهر ارزان آمریکا و هزینه زندگی در آن ها اطلاعات بیشتری به دست خواهید آورد.

سومین عامل مهم برای انتخاب بهترین شهر برای برندگان لاتاری، امکانات آموزشی و شغلی در آن شهر است. یافتن کار در آمریکا یکی از چالش های اصلی برندگان لاتاری برای شروع زندگی است. بنابراین هر چه نرخ بیکاری شهر انتخابی پایین تر باشد، امکان یافتن سریع تر کار برای برندگان لاتاری بیشتر خواهد بود. آخرین عامل نیز آب و هواست. البته آب و هوا موردی است که امکان سازگاری با آن بیشتر است، اما برندگان لاتاری باید ترجیحا دنبال شهرهایی باشند که با آب و هوای آن سازگاری بیشتری دارند.

بهترین شهر آمریکا برای برندگان لاتاری

با توجه به عوامل گفته شده می‌توان ده شهر زیر را به عنوان بهترین شهر آمریکا برای برندگان لاتاری پیشنهاد داد :

 • مدیسون در ایالت ویسکانسین
 • رالی دورهام در ایالت کارولینای شمالی
 • سیاتل در ایالت واشنگتن
 • هوستون در ایالت تگزاس
 • دالاس در ایالت تگزاس
 • نشویل در ایالت تنسی
 • کلورادو اسپرینگز در ایالت کلورادو
 • بوستون در ایالت ماساچوست
 • سن آنتونیو در ایالت تگزاس
 • پورتلند در ایالت اورگان

برای آشنایی بیشتر با بهترین شهرهای آمریکا برای برندگان لاتاری می‌توانید مقاله بدترین و بهترین شهر آمریکا برای برندگان لاتاری را بخوانید.

خلاصه کلام

در این مقاله خاطرات و تجربیات کسانی که لاتاری برنده شده‌ اند، آشنا شدیم. هر کدام مرحله به مرحله مصاحبه در سفارت آمریکا، انجام تست مدیکال را در قالب روایت‌های خودشان بیان کردند و تجربیات عملی خود را در اختیارتان قرار دادند. در ادامه نیز تجربه سفر به آمریکا را روایت کردند و شما را با نکات ریزی که معمولا بسیاری آن را ذکر نمی‌کنند، آشنا ساختند.

اگر جزو برندگان خوش شانس لاتاری هستید و در مرحله سبک سنگین کردن مراحل بعد از برنده شدن تا دریافت ویزای لاتاری گرین کارت آمریکا قرار دارید، یک راه میانبر و مطمئن به شما پیشنهاد می‌کنیم. اینکه کارتان را به بهترین کارگزاری مهاجرتی در ایران بسپارید و با خیال راحت برنامه سفر خود را ببندید. کارگزاری که متخصص در امور مهاجرت به آمریکا است و در این خصوص کارنامه درخشانی دارد. ما در موسسه حامی مهاجر منتظر شما هستیم. کافیست تماس بگیرید: 02148000957

پاسخ به سوالات متداول برندگان لاتاری آمریکا

پرسش‌هایی که معمولا بارها و بارها از سوی برندگان لاتاری مطرح می‌شود را در این قسمت آورده‌ایم. شاید سوال شما هم بین‌شان باشد. چنانچه این بخش به شوال شما پاسخ نداد، حتما از قسمت نظرات سایت استفاده کرده و نکته ابهامی خود را مطرح کنید. کارشناسان ما پاسخ شما را می‌دهند.

هزینه زندگی در امریکا برای برندگان لاتاری چقدر است؟

جواب این سوال بسته به ایالتی که برنده لاتاری برای زندگی انتخاب می‌کند، متفاوت است؛ اما به صورت میانگین برای شروع زندگی در آمریکا به ماهانه 1500 دلار پول نیاز است. بهتر است که برندگان لاتاری هزینه سه ماه زندگی در آمریکا را همراه خود داشته باشند. چرا که برندگان لاتاری تا زمان صادر شدن شماره تامین اجتماعی خود، اجازه کار در آمریکا را نخواهند داشت.

آخرین و جدید ترین اخبار لاتاری را از کجا بخوانیم ؟

آخرین اخبار لاتاری آمریکا را می‌توانید هم از طریق سایت موسسه حامی مهاجر و هم از طریق صفحات اجتماعی حامی مهاجر در اینستاگرام و تلگرام، دنبال کنید.

