تاریخ، زمان و ساعت دقیق قرعه کشی لاتاری 2023

اعلام نتایج لاتـاری گـریـن کـارت

زمان باقی مانده تا اعلام نتایج لاتاری 2024

ثبت نام لاتاری 2024 به پایان رسید

پس از ثبت نام تعدادی از مردم با توجه به میزان سهمیه هر کشور در لاتاری گرین کارت آمریکا نوبت می‌رسد به قرعه کشی لاتاری که پس از ثبت نام انجام می‌شود و در طی این قرعه‌کشی از بین افرادی که در این برنامه شرکت کرده‌اند، به قید قرعه تعدادی انتخاب می‌شوند تا برای مراحل بعدی دریافت ویزای گرین کارت آمریکا اقدام کنند. زمان قرعه کشی لاتاری در حدود 6ماه پس از ثبت نام لاتاری است و در لاتاری امسال زمان قرعه کشی لاتاری 2023 و اعلام نتایج، 17 اردیبهشت است.

 به دلیل اینکه تعداد شرکت کنندگان بیشتر از تعداد ویزاها است از بین این افراد تنها تعدادی موفق به دریافت ویزا و اقامت در آمریکا می‌شوند و تعدادی نیز در زمان مدیکال یا مصاحبه حضوری یا به دلایل دیگر موفق نمی‌شوند و درصورت تمایل داشتن می‌توانند در لاتاری سال های بعد نیز ثبت نام کنند. لازم است بگوییم تمامی افراد در بار اول با ثبت نام انتخاب نمی‌شوند و ممکن است شخصی در اولین ثبت نام لاتاری‌اش انتخاب شود و شخصی دیگر پس از 10بار ثبت نام کردن در لاتاری انتخاب شود.

در این مقاله قصد داریم زمان قرعه کشی لاتاری 2023، تعداد برندگان لاتاری 2023 و سال های قبل را بطور کامل بررسی کنیم و به سؤالات شما در این زمینه پاسخ دهیم اما به یاد داشته باشید که آمریکا لیستی تحت عنوان تعداد برندگان لاتاری برای مثال تعداد برندگان لاتاری 2023 یا تعداد برندگان لاتاری 2022 را ارائه نمی‌دهد و تنها لیستی که ارائه می‌شود شامل تعداد ویزاهای صادرشده است. هر شرکت کننده نیز بطور انفرادی باید به سایت مراجعه کند یا از طریق تکمیل فرم درخواست بررسی نتایج حامی مهاجر در زمان معین شده اقدام کند.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور ثبت‌نام لاتاری ، مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

تاریخ، زمان و ساعت دقیق قرعه کشی لاتاری 2023

اطلاعات مورد نیاز جهت تکمیل فرم ثبت نام لاتاری

اولین قدم در دریافت ویزا تکمیل فرم ثبت نام لاتاری است و لازم است بدانید چه اطلاعاتی را برای ثبت نام و تکمیل فرم نیاز دارید. ثبت نام در لاتاری می‌تواند بصورت حضوری یا غیرحضوری و از طریق سایت باشد و بطور کل تمامی اطلاعات زیر برای ثبت نام در این برنامه حیاتی است:

 • اطلاعات پاسپورت متقاضی (نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت و تاریخ انقضای آن)
 • اطلاعات شناسنامه متقاضی
 • آدرس محل زندگی متقاضی
 • میزان تحصیلات متقاضی
 • وضعیت تاهل و فرزند متقاضی
 • ایمیل و شماره تماس متقاضی
 • اطلاعات شناسنامه همسر
 • اطلاعات شناسنامه فرزندان

مزایای ثبت نام لاتاری با حامی مهاجر

مزایای ثبت نام با حامی مهاجر

ثبت نام در لاتاری و طی کردن این پروسه نیازمند دقت و تمرکز است و نباید در انجام آن کوتاهی و یا ریسک کرد. بنابراین لازم است از مشاوران این حوزه جهت تسهیل امور و تضمین مراحل بعد مشاوره بگیرید.

مزایای ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا با موسسه ما به شرح زیر می‌باشد:

 • آرشیو اطلاعات ثبت نام
 • امکان بازیابی اطلاعات
 • برسی نتایج توسط آژانس
 • برسی فنی عکس لاتاری
 • مشاوره ثبت نام لاتاری
 • اعلام نتایج با پیامک و ایمیل
 • تماس با برندگان
 • مشاوره برنده لاتاری
 • کارگزاری برندگان

زمان قرعه کشی لاتاری

زمان قرعه کشی لاتاری

پس از ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا و تکمیل فرم اولیه شرکت کنندگان باید به مدت 6ماه منتظر قرعه کشی و اعلام نتایج باشند. پس از قرعه کشی برندگان خوش‌شانس می‌توانند برای ادامه پروسه نیز اقدام کنند و به دلیل اینکه این پروسه بسیار حساس است، توصیه می‌کنیم با مشاوران و متخصصان حامی مهاجر مشورت کنید چون اگر پس از در دست داشتن این شانس طلایی آن را از دست بدهید، تضمینی برای دوباره برنده شدن شما در لاتاری سال بعد نیست.

زمان قرعه کشی لاتاری از سال 2019 تا 2023 به شرح زیر است:

نام برنده لاتاری آمریکا

زمان ثبت نام لاتاری

زمان اعلام نتایج لاتاری

زمان بسته شدن پرونده

لاتاری 2019 آمریکا

3 اکتبر 2017

) ۱۱ مهر ۱۳۹۶(

می 2018

(17 اردیبهشت)

30 سپتامبر 2019

(۸ مهر ۱۳۹۸)

لاتاری 2020 آمریکا

3 اکتبر 2018

(16 مهر)

می 2019

(17 اردیبهشت)

30 سپتامبر 2020

(9 مهر 1399)

لاتاری 2021 آمریکا

2 اکتبر 2019

(10 مهر)

می 2020

(17 خرداد)

30 سپتامبر 2021

(۸ مهر ۱۴۰۰)

لاتاری 2022 آمریکا

7 اکتبر 2020

( 16 مهر)

می 2021

(18 اردیبهشت)

30 سپتامبر 2022

(۸ مهر ۱۴۰۱)

لاتاری 2023 آمریکا

6 اکتبر 2021

(14 مهر 1400)

می 2022

(17 اردیبهشت 1400)

30 سپتامبر 2023

(۸ مهر ۱۴۰۲)

همانطور که مشاهده می‌کنید در جدول بالا زمان قرعه کشی لاتاری 2023 و سال های قبل آن، زمان اعلام نتایج و زمان پایان سال مالی یا همان بسته شدن پرونده بررسی شده است.

فرم اعلام نتایج آنلاین

اگر شما نیز در لاتاری شرکت کرده‌اید در زمان قرعه کشی و اعلام نتایج دو راه پیش رو دارید؛ یا بصورت شخصی فرم را تکمیل کرده و نتایج را مشاهده کنید، یا از طریق تکمیل فرم درخواست بررسی نتایج لاتاری حامی مهاجر با خیال راحت منتظر اطلاع رسانی از جانب ما باشید.

فرم اعلام نتایج آنلاین

مراحل پس از برنده شدن در لاتاری

برنده شدن در لاتاری تنها نیمی از مسیر است و به این معنی است که ‌می‌توانید برای مراحل بعدی جهت دریافت ویزای گرین کارت آمریکا اقدام کنید همانطور که می‌دانید اولین قدم پس از برنده شدن در لاتاری تکمیل فرمDS-260  است و مراحل پس از آن نیز به صورت زیر می‌باشد:

 • تکمیل فرم DS-260
 • دریافت نامه دوم دعوت به مصاحبه حضوری در سفارت
 • آزمایشات پزشکی یا مدیکال لاتاری
 • مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا
 • دریافت ویزای آمریکا

تعداد برندگان لاتاری 2023

پس از قرعه کشی و اعلام نتایج لاتاری گرین کارت، هر شرکت کننده باید بصورت انفرادی و با مراجعه به سایت و یا از طریق تکمیل فرم بررسی نتایج موسسه ما پیگیر نتیجه لاتاری خود باشید. به یاد داشته باشید به دلایل سیاسی امنیتی و حفظ اطلاعات کاربران لیستی تحت عنوان تعداد برندگان لاتاری ارائه نخواهد شد پس لیست تعداد برندگان لاتاری 2023 حقیقت ندارد اما سفارت آمریکا لیستی دقیق درمورد تعداد ویزاهای صادر شده ارائه می‌دهد.