خدمات دولت آمریکا به برندگان لاتاری چیست؟

تنها چیزی که شما در لاتاری گرین کارت آمریکا برنده می‌شوید، حق اقامت دائم آمریکا یا گرین کارت آمریکا است. با داشتن گرین کارت آمریکا می‌توانید همانند شهروندان آمریکایی در آمریکا کار کنید، تحصیل کنید، حساب بانکی باز کنید و  برای همیشه در آمریکا زندگی کنید. جز این امتیازها هیچ خدمت اضافه‌ای به برنده لاتاری ارائه نمی‌شود. برخی تصورهای غلط وجود دارد که با برنده شدن در لاتاری، دولت آمریکا به آن ها خانه یا ماشین اعطا می‌کند، ولی در واقعیت چنین چیزی نیست.

وضعیت برندگان لاتاری چه زمانی مشخص می‌شود؟

وضعیت برندگان لاتاری و اعلام نتایج هر دوره لاتاری، حدود 6 ماه پس از ثبت نام در لاتاری اعلام می‌شود. ولی برای پیگیری زمان اعلام نتایج لاتاری می‌توانید از روزشمار موجود در صفحه اصلی سایت حامی مهاجر استفاده کنید.

اسامی برندگان لاتاری در ایران چگونه قابل دسترسی است ؟

به دلیل حفظ حریم شخصی، اسامی برندگان لاتاری آمریکا منتشر نمی‌شود. صرفا هر شرکت کننده می‌تواند با مراجعه به سایت لاتاری آمریکا نتیجه خود را بررسی نماید. آنچه در انتها منتشر می‌شود، فقط آماری برندگان لاتاری از ایران است.

معایب برنده شدن لاتاری چیست؟

قرعه‌کشی لاتاری گرین کارت آمریکا صرفا به خودی خود معایبی ندارد. اما ممکن است برای برخی افراد و تعداد معدودی از پرونده‌ها مشکلاتی به‌وجود آید که که نمی‌توان به همه برندگان تعمیم داد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 67 | کل دیدگاه های تایید شده: 24
mona
سلام میشه فردی غیر از خانواده رو با خودمون ببریم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام روزبخیر

نه متاسفانه، فقط می‌توانید با خانواده خود به آمریکا بروید.

 

امیر
سلام وقتتون بخیر باشه. در صورت برنده شدن لاتاری جهت ارایه تمکن مالی میتونیم از سند ملک استفاده کنیم یا فقط باید حساب بانکی داشته باشیم؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود امیر عزیز&nbsp;</p> <p>تمکن مالی موجودی حساب بانکی هست و سند ملک را به عنوان تمکن مالی نمی توانید ارائه کنید.</p> <p>توضیحات تکمیلی در زمینه تمکن مالی را می توانید در مقاله <a href="https://hamimohajer.com/immigration/usa/dv-lottery/selectees/financial-ability-for-lottery-winner">میزان تمکن مالی لاتاری 2024</a> مطالعه کنید.</p>
محسن فائض
سلام ..ببخشید شرط سنی بعد از برنده شدن در لاتاری برای دریافت گرین کارت مهم است.مثلا اگه یه نفر ۵۰ ساله باشه و همسرش ۴۹ ساله و فرزند ۱۶ ساله داشته باشند امکان داره به خاطر شرایط سنی بهشون ویزا داده نشود.ممنون
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. شرایط سنی در مهاجرت با لاتاری ملاک نیست و اهمیتی ندارد.

مریم
سلام ببخشید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید... بعد از مرحله اول که اسممون در میاد برنده شدید، برا مصاحبه با معدل دیپلم پایین، امکان قبول شدن مصاحبه هست،!؟! یا بهتره فرم اولیه ثبت نام لاتاری، سابقه سه سال کار وارد کنیم!؟(مثلا سه سال دستیار جراح دندانپزشک البته بدون بیمه) به طور کلی چقدر سطح تحصیلات مهم هست (البته وضع مالی خوب هست و مشکلی نداریم)
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در مصاحبه لاتاری معدل دیپلم شما هیچ تاثیری در ویزا شدن یا نشدن شما ندارد.

هلیا
سلام وقت بخیر اگه پدر و یا مادر من برای لاتاری ثبت نام کنند ولی خودشون قصد رفتن نداشته باشن و فقط من برم مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟ متو ۸۵ هستم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برنده اصلی لاتاری اگر وارد آمریکا نشود، زیرمجموعه های او اجازه ورود به آمریکا را نخواهند داشت. پس مهم است که پدر و مادر شما هم قصد مهاجرت داشته باشند.