تعداد برندگان لاتاری 2023

شرایط ثبت نام لاتاری 2024

 • محل تولد شما باید در کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری باشد:

برخی از کشورها با میزان مهاجرت بالای 50000 نفر، مانند چین و هند سهمیه‌ای ندارند اما ایران و افغانستان به علت میزان مهاجرت کم از سهمیه بالایی برخوردارند.

 • مدرک تحصیلی لازم برای ثبت نام لاتاری:

در زمان ثبت نام باید مدرکی حداقل معادل دیپلم آمریکا داشته باشید.

 • سابقه شغلی لازم برای ثبت نام لاتاری:

اگر شرایط مدرک تحصیلی لازم را ندارید می‌توانید با داشتن دو سال سابقه کارا قدام کنید.

 • حداقل سن لازم برای ثبت نام لاتاری:

برای ثبت نام لاتاری شرایط سنی وجود ندارد اما داشتن مدرک حداقل دیپلم، اجازه ثبت نام به سنین پایین تر را نمی‌دهد و متقاضیان در سنین پایین تر می‌توانند از طریق والدین خود اقدام نمایند.

جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله شرایط ثبت نام لاتاری 2024 را بخوانید.

سخن پایانی

 • همانطور که در این مقاله گفتیم، ثبت نام در لاتاری نیازمند دقت و تمرکز بالاست و پیشنهاد می‌کنیم جهت سهولت کار و تضمین ادامه مسیر با مشاوران و متخصصان باتجربه در این زمینه مشورت کنید.
 • لیستی با عنوان لیست تعداد برندگان لاتاری ارائه نمی‌شود پس در نهایت می‌توان گفت لیست برندگان لاتاری 2023 حقیقت ندارد.
 • زمان قرعه کشی لاتاری هر دوره 6ماه بعد از زمان ثبت نام است پس زمان قرعه کشی لاتاری 2023 بطور دقیق 17 اردیبهشت 1401 ساعت 20:30 است.
 • حتما بررسی کنید در زمان ثبت نام در لاتاری و تکمیل فرم تاریخ انقضای پاسپورت شما منقضی نشده باشد.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور ثبت‌نام لاتاری ، مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

از زمان اعلام نتایج تا دریافت ویزا چقدر طول می‌کشد؟

ثبت نام لاتاری در ماه می است و تا ماه سپتامبر طول می‌کشد. بنابراین حدود 5 ماه زمان می‌برد تا پرونده ها بررسی شده و کارهای مربوط به صدور و دریافت ویزا شروع شود.

چگونه شانس خود را در قرعه کشی لاتاری گرین کارت افزایش دهیم؟

قرعه کشی لاتاری بصورت ماشینی انجام می‌شود و امکان تقلب یا افزایش شانس وجود ندارد. تنها راهی که می‌تواند شانس شمارا در این پروسه افزایش دهد، این است که با متخصصان باتجربه در این امور مشورت کنید و انجام مراحل را به موسسات معتبر بسپارید.

چه کسانی در زمان قرعه کشی لاتاری از شانس بیشتری برخوردار می‌شوند؟

تنها افراد متاهل دارای دو شانس در قرعه کشی خواهند بود آن هم در صورتی که بصورت جداگانه ثبت نام کنند یا هرکدام از آنها ثبت نام کرده و همسر خودرا زیرمجموعه خود قرار دهد.

افراد مجرد زیر سن 21سال هم دارای 3شانس در قرعه کشی لاتاری خواهند بود.

آیا در ثبت نام لاتاری محدودیت سنی وجود دارد؟

خیر. اما به دلیل اینکه حداقل مدرک مورد نیاز دیپلم است، پس ممکن است در این مورد محدودیت سنی ایجاد شود اما برای سنین بالا محدودیتی وجود ندارد.

برای افرادی که شرایط مدرک تحصیلی را ندارند، می‌توانند با داشتن دو سال سابقه کار اقدام کنند.

 در صورت پایین بودن سن نیز می‌توانند از طریق والدین خود اقدام به ثبت نام کنند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